Son Haberler
30.11.2015 Pazartesi 11:46
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

Akbank'tan "Akbank Direkt"
Akbank, Türkiye bankacılığı internet ortamına çekmek,mobil bankacılık uygulamalarını daha da yaygınlaştırmak ve bankanın müşteri tabanını genişletmek amacı doğrultusunda "Akbank Direkt" ismiyle yeni bir platform oluşturdu. 07.06.2012 13:11

İSTANBUL (ANKA)- Akbank, Türkiye bankacılığı internet ortamına daha fazla çekmek, mobil bankacılık uygulamalarını daha da yaygınlaştırmak ve bankanın müşteri tabanını genişletmek amacı doğrultusunda "Akbank Direkt" ismiyle yeni bir platform oluşturdu. Akbank Direkt uygulaması ile internet üzerinde akıllı sistemleri yaygınlıkla kullanan ve banka şubesine gitme vakti bulunmayan bireyler, internet üzerinden başvurarak şubeye gitmeden banka müşterisi olabilecekler, hesap açarak bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilecekler. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye'de akıllı telefon, tablet ve diğer mobil sistemlerini kullanan bireylerin sayısının hızla arttığını belirterek "Akbank Direkt ile Akbank müşterisi olmak artık daha kolay ve daha pratik hale gelecek. Özellikle vakit sorunu olan ve çalışan kesimler için Akbank Direkt çok uygun bir platform olacak. Bankacılıkta kalıcı liderlik hedefimize odaklanırken, Akbank Direkt ile bankacılıkta bir felsefe değişikliğini de başlatmış oluyoruz" dedi. Akbank, internet ortamında verilen bankacılık hizmetlerini Akbank Direkt platformu içinde toplarken, bu yenilikle 2012'de yaklaşık 100 bin yeni müşteri kazanmayı ve internet bankacılığındaki pazar payını gelecek dönemde yüzde 20'lere kadar yükseltmeyi hedefliyor.

-"6 MİLYON HANE BANKACILIĞIN DIŞINDA, POTANSİYEL BÜYÜK"-

"Akbank Direkt"in tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'nin bankacılık sektörü için önemli ve heyecan verici fırsatlar sunduğuna işaret eden Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Ülkemiz 772 milyar dolarlık milli geliriyle dünyada 17., Avrupa'da ise 8. büyük ekonomi. 10 yıldan kısa sürede milli gelirimiz 3'e katlandı. 2023 yılında en büyük 10 ekonomi arasına girmemiz durumunda bankacılık sektörü toplam aktiflerimizin 6 trilyon TL büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz Türkiye'de yaklaşık 6 milyon hane bankacılık sektörünün dışında bu da 20 milyonun üzerinde bir kitleyi yemsi ediyor. Şube başına düşen müşteri sayısı Avrupa'nın nerdeyse üçte biri oranında. Türkiye'de bankacılığın değerlendirebileceği daha büyük bir potansiyel var önümüzde" dedi.

-"SOLOMO KÜLTÜRÜ BELİRLEYİCİ"-

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye'de mobilitenin çok yaygın olduğunun altını çizen Binbaşgil, "Nüfusumuzun yüzde 50'si 30 yaşın altında. İnsanlarımız yeni teknolojileri hızla benimsiyor ve kullanmaya başlıyor. Evlerin yüzde 65'inde
internet erişimi bulunuyor. Yaklaşık 31 milyon Facebook kullanıcısı ve 4 milyon Twitter hesabı var. Yaklaşık 66 milyon cep telefonu abonesine sahibiz. Yeni teknoloji kullanımı ve yeni trendler tüketici dinamiklerinde değişime yol açıyor. Sosyal, lokal ve mobil olmak,'diğer bir değişle 'SoLoMo' kültürü yeni nesil tüketicilerin öne çıkan ortak özellikleri. Yaptığımız çalışmalar yeni nesil tüketicilerin sosyal medya üzerinden deneyimlerini ve lokasyonlarını paylaştıklarını, kolaylık peşinde olduklarını ve hayatlarını kesintisiz yaşamak istediklerini gösteriyor.
Değişen tüketici profili ve beklentiler bankacılık ürün ve hizmetlerinde farklılaşmayı getiriyor. Tüm bu faktörler bankacılık sektörümüze de büyük bir dinamizm katıyor" dedi.

-120 MİLYON DOLAR TEKNOLOJİ YATIRIMI-

"Kalıcı Liderliği" hedefleyen Akbank'ın müşterilerin talebi olan "SoLoMo" kültürüne ayak uydurduğunu, bu kültüre öncülük ettiğini vurgulayan Binbaşgil, "Mobilitenin Türkiye'nin gündemine yeni yeni geldiği dönemlerde teknolojimize ve alt yapımıza bu günleri öngörerek yatırım yaptık. Cep Kredi, web Kredi, sms Kredi, Kredi Makinesi ve diğer birçok öncü uygulamayı Türkiye'de müşterilerimizle buluşturduk. Geçen sene ülkemizde ve Avrupa'da
bir ilk olan 'Akbank Cepten Öde' ve 'Para Gönder' uygulamalarını müşterilerimizin kullanımına sunduk. Yeni teknolojilere yatırımlarımız devam ediyor. 2012 yılında yeni teknolojilere yaklaşık 120 milyon dolar yatırım planladık" dedi.

-"ZAMAN ÇOK KIYMETLİ YENİ FELSEFEYE İHTİYAÇ VAR"-

Hayatın temposunun hızlandığına da dikkat çeken Binbaşgil, artık zamanın özellikle çalışan kesim için çok kıymetli olduğunu vurguladı. Zamanın çok kıymetli olduğu bir ortamda banka müşterisi olmanın veya bankasını değiştirmenin çok kolay olmadığını, genelde şubeye gitmeyi gerektirdiğini belirten Binbaşgil "Akbank Direkt" ile bu zorlukların artık ortadan kalktığını, Akbanklı olmanın artık çok daha kolay hale geldiğini belirtti. Binbaşgil şöyle devam etti:
" 'Akbank Direkt' sayesinde hiç şubeye gitmeden Akbanklı olmak ve daha sonra da internet ve mobil uygulamalar sayesinde Akbank'ın hizmetlerinden yararlanmak artık mümkün. 'Akbank Direkt' aslında bankacılıkta bir felsefe değişikliği. 'Akbank Direkt'e yatırım yapmaya, zaman içinde daha da geliştirmeye, dünyadaki 'direkt bankacılığın' en iyi örneklerini Türkiye'de sergilemeye devam edeceğiz. Artık Türkiye'de de 'direkt bankacılık' zamanı diyor ve 'Akbank Direkt' ile bu yolda yeni ve önemli bir adım atıyoruz."

-"MOBİL BANKACILIKTA POTANSİYEL YÜKSEK"-

Akbank Strateji, CRM, Ürün ve Kanal Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Akyurt da internet ve mobil bankacılığının Türkiye'de hızla büyümesine karşı önemli gelişim alanı sunduğuna işaret ederek, "İnternet bankacılığı aktif kullanıcı adedi son 3 yıl içinde yüzde 72 büyüme göstererek 9.3 milyona yükseldi. Aynı dönemde bu kanaldan gerçekleşen para transferi ve ödeme işlemleri yaklaşık 2.5 - 3 kat arttı. Bu çarpıcı performansa rağmen, ülkemizdeki internet bankacılığı penetrasyonu yüzde 27 ile, yüzde 50-85 aralığında penetrasyon seviyelerine sahip Norveç, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin gerisinde bulunuyor. Teknolojiyi süratle benimseyen genç nüfusumuzu, artan bankacılık hizmetleri gereksinimini ve yaklaşık 19 milyon kişinin bankacılık hizmetlerinden henüz yararlanamadığını dikkate aldığımızda internet bankacılığı alanında önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğumuzu görüyoruz" dedi. Akbank olarak geleceğin temel bankacılık kanalları olarak gördükleri dijital kanallara yatırımlarını artırdıklarına dikkat çeken Akyurt, "İnternet ve mobil bankacılık kanallarımızı geliştirmeye ve yeni müşterilerle
tanıştırmaya çok önem veriyoruz. 'Akbank Direkt' projemiz de henüz Akbank'la tanışmamış yeni müşterilerimizi şubeye gitmeye gerek kalmadan tamamen internet üzerinden bankamızın ayrıcalıklı ürün ve hizmetleriyle tanıştırma üzerine kurulu bir konsept. Bu konseptin özellikle çok yoğun tempoda çalışan ve işlemlerinin çoğunu alternatif dağıtım kanalları üzerinden yapmayı tercih eden kitleye çok uygun bir bankacılık modeli olduğunu düşünüyoruz." dedi.

-"İNTERNET BANKACILIĞINDA YÜZDE 15'E YAKLAŞTIK"-

Akbank Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge de, konuşmasında, "Geleneksel kanalların yanı sıra müşterilerimize direkt hizmet sunmak, onların oldukları her yerde yanlarında bulunmak ve yeni nesil
dağıtım kanallarından hizmet vermek önceliklerimiz arasında bulunuyor. İnternette daha da mükemmelleşmeyi hedefliyoruz" dedi. Tözge sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu amaçla geçtiğimiz sene Akbank Bireysel İnternet Şubesi'ni ve kurumsal websitemiz akbank.com'u kullanıcı dostu dizaynı, yepyeni tasarımı ve özellikleriyle zenginleştirmiştik. Akbank
Kurumsal İnternet Şubesi'ni de Nisan ayında yeniledik ve müşterilerimizin kullanımına açmaya başladık. Dünya'nın en iyileriyle çalışarak yenilediğimiz İnternet Şubemiz ile Bugün Türkiye'de internet bankacılığı kullanan müşterilerin yaklaşık yüzde 15'ine hizmet veriyoruz ve Akbank'ın bu konuda pazardan aldığı pay her gün daha da artıyor."
Akbank olarak dijitalleşen dünyada 'direkt bankacılığın' ilk adımlarını atarak öncülük ettiklerini belirten Tözge, "Akbank müşterisi olmak isteyen herkesin bir kaç tıkla oturduğu yerden Akbank avantajlarıyla tanıştığı, çözümü müşterilerimize direkt sunduğumuz bu projeyi gururla lanse ediyoruz. Bu projeyle, Akbank müşterisi olmayan herkes artık 5 dakikada başvurusunu direkt yapabilecek, kapısına kadar giden kuryeyle Akbanklı olacak" dedi.

-"ÖZEL KURYE İLE GÖNDERİM VE AKILLI KALEM İLE İMZA"-

"Direkt Bankacılık" ile bankacılık hizmetlerine erişim sürecini daha da basitleştirdiklerini vurgulayan Tözge, bu konuda şu açıklamalarda bulundu:
" 'Akbank Direkt' başvurusuyla Akbank müşterisi olmak çok kolay, sadece 3 adımda bu süreci tamamlamak mümkün. İlk adım internette başlıyor. www.akbank.com da yer
alan 'Akbank Direkt' alanında, 'Müşteri Ol' butonu tıklanarak, gerekli bilgiler dolduruluyor. Bilgilerin doldurulmasıyla 5 dakika içinde başvuru adımı tamamlanıyor. İkinci adım sözleşmelerin gönderimi. Başvurusu alınanların sözleşmesi, imzalanması için başvuru sahibinin kapısına kadar kurye ile gönderiliyor. Sözleşme yeni bir teknoloji olan dijital kalem ile imzalandığı anda, yeni müşterimizin internette giriş yaptığı bilgiler Akbank
Operasyon Merkezi'ne anında iletiliyor ve form bilgileri ile eşleştiriliyor. Üçüncü ve son adım ise onay adımı. Sadece birkaç dakika içerisinde başvurusu onaylanan yeni müşterimiz, 'Akbank Direkt' şifrelerini cep telefonuna göndermemizin ardından tüm bankacılık işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyor." (ANKA)
(NÇ/ZHR)

YORUMLARINIZ
Henüz bir yorum yapılmamış.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.

SON DAKİKA
11:39 ABANT'A MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI
11:36 HALKBANK KAFİLESİ RUSYA’DA
11:34 MUHARREM USTA: "LUCESCU İLE GÖRÜŞTÜM"
11:32 AKİB'İN İHRACATI İLK DOKUZ AYDA YÜZDE 13 AZALDI
11:27 CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKAN MAHKUMLAR KAZA YAPTI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI
11:26 EKİM AYI BÜTÇESİ AÇIKLANDI
11:25 BURSALI VÜCUT GELİŞTİRME SPORCUSU ŞEFKATLİOĞLU DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR
11:24 RUSYA'DAN TÜRKİYE'YE TRANSFER YASAĞI
11:21 PROF. DR . İHSAN BAKIR: “TÜRKİYE 1 TRİLYON DOLARLIK DÜNYA İLAÇ PAZARINDAN PAY ALACAK”
11:19 KÜÇÜKCAN: "AVRUPA TÜRKİYE'NİN DEĞERİNİ ANLADI"
11:19 GİMDES'TEN 'HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR' EĞİTİMİ
11:19 KIŞIN SOĞUĞU ELLERDEN UZAK KALACAK
11:18 İKLİM ZİRVESİ PARİS’TE BAŞLIYOR
11:17 MERAL AKŞENER ADAYLIĞINI AÇIKLADI
11:16 HENTBOL BAYANLAR SÜPER LİGİ
11:15 OKUL BAHÇESİNDEKİ DENEY, YANGINA NEDEN OLUYORDU
11:14 PRP UYGULAMASINDA HİJYENE DİKKAT
11:10 ANNENİN SAÇINA BULAŞAN NİKOTİN ÇOCUKLARI ETKİLİYOR
11:07 TENDÜREK'TE PKK'YA BÜYÜK DARBE
11:04 (ÖZEL HABER) BU ADAM 25 YILDIR SU İÇMİYOR
11:03 BANDIRMA KENT KONSEYİ TERMİK SANTRAL İÇİN ŞİRİNÇAVUŞ'TA
11:03 İZEL’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KONSER
11:02 ÜSTÜN VE ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR İÇİN ‘ÖZEL EĞİTİM’
11:01 TRAFİK CEZALARINA 'SANAL' ÇÖZÜM
11:01 CİZRE’DE ÇATIŞMA: 1 ÖLÜ
10:59 İYTE GÜVEYE DİRENEN DOMATES ÇEŞİTLERİ GELİŞTİRDİ
10:59 BORSA İSTANBUL’DA TEK SEANS DÖNEMİ
10:58 ORDUSPOR SON İKİ SEZONDA İLK KEZ ÜST ÜSTE İKİ MAÇ KAZANDI
10:57 EN BÜYÜK BAŞ DÖNMESİ SEBEBİ: VERTİGO
10:57 BOĞAZINI "MURT" TIKADI
10:56 DENİZE GİRİP İNTİHAR ETMEK İSTEYEN KADIN KURTARILDI
10:55 45 DAKİKA KALBİ DURAN HASTA HAYATA GERİ DÖNDÜ
10:54 DOÇ. DR. OĞUZ ÖZYARAL: “CIVA, ANNE KARNINDAKİ BEBEKLERİ BİLE ZEHİRLİYOR”
10:51 KONUT FİNANSMANI SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
10:51 DÖKÜLEN ÇINAR YAPRAKLARINA HUCUM ETTİLER
10:50 NUSAYBİN’DE ESNAF KEPENK AÇMADI
10:50 HEM TAŞIDI HEM AĞLADI
10:49 REKORTMEN HAFIZALAR YARIŞTI
10:48 MANAVGAT’TA TÜTÜN SATICILARINA OPERASYON
10:48 GAZİANTEP'TE YOĞUN SİS HAYATI ETKİLİYOR
10:44 BLOGGER ANNELER, MİNOPOLİS’TE BİR ARAYA GELDİ
10:35 KAYSERİSPOR DEPLASMAN PERFORMANSI İLE GÖZ DOLDURUYOR
10:35 RUS PİLOTUN CENAZESİ ESENBOĞA HAVALİMANINDA
10:34 ANTALYASPOR BERABERLİĞE ABONE
10:34 SURİYELİLERİN KALDIĞI EVLERE BASKIN
10:33 HAVALİMANINDA CİNSEL GÜCÜ ARTIRICI HAP YAKALANDI
10:27 KOBE BRYANT BIRAKIYOR
10:20 TÜRKAN ŞORAY’IN YÖNETTİĞİ 'UZAKLARDA ARAMA' FİLMİNİN GÖSTERİMİ YAPILDI
10:16 DENİZ FENERİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI MEHMET CENGİZ'E ÇADIR KENTTE PLAKET VERİLDİ
10:13 AŞKI İÇİN SAHTE STAJYER OLDU
10:13 AİLENİN İÇİNDE OLDUĞU ARABADA ESRAR ÇIKTI
10:11 EKİM'DE İHRACAT ARTTI İTHALAT AZALDI
10:11 ÖZKUR-BİR ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ
10:11 KAYSERİ'DEKİ UYUŞTURUCU OPERASYONU
10:10 ÜNLÜ ROCKÇI HAYKO CEPKİN'E, KADIN DÖVMEKTEN PARA CEZASI
10:07 CEMAAT ÖĞRENCİLERİNE BAĞIŞ YAPMADIĞI İÇİN 4 YILDIR DEVLET ÖDENEĞİ YAPILMIYOR İDDİASI
10:02 UYUŞTURUCU KULLANAN ŞAHIS HASTANELİK OLDU
10:00 GÜRCİSTAN, TÜRKİYE’DEN GİDEN ÖĞRENCİLERİ KABUL ETMEDİ
10:00 (ÖZEL HABER) BURSA’DA ŞANTİYEYE UÇAN OTOMOBİL YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ
09:59 DAĞCILAR, İLK KARIN TADINI ÇIKARDI...
09:58 35 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN FİRARI ZANLI YAKALANDI
09:56 APARTMANDAKİ AYAKKABILARI ÇANTAYA DOLDURUP ÇALDI
09:52 (ÖZEL) ECZANELERDE NAYLON TORBA YERİNE BİO TORBA
09:47 RUS PİLOTUN CENAZESİ GATA'DAN ALINDI
09:45 90 YILLIK CAMİ ÇIKAN YANGINDA KÜL OLDU
09:44 HIRSIZIN EVİ CEPHANELİK GİBİ
09:37 RUH SAĞLIĞI UZMANI EMEL KURT: "HERKESE GÖRE HERKES PANİK ATAK”
09:25 (ÖZEL HABER) KADIN HIRSIZLAR, ALIŞVERİŞ YAPMAYA GELEN GENÇ KADINI SOYDU
09:21 İZMİR'DE SAHTE RAKIDAN ÖLENLERİN SAYISI 8'E YÜKSELDİ
09:16 (ÖZEL HABER) GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER 24 KIZ ÖĞRENCİYİ EĞİTİME KAZANDIRDI
09:09 (ÖZEL HABER) BİR KADINA BUNLAR YAPILMAZ
09:08 HAKAN'DAN ALMANLARA EKMEK DERSİ
08:58 GİRESUN FEDERASYONU YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
08:53 KAYSERİSPOR, HAKAN ARIKAN İLE YOLLARINI AYIRDI
08:44 ACIBADEM ANKARA HASTANESİ, 3. YAŞINI KUTLADI
08:43 HAYVANLARA ÇARPAN İKİ OTOMOBİL HURDAYA DÖNDÜ
08:11 5. KATTAN DÜŞEN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
01:09 TUR OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 23 YARALI
23:47 RUS UÇAKLARI SURİYE’DE İHH’YA AİT FIRINI VURDU
23:46 YOLU ATEŞE VEREN GRUBA POLİS MÜDAHALESİ
22:26 TARSUS’TA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ, 1 YARALI
22:15 DERE YATAĞINA DÜŞEN YAŞLI ADAM AĞIR YARALANDI
22:09 ÖZAT: “GÜZEL MÜCADELE ETTİK, OLMAYINCA OLMUYOR”
22:05 SÖZERİ: “SÜPER LİG AYARINDA BİR MÜCADELE OLDU”
21:32 SEYYAR SATICILAR İLE ZABITA ARASINDA BIÇAKLI KAVGA: 2 YARALI
21:31 TÜRKİYE-AB ZİRVESİ SONA ERDİ
21:24 LİSE ÖĞRENCİSİ AV TÜFEĞİYLE İNTİHAR ETTİ
21:19 NUSAYBİN'DEKİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
21:06 SPOR TOTO SÜPER LİG
21:05 YOLUN KARŞISINA GEÇMEK İSTERLERKEN ARAÇ ÇARPTI: 1 ÖLÜ, 1 YARALI
20:43 SPOR TOTO SÜPER LİG
20:43 PTT 1. LİG
20:32 GÜRAY VURAL: “BÜYÜK TAKIMLARA KARŞI ÖNE GEÇTİĞİMİZ ZAMAN PSİKOLOJİK OLARAK GERİ ÇEKİLİYORUZ”
20:21 ERYÜKSEL: “SÜPER LİG SEVİYESİNDE OYUNCULARA SAHİP BİR TAKIM HALİNE GELDİK”
20:20 ARSLAN: "ÖNEMLİ BİR TAKIMIZ"
20:19 GÜNEŞ: “ÇOK BASİT GOLLER YİYEREK RAKİBİN DİRENCİNİ ARTIRDIK”
20:15 TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ
20:10 YOLCU OTOBÜSÜNÜN ALTINDA KALAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
19:59 SPOR TOTO BASKETBOL LİGİ
19:48 ALAPLI'DA ŞÜPHELİ ÖLÜM
SOSYAL MEDYADA HABERX