Son Haberler
31.07.2015 Cuma 16:18
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cumartesi: 24°C/33°CPazar: 25°C/33°CPazartesi: 25°C/34°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

Alevi kızla, Sünni erkeğin evlilik hikayesi
18.12.2007 10:49

Ünal Tanık-Haber7

Alevi gençle Sünni gencin düğününde idim

Rahşan’la tanışmamız, 1980’li yılların sonuna rastlıyor. Bahçelievler’de oturduğumuz zamanlardı. Hemen yakınımızdaki bir apartmanda oturmasına rağmen evimizde görünceye kadar hiç dikkatimi çekmemişti.

Aynı apartmanda oturan bir komşumuza geldiğinde, arkadaşı ile bize uğramış. Daha sonra eşimden, komşumuzun kızı ile birlikte zaman zaman bize uğradığını öğrendim.

Daha ortaokulun ilk sınıflarında idi. Gözlerinin ışıl ışıl parladığını görmüştüm. Konuşmayı seven insana yakın tavırları kızım ve eşimden sonra beni de kendine bağlamıştı.

O zamanlar hayat hikayesini hiç birimiz bilmiyorduk. Bize ısındıkça dünyasını açtı. Babası, 1970’li yıllarda Almanya’ya çalışmaya gitmiş. İlk yıllar, para göndermiş, yaz aylarında gelip gitmiş.

Sonrası pek çok gurbetçi ailenin dramına benziyor. Sonra orada birisi ile yaşamaya başlamış ve önce eşini sonra çocuklarını arayıp sormaz olmuş. Tabii maddi desteği de zaman içinde sıfırlanmış.

Dedim ya Rahşan’ın hayat hikayesi, buraya kadar pek çok gurbetçi aileninkine benziyor. Rahşan’ın dramı esas bundan sonra başlıyor.

Bizimle tanıştığı dönemler, tam bu sıkıntılı günlerine rastladı. Maddi sıkıntılar, bir süre sonra anne ve iki çocuğu arasında da sorunlara neden oluyor. Rahşan okumayı sürdürmek istiyor, annesi parasızlık gerekçesiyle buna karşı çıkıyor.

İki taraf bu isteklerinde direttiğinde ise anne-kız ilişkileri kopma noktasına geliyor. İlk zamanlar parasızlıktan okula gidemediğini bize açmadı.

İlerleyen zamanlarda paylaştığı küçük anekdotlardan böyle olduğunu biz çıkardık. Konuyu tam öğrenip biz açtığımızda ise devamsızlıktan bir sene kaybettiğini söyledi. Gelecek yıl okuluna devam etmesini sağlayacak girişimlerde bulunduk.

Rahşan bizi, manevi anne-baba, biz de onu manevi kızımız gördük. İstediği zaman gelip gidebiliyordu artık. Annesinden dayak yeyip kapıya konduğu günler bize sığındı.

Zaman içinde annesi ile ilişkilerimizi biraz derinleştirdik. Anne- kız arası da bir süre sonra rayına oturmaya başladı.

O dönemler, bizim de maddi durumumuz çok iyi değildi. Bir dolandırılma olayında kaybettiğimiz evin yaralarını sarmaya çalışıyorduk. Kimi zaman kendimizden kimi zaman yakın dostlarımızdan sağladığımız imkanlarla Rahşan’a destek olmaya çalıştık.

Rahşan, ortaokulu, sonra liseyi bitirdi. Lise son sınıftan itibaren çalışıp kendi hayatını kazanmaya başladı. Bir yıl çalışıp kendince birikim yaptı. Ardından yarı burslu olarak bir özel üniversitenin iki yıllık işletme bölümünü bitirdi.

Kararlılığını bırakmadı, dikey geçip yapıp 4 yıllığa tamamladı. Çalıştığı dönemlerde Trabzonlu bir gençle tanıştı. Arkadaşını ailesinden ilk bize tanıştırdığını söyledi. Sonrasında Rahşan’a hayat mücadelesinde destek bu arkadaşından geldi.

Birlikte hayat mücadelesini vermeye çalıştılar. Rahşan da arkadaşı da evlenmek istediklerini kendi ailelerine açtıklarında tahmin edilecek tepkilerle karşılaştılar.

Rahşan’ın ailesi, “Sen nasıl Sünni bir çocukla evlenmeye kalkarsın” diye tabir caizse kıyametleri kopardılar. Üstelik oğlan, Aleviler’in en sevmediği isimlerin başında gelen birinin adını taşıyordu. Oğlan tarafından yükselen tepkiler, ondan daha az değildi. “Hangi Karadenizli bir gencin Alevi biriyle evlendiği görülmüştü.”

Rahşan da erkek arkadaşı da bir süre konuyu buzdolabına koymuş gibi yaptılar. Görüştüler, dahası birlikte iş yaptılar. Bu sırada oğlan askerlik görevini yapıp geldi.

Askerlik engeli de aradan çıktıktan sonra, iki taraf da bu kez konuyu kararlılıkla ailelerine açtılar. “Biz sizi kaybetmek istemiyoruz. Biz birlikte olmaya karar verdik” diye net tavır ortaya koyunca iki tarafın ailesi de bu kez daha anlayışlı davranmaya başladı.

Zamanla aliler birbirleri ile buluşmalar yaşandı. Ardından gerçekten iki tarafın yakın akrabalarının birbirlerine çok anlayışlı davrandıklarını öğrendik. Başta gösterdikleri tepkinin nedeninin, “çevremiz ne der?” endişesinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Rahşan’ın hafta sonu düğünü vardı. Her ayrıntısı ile uğraşarak bir düğün hazırlığı yapmışlardı. Dostları ile bir akşam yemeğinde bir araya geldiler. Birkaç yüz kişiyi alabilen restorana girdiğinizde çarpıcı bir tablo sizi karşılıyordu.

Kimi masaların Rahşan’ın yakınlarına ait olduğunu rahatlıkla anlayabiliyordunuz. Kimi masalar ise oğlan tarafına aitti. Bazıları ise her iki tarafın buluştuğu masalardandı.

Kimi zaman horon çekildi, kimi zaman Sivas yöresi başta olmak üzere Anadolu’nun her yöresine ait oyunlar oynandı. Sahneyi kimi zaman kemençe aldı, kimi zaman davul-zurna. Her iki oyuna da her iki taraftan insanlar kalktı.

Kimi zaman halay birlikte çekildi, kimi zaman birlikte horon tepildi. Halayda da horonda da türbanlılar da vardı, dekolte kıyafetli genç kızlar da.

Bu düğün, bizim biraz özelimiz bir konu idi. Ama birilerinin, “çekip gideceğim” dediği sözlerle başlayan tartışmaları yaşıyoruz.

Bu toplumun dokusuna kimse karışmadığı zaman kimsenin kimse ile bir sorununun olmadığını göreceksiniz.

Bu aileye özel durumu, bunun en yakın tanığı olarak paylaşmak istedim.


Ünal TANIK

YORUMLARINIZ
gülşan han - 13.07.2015 00:58
kim kimi severse onunla evlensin mutlu olsun derim
gizem - 02.04.2015 20:44
Ben aleviyim sevdiğim çocuk doğulu ve ailem asla vermez ama birbirimizi çok seviyorum ve çok değer veriyoruz kaçma karari aldik ama benim içim rahat değil pismanlik duyuyorum ailem bizi ogrenirse beni eve kitleler ne yapmam lazim lütfen bana yardim edin lutfennn
hazin son... - 03.03.2015 16:32
ben sünni bir kızım erkek arkadaşım alevi.ancak ailem aleviye vermek istemiyor ondan önce çok acı çekmiştim beni hep yaralayan oldu ama onunla hayatım düzene girdi herşeyiyle çok iyi kalpli birisi ve onun gibisini bir daha bulamayacağmı da biliyorm. ben ona ailelerimize karşı direnelim dedm ama o evliliğe daha 2 yıl var bu sürede çok yıpranırız dedi ve yollarımızı tekrar ayırdk daha önce de ayırmıştk ama dayanamadık yapamıyorz.bu sefer kesin olsun dedi lütfen önce bi tanıyın alevi diye yada sünni diye önyargıyla bakmayın çünkü bu ayrılıklar çok acı veriyor..
serdar karaket - 27.01.2015 11:41
Dunya dursa umrumda deil aleviyse bende alevi olurum ne demek alevi sevemessin oyle seviyorumki onun sunnu olmayacagini bildigim icin ben kendim alevi olurum yetrrki o olsun yanimda sonucta her insan i yaratan tek yuce allahim dir dunyanin en eyisi alevidir ...
- 16.12.2014 16:02
Allah beni hep zor olanla sınadı. bu ise en zor olanı. Ne olur yardım et Allah'ım. Yarimi Meleğimi bana sevgi dolu bir şekilde, tertemiz saf duygularla geri ver. bendeki her şey hala saf ve tertemiz çünkü. bir ümitle hala bekliyorum. yanı başımda ama uzanamıyorum. elimi kolumu bağladılar. bu dünyanın acımasız düzeni elimi kolumu bağladı. Alevilikte Sünnilikte bu ayrımı yapan insana farklı bir anlam yükleyen insanlarda ıslah olsun. Gözlerimden dökülen yaşın sebebi kimse hesabı sorulsun.
betul keser - 15.12.2014 20:07
Ben Aleviyim. Kotu bir insan degilim. Ne Allah'a karsi geliyorum ne Kurana. Dun bir senedir birlikte oldugum erkek arkadasim Alevi oldugum icin benimle yolunu ayirmaya karar verdi. En basindan beri bilmesine ragmen. Ailesi istemezmis ; ailesini onemsedigi icin onunla hala gurur duyuyorum. Ben Aleviyim. Ama kotu bir insan degilim. Bu ne reddedebilecegim birsey ne de hor gorulecegim. Dİlerim Allah'tan gelen her kulun esit oldugunu herkes anlar. Bu benim sucm degil ; aslinda bu bir suc degil. Ben Aleviyim. Ama kotu bir insan degilim..
- 10.12.2014 00:50
Aleviler Sünnileri horlamıyor sünniler alevileri horluyolar alevi kızları sünni biriyle evlendiğinde rahat etmiyor dışlanıyor eziliyor aleviler bu yüzden kızlarını Sünnilere vermek istemiyorlar bende alevi kızıyım bundan dolayı sünni bir erkekle evlenmek istemiyorum
sari - 02.12.2014 01:29
Benim anne tarafım alevi...baba Sünni.
ve eşim ile 4 sene önce evlendim.daha 24 yaşındayım.
annemin anne tarafı kızılbaş alevi fakat annem de genç yaşta gelin gittiği için. Tıpkı bir Sünni gibi yetiştirdi kendisini.

Eşim alevi.ve babam Sünni oldu halde bu evliliği destekledi.ama annem ise alevi olduğu halde.alevi birisiyle evlenmemevlenmemë karşı idi.
Ama evlendik.ve mutluyuz şükür. Ama doğruyu söylemek gerekirse kültür farki değişiyor.haliyle öf ve afetlerde....
qmer - 09.11.2014 08:50
Ben 18 yasindayim benim icin bu alevimis sunnimis fark etmiyor ailem icinde ayni kiz arkadasimla 4 sene once ciktik ayrildik sonra gene bu haziranda ciktik ve suan cok mutluyuz ben sunniyim kiz arkadasim alevimis bu ayrimi neden yapiliyor hala anlam veremiyorum kiz arkadasimin annesi abisi beni biliyor ama daha tanisamadik ben annemle kardesimle tanistirdim kiz arkadasimi cok seviyorum babasi beni kabul edecekmi bilmiyorum ama taniyinca beni sevceklerinden eminiz benim annem kiz arkadasimi cok seviyor zaten bu dunyada onun esi benzeri yok insallah evleniriz onunla anneme dedim alevi oldugunu ve gayet normal karsiladi
27.10.2014 :(((( - 27.10.2014 21:53
Bende alevi kızıym aileme sunni biriyle evlensem nolcak ki dediğimde kıyamet koptu neden bu kadar karşılar anlamyorum benimde şuan birlikte olduğum sunni bir erkek arkadaşım var ve onu çok seviyorum napcam bilmiyorum çok kötüyüm yaaa neden sevenler kavusamiyo yaa nedeennn !!!! :(
HÜRRİYET CAGDAS - 24.10.2014 15:19
Merhaba,
Ben de alevi kökenli bir aileden geliyorum.Her ne kadar alevi inancına yönelik eylemler yapmasam da alevi olmaktan gurur duyuyorum.Daha dogrusu insan olmaktan gururluyum.Eşim arnavut kökenli bir sunni fakat ben bu sorunlarının tümünü cahilliğe baglıyorum.İlk başlarda ailem çok karı çıktı.Ama hiç bir zaman yılmadım kız cocuğu olmama rağmen aileme resti çektim.Daha sonra zar zor eve getirip tanıştırdım annem özellikle katı davrandı fakat sonra tanıdıkça düşünceleri değişti.Anlatmaya çalıştığım olay akıl da bitiyor.Bi işe kalktıysanız vazgeçmeyin zaten sizi alevi yada sunni diye ayıran fikirlere uyup ayrılan kişiler de sorun aslında.Erkek ya da kız vazgeçmeyip diretmeli ve sahip çıkmalıdır.
Baki Sinasi - 16.10.2014 20:46
Merhaba degerli arkadaslar,
ben 1985`den beri asaletli ve sünni kokenli bir hanim efendiyle evli ve dört cocuk babasiyim. Iki gelinimiz sünni kökenli ve iki damadimiz sünni kökenli.
Eger bu cagda alevi sünni araniyorsa bilinki biz hale avrupanin 1700`lü yillarini yasiyoruz. Yedi devlet tek millet dedigimiz bizim yapmis oldugumuz davarnistan ibaredir. Laf degil amel asil degeri olan seydir. Bütün böyle evlilik yapmis olan kardeslerimi kular ve cenabi Allah kiyamete bunun karsiligini almalarini niyaz eder ve islerinizden basarilar dilerim.
Turkmenbasi@t-online.de
hakan can - 14.10.2014 02:32
Allaha sukur ben bunlarin hic birini yasamadim. bende alevi kizi sevdim bir gun kavgamizda ben aleviyim bizim iliskimiz yurumez gibi bir önyargiya kapilmis hatun :) ama tabi oyle demekle olmuyor gittim ailesiyle tanistim gayet hos karsiladilar buda beni cok mutlu etti suan 4 senedir birlikteligimiz var hic sorun yasamadik.
Şehmus - 28.09.2014 13:32
Beraber ben Şehmus yüzüncü yıl üniversite sin den tanıştığım kız alevi ben Sünni yim .sevdiğim kız ailem ilerde engel çıkarır deyip duruyo ama ben de unu bırakmak istemiyorum ne yapmam lazım
gökhan - 15.09.2014 10:11
Ben sünniyim aynı şirkette çalıştıgım bir kız arkadaşım oldu arap alevisi benim için din mezhep farklılıgı yoktur sünni olmama ragmen dininede tam bagımlı biri degilim onu çok seviyordum 9 ay ailemin içine soktum herşey çok güzel gidiyordu ailem onu çok sevdi kızı gibi gördüler kız arkadasım hatayda ailesi oldugu için ara ara gidip geri geliyordu en son gidişinde tartıstık ve tartıstıkdan sonra beni engelledi konusmadı 3 ay kendime gelemedim hastanelere kaldırdım gözlerine bakamadıgım her an gözlerimden yaslar akıttım geceleri adını sayıklayarak uyandım cok sevdim onu suan bile gözlerimden yaslar akıyor halada cok seviyorum en son konusmamız dün oldu napıyorsun yazmasıyla basladı yanımda oldugu zamanlar hep sunu sölerdi ilerde ya ailemi seçicem yada seni ve ailemi bi anda olucak diye sebebini sordugumda ailemi tercih ettim yapamazdım ama seni çok seviyorum dedi bu beni mutlu etti ama ona bidaha sarılamamak gözlerine bakamamk cok koyuyor insana onu çok seviyorum canözüm
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.
1 2 3 4

SON DAKİKA
16:09 TAŞKENT KEMİK İLİĞİ NAKİL MERKEZİ DOKTORLARINA TÜRKİYE’DE İLERİ DÜZEY TIP EĞİTİMİ
16:08 SERA GAZI EMİSYON PROJEKSİYONLARI UZMAN GRUBU ÇALIŞMASI TOPLANTISI
16:08 ANTALYA’DA 'UÇAN BALIK'TAN DÜŞEN RUS KADIN ÖLDÜ, KIZI YARALANDI
16:07 AVRUPA OTOMOBİL PAZARI İLK 6 AYDA ARTTI
16:06 HGS’DEN SONRA OGS SORGULAMA HİZMETLERİ DE E-DEVLET KAPISI’NDA
16:06 TÜRKİYE KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI KONCUK’TAN 2015 KPSS PUANLAMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
16:02 EVİYLE BİRLİKTE HAYALLERİ KÜL OLDU
16:00 ESKİŞEHİRSPOR'UN YENİ SEZON FORMALARI
16:00 GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL ÖZEL'İN, BAHÇELİ'YE VEDA ZİYARETİ SONA ERDİ
15:59 HDP'DEN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAŞBAKAN DAVUTOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
15:57 UÜ DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
15:57 BİLECİK’TE TRAFİK KAZASI, 2 YARALI
15:55 ŞEHİT ANNESİNİ DARPTAN CEZAEVİNDE YATAN ŞAHIS KENDİNİ ASTI
15:55 SİVEREK'TE SİLAHLI KAVGA: 1 ÖLÜ, 4 YARALI
15:54 GAZİANTEP'TE KOCA DEHŞETİ
15:53 YARDIMCIOĞLU, DİYARBAKIR'DAKİ TARİHİ SEMBOLLERİN ŞİFRESİNİ ÇÖZDÜ
15:47 HASTANEDE KAZA
15:45 ÖĞRETMENDEN RÜZGAR ENERJİSİNDE DEVRİM GİBİ BULUŞ
15:44 BAŞKAN ERYÜKSEL'DEN TRANSFER AÇIKLAMASI
15:44 YUNUS EMRE VE HOCASI TAPDUK EMRE ANILDI
15:41 KAYSERİ'DE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ
15:38 AYDINLATMA DİREĞİNDEN DÜŞEREK YARALANDI
15:38 YEŞİLIRMAK’TA BOĞULDU
15:32 ATİNA BORSASININ AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU
15:31 DHKP-C OPERASYONU ZANLISI ADLİYEDE
15:30 VATANDAŞLAR KURU HAVUZDA SERİNLEDİ
15:28 AKINCI VE EIDE’DEN 2 SAATLİK GÖRÜŞME
15:28 EDİRNE’DE 13 BİN 380 PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
15:27 ERDOĞAN: “ŞIRNAK, DİYARBAKIR, ADANA’DAKİ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”
15:27 KAYMAKAM GÜNTEPE HAMAMÖZÜ’NDEN AYRILDI
15:17 DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR VE TURİZM BULUŞMALARI
15:16 İGDAŞ'TAN SORUNLAR İÇİN 24 SAAT HİZMET
15:16 BEŞİKTAŞ, YENİ SEZON HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR
15:16 KARABÜK'TE ÖRTÜ YANGINI
15:15 DÜNYA KIRIM TATAR KONGRESİ'NE ULUSLARARASI DESTEK
15:11 SAHİL KENARINDA ALKOL ALAN KADIN HASTANELİK OLDU
15:08 İHLAS HOLDİNG İCRA KURULU BAŞKANI KANİ BOZBAY, İHLAS VAKFINDA KARİYER EĞİTİMİ ALAN GEÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
14:59 HAKKARİ-ÇUKURCA KARAYOLUNDA PATLAYICI
14:55 GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL ÖZEL, BAHÇELİ'YE VEDA ZİYARETİNDE BULUNUYOR
14:53 ERDOĞAN VE ENDONEZYALI MEVKİDAŞI’NDA BALKONDA SOHBET
14:52 BURDUR'DA DHKP-C ŞÜPHELİLERİ SERBEST BIRAKILDI
14:52 BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ, DİRİLİŞ CAMİİ AÇILIŞINA KATILDI
14:51 DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN IRAK HÜKÜMETİNE PKK TEPKİSİ
14:51 TÜRKBÜKÜ'NE YENİ BİR LEZZET: THE FOOD CLUB
14:50 GİRESUNLULAR ŞEHİTLERİYLE BULUŞUYOR
14:47 'KULLANMADIKLARI SUYA PARA ÖDEDİKLERİNİ' İDDİA EDEN ÜRETİCİLER DERTLİ
14:45 BAŞKENT ŞEHİDİNİ UĞURLUYOR
14:41 AHMET REYİZ YILMAZ’DAN BAHÇELİ’NİN ŞARTINA DESTEK
14:39 SU GİDERİNE SIKIŞAN KEDİLERİ İTFAİYE 1 SAAT 40 DAKİKADA KURTARDI
14:35 4 AKADEMİSYEN MUĞLA'DAN BRÜKSEL'E PEDAL ÇEVİRİYOR
14:33 EVİN ÇATISINDAN HAVA YASTIĞINA ATLADI
14:32 2015-2016 SEZONU YAZ SEMİNERİ SONA ERDİ
14:31 ELAZIĞ'DA KORKUTAN YANGIN
14:30 ALKOLLÜ SÜRÜCÜ POLİSE ZOR ANLAR YAŞATTI
14:27 ABDULLAH GÜL: “BÖYLE BİR DÖNEMDE ÇOK GÜÇLÜ BİR HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR”
14:27 GENÇ ADAM KENDİSİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
14:22 TERS YÖNE GİREN ARAÇ ÜÇ ARACA BİRDEN ÇARPTI
14:22 TERÖRE KARŞI SİVİL İNİSİYATİF TOPLANTISI
14:22 MİNİK ECRİN'DEN 48 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR
14:21 PET SEKTÖRÜ BU YILDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
14:19 ADIYAMAN'DA SURİYELİ 3 HIRSIZDAN 1'İ YAKALANDI
14:18 İZMİT'TE ARANAN ŞAHISLAR POLİSTEN KAÇAMADI
14:13 BİTLİS’TEKİ SALDIRININ ARDINDAN
14:12 A MİLLİ BASKETBOL TAKIMI HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR
14:12 PLAKASIZ ARAÇ POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ
14:10 SPOR TOTO 2. LİG
14:08 YENİ MALATYASPOR’UN YENİ TRANSFERİNDEN İDDİALI SÖZLER
14:04 ŞEHİT ÜSTEĞMEN İBRAHİM TANRIVERDİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
14:01 DÜZCE'DE TRAFİK KAZASI: 1 YARALI
14:01 BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'DAN 'OPERASYONLARIN ERKEN SEÇİM İÇİN YAPILDIĞI' İDDİALARINA CEVAP
13:59 ADIYAMAN'DA 5 HEKTAR ORMAN ALANI KÜL OLDU
13:59 ERDOĞAN, ENDONEZYA’DA KALİBATA MİLLİ KAHRAMANLAR ANITINA ÇELENK KOYDU
13:57 KARADENİZ SAHİL YOLU ÜZERİNDEKİ KUMARHANE REKLAMLARI
13:53 RUSYA DOĞALGAZDA İNDİRİMİ KABUL ETTİ
13:51 ERDOĞAN VE WİDODO, HEYETLERARASI GÖRÜŞMEYE BAŞKANLIK ETTİ
13:47 BAŞKENT ŞEHİDİNİ UĞURLUYOR
13:47 TÜRK KIZILAYI'NDAN HAYAT KURTARAN LOKUM GİBİ PROJE
13:46 BORÇLARI İNTİHARA SÜRÜKLEDİ
13:45 BEYOĞLU’NDA PATLAYAN BORU MAHALLEYİ SULAR ALTINDA BIRAKTI
13:43 BÜYÜKÇEKMECE'DE UYUŞTURUCU OPERASYONU
13:40 YONCA EVCİMİK AKUT’DAN YARDIM İSTEDİ
13:40 PKK’DAN KAÇAN BİR KİŞİ TESLİM OLDU
13:38 AĞRI’DA PATLAYICI MADDE ELE GEÇİRİLDİ
13:36 HAKKARİ’DE BÜYÜK SESSİZLİK
13:33 AMBULANS HELİKOPTER PARÇALANAN AYAĞI KURTARMAK İÇİN HAVALANDI
13:25 ANTALYA'DA YAYA ÖNCELİKLİ YOLDA ÇOCUĞA OTOMOBİL ÇARPTI
13:20 KIRIKKALE’YE 120 BİN TON KAPASİTELİ YENİ SIVI ÇELİKHANE TESİSİ KURULUYOR
13:20 ASANSÖR BOŞLUĞUNA DÜŞEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ
13:18 ZIRHLI ARACA ATILAN PATLAYICI CİSİM BİR EVE İSABET ETTİ
13:16 İDİL'DE ASKERE ROKETLİ SALDIRI
13:15 KAMYON SÜRÜCÜSÜ, HATALI SOLLAYAN OTOMOBİLE ÇARPTI: 1 YARALI
13:14 “BİN GENÇ BİN İŞVEREN İSTİHDAMDA BULUŞMA PROJESİ”NDE REKORA KOŞULUYOR
13:13 ULUSLARARASI 6. ANADOLU’YA ŞÜKRAN BULUŞMALARI FESTİVALİ BAŞLADI
13:11 BURSASPOR'UN ALMANYA KAMPI SONA ERDİ
13:11 ŞEHİT MADEN İŞÇİSİNİN KIZI BETÜL: "İLK UÇUŞUMU BABAMA ARMAĞAN EDİYORUM"
13:09 TURİZM ZİYARETÇİ SAYISI VE GELİRDE DÜŞÜŞ
13:09 HDP EŞ BAŞKANLARI ELÇİLERLE GÖRÜŞTÜ
13:08 TFF'DEN ANTALYASPOR'A BAŞSAĞLIĞI MESAJI
13:04 BURSA'DA YPG-H OPERASYONUNDA 5 TUTUKLAMA
13:04 POLİSİ KARŞISINDA GÖRÜNCE ÜÇÜNCÜ KATTAN ATLADI
SOSYAL MEDYADA HABERX