Son Haberler
28.03.2015 Cumartesi 03:44
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cumartesi: 11°C/15°CPazar: 8°C/14°CPazartesi: 8°C/15°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

KEMALETTİN ÖZDEMİR V.B. İLE SIRADANLAŞMAYI KALDIR(AMA)MAK
Önder Aytaç aytac@haberx.com
15.12.2012 23:02
Ne yapabilirler bir şeyler oluşturabilirler mi? Şahsım adına benim için bunların bireysel anlamda hiçbir değerleri yok ve asla ayrı bir cazibe merkezi de değiller. Beni bile peşinden sürükleyemeyen ve kendilerini birer aysberg gibi gören bu kişiler de üzerlerinden proje üretilen ve sonrasında işe yaramadığı görüleceğinden dolayı bir kenara atılacak olan şahıslardır. Rabbim ilk lütuf olan ve çoğunlukla bir tevafuk ile –tesadüf değil- hizmete girme / hizmeti tanıma durumunu, son lütuf olan hizmet dairesi içinde ruhu Rabbe teslim etmeyi de isteyen herkesle birlikte bizlere de nasip etsin inşallah… Etsin ki; imanla kabre girmeyi de gerçekleştirebilelim inşallah…

KEMALETTİN ÖZDEMİR GİBİLER VE SIRADANLAŞMAYI KALDIR(AMA)MAK

İlk oluşumlarda her zaman dar bir kadro vardır ve öndeki şahıslar az ve bilinen kişiler olduğu gibi herkesin nazarında derin bir saygı ve hürmet görürler. Zamanla oluşumun büyümesi nispetinde önde olan şahısların ağırlığı da artar ve her yeni başlangıçlarda süreci götürür ve başlarında olurlar.

 

Oluşumun büyümesi nispetinde tanınırlılıkları da artacağı gibi, tanıyanların sayısı da artar ve herkes tarafından saygı ile adları anılıp, bir yerde arz-ı endam ettiklerinde ayağa kalkılan ve o konuşmadan konuşulmayan, söz verilmeden fikir beyan edilmeyen bir duruma gelirler. Oluşum mensupları onlara sormadan bir şey yapamaz ve her sözleri muhkem kaziye haline gelir. Yanlış dedikleri yapılmayan ve doğru dedikleri uygulanan bu kişiler ilk ve önde olmanın verdiği öncelik ile maddi ve manevi bir güce sahip olurlar.

 

Fakat zamanla akan sular aynı şekilde olmaz ve oluşumun büyümesi nispetinde yeni insanlar katıldığı gibi yeni birimlerde oluşur. Bu her yere koşan ve her şeye yeten öndeki kişiler artık oluşumu tüm vukufiyeti ile kavrayamadıkları gibi teklifleri de eskisi gibi kabul görmemeye başlar. Kabul görmemesi artık fikirlerinin yetmemesidir ki onlar bunun da farkında olmazlar. Birimler çoğalmış ve vizyona yeni insanlar girmiş ve profesyonelleşme başlamıştır. Her şey çok çabuk büyümekte ve gelişmektedir.

 

Oluşumda artık bir kişinin her şeyi rahatlıkla takip edebileceği, kavrayıp yol göstereceği, yeni hedefler koyacağı bir noktadan çıkmış, her birimin kendi içerisinde yol aldığı bir konuma gelmiştir. Oluşumun büyümesi nispetinde öndeki kişiler de sürekli geri planda kalmaya başlamış ve yerlerini yeni oyuncular almıştır. Aslında temel hedef; oluşumu cihanşümul bir noktaya getirmek iken bu öndeki kişiler makamlarından geriye düşüp arkalarda kalınca yola niçin çıktıklarını unutup benlik kavgasına düşmüş ve hedefleri Allah ve Resulünü memnun etmek iken kendi isimlerini cilalayıp eski konumlarını kazanma derdine düşmüşlerdir. Güç zehirlenmesini güç kaybı takip etmiş ve bu kişiler mantıklı ve sağlıklı bir şekilde düşünemeyip her şeye kendi egoları ve menfaatleri doğrultusunda bakmaya başlamışlardır.

 

Temel problem oluşumun ilk zamanlarında önde olan bu kişilerin oluşumun büyümesi nispetinde isimlerinin sıradanlaşması ve bu kişilerin sıradanlığı kaldıramamasıdır. Yani insanlar içinde dine hizmet eden insanlardan bir insan olma gibi ulvi bir makamı kendilerine yakıştıramamalarıdır.

 

Bence adı anılmaya değmeyecek olan ve pek çoğunu sizin de bildiğiniz ve acıdığınız bu kişilerin asıl derdi sıradanlığı kaldıramama ve kabul etmemedir. Hâlbuki onları sıradanlıktan çıkartan da kendilerinde olan fazilet veya şahsi özellikler değil, bizzat oluşumdaki fertlerin onlara olan saygı ve sevgisidir. Oluşumun başındakinin onlara söz konusu olan teveccühleridir…

 

Ne yapabilirler bir şeyler oluşturabilirler mi? Şahsım adına benim için bunların bireysel anlamda hiçbir değerleri yok ve asla ayrı bir cazibe merkezi de değiller. Beni bile peşinden sürükleyemeyen ve kendilerini birer aysberg gibi gören bu kişiler de üzerlerinden proje üretilen ve sonrasında işe yaramadığı görüleceğinden dolayı bir kenara atılacak olan şahıslardır.

 

Rabbim ilk lütuf olan ve çoğunlukla bir tevafuk ile –tesadüf değil- hizmete girme / hizmeti tanıma durumunu, son lütuf olan hizmet dairesi içinde ruhu Rabbe teslim etmeyi de isteyen herkesle birlikte bizlere de nasip etsin inşallah… Etsin ki; imanla kabre girmeyi de gerçekleştirebilelim inşallah…

 

Not: Metin Bayram Bey’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum…

 

 

Twitter: @onderaytac

E-mail: tarafim@gmail.com

YORUMLARINIZ
- 03.02.2014 00:36
Hizmetkar bilmeyip kendini cevher görenler kaybetmeye mahküm. Tüm problem Halid b Velidin genelkurmay başkanlığından alınıp erliğe düşürüldüğünde dine hizmet etmeye devam edip Hz Ömere tek bir gönül kırgınlığının olmaması imanını göstereyemeyişimiz. Kusura bakmayın ama cemaatdeki insanlara saygı gösterilmesi asıl sevgiliye gösterilen muhabbetten kaynaklandığını kimse unutmasın
toby logan - 25.12.2013 14:30
Kemalettin beyle 5 yil calismis olmama binaen yaziyorum,kisisel faziletlerini inkar edemem ama idari anlamda hizmeti ve hizmet insanlarini cok magdur etmis oldugu 5 sene boyunca kendisini HE sevdigi icin sevdik.Keske bunlaraihtiyac duymasaymis.Ama hala buna inanamiyorum.
aydın fakir: - 31.03.2013 02:19
Kendisini çok iyi tanırım.Günahsızlık, hatasızlık sadece peygamberlere hastır.Ohalde Varsa bir hatası veya günahı ALLAH (C.C) ile kendi arasındadır.Biz inananlara düşen vazife ise kendi hakkımızda ve samimi isek kardeşlerimiz hakkında ALLAH (C.C)'den af ve mağfiret dilemektir.Eğer Kemalettin (ABİ) 'batmış'ise beraber batmak değildir ŞAKİRTLİK.ALLAH (c.c)hepimizi insan eyleye (amin)
ADIYOK - 22.02.2013 17:23
YA KUZUCUKLAR BU KEMALETTİN ÖZDEMİR NE YAPMIŞ NE ZARARA GİRMİŞ NASIL DÜŞMÜŞ BUKADAR LAF SÖZ NEDEN
misafir - 09.01.2013 02:17
sultanı yegah kardeşim ne güzell söylemiş..dilin kemiği yok derler önüne gelen burda istediğini yazmış ne olup olmadığını bilmeden biraz insaf edin hizmette kul yapımı mutmlaka hatalar vardırr hem de ne kadar
Sultan-ı Yegah - 20.12.2012 18:25
Tavzih etme gereği duyuyorum, aşağıdaki 19.12.2012 13:49 tarihli yorumum Önder Hoca'ya değil, aşağıdaki yorumları yazanlara yöneliktir:

********
"Kazanma kuşağında kaybetmek ne acı!!!"
-
"dusen surcen biri "
-
"başkalarının Kem-aletti olmuş"
-
"Kemalettin Özdemir sıradan bir insandır.. Kaybetmiş bir insandır.. Malesef Kazanma kuşağında kaybedenlerden biridir..."
-
"Ben de sürçtüm ... ama asla Hizmetin namusunu satmadım, ihanet etmedim... şeytanın arkadaşlarıyla işbirliği yapmak çok başka birşey." (meali: Kemalettin Bey hizmetin namusunu sattı, ihanet etti, şeytanın arkadaşları ile işbirliği yaptı)
-
"İZZETLİ İKEN ZELİL OLMAK.. BATAKLIKTA ÇABALAMAK BİRİLERİNİN OYUNCAGI OLMAK"
-
"demekki neymiş hiçbirimizin garantisi yokmuş..."
-
"Kem-alet Pişkinin"
-
"Allahım ihanetten ve küfürden sadece sana sığınıyoruz."
...
********

Bu insanlara tekrar sorasım var.. Allah sizi bu noktada savcı, avukat ve hakim mi yaptı? Nasıl böyle kendinizi ilah yerine koyarak hüküm veriyorsunuz? Ne biliyorsunuz neyi, niçin yaptığı hakkında? Cemel savaşında sahabe Hz. Ali'ye karşı savaşmış ve iki taraftan ölenler de şehit kabul edilmiş ise eğer, Hocaefendiye savaş bile açsa birisi, adamı cehenneme atmak size mi kaldı?..

Günahı varsa hesabını Allah'a verir, size değil.. Bir nobranlık, bir ilahlık davası.. Allah hepimizi korusun..
Yusuf Alper - 20.12.2012 01:56
Tahiri Mutlu ağabeyin bu sözü işin anahtarıdır... [Tahiri Mutlu Abi: "İlerde bu hizmete en büyük hizmet, daire içindekilerin ihanet etmemesi olacaktır."]
Sultan-ı Yegah - 19.12.2012 13:49
Adama bazı şeyler ters geldi de adam hizmetten ayrıldı diye neredeyse kafir ilan ettiniz adamı.. Sonra bir linç furyası ki, aman aman.. Size mi kaldı bu kararı vermek? Ya o haklı da siz haksızsanız? Çoğunuz gaflet ve dalalet içerisindesiniz de farkında değilsiniz.. Takım tutar gibi hizmeti tutuyorsunuz.. Gerisi de önemli değil.. Ayetler, hadisler, Risale-i Nur'da ortaya konan düsturlar, ölçütler.. Hepsi yerle yeksan olmuş.. Allah rızası için hizmet ettiğini zannederek sağa sola laf atan partizan holiganlara dönmüşsünüz de farkında değilsiniz.. Dahilde nizanın bir alemi yok ama millet yıllardır size karşı bu mantıkla susuyor diye iyice gemi azıya aldınız.. Allah ıslah eylesin..
Mahmut Aktas - 18.12.2012 21:41
SAYIN YAZAR,
YARGILAMA YARGILANMAYACAKSIN DEMIS BUYUKLERIMIZ.
ALLAH YOLUNDA HIZMET EDEN DIGER INSANLARA VE TOPLULUKLARA KARSI ,DAHA OLCULU OLMALISINIZ.
Saygilarimla
Raci - 18.12.2012 09:44
Ben de sürçtüm,düştüm,hizmetten uzak kaldım, belki daireden kovuldum ama asla Hizmetin namusunu satmadım, ihanet etmedim. Herkes düşebilir,bakışı bulanabilir ancak ihaner ve şeytanın arkadaşlarıyla işbirliği yapmak çok başka birşeydir. O insanlar bunca yıl hizmetin en dar dairesine girip çıkmışlar ancak tek birşeyi anlamamışlar; Hizmet, bazı insanların varlığıyla var değil. Siz ne yaparsanız yapın Allah'a galebe çalamazsınız. Bu insanlar gitse Allah bir başka cemaati getirir, yine aynı işi gördürür.
ali baba - 17.12.2012 23:43
bu yazının hangi satırı yanlış onu söyleyin...ağzınıza sağlık ...Niyazi Mısrinin manevi alemde gördüğününün sosyolojik tespiti...
SELİM AK - 17.12.2012 22:47
BİR ZAMANLAR ÇOK SAYDIGIM KEMALETTİN BEY'E. ABİ MUFLİS OLMAK, ZENGİN İKEN FAKİR, İZZETLİ İKEN ZELİL OLMAK ÇOK KÖTÜ.İLLA BİRİSİ DÜSECEKSE O BEN GİBİ EMEKLEYENLER OLSUN. SİZLER GİBİ ÖNDE GİDENLER OLMASIN DEMİSTİM.
TÖVBE YA RABBİ YANLIS DEMİSİM. RABBİM KİMSEYİ ZELİL ETMESİN... GÖRÜYORUM Kİ ÇOK ACI.. VE BATAKLIKTA ÇABALAMAK BİRİLERİNİN OYUNCAGI OLMAK ÇOK ACI...
NE KADAR ARZU EDERDİM SEYTAN GİBİ AMA FAKAT... DİYİP HER GEÇEN GÜN DERİNLERE DÜSMEMESİNİ...
NE KADAR ARZU EDERDİM ADEMCE ZALEMTÜ NEFSİ.. SÜRÇTÜM DEMESİNİ
huseyin aktas - 17.12.2012 22:01
Takva sahibi birine dunyadan yuz cevirmek basit gelir.
Kemalettin bey iste boyle bir insandir.
SIRADANLASMAK basit bir istir onlar icin. Uzulmeyiniz.
mehmet güzel - 17.12.2012 21:58
yorlar ki hükümetimiz pek alicenabmış. devlete millete hizmet(!)te kusur etmeyenlere çukurambarda hizmete devam edebilecekleri arsa tahsis ediyolarmış. bu arsaya da kolej okul ya da üniversite tarzı binalar dikilecekmiş. yani birilerinin önünü tıkamak tek maharet değil, bi yandan da imar etmek gerekiyormuş. kemaller de buraların başına getirilecekmiş. miş miş miş.... milletin ağzı torba değil ki büzesin. diyorlar işte. çukurambar da ismi ile müsemma ne güzel tevafuk olmuş.....
AYDIN ANTALYALI - 17.12.2012 21:58
Bugun Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerinin vefati (1273). Allah rahmet eylesin hepimize basiret ihsan etsin.
Onder Aytac bey maalesef sizin bu goruslerinize katilmiyor, katilamiyorum.Selamlar

Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.
1 2 3

KÖŞE YAZILARI
İçimdeki çocuk İÇİMDEKİ ÇOCUK
İsmail Kara Bugün, 00:17
OTİZMİN ÇARESİ ANTİBİYOTİKLER OLABİLİR Mİ? OTİZMİN ÇARESİ ANTİBİYOTİKLER OLABİLİR Mİ?
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta 27.03.2015, 21:56
Saçmalama yarışı SAÇMALAMA YARIŞI
Yasemin Sümer 27.03.2015, 15:42
Krizden geriye kalanlar KRİZDEN GERİYE KALANLAR
Turgay Çınar 27.03.2015, 08:25
MEHMET METİNER DE ALDATILMIŞ MEHMET METİNER DE ALDATILMIŞ
Burhan Özbey 26.03.2015, 23:11
Mandacılar MANDACILAR
Kemal Furkan 26.03.2015, 22:10
Ah Yemen Ah… AH YEMEN AH…
Cahit Kılıç 26.03.2015, 21:44
CUMHURİYETİMİZ TEHDİT ALTINDA: 2010 KPSS SINAV USULSÜZLÜĞÜ CUMHURİYETİMİZ TEHDİT ALTINDA: 2010 KPSS SINAV USULSÜZLÜĞÜ
Mevlüt Özben 26.03.2015, 21:40
BARIŞIN TEMİNATI MİLLETTİR BARIŞIN TEMİNATI MİLLETTİR
Vildan Adalı 26.03.2015, 12:47
Sahi Çanakkale geçilmedi mi? SAHİ ÇANAKKALE GEÇİLMEDİ Mİ?
Mevlana Çakıral 26.03.2015, 10:27
BEDİÜZZAMAN'I TANIYAN, HAYATTAN HAZ ALIR BEDİÜZZAMAN'I TANIYAN, HAYATTAN HAZ ALIR
Eyüphan Kaya 26.03.2015, 10:17
GÖNÜLDAŞIMIZ ÜNSAL ZOR ŞEHİD EDİLDİ GÖNÜLDAŞIMIZ ÜNSAL ZOR ŞEHİD EDİLDİ
SSerra Erdoğan 26.03.2015, 01:35
SON YAŞANANLAR BİR “KRİZ” Mİ? SON YAŞANANLAR BİR “KRİZ” Mİ?
Bayram Zilan 25.03.2015, 19:13
ÖĞRETMENLERİN BAKIŞ AÇISI ÖĞRETMENLERİN BAKIŞ AÇISI
Hasan Güneş 25.03.2015, 14:03
GAZOZUNA MAÇ GAZOZUNA MAÇ
Sevda Salihoğlu Dursun 25.03.2015, 13:41
CASUS ÇEKİRGELER! CASUS ÇEKİRGELER!
İbrahim Dursun 25.03.2015, 13:38
GENEL SEÇİMLERE GERİ SAYIM GENEL SEÇİMLERE GERİ SAYIM
Erdem Özçelik 25.03.2015, 09:16
Erdoğanofobi Üzerinden İslamla Cedelleşme ERDOĞANOFOBİ ÜZERİNDEN İSLAMLA CEDELLEŞME
Ahmet Akgül 24.03.2015, 17:08
Nepal’li Müslümanlar ve Parlatılan Budizm - Nepal 2 NEPAL’Lİ MÜSLÜMANLAR VE PARLATILAN BUDİZM - NEPAL 2
Arif Özutku 22.03.2015, 22:46
İbrahim Tatlıses'in Son Durumu İBRAHİM TATLISES'İN SON DURUMU
Yusuf Serçe 21.03.2015, 12:08
İhanet diyenler neredesiniz? İHANET DİYENLER NEREDESİNİZ?
Engin Konca 20.03.2015, 17:07
İSRAİL SEÇiMLERiNiN ANALİZİ İSRAİL SEÇİMLERİNİN ANALİZİ
Vakkas Doğantekin 18.03.2015, 07:28
Taksim'e Yeşillik de İster misiniz? TAKSİM'E YEŞİLLİK DE İSTER MİSİNİZ?
Ceren Takmaz 13.03.2015, 22:55
KAÇ KABATAŞ OLAYI? KAÇ KABATAŞ OLAYI?
Sefer Ceylan 12.03.2015, 11:00
YENİ ANAYASA YENİ ANAYASA
Naci Taban 09.03.2015, 23:22
Hayatıma etki eden kadınlar! HAYATIMA ETKİ EDEN KADINLAR!
Hülya Okur 08.03.2015, 19:33
ERKEKLER KADINLARI NEDEN ÖLDÜRÜR? ERKEKLER KADINLARI NEDEN ÖLDÜRÜR?
Zekeriya Menak 08.03.2015, 19:22
Kemalizm-Tayyibizm veya Başkanlık Sistemi KEMALİZM-TAYYİBİZM VEYA BAŞKANLIK SİSTEMİ
Burak Yalım 08.03.2015, 14:59
Ak Parti "Çılgın" Aday Adayları AK PARTİ "ÇILGIN" ADAY ADAYLARI
İbrahimî Feyzullah Yalçın 07.03.2015, 09:27
GÖRSELDE KALAN BATILILAŞMA GÖRSELDE KALAN BATILILAŞMA
Hasan Tülüceoğlu 04.03.2015, 22:32
BABA AKÜ YOK! BABA AKÜ YOK!
Selahaddin Eyyubi Tezel 03.03.2015, 17:08
SİLAHLARA VEDAYI KİMLER İSTEMİYOR? SİLAHLARA VEDAYI KİMLER İSTEMİYOR?
Canan Barlas 03.03.2015, 15:19
Üç Aktör, Bir Figüran ÜÇ AKTÖR, BİR FİGÜRAN
Hamit Yaz 03.03.2015, 14:10
 ÖLMEYEN RUHLAR ÖLMEYEN RUHLAR
Birgül Kapaklıkaya 02.03.2015, 02:43
28 Şubat Darbesi 28 ŞUBAT DARBESİ
Özcan Yazıcı 01.03.2015, 16:33
KİM HANCI KİM YABANCI ? KİM HANCI KİM YABANCI ?
Dr. Ahmet Berk 01.03.2015, 03:20
EL FENERİ EL FENERİ
Serkan Güzel 28.02.2015, 01:21
B   E   Y   H   U   D   E B E Y H U D E
Güven Gürbüz 26.02.2015, 19:59
Aday adayları arz-ı endam ederken.. ADAY ADAYLARI ARZ-I ENDAM EDERKEN..
Faruk Faruk 26.02.2015, 12:28
Bir fakirlik, bir yoksulluk ve bir Almanya BİR FAKİRLİK, BİR YOKSULLUK VE BİR ALMANYA
Şefik Kantar 25.02.2015, 02:47
Alim'in Emir'le İmtihanı... ALİM'İN EMİR'LE İMTİHANI...
Birol Topuz 21.02.2015, 13:59
Kentsel Dönüşümde 2/3 Çoğunluk "Keyfi" Karar Alabilir mi? KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 2/3 ÇOĞUNLUK "KEYFİ" KARAR ALABİLİR Mİ?
Av.Emre Alcan 20.02.2015, 11:30
"ÖZGECAN ASLAN" İSTİSMARI VEYA NEKROFİLİ(ÖLÜSEVERLİK) "ÖZGECAN ASLAN" İSTİSMARI VEYA NEKROFİLİ(ÖLÜSEVERLİK)
Ahmet Kaya 19.02.2015, 20:59
KOMŞULARIMIZLA 2015 KOMŞULARIMIZLA 2015
Murat Gençoğulları 18.02.2015, 23:29
NASIL BİR ÖLÜM ARZULARDINIZ? NASIL BİR ÖLÜM ARZULARDINIZ?
Kevser Akın 15.02.2015, 21:55
GÜLEN CAMİ AVLUSUNA BIRAKIDI GÜLEN CAMİ AVLUSUNA BIRAKIDI
Ahmet Ay 09.02.2015, 01:52
Bedelli Askerlik 1988'lileri Kapsamalı BEDELLİ ASKERLİK 1988'LİLERİ KAPSAMALI
Serdar Karadeniz 08.02.2015, 23:19
ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK" ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK"
Ahmet Duvarcı 03.02.2015, 21:20
Birinin söylemesi gerek. BİRİNİN SÖYLEMESİ GEREK.
Ahmet Rıfat 03.02.2015, 12:23
Erken doğumun önlenmesi Sağlık Bakanlığı politikası olmalıdır ERKEN DOĞUMUN ÖNLENMESİ SAĞLIK BAKANLIĞI POLİTİKASI OLMALIDIR
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı 29.01.2015, 23:45
Ak(ı)lanmak zamanı... AK(I)LANMAK ZAMANI...
Benil Sibel Özyürük 22.01.2015, 15:00
Vahdet Gazetesinde yayınlanmayan Paralel yazım VAHDET GAZETESİNDE YAYINLANMAYAN PARALEL YAZIM
İbrahim Yörük 11.01.2015, 12:21
Hem Müslüman Hem Akılsız Olmak HEM MÜSLÜMAN HEM AKILSIZ OLMAK
Muhammed Çimen 10.01.2015, 11:06
Saldırının Hedefi Yeni Bir İslam Karşıtlığı mı? SALDIRININ HEDEFİ YENİ BİR İSLAM KARŞITLIĞI MI?
Yavuz Demir 07.01.2015, 23:11
Cumhurbaşkanlığı Sarayı nasıl tasarlanmalıydı? CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI NASIL TASARLANMALIYDI?
Eşref Zeki Parlak 27.12.2014, 13:51
Yalan Alıp Yalan Satan “Kutsal İttifak” ve Batı YALAN ALIP YALAN SATAN “KUTSAL İTTİFAK” VE BATI
Yasemin Yıldırım 22.12.2014, 14:23
ADALETİN BU MU? DÜNYA ADALETİN BU MU? DÜNYA
Cemal Aktan 20.12.2014, 15:08
MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ
Yasemin Tecimer 15.12.2014, 17:01
SANKİ URFALIYIM EZELDEN SANKİ URFALIYIM EZELDEN
Semra Cabrero 26.11.2014, 10:47
MÜSLÜMAN KİMLİKTE YAZINCA OLUNMAZ! MÜSLÜMAN KİMLİKTE YAZINCA OLUNMAZ!
Hüseyin Kocabaş 21.11.2014, 03:54
ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ
Prof.Dr. Göknur Aktay 03.11.2014, 13:19
KÖRHASAN ailesinin bir ricası var KÖRHASAN AİLESİNİN BİR RİCASI VAR
Murat Körhasan 21.10.2014, 23:31
Ali İmran Suresi 28 Ayet: "Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin" ALİ İMRAN SURESİ 28 AYET: "MÜ'MİNLER, MÜ'MİNLERİ BIRAKIP İNKARCILARI DOST EDİNMESİN"
Bekir Çınar 19.10.2014, 14:02
Kobani'ye Destek Eylemleri Ardından Notlar KOBANİ'YE DESTEK EYLEMLERİ ARDINDAN NOTLAR
Didem Tomaslar 12.10.2014, 23:38
Herkes İçin Adalet HERKES İÇİN ADALET
Nesrin Yıldırım 10.10.2014, 19:31
Komşularımızı orta yerde bırakmayız KOMŞULARIMIZI ORTA YERDE BIRAKMAYIZ
Güngör Avcıoğlu 22.09.2014, 23:59
Yaşanabilir Şehirler YAŞANABİLİR ŞEHİRLER
Prof. Dr. Mustafa Öztürk 31.08.2014, 12:53
İSLAMİ TERÖRİZM YALANI İSLAMİ TERÖRİZM YALANI
Mithat Tuncay Öcalır 04.08.2014, 01:19
YA ÖYLE DEĞİLSE YA ÖYLE DEĞİLSE
Sedat Ilgın 24.07.2014, 16:24
Tatlı ve buruk duygularla Allahaısmarladık… TATLI VE BURUK DUYGULARLA ALLAHAISMARLADIK…
Sevda Türküsev 05.07.2014, 12:47
Reisicumhur'dan Sonra REİSİCUMHUR'DAN SONRA
M. Nail Keçili 02.07.2014, 10:47
Ben, Şiir ve Şair BEN, ŞİİR VE ŞAİR
Özkan Erdem 14.06.2014, 00:40
PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993... PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993...
Turgay Yaman 11.06.2014, 14:59
HAYKIRIPTA DUYURAMADIKLARIM HAYKIRIPTA DUYURAMADIKLARIM
Hüseyin Adalan 09.06.2014, 15:10
Gezi neydi, ne değildi GEZİ NEYDİ, NE DEĞİLDİ
Bilgehan Uçak 31.05.2014, 10:10
Karanlık dehlizlerde yaşam… KARANLIK DEHLİZLERDE YAŞAM…
Sema Gül 19.05.2014, 14:06
ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN! ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN!
Ayhan Yağızer 19.05.2014, 13:11
Dünden Bugüne El Fetih-Hamas-İsrail İlişkileri -2- DÜNDEN BUGÜNE EL FETİH-HAMAS-İSRAİL İLİŞKİLERİ -2-
Cengiz Koyuncu 02.05.2014, 16:21
Hukuk Sistemimiz Kökten Yenilenmeli HUKUK SİSTEMİMİZ KÖKTEN YENİLENMELİ
Kurtuluş Aybirdi 21.04.2014, 13:15
Bugün mü, Dün mü? BUGÜN MÜ, DÜN MÜ?
Özlem Özcan 06.04.2014, 23:51
SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ? SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ?
Salih Can 26.03.2014, 03:54
Tek Erdoğan Yalnız Türkiye TEK ERDOĞAN YALNIZ TÜRKİYE
Halid Şener 15.03.2014, 18:23
Ağız Kokusu kaderiniz değil AĞIZ KOKUSU KADERİNİZ DEĞİL
Dt. Arzu Yalnız Zogun 14.03.2014, 10:24
M.E. Bakanlığı'nın 3 Yanlış Yaptığı Sınavda Öğrencilerden Tam Puan Beklemek M.E. BAKANLIĞI'NIN 3 YANLIŞ YAPTIĞI SINAVDA ÖĞRENCİLERDEN TAM PUAN BEKLEMEK
Fidel Yıldız 15.02.2014, 01:44
Lübnan Sinemasının en barışçıl yönetmeni LÜBNAN SİNEMASININ EN BARIŞÇIL YÖNETMENİ
Tuğba Koçak 14.02.2014, 01:27
Değerli Haberx Ailesi DEĞERLİ HABERX AİLESİ
Sami Zana ASLAN 27.01.2014, 15:35
Bundan Sonrası İçin BUNDAN SONRASI İÇİN
Meltem Arıkan 27.01.2014, 08:29
CEMAAT VE ERDOĞAN CEMAAT VE ERDOĞAN
Murat Özdemir 27.01.2014, 01:49
Türkiye'de Bulunan Alman Vakıfları'nın Bilinmeyen Yönleri TÜRKİYE'DE BULUNAN ALMAN VAKIFLARI'NIN BİLİNMEYEN YÖNLERİ
Muhammet Tazegül 24.01.2014, 11:09
Mısır'da askerle, Türkiye'de yargıyla! MISIR'DA ASKERLE, TÜRKİYE'DE YARGIYLA!
Eylem Yılmaz 25.12.2013, 21:55
Trabzonspor şaşırtmaya devam ediyor. TRABZONSPOR ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR.
Mahmut Ulusoy 13.12.2013, 10:03
İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ
Çağlayan ibiş 10.12.2013, 22:03
2023 Türkiye'de Hentbol  2023 TÜRKİYE'DE HENTBOL
Kenan Öner 06.12.2013, 11:51
Bilişim Akademisi, Dijital Dünyanın Okyanuslarına USMED Ile Açılacak BİLİŞİM AKADEMİSİ, DİJİTAL DÜNYANIN OKYANUSLARINA USMED ILE AÇILACAK
Ömer Bulut 03.12.2013, 11:38
Öğrenci Evleri ve Yaşam Tarzına Müdahale ÖĞRENCİ EVLERİ VE YAŞAM TARZINA MÜDAHALE
Rujhat Avşar 14.11.2013, 12:52
Mekân ve İnsan MEKÂN VE İNSAN
Yılmaz Ada 11.11.2013, 15:47
DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)! DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)!
Hasan Karataş 17.10.2013, 01:57
Erdoğan Diktatörse Bu Hoşgörü Niye? ERDOĞAN DİKTATÖRSE BU HOŞGÖRÜ NİYE?
Nurettin Oğuz Alhan 02.09.2013, 15:27
MAM (Milli Alternatif Medya) MAM (MİLLİ ALTERNATİF MEDYA)
İsmail Turan Çakır 30.07.2013, 02:27
Gelenekçi miyiz? Yenilikçi mi? GELENEKÇİ MİYİZ? YENİLİKÇİ Mİ?
Samet Ülker 30.07.2013, 01:25
MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI
Mehmet Aysan 29.07.2013, 15:05
Strateji Akademisi Başkanı Mesut Ülker STRATEJİ AKADEMİSİ BAŞKANI MESUT ÜLKER
Mesut Ülker 23.07.2013, 19:02
AK Parti MKYK Üyesi Mazhar Bağlı AK PARTİ MKYK ÜYESİ MAZHAR BAĞLI
Mazhar Bağlı 23.07.2013, 18:59
Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu PROF. DR. EROL KATIRCIOĞLU
Erol Katırcıoğlu 23.07.2013, 18:58
Gezi Eylemlerinin Çözüm Sürecine Etkisi... GEZİ EYLEMLERİNİN ÇÖZÜM SÜRECİNE ETKİSİ...
***Haftanın Sorusu*** 23.07.2013, 18:55
DÜNYANIN BÜYÜK FELAKETİNE SAYILI GÜNLER KALDI!! DÜNYANIN BÜYÜK FELAKETİNE SAYILI GÜNLER KALDI!!
Hasan Yaşar Özfidan 11.07.2013, 01:19
12 Eylül Darbesi 12 EYLÜL DARBESİ
Oğuzhan Dursunkaya 07.07.2013, 00:55
Ben de kaygılıyım, ben de kaygılıyım BEN DE KAYGILIYIM, BEN DE KAYGILIYIM
Tuğrul Özşengül 30.06.2013, 07:22
Endişeliler ENDİŞELİLER
Yonca Kaya Şahin 27.06.2013, 14:52
Türkiye-İran-Rusya (Türkiye İran İlişkilerini Gözden Geçirmeli) TÜRKİYE-İRAN-RUSYA (TÜRKİYE İRAN İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ)
Alperhan Baysan 28.05.2013, 00:17
ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR... ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...
Setenay Yüksel Olguner 24.05.2013, 09:34
Demokrasimizin Mimarı "Celal Bayar" DEMOKRASİMİZİN MİMARI "CELAL BAYAR"
Uğur Şahan 19.05.2013, 00:30
FAİLLER YAKALANDI! FAİLLER YAKALANDI!
Deniz İster 13.05.2013, 14:54
Devlet Kariyer Sınavlarnda Üst Yaş Sınırın Tamamen Kaldırılması Gerekiyor DEVLET KARİYER SINAVLARNDA ÜST YAŞ SINIRIN TAMAMEN KALDIRILMASI GEREKİYOR
Aykut Yavuz 18.04.2013, 20:36
Türkiye'de sağlığın geliştirilimesi TÜRKİYE'DE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLİMESİ
Prof. Dr. Erkan Pehlivan 17.04.2013, 10:20
Mısır’da Kıptı Hristiyan-Müslüman Çatışması Tezgahlanıyor! MISIR’DA KIPTI HRİSTİYAN-MÜSLÜMAN ÇATIŞMASI TEZGAHLANIYOR!
Can Acun 07.04.2013, 19:57
İsrail'in Özrü İSRAİL'İN ÖZRÜ
Soner Kırkpınar 29.03.2013, 19:12
​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ? ​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ?
Vahdettin İnce 15.03.2013, 17:50
SN. BAŞBAKAN VE YÜKSEK YARGI SN. BAŞBAKAN VE YÜKSEK YARGI
Önder Aytaç 10.03.2013, 22:52
DEPLASMANDA TEK BAŞINA DEPLASMANDA TEK BAŞINA
Cumhur Cebeci 04.02.2013, 22:19
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ  /KIŞ AYLARI VE GRİP SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ /KIŞ AYLARI VE GRİP
Serdar Bayrak 23.01.2013, 22:02
Kapısuyu tersanesinin hazin sonu KAPISUYU TERSANESİNİN HAZİN SONU
Ahmet Üder 06.01.2013, 18:45
Hayatın Tabelaları HAYATIN TABELALARI
Sıla Onat 03.01.2013, 02:20
İstifa eden kıdem tazminatı alabilir mi? İSTİFA EDEN KIDEM TAZMİNATI ALABİLİR Mİ?
Cihangir Cayrancı 31.10.2012, 16:55
Eğitimde Yaşam Alanı EĞİTİMDE YAŞAM ALANI
Dr.Yağmur Yeşilırmak 25.10.2012, 18:01
BAZEN... BAZEN...
Asım Yıldırım 17.10.2012, 10:55
BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE
Cihat Şimşek 10.10.2012, 22:28
EFSANE… EFSANE…
Seyda Yalvaç 10.10.2012, 12:05
ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI
Destek FX 09.10.2012, 14:59
İslamcılığımı Yitirirken... İSLAMCILIĞIMI YİTİRİRKEN...
Sercan Zorbozan 08.10.2012, 00:41
Neşet Ertaş ve Bana Kalan Bağlaması NEŞET ERTAŞ VE BANA KALAN BAĞLAMASI
Cuma Hikmet 26.09.2012, 18:52
MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK
Necmettin Tetik 26.09.2012, 01:22
ANTEP SALDIRISINI DHKP-C YAPTI ANTEP SALDIRISINI DHKP-C YAPTI
Mehmet Fadıl Dalay 18.09.2012, 17:50
İSLAM ve TASAVVUF İSLAM VE TASAVVUF
Abdurrahim Çölgeçen 13.08.2012, 16:16
Olimpiyat Oyunlarındaki ABD Bayrağı.! OLİMPİYAT OYUNLARINDAKİ ABD BAYRAĞI.!
Bilal Şentürk 12.08.2012, 10:57
Beni zygonla döven adam hakkı için BENİ ZYGONLA DÖVEN ADAM HAKKI İÇİN
Eda Alanson 11.07.2012, 05:41
Avrupa'nın En Başarılı Girişimcisi Berna İlter Seçildi (Söyleşi) AVRUPA'NIN EN BAŞARILI GİRİŞİMCİSİ BERNA İLTER SEÇİLDİ (SÖYLEŞİ)
Seda Karakaya 03.07.2012, 20:09
Yurt Dışından Telefon Getirmek YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRMEK
Bekir Hilmi Nayır 21.06.2012, 10:56
Çaygözyaşları ÇAYGÖZYAŞLARI
Fréderike Geerdink 04.06.2012, 13:34
KÜRT-KÜRTAJ-ULUDERE-CİNAYET KÜRT-KÜRTAJ-ULUDERE-CİNAYET
Tansu 30.05.2012, 09:45
Ne Demişler: Ağaçı Yaşken, Delegeyi Hoşken NE DEMİŞLER: AĞAÇI YAŞKEN, DELEGEYİ HOŞKEN
Oğuzhan Erdoğan 17.05.2012, 17:07
Boş Yazı BOŞ YAZI
Taha Ün 10.05.2012, 08:35
Engelliler Eczanede!!! ENGELLİLER ECZANEDE!!!
Nazlı Şencan 30.04.2012, 23:19
CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!.. CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!..
Volkan Akay 20.04.2012, 09:33
SURİYE DEVRİMİ SURİYE DEVRİMİ
Mert C. Demir 16.03.2012, 03:50
Suriye’de Kayıp Gazeteciler Ve 2 Sorun SURİYE’DE KAYIP GAZETECİLER VE 2 SORUN
Yonca Karakemer 15.03.2012, 01:23
"Kaldı Bu Yaşamak Suçu Üstümde" "KALDI BU YAŞAMAK SUÇU ÜSTÜMDE"
Zeynep Olgaç 22.01.2012, 00:49
Geç Bile Kalındı GEÇ BİLE KALINDI
Ali Aydın 18.01.2012, 02:05
Bir Ahkam Kesen Başörtülü ! Hazır mısınız? BİR AHKAM KESEN BAŞÖRTÜLÜ ! HAZIR MISINIZ?
Yasemin Vatandaş 15.01.2012, 15:35
Soykırımı İnkar Yasası, Fransa, Türkiye ve Cezayir SOYKIRIMI İNKAR YASASI, FRANSA, TÜRKİYE VE CEZAYİR
Furkan Şenay 12.01.2012, 16:29
Kampüsten merhaba! KAMPÜSTEN MERHABA!
Tahsin Aksu 27.12.2011, 16:07
KOC gibi sergi KOC GİBİ SERGİ
Tan Yeşilada 30.11.2011, 16:22
Şehir Hayatına Beslenme Önerileri… ŞEHİR HAYATINA BESLENME ÖNERİLERİ…
Op.Dr. Cem Yılmaz 17.11.2011, 12:24
70 bin hayat organ nakli bekliyor 70 BİN HAYAT ORGAN NAKLİ BEKLİYOR
Prof. Dr. Alp Gürkan 05.11.2011, 14:00
Doktorların Sağlık Bakanlığı'yla imtihanı DOKTORLARIN SAĞLIK BAKANLIĞI'YLA İMTİHANI
Emine Bilgiç 03.11.2011, 01:46
KALIN BARSAK KANSERİ KALIN BARSAK KANSERİ
Sadık Yıldırım 01.11.2011, 22:32
BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2 BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2
Serra Karaçam 21.10.2011, 00:10
Güncel Bilgiler GÜNCEL BİLGİLER
Uğur Aksu 18.10.2011, 11:54
Ben’den Vazgeçmek Üzerine BEN’DEN VAZGEÇMEK ÜZERİNE
Yusuf Önaç 16.10.2011, 02:25
SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER... SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER...
Rauf Atilla Polat 28.09.2011, 00:22
Bir dirhem et bin ayıp örter BİR DİRHEM ET BİN AYIP ÖRTER
Prof. Dr. Benal Büyükgebiz 12.09.2011, 11:14
Bel ağrısı ve tedavi yöntemleri BEL AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Bülent Neymen 16.08.2011, 21:55
Türkiye Portreleri TÜRKİYE PORTRELERİ
Sernur Yassikaya 10.08.2011, 14:57
ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!! ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!!
Sedat Bayar 07.07.2011, 04:14
AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ! AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ!
Ahu Şentürk 13.06.2011, 12:08
Oksitlenmiş Siyaset OKSİTLENMİŞ SİYASET
H. Kübra Özan 11.06.2011, 11:20
KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK ! KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK !
Dr. Hamid Aydın 04.06.2011, 16:38
Diyarbakır, Huzur ve Barış İstiyor DİYARBAKIR, HUZUR VE BARIŞ İSTİYOR
Bekir Kaplan 02.06.2011, 21:51
KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ? KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ?
Mehmet Barlas 24.05.2011, 14:22
MİLLİ İRADE SINIRSIZ MIDIR?
Uğur Uruşak 04.03.2011, 13:06
Dünyadan Göçüp Gitme Töreni DÜNYADAN GÖÇÜP GİTME TÖRENİ
Ömer Faruk Besli 01.03.2011, 16:51
Bize Verilen Yapbozun Bir Parçası Eksikti BİZE VERİLEN YAPBOZUN BİR PARÇASI EKSİKTİ
Merve Şebnem Oruç 31.01.2011, 13:15
BDP - HAS Parti - EDP İttifakı... BDP - HAS PARTİ - EDP İTTİFAKI...
Ekin Gün 28.01.2011, 00:35
Haziran'ın fotoğrafı bugünden belli... HAZİRAN'IN FOTOĞRAFI BUGÜNDEN BELLİ...
Numan Ceyhan 14.12.2010, 02:00
Konuşma Adabı… KONUŞMA ADABI…
Tuba Kalçık 10.11.2010, 02:35
Alın size yeni bir meslek”SOSYAL MEDYA UZMANI” ALIN SİZE YENİ BİR MESLEK”SOSYAL MEDYA UZMANI”
Volkan Köse 14.08.2010, 16:39
Kürt Sorununa Adaletle bakmak KÜRT SORUNUNA ADALETLE BAKMAK
Mehmet Ali Başaran 28.07.2010, 00:58
Hadi Millet Porno İzleyelim HADİ MİLLET PORNO İZLEYELİM
M. Onur Lökoğlu 20.05.2010, 02:14
İlköğretimde Kıyafet Serbestliği İLKÖĞRETİMDE KIYAFET SERBESTLİĞİ
Uzm.Ped.Hakan Emanetoğlu 11.05.2010, 19:02
Statükonun elindeki son koz STATÜKONUN ELİNDEKİ SON KOZ
Tarık Safaoğlu 29.04.2010, 00:30
KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !.. KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !..
Hikmet Genç 14.09.2009, 08:11
FOTOKOPİ AÇIKLAMALAR VE KARGALARIM FOTOKOPİ AÇIKLAMALAR VE KARGALARIM
Sevda Kara 25.06.2009, 11:56
TURKTİME ANKETİ TURKTİME ANKETİ
Cüneyt Ünal 09.04.2009, 16:15
TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI? TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI?
Dursun Boran 15.03.2009, 14:38
Şimdi kanal yöneticilerinin önemi çok daha artacak, televizyon kanalı yönetmek ustalık isteyecektir. ŞİMDİ KANAL YÖNETİCİLERİNİN ÖNEMİ ÇOK DAHA ARTACAK, TELEVİZYON KANALI YÖNETMEK USTALIK İSTEYECEKTİR.
Kemal Kurçer 23.11.2008, 17:23
Balon BALON
Hasan Efe Çiziyor 29.07.2008, 18:35
1 Mayıs! 1 MAYIS!
Mehmet Ali Ilıcak 01.05.2008, 11:41
TÜRKİYEDE YÜZÜ KIZARANLAR MUTLAKA VARDIR
Talha Akmehmet 02.04.2008, 13:25
YASAKLARLA NEREYE KADAR
Hasan Köroğlu 03.02.2008, 14:13
DERELİ’YE MÜKAFAT
Fenerbaz 27.09.2007, 14:57
CAHİL HALKIN, CAHİL SEÇİMİ (!)
Recep Canbolat 25.07.2007, 17:56
UYUYAMIYORUM ARKADAŞLAR…
Hülya Gözalan 16.06.2007, 21:47
GENELKURMAY NE DİLİYOR?
Ergun Göknel 09.06.2007, 12:23
Yazarların yazıları kendi görüşlerini içermektedir. Yazıların yayına alınmaları yazarlar tarafından yapılmaktadır. HaberX'in kontrolüne tabi değildirler.