Son Haberler
27.04.2017 Perşembe 23:42
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

22. Ulusal Kanser Kongresi
21.04.2017 18:10
ANTALYA (İHA) - 22. Ulusal Kanser Kongresi Eş Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özet, GDO’lu ürünlerin Türkiye’de tehlike oluşturmadığını belirterek, ekmeği tüketmenin topluma çok zararlı şekilde yansıtmanın yanlış olduğunu kaydetti.
Onkoloji alanında en eski ve katılımı en yüksek kongrelerden biri olan Ulusal Kanser Kongresi’nin (UKK) 22.’si, Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği ve Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği ile birlikte Antalya’nın Belek Turizm Merkezindeki bir otelde başladı.
Kongre kapsamında düzenlenen basın toplantısına Kongre Başkanı Prof. Dr. Serdar Özkök, Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özet, Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kantar, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mahmut Gümüş, Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Esra Sağlam, Prof. Dr. Başak Oyan Uluç, Prof. Dr. Zeynep Özsaran, Doç. Dr. Neriman Sarı katıldı.
Prof. Dr. Serdar Özkök, kongre hakkında genel bilgiler verirken günümüzde kanserin ikinci sıklıkta ölüm nedeni olmakla birlikte, erken tanı, kanser genetiğindeki gelişmeler ile kişisel tedavilerin gündeme gelmesi ve multidisipliner yaklaşımlarla doğru tedavilerin uygulanması sonucu erken evrelerde kür edilebilir, daha ileri evrelerde ise kronik hastalıklar grubuna girdiğine dikkat çekti.
Ulusal Kanser Kongresi’nin, 12 yıldır üç derneğin ortak katılımı ile düzenlendiğini hatırlatan Prof. Dr. Serdar Özkök, “Kanserin tanı ve tedavisine katkıda bulunan ve diğer disiplinlerden en çok katılımcısı olan kongredir. Bu yıl 22’sini düzenlediğimiz Ulusal Kanser Kongresi kapsamında 11 tümör konseyi, 14 konferans, 39 panel, 13 sözel bildiri, 13 uydu sempozyum, 1 yuvarlak masa, 2 ASCO, 1 hasta dernekleri oturumu gerçekleştirdik. 95 sözel bildiri ve 750 poster sunumu yapıldı. Türkiye’deki son kanser verileri ve şu anda aktif uygulanan kanser tarama sonuçları da kongremizde sunuldu. Bilimsel çalışmaların tartışılmasının yanı sıra onkoloji alanındaki kurumlarla olan sorunlar ve bunların çözümüne yönelik verdiğimiz önemle paneller düzenledik. Türk Radyasyon Onkolojisi, Türk Tıbbi Onkoloji, Türk Pediatrik Onkoloji Derneği, Ulusal Kanser Enstitüsü Başkanları’nın ve Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Kamu Hastaneler Birliği Kurumlarının üst düzey yetkililerinin katıldığı panelde araştırmalarda yaşanan zorluklar, özlük hakları vb. sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü” diye konuştu.
Prof. Dr. Özkök, Türkiye’de düzenlenen kongreler içinde onkoloji alanında en büyük katılımın sağlandığı kongrelerine hekimlerin yanı sıra genetik uzmanları, hemşire, teknisyen, psikolog gibi bin 750 uzmana ev sahipliği yaptıklarını kaydetti.
Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özet, 2014 yılında Türkiye’de kurulan Türkiye Kanser Enstitüleri hakkında bilgi verirken kansere bağlı ölüm sonuçlarına değindi. Dünyada ve Türkiye’de kanserin artan hastalık yükü nedeniyle en önemli sağlık sorunları arasında yer aldığının altını çizen Prof. Dr. Özet:
“Dünyada yıllık kanser görülme sıklığı 14 milyonken kansere bağlı ölümler 8 milyondur. Ülkemizde ise erkeklerde yıllık kanser görülme sıklığı yüz binde 248, kadınlarda ise yüz binde 170’dir. Maalesef Türkiye’de her yıl 165 bin kanser vakası görülmekte ve 80 bin kişiyi kansere bağlı ölümlerden kaybetmekteyiz.
Kanser tarama, tanı ve tedavisine bağlı harcamalar yıllar içinde artmaktadır. Sadece kanserin ilaçla tedavisine 2.5-3 milyar TL harcanırken, yeni ilaçlar ve immünoterapi uygulamalarıyla bu harcamanın birkaç kat katlanacağı tahmin edilmektedir. Kanserin artan sağlık sorunu olması nedeniyle ülkemizde kanserle ilgili her alanda ileri araştırmalar yapmak, ilaç, tıbbi cihaz ve malzeme üretimi ve kanserle ilgili politikaların üretilmesi amacıyla Türkiye Sağlık Enstitülerine bağlı olarak 2014 yılında Türkiye Kanser Enstitüsü kuruldu. TÜSEB Kanser Enstitüsü ülkemizde ve bölgemizde sağlık bilimleri alanında bilimsel çalışmalara katkıda bulunmak isteyen bilim insanlarının araştırma ve çalışmalarının merkezi olmayı hedeflemektedir” diye konuştu.

“Tartışılan, ekmek, yoğurt, tavuk,GDO hakkında açıklama”
Prof. Dr. Özet, son dönemde toplumda sıkça gündeme gelen konulara da açıklık getirdi.‘Kemoterapi öldürüyor’ şeklindeki yayınların toplumda büyük sorun oluşturduğunun altını çizen Prof. Dr. Özet, “Bu durum hastalarımız için hayata tutuma şansı olanlar açısından negatif bir etki oluşturuyor. Kemoterapi kabul edilebilir toksiteyle hastaların tedavisinde kullanılan tedavi yöntemidir. Bu tip yayınların mümkün olduğunca kontrollü şekilde yapılması gerekir. Kemoterapinin zaman zaman yan etkileri ortaya çıkıyor, biliyoruz. Tıbbi onkologlar olarak bu tedavinin eğitimini alıyoruz, bunlara uygun şekilde mücadele ederek en uygun şekilde hastalarımıza uyguluyoruz” dedi.

“GDO, Türkiye’de tehlike arz etmiyor”
GDO’lu ürünler hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Özet, “GDO’lu ürünlerle ülkemizde sık sık tartışmalar yaşanıyor. Bilindiği gibi ülkemizde GDO’lu ürünler insanların tükettiği besinlerde kullanılmıyor. O açıdan GDO ülkemiz için tehlike arz etmiyor. Sadece hayvan ve tavuk besinleri için kullanılan soya ve mısır içinde bunlar var. Ama bu hayvanlar tarafından tüketiliyor. Bizim tükettiğimiz besinler içinde bu GDO’lu ürünlerin koyulması yasak” açıklamasını yaptı.

“Ekmek zararlı demek yanlış”
Ekmeğin zararlı olduğu yönünde söylemlerinde gündemde olduğunu aktaran Prof. Dr. Özet, “Toplum olarak belirli bir gelir grubuna sahibiz. Ekmekle beslenen bir grubuz. Ekmeği çok zararlı olarak topluma sunmak oldukça yanlış. Ama ekmeği kontrollü olarak tüketmemiz gerekir. Ekmekle ilgili bir sorunumuz yok” dedi.

“Tavuk tüketilmeli”
Tartışılan yoğurt ve tavuk konusuna da değinen Prof. Dr. Özet:
“Ülkemizin tarımsa sanayi alanında en önemli üretimlerinden birisi tavuk üretimidir. 5 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeline sahibiz. Bu pazarı da bu tip yayınlarla kendi ayağımıza sıkar gibi zararlı şekilde sunuyoruz. Şuana kadar üretilmiş tavukların kanser oluşturduğuna dair bir yayın yok. Ucuz bir protein kaynağı olması nedeniyle tavuğun tüketilmesini öneriyoruz. Tavuk proteininin tüketilmesinde bir sakınca görmüyoruz” dedi.

“Şekeri kontrollü tüketin”
Prof. Dr. Özet şöyle devam etti:
“Hazırlana yoğurtlar en uygun ve steril şekilde topluma ulaştırılıyor. Her kişiye git pazardan süt al yoğurt yap demek, toplum için bir anksiyete oluşturuyor. Sakıncalı bir durum. Şeker tüketiminin azaltılmasını öneriyoruz. Ama kontrollü tüketin. Toplum sağlığı için şekerli ürünlerin, içeceklerin azaltılması önemlidir. Kanser hastasının zaten sınırlı beslenmesi olan kişiye şeker sınırlaması yapmak doğru değil.”

“Organik ürünler kanser yapmaz doğru değil”
Alternatif tedavilerin, kanserin tedavisi şeklinde sunulmasının yanlış olduğuna değinen Prof. Dr. Özet, “Organik ürünler ve diğer ürünlerle ilgili sıkıntılar var. Organik ürün tüketen kişilerde daha az kanser oluştuğuna dair elimizde bilgi yok” dedi.

“Kanser ilacı çalışmaları”
Laboratuar aşamasında olan ilaçların topluma kansere çara bulundu diye sunulmasından yakınan Prof. Dr. Özet, “Akciğer kanserinin tedavisinde kullanılan Küba aşısının klinik çalışmaları devam ediyor. Klinik çalışması sonuçlanmadan çare diye sunulması yanlış. Akciğer kanserinde Küba aşısı tam bir çare değil maalesef” bilgilerini verdi.

“Uzmanlık öğrencisi sıkıntısı”
Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kantar, Türkiye de çocuk onkoloji uzmanlığı eğitiminde sorunlara değindiği konuşmasında pediatrik onkoloji ve hematoloji yan dal eğitiminin ayrılarak her iki dal için de yan dal eğitim süresinin üç yıl olması gerektiğini söyledi.
34 yıldır Türkiye’de çocuk onkologlarının yetiştiğini kaydeden Prof. Dr. Kantar, “Ayrı bir ihtisas alanıyken 2005 yılında bu ihtisas maalesef uzmanlık örgütlerinin pediatrik ve pediatrik onkolojinin istememesine rağmen birleştirildi. Bunu yasal yollara taşıdık. Eğitimin ayrılması süreci bizim beklentilerimizden uzak gidiyor. Yurt dışında çocuk onkoloji uzmanları, onkoloji ve hematoloji tercih olarak çocuk sağlığı hastalıkları içinde ikinci sırada tercih edilen üst ihtisas olarak sayılırken, ülkemizde hiç tercih edilmeyen bir branş yıllardır. Bu branş zaten tercih edilmezken birde iki eğitim birleştirilerek iyice artık eleman bulamaz hale geldik. 1983 yıllarında çocuk onkoloji uzmanı gönüllü kişiler artarken, şuanda eğitim birleştirildi, bilim dalları birleştirildi. Şimdi ihtisasa gelen yan dal uzmanlık öğrencilerimiz senede iki kez sınava girerken, şuanda tek sınava düşürüldü. Bu sınav aralıkta yapılıyor. Son yapılan sınavda sorular mahkemelik oldu. Bu senede mahkemelik oldu. Aralıkta sınav yapılmasına rağmen sonuç açıklanamadı. Çocuk onkoloji hocaları bizler, Türkiye’de 35 çocuk onkoloji merkezi var ama yanımızda yetiştireceğimiz elemanları uzmanları beklerken, sınav sonuçları açıklanamadığı için halen kimin geleceğini ihtisas yağacağını bilemiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Çocuk onkologları, doğru yerde görev yapmalı”
Prof. Dr. Kantar, çocuk onkolojisi ihtisasını bitirenlerin, çocuk onkoloji merkezlerinde görev almamasının ise ayrı bir sorunları olduğunu vurguladı.
“Bu ülkenin bu kadar yetişmiş insan gücünü böyle harcama lüksü yok” diyen Prof. Dr. Kantar, “Kolay yetişmiyor çocuk onkoloji uzmanı.36 ayın 18 ayını çocuk onkolojisi yaparak geçiriyorlar. Çocuklarda kanser nadir vaka. Türkiye nüfusunun yüzde 36’sının 19 yaş altında olduğunu düşünürseniz, her 3 bireyden biri Türkiye’de çocuk yada ergen. Göreceli olsa da ülkemizde çocuk kanseri 2 bin 2500 bekleniyor. 1983 yılından bu yana bu kadar yol alan bilim dalının şuanda çocuk onkoloji uzmanları 18 ay hastalarını takip edebiliyor. Çocukların yüzde 70’inin kanserden kurtulduğunu düşünürsek, başarı oranları çok yüksektir. Bu çocukların uzun dönem takipleri ve kanser yan etkisini, eğitimlerine gelen arkadaşların yapması gerekir” dedi.

“Radyoterapinin önemi”
Radyoterapide gelişen teknolojiler ve stereotaktik radyoterapi kullanım alanları hakkında bilgi veren Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Esra Sağlam, “Günümüzde en önemli sağlık problemlerinden biri olan “kanser” tedavisinde, bilgi birikiminin artması ve modern teknolojinin uygun hastalarda gerektiği şekilde uygulanabilir olması ile multidisipliner yaklaşımda radyoterapinin katkısı, özellikle erken evrelerde saptanan meme, akciğer, gırtlak, prostat, kadın genital organ tümörleri ve benzeri pek çok kanser tipinde etkin kontrol ve yüksek yaşam kalitesi sağlamasıyla, belirgin olarak artmaktadır” diye konuştu.

“Stereotaktik ablatif beden radyoterapi”
Radyasyon ile tedavi yöntemleri kanser tedavisinde en önemli parçalardan biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sağlam, “Teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla ilerleyen radyasyon onkolojisi halen neredeyse tüm kanser tiplerinin tedavisinde, her evrede yer almakta ve hastalarda ciddi yan etkiler yaratmadan tedavi sonuçlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Son kanser istatistiklerine göre sigara içme oranında düşmeler gözlense de erkeklerde görülen en sık kanser akciğer bölgesi kanserleridir. Sigara içen bireylere uygulanmaya başlayan tarama programları da erken evrede çok sayıda kanser teşhis edilebilmesinin yolunu açmıştır. Akciğer yerleşimli kanserlerde cerrahi önemli bir tedavi seçeneğiyken, günümüzde özellikle genel durumu, yaşı, diğer hastalıkları sebebiyle ameliyat olamayacak hastalar için hedeflenmiş yoğun dozu belli bir noktaya vererek yapılan özel tekniklerle (stereotaktik ablatif beden radyoterapi) seçilmiş erken evre akciğer kanserleri hastalarında cerrahi sonuçlarla benzer şekilde yüzde 90’lara varan tedavi şansı söz konusu olabilmektedir” ifadelerine yer verdi.

“Ameliyatsız tedavi”
Prof. Dr. Sağlam şöyle konuştu:
“Günümüzde pek çok deneyimli merkezde yapılan stereotaktik radyoterapi, radyoterapi ile tedavide önemli bir kapı açmıştır. Cerrahi için uygun olmayan hastalardaki erken dönem başarılı sonuçlardan yola çıkarak, cerrahi için uygun olan hastalarda da ameliyatsız, tedavi seçeneği olarak sunulmaya başlanmış ve cerrahi ile benzer şekilde hastalıktan kurtulmayı mümkün kıldığı görülmektedir. Ameliyat ve getirdiği risklere göre herhangi bir yan etki gözlenmezken tedavi hızla yapılabilmekte, seçilmiş hastalarda uygun şekilde yapıldığında minimum risk taşımakta, ayrıca solunum sıkıntısı olan ve yaşlı hastalarda da uygulanması önünde engel bulunmamaktadır.”

“Kanserle mücadele doğumla başlar”
Prof. Dr. Mahmut Gümüş, kanserle mücadelenin doğumla başladığını belirterek kanseri önlemenin tedavi etmekten daha kolay olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Gümüş, kanserin nedenlerini değiştirilebilen ve değiştirilemeyen nedenler diye ikiye ayırdıklarını belirterek, “Yapılan farklı çalışmalar göstermiştir ki sigara ve diğer tütün ürünlerinden uzak durarak, beslenmemize dikkat edip şişmanlıktan uzak kalarak, yeterli egzersiz yaparak, alkol almayarak, kansere neden olabilecek virüslere karşı uygun tedbirleri alarak ve tuz alımını kısıtlayarak kanser riskini yüzde 76 oranında azaltabiliriz. Tüm bu sayılan nedenler kendi irademizle değiştirebileceğimiz nedenlerdir. Kalan %14 neden ise Ultra Viyole radyasyon, hava kirliliği, sosyoekonomik koşullar ve mesleki kanser nedenleri gibi toplum düzeyinde alınacak tedbirlerle önlenebilecek kanserlerdir. Sadece yüzde 10 kanser, kişisel ve toplumsal olarak müdahil olamayacağımız, bir bakıma "kötü şans" diyebileceğimiz ailesel ve genetik faktörler nedeniyle oluşmaktadır” diye konuştu.

“Kanserle mücadele doğumla başlar”
Prof. Dr. Gümüş konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bu nedenle kanserle mücadelemizde bu saydığımız faktörlere odaklanmalıyız. Ve bu odaklanma doğumla birlikte başlamalı. Doğumla birlikte, ergenlik ve gençlik çağında hatta tüm yaşam boyunca hasta olmadan önce insanlarımızı tütünden ve alkolden aktif veya pasif olarak uzak tutmalı, şişmanlığa yol açmayan dengeli beslenmeye teşvik etmeli, spor yapmalarını sağlamalıyız. Böylece kanser riskini yukarıda belirttiğimiz gibi 3/4 oranında azaltmamız mümkün. Bu noktada önemsediğimiz bir konu, alınacak bu tedbirlerin hastalık tanısından sonra yararı olabileceği gibi daha da önemlisi hasta olmadan önce yararının çok daha fazla olacağıdır. Tüm yapılacaklar bir yaşam tarzı değişikliği olarak algılanmalı ve tüm toplumu kapsayacak şekilde insanlarımıza önerilmelidir.”
YORUMLARINIZ
Henüz bir yorum yapılmamış.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.

SOSYAL MEDYADA HABERX
SON DAKİKA
23:22 KOİTA’NIN TENDONU KOPTU, SEZONU KAPATTI
23:06 ORDU'DA DERİNÇAM MUHTARI TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
22:53 MAKEDONYA'DA MECLİSİ BASAN PROTESTOCULAR MİLLETVEKİLLERİNİ REHİN ALDI
22:45 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
22:24 ÇANAKKALE'DE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ
22:24 ÇANAKKALE'DE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ
22:23 FRANSIZ POLİS MESLEKTAŞINI KAZARA VURDU
22:20 TSK, RUS MÜRETTEBATIN KURTARILMA GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI
22:19 PAKİSTAN'DA ABD'DEN DRONE SALDIRISI: 8 TALİBAN MİLİTANI ÖLDÜ
22:04 ELAZIĞ’DAKİ FETÖ OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA
22:03 İŞÇİ SERVİSİ SU KANALINA UÇTU: 8 YARALI
22:03 İŞÇİ SERVİSİ SU KANALINA UÇTU: 8 YARALI
21:53 SULTANBEYLİ’DE KADIN CİNAYETİ
21:49 SURİYE'DEN CEYLANPINAR’DAKİ HUDUT KARAKOLUNA ATEŞ AÇILDI
21:49 SURİYE'DEN CEYLANPINAR’DAKİ HUDUT KARAKOLUNA ATEŞ AÇILDI
21:39 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
21:33 TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ
21:30 TUNCELİ'DE 9 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 8 TERÖRİST TESLİM OLDU
21:29 GALATASARAY, GÜNÜ ÇİFT ANTRENMANLA TAMAMLADI
21:22 YEMEN'DE PATLAMA: 2 ÖLÜ
21:21 BEYOĞLU’NDA KORKUTAN YANGIN
21:19 ARTVİN'DE VAKFIN PROGRAMINA PROTESTO: 12 GÖZALTI
21:18 FATİH TERİM, KASIMPAŞA - KONYASPOR MAÇINI TAKİPTE
21:11 RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ ZAKHAROVA: "İLİŞKİLERİ HIZLANDIRMAK İÇİN RUSYA VE ABD'NİN TÜM İMKANLARI VARDIR"
21:05 YSK REFERANDUMUN KESİN SONUÇLARINI AÇIKLADI
21:03 FETÖ TANIKLARINDAN ÇARPICI İFADELER
21:03 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
21:01 EFELER LİGİ
20:50 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “16 NİSAN SONUÇLARI ÜZERİNDEN ÜLKEMİZİN DEMOKRASİSİNİ SORGULAMASINA İZİN VEREMEYİZ”
20:50 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “16 NİSAN SONUÇLARI ÜZERİNDEN ÜLKEMİZİN DEMOKRASİSİNİ SORGULAMASINA İZİN VEREMEYİZ”
20:46 TSK: “İSTANBUL BOĞAZI YAKLAŞMA SULARINDA KAZA YAPAN RUS ASKERİ GEMİSİNİN MÜRETTEBATININ TAMAMI KURTARILDI”
20:45 VOLEYBOL VESTEL VENÜS
20:44 TSK: “14 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”
20:42 SURİYE'DEN ATILAN HAVAN SONUCU BİR ASKER YARALANDI
20:37 BURSASPORLU TARAFTARLAR, SEYİRCİSİZ MAÇI DEV EKRANDA İZLEDİ
20:37 BURSASPORLU TARAFTARLAR, SEYİRCİSİZ MAÇI DEV EKRANDA İZLEDİ
20:37 BURSASPOR'DA GALATASARAY MESAİSİ SÜRÜYOR
20:32 MOSKOVA, TRUMP-PUTİN ZİRVESİNE HAZIRLANIYOR
20:26 TSK: “11 HUDUT KARAKOLUNA 13 SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”
20:10 BOLU DAĞI’NDA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI
20:10 BOLU DAĞI’NDA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI
20:07 ABANT GÖLÜ’NE 51 BİN BALIK SALINDI
20:07 ABANT GÖLÜ’NE 51 BİN BALIK SALINDI
20:06 YSK, 16 NİSAN REFERANDUMUNUN İPTALİNE İLİŞKİN BAŞVURULARIN RET GEREKÇESİNİ AÇIKLADI
20:02 KARABÜK'TE KAZA GEÇİREN AİLEYİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
19:57 CEYLANPINAR’A 3 HAVAN MERMİSİ ATILDI
19:54 BAŞBAKAN YILDIRIM RUS MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ
19:50 1. SPOR VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ YARIN RİVA'DA DÜZENLENECEK
19:43 EURO 2024 ÇALIŞTAYI YAPILDI
19:37 500 YILLIK OSMANLICA ESERLERİ TÜRKÇE'YE ÇEVİRİYOR
19:37 500 YILLIK OSMANLICA ESERLERİ TÜRKÇE'YE ÇEVİRİYOR
19:34 LONDRA'DA HAREKETLİ ANLAR YAŞANDI
19:29 MALTEPE’DE KARŞI ŞERİDE GEÇEN MİNİBÜS TAKSİYE ÇARPTI: 2 ÖLÜ, 3 YARALI
19:26 YILANIN ISIRDIĞI GENÇ KIZ ASKERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI
19:26 YILANIN ISIRDIĞI GENÇ KIZ ASKERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI
19:25 MARDİN VALİ YARDIMCISI TUTUKLANDI
19:25 THY'DEN DIŞ HAT SEFERLERİNE PARÇA BAGAJ UYGULAMASI
19:23 KAFKASYA'DA RÜŞVETİN BOYUTU 10 BİN DOLAR
19:17 TEKE YÖRESİ 3. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI KAPILARINI AÇTI
19:17 TEKE YÖRESİ 3. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI KAPILARINI AÇTI
19:13 YOZGAT'TA FETÖ/PDY OPERASYONU: 8 GÖZALTI
19:01 KIRKLARELİ’DE 35 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
18:55 AFGANİSTAN'DA, 2 AMERİKAN ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ
18:51 CUMHURBAŞKANI SÖZCÜSÜ KALIN SESLENDİRDİĞİ TÜRKÜ İLE MEST ETTİ
18:49 SİBER GÜVENLİĞİN NABZI TÜRKİYE’DE ATACAK
18:42 UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN BABA VE OĞUL TUTUKLANDI
18:40 UYUŞTURUCU İÇERKEN NEHRE DÜŞEN GENÇ SUDA KAYBOLDU
18:38 GEMLİK EMNİYETİNDE 16 POLİS AÇIĞA ALINDI
18:34 TREDAŞ SPOR, MARMARA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLDU
18:32 SUNGURLU'DAKİ ŞÜPHELİ ÖLÜM OLAYINDA 1 TUTUKLAMA
18:29 OYUN OYNARKEN ARACIN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
18:29 OYUN OYNARKEN ARACIN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
18:29 OYUN OYNARKEN ARACIN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
18:27 TOLGA KAREL’E HAVALİMANINDA İFADE ŞOKU
18:19 BORSA GÜNÜ DÜŞÜŞLE TAMAMLADI
18:14 PROF. DR. KÖKSAL: “ÇOCUKLUK ÇAĞI AŞILAMADA DÜNYAYA ÖRNEK OLAN TÜRKİYE, ERİŞKİN BAĞIŞIKLAMA KONUSUNDA SINIFTA KALDI”
18:11 SINIR KARAKOLUNA SALDIRIDA 3 PYD'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ
18:08 DENİZLİ'DE KONTROLDEN ÇIKAN OTOMOBİL TAKLA ATTI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI
18:00 İPEK VE ÇAĞLA'DAN İŞİTME ENGELLİ MİLLİ SPORCULARA DESTEK
17:59 ‘KUZGUN’ KOD ADLI İTİRAFÇI GENERAL TANIK OLARAK İFADE VERDİ
17:50 KAHRAMANMARAŞ’TA BESİ ÇİFTLİĞİNDE YANGIN
17:50 KAHRAMANMARAŞ’TA BESİ ÇİFTLİĞİNDE YANGIN
17:49 MARDİN’DE 4 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU SALDIRININ FAİLİ İZMİR’DE YAKALANDI
17:47 SERBEST PİYASADA ALTIN FİYATLARI
17:43 AK PARTİLİ YILMAZ: "CUMHURBAŞKANIMIZ YUVAYA DÖNÜYOR”
17:42 MERSİN'DE FETÖ ŞÜPHELİSİ 23 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI
17:39 TFF, AÇIĞA ALINAN KİŞİLERİ FEDERASYONDAN ÇIKARDI
17:39 KOCAELİ’DE 7 ESKİ TÜBİTAK ÇALIŞANINA FETÖ GÖZALTISI
17:38 AMATÖR TELSİZDEN ALINAN YARDIM ÇAĞRISI TÜM EKİPLERİ SEFERBER ETTİ
17:38 TORUN RESULZADE'DEN ATA RESULZADE'NİN KABRİNE ZİYARET
17:37 KAPTAN UMUR ZAMANOĞLU: “MUHTEMELEN YÜKSEK SÜRAT VARDI, YÜK GEMİSİ DE DEMİRDE BEKLİYORDU”
17:36 HAYVANSEVERLER FUARDA BULUŞTU
17:36 HAYVANSEVERLER FUARDA BULUŞTU
17:33 DEPO HIRSIZLARI TUTUKLANDI
17:32 REKTÖRÜN ADINI KULLANARAK TELEFONLA DOLANDIRICILIK YAPTILAR
17:31 DERNEĞE İKİNCİ KUMAR BASKINI
17:29 KOLTUĞUNUN ALTINA SARDIĞI ESRARLA YAKALANDI
17:29 AFYONKARAHİSAR’DA, 47 EMNİYET MENSUBU GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
17:28 EVKUR YENİ MALATYASPOR, İNÖNÜ STADI'NDA GÖZTEPE MAÇININ PROVASINI YAPTI
17:24 BURSA’NIN HAVASI MECLİSTE