Son Haberler
04.05.2016 Çarşamba 12:47
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

Akbank'tan "Akbank Direkt"
Akbank, Türkiye bankacılığı internet ortamına çekmek,mobil bankacılık uygulamalarını daha da yaygınlaştırmak ve bankanın müşteri tabanını genişletmek amacı doğrultusunda "Akbank Direkt" ismiyle yeni bir platform oluşturdu. 07.06.2012 13:11

İSTANBUL (ANKA)- Akbank, Türkiye bankacılığı internet ortamına daha fazla çekmek, mobil bankacılık uygulamalarını daha da yaygınlaştırmak ve bankanın müşteri tabanını genişletmek amacı doğrultusunda "Akbank Direkt" ismiyle yeni bir platform oluşturdu. Akbank Direkt uygulaması ile internet üzerinde akıllı sistemleri yaygınlıkla kullanan ve banka şubesine gitme vakti bulunmayan bireyler, internet üzerinden başvurarak şubeye gitmeden banka müşterisi olabilecekler, hesap açarak bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilecekler. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye'de akıllı telefon, tablet ve diğer mobil sistemlerini kullanan bireylerin sayısının hızla arttığını belirterek "Akbank Direkt ile Akbank müşterisi olmak artık daha kolay ve daha pratik hale gelecek. Özellikle vakit sorunu olan ve çalışan kesimler için Akbank Direkt çok uygun bir platform olacak. Bankacılıkta kalıcı liderlik hedefimize odaklanırken, Akbank Direkt ile bankacılıkta bir felsefe değişikliğini de başlatmış oluyoruz" dedi. Akbank, internet ortamında verilen bankacılık hizmetlerini Akbank Direkt platformu içinde toplarken, bu yenilikle 2012'de yaklaşık 100 bin yeni müşteri kazanmayı ve internet bankacılığındaki pazar payını gelecek dönemde yüzde 20'lere kadar yükseltmeyi hedefliyor.

-"6 MİLYON HANE BANKACILIĞIN DIŞINDA, POTANSİYEL BÜYÜK"-

"Akbank Direkt"in tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'nin bankacılık sektörü için önemli ve heyecan verici fırsatlar sunduğuna işaret eden Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Ülkemiz 772 milyar dolarlık milli geliriyle dünyada 17., Avrupa'da ise 8. büyük ekonomi. 10 yıldan kısa sürede milli gelirimiz 3'e katlandı. 2023 yılında en büyük 10 ekonomi arasına girmemiz durumunda bankacılık sektörü toplam aktiflerimizin 6 trilyon TL büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz Türkiye'de yaklaşık 6 milyon hane bankacılık sektörünün dışında bu da 20 milyonun üzerinde bir kitleyi yemsi ediyor. Şube başına düşen müşteri sayısı Avrupa'nın nerdeyse üçte biri oranında. Türkiye'de bankacılığın değerlendirebileceği daha büyük bir potansiyel var önümüzde" dedi.

-"SOLOMO KÜLTÜRÜ BELİRLEYİCİ"-

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye'de mobilitenin çok yaygın olduğunun altını çizen Binbaşgil, "Nüfusumuzun yüzde 50'si 30 yaşın altında. İnsanlarımız yeni teknolojileri hızla benimsiyor ve kullanmaya başlıyor. Evlerin yüzde 65'inde
internet erişimi bulunuyor. Yaklaşık 31 milyon Facebook kullanıcısı ve 4 milyon Twitter hesabı var. Yaklaşık 66 milyon cep telefonu abonesine sahibiz. Yeni teknoloji kullanımı ve yeni trendler tüketici dinamiklerinde değişime yol açıyor. Sosyal, lokal ve mobil olmak,'diğer bir değişle 'SoLoMo' kültürü yeni nesil tüketicilerin öne çıkan ortak özellikleri. Yaptığımız çalışmalar yeni nesil tüketicilerin sosyal medya üzerinden deneyimlerini ve lokasyonlarını paylaştıklarını, kolaylık peşinde olduklarını ve hayatlarını kesintisiz yaşamak istediklerini gösteriyor.
Değişen tüketici profili ve beklentiler bankacılık ürün ve hizmetlerinde farklılaşmayı getiriyor. Tüm bu faktörler bankacılık sektörümüze de büyük bir dinamizm katıyor" dedi.

-120 MİLYON DOLAR TEKNOLOJİ YATIRIMI-

"Kalıcı Liderliği" hedefleyen Akbank'ın müşterilerin talebi olan "SoLoMo" kültürüne ayak uydurduğunu, bu kültüre öncülük ettiğini vurgulayan Binbaşgil, "Mobilitenin Türkiye'nin gündemine yeni yeni geldiği dönemlerde teknolojimize ve alt yapımıza bu günleri öngörerek yatırım yaptık. Cep Kredi, web Kredi, sms Kredi, Kredi Makinesi ve diğer birçok öncü uygulamayı Türkiye'de müşterilerimizle buluşturduk. Geçen sene ülkemizde ve Avrupa'da
bir ilk olan 'Akbank Cepten Öde' ve 'Para Gönder' uygulamalarını müşterilerimizin kullanımına sunduk. Yeni teknolojilere yatırımlarımız devam ediyor. 2012 yılında yeni teknolojilere yaklaşık 120 milyon dolar yatırım planladık" dedi.

-"ZAMAN ÇOK KIYMETLİ YENİ FELSEFEYE İHTİYAÇ VAR"-

Hayatın temposunun hızlandığına da dikkat çeken Binbaşgil, artık zamanın özellikle çalışan kesim için çok kıymetli olduğunu vurguladı. Zamanın çok kıymetli olduğu bir ortamda banka müşterisi olmanın veya bankasını değiştirmenin çok kolay olmadığını, genelde şubeye gitmeyi gerektirdiğini belirten Binbaşgil "Akbank Direkt" ile bu zorlukların artık ortadan kalktığını, Akbanklı olmanın artık çok daha kolay hale geldiğini belirtti. Binbaşgil şöyle devam etti:
" 'Akbank Direkt' sayesinde hiç şubeye gitmeden Akbanklı olmak ve daha sonra da internet ve mobil uygulamalar sayesinde Akbank'ın hizmetlerinden yararlanmak artık mümkün. 'Akbank Direkt' aslında bankacılıkta bir felsefe değişikliği. 'Akbank Direkt'e yatırım yapmaya, zaman içinde daha da geliştirmeye, dünyadaki 'direkt bankacılığın' en iyi örneklerini Türkiye'de sergilemeye devam edeceğiz. Artık Türkiye'de de 'direkt bankacılık' zamanı diyor ve 'Akbank Direkt' ile bu yolda yeni ve önemli bir adım atıyoruz."

-"MOBİL BANKACILIKTA POTANSİYEL YÜKSEK"-

Akbank Strateji, CRM, Ürün ve Kanal Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Akyurt da internet ve mobil bankacılığının Türkiye'de hızla büyümesine karşı önemli gelişim alanı sunduğuna işaret ederek, "İnternet bankacılığı aktif kullanıcı adedi son 3 yıl içinde yüzde 72 büyüme göstererek 9.3 milyona yükseldi. Aynı dönemde bu kanaldan gerçekleşen para transferi ve ödeme işlemleri yaklaşık 2.5 - 3 kat arttı. Bu çarpıcı performansa rağmen, ülkemizdeki internet bankacılığı penetrasyonu yüzde 27 ile, yüzde 50-85 aralığında penetrasyon seviyelerine sahip Norveç, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin gerisinde bulunuyor. Teknolojiyi süratle benimseyen genç nüfusumuzu, artan bankacılık hizmetleri gereksinimini ve yaklaşık 19 milyon kişinin bankacılık hizmetlerinden henüz yararlanamadığını dikkate aldığımızda internet bankacılığı alanında önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğumuzu görüyoruz" dedi. Akbank olarak geleceğin temel bankacılık kanalları olarak gördükleri dijital kanallara yatırımlarını artırdıklarına dikkat çeken Akyurt, "İnternet ve mobil bankacılık kanallarımızı geliştirmeye ve yeni müşterilerle
tanıştırmaya çok önem veriyoruz. 'Akbank Direkt' projemiz de henüz Akbank'la tanışmamış yeni müşterilerimizi şubeye gitmeye gerek kalmadan tamamen internet üzerinden bankamızın ayrıcalıklı ürün ve hizmetleriyle tanıştırma üzerine kurulu bir konsept. Bu konseptin özellikle çok yoğun tempoda çalışan ve işlemlerinin çoğunu alternatif dağıtım kanalları üzerinden yapmayı tercih eden kitleye çok uygun bir bankacılık modeli olduğunu düşünüyoruz." dedi.

-"İNTERNET BANKACILIĞINDA YÜZDE 15'E YAKLAŞTIK"-

Akbank Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge de, konuşmasında, "Geleneksel kanalların yanı sıra müşterilerimize direkt hizmet sunmak, onların oldukları her yerde yanlarında bulunmak ve yeni nesil
dağıtım kanallarından hizmet vermek önceliklerimiz arasında bulunuyor. İnternette daha da mükemmelleşmeyi hedefliyoruz" dedi. Tözge sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu amaçla geçtiğimiz sene Akbank Bireysel İnternet Şubesi'ni ve kurumsal websitemiz akbank.com'u kullanıcı dostu dizaynı, yepyeni tasarımı ve özellikleriyle zenginleştirmiştik. Akbank
Kurumsal İnternet Şubesi'ni de Nisan ayında yeniledik ve müşterilerimizin kullanımına açmaya başladık. Dünya'nın en iyileriyle çalışarak yenilediğimiz İnternet Şubemiz ile Bugün Türkiye'de internet bankacılığı kullanan müşterilerin yaklaşık yüzde 15'ine hizmet veriyoruz ve Akbank'ın bu konuda pazardan aldığı pay her gün daha da artıyor."
Akbank olarak dijitalleşen dünyada 'direkt bankacılığın' ilk adımlarını atarak öncülük ettiklerini belirten Tözge, "Akbank müşterisi olmak isteyen herkesin bir kaç tıkla oturduğu yerden Akbank avantajlarıyla tanıştığı, çözümü müşterilerimize direkt sunduğumuz bu projeyi gururla lanse ediyoruz. Bu projeyle, Akbank müşterisi olmayan herkes artık 5 dakikada başvurusunu direkt yapabilecek, kapısına kadar giden kuryeyle Akbanklı olacak" dedi.

-"ÖZEL KURYE İLE GÖNDERİM VE AKILLI KALEM İLE İMZA"-

"Direkt Bankacılık" ile bankacılık hizmetlerine erişim sürecini daha da basitleştirdiklerini vurgulayan Tözge, bu konuda şu açıklamalarda bulundu:
" 'Akbank Direkt' başvurusuyla Akbank müşterisi olmak çok kolay, sadece 3 adımda bu süreci tamamlamak mümkün. İlk adım internette başlıyor. www.akbank.com da yer
alan 'Akbank Direkt' alanında, 'Müşteri Ol' butonu tıklanarak, gerekli bilgiler dolduruluyor. Bilgilerin doldurulmasıyla 5 dakika içinde başvuru adımı tamamlanıyor. İkinci adım sözleşmelerin gönderimi. Başvurusu alınanların sözleşmesi, imzalanması için başvuru sahibinin kapısına kadar kurye ile gönderiliyor. Sözleşme yeni bir teknoloji olan dijital kalem ile imzalandığı anda, yeni müşterimizin internette giriş yaptığı bilgiler Akbank
Operasyon Merkezi'ne anında iletiliyor ve form bilgileri ile eşleştiriliyor. Üçüncü ve son adım ise onay adımı. Sadece birkaç dakika içerisinde başvurusu onaylanan yeni müşterimiz, 'Akbank Direkt' şifrelerini cep telefonuna göndermemizin ardından tüm bankacılık işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyor." (ANKA)
(NÇ/ZHR)

YORUMLARINIZ
Henüz bir yorum yapılmamış.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.

SON DAKİKA
12:36 KANADA’DA ORMAN YANGINI BİR KENTİ ETKİSİ ALTINA ALDI
12:35 BURSA'DA PKK'NIN GENÇLİK YAPILANMASINA DARBE
12:31 SEKAPARK’TA YAĞLI GÜREŞ RÜZGARI ESECEK
12:30 ERDENAY: "ÇUKUROVA, KADIN BASKETBOLUNUN KALBİ"
12:27 "BERABER YAŞAMA SIRRINI AÇIKLAMAK İLAHİYAT FAKÜLTELERİNE DÜŞÜYOR"
12:27 BİLECİK'TE PARK HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV ALDI
12:27 LİCE’DE PKK’YA BÜYÜK DARBE
12:26 ADALETİN KALBİ BURSA’DA ATACAK
12:26 KÖMÜR İŞLETME TESİSİNDE YANGIN
12:25 “TÜRKLERİN TARİHİ” İSİMLİ KİTAP 5. BASKISINA GİRİYOR
12:23 NEVŞEHİR’DE MİRAÇ BEBEK İKİ DİŞLİ DÜNYAYA GELDİ
12:21 KÜÇÜK HIRSIZ GİRDİĞİ VİLLADA MUM YAKIP ŞARAP İÇTİ
12:21 MERSİN'DE ÜLKÜCÜLER AKŞENER TARAFTARLARININ KALDIĞI OTELİ BASTI
12:20 VARTO’DA ÇATIŞMA: 2 YARALI
12:19 DAİŞ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AMAÇ VE YÖNTEMLERİNİ UZMANLARI ANLATTI
12:13 BATMAN’DA ‘ÖZ YÖNETİM’ DAVASI BAŞLADI
12:12 PUTİN’E RAĞMEN GÖNÜL FERMAN DİNLEMEDİ
12:12 'DUR' İHTARINA UYMAYAN OTOMOBİL HAVAYA ATEŞ EDİLEREK DURDURULDU
12:10 BİSİKLET SEPETİNDE YOLCULUK
12:09 SAHTE İÇKİ DAVASINDA SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI
12:08 BACADAN ÇIKAN DUMAN İTFAİYEYİ ALARMA GEÇİRDİ
12:01 VAN GOGH'UN OLDUĞU SANILAN TABLO 1 YILDIR İNCELENMEYİ BEKLİYOR
11:59 HATAY'DA TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT YAŞAM MALZEMESİ BULUNDU
11:59 ALTIN PALMİYE'YE MERSİN'DE KAVUŞACAKLAR
11:58 (ÖZEL HABER) ÖLÜMÜN EŞİĞİNDEN DÖNÜŞLER MOBESE KAMERALARINDA
11:58 DONDURMA YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ: 1 YARALI
11:57 BALIKESİR'DE SAĞANAK YAĞIŞ
11:55 BTSO’DAN MESLEK KOMİTELERİNE ONLİNE HİZMET
11:55 ANNE SEVGİSİ ÇOCUĞUN RUH SAĞLIĞINI ETKİLİYOR
11:48 ÇOCUK İSTİSMARI SUÇUNDAN ARANAN ŞAHIS YAKALANDI
11:46 ESKİ BAKAN ERTUĞRUL GÜNAY’IN AÇILIŞINI YAPTIĞI CAMİNİN KAPISINA KİLİT VURULDU
11:39 TÜRKİYE'NİN GURURU GENÇLERE AMERİKA'DAN ÖDÜL
11:38 TAHİR ELÇİ OLAYINDA BİLİRKİŞİ RAPORUNU AÇIKLADI
11:38 RUS MİLYARDERLERİN YATLARI EGE KIYILARINI SÜSLEMEYE BAŞLADI
11:35 CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İHSAN ŞENER:
11:33 SELÜLİTTEN KURTULMA YOLLARI
11:26 AKSARAY’DA ŞÜPHELİ ÇANTA ALARMI
11:26 KOCAELİ’DE KAÇAK İÇKİ İMALATI OPERASYONU
11:25 TÜRK MOTİFLERİNİ YENİDEN SEVDİRDİ
11:21 BEŞİKTAŞ’TA HER YER ÇİÇEK AÇACAK
11:21 (ÖZEL HABER) KARASABAN FISTIĞA GÜÇ KATIYOR
11:20 MARIO GOMEZ'DEN TRANSFER İDDİALARINA YANIT
11:19 TRAFİK KAZASI TAZMİNATLARI STANDART OLACAK
11:18 İNEGÖL'DE MOBESE KAMERALARININ SAYISI ARTIRILIYOR
11:18 BAKAN TÜFENKÇİ: “GÜMRÜK KAPILARINDA YOĞUNLUĞUN GİDERİLMESİ İÇİN TEK DURAK PROJESİ HAYATA GEÇECEK”
11:17 20 SANİYEDE 15 BİN LİRALIK SOYGUN KAMERADA
11:16 MERKEZ'DEN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ
11:13 GÜVENLİK GÜÇLERİ ŞEHİRLERARASI YOLLARDA KUŞ UÇURTMUYOR
11:12 JANDARMA GENEL KOMUTANI ORGENERAL GALİP MENDİ AZERBAYCAN'DA
11:12 EN SESSİZ KONSER
11:10 ENGELLİLER İLE ÖĞRENCİLER SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE BULUŞTU
11:06 ÇELİK: "RUSYA İLE YAŞANAN SORUN DÜNYANIN SONU DEĞİLDİR"
11:05 GENÇLERDEN TOMRUKLAR ARASINDA UYUŞTURUCU PARTİSİ
11:04 CÜNEYT ÇAKIR ALMANYA'DA GÜNDEME OTURDU
11:02 İŞÇİLİK YAPAN ADAM EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
11:02 ULUDAĞ'A MAYIS AYINDA KAR SÜRPRİZİ
11:00 PKK’NIN BÖLGE SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ
10:58 VOEGELI: “YAKLAŞIK 5 MİLYON SAATLİK İŞ GÜNÜNÜ KAYIPSIZ GERÇEKLEŞTİRDİK”
10:56 AVRUPA CENAZE HİZMETLERİ FEDERASYONU TAHKİM KURULU ÜYESİ MURAT ARSLANOĞLU:
10:52 15 YAŞINDAKİ KIZLA CİNSEL İLİŞKİYE 19 YIL HAPİS
10:51 DENİZLİ'DEN GETİRDİLER İZMİR'DE SATMAK İSTERKEN YAKALANDILAR
10:49 BATUHAN YAŞAR:"PELİKAN DOSYASI AMA KİMİN?"
10:47 KURAKLIKTAN ÇEKİLEN SULAR DEFİNECİLERİN UMUDU OLDU
10:47 ÇIĞLI KÖYÜNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ
10:46 BU MESLEĞİ YAPAN KALMADI
10:45 ARJANTİNLİ GİTARİST RİZZOTTO, KÜÇÜKÇEKMECE'DE
10:42 15 KİLO ESRARA REKOR CEZA
10:41 GÖZ KAPAĞI HASTALIKLARINA DİKKAT
10:40 PLATONİK AŞIK DEHŞET SAÇTI
10:40 KALİFORNİYA SOLUCANLARI KARTAL’A YAYILDI
10:39 GÜNDE 2 LİTRE SUYLA SELÜLİTE VEDA
10:39 KESME ÇİÇEK SEKTÖRÜ KRİZ TANIMADI
10:39 TERÖR ÖRGÜTÜ HEDEFLERİNE HAVA HAREKATI
10:38 YOZGAT'TA ŞEKER İŞÇİLERİNDEN 2 SAAT FAZLA ÇALIŞMA EYLEMİ
10:38 GÜNEY AMERİKA YERLİLERİNİN UZUN YAŞAM SIRRI: "CHİA TOHUMU"
10:37 (ÖZEL HABER) YILLARIN TİRYAKİLERİNE TEK SEANSTA SİGARAYI BIRAKTIRMA İDDİASI
10:36 KİLİS'E ATILAN ROKETE KARŞILIK VERİLDİ
10:31 BURSASPOR İLK TRANSFERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
10:30 KAP-KAÇÇI POLİSTEN KAÇAMADI
10:25 GAZİANTEPSPOR İLE ESKİŞEHİRSPOR LİGDE 24'NCÜ KEZ KARŞILAŞACAK
10:24 (ÖZEL) İZMİR'DE ELLER TETİKTE, KÖYLÜLER CANAVAR NÖBETİNDE
10:21 İSLAHİYE'DE DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
10:18 SURİYELİLERİN KALDIĞI EVE ATEŞ AÇILDI
10:16 KİLİS’E SURİYE’DEN ATEŞLENEN 2 ROKET DÜŞTÜ
10:14 POLİS DOLANDIRICI KIZI YAKALADI İZMİR NEFES ALDI
10:14 ÇATI YANGINI KORKUTTU
10:14 MHP GENEL BAŞKAN ADAYI MERAK AKŞENER:
10:14 BURSASPOR’DAN MEHMETÇİĞE JEST
10:01 AVRASYA ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNDEN “ASYA-AVRUPA: HABER-YORUM” DERGİSİ
09:54 (ÖZEL HABER) BOGDAN BOGDANOVIC: "NBA'E GİTMEK İÇİN FENERBAHÇE'Yİ KULLANMIYORUM"
09:53 'VATAN MİLLET' VURGUSU YAPAN PKK'LI ZANLI TUTUKLANDI
09:51 ANKARA’DAN ŞIRNAK’A DUYGULANDIRAN TESADÜF
09:49 ÇELİĞİN KALİTESİNİ ÖLÇEN MİKROSKOP
09:48 KİLİS, GÜNE ROKETLERLE UYANDI
09:44 EMEKLİ GEÇİCİ KÖY KORUCUSU HELİKOPTERLE HASTANEYE TAHLİYE EDİLDİ
09:43 (ÖZEL HABER) EŞİNE VEDA MEKTUBU BIRAKIP KENDİNİ AĞACA ASTI
09:42 MARDİN DERİK'TE 1 ASKER ŞEHİT OLDU
09:40 BİMEKS “KAZAEN ZARARA UĞRAMA VE HIRSIZLIK SİGORTASI” VERECEK
09:39 POLATLI'DA TRAFİK KAZASI: İKİ ÇOCUK YARALI
09:35 8 YAŞINDAKİ ARDA’DAN ŞIRNAK'TAKİ ASKER VE POLİS ABİLERİNE “İSİMSİZ TEŞEKKÜR”
SOSYAL MEDYADA HABERX