Son Haberler
25.07.2016 Pazartesi 18:51
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

İSTANBUL BALTALİMANI POLİSEVİ ‘ALİ BABA’NIN ÇİFTLİĞİ’ Mİ?
Önder Aytaç aytac@haberx.com
14.05.2012 18:56
İzmir Polisevi ile ilgili yazdığımız 2 makale sonrasında, yazdığımız konularla ilgili önce müfettişler görevlendirildi. Sonrasında da yazdıklarımızın hepsi de doğru olduğu için İzmir Polisevi Müdürü Hanımefendi görevden alındı. Şimdi de bir diğer polisevi ile ilgili duyumlarımızı, hem de çok çok çok fazla olan duyumlarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eminim ki bu yazdıklarımızdan sonra idare kendi üzerine düşeni yapar. Bir diğer anlatımla, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Personel Daire başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı herhalde boru değillerdirler ve gerekeni hakkıyla yapacaklardır, değil mi? Öncelikle şunu söyleyeyim; evet polis teşkilatını çok seviyorum ve çok önemsiyorum. Ancak benim polise ve emniyete olan bu muhabbetim, asla ve asla gördüğüm olumsuzluklara karşı gözümü kapatarak geçmemi sağlamıyor. Aksine, kendi kurumum saydığım buradaki gördüğüm çarpıklıkları daha da acımasız eleştirmem gerektiğine inanıyorum. Ben bunu yapmalıyım ki, pırıl pırıl olan emniyetçiler daha da verimli, etkin ve huzurlu görev yapabilsinler…

İSTANBUL BALTALİMANI POLİSEVİ ‘ALİ BABA’NIN ÇİFTLİĞİ’ Mİ?

 

İzmir Polisevi ile ilgili yazdığımız 2 makale sonrasında, yazdığımız konularla ilgili önce müfettişler görevlendirildi. Sonrasında da yazdıklarımızın hepsi de doğru olduğu için İzmir Polisevi Müdürü Hanımefendi görevden alındı.

 

 

Şimdi de bir diğer polisevi ile ilgili duyumlarımızı, hem de çok çok çok fazla olan duyumlarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eminim ki bu yazdıklarımızdan sonra idare kendi üzerine düşeni yapar. Bir diğer anlatımla, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Personel Daire başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı herhalde boru değillerdirler ve gerekeni hakkıyla yapacaklardır, değil mi?

 

 

Öncelikle şunu söyleyeyim; evet polis teşkilatını çok seviyorum ve çok önemsiyorum. Ancak benim polise ve emniyete olan bu muhabbetim, asla ve asla gördüğüm olumsuzluklara karşı gözümü kapatarak geçmemi sağlamıyor. Aksine, kendi kurumum saydığım buradaki gördüğüm çarpıklıkları daha da acımasız eleştirmem gerektiğine inanıyorum. Ben bunu yapmalıyım ki, pırıl pırıl olan emniyetçiler daha da verimli, etkin ve huzurlu görev yapabilsinler…

 

 

Biz sadece ve sadece somut belgelerini gördüğümüz olayları buraya taşıyacak ve tarafsız bir şekilde yaşanılanları sizlerle paylaşmış olacağız. Şöyle ki;

 

 

İSTANBUL POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZ MÜDÜRÜ GÜZİN NİL ERDOĞAN GÖREVE BAŞLADIĞI TARİHTEN BUGÜNE KADAR ACABA USULSÜZ İŞLERE PRİM VERMEKTE VE DEVLETİ ZARARA UĞRATMAKTA MIDIR?

 

 

1. İLK GÖREVE GELDİĞİNDE, DEPREM GÜÇLENDİRME TADİLATINA GİRECEĞİNİ BİLE BİLE ANA BİNA RESEPSİYONUNU YIKTIRIP YENİDEN YAPTIRMIŞ MIDIR? VE BU YENİ YAPTIRILAN RESEPSİYON DAHA BİR YIL BİLE DOLMADAN YENİDEN YIKILMIŞ MIDIR? YAPILAN TADİLAT İŞLEMİNDE ORTALAMA 800 BİN LİRA MASRAF YAPILMIŞ MIDIR?

 

 

2. BU İŞLEMLER GÜZİN NİL ERDOĞANIN ELEKTRİK BAŞMÜHENDİSİ OLAN ÖZ DAYISI TAYLAN BEY’İN YÖNLENDİRDİĞİ ARACI FİRMALAR ÜZERİNDEN YÜKSEK BEDEL İLE YAPTIRILMIŞ MIDIR?

 

 

3. BU KONULAR İLE İLGİLİ OLARAK O DÖNEMDE MORAL EĞİTİM MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞAN EMNİYET AMİRİ DİLAVER PAMUK’UN BİLGİSİNE BAŞVURULDUĞUNDA DETAYLI ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKABİLECEK MİDİR?

 

 

4. YİNE TESİSİN ANA BİNA TUVALETLERİ ÇOK YENİ OLMASINA RAĞMEN, SIRF FAYANSLARIN RENGİ BEĞENİLMEDİĞİ İÇİN YIKTIRIP 25-35 BİN LİRA BEDELLE YENİDEN KENDİ DAYISI OLAN TAYLAN BEY’İN ARACI OLDUĞU FİRMAYA MI YAPTIRILMIŞTIR?

 

 

5. POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZİNİN MUHASEBE İŞLEMLERİNİN TAKİBİ İÇİN ‘ETA’ İSİMLİ PROGRAMIN ALINMASINA KARAR VERİLMİŞ, BU PROGRAMI İSTANBULDA PAZARLAYAN ONLARCA ANA BAYİİ OLMASINA RAĞMEN, BU PROGRAM DAHA ÖNCE BURSA’DAN TANINILAN VE BURSADA FAALİYET GÖSTEREN AVRASYA ŞİRKETİNE VE SAHİBİ UFUK BEYE HEM DE İHALESİZ OLARAK MI VERİLMİŞTİR?

 

 

6. ETA PROGRAMI FAHİŞ BİR FİYATTAN SATIN ALINIP, YİNE AYNI FİRMAYA AYLIK 1500 LİRA GİBİ BİR RAKAMLA, TESİSİN MENFAATİNİ GÖZETMEYEN BİR ŞARTNAME İLE PROGRAMIN İŞLETİMİ VE SERVER BAKIMI SÖZLEŞMESİ, YAPILMIŞ MIDIR?

 

 

7. BU DURUM AYNI PROGRAMI SATAN İSTANBULDAKİ BAYİİLERE SORULACAK OLSA, BU 1500 LİRALIK RAKAMIN ÇOK YÜKSEK OLDUĞU, AYNI İŞİN PİYASADEN 250-300 LİRA GİBİ RAKAMLARA YAPTIRILABİLECEĞİ VE HATTA İŞLETMENİN ÖDEDİĞİ RAKAM İLE 24 SAAT ÇALIŞACAK BİR VEYA İKİ PERSONEL ALINABİLECEĞİ BİLİNMEKTE MİDİR?

 

 

8. BU ETA PROGRAMI VEYA SERVER İLE İLGİLİ BİR PROBLEMLE KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA İSTANBUL DIŞINDA YAŞAYAN UFUK BEY İLE TELEFONDA GÖRÜŞÜLEREK SORUN ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILMAKTA MIDIR? VE UFUK BEY’İN TALİMATLARI VE TELEFON ÜZERİNDEN YÖNLENDİRMESİ İLE AYLIK VERİLEN PARAYA RAĞMEN, SORUNLAR TESİSTE ÇALIŞAN PERSONEL TARAFINDAN MI GİDERİLMEKTEDİR?

 

 

9. UFUK BEY, PERSONELİN SORUNU GİDEREMEDİĞİ HALLERDE, GECİKMELİ OLARAK İSTANBUL DIŞINDA YAŞADIĞI İLDEN GELMEKTE VE POLİSEVİNDE ÜCRETSİZ OLARAK KONAKLATILMAKTA MIDIR? VE HER TÜRLÜ MASRAFI ÜCRETSİZ OLARAK İŞLETMENİN KASASINDAN MI VERİLMEKTEDİR?

 

 

10. UFUK BEY BAZI ZAMANLARDA DA BİRKAÇ KİŞİYLE BERABER GELMEKTE VE YANINDA GETİRDİĞİ BU KİŞİLER DE, AYNI KENDİSİ GİBİ POLİSEVİNİN İMKÂNLARINDAN ÜCRETSİZ OLARAK YARARLANMKTA MIDIR?

 

 

11. İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KADROSUNDAN TALEP İLE BİLGİ İŞLEM MEMURU OLARAK ALINAN POLİS MEMURU VAROL BAHTİYAR İSİMLİ DÜRÜST BİR PERSONEL, UFUK BEY’İN AVRASYA İSİMLİ ŞİRKETİNİN POLİSEVİ MÜDÜRÜNÜ BİLİŞİM BAĞLAMINDA YANLIŞ YÖNLENDİRMELERİ NEDENİYLE ÇOK SAYIDA GEREKSİZ BİLGİSAYAR VE ELEKTRONİK MALZEMELERİ ALIMI YAPTIRTILMAYA ÇALIŞILDIĞI İFADE EDİLMEYE ÇALIŞILINCA, SANKİ SUÇ İŞLEMİŞCESİNE SUSTURULDUĞU VE UFUK BEY’E HAKARET ETMİŞ VE İFTİRA ATMIŞCASINA TEPKİ GÖSTEREREK, BİLGİ İŞLEM BÜROSUNDAKİ GÖREVİNDEN ALINMASI VE KAPIYA SİLAHLI NÖBETE SÜRGÜN EDİLMESİ SOZ KONUSU MUDUR?

 

 

12. VE BUNA DAYANAMAYAN POLİS MEMURU VAROL BAHTİYAR ERKEN ŞARK TAYİNİ İSTEYEREK TUNCELİ İLİNE GİTMİŞ MİDİR?

 

 

13. HER AY BİLGİSAYAR İŞLEMLERİNİN TAKİBİ, BAKIMI VE KONTROLÜ İÇİN ANILAN ŞİRKETE 1500 LİRA ÜCRET ÖDENMESİNE RAĞMEN, BU İŞLERİN YAPILMASI İÇİN DE AYRICA HİZMET ALIMI YAPILMAKTA VE DEVLET ZARARA UĞRATILMAKTA MIDIR?

 

 

14. BU DURUM DA EĞER POLİS MEMURU VAROL BAHTİYAR İLE GÖRÜŞÜLDÜĞÜNDE DAHA NET VE TEKNİK OLARAK ANLAŞILACAK MIDIR?

 

 

15. KANTİNDEKİ HESAPLARDA OLDUKÇA FAZLA AÇIK ÇIKMASI ÜZERİNE, POLİSEVİ MÜDÜRÜ TARAFINDAN, UFUK BEY’E KONUNUN ARAŞTIRILMASI TALİMATI VERİLMİŞ MİDİR? UFUK BEY’DE SIRF PARA KAZANMA UĞURUNA, TESİS MÜDÜRÜNE ÜRÜNLERİN BARKODSUZ SATILMASINDAN VE PROGRAMA GİRİŞ YAPILMAMASINDAN KAYNAKLANDIĞINI SÖYLEYEREK, ETA PROGRAMININ ÜST VERSİYONUNUN ALINMASINI VE BARKOD SİSTEMİNE GEÇİLMESİNİ ÖNERMİŞ MİDİR? BU NEDENLE DE 2855 TL’YE VERSİYON GÜNCELLENMİŞ / YÜKSELTİLMİŞ VE BARKOD CİHAZLARI ALINMIŞ OLMASINA RAĞMEN, PROGRAM AYNI ANDA İKİ BİLGİSAYARDA BİRDEN ÇALIŞMADIĞI İÇİN, BU SİSTEMİN KULLANILMASI BUNCA MASRAF YAPILDIKTAN SONRA İPTAL EDİLMİŞ MİDİR? BU DURUM ACABA PROGRAMI SATAN BİLGİSAYAR UZMANI UFUK BEY TARAFINDAN BİLİNMEMEKTE MİDİR?

 

 

16. POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZ MÜDÜRÜNÜN BURSA DAN TANIDIĞI VE NEREDEYSE HİÇ BİR VASFININ OLMADIĞI BİLİNMESİNE RAĞMEN, KENDİSİ İÇ MİMAR OLARAK TANITILAN NERİMAN HANIM DA POLİSEVİNİ ZARARA UĞRATMIŞ MIDIR?

 

 

17. İSTANBUL VALİLİĞİNCE İSTANBUL PROJE VE KOORDİNASYON BİRİMİNCE POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ DEPREM GÜÇLENDİRME KAPSAMINDATADİLATA ALINMIŞTIR VE TADİLAT KAPSAMINDA TESİS, YAPILAN PROJE ÇERÇEVESİNDE YÜKLENİCİ FİRMAYA TESLİM EDİLDİĞİ ŞEKİLDE GERİ ALINACAĞINA DAİR DE BİR SÖZLEŞME İMZALANMIŞTIR. BİR DİĞER ANLATIMLA; MORAL EĞİTİM MERKEZİ TADİLATA BAŞLANILMADAN ÖNCE NASIL VERİLDİYSE, TADİLATTAN SONRADA YİNE AYNI ŞEKİLDE GERİ TESLİM EDİLECEKTİR.

 

 

POLİSEVİ MÜDÜRÜ GÜÇLENDİRMEYİ YAPAN FİRMANIN ÇALIŞANLARI ÜZERİNDE BASKI KURARAK, FİRMANIN YAPACAĞI BİRÇOK İŞİ, TESİSİN KENDİ GELİRLERİNDEN KARŞILAYARAK, İÇ MİMAR OLARAK ÇALIŞTIRDIĞI NERİMAN HANIMIN HEM İSTEDİĞİ ŞEKİLDE, HEM DE İSTEDİĞİ YERLERDEN BU DA GENELDE BURSADAKİ KENDİ ÇALIŞTIĞI FİRMALARA YAPTIRTILMIŞ MIDIR?

 

 

18. BAYINDIRLIK BİRİM FİYATLARINA GÖRE, TADİLATI YAPAN FİRMANIN YAPACAĞI İŞLEM ÖRNEK OLARAK 10 LİRALIK BİR İŞ İSE, NERİMAN HANIM 100 LİRALIK İŞ İSTEDİĞİNDEN, 10 LİRALIK KISIM YÜKLENİCİ FİRMA TARAFINDAN KARŞILANIRKEN, GERİYE KALAN 90 LİRALIK İŞ İSE, POLİSEVİNİN GELİRLERİNDEN KARŞILANARAK ONLARCA İŞ YAPTIRTILMIŞ MIDIR?

 

 

19. ÖRNEĞİN; DEKORASYON, TEFRİŞAT VE FAYANS İŞLERİ BUNLARDAN SADECE BİRKAÇI MIDIR?

 

 

20. BÜTÜN BUNLARIN YANINDA, İHALE KANUNUNA GÖRE, İHALEYE ÇIKARILMASI GEREKEN MAL ALIMLARINDA DA, NERİMAN HANIMIN ORTAK OLDUĞU YER(LER)DEN VE HİÇ İHALEYE ÇIKARILMADAN, 80 BİN LİRALIK MAL ALIMI ÜÇ-DÖRT PARÇAYA BÖLÜNEREK İHALESİZ MAL ALIMI YAPILMIŞ MIDIR?

 

 

21. BÖYLE BİR UYGULAMA KANUNA KARŞI HİLE YAPILMASI OLARAK ALGILANILMALI MIDIR? YİNE BU ÇERÇEVEDE, POLİSEVİ MÜDÜRÜNÜN YENİ EVLENEN OĞLUNUN BURSADAKİ EVİNİN TADİLAT VE DEKORASYON İŞLERİNİ DE ACABA AYNI HANIMEFENDİ Mİ YAPMAKTADIR?

 

 

22. POLİSEVİ MÜDÜRÜ, TESİSTE ÇALIŞAN ELEKTRİK TEKNİSYENİ, SU TESİSATI TEKNİSYENİ GİBİ KİŞİLERCE BAZI KONULARDA YAPILAN HATALAR NEDENİYLE UYARILMAK İSTEDİKLERİNDE, ACABA ODASINDAN KOVULMUŞ MUDUR? VE; ‘BİR DAHA BENİM YAPTIĞIM İŞLERE KARIŞIRSANIZ BURNUNUZDAN GETİRİRİM. SİZİ SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNDÜRÜRÜM’ GİBİ İFADELER KULLANARAK PERSONEL ÜZERİNDE BASKI OLUŞTURULMUŞ MUDUR?

 

 

23. POLİSEVİ MÜDÜRÜ, İŞLETMENİN İMKANLARINI KULLANARAK KENDİSİNE NÜFUZ VE ÇIKAR SAĞLAMAKTA MIDIR? HERHANGİ BİR YERDE AKTİF GÖREVDE OLAN 1.SINIF EMNİYET MÜDÜRLERİNDEN BİR KISMINDAN ZAMAN ZAMAN KONAKLAMA BEDELİ VE RESTORAN ÜCRETİ BİLE ALINMAMAKTA MIDIR?

 

 

24. AKTIF GÖREVDE OLAN EMNİYETÇİLERİN ODALARINA KONULAN ÖZEL İKRAMLARLA VE ONLARA ÖZEL İLGİ ALAKA GÖSTERİLMESİ KONUSUNDA POLİSEVİ PERSONELİNE BASKI YAPILMAKTA MIDIR?

 

 

25. POLİSEVİ MÜDÜRÜ İŞLETMEYE GELEN KENDİ MİSAFİRLERİNİ  VE ÖZELLİKLE DE BURSADAN GELENLERİ- ÜCRETSİZ OLARAK MİSAFİR EDERKEN, PARASIZ OLARAK YEDİRİP İÇİRMEKTE MİDİR?

 

 

26. POLİSEVİ MÜDÜRÜ KENDİSİ DIŞINDAKİ HER POLİSEVİNDE ÇALIŞAN PERSONELE 15 KURUŞLUK SUYUN BİLE HESABINI SORARKEN, KENDİSİ İSE YEDİĞİ İÇTİĞİ YEMEKLERİN BİR KISMINI BURSA’DAN GETİRTMİŞ OLDUĞU UFUK BEY’E BİLGİSAYARDA ‘İMHA’ DİYE BİR PROGRAM YÜKLETTİREREK VE KENDİ YEMEKLERİNİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ DE O SİSTEME ATTIRARAK, ÇOK CÜZİ BİR MİKTAR YEMEK-İÇMEK-LOJMAN PARASI MI ÖDEMEKTEDİR?

 

 

27. YİNE BURSADA BERABER ÇALIŞTĞI EMEKLİ BİR BAŞKOMİSER’E HEM DE OTEL ODASI FİYATINA KOCAMAN LOJMANI TAHSİS ETMİŞ MİDİR? VE BU KİŞİYİ LOJMANDA AYLARCA BARINDIRMIŞ VE HALEN DE BARINDIRMAYA DEVAM ETMEKTE MİDİR?

 

 

28. POLİSEVİNDE ÇALIŞIP LOJMAN SIRASI BEKLEYEN ONLARCA PERSONEL BULUNMASINA RAĞMEN, EMEKLİ OLMASINA RAĞMEN, SIRF BURSA’DA BERABER ÇALIŞTIĞI İÇİN BU ŞAHSA TESİSİN İMKANLARI ACABA PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLMEKTEDİR?

 

 

29. POLİSEVİ MÜDÜRÜ KENDİSİNİN GETİRDİĞİ BİRKAÇ MEMUR İLE BU VUKUATLI İŞLERİNİ YAPMAKTA MIDIR? TESİS MÜDÜRÜ HİÇBİR RÜTBELİ PERSONELLE BİR İŞ YAPMAMAKTA MIDIR? HATTA TOPLANTI YAPTIĞI DURUMLARDA BİLE, POLİS MEMURLARININ YANINDA RÜTBELİ PERSONELİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEKTE VE; ‘SİZİN BUNLARDAN HİÇBİR FARKINIZ YOK. BURADA RÜTBELER ÇEKMECEYE KONULMUŞTUR. ONA GÖRE DAVRANINIZ’ DİYEREK ONLARI AŞAĞILAMAKTA MIDIR?

 

 

30. BASİT BİR ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE; KOM. YRD. SONER KILIÇ POLİS MEMURU MUSTAFA PELİTLİ HAKKINDA TUTMUŞ OLDUĞU BİR RAPOR YÜZÜNDEN TESİS MÜDÜRÜNÜN PSİKOLOJİK BASKISINA MARUZ KALMIŞ VE AYLARCA KENDİSİNE MOBBİNG UYGULAMIŞ MIDIR?

 

 

31. YİNE EMNİYET AMİRİ BAYRAM SÜNER’İN SORUMLU OLDUĞU BÜRODAKİ MEMURLARA HİYERARŞİ KURALLARINA UYMALARINI SÖYLEMESİ NETİCESİNDE KONU POLİSEVİ MÜDÜRÜNE POLİS MEMURLARINCA İLETİLDİĞİNDE, AYNI MOBBİNG UYGULAMASI BAYRAM SÜNER’E DE UYGULANMIŞ MIDIR?

 

 

32. YİNE MEMURLAR ARASINDA ÇİFTE STANDART UYGULAMASI SÖZ KONUSU MUDUR? BİR KISIM MEMURA SINIRSIZ İMTİYAZ VE HAKLAR TANINIRKEN, DİĞER PERSONELE İSE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILMAKTA MIDIR? VE BU AYRICALIKLI OLAN KESİMDEKİLER ACABA HEP MALİ İŞLERDE GÖREVLİ OLAN KİŞİLER MİDİR?

 

 

33. SIRF KENDİ OĞLUNUN DÜĞÜNÜ RAHAT GEÇSİN VE TESİS KALABALIK OLMASIN KARGAŞA YAŞANMASIN DİYE, DİĞER DÜĞÜN SALONLARINA DÜĞÜN REZERVASYONU DÜĞÜN GECESİNDE ALDIRTILMAMIŞ MIDIR? POLİSEVİ MÜDÜRÜNÜN OĞLUNUN DÜĞÜN YAPTIĞI AY OLAN HAZİRAN AYINDA, HİÇBİR DÜĞÜN SALONUNUN BOŞ OLMADIĞI, YALNIZCA OĞLUNUN DÜĞÜN TARİHİNDE İSE DİĞER SALONLARIN BOŞ OLDUĞU KOLAYLIKLA GÖRÜLECEKTİR. ACABA BU DA BİR TESADÜF MÜDÜR Kİ BÖYLESİ BİR DURUM SONUCUNDA TESİS EN AZ 30-40 BİN LİRA ZARARA UĞRATILMIŞ MIDIR?

 

 

34. POLİSEVİ MÜDÜRÜ OĞLUNUN DÜĞÜNÜ SIRASINDA, OTELDE KENDİSİNE 60 ODA AYIRDIĞINDAN DOLAYI, O GECE AYLAR ÖNCE REZERVE YAPTIRARAK OTELE GİRİŞ YAPMAK ÜZERE GELEN 50 KİŞİLİK İPA HEYETİNE BİLE YER YOK DENİLEREK GERİ GÖNDERİLMİŞ MİDİR?

 

 

35. IPA HEYETİNİN; ‘BİZ DE ŞİKAYETCİ OLACAĞIZ VE BURADAN DA HİÇ BİR YERE GİTMİYORUZ. BİZE YER BULUNCAYA KADAR DA BURADA BEKLEYECEĞİZ’ DEMELERİ ÜZERİNE, KENDİLERİNE BİR BAŞKA OTELDEN YER TEMİN EDİLEREK OLAY KAPATILMAYA ÇALIŞILMIŞ MIDIR?

 

 

36. EMNİYET TEŞKİLATINDA BİRÇOK RÜTBELİ MAKAM VEYA HİZMET ARACI İLE EŞ VE ÇOCUKLARINI BİNDİREREK ÖZEL İŞLERİNDE KULLANDIĞI İÇİN TAŞIT KANUNUNA MUHALEFETTEN YARGILANIP GÖREV YERLERİNDEN OLURKEN, POLİSEVİ MÜDÜRÜ, KENDİ MAKAM ARACI İLE HER HAFTA BURSA’DA YAŞAYAN EŞİNİ, HER PERŞEMBE GÜNÜ, YENİ KAPI İSKELESİNDEN VEYAHUT KAVACIK KAVŞAĞINDAN ALDIRTMAKTA VE HER PAZAR YİNE AYNI NOKTALARDAN BURSA İLİNE GÖNDERMEKTE MİDİR?

 

 

37. AYRICA, GELEN TANIDIKLARINA VEYA AKRABALARINA, RESMİ ARAÇLARI TAHSİS EDEREK, İSTANBUL’DAKİ GEZİNTİLERİNİ SAĞLAMAKTA MIDIR? BU GEZİNTİLER VE ÖZEL İŞLER SIRASINDA KULLANILAN RESMİ ARAÇLARIN BENZİN GİDERİ DE TESİSİN SIRTINA YIKILMAKTA MIDIR?

 

 

38. POLİSEVİ MÜDÜR YARDIMCILARININ VE AMİRLERİNİN İSE, HASTANE VB. ZARURİ İHTİYAÇLARI DURUMUNDA BİLE, ARAÇLARI KULLANMALARI TESİS MÜDÜRÜ TARAFINDAN ÇOK GÖRÜLDÜĞÜNDEN, BAZI RÜTBELİLER KENDİ ARAÇLARI İLE Mİ GÖREVE GİDİP GELMEKTEDİR?

 

 

39. ÖRNEĞİN; TESİS MÜDÜR YARDIMCISI GÜRKAN SOYTÜRK GÖREVE BAŞLADIĞI GÜNDEN BU ZAMANA KADAR HEP KENDİ ARABASI İLE Mİ GÖREVE GİDİP GELMEKTE VE TESİSİN ARAÇLARINI KULLANMAMAKTADIR?

 

 

40. POLİS TEŞKİLATINA HİZMET VERMESİ ESAS OLAN TESİSTE; “BORÇ ÖDÜYORUM” GEREKÇESİ İLE HER FIRSATTA HERŞEYE GEREĞİNDEN FAZLA ZAM YAPTIRAN BİR TESİS MÜDÜRÜ MÜ SÖZ KONUSUDUR?

 

 

41. EMNİYET AMİRİ DİLAVER PAMUK, EMNİYET AMİRİ BAYRAM SÜNER, KOMİSER ESEN AŞKAR, KOMİSER YARDIMCISI BİLAL İPEK, KOMİSER YARDIMCISI SONER KILIÇ, POLİS MEMURU VAHDET KÜLEKÇİ, POLİS MEMURU VAROL BAHTİYAR, POLİS MEMURU HARUN BAYAT GİBİ İSİMLERİ YAZILI EMNİYETÇİLER, YAPILAN PSİKOLOJİK BASKILARDAN DOLAYI BUNALARAK, ÜLKEMİZİN BELKİ DE ÇALIŞILABİLECEK EN RAHAT VE EN GÜZEL YERİNDEN, SIRF POLİSEVİ MÜDÜRÜNÜN YÖNETİM(SİZLİK) BİÇİMİNDEN ADETA KAÇARAK, BAŞKA İLLERE YA DA İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KADROSUNA TAYİN İSTEYEREK GİTMİŞLER MİDİR?

 

 

42. BU PSİKOLOJİK BASKIDAN KURTULMAK İÇİN TAYİN İSTEMELERİNE RAĞMEN HALEN TAYİNİ GERÇEKLEŞMEMİŞ OLDUĞU İÇİN POLİSEVİNDE ÇALIŞMAK ZORUNDA KALAN 15-20 DAHA PERSONEL DE BULUNMAKTA MIDIR? ACABA BU ARKADAŞLARA ÖZGÜR BİR ORTAM SAĞLANILMASI DURUMUNDA KOLAYLIKLA ANLATACAKLARI PEK ÇOK ŞEY VAR MIDIR?

 

 

43. POLİSEVİ GİBİ KÜÇÜK BİR BİRİMDE VE BU KADAR KISA BİR SÜRE İÇİNDE, BU KADAR ÇOK PERSONELİN TAYİN İSTEYİP GİTMESİ, BİR BU KADARININDA TAYİN İÇİN UĞRAŞMASI ACABA DOĞAL MIDIR?

 

 

Hadi bakalım görelim, İstanbul Baltalimanı Polisevinde neler olacak? Acaba burası Ali Baba’nın bir çiftliği mi ki öyleyse aşağıda linkini verdiğim bu şarkıyı dinleyerek uyuyunuz-? (http://www.youtube.com/watch?v=79KjGFz8sY0) Yoksa gerçekten de sosyal bir tesis şeklinde hizmet eden ve kamu personelinin yararlandığı pırıl pırıl bir otel mi?..

 

 

Acaba Teftiş Kurulu Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı İstanbul Baltalimanı Polisevinde olan bu işlere ne diyecek? Ben, hem bu dairelerde çalışan personele, hem de başkanlarına, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Kocakarı ve Hz. Ömer’ şiirini duyarak / yaşayarak / hissederek linkini verdiğim yerden dinlemelerini önereceğim… Eğer vicdanları paslanmamışsa!.. (http://www.youtube.com/watch?v=HhTRRy0xQpU)

 

 

 

Twitter/onderaytac

E-mail: tarafim@gmail.com

YORUMLARINIZ
Doğru söz... - 17.05.2012 10:55
TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ...
Hocamızın bu yukarıda ki olayların sadece devede kulak yanını yayınladığı olaylara karşı dik duran, eğilip bükülmeyen, onurlu bir şekilde fikirlerini söyleyen bizleri tesisten uzaklaştırmıştır. Bu uzaklaştırmada da sistem şudur. Karşısına alıp ben seninle çalışmak istiyorum demez. Kişiden habersiz Emniyet Genel Müdürlüğüne (uyumuz, sakız çiğner, tespih çeker, saygısız, amirlerine karşı saygısız, ceket omzunda vb.) yazı yazarak kişinin haberi olmadan tayinlerini çıkarttırır. Bunların evlatlarının eğitim durumu ne durumda okul değiştirecekler, yuvaları dağılacak düşünmez. Tarzı olan küçük düşürücü ve aşağılayı bir şekilde yapar bunları. Şu nda bu durumda olan adı geçen ve geçmeyen rütbeli rütbesiz toplam en az 12 kişi varız. Soruşturma sürecinde gelip tek tek ifademeizi vereceğiz. Hemde elimizde ki belgelerle. Eğer tesis steril ve özgür ortama kavuşursa eminim çalışanlarda doğru bildiklerini severek anlatacaklardır. Tabi yanında ki maşalar hariç. Değerli hocama çok teşekkür ediyorum. Çünkü bir grup müfettiş denetliyor usulsüzlük var diye rapor düzenliyor, bunun sonucu bir grup müfettiş daha geliyor. Onlarda yolsuzluk tespit ediyor akabinde yine bir gurup müfettiş gönderiliyor. Bu kısır döngü bir yıldır gözler önünde devam ediyor. Yaptırıma gelince tık yok.. Yazık değilmi? Sahipsizmiyiz bu kadar. Hocamla tanışma imkanım olmdı ama okuduğum kitaplarından bu memleketin gerçek sahiplerinden olan vatan evladı oldğunu biliyorum. Yazınızın zerre kadar fazlası yok. Çok eksiği var. Allah razı olsun... Gerekenler yapıldığında herşey açıklığa hakkaniyetle kavuşacaktır... Zulüm ile abad olunmaz...
SÜRGÜN POLİS - 17.05.2012 10:07
SAĞOLUN HOCAM ELİNİZE SAĞLIK ALLAH SİZİ VE SİZİN GİBİLERİN EKSİKLİĞİNİ VERMESİN.ŞİMDİ SORMAK GEREKMEZMİ ACABA ÇOK DEĞİL AYLAR ÖNCESİNE KADAR POLİS BAŞMÜFETTİŞİ OLAN ÜZEYİR SÖZEN 'ŞUAN CEZAEVİNDE'AYDA ENAZ 10VEYA 15 GUN KALDIĞI OLUYORDU GECE SAAT 02'DE 03'DE GELİRDİ AYRICA DEĞİŞİK KİŞİLERCE TESİSTE İSTEDİĞİ GİBİ HAREKET EDERDİ AYRICA ADI GEÇEN BU ŞAHSI AKŞAM POLİSEVİNE GİRİŞ YAPARKEN GİRİŞTE GÖREVLİ POLİS MEMURU KİMLİK SORDU DİYE BU ŞAHSIN HAKARET ETMESİ DÖVMEYE KALKMASI ÜZERİNE POLİS MEMURU ŞİKAYETCİ OLDU DİYE O GÜN GÖREVLİ GRUP AMİRİ VE POLİS MEMURUNA AYLARCA BASKI YAPILDI TAYİNLE TEHDİT EDİLDİ PSİKOLOJİK BASKI GÖRDÜ PERSONEL İÇİNDE ŞİMDİ SORMAK GEREKMEZ Mİ ACABA GÜZİN HANIM ADI GEÇEN MÜDÜRÜ KENDİSİ GİBİ MÜFETTİŞ OLDUĞU İÇİN Mİ KORUMAYA ÇALIŞTI VEYA ??? AYRICA AYLARCA DENETLENEN BU YERDE ŞUNUDA SORMAK GEREKMEZ Mİ 1.SINIF EMNİYET MÜDÜR VE BAŞMÜFETTİŞ OLAN GÜZİN NİL ERDOĞAN'I YİNE AYNI ÜNVAN AYNI KONUMDA BULUNAN MESLEKTAŞI TARAFINDAN DENETLENMESİ DOĞRU MU ACABA .... BU YERDE BİR ANDA 4 DÜĞÜN AYRICA AYNI ANDA TOPLANTILAR AYRICA DİĞER GELİRLER SU GİBİ TESİSE PARA AKIYORDU NİYE BIRAKSIN BÖYLE BİR YERİ ALİ BABANIN ÇİFTLİĞİDE AZ KALIYOR BURAYI DERHAL SAYIN İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SATMALI VEYA ÖZELE DEVRETMELİ MUTLAKA..AYRICA YUKARI ADI GEÇEN AMİR VE MEMURLAR DERHAL BİLGİSİNE MÜRACAT EDİLMELİ HERŞEY AMA HERŞEY ENİNE BOYUNA SORGULANMALI...
aydın esra - 17.05.2012 05:51
bu 42maadde de belirtilenler eğer tek tek açıklığa kavuşturulmazsa, daha ne? bu semeridir dişe dokunur dememişler ve malı götürmüşler mi diye sormadan geçemeyeceğim. bu ne ya?
esat temel - 17.05.2012 05:50
gerçekten de ali babanın çiftliğiymiş baltalimanı pois evi değil mi? baksanıza şu yapılanlara? devleti koruyacak hiç kimse yokmu acaba?
polis - 16.05.2012 22:15
sizin bahsettiğiniz bütün kişilerle çalıştım dilaver amirden balayım akşama kadar bir iş yapmayan akşam spounu yapıp duşunu alan restoranda padişah sofrası gibi balığını yiyen daha sonra tesisin arabasıyla evine giden bürouna kadar dostunu getiren zatın biriydi diğerlerine gelince problem uyumsuz tesize zarardan başka faydası olmayan sosyal tesis bilinci olmayan kavgacı tiplerdi ve bunlar geldiğinden beri tain isteyen kişilerdi ben sana şunu söyleyim seni bunlar kendi menfaatleri için kullanmışlar
osmanlı - 16.05.2012 21:28
size sadece şunu soruyorum güzün müdürü ne kadar tanıyorsunuz bunun vebalini nasıl vereceksiniz
TÜRK GENCİ - 16.05.2012 20:48
ÖNDER BEY, MAŞALLAH YÜCE DİVAN GİBİ GÜZİN MÜDÜRÜ YARGILADINIZ, CEZASINIDA KESTİNİZ. ÇOK AYIP ........... BİR İNSANI KARALAYIP,KÜÇÜLTMEK VE ONA HAKSIZLIK YAPMAK ÇOK KOLAYMIŞ. O ZAMAN ARTIK ADALET SARAYLARIN KAPATILMASI GEREKİYOR. ÇÜNKÜ SİZLER VARSINIZ....
SANCAR 08 - 16.05.2012 19:30
önder bey siz devletçisinizya orda bir kaç öğrenciniz kendi arabasıyla geliyormuş çok üzülmüşsünüz galiba yazdıklarınla kendin çelişiyon onlara galiba makam arabası istiyorsun, çok personeli savunuyonya 150kr suyun hesabına soran müdür kötüya yesin çocuklar Güzin Müdür ödesin parasını olurmu aytaç bey,sonrada bedava su içmek isteyenler 70 lik rakıda isterler seni çok acemeci yakalamışlar akademide ders verebilirsin ama yazdıklarından görünüyorki 10 tane adamı idere edemiyeceğin ortada baskıyla çalışan çok sevdiğin memurlar varmışya onları bırakırsan işede gelmezler unutma tayinleri çıkanları savunmuşsunya şark görevini herkes yapacak akademide verdiğin derslerin içinde galiba bunlar yok bu vesileyle öğren bunlarıda yazık adam Güzin MÜDÜRÜN YÜZÜNDEN tUNCELİYE GİTMİŞ YOKMU ORDA ÖĞRENCİLERİNDEN SAHİP ÇIKSINLAR ONLARA ders veriyorsun ama polisin şarka gitmesi gerektiğini bilmiyorsun galiba neyse Güzin Müdürü belki sayende alırlarda Cengiz babalar gelir o çocukları şarktan kurtarırır olurmu Aytaç bey
BURSA 1453 - 16.05.2012 19:15
önder bey giden memurlardan acaba içinde akrabanmı var yoksa adaletin varsa polisin sokakta kaldığı ezik durumları uğradığı haksızlıkları yaz yenilen özlük haklarımızı savun önce şunu öğren biz hep yatmak isteyen milletiz rahatlığı severiz. GÜZİN NİL ERDOĞAN orda sizin yapmasını istediğiniz akademi de öğrettiğiniz gibi müdür değil bunu bil yani sabah ne zaman kalkarsan kalk makam arabssı kapıdan alsın çocuğunu okula götürsün hanımını5 pazara götürsün saat 10.00 da işi gitsin kimseye karışmasın alışık olan düzene devam edilsin akşamda saat 116.00 da evnie gitsin bu şartlar senin ders verdiğin büdür tipleri bunlarla personel çalışır şikayette olmaz AMA SAYIN GÜZİN NİL ERDOĞAN sabah yedide işinin başında olur akşam onikiye kadar tesiste durur işi gibi inşaatta çalışır bu şartlara dayanamayanlarda sizin gibi lerini kullanarak emellerine ulaşmaya çalışırlar.önce bunları bileceksin bu meslekte ne müdürler gördük. yazıkki senin gibi bir adam emniyetin gelecek müdürlerini yetiştiriyor en büyük kaybımız bu senin yetiştirdiklerin zam kendilerine çalışmak polise mantığıyla yetiştirmişsin dil uzattığın insan sana o haberi yetiştiren kansızları bir ANA gibi toplayıp aileleriyle uludağa geziye getirdi senin kaprisli öğrencilerin cenazelerimizde bile baş sağlığı dilemeyecek kadar burnu havada müdür yetiştirdin bu teşkilata bunun hesabını öteki tarafta vereceksiniz inşallah önder bey...........
Doğan - 16.05.2012 18:56
Bu yazılanları hayretle okuyorum,ben önder beye şunu sormak istiyorum akademide bizzat kendi yetiştirdiği müdürlerle çalışıyoruz nasıl olduklarını çok iyi biliyoruz ne kadar dürüst oldukları,ne yaptıklarını acaba tayini çıkmayan polis mi var önce herkes kendine bir bakmalı, Ben yıllar önce GÜZİN NİL ERDOĞANLA beraber çalıştım. herkes çalışamaz onunla çalışan fedakar olacak yan gelip yatmayacak o bahsedilen Dilaver Güzin Müdür orya gitmeden en iyi yaptığı şey ayaklarını denize sokup rahatlamak sonrada iftiralar Önder bey çok yanıldınız yaklaşık beş yıldır orda görev yapan insan hakında bir kaç maddeyi çoğaltarak 45 soru bulmuşsunuz sıradan bir polisevine veya kuruma git bir aylık müdürü araştır bin tane madde bulursunuz böyle Güzin MÜDÜR BAZILARININ ARPASINI KESTİĞİ İÇİN BUNLAR YAZILDI VEYA öNDER BEYİNbir tanıdığınımı orya müdür yapma isteği var zaman gösterecek orda olan elektronik sistem bu çağda hiç bir polisevinde yok ancak işi bilmeyen birilerine olumsuz yorum yaptırırsınız İzmir poliseviyle ilgili yazdıklarınla müdür değişmişya yoksa Cengiz baba çiftliği yapma düşüncenmi var Benim tanıdığım Güzin Nil Erdoğanın asla maddi olarak bir şeye ihtiyacı yoktur olmazda yanlış iş yapıyorsunuz önder bey.......
isimsiz - 16.05.2012 18:32
Önder beyin saymış olduğu bu maddeler çok haklı, ben de kendi gözlerimle şahit oldum bu tür konulara, söz konusu kurumda hiyerarşiden eser yok, bazı durumlarda çalışan sivil memurun sözleri müdür yardımcıları ve komiserlerden daha çok önemli ve güvenilir oluyor müdürün gözünde, adalet sonunda yerini bulacak gibi görünüyor haydi hayırlısı.
erguvan - 16.05.2012 16:21
Doğrudur doğrudur bilen bilmeyen konuşuyor Önder AYTAÇ nereden bilsin inşaatta yolsuzluk yapıldığını personele baskı uygulandığını oğlunun düğünü var diye diğer salonların kapatıldığını sözde mimar Neriman hanımın çıkarlarını otelde bedava kalıp restoran ta karnını doyurduğunu ipa heyetinin dışarıya paketlendiğini yalnızca altı ay sonra yıkılacak lobiye 800 bin tl harcandığını bursa dan bilgisayar firması getirildiğini (İstanbul da bilgisayar firması ne arar) en ufak bir şeyde müdire hanımın yakarım yakarım tehditlerini fotoğrafhane ihalesini MAKAM ŞÖFÖRÜNÜN SÖZDE KİMSENİN HABERİ OLMADAN FOTOĞRAFHANEYİ 52 bin tl ye KİRAYA VERDİĞİNİ daha sonra olay ortaya çıkınca ihaleyi alan kişinin susturulduğunu alel acele makam şöförünü başka birime gönderdiğini polis evinin artık düğün salonları şekline dönüştürüldüğünü (5 salon) düğüne kiralayacağı için restorant olarak izbe yerlerin tahsis edildiğini kendisi bursa da görevli olduğu sırada geldiği moral eğitimde özellik istediğinde cevap alamadığını bunun içinde saklı olduğunu özellikli personelin restorat ta diğerlerinin tabldot salonunda yemek yediğini daha önce denetlemeye gelenlerin tutmuş olduğu raporların içeriğini nereden bilsin Önder AYTAÇ kafasına göre yazmış işte.Çünkü bu Önder AYTAÇ hukuk okumamış yurt dışında doktora yapmamış özellikle polis teşkilatını hiç tanımayan işleyişini bilmeyen sıradan bir gazetecidir aşk olsun size Önder bey nasıl yaptınız bunu gittiniz çomak soktunuz sizde Güzin hanımla bi görüşseydiniz İstanbula davet edilip Dayınızı beraberinde ailenizi getirip bir süre tatil yapsaydınız olmazmıydı ailenizin hakkınını yemişsiniz evet gerçekten yazıklar olsun size.
hüseyin - 16.05.2012 16:06
ey önder aytaç,belliki sana bir takım notlar iletilmiş.sen de mal bulmuş mağribi gibi,araştırmadan sormadan etmeden notlar olduğu gibi kaleminden kusmuşsun.insan hele kendinigazeteci olarak lanse eden biri öncelikle bir araştırma yapar,doğru mu yanlış mı diye.yukardaki maddeleri hepsinin yalan ve yanlış olduğu yapılacak olan basit bir inceleme sonucu ortaya çıkacaktır.ayrıca bu notları sana kimin gnderdiği de bal gibi bellidir.amaçlarıda belli zaten.kafalarına göre birini oraya müdür yaptırmak.bu kadar basitmi.polisevinde kimlerin nasıl özveriyle çalıştıklarını herkes biliyor.birde böyle bir yere müdür olmak için can atanlar var tabi.hemen aleyhte yorum yazmışlar.o yorum yazan müdürün sarıyer ilçe emniyet müdürlüğü görevi sırasında yaptıkları herkesçe malum.sırf bunlar yüzünden cerrah müdür çevik kuvvete göndermişti kendisini.şimdi çiftlikten alibabalardan bahsediyor.yazık sadece yazık.ama tüm bunları araştırmadan yazdığın için en büyük yazık sana önder aytaç.
HASAN HÜSEYİN - 16.05.2012 15:56
İFTİRA ATMAK BU KADAR KOLAYMI. ARAŞTIRMADAN, ADI GEÇEN KİŞİLERLE İRTİBAT KURMADAN YANLI BİR HABER YAPMAK SİZE HİÇ YAKIŞMADI. (BİRDE SAĞDA SOLDA TARAFSIZ GAZETECİLİĞİNİZLE ÖVÜNÜRSÜNÜZ)
HASAN - 16.05.2012 15:11
BİRAZ AKLANMASI ZOR GÖRÜNÜYOR. BU ANLATILANLAR BİR AİLE İMPARATORLUĞUNDAN BAHSEDİYOR. POLİS OKULLARINDA ÖĞRENCİLERE YOLSUZLUK NEDİR NASIL YAPILIR, NÜFUSUNU KULLANMAK NEDİR GİBİ POLİSİN HAŞIR NEŞİR OLDUĞU SUÇLARA ÖRNEK VERİLECEK, KİTAPLARA KONU OLACAK KADAR ÖNEMLİ İTHAMLAR. BİZDE DOĞRULUĞU REHBER ALMIŞ VE BAŞIMIZDAKİ MÜDÜRLERİMİZİNDE BU UĞURDA ÖNDER OLDUKLARINA İNANDIĞIMIZ İÇİN. 'BUNA POLİS EVİ MÜDÜRÜMÜZ DE DAHİL' BİR AN ÖNCE BU İDDİALARIN GERÇEK YÜZLERİNİN ORTAYA ÇIKMASINI MERAKLA BEKLİYORUZ.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.
1 2 3 4 5 6 7 8

KÖŞE YAZILARI
AAA CEMAATÇİLER TERÖRİSTMİŞ! AAA CEMAATÇİLER TERÖRİSTMİŞ!
Burhan Özbey Bugün, 17:14
15 Temmuz yeniden diriliş günüdür 15 TEMMUZ YENİDEN DİRİLİŞ GÜNÜDÜR
Mevlana Çakıral Bugün, 17:09
ÖLÜM ANI VE YAPMAMIZ GEREKENLER. ÖLÜM ANI VE YAPMAMIZ GEREKENLER.
Fatih Yokuş Bugün, 09:23
Demokrasi Nöbetleri Yazıları 5: Sen de Oradaydın! DEMOKRASİ NÖBETLERİ YAZILARI 5: SEN DE ORADAYDIN!
Mevlüt Özben 24.07.2016, 22:37
FETÖ CUNTASININ 15 TEM.KANLI BASKINI ARDINDAN:MESAJIM VAR! FETÖ CUNTASININ 15 TEM.KANLI BASKINI ARDINDAN:MESAJIM VAR!
İbrahim Dursun 24.07.2016, 22:30
AMERİKAN BİZONU AHMAK AMERİKAN BİZONU AHMAK
Serdar Karadeniz 24.07.2016, 17:45
DNA’ NIN BÜYÜK SIRRI KEŞFEDİLDİ DNA’ NIN BÜYÜK SIRRI KEŞFEDİLDİ
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta 24.07.2016, 13:40
AKİF'LE NEODARBE NESİL HASBİHAL AKİF'LE NEODARBE NESİL HASBİHAL
Dr. Ahmet Berk 22.07.2016, 23:46
Los Angeles’te Darbe Günü Nasıl Geçti? LOS ANGELES’TE DARBE GÜNÜ NASIL GEÇTİ?
Vakkas Doğantekin 21.07.2016, 09:41
Delil lazım!... DELİL LAZIM!...
Turgay Çınar 21.07.2016, 08:55
İHANETİN SAĞDAN GELENİ İHANETİN SAĞDAN GELENİ
Vildan Adalı 20.07.2016, 11:00
Bilişim Hukuku ve Sosyal Medya Suçları BİLİŞİM HUKUKU VE SOSYAL MEDYA SUÇLARI
Kurtuluş Aybirdi 19.07.2016, 10:43
BİR DARBE BİLE YAPAMADIN BE NA-MÜBAREK(!) BİR DARBE BİLE YAPAMADIN BE NA-MÜBAREK(!)
Zekeriya Menak 19.07.2016, 09:40
Savaş Oyunları ve 2. Darbe İhtimali SAVAŞ OYUNLARI VE 2. DARBE İHTİMALİ
Ahmet Akgül 19.07.2016, 01:00
“Suçluyorum” “SUÇLUYORUM”
Cahit Kılıç 18.07.2016, 13:48
DARBE!! DARBE!!
Kemal Furkan 18.07.2016, 12:19
DARBE TERÖRÜNE KARŞI MİLLETİN ZAFERİ DARBE TERÖRÜNE KARŞI MİLLETİN ZAFERİ
Zülküf Aras 18.07.2016, 00:05
TERÖR VE TURİZM TERÖR VE TURİZM
Erdem Özçelik 17.07.2016, 21:51
Bir demet darbe... BİR DEMET DARBE...
Benil Sibel Özyürük 16.07.2016, 18:11
A-hlaksızlık C-ahillik U-tanmazlık N-edir? A-HLAKSIZLIK C-AHİLLİK U-TANMAZLIK N-EDİR?
Orhan Cesur 14.07.2016, 22:05
Adalet Bakanlığı'na sesleniyorum ADALET BAKANLIĞI'NA SESLENİYORUM
Eyüphan Kaya 13.07.2016, 16:47
SURİYELİLER ÜZERİNE SURİYELİLER ÜZERİNE
SSerra Erdoğan 11.07.2016, 04:47
İmgelerle Hastalıklar İMGELERLE HASTALIKLAR
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı 03.07.2016, 15:52
KONGRE ASLANIN AĞZINDA KONGRE ASLANIN AĞZINDA
Murat Gençoğulları 03.07.2016, 04:13
İSLAMCILARIN KÜLTÜRELSİZLİĞİ İSLAMCILARIN KÜLTÜRELSİZLİĞİ
Hasan Tülüceoğlu 02.07.2016, 12:07
Tayyip Erdoğan'ı Gönderin İngiltere kurtulsun TAYYİP ERDOĞAN'I GÖNDERİN İNGİLTERE KURTULSUN
Yavuz Demir 25.06.2016, 00:16
Fatih Terim: Ulusal Hain! FATİH TERİM: ULUSAL HAİN!
Ahmet Kaya 22.06.2016, 14:27
Şehirlerde Bisiklet Yolları ŞEHİRLERDE BİSİKLET YOLLARI
Prof. Dr. Mustafa Öztürk 18.06.2016, 17:42
“MAHZEN-ÜL ULÛM” ‘DA İLİM TELAKKİSİ “MAHZEN-ÜL ULÛM” ‘DA İLİM TELAKKİSİ
Metin Acıpayam 14.06.2016, 21:34
BAHAR, DETOKS VE BİR SERİ KATİLİN DRAMI BAHAR, DETOKS VE BİR SERİ KATİLİN DRAMI
Kevser Akın 14.06.2016, 03:34
TAYYİP BİR GİTSE TAYYİP BİR GİTSE
Naci Taban 14.06.2016, 02:27
“Biz cenaze için burdayız! Uygun olmaz!” “BİZ CENAZE İÇİN BURDAYIZ! UYGUN OLMAZ!”
Yusuf Serçe 13.06.2016, 11:56
Ne olacak şimdi? NE OLACAK ŞİMDİ?
Şefik Kantar 02.06.2016, 15:37
TOPLUMSAL UZLAŞMA VE EĞİTİM TOPLUMSAL UZLAŞMA VE EĞİTİM
Hasan Güneş 16.05.2016, 21:38
Dini Tabu Olarak Görenlerin Sayısız Tabuları Var DİNİ TABU OLARAK GÖRENLERİN SAYISIZ TABULARI VAR
Barış Temur 14.05.2016, 15:45
İlk Üç Madde ve Laiklik İLK ÜÇ MADDE VE LAİKLİK
Özcan Yazıcı 28.04.2016, 18:43
 Müslüman olmak! MÜSLÜMAN OLMAK!
Birgül Kapaklıkaya 07.04.2016, 02:21
Düpedüz Vahşiyiz Biz DÜPEDÜZ VAHŞİYİZ BİZ
Arif Özutku 29.03.2016, 15:13
KADIN KADIN
Yasemin Kurçenli 12.03.2016, 19:16
Koltuğum olmadan asla! KOLTUĞUM OLMADAN ASLA!
Yasemin Yıldırım 09.03.2016, 14:54
28 ŞUBAT'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ... 28 ŞUBAT'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
Melih Esat Açıl 01.03.2016, 21:50
En çokta sevgilimsin... EN ÇOKTA SEVGİLİMSİN...
Hülya Okur 14.02.2016, 19:40
ADLİ TATİL KALDIRILMALI! ADLİ TATİL KALDIRILMALI!
Hasan Yaşar Özfidan 08.02.2016, 20:09
HÜKÜMETTEN MASTER PLAN, AMA... HÜKÜMETTEN MASTER PLAN, AMA...
Ahmet Ay 07.02.2016, 15:40
HALKIN İNANILMAZ BAŞARISI HALKIN İNANILMAZ BAŞARISI
Canan Barlas 26.01.2016, 13:54
Büyük Savaşın Eşiğindeyiz! BÜYÜK SAVAŞIN EŞİĞİNDEYİZ!
Yılmaz Ada 14.01.2016, 14:22
Nasıl bu hale geldik? NASIL BU HALE GELDİK?
Özkan Erdem 12.01.2016, 20:25
Bir pirupuganda hikayesi BİR PİRUPUGANDA HİKAYESİ
Yasemin Sümer 23.12.2015, 21:35
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP
Bayram Zilan 07.12.2015, 02:56
RUSYA - TÜRKİYE GERGİNLİĞİ RUSYA - TÜRKİYE GERGİNLİĞİ
Zeynep Günal 29.11.2015, 20:09
Zoru başarmadık; doğruyu bulduk ZORU BAŞARMADIK; DOĞRUYU BULDUK
Engin Konca 16.10.2015, 15:34
BAYRAM MESAJI BAYRAM MESAJI
Hüseyin Kocabaş 23.09.2015, 20:57
SON OYUN SON OYUN
Sefer Ceylan 14.09.2015, 04:17
Cogito Sözlük'ten Dünyaya Yeni Bir Söz COGİTO SÖZLÜK'TEN DÜNYAYA YENİ BİR SÖZ
Ömer Bulut 18.08.2015, 14:30
KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…! KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…!
Semra Cabrero 01.08.2015, 22:00
Osmanlı Armasındaki Masonik Mesajlar OSMANLI ARMASINDAKİ MASONİK MESAJLAR
Eşref Zeki Parlak 23.07.2015, 23:52
ESAD'DAN IŞİD'E, IŞİD'DEN SURUÇ KATLİAMINA... ESAD'DAN IŞİD'E, IŞİD'DEN SURUÇ KATLİAMINA...
Cevdet Kara 21.07.2015, 15:06
Koalisyon Mu “Tekrar Seçim” Mi? KOALİSYON MU “TEKRAR SEÇİM” Mİ?
Hamit Yaz 19.06.2015, 16:55
Arz-Endam, Sınıf Başkanlığı vaat taktikleri ve Gökte Türk ARZ-ENDAM, SINIF BAŞKANLIĞI VAAT TAKTİKLERİ VE GÖKTE TÜRK
Osman Selçuk Ayçiçek 18.05.2015, 18:46
Konutun Sözleşmede Belirtilenden Küçük Olması KONUTUN SÖZLEŞMEDE BELİRTİLENDEN KÜÇÜK OLMASI
Av.Emre Alcan 11.05.2015, 21:27
ADALETİN ELİNDE SİLAH ADALETİN ELİNDE SİLAH
Sevda Salihoğlu Dursun 01.04.2015, 14:35
İçimdeki çocuk İÇİMDEKİ ÇOCUK
İsmail Kara 28.03.2015, 00:17
Kemalizm-Tayyibizm veya Başkanlık Sistemi KEMALİZM-TAYYİBİZM VEYA BAŞKANLIK SİSTEMİ
Burak Yalım 08.03.2015, 14:59
EL FENERİ EL FENERİ
Serkan Güzel 28.02.2015, 01:21
Aday adayları arz-ı endam ederken.. ADAY ADAYLARI ARZ-I ENDAM EDERKEN..
Faruk Faruk 26.02.2015, 12:28
Alim'in Emir'le İmtihanı... ALİM'İN EMİR'LE İMTİHANI...
Birol Topuz 21.02.2015, 13:59
ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK" ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK"
Ahmet Duvarcı 03.02.2015, 21:20
Birinin söylemesi gerek. BİRİNİN SÖYLEMESİ GEREK.
Ahmet Rıfat 03.02.2015, 12:23
Vahdet Gazetesinde yayınlanmayan Paralel yazım VAHDET GAZETESİNDE YAYINLANMAYAN PARALEL YAZIM
İbrahim Yörük 11.01.2015, 12:21
ADALETİN BU MU? DÜNYA ADALETİN BU MU? DÜNYA
Cemal Aktan 20.12.2014, 15:08
MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ
Yasemin Tecimer 15.12.2014, 17:01
PEYGAMBERE KİBİRLİ DİYEN ADAM PEYGAMBERE KİBİRLİ DİYEN ADAM
Muhammed Çimen 24.11.2014, 13:03
ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ
Prof.Dr. Göknur Aktay 03.11.2014, 13:19
KÖRHASAN ailesinin bir ricası var KÖRHASAN AİLESİNİN BİR RİCASI VAR
Murat Körhasan 21.10.2014, 23:31
Ali İmran Suresi 28 Ayet: "Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin" ALİ İMRAN SURESİ 28 AYET: "MÜ'MİNLER, MÜ'MİNLERİ BIRAKIP İNKARCILARI DOST EDİNMESİN"
Bekir Çınar 19.10.2014, 14:02
Kobani'ye Destek Eylemleri Ardından Notlar KOBANİ'YE DESTEK EYLEMLERİ ARDINDAN NOTLAR
Didem Tomaslar 12.10.2014, 23:38
Herkes İçin Adalet HERKES İÇİN ADALET
Nesrin Yıldırım 10.10.2014, 19:31
Komşularımızı orta yerde bırakmayız KOMŞULARIMIZI ORTA YERDE BIRAKMAYIZ
Güngör Avcıoğlu 22.09.2014, 23:59
İSLAMİ TERÖRİZM YALANI İSLAMİ TERÖRİZM YALANI
Mithat Tuncay Öcalır 04.08.2014, 01:19
YA ÖYLE DEĞİLSE YA ÖYLE DEĞİLSE
Sedat Ilgın 24.07.2014, 16:24
Tatlı ve buruk duygularla  Allahaısmarladık… TATLI VE BURUK DUYGULARLA ALLAHAISMARLADIK…
Sevda Türküsev 05.07.2014, 12:47
Reisicumhur'dan Sonra REİSİCUMHUR'DAN SONRA
M. Nail Keçili 02.07.2014, 10:47
PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993... PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993...
Turgay Yaman 11.06.2014, 14:59
HAYKIRIPTA DUYURAMADIKLARIM HAYKIRIPTA DUYURAMADIKLARIM
Hüseyin Adalan 09.06.2014, 15:10
Gezi neydi, ne değildi GEZİ NEYDİ, NE DEĞİLDİ
Bilgehan Uçak 31.05.2014, 10:10
Karanlık dehlizlerde yaşam… KARANLIK DEHLİZLERDE YAŞAM…
Sema Gül 19.05.2014, 14:06
ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN! ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN!
Ayhan Yağızer 19.05.2014, 13:11
Dünden Bugüne El Fetih-Hamas-İsrail İlişkileri -2- DÜNDEN BUGÜNE EL FETİH-HAMAS-İSRAİL İLİŞKİLERİ -2-
Cengiz Koyuncu 02.05.2014, 16:21
Bugün mü, Dün mü? BUGÜN MÜ, DÜN MÜ?
Özlem Özcan 06.04.2014, 23:51
SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ? SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ?
Salih Can 26.03.2014, 03:54
Tek Erdoğan  Yalnız Türkiye TEK ERDOĞAN YALNIZ TÜRKİYE
Halid Şener 15.03.2014, 18:23
Ağız Kokusu kaderiniz değil AĞIZ KOKUSU KADERİNİZ DEĞİL
Dt. Arzu Yalnız Zogun 14.03.2014, 10:24
Lübnan Sinemasının en barışçıl yönetmeni LÜBNAN SİNEMASININ EN BARIŞÇIL YÖNETMENİ
Tuğba Koçak 14.02.2014, 01:27
Değerli Haberx Ailesi DEĞERLİ HABERX AİLESİ
Sami Zana ASLAN 27.01.2014, 15:35
Bundan Sonrası İçin BUNDAN SONRASI İÇİN
Meltem Arıkan 27.01.2014, 08:29
CEMAAT VE ERDOĞAN CEMAAT VE ERDOĞAN
Murat Özdemir 27.01.2014, 01:49
Türkiye'de Bulunan Alman Vakıfları'nın Bilinmeyen Yönleri TÜRKİYE'DE BULUNAN ALMAN VAKIFLARI'NIN BİLİNMEYEN YÖNLERİ
Muhammet Tazegül 24.01.2014, 11:09
Mısır'da askerle, Türkiye'de yargıyla! MISIR'DA ASKERLE, TÜRKİYE'DE YARGIYLA!
Eylem Yılmaz 25.12.2013, 21:55
Trabzonspor şaşırtmaya devam ediyor. TRABZONSPOR ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR.
Mahmut Ulusoy 13.12.2013, 10:03
İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ
Çağlayan ibiş 10.12.2013, 22:03
2023  Türkiye'de Hentbol   2023 TÜRKİYE'DE HENTBOL
Kenan Öner 06.12.2013, 11:51
Öğrenci Evleri ve Yaşam Tarzına Müdahale ÖĞRENCİ EVLERİ VE YAŞAM TARZINA MÜDAHALE
Rujhat Avşar 14.11.2013, 12:52
DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)! DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)!
Hasan Karataş 17.10.2013, 01:57
Erdoğan Diktatörse Bu Hoşgörü Niye? ERDOĞAN DİKTATÖRSE BU HOŞGÖRÜ NİYE?
Nurettin Oğuz Alhan 02.09.2013, 15:27
MAM (Milli Alternatif Medya) MAM (MİLLİ ALTERNATİF MEDYA)
İsmail Turan Çakır 30.07.2013, 02:27
Gelenekçi miyiz? Yenilikçi mi? GELENEKÇİ MİYİZ? YENİLİKÇİ Mİ?
Samet Ülker 30.07.2013, 01:25
MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI
Mehmet Aysan 29.07.2013, 15:05
Strateji Akademisi Başkanı Mesut Ülker STRATEJİ AKADEMİSİ BAŞKANI MESUT ÜLKER
Mesut Ülker 23.07.2013, 19:02
AK Parti MKYK Üyesi Mazhar Bağlı AK PARTİ MKYK ÜYESİ MAZHAR BAĞLI
Mazhar Bağlı 23.07.2013, 18:59
Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu PROF. DR. EROL KATIRCIOĞLU
Erol Katırcıoğlu 23.07.2013, 18:58
Gezi Eylemlerinin Çözüm Sürecine Etkisi... GEZİ EYLEMLERİNİN ÇÖZÜM SÜRECİNE ETKİSİ...
***Haftanın Sorusu*** 23.07.2013, 18:55
12 Eylül Darbesi 12 EYLÜL DARBESİ
Oğuzhan Dursunkaya 07.07.2013, 00:55
Ben de kaygılıyım, ben de kaygılıyım BEN DE KAYGILIYIM, BEN DE KAYGILIYIM
Tuğrul Özşengül 30.06.2013, 07:22
Endişeliler ENDİŞELİLER
Yonca Kaya Şahin 27.06.2013, 14:52
Türkiye-İran-Rusya (Türkiye İran İlişkilerini Gözden Geçirmeli) TÜRKİYE-İRAN-RUSYA (TÜRKİYE İRAN İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ)
Alperhan Baysan 28.05.2013, 00:17
ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...  ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...
Setenay Yüksel Olguner 24.05.2013, 09:34
Demokrasimizin Mimarı "Celal Bayar" DEMOKRASİMİZİN MİMARI "CELAL BAYAR"
Uğur Şahan 19.05.2013, 00:30
FAİLLER YAKALANDI! FAİLLER YAKALANDI!
Deniz İster 13.05.2013, 14:54
Devlet Kariyer Sınavlarnda  Üst Yaş Sınırın Tamamen Kaldırılması Gerekiyor DEVLET KARİYER SINAVLARNDA ÜST YAŞ SINIRIN TAMAMEN KALDIRILMASI GEREKİYOR
Aykut Yavuz 18.04.2013, 20:36
Türkiye'de sağlığın geliştirilimesi TÜRKİYE'DE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLİMESİ
Prof. Dr. Erkan Pehlivan 17.04.2013, 10:20
Mısır’da Kıptı Hristiyan-Müslüman Çatışması Tezgahlanıyor! MISIR’DA KIPTI HRİSTİYAN-MÜSLÜMAN ÇATIŞMASI TEZGAHLANIYOR!
Can Acun 07.04.2013, 19:57
İsrail'in Özrü İSRAİL'İN ÖZRÜ
Soner Kırkpınar 29.03.2013, 19:12
​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ? ​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ?
Vahdettin İnce 15.03.2013, 17:50
SN. BAŞBAKAN VE YÜKSEK YARGI SN. BAŞBAKAN VE YÜKSEK YARGI
Önder Aytaç 10.03.2013, 22:52
DEPLASMANDA TEK BAŞINA DEPLASMANDA TEK BAŞINA
Cumhur Cebeci 04.02.2013, 22:19
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ   /KIŞ AYLARI VE GRİP SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ /KIŞ AYLARI VE GRİP
Serdar Bayrak 23.01.2013, 22:02
Kapısuyu tersanesinin hazin sonu KAPISUYU TERSANESİNİN HAZİN SONU
Ahmet Üder 06.01.2013, 18:45
Hayatın Tabelaları HAYATIN TABELALARI
Sıla Onat 03.01.2013, 02:20
Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ALİ YAŞAR SARIBAY
Ali Yaşar Sarıbay 11.11.2012, 18:09
İstifa eden kıdem tazminatı alabilir mi? İSTİFA EDEN KIDEM TAZMİNATI ALABİLİR Mİ?
Cihangir Cayrancı 31.10.2012, 16:55
Eğitimde Yaşam Alanı EĞİTİMDE YAŞAM ALANI
Dr.Yağmur Yeşilırmak 25.10.2012, 18:01
BAZEN... BAZEN...
Asım Yıldırım 17.10.2012, 10:55
BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE
Cihat Şimşek 10.10.2012, 22:28
EFSANE… EFSANE…
Seyda Yalvaç 10.10.2012, 12:05
ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI
Destek FX 09.10.2012, 14:59
İslamcılığımı Yitirirken... İSLAMCILIĞIMI YİTİRİRKEN...
Sercan Zorbozan 08.10.2012, 00:41
Neşet Ertaş ve Bana Kalan Bağlaması NEŞET ERTAŞ VE BANA KALAN BAĞLAMASI
Cuma Hikmet 26.09.2012, 18:52
MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK
Necmettin Tetik 26.09.2012, 01:22
İSLAM ve TASAVVUF İSLAM VE TASAVVUF
Abdurrahim Çölgeçen 13.08.2012, 16:16
Olimpiyat Oyunlarındaki ABD Bayrağı.! OLİMPİYAT OYUNLARINDAKİ ABD BAYRAĞI.!
Bilal Şentürk 12.08.2012, 10:57
Beni zygonla döven adam hakkı için BENİ ZYGONLA DÖVEN ADAM HAKKI İÇİN
Eda Alanson 11.07.2012, 05:41
Avrupa'nın En Başarılı Girişimcisi Berna İlter Seçildi (Söyleşi) AVRUPA'NIN EN BAŞARILI GİRİŞİMCİSİ BERNA İLTER SEÇİLDİ (SÖYLEŞİ)
Seda Karakaya 03.07.2012, 20:09
Yurt Dışından Telefon Getirmek YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRMEK
Bekir Hilmi Nayır 21.06.2012, 10:56
Çaygözyaşları ÇAYGÖZYAŞLARI
Fréderike Geerdink 04.06.2012, 13:34
Ne Demişler: Ağaçı Yaşken, Delegeyi Hoşken NE DEMİŞLER: AĞAÇI YAŞKEN, DELEGEYİ HOŞKEN
Oğuzhan Erdoğan 17.05.2012, 17:07
Boş Yazı BOŞ YAZI
Taha Ün 10.05.2012, 08:35
Engelliler Eczanede!!! ENGELLİLER ECZANEDE!!!
Nazlı Şencan 30.04.2012, 23:19
CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!.. CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!..
Volkan Akay 20.04.2012, 09:33
SURİYE DEVRİMİ SURİYE DEVRİMİ
Mert C. Demir 16.03.2012, 03:50
Suriye’de Kayıp Gazeteciler Ve 2 Sorun SURİYE’DE KAYIP GAZETECİLER VE 2 SORUN
Yonca Karakemer 15.03.2012, 01:23
"Kaldı Bu Yaşamak Suçu Üstümde" "KALDI BU YAŞAMAK SUÇU ÜSTÜMDE"
Zeynep Olgaç 22.01.2012, 00:49
Geç Bile Kalındı GEÇ BİLE KALINDI
Ali Aydın 18.01.2012, 02:05
Bir Ahkam Kesen Başörtülü ! Hazır mısınız? BİR AHKAM KESEN BAŞÖRTÜLÜ ! HAZIR MISINIZ?
Yasemin Vatandaş 15.01.2012, 15:35
Soykırımı İnkar Yasası, Fransa, Türkiye ve Cezayir SOYKIRIMI İNKAR YASASI, FRANSA, TÜRKİYE VE CEZAYİR
Furkan Şenay 12.01.2012, 16:29
Kampüsten merhaba! KAMPÜSTEN MERHABA!
Tahsin Aksu 27.12.2011, 16:07
KOC gibi sergi KOC GİBİ SERGİ
Tan Yeşilada 30.11.2011, 16:22
Şehir Hayatına Beslenme Önerileri… ŞEHİR HAYATINA BESLENME ÖNERİLERİ…
Op.Dr. Cem Yılmaz 17.11.2011, 12:24
70 bin hayat organ nakli bekliyor 70 BİN HAYAT ORGAN NAKLİ BEKLİYOR
Prof. Dr. Alp Gürkan 05.11.2011, 14:00
Doktorların Sağlık Bakanlığı'yla imtihanı DOKTORLARIN SAĞLIK BAKANLIĞI'YLA İMTİHANI
Emine Bilgiç 03.11.2011, 01:46
KALIN BARSAK KANSERİ KALIN BARSAK KANSERİ
Sadık Yıldırım 01.11.2011, 22:32
BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2 BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2
Serra Karaçam 21.10.2011, 00:10
Güncel Bilgiler GÜNCEL BİLGİLER
Uğur Aksu 18.10.2011, 11:54
Ben’den Vazgeçmek Üzerine BEN’DEN VAZGEÇMEK ÜZERİNE
Yusuf Önaç 16.10.2011, 02:25
SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER... SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER...
Rauf Atilla Polat 28.09.2011, 00:22
Bir dirhem et bin ayıp örter BİR DİRHEM ET BİN AYIP ÖRTER
Prof. Dr. Benal Büyükgebiz 12.09.2011, 11:14
Bel ağrısı ve tedavi yöntemleri BEL AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Bülent Neymen 16.08.2011, 21:55
Türkiye Portreleri TÜRKİYE PORTRELERİ
Sernur Yassikaya 10.08.2011, 14:57
ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!! ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!!
Sedat Bayar 07.07.2011, 04:14
AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ! AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ!
Ahu Şentürk 13.06.2011, 12:08
Oksitlenmiş Siyaset OKSİTLENMİŞ SİYASET
H. Kübra Özan 11.06.2011, 11:20
KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK ! KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK !
Dr. Hamid Aydın 04.06.2011, 16:38
Diyarbakır, Huzur ve Barış İstiyor DİYARBAKIR, HUZUR VE BARIŞ İSTİYOR
Bekir Kaplan 02.06.2011, 21:51
KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ? KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ?
Mehmet Barlas 24.05.2011, 14:22
MİLLİ İRADE SINIRSIZ MIDIR?
Uğur Uruşak 04.03.2011, 13:06
Dünyadan Göçüp Gitme Töreni DÜNYADAN GÖÇÜP GİTME TÖRENİ
Ömer Faruk Besli 01.03.2011, 16:51
Bize Verilen Yapbozun Bir Parçası Eksikti BİZE VERİLEN YAPBOZUN BİR PARÇASI EKSİKTİ
Merve Şebnem Oruç 31.01.2011, 13:15
BDP - HAS Parti - EDP İttifakı... BDP - HAS PARTİ - EDP İTTİFAKI...
Ekin Gün 28.01.2011, 00:35
Haziran'ın fotoğrafı bugünden belli... HAZİRAN'IN FOTOĞRAFI BUGÜNDEN BELLİ...
Numan Ceyhan 14.12.2010, 02:00
Konuşma Adabı… KONUŞMA ADABI…
Tuba Kalçık 10.11.2010, 02:35
Alın size yeni bir meslek”SOSYAL MEDYA UZMANI” ALIN SİZE YENİ BİR MESLEK”SOSYAL MEDYA UZMANI”
Volkan Köse 14.08.2010, 16:39
Kürt Sorununa Adaletle bakmak KÜRT SORUNUNA ADALETLE BAKMAK
Mehmet Ali Başaran 28.07.2010, 00:58
Hadi Millet İzleyelim HADİ MİLLET İZLEYELİM
M. Onur Lökoğlu 20.05.2010, 02:14
İlköğretimde Kıyafet Serbestliği İLKÖĞRETİMDE KIYAFET SERBESTLİĞİ
Uzm.Ped.Hakan Emanetoğlu 11.05.2010, 19:02
Statükonun elindeki son koz STATÜKONUN ELİNDEKİ SON KOZ
Tarık Safaoğlu 29.04.2010, 00:30
KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !.. KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !..
Hikmet Genç 14.09.2009, 08:11
FOTOKOPİ AÇIKLAMALAR VE KARGALARIM FOTOKOPİ AÇIKLAMALAR VE KARGALARIM
Sevda Kara 25.06.2009, 11:56
TURKTİME ANKETİ TURKTİME ANKETİ
Cüneyt Ünal 09.04.2009, 16:15
TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI? TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI?
Dursun Boran 15.03.2009, 14:38
Şimdi kanal yöneticilerinin önemi çok daha artacak, televizyon kanalı yönetmek ustalık isteyecektir. ŞİMDİ KANAL YÖNETİCİLERİNİN ÖNEMİ ÇOK DAHA ARTACAK, TELEVİZYON KANALI YÖNETMEK USTALIK İSTEYECEKTİR.
Kemal Kurçer 23.11.2008, 17:23
Balon BALON
Hasan Efe Çiziyor 29.07.2008, 18:35
1 Mayıs! 1 MAYIS!
Mehmet Ali Ilıcak 01.05.2008, 11:41
TÜRKİYEDE YÜZÜ KIZARANLAR MUTLAKA VARDIR
Talha Akmehmet 02.04.2008, 13:25
YASAKLARLA NEREYE KADAR
Hasan Köroğlu 03.02.2008, 14:13
DERELİ’YE MÜKAFAT
Fenerbaz 27.09.2007, 14:57
CAHİL HALKIN, CAHİL SEÇİMİ (!)
Recep Canbolat 25.07.2007, 17:56
UYUYAMIYORUM ARKADAŞLAR…
Hülya Gözalan 16.06.2007, 21:47
GENELKURMAY NE DİLİYOR?
Ergun Göknel 09.06.2007, 12:23
Yazarların yazıları kendi görüşlerini içermektedir. Yazıların yayına alınmaları yazarlar tarafından yapılmaktadır. HaberX'in kontrolüne tabi değildirler.