Son Haberler
29.08.2016 Pazartesi 15:52
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

KÜTAHYA - KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ İSMAİL ZEHİR:
07.02.2011 15:38
KÜTAHYA (İHA) - Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Zehir, hastanelerin birleştirilmesi ile güçlerine güç kattıklarını, birleşmeden hizmet kalitesinde artışın ortaya çıktığını söyledi. İsmail Zehir, “İddia ediyorum, Devlet Hastanesi hizmet kalitesine özel hastaneler yetişemez” dedi.
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi ile Kütahya Devlet Hastanesinin tek çatı altında birleşmesinin her iki hastanenin de gücüne güç kattığını ifade eden Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Zehir, güç birliğiyle birlikte sunulan hizmette kalitenin arttığını söyledi. Hastanelerin birleşmesi ve sunulan hizmetler hakkında açıklamada bulunan Başhekim İsmail Zehir konuya ilişkin şunları söyledi; “İllerde bulunan devlet hastanelerin birleştirilmesi Sağlık Bakanlığımızın bütün illerde uyguladığı bir projedir. Nüfusu 200 ve 250 binin altında olan illerde hastaneler tek çatı altında birleştiriliyor. Bu proje birçok ilde daha önce uygulandı. Bu projenin amacı ilk başta acil servislerde uzman hekimleri 24 saat bulundurabilmek. Birleşmeden sonra biz 5 dalda uzman hekim bulundurabiliyoruz. İkinci amaç, personelleri daha etkin kullanabilmek. Hastanelerimizin birleşmesinin ardından Evliya Çelebi hastanemizin merkez binasına ek binamızdan personel aktarımı yaptık. Artan hizmet kalitesini daha da artırmak için böyle bir çalışma yaptık” dedi.

"BİRLEŞMEYLE BRANŞLARIMIZDA EKSİLME OLMADI"
Birleşmeden sonra merkez ve ek binalarında branşlarda eksilmenin olmadığını, her iki binada da hemen her branşın hizmet vermeye devam ettiğini bildiren İsmail Zehir, “Hastanelerimizde daha önce tek olan branşlar tek olarak hizmet vermeye devam etmekte. Ancak iki hastanenin birleşmesinden kaynaklanan bir branş eksilmesi olmadı. Branşlarda hizmet veren hekim sayımızı hizmet binalarımızın yataklı veya yataksız servisler olarak belirliyoruz. Tabi biz bu belirlemeleri yaparken halkımızın alışma döneminde çeşitli sıkıntılar da yaşadık. Otomasyon ve randevu sistemimiz de değişti. Hastalar hastanelere gelmeden telefonla ya da internetten randevu alırlarsa gideceği hekimin hangi binada olduğunu çok daha kolayca bulabilir. Hasta randevu almadan hastaneye gelmişse geldiği hekimi burada bulamayabiliyor. Yaşanan sıkıntılar genellikle bu yönde. Biz hastane idarecileri olarak bu sıkıntıları daha önceden öngördüğümüz için hastane binaları arasına servis koyduk. İki hizmet binamız arasında her yarım saatte bir ücretsiz servisimiz mevcut. Buraya gelen hasta eğer hekimini bu binada bulamıyorsa servisimiz aracılığıyla ana binaya giderek orada hekimine ulaşabiliyor. İhtiyaç olduğu müddetçe bu servis hizmetimiz devam edecek. Bu sıkıntı dışında hastalara herhangi diğer bir iş için yönlendirme olmadı. Örneğin hastalarımıza, “Git şu binada film çektir” ya da “Git oradan tahlil yaptır” şeklinde yönlendirmelerimiz olmadı. Çünkü her iki binamızda da bütün imkanlar ve hizmetler mevcut. Yani hastanelerin birleşmesinden kaynaklanan bir güç kaybı, hizmet kaybı kesinlikle olmadı. Aksine güç birliğinden doğan kaliteli hizmet verilmeye başlandı” diye konuştu.

"KÜTAHYA’DA ÖZEL HASTANE BİZE YETİŞEMEZ"
Devlet hastanesi olarak sundukları hizmet kalitesiyle Kütahya’da özel hastaneleri aratmadıklarını kaydeden Başhekim Zehir, “Ben iddia ediyorum Kütahya’da özel hastaneler bize yetişemez. Evliya Çelebi Hastanemizin ana binası mekansal ve bulunduğu konum itibariyle oldukça iyi durumda. Ek binamızda ise eski bir bina olmasının dezavantajı var. Ama sunulan hizmet kalitesinde açısından herhangi bir eksiğimiz yok. Hastanemizde vakalara müdahale konusunda da büyük hizmetler bulunmakta. Örneğin kalp krizlerinde hastaya acil müdahale söz konusunu. Sağlık Bakanlığımız yapmış olduğu yeni bir çalışmayla hastanemize kalp krizi şikayetiyle başvuran hastalara acil müdahale yapılmakta. Damar yolu genişletilebilmekte. Hastanemizde bu imkanların tamamı var” dedi.

"HASTA SEVK SAYIMIZI DÜŞÜRDÜK"
İl dışına hasta sevkinin oldukça az olduğunu kaydeden İsmail Zehir, “Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi olarak ikinci basamak sağlık hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetimizle hastaların yüzde 85-90’ınına cevap verebilmekteyiz. Hastane olarak bizim yapamadığımız bir ışın tedavisi var, bir yanık merkezimiz yok. Bunların dışında üniversite hastanelerinde yapılacak bazı ameliyatlar var. Sadece onları hastanemizden sevk ediyoruz. Hastanemizde sunduğumuz hizmetle başka hastanelere sevk edilen hasta sayımızı en asgari seviyeye düşürmeyi başardık. Geçen ayı baz alacak olursak, her iki binamızda da toplamda 5 hastamızı başka hastanelere sevk ettik. Bu rakam geçtiğimiz yıllarda yüzlerin üstündeydi. Ama biz güç birliği ile bu sayıyı düşürdük. Kardiyoloji bölümümüzde neredeyse hiç hasta sevk etmiyoruz. Kalp Damar servisinde ayda 10-12 açık kalp ameliyatı yapıyoruz ki bu sayı geçen yıl toplamda 15 ile 20 civarındaydı bu sene bir ayda o sayılara ulaşıyoruz. Daha önce bu ameliyat için İzmir’den bir ekip geliyordu. Şimdi yaklaşık bir senedir kendi hekimlerimiz bu ameliyatları yapabilmekteler.”

"KOMŞU İLLERDEN HASTA SEVKİ ALIYORUZ"
Hastanede 70’in üzerinde yoğun bakım ünitesinin bulunduğunu, bu durumunda hastalar açısından büyük avantaj olduğunu anlatan Başhekim Zehir, Hastanemizde daha önceleri yoğun bakım ünitesinin azlığından dolayı dışarıya hasta sevk ediyorduk. Şimdi toplamda 70 civarında yoğun bakımımız var. Özellikle yeni doğan yoğun bakımımıza komşu illerden hasta sevki alıyoruz. Manisa’dan, Afyonkarahisar’dan, Bilecik’ten, İnegöl’den hasta sevkleri kabul ediyoruz. Hastanelerimizde bulunan cihazlar ve ekipmanlar birleşmeyle birlikte daha yerinde ve etkin kullanılmaya başlanınca vakalara müdahale etmede de daha etkin rol alınmaya başladı. Bu saydığım tüm hizmetler Kütahya içi bulunmaz birer nimettir.”

"HASTALAR ACİLE DEĞİL DE POLİKLİNİKLERE DAHA ÇOK GELMELİLER"
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi olarak Kütahya’ya sundukları hizmeti daha sağlıklı bir şekilde sunmaları için hastaların bazı konulara dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Başhekim İsmail Zehir, “Hastanemizde yaşanan belli başlı sıkıntıların başında hastaların polikliniklerden çok Acil Servisi tercih etmelerinden kaynaklanıyor. Hasta genellikle mesai saatleri dışında Acil Servise gelerek kendisine müdahale edilmesini istiyor. Bu durum da acil serviste yoğunluğa neden olmakta. Acilin yükünün fazlalaşması ciddi vakalara ciddi müdahale şansını azaltıyor. Ocak ayı içerisinde 90 bin hastaya polikliniklerde bakıldı, 30 bin hastaya da acil serviste müdahale edildi. Bu sayı acil servis için oldukça yüksek. Hastalar bunun için zamanında polikliniğe gelmelidirler.”
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Zehir son olarak da Hastanenin ana binası önüne yeni bir acil servis planlarının olduğunu, yapılacak olan yeni acil servisle yükün daha da azalacağını bildirerek yeni acil servisin temmuz ayına kadar bitirilmesinin hedeflendiğini sözlerine ekledi.
(EFE)
07.02.2011 15:33 TSİ
NNNN

YORUMLARINIZ
Nilgün TURPOĞLU - 17.03.2015 08:52
Merhaba İsmail ZEHİR beyefendi dün ben sizin hastanede kontroldeydim. MS hastasıyım ancak sizin gibi harika olan başarılı bir DR olan doç. SİBEL hanımın hastasıyım dünkü sonuçlarımın çok iyi olduğunu hastalığın duduğu haberini verdi. Ancak o güzel bakımlı temiz hastanenin öyle kaygan yerleri vardıki benim gibi denge sorunu olan bir hastanın o hastaneden sağlam çıkmas mümkün değil. Ve ben bu güzel haberi aldım son olarakta Fizik DR doç yasemin hanıma göründüm ve aşağıya merivenlerden indim son basamaktan yere basmamla kaydım ve yüzüstü boylu r bayanın oyunca uçtum 73 kiloda bir bayanım bütün kemiklerim kırıldı zannettim tüm hastalar başıma toplandı çok şükür sadece diz kapağımda oluşan sıkıntıyla atlattım size rica ediyorum o yer döşemeleri sökülmez belki ama biz kaydırmayacak bir döşeme yapılabilirse önlem alınabilse keşke size güveniyorum ne olur ben ucuz atlattım başkalarının başına gelmesin ALLAH KORUSUN saygılar efendim.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.
1

SOSYAL MEDYADA HABERX
SON DAKİKA
15:48 16 ÖĞRETMENE FETÖ GÖZALTISI
15:45 35 BİN KİŞİYİ HASTANELİK EDEN SALGININ NEDENİ: KİRLİLİK VE DİKKATSİZLİK
15:45 ESENDERE GÜMRÜK KAPISI TEKRAR AÇILDI
15:43 BATMAN VALİLİĞİ’NDEN EYLEM VE GÖSTERİ YASAĞI
15:43 ÇANAKKALE'DE AKILLI BİSİKLET UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ
15:43 TRABZON'DAKİ FETÖ OPERASYONLARI SÜRÜYOR
15:38 BU KEÇİLER YILDA 1 TON SÜT VERİYOR
15:38 YATAK SEKTÖRÜNDE İNOVASYON, TEKNOLOJİ VE TASARIM TRİOSUNUN ŞOVU
15:36 METE YARAR'A SİLAHLI SALDIRI
15:31 YOLDA KALAN MERSİN İDMANYURDU'NUN İMDADINA TARAFTARLAR YETİŞTİ
15:31 MOHAÇ MEYDAN MUHAREBESİ'NİN 490. YILI ANILDI
15:30 BODRUM'DA ÇALDILAR, KOCAELİ'DE YAKALANDILAR
15:28 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN, HİNDİSTAN BAŞBAKANI MODİ'YE FETÖ UYARISI
15:26 OP. DR. ÖZDEMİR: "GKD’DE DE İLK KIZ BEBEKLER DAHA FAZLA RİSK ALTINDA"
15:22 BAKAN ÇAVUŞOĞLU, BİLİŞİM VE DİJİTAL ARŞİVLEME ALANINDA İŞBİRLİĞİ PROJESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN KKTC'YE GİDECEK
15:19 KAZADA AĞIR YARALANAN İKİ GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
15:17 8. İSMAİL AKÇAY YOL KOŞUSU
15:16 21 DERNEK ÜYESİ FETÖ'DEN GÖZALTINDA, 3'Ü ARANIYOR
15:15 KONUT FİYAT ENDEKSİ, HAZİRAN AYINDA YÜZDE 0,96 ARTTI
15:13 UĞUR'DAN PARALEL YAPIYLA KENDİSİ ARASINDA BAĞLANTI KURMAK İSTEYENLERE TEPKİ:
15:12 KANİ KUDU TUTUKLANDI
15:10 AVCI KAZA KURBANI OLDU
15:10 15 YAŞINDAKİ ÇOCUK GÖLDE BOĞULDU
15:09 EDİRNE’DE UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ ZANAAT: ‘SÜPÜRGECİLİK’
15:09 OTLARI YAKARKEN CANINDAN OLDU
15:06 KOLONYA İÇİNCE HAYATINI KAYBETTİ
15:06 KIRKLARELİ'DE 28 BİN KÖK KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ
15:04 KIRKLARELİ'DE 65 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
15:00 MANİSA’DA TUTUKLU KAMU PERSONELİ SAYISI 218’E YÜKSELDİ
15:00 GÖKÇEK’TEN, ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL’E TEPKİ
14:59 GALATASARAY'DA TİOTE KRİZİ
14:57 TRABZON’DA KURBANLIKLAR PAZARA İNDİ
14:54 FETÖ’NÜN ÖRGÜTLENEMEDİĞİ TEK İL TUNCELİ
14:49 YAPIMCI ŞİRKETTEN "REİS" FİLMİ AÇIKLAMASI
14:45 1 EYLÜL’DE "VİRA BİSMİLLAH "DİYECEK OLAN BALIKÇILAR BALIK SEZONUNA HAZIR
14:44 MAHKEME TARAFINDAN AKLANAN MUSA AYDIN'A ÇİRKİN İFTİRA
14:43 EXPO 2016’DA POP GECESİ
14:42 AKHİSAR BELEDİYESPOR, HATALARDAN DERS ÇIKARACAK
14:40 TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN ASTSUBAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
14:38 BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERİ GRANDİ, TÜRKİYE'YE GELECEK
14:36 RUSYA'NIN CHARTER SEFERİ İZNİ TURİZMCİYİ GÜLDÜRÜRKEN DÜŞÜNDÜRÜYOR
14:35 BAKAN IŞIK, ANNESİNİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADI
14:31 TEM OTOYOLU’NDA FETULLAH GÜLEN’E AİT KİTAPLAR BULUNDU
14:30 BAHÇELİ: "TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TARİH SAHNESİNDEN ÇEKİLİP SİLİNMESİNE ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR"
14:26 HİSARCIKLIOĞLU: "30 AĞUSTOS'TAKİ ZAFER RUHU, BİZİM KİMLİĞİMİZDİR"
14:24 KAZAN ŞEHİDİNİ DUALARLA UĞURLADI
14:24 YOL-İŞ GENEL BAŞKANI AĞAR'DAN ASILSIZ FETÖ İHBARI TEPKİSİ
14:21 BAHÇELİ'DEN HÜKÜMETE DESTEK: "MHP HÜKÜMETİN ARKASINDA SAĞLAM ŞEKİLDE DURACAKTIR"
14:21 VİNCENT ABOUBAKAR: "BEŞİKTAŞ ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP"
14:19 FUHUŞ YAPMAYA GELENLERDEN SİGARA VE KOLA İSTEDİ
14:18 BANKALARIN NET KARI 22 MİLYAR 781 MİLYON LİRA OLDU
14:14 ZONGULDAK'TA TRAFİK KAZASI: 2 YARALI
14:14 BİNLERCE BURSALI ŞEHİDİNİ UĞURLADI
14:09 BAHÇELİ’DEN, ŞERİF ALİ TEKALAN GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
14:05 ATİKER KONYASPOR UEFA’DAN UMUTLU
14:02 TTSO BAŞKANI HACISALİHOĞLU'NDAN "TÜRKİYE-İRAN DEMİRYOLU HATTI" ÇAĞRISI
13:59 ANTALYA'DA 30 AĞUSTOS HAZIRLIĞI
13:57 BAŞKENT’TE GÖRÜNMEZ KAZA
13:56 HOLLANDA DIŞİŞLERİ BAKANI KOENDERS TBMM'DE
13:55 KURBAN PAZARINDA HAYATINI KAYBEDENLER İZMİR'DE TOPRAĞA VERİLECEK
13:52 GENÇ KADINI, ÇANTASINI ALMAK İÇİN YERDE SÜRÜKLEDİLER
13:50 YDÜ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ MAAŞLI VE TAM BURSLU 15 ÖĞRENCİ ALIYOR
13:45 HİSARCIKLIOĞLU: "30 AĞUSTOS'DAKİ ZAFER RUHU, BİZİM KİMLİĞİMİZDİR"
13:44 GÜMÜŞHANELİ DAĞCILAR BAYBURT DEMİRKAPI ZİRVESİ'NDE
13:42 İSTANBUL VALİLİĞİ: "30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONU İPTAL EDİLDİ"
13:40 PKK KAMPLARI ATEŞ ALTINA ALINDI
13:38 KAVGAYI AYIRMAYA ÇALIŞAN KUZENİNİ ÖLDÜRDÜ
13:38 KARKAMIŞ BELEDİYE BAŞKANI NUH KOCAASLAN:
13:36 BİLECİK'TE EV YANGINI
13:36 TAKLA ATAN OTOMOBİLİN ALTINDA FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ
13:31 İNŞAATTAN CAM VE DEMİR PARÇALARI DÜŞTÜ: 1 ÖLÜ, 1 YARALI
13:30 BALKONDAN DÜŞEN GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ
13:29 BATMAN'DA ELEKTRİK DİREKLERİNİ DEVİREN 6 KİŞİ TUTUKLANDI
13:28 SAYAÇLARINI ÇIKARMAK İSTEMEYEN KÖYLÜLER ELEKTRİK ŞİRKETİNİ BASMAK İSTEDİ
13:28 OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ’DEN OSB’LERE BAYRAM MÜJDESİ
13:28 ŞANLIURFA’DA YAKLAŞIK 1 BUÇUK TON KAÇAK ÇAY ELE GEÇİRİLDİ
13:26 BUZDOLABINDA ÇIKAN YANGIN KORKUTTU
13:26 ESKİŞEHİR EMNİYETİNDE YENİ BİR FETÖ OPERASYONU
13:25 YENİ MALATYASPOR TARAFTARINDAN ‘DARBE’ KOREOGRAFİSİ
13:24 ŞANLIURFA’DA TRAFİK KAZASI: 4 YARALI
13:20 YANGINI SÖNDÜRMEYE ÇALIŞIRKEN HAYATINI KAYBETTİ
13:20 BORSA İLK YARIDA DÜŞTÜ
13:14 İZMİR'DE 43 KATLI BİNADA DEHŞET: 1 İŞÇİ ÖLDÜ, 1 İŞÇİ AĞIR YARALANDI
13:12 ZONGULDAK'TA FETÖ SORUŞTURMASI
13:12 CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU, DUMLUPINAR'DAKİ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ETKİNLİKLERİNE KATILACAK
13:11 ALAPLI'DA 300 ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ
13:11 AFYONKARAHİSAR’DA TRAFİK KAZASI: 3 ÖLÜ, 1 YARALI
13:05 ELAZIĞ SALDIRISI İLE İLGİLİ DİYARBAKIR’DA 5 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
13:05 PALANDÖKEN: “30 AĞUSTOS’TA YAZILAN ŞANLI DESTAN MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN İSPATIDIR”
13:01 TSK: "ŞEMDİNLİ'DE 10 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
13:01 SAMSUN’DA DAEŞ ZANLISI 9 KİŞİ ADLİYEDE
12:55 ARACIN ÇARPTIĞI YARALI TİLKİ TEDAVİ EDİLDİ
12:54 AK PARTİ’DEN TERÖRİSTLERİN HEDEFİ OLAN HAVALİMANINA ZİYARET
12:53 HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI, AKIN ÖZTÜRK’ÜN ADINI SİLDİ
12:52 ŞEHİT ATEŞİ ZONGULDAK'A DÜŞTÜ
12:50 ŞEMDİNLİ’DE 10 PKK’LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
12:47 SAĞLIK BAKANLIĞINA DEVREDİLEN GATA'DA İLK HASTALAR ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI
12:41 BİNLERCE BURSALI ŞEHİDİNİ UĞURLUYOR
12:41 ŞOFÖRÜN GURUR MÜCADELESİ ZAFERLE SONUÇLANDI
12:39 BURAK KİNG VE EYPİO İZMİRLİLERLE BULUŞUYOR