Son Haberler
28.04.2017 Cuma 07:19
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

Memur-Sen'den referandum değerlendirmesi
21.04.2017 14:03
ANKARA (İHA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye'nin 16 Nisan referandumuyla çok önemli bir adım attığına dikkat çekerek, “Şimdi yeni sözler söylemek, yeni eylemler geliştirmek gerekiyor. En büyük temennimiz, yeni sistemin kurumsal düzeydeki yansımaları da, en az güçlü irade kadar sağlam zeminde olmalıdır. Özgürlüklerin genişletilmesi, gücün yeniden tahkim edilmesi, paylaşım sisteminin adil bir şekilde düzenlenmesi ve sivil alanın iradesinin önünün sonuna kadar açılması için yeni hamleler yapılması gerekiyor” dedi.
Ankara'da medya mensupları ile bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, başta 16 Nisan referandumu olmak üzere 1 Mayıs ve Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan 4. dönem toplu sözleşmesine dair değerlendirmelerde bulundu. Programa Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya, Hacı Bayram Tonbul, Mehmet Emin Esen ve Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan da katıldı. Konuşmasında Türkiye’nin “evet-hayır” ayrımı yapmadan güçlü bir iradeyi ortaya koyarak hükümet etme biçimini değiştirdiğini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Milletimiz sistem değişikliğine ‘evet’ demiştir. Yüzde 51.4 ile millet iradesi, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini Türkiye’nin yeni hükümet etme biçimi olarak belirlerken, istikrarın kurumsallaşmasını sağlamıştır. Biz de vesayeti ortadan kaldıracak bir sistemin oluşması için çalıştık. Bütün örgütlerimizle sahaya indik” diyerek, 81 il ve 350’yi aşkın merkezde yaptıkları programların detaylarını aktardı.

“Daha adaletli bir düzenin kurulması için çalışıyoruz”
Referandum sürecinin ilk günlerinde “Sorularla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” başlığı taşıyan bir kitap hazırlattıklarını belirten Yalçın, “Bu kitaptan 100 bin adet bastırdık ve dağıttık. İkinci olarak, üç ayda bir çıkan Kamuda Sosyal Politika dergisinin son sayısını bu konuya ayırdık. Uzmanlardan görüşler alarak dergimizi sistemin ne getireceğine ilişkin tartışmalara açtık. Bizim derdimiz belliydi. Bizim derdimiz, küresel ve yerel vesayete karşı insanın özne olduğu, emeğin hakkının verildiği ve adaletin sağlandığı bir sistem için uğraş vermek. Bunun için de ilk önce kendi ülkemizdeki vesayetin ortadan kaldırılarak, bu aziz milletin iradesinin devlet bazında tam tecellisinin sağlanmasıydı. Aslında Türkiye’de oluşmuş vesayetin temelinde küresel vesayet vardır. Özellikle referandum sürecinde Avrupa’dan yükselen sesler bu gerçeği görünür kılmıştır. Almanya, Hollanda, Avusturya gibi ülkelerin süreç içinde neler yaptığını hatırlayın. Biz şimdi ülkemizdeki vesayeti besleyen yurt dışındaki kollarını kesmiş olduk. Bunu söylerken sadece ‘evet’ yönündeki iradeden bahsetmiyoruz” ifadelerini kullandı.

“PKK ile ilişkili gözlemcilerin raporu güvenilmez”
16 Nisan’da yapılan referanduma katılımın yüzde 85 olduğunun altını çizen Yalçın, “Demokratik olgunlukla geçen sürecin bunda elbette etkisi büyüktür. Bizce bu konunun en önemli yanı, milletin farklı görüşte olsa da ülke sevgisi ve kendi iradesine sahip çıkma ilkesiyle birlik duygusuna sahip olmasıdır. Sandıktan ‘evet’in çıkması, bu katılımın küresel etkisini, hiçbir dış baskıya boyun eğmeyen ve iradesini sonuna kadar bağımsızlık ilkesi çerçevesinde tecelli ettiren Türkiye fotoğrafını bir kere daha tescil etmiştir. PKK ile ilişkisi tescillenmiş üyelerden oluşan AGİT’in raporundaki ifadelerin en büyük sebebi budur. Artık bütün kurumlarıyla çökmüş bir sistemin raporuna kim güvenir. Onlara ancak 'hadi oradan' diyebiliriz. İrade kullanan bir ülke fotoğrafı bazıları tarafından hala kabullenilmiş değil fakat alışacaklar. Türkiye, değerleriyle, tarihiyle bir öznedir. Milletimiz özne olma bilincini ortaya koymuştur. Hatta öyle ki, Türkiye sadece Türkiye’den ibaret değil, sözümüz de bu güçlü iradeyle dosta düşmana gösterilmiş oldu. Özellikle Avrupa’nın tüm aksi propagandalarına rağmen Avrupa ülkelerinde yaşayan insanımız, güçlü Türkiye için yüzde 60’lık bir evet iradesi ortaya koymuştur” açıklamasını yaptı.

“Türkiye, Batı’nın dümeninden çıktı, kendi kararlarını alıyor”
Son süreçteki “kamplaşma” söylemlerini de değerlendiren Yalçın, “Şimdi kimileri, bu sonuçtan sonra ‘evet-hayır’ kamplaşmasının keskinliği üzerinden cümle kurmaya çalışarak, Türkiye’nin yönetilebilir bir ülke olmaktan çıktığını söyleme cüreti gösteriyorlar. Bu tam bir körlük ifadesidir. Evet, Türkiye, Batılılar tarafından yönlendirilecek ülke olmaktan çıkmıştır. Fakat, Türkiye kendi demokratik birikimiyle, tarihten gelen kardeşlik hukukuyla içtihat farkı diyebileceğimiz tercihleri aşacak güçtedir. Ezbere takılıp kalanlar bu hukuku ve birikimi anlayamazlar. Onlar, kafalarında oluşturdukları şablonun dışındaki bir olayı, durumu yok sayma ya da karartma derdi olanlardan ibaret. Tabi bir de proje ürünü oldukları gerçeğini de burada vurgulamamız gerekiyor. Sokağa çıkanlar üzerinden aşırı yorumlarla gezi sürecine atıf yapanları da burada not etmek gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“Sistem değişmiştir" diyen Yalçın, şunları söyledi:
"Türkiye, artık bu aşırı yorum yapan, asıl amaçları karartma olan yabancılaşmış tipleri de tarihin çöplüğüne atmıştır. Bu böyle bilinsin. Bir hususu burada açık ve net belirtmek gerekiyor. Büyük değişimlere onayı yüksek rakamlar üzerinde okuma çabası boş bir hayaldir. Toplumlar, genel itibariyle statüyü koruma eğilimindedir. Tarih, birçok değişim projesinin toplum tarafından alınmadığını gösterir. Israrla bu gerçek ıskalanarak anayasa değişiklik paketinin düşük yüzdeyle galip geldiği söylenmekte. Bir hatırlatma yapalım o zaman. Aradaki fark sistemi değiştirecek kadar büyüktür. Kimse küçümsemesin bu gerçeği. Küçümsemesin ki, yeni oluşan düzenin de dışında kalmasın.”

“Şimdi yeni sözler söylemek gerekiyor”
“İstikrar dönemlerinde ülkeler dış operasyonları püskürtecek güce ulaşır” diyen Yalçın, Türkiye’nin son altı, yedi yıldır devamlı operasyona maruz kaldığını vurguladı. Yalçın, “Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz süreçleri bu operasyonların en büyükleriydi. Hamdolsun siyasetçisiyle, toplumuyla bu badireleri hep birlikte atlattık. Bugünkü konjonktürde hala kıpırdanmaya çalışanlar var. Fakat o günler eskide kaldı. İrademizle gerçekleştirdiğimiz sistem değişikliği, vesayet odaklarının kirli çarkını kırma imkanı verirken, onların aparatlarını da sonlandıracak gücü bize verecektir. Tabiri caizse olayların nesnesi değil öznesi olmaya namzet bir ülkede, artık kirli çarkların oluşması mümkün değildir. Şimdi yeni uğraşlar zamanıdır. Eski sözler bit pazarında kıymetlidir. Yeni söz söylemek, yeni eylemler geliştirmek gerekiyor. En büyük temennimiz, yeni sistemin kurumsal düzeydeki yansımaları da en az güçlü irade kadar sağlam zeminde olmalıdır. Biz her zeminde bir şeyi dile getirdik. Bu değişiklik paketi Bismillah niteliğindedir. Millet üzerine düşen görevi yerine getirdi. Sıra siyasette. Bahane kalmadı. Şimdi güçlü bir restorasyon yapmanın vaktidir. Emek tarafı olarak dün olduğu gibi bugün de her olumlu girişime omuz vermeye devam edeceğiz. Biz istişareye açığız. Reform ve restorasyonda bize ihtiyaç olduğunda topa gireceğiz. Hatta, doğrudan katılım ilkesi gereği, biz kendi görüşlerimizi her zemin ve şartta açıklamayı da taahhüt ediyoruz. Yeter ki, yeni sistemin kurumsal bazdaki dönüşümleri hakların ve özgürlükler merkeze alınarak yapılsın” dedi.

“1 Mayıs’ı tarihte ilk toplu sözleşmenin yapıldığı Kütahya’da kutlayacağız”
Memur-Sen olarak 1 Mayıs'ı örgütlü gücünü çatışma cephesi, emek örgütü konumunu kamplaşma ve çekişme mevzisi yapmaya odaklanmış ideolojik sendikacılığa hiç itibar etmediklerini kaydeden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Toplumsal farkındalık üretmeye dönük söylemlerde ve eylemlerde ötekileştirmeye, diğerini yok etmeye, kendisinden olmayana zarar vermeye, yakmaya, yıkmaya, hayatın olağan akışını tarumar etmeye ne tevessül ne teşebbüs ettik. Her kulvarda, her zeminde Memur-Sen farkını hissettirmiş, Memur-Sen’in farklılığı tescillenmiştir. ‘Hak aramayı’, ‘Kamu görevlileri için daha çok kazanmayı’, ‘Emeğin değerini artırmayı’, ‘Yasakları bitirmeyi’, ‘Demokratik hakları genişletmeyi’ esas alan cümlelerin, söylemlerin, eylemlerin doğal ve mutlak öznesi sendikacılık alanında Memur-Sen olmuştur. Memur-Sen’i farklı kılan hiç kuşkusuz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne yüklediği anlam, kutlamalar için tercih ettiği şehirler, mekanlar ve temalar olmuştur. Bu anlamda 1 Mayıs’ı Taksim'i kutsama ayinine dönüştürenlerin, evlerinde, genel merkezlerinde geçirenlerin aksine Memur-Sen, her yıl farklı bir şehirde farklı bir temayla emeğin dayanışmasına dönük hassasiyetini ortaya koymuştur” dedi.
“1 Mayıs’ı neden Kütahya’da kutlayacaksınız?” sorusuna da cevap veren Yalçın, “Bu yıl da emek örgütü kimliğimize bakan yönüyle tarihteki ilk toplu sözleşmenin imzalandığı, milli ve yerli duruşumuz yönüyle milletimizin diriliş çağrısının ilk yankılandığı Kütahya’da olacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kütahya’da Zafer Meydanı'nda kutlayacağız. Kütahya, emek tarafıyla ilk toplu sözleşmenin, mali haklara, çalışma şartlarına, sosyal haklara dair bizim medeniyetimizin idrakinden ve kaleminden çıkan ilk toplu sözleşmeye ev sahipliği yapmış bir zemin” şeklinde konuştu.

“1 Mayıs’ın çatışma alanı, kavga alanı olmasından son derece rahatsızız"
Bir gazetecinin “1 Mayıs’la ilgili ciddi spekülasyonlar var; sokak hareketleri başlatmak, 1 Mayıs’ta da devam ettirmek isteyenler var. Buna karşı ne söylemek istersiniz?" sorusuna Yalçın, şu cevabı verdi:
“Biz bir defa 1 Mayıs’ın çatışma alanı, kavga alanı olmasından son derece rahatsızız. Bu alamda Türkiye’de bazı sol marjinal kurumlar ve sol sendikalar 1 Mayıs’ı bir meydan okuyuş bu anlamda marjinal gruplara bir alan açış, şiddete, teröre, anarşizme, vandalizme bir mekan kılış gibi bir yanlışın içindedirler. Biz yaptığımız kazanımlarla, ülkeye sunduğumuz katkılarla gündeme gelmeyi seçmiş bir kitleyiz. O yüzden 1 Mayıs’a ilişkin kaos tasarımları veya benzer arayışlar varsa buna ilişkin devletin güvenlik güçleri var, İçişleri Bakanlığı var, çeşitli birimleri var. Devlet bu anlamda kendisi önlemini alsın çalışanlara haksızlık edileceği o anarşist ortamlara fırsat vermesin diyoruz.”

“ILO’da temsil yetkisi Memur-Sen’de”
ILO Anayasası’na göre ILO'da temsil yetkisinin en fazla üyeye sahip kuruluşa ait olduğunu anımsatan Yalçın, şu bilgileri verdi:
"En fazla üyeye sahip olması dolayısıyla Türk-İş, 1952'den bugüne kadar ILO'nun Uluslararası Çalışma Konferansı'nda Türkiye'nin emek kesimini temsil ediyordu. Üye sayısı bakımından Türk-İş'i geçtiğimiz için Haziran ayında Cenevre'de yapılacak 106'ncı Uluslararası Çalışma Konferansı'nda ülkemizin emek kesimi delegeliğini Memur-Sen olarak biz temsil edeceğiz."

“4. dönem toplu sözleşme görüşmeleri için çalışmalarımız başladı”
Ağustos ayında yapılacak olan 4. dönem toplu sözleşme görüşmeleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yalçın, “1 Ağustos’ta başlayacak görüşmeler için teşkilatlarımız, sendikalarımız ve konfederasyonumuz şimdiden sahadan masaya, üyeden genel merkeze anlayışıyla tekliflerin alt yapısını oluşturacak talepleri, beklentileri, şikayet ve sitemleri toplamaya başladı. Beklentilerin ve taleplerin farkındayız. Sorunlu alanlara, mağduriyet oluşturan konulara dair hazırlıklarımızı bir önceki toplu sözleşmeden bugüne devam ettiriyoruz. Memur-Sen olarak taşıyacağımız teklifler, tartışıp pazarlık yapacağımız hususlar, pastadan pay kapma değil emeğin ürettiğinden, Türkiye’nin büyümesinden hakkımızı alma odaklı olacak” dedi. Yalçın, şunları kaydetti:
“Hakkımız olanı almaktan imtina etmeyeceğimizi, hakkımız olmayanı almaya tevessül etmeyeceğimizi bir kez daha göstereceğiz. En çok bize verilsin, sadece bize pay aktarılsın gibi bir bencilliğin de, biz fedakarlık yapalım, bize gerek yok gibi bir teslimiyetçiliğin de Memur-Sen’in kitabında yeri olmaz. 1 Ağustos’ta Kamu İşveren Heyeti ile masaya oturduğumuzda, 3. dönem toplu sözleşmesinin çalışma konularının tamamının çözüme kavuşturulmuş, kesin hüküm içerenlerinin ise kazanıma dönüşmüş olması gerekiyor.”

“İşçi-memur statüsünde bu işi toplayalım”
Çok fazla istihdam biçimi olduğunu ve bunun karmaşaya sebebiyet verdiğini belirten Yalçın, “Birçok özel hizmetli çalışanlar var. Belediyelerde farklı statülerde çalışanlar var. Bu anlamda çok istihdam biçimi var, bu çok fazla karmaşa oluşturuyor. Bunun mevzuatını bile takip etmek zor. Hem kamu işvereni açısından hem de sendikalar açısından o yüzden ‘gelin bunu tevhit edelim’ diyoruz dolayısıyla işçi memur statüsünde bu işi toplayalım aradaki geri kalan istihdam biçimlerini bu alamda devre dışı bırakarak, ya işçi ya da memur diye tanımlayalım bu işi bitirelim. Bizim buradan beklentimiz bu. Ama iş güvencesi konusu devletin de güvenliği açısından son derece önemli diyoruz. Çünkü bir işgal hareketi ile karşı karşıya kaldı. Dolayısıyla bu işgal hareketinde biz Türkiye’yi FETÖ’nün şerrinden 657 korudu dediğimizde bazıları bunu iddialı buldular. Bu konuda biz tezimizin arkasındayız, çünkü bu konuda esnek istihdam biçimleri ve tamamen yetkinin amirin iki dudağı arasında verildiği istihdam modellerinde FETÖ'nün nasıl paket çıkarttığını millet net olarak görmüş oldu” dedi.
YORUMLARINIZ
Henüz bir yorum yapılmamış.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.

SOSYAL MEDYADA HABERX
SON DAKİKA
06:07 ALTIN ARARKEN GÖÇÜK ALTINDA KALARAK CAN VERDİ
05:54 MİNİBÜSÜN ÇARPTIĞI İTFAİYE ERİ ÖLDÜ
05:13 UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GENÇ, ANNESİNİ BOĞARAK ÖLDÜRDÜ
03:13 KARADENİZ’DE BATAN RUS SAVAŞ GEMİSİNİN MÜRETTEBATI ÜLKELERİNE GİTTİ
02:47 MALTEPE’DE OTO YIKAMAYA EYP’Lİ SALDIRI
02:23 BAŞKENT’TE GECE KULÜBÜNE KALAŞNİKOFLU SALDIRI
01:52 POLİSİN ‘DUR’ İHTARINA UYMAYAN SÜRÜCÜ ŞEHRİ BİRBİRİNE KATTI
01:29 YARALI GÜVENLİK KORUCULARI VAN’A SEVK EDİLDİ
00:34 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MACARİSTAN BAŞBAKANI ORBAN İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
00:17 İZMİR’DE KAMYONET İÇERİSİNDE GÜMRÜK KAÇAĞI EŞYALAR YAKALANDI.
00:16 CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI TOPÇU’DAN "TÜRK KİMLİĞİ" AÇIKLAMASI
00:15 YEMEN'DE, HUSİLER HASTANEYE SALDIRDI: 10 ÖLÜ 21 YARALI
00:11 VAN'DA ÇATIŞMA: 1 GÜVENLİK KORUCUSU ŞEHİT
00:07 FRANSA'DA 300 ÖĞRENCİ GIDA ZEHİRLENMESİ ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILDI
00:06 OPERASYONDAN DÖNEN MEHMETÇİĞE VATANDAŞLARDAN DAVUL-ZURNALI KARŞILAMA
23:46 FETÖ MEDYA YAPILANMASI DAVASINA DEVAM EDİLDİ
23:44 FRANSA'DA ÖĞRENCİLERDEN LE PEN VE MACRON'A PROTESTO
23:37 SURİYE SALDIRIDAN İSRAİL'İ SORUMLU TUTTU
23:36 VİYADÜKTE ASILI KALAN TIRIN SÜRÜCÜSÜNÜ İTFAİYE KURTARDI
23:32 KEMAL ÖZDEŞ: “BURUK BİR SEVİNÇ YAŞIYORUZ”
23:30 AYKUT KOCAMAN: "MAÇTA KENDİMİZ DIŞINDA GERÇEKLEŞEN OLAYLAR VARDIR"
23:22 KOİTA’NIN TENDONU KOPTU, SEZONU KAPATTI
23:06 ORDU'DA DERİNÇAM MUHTARI TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
22:53 MAKEDONYA'DA MECLİSİ BASAN PROTESTOCULAR MİLLETVEKİLLERİNİ REHİN ALDI
22:45 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
22:24 ÇANAKKALE'DE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ
22:24 ÇANAKKALE'DE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ
22:23 FRANSIZ POLİS MESLEKTAŞINI KAZARA VURDU
22:20 TSK, RUS MÜRETTEBATIN KURTARILMA GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI
22:19 PAKİSTAN'DA ABD'DEN DRONE SALDIRISI: 8 TALİBAN MİLİTANI ÖLDÜ
22:04 ELAZIĞ’DAKİ FETÖ OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA
22:03 İŞÇİ SERVİSİ SU KANALINA UÇTU: 8 YARALI
22:03 İŞÇİ SERVİSİ SU KANALINA UÇTU: 8 YARALI
21:53 SULTANBEYLİ’DE KADIN CİNAYETİ
21:49 SURİYE'DEN CEYLANPINAR’DAKİ HUDUT KARAKOLUNA ATEŞ AÇILDI
21:49 SURİYE'DEN CEYLANPINAR’DAKİ HUDUT KARAKOLUNA ATEŞ AÇILDI
21:39 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
21:33 TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ
21:30 TUNCELİ'DE 9 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 8 TERÖRİST TESLİM OLDU
21:29 GALATASARAY, GÜNÜ ÇİFT ANTRENMANLA TAMAMLADI
21:22 YEMEN'DE PATLAMA: 2 ÖLÜ
21:21 BEYOĞLU’NDA KORKUTAN YANGIN
21:19 ARTVİN'DE VAKFIN PROGRAMINA PROTESTO: 12 GÖZALTI
21:18 FATİH TERİM, KASIMPAŞA - KONYASPOR MAÇINI TAKİPTE
21:11 RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ ZAKHAROVA: "İLİŞKİLERİ HIZLANDIRMAK İÇİN RUSYA VE ABD'NİN TÜM İMKANLARI VARDIR"
21:05 YSK REFERANDUMUN KESİN SONUÇLARINI AÇIKLADI
21:03 FETÖ TANIKLARINDAN ÇARPICI İFADELER
21:03 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
21:01 EFELER LİGİ
20:50 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “16 NİSAN SONUÇLARI ÜZERİNDEN ÜLKEMİZİN DEMOKRASİSİNİ SORGULAMASINA İZİN VEREMEYİZ”
20:50 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “16 NİSAN SONUÇLARI ÜZERİNDEN ÜLKEMİZİN DEMOKRASİSİNİ SORGULAMASINA İZİN VEREMEYİZ”
20:46 TSK: “İSTANBUL BOĞAZI YAKLAŞMA SULARINDA KAZA YAPAN RUS ASKERİ GEMİSİNİN MÜRETTEBATININ TAMAMI KURTARILDI”
20:45 VOLEYBOL VESTEL VENÜS
20:44 TSK: “14 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”
20:42 SURİYE'DEN ATILAN HAVAN SONUCU BİR ASKER YARALANDI
20:37 BURSASPORLU TARAFTARLAR, SEYİRCİSİZ MAÇI DEV EKRANDA İZLEDİ
20:37 BURSASPORLU TARAFTARLAR, SEYİRCİSİZ MAÇI DEV EKRANDA İZLEDİ
20:37 BURSASPOR'DA GALATASARAY MESAİSİ SÜRÜYOR
20:32 MOSKOVA, TRUMP-PUTİN ZİRVESİNE HAZIRLANIYOR
20:26 TSK: “11 HUDUT KARAKOLUNA 13 SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”
20:10 BOLU DAĞI’NDA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI
20:10 BOLU DAĞI’NDA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI
20:07 ABANT GÖLÜ’NE 51 BİN BALIK SALINDI
20:07 ABANT GÖLÜ’NE 51 BİN BALIK SALINDI
20:06 YSK, 16 NİSAN REFERANDUMUNUN İPTALİNE İLİŞKİN BAŞVURULARIN RET GEREKÇESİNİ AÇIKLADI
20:02 KARABÜK'TE KAZA GEÇİREN AİLEYİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
19:57 CEYLANPINAR’A 3 HAVAN MERMİSİ ATILDI
19:54 BAŞBAKAN YILDIRIM RUS MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ
19:50 1. SPOR VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ YARIN RİVA'DA DÜZENLENECEK
19:43 EURO 2024 ÇALIŞTAYI YAPILDI
19:37 500 YILLIK OSMANLICA ESERLERİ TÜRKÇE'YE ÇEVİRİYOR
19:37 500 YILLIK OSMANLICA ESERLERİ TÜRKÇE'YE ÇEVİRİYOR
19:34 LONDRA'DA HAREKETLİ ANLAR YAŞANDI
19:29 MALTEPE’DE KARŞI ŞERİDE GEÇEN MİNİBÜS TAKSİYE ÇARPTI: 2 ÖLÜ, 3 YARALI
19:26 YILANIN ISIRDIĞI GENÇ KIZ ASKERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI
19:26 YILANIN ISIRDIĞI GENÇ KIZ ASKERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI
19:25 MARDİN VALİ YARDIMCISI TUTUKLANDI
19:25 THY'DEN DIŞ HAT SEFERLERİNE PARÇA BAGAJ UYGULAMASI
19:23 KAFKASYA'DA RÜŞVETİN BOYUTU 10 BİN DOLAR
19:17 TEKE YÖRESİ 3. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI KAPILARINI AÇTI
19:17 TEKE YÖRESİ 3. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI KAPILARINI AÇTI
19:13 YOZGAT'TA FETÖ/PDY OPERASYONU: 8 GÖZALTI
19:01 KIRKLARELİ’DE 35 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
18:55 AFGANİSTAN'DA, 2 AMERİKAN ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ
18:51 CUMHURBAŞKANI SÖZCÜSÜ KALIN SESLENDİRDİĞİ TÜRKÜ İLE MEST ETTİ
18:49 SİBER GÜVENLİĞİN NABZI TÜRKİYE’DE ATACAK
18:42 UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN BABA VE OĞUL TUTUKLANDI
18:40 UYUŞTURUCU İÇERKEN NEHRE DÜŞEN GENÇ SUDA KAYBOLDU
18:38 GEMLİK EMNİYETİNDE 16 POLİS AÇIĞA ALINDI
18:34 TREDAŞ SPOR, MARMARA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLDU
18:32 SUNGURLU'DAKİ ŞÜPHELİ ÖLÜM OLAYINDA 1 TUTUKLAMA
18:29 OYUN OYNARKEN ARACIN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
18:29 OYUN OYNARKEN ARACIN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
18:29 OYUN OYNARKEN ARACIN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
18:27 TOLGA KAREL’E HAVALİMANINDA İFADE ŞOKU
18:19 BORSA GÜNÜ DÜŞÜŞLE TAMAMLADI
18:14 PROF. DR. KÖKSAL: “ÇOCUKLUK ÇAĞI AŞILAMADA DÜNYAYA ÖRNEK OLAN TÜRKİYE, ERİŞKİN BAĞIŞIKLAMA KONUSUNDA SINIFTA KALDI”
18:11 SINIR KARAKOLUNA SALDIRIDA 3 PYD'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ
18:08 DENİZLİ'DE KONTROLDEN ÇIKAN OTOMOBİL TAKLA ATTI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI
18:00 İPEK VE ÇAĞLA'DAN İŞİTME ENGELLİ MİLLİ SPORCULARA DESTEK