Son Haberler
17.10.2017 Salı 14:35
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

MHP Ve Bağımsız Ülkücüler
Cahit Kılıç cahitkilic@haberx.com
15.09.2010 05:09
Milliyetçi Hareket Partisi, sadece bir partinin adıdır. Ülkücülük bir büyük davanın, Ülkücü ise o büyük davaya inanan, gerektiğinde uğruna canını koyanların adıdır.

Yıl 1993. Büyük oğlumla birlikte, oturduğumuz semtin merkezinde bir şeyler alıyoruz. Ansızın yüksek volümdeki bir müzik sesiyle irkiliyorum ve hemen sesin geldiği tarafa yöneliyorum.

Ülkü Ocakları, zemin kattaki bir dükkânı kiralamış ve büro haline getirmişler. Azerbaycan müziği çalıyorlar. Vitrinleri, duvarları baştan aşağı Karabağ katliamıyla ilgili resimlerle, afişlerle kaplamışlar. Azerbaycan müziğiyle ve aralıklarla da anonslarla halkın dikkatini Azeri soydaşlarımızın uğradıkları katliama ve Karabağ işgaline çekmeye çalışıyorlar...

Olayı kavramaya çalıştığım iki üç dakikalık zaman diliminde hissetiklerimi yazıya dökebilmem mümkün değil...

İçeriye girdim. İki erkek bir de kız, üç genç ülkücü; yanımdaki oğlumun yaşındalar. Selâm verip ellerini sıkarken:

Ben de eski bir ülkücüyüm!” dedim. O kadar çok duygulanmıştım ki, bunu söylerken yanaklarımdan gözyaşlarım süzülüyordu. Ülkücü genç kız, o duygulanmamdan hiç etkilenmeden gözlerini gözleriminin içine dikti ve bir süre öylece baktıktan sonra:

Ağabey” dedi “Ülkücünün eskisi olmaz!”

Hayır, sizlerden çok daha yaşlı olduğum için öyle dedim” diyerek tashihe çalıştım...

Çalışmaya çalıştım da... Çocuğum yaşındaki o genç ülkücü kızdan da dersimi aldım. O gün bugündür bir daha asla “eski ülkücüyüm” deme yanlışına düşmedim...

Evet, ben, 40 yıldır ülkücüyüm.

Hayır, MHP'li değilim... 1997'den beri de bağımsız ülkücüyüm...

Ve gene hayır, başka bir partinin de mensubu değilim... Hiçbir Allah'ın kuluna da müdanâm yoktur. 367 kepazeliği sürecinden bu yana, AK Partiye destek veriyorum. Gerek ekonomi, gerek dış politika ve gerekse de demokrasi adına geliştirdikleri ve uyguladıkları politikaları beğeniyor ve kişisel gayretlerimle de destekliyorum.

Hiç kimseden zerre-i miskal menfaatim de yoktur bir beklentim de...

Milletime de, davama da, milliyetçiliğime de, mukaddesatıma da bağlıyım. Allah'ıma şükürler olsun...

***

Halk oylamasına birkaç gün kala ve halk oylaması sonrası yazdığım iki yazıdaki eleştirilerimin dışında, bugüne ve bu yaşıma kadar, ne MHP ve şimdiki yönetimi, ne de herhangi bir ülküdaşım hakkında ağzımdan ya da kalemimden tek kelime kem söz sadır olmamıştır.

Hâşâ...

Oktay Vural hâriç... O da zaten benim ülküdaşım değildir!..

***

Evvelki gün CNN ekranlarında yapılan tartışmayı izledim. Deniz Bölükbaşı, Mustafa Çalık'ın şahsında bütün bağımsız ülkücülere hakaretler yağdırdı. “Eski ülkücüler, AKP'nin figüranları, namussuzlar” vs sözlerle hezeyanlar kustu...Yukarıda kısaca anlattığım hatırâmı da o zatın ekranda “eski ülkücü” sözünü ettiğinde hatırladım.

Değil mi ki, MHP lideri de aylardır benzeri sözlerle bağımsız ülkücülere hakaretler yağdırıyor.

Bizler, kendi dava arkadaşlarımız, kendi ülküdaşlarımız tarafından aşağılanmak, hakaretlerle küçümsenmek için mi zamanında göğsümüzü kızıl kurşunlara siper ettik?

Kızıl kurşunların vızır vızır uçuştuğu o günlerde: Bir köşeye sinenlerin, ülkücü davayla uzaktan yakından ilgisi yokken sonradan koltuk, makam, mevki ve çıkarları için MHP'ye intisap eden ekselansların, biberonunu daha dün terk eden bazı yeniyetmelerin haddi midir bizim ülkücülüğümüzü sorgulamak?

Ülkücüleri tırpanla biçen, paletleriyle ezip geçen 12 Eylül cuntasının mirası olan anayasanın, kısmî değişikliğine evet diyenler mi davaya ihanet içindeler yoksa ülkücü katillerine kol kanat gerenlere ve birtakım kızıl artıklarına kuyrukçuluk yapanlar mı?

Ayıptır, ayıp...

İki akşamdır ekranlarda Mustafa Çalık'a saldırıyorlar. Onlar, Ülkücülükte değil Mustafa Çalık'ın eline su dökmek; kesip attığı tırnağı bile olamazlar... Eğer hadlerini bilmesi gereken birileri varsa tam da onlardır!..

İmdi...

Halk oylamasında güttükleri politika, ülkücü hareketin davasına ihanet politikasıdır... Bu ihanet politikasını reddeden bağımsız ülkücüleri sorgulayacaklarına, onları ihanetle suçluyacaklarına: Başlarını iki ellerinin arasına alarak kendi yanlışlarını sorgulamalıdırlar. Bir parti yönetiminin politikası, eğer kendi tabanı tarafından dahi reddedilmiş ise; sorgulanacak olan o parti yönetimi ve onların yanlışıdır. O yanlışı reddedenler değildir...

Yazıyı bitirmeden önce bir konunun altını kalınca çizelim...

Milliyetçi Hareket Partisi, sadece bir partinin adıdır.

Ülkücülük bir büyük davanın, Ülkücü ise o büyük davaya inanan, gerektiğinde uğruna canını koyanların adıdır.

Her ülkücü, MHP'yi yönetenlere biat etmek, her dediklerine kayıtsız şartsız teslim olmak zorunda değildir. Hele hele o parti yöneticileri tarafından hakaretlere maruz kalmayı, aşağılanmayı ise asla ve asla hak etmemişlerdir...

Aynaya bakın” diyenler, büyükçe bir ayna bulup kendilerine bakmalıdırlar önce...

Eğer bugün, birçok ülkücü MHP'den uzaklaşmışsa: Bir ârıza var demektir. O ârıza da partiyi yönetenlerce meydana getirilmiştir. Ya ârızayı tamir edecekler, ya da nöbeti devredecekler. İşin aslı da özü de budur! Unutmamalıdırlar ki: Mahkeme kadıya mülk değil!

Bu bahsi bir daha açmamak üzere burada kapatıyorum... Vesselâm...

 

YORUMLARINIZ
Adana bozkurtları - 07.08.2011 19:23
tüm ülkücüler Devlet Bahçeli'yi tanımadan önce Ozan Arif'i tanrdı. Rahmetlik Başbuğun oğlu gibiydi bunu ülkücüler böle bilirdi.Sayın Bahçeli geldi ilk işi ülkücüleri dağıtıp Ozan Arif'i partiden atmak oldu.Şimdi seçimlerin sonucu ülkücü camiyayı üzüyor.Malesef böle giderse üzülmeye devam edeceğiz.Tüm gönüldaşlara ve ülkücü camiyaya selamlar.
veysel onlu - 21.06.2011 22:39
ülke 36 etnik parçaya blenlere destek verdin haburdanda memunsundur.bende mhp yönetimini eleştiriyom. sizlere bakınca onlara sahip cıkıyorum yaşasın ülkucüler
seda inanır - 30.05.2011 16:10
evet ülkücünün eskisi olmaz,ülkücü ülkücüdür,ama ülkücülüyümden utanır hale getirdiler,içimiz cızz diye yanıyor,bizi böyle içimize kapanarak yanmaya mahkum edenlerde ülkücüyüm diyorlar,konuşmalarına tahammül edilmiyor,cahit abi,ülkücüyüm ama.....
Murathan Demir - 30.05.2011 14:43
Sayın CAHİT bey Ülkücü olmak başka şey Ülkücülüğü Korumak BAşka ŞEy. Sen korkup kaçmışsın. İçinde bir iki kırıntı kalmış. Neden dersen Ülkücülük adına savunduğun bugünkü hükümet DEvlet kadrosunda düz memurluktan başka bir tane Ülkücü idareci koymadı bu memlekette. Ha ben kadromla çaışırım lafı meşhurya ben genel müdür müsteşardan bahsetmiyorum. Ben hastane müdürnden , BAşhekimden kıçı gırık sağlık ocağı başkanından okul müdüründenokul müdür yardımcısından. HEr tarafı kaytanbıyıklılar doldurdu. Bumu memleket Mülliyetçiliği ülkücülüğü. HAni seninde bıyık varda biraz kaba kezsen senin için daha hayırlı olur. İlerde sanada bir medya falan kuraralar.
alper TUNGA - 30.05.2011 09:19
İSMAİL kardeş MHP yönetiminde yer verseler bakanda olsan birileri gibi yaglı hasanın yaglı böregini gördünmü gidersin ondan sonra geri dönüp akordu bozulmuş cır cır böcegi gibi ötersin sen seçim arifesinde böle yazı yazman çok manidar niyetin belli MHP bu seçimden zaferle çıkmasın sözün özü sizin gibi milliyetçiler dostları üzer düşmanları keflendirir selam saygılarımla
Bozkurt İsmail - 29.05.2011 00:07
Altaylar'da demir dağı eriten
Gemileri karalardan yürüten
Nerde benim hakanlarım buğlarım
Halimize bakaaaar bakaaar ağlarım
Ülkücülük çizgisinden çıkıp chp'lileşmek değildir.Sağ partilere küfür edip chp'nin değirmenine su taşımak hç değildir.Bugün mhp yönetimini tartışıyorsak mhp yönetiminin titreyp özüne dönmesi gerekir.Görünen köy klavuz istemez.
husrev agaoglu - 21.05.2011 12:43
ALLAH muhafaza vatan elden gittikten sonra neylerim ben IKTIDARI neyleyim ben hükümeti tarihte 16 devlet yikmis ve 17.ci DEVLETI kurmusuz 18.ciyi kurma sansimiz yok kime calisiyor bu zihniyet bu düsünce hicmi düsünmesiniz 1999 yilnda VATIKANDA papazlarin yaptigi önemli toplantiyi ve alinan kararlari bunlar o sürecin devami inanin cok korkuyorum vatansiz kalacagim diye baksa kalemizde yok bu son kale gittimi ALLAH muhafaza geri alma sansimizda yok ondan dolayiki her ne olursa olsun hangi sartlar olursa olsun herseye ragmen MHP.den baska secenek yok digerleri BBP.de icinde hepsi ayni bok ALLAH yardimcimiz olsun ne diyeyimki vatan elden gidiyor su yazilanlara bak gidisat hicte iyi degil saygilar
mehmet soycanlı - 19.05.2011 13:01
cennet makan başbuğ alpaslan türkeş seminerlerinde ülkücülerin oy verecegi ve siyaset yapacagı parti m h p dir.beyler ülke elden gidiyor titreyin ve kendinize gelin.[ceşitli isimler adı altında ülkücülük adını kullanlar ya ülkücü degil yada ? ülkücü kardeşlerime sesleniyorum zaman birlik zamanı bu olayları gündemde tutmak bilinki cakallara hizmet etmiş olursunuz.)
alper TUNGA - 19.05.2011 11:13
BİZ davasına ihanet etmiş gayri meşru ilişkileri olanlarıda lanetliyoruz sen kaçıp gitmiş başkalarına hizmet ediyorsun duraydın mücadele edeydin bize kör diye hitap ediyorsun gogleye muhalif veya bagımsız ülkücü yazdınmı sen çıkıyorsun niçin kızıyorsun hakaret ediyorsun biraz empatili ol etik yaz öz eleştiriden korkma burada ne kadar yorum var bak hepiside size sitem ediyor birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır siz ayrılık ve bu ayrılıgı diger siyasi partiler gibi karalamakla meşgulsun biz klavye kabadayısıda degiliz bu sinir niçin yoksa MHP nin oyları 0/022ye dayandı diyemi lütfen titr ve kendine dön selam saygılarımla ALLAHA Emanet olun
alper TUNGA - 19.05.2011 10:42
Sen akpli oldugun yazmıyormusun şimdiki kasetler akp kredi kartları ile atılmamışmı ve seçim zamanı niçin atıldı sana soruyorum şunu iyi bil ülkücü milliyetçi yetkili birinin bu tip şeytana uyup hata yapmasını kınıyoruz lanetliyoruz zaten vekilliktende partidende istifa ettiler yanlız kapı kilidini hırsız gibi açıp ampulün içine kamera koyanlar ve koyduranlar izleyenler ne oluyor bunlara niçin yazı yorum yazmıyorsun cahit abi sitemimiz bundan hadepi mecliste görmek istiyorlar milliyetçi ülkücüleri belden aşagı komplo siyasetle meclise sokmak istemiyorlar hakmı soruyorum
Klavye Başı Ülkücüleri - 18.05.2011 18:01
Şu hale bir bakın. Klavyenin başına geçen kendini ülkücü sanarak gelmiş burada hezeyan kusuyor.
Gözün kör mü? Önce yazının yazılış tarihine bir bak: 15.09.2010. Üstünden 8 ay geçmiş.
Yazıda ne kimseye, ne ülkücülüğe, ne de davaya ne bir kem söz ,ne de bir hakaret var...Bugün ortaya çıkan rezilliklerden habersiz, parti yönetiminde bir arıza var diyor...
Kendisine ülkücü diyen serçe beyinli, söyle bakalım bir arıza var mıymış, yok muymuş?
Madem ki böyle cevval ülkücüsün sen, git hesabı parti yönetimindeyken sekreterini, evli barklı, çocuklu kadınları yatağa atan, 16 yaşında reşit bile olmamış kızla gayri meşru cinsel ilişkiye giren, domuz gibi aynı odada dörtlü düzüşen uçkuru bozuk şerefsizlere sor...
Bu kepazelikler ülkücülükte var mıdır?
Yok, onlara hesap soracak kadar bir halt değilsin, klavyenin başına geçip, bugün olanlara alakası olmayan, bugünkü kepazeliklerin hiçbiriyle alakası olmayan, gayet masum bir yazının altında aslan kesilmeye kalkma...
Yallah, başka kapıya...
dursun tunç - 18.05.2011 10:37
türk islam ülküsü diye yola çıktınız BAŞBUĞA küfredenlerin saflarına geçtiniz
dursun TUNÇ - 18.05.2011 10:35
ülkücü davasının partisinin yanındadır kıytırık bi hükümetin ucundan tuttuda. yapmadığınız kalmadı. kime ne yaptı. düzgün durana devlet bey.
dursun tunç - 18.05.2011 10:30
türk islam ülküsü diye yola çıktınız BAŞBUĞA küfredenlerin saflarına geçtiniz
MÖKKEM DADAŞ OGUZHAN - 17.05.2011 13:26
TÜRK İSLAM Davasının yigit erleri ne hainler ne belalar gördü hepsinide ber taraf etti MHP de arıza varmış diyor bay zati şerif arıza sizin kafanızda var sizi bu yazınızdan dolayı kınıyorum 50yıldır ülkücüyüm rabbime şükür sizin hiç bir mazaretiniz mantıklı degil siz davanızı ve arkadaşlarınızı satmışsınız utanmadan ve sıkılmadan birde burda oyutma acitasyon politikası yazıyorsun aklın sıra bu yazı ile MHP den ne koparırsak kardır diyorsun bende diyorumki pazara kadar degil mezara kadar MHP selam saygılarımla ALLAHA Emanet olun
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.
1 2

KÖŞE YAZILARI
Şiddet Ve Ülkemiz ŞİDDET VE ÜLKEMİZ
Fatih Yokuş Bugün, 07:53
BULDUĞUNUZ GRİP AŞISINI VURDURUN BULDUĞUNUZ GRİP AŞISINI VURDURUN
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta 16.10.2017, 20:03
BAŞBAKANDAN TEYEMMÜM DERSLERİ BAŞBAKANDAN TEYEMMÜM DERSLERİ
Hüseyin Adalan 16.10.2017, 13:45
Bedelli askerlik vacip oldu galiba! BEDELLİ ASKERLİK VACİP OLDU GALİBA!
Eyüphan Kaya 15.10.2017, 21:30
KISKANDIRAN VE KORKUTAN SEVGİ GÖSTERİLERİ!         KISKANDIRAN VE KORKUTAN SEVGİ GÖSTERİLERİ!
İbrahim Dursun 15.10.2017, 16:43
FİRAVUN’UN İMANI FİRAVUN’UN İMANI
Hasan Tülüceoğlu 13.10.2017, 23:10
E-sigara (Elektronik Sigara) E-SİGARA (ELEKTRONİK SİGARA)
Mevlana Çakıral 08.10.2017, 16:35
Türk Entelijansiyası… TÜRK ENTELİJANSİYASI…
Cahit Kılıç 07.10.2017, 12:41
HANGİ İŞİ DOĞRU YAPTINIZ ALLAH AŞKINA? HANGİ İŞİ DOĞRU YAPTINIZ ALLAH AŞKINA?
Burhan Özbey 06.10.2017, 09:32
İtiraf ama yersen İTİRAF AMA YERSEN
Kemal Furkan 29.09.2017, 12:55
Eyy Merkel!.. EYY MERKEL!..
Şefik Kantar 28.09.2017, 17:13
ORTADOĞU İÇİN REÇETE.! ORTADOĞU İÇİN REÇETE.!
Bayram Kaymakçı 27.09.2017, 14:34
ARTIK GÜNEY KOMŞUMUZ İSRAİL ARTIK GÜNEY KOMŞUMUZ İSRAİL
Dr. Ahmet Berk 26.09.2017, 11:25
Savaş Ahlakının Tarumar Edilişinin Miladı: HİROŞİMA VE NAGAZAKİ – 3 (Günümüz Zebanilerinin akıttığı İlk Cehennem Kusmuğu) SAVAŞ AHLAKININ TARUMAR EDİLİŞİNİN MİLADI: HİROŞİMA VE NAGAZAKİ – 3 (GÜNÜMÜZ ZEBANİLERİNİN AKITTIĞI İLK CEHENNEM KUSMUĞU)
Ahmet Akgül 23.09.2017, 17:20
Bir tablonun arka perdesi (La Ultima Cena) BİR TABLONUN ARKA PERDESİ (LA ULTİMA CENA)
Aykut Yavuz 23.09.2017, 10:08
SUS GÖNLÜM SUS GÖNLÜM
Birgül Kapaklıkaya 20.09.2017, 02:10
'işte Başvekil' dedi birisi; 'asalım' dedi diğerleri... 'İŞTE BAŞVEKİL' DEDİ BİRİSİ; 'ASALIM' DEDİ DİĞERLERİ...
Mevlüt Özben 17.09.2017, 20:06
TEOG Açıklaması Eğitimin İflasıdır! TEOG AÇIKLAMASI EĞİTİMİN İFLASIDIR!
Turgay Çınar 15.09.2017, 08:13
Dünya Ekonomi Kartelleri: Faiz ve Savaş Lobileri DÜNYA EKONOMİ KARTELLERİ: FAİZ VE SAVAŞ LOBİLERİ
Eşref Zeki Parlak 04.08.2017, 23:07
VATANDAŞ AHMET VATANDAŞ AHMET
Serkan Güzel 04.08.2017, 10:20
MÜFTÜLERE NİKAH YETKİSİ LAİKLİĞE AYKIRI MI? MÜFTÜLERE NİKAH YETKİSİ LAİKLİĞE AYKIRI MI?
Murat Gençoğulları 02.08.2017, 22:30
Bir Millet Bir Yürek, Bir Dolarlık Hainlere Geçit Yok Elbet BİR MİLLET BİR YÜREK, BİR DOLARLIK HAİNLERE GEÇİT YOK ELBET
Barış Temur 17.07.2017, 18:35
DARBE, İKTİDAR, ADALET VE MERHAMET! DARBE, İKTİDAR, ADALET VE MERHAMET!
Zekeriya Menak 16.07.2017, 22:08
Mustafa “Yaman” bir avukat! MUSTAFA “YAMAN” BİR AVUKAT!
Tarık Sezai Karatepe 14.07.2017, 07:51
GERÇEKLER VE KRİZ GERÇEKLER VE KRİZ
Orhan Cesur 08.06.2017, 18:02
SON DÖNEMDE CHP SON DÖNEMDE CHP
Erdem Özçelik 14.05.2017, 15:05
16 Nisan 2017 neydi? 16 NİSAN 2017 NEYDİ?
Benil Sibel Özyürük 22.04.2017, 10:18
HAYATIMIZDAKİ KARTLAR HAYATIMIZDAKİ KARTLAR
Zülküf Aras 10.04.2017, 23:57
KİMİ SEVİYORUM KİMİ SEVMİYORUM KİMİ SEVİYORUM KİMİ SEVMİYORUM
Vildan Adalı 03.04.2017, 22:55
YÜZ YIL ÖNCE, YÜZ YIL SONRA YÜZ YIL ÖNCE, YÜZ YIL SONRA
Ahmet Ay 23.03.2017, 22:34
EBU LEHEB DE EVET DİYEMEDİ, PKK FETO DA EBU LEHEB DE EVET DİYEMEDİ, PKK FETO DA
Vakkas Doğantekin 06.02.2017, 13:53
KAÇMAK KURTULUŞTUR KAÇMAK KURTULUŞTUR
Özkan Erdem 10.12.2016, 21:50
KUKA’NIN SAĞLIK ÖYKÜLERİ (ÇOCUK ÖYKÜ KİTAPLARI) KUKA’NIN SAĞLIK ÖYKÜLERİ (ÇOCUK ÖYKÜ KİTAPLARI)
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı 03.12.2016, 16:20
Fetö Mağdurları için Yeniden Yargılama FETÖ MAĞDURLARI İÇİN YENİDEN YARGILAMA
Kurtuluş Aybirdi 15.10.2016, 21:25
Yokoluşun Eşiğinde Dünya ve İnsanlık YOKOLUŞUN EŞİĞİNDE DÜNYA VE İNSANLIK
Yılmaz Ada 10.10.2016, 12:41
Hey Şamil Tayyar, Sana Diyorum Sana! HEY ŞAMİL TAYYAR, SANA DİYORUM SANA!
Ahmet Kaya 23.09.2016, 12:37
BAYRAM MESAJI BAYRAM MESAJI
Hüseyin Kocabaş 11.09.2016, 14:56
METİN ACIPAYAM ARSLAN BALTA MÜLAKATI METİN ACIPAYAM ARSLAN BALTA MÜLAKATI
Metin Acıpayam 09.09.2016, 01:44
AMERİKAN BİZONU AHMAK AMERİKAN BİZONU AHMAK
Serdar Karadeniz 24.07.2016, 17:45
Tayyip Erdoğan'ı Gönderin İngiltere kurtulsun TAYYİP ERDOĞAN'I GÖNDERİN İNGİLTERE KURTULSUN
Yavuz Demir 25.06.2016, 00:16
BAHAR, DETOKS VE BİR SERİ KATİLİN DRAMI BAHAR, DETOKS VE BİR SERİ KATİLİN DRAMI
Kevser Akın 14.06.2016, 03:34
TAYYİP BİR GİTSE TAYYİP BİR GİTSE
Naci Taban 14.06.2016, 02:27
“Biz cenaze için burdayız! Uygun olmaz!” “BİZ CENAZE İÇİN BURDAYIZ! UYGUN OLMAZ!”
Yusuf Serçe 13.06.2016, 11:56
TOPLUMSAL UZLAŞMA VE EĞİTİM TOPLUMSAL UZLAŞMA VE EĞİTİM
Hasan Güneş 16.05.2016, 21:38
İlk Üç Madde ve Laiklik İLK ÜÇ MADDE VE LAİKLİK
Özcan Yazıcı 28.04.2016, 18:43
Düpedüz Vahşiyiz Biz DÜPEDÜZ VAHŞİYİZ BİZ
Arif Özutku 29.03.2016, 15:13
KADIN KADIN
Yasemin Kurçenli 12.03.2016, 19:16
Koltuğum olmadan asla! KOLTUĞUM OLMADAN ASLA!
Yasemin Yıldırım 09.03.2016, 14:54
28 ŞUBAT'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ... 28 ŞUBAT'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
Melih Esat Açıl 01.03.2016, 21:50
En çokta sevgilimsin... EN ÇOKTA SEVGİLİMSİN...
Hülya Okur 14.02.2016, 19:40
ADLİ TATİL KALDIRILMALI! ADLİ TATİL KALDIRILMALI!
Hasan Yaşar Özfidan 08.02.2016, 20:09
HALKIN İNANILMAZ BAŞARISI HALKIN İNANILMAZ BAŞARISI
Canan Barlas 26.01.2016, 13:54
Bir pirupuganda hikayesi BİR PİRUPUGANDA HİKAYESİ
Yasemin Sümer 23.12.2015, 21:35
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP
Bayram Zilan 07.12.2015, 02:56
RUSYA - TÜRKİYE GERGİNLİĞİ RUSYA - TÜRKİYE GERGİNLİĞİ
Zeynep Günal 29.11.2015, 20:09
Zoru başarmadık; doğruyu bulduk ZORU BAŞARMADIK; DOĞRUYU BULDUK
Engin Konca 16.10.2015, 15:34
SON OYUN SON OYUN
Sefer Ceylan 14.09.2015, 04:17
Cogito Sözlük'ten Dünyaya Yeni Bir Söz COGİTO SÖZLÜK'TEN DÜNYAYA YENİ BİR SÖZ
Ömer Bulut 18.08.2015, 14:30
KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…! KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…!
Semra Cabrero 01.08.2015, 22:00
ESAD'DAN IŞİD'E, IŞİD'DEN SURUÇ KATLİAMINA... ESAD'DAN IŞİD'E, IŞİD'DEN SURUÇ KATLİAMINA...
Cevdet Kara 21.07.2015, 15:06
Koalisyon Mu “Tekrar Seçim” Mi? KOALİSYON MU “TEKRAR SEÇİM” Mİ?
Hamit Yaz 19.06.2015, 16:55
Konutun Sözleşmede Belirtilenden Küçük Olması KONUTUN SÖZLEŞMEDE BELİRTİLENDEN KÜÇÜK OLMASI
Av.Emre Alcan 11.05.2015, 21:27
ADALETİN ELİNDE SİLAH ADALETİN ELİNDE SİLAH
Sevda Salihoğlu Dursun 01.04.2015, 14:35
İçimdeki çocuk İÇİMDEKİ ÇOCUK
İsmail Kara 28.03.2015, 00:17
Kemalizm-Tayyibizm veya Başkanlık Sistemi KEMALİZM-TAYYİBİZM VEYA BAŞKANLIK SİSTEMİ
Burak Yalım 08.03.2015, 14:59
Aday adayları arz-ı endam ederken.. ADAY ADAYLARI ARZ-I ENDAM EDERKEN..
Faruk Faruk 26.02.2015, 12:28
Alim'in Emir'le İmtihanı... ALİM'İN EMİR'LE İMTİHANI...
Birol Topuz 21.02.2015, 13:59
ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK" ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK"
Ahmet Duvarcı 03.02.2015, 21:20
Birinin söylemesi gerek. BİRİNİN SÖYLEMESİ GEREK.
Ahmet Rıfat 03.02.2015, 12:23
Vahdet Gazetesinde yayınlanmayan Paralel yazım VAHDET GAZETESİNDE YAYINLANMAYAN PARALEL YAZIM
İbrahim Yörük 11.01.2015, 12:21
ADALETİN BU MU? DÜNYA ADALETİN BU MU? DÜNYA
Cemal Aktan 20.12.2014, 15:08
MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ
Yasemin Tecimer 15.12.2014, 17:01
PEYGAMBERE KİBİRLİ DİYEN ADAM PEYGAMBERE KİBİRLİ DİYEN ADAM
Muhammed Çimen 24.11.2014, 13:03
ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ
Prof.Dr. Göknur Aktay 03.11.2014, 13:19
KÖRHASAN ailesinin bir ricası var KÖRHASAN AİLESİNİN BİR RİCASI VAR
Murat Körhasan 21.10.2014, 23:31
Ali İmran Suresi 28 Ayet: "Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin" ALİ İMRAN SURESİ 28 AYET: "MÜ'MİNLER, MÜ'MİNLERİ BIRAKIP İNKARCILARI DOST EDİNMESİN"
Bekir Çınar 19.10.2014, 14:02
Kobani'ye Destek Eylemleri Ardından Notlar KOBANİ'YE DESTEK EYLEMLERİ ARDINDAN NOTLAR
Didem Tomaslar 12.10.2014, 23:38
Herkes İçin Adalet HERKES İÇİN ADALET
Nesrin Yıldırım 10.10.2014, 19:31
Masum Hayvanlar (#LemanSam) !! MASUM HAYVANLAR (#LEMANSAM) !!
SSerra Erdoğan 06.10.2014, 05:15
Komşularımızı orta yerde bırakmayız KOMŞULARIMIZI ORTA YERDE BIRAKMAYIZ
Güngör Avcıoğlu 22.09.2014, 23:59
İSLAMİ TERÖRİZM YALANI İSLAMİ TERÖRİZM YALANI
Mithat Tuncay Öcalır 04.08.2014, 01:19
YA ÖYLE DEĞİLSE YA ÖYLE DEĞİLSE
Sedat Ilgın 24.07.2014, 16:24
Tatlı ve buruk duygularla Allahaısmarladık… TATLI VE BURUK DUYGULARLA ALLAHAISMARLADIK…
Sevda Türküsev 05.07.2014, 12:47
Reisicumhur'dan Sonra REİSİCUMHUR'DAN SONRA
M. Nail Keçili 02.07.2014, 10:47
PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993... PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993...
Turgay Yaman 11.06.2014, 14:59
Gezi neydi, ne değildi GEZİ NEYDİ, NE DEĞİLDİ
Bilgehan Uçak 31.05.2014, 10:10
ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN! ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN!
Ayhan Yağızer 19.05.2014, 13:11
Dünden Bugüne El Fetih-Hamas-İsrail İlişkileri -2- DÜNDEN BUGÜNE EL FETİH-HAMAS-İSRAİL İLİŞKİLERİ -2-
Cengiz Koyuncu 02.05.2014, 16:21
Bugün mü, Dün mü? BUGÜN MÜ, DÜN MÜ?
Özlem Özcan 06.04.2014, 23:51
SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ? SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ?
Salih Can 26.03.2014, 03:54
Tek Erdoğan Yalnız Türkiye TEK ERDOĞAN YALNIZ TÜRKİYE
Halid Şener 15.03.2014, 18:23
Ağız Kokusu kaderiniz değil AĞIZ KOKUSU KADERİNİZ DEĞİL
Dt. Arzu Yalnız Zogun 14.03.2014, 10:24
Lübnan Sinemasının en barışçıl yönetmeni LÜBNAN SİNEMASININ EN BARIŞÇIL YÖNETMENİ
Tuğba Koçak 14.02.2014, 01:27
Değerli Haberx Ailesi DEĞERLİ HABERX AİLESİ
Sami Zana ASLAN 27.01.2014, 15:35
Bundan Sonrası İçin BUNDAN SONRASI İÇİN
Meltem Arıkan 27.01.2014, 08:29
CEMAAT VE ERDOĞAN CEMAAT VE ERDOĞAN
Murat Özdemir 27.01.2014, 01:49
Türkiye'de Bulunan Alman Vakıfları'nın Bilinmeyen Yönleri TÜRKİYE'DE BULUNAN ALMAN VAKIFLARI'NIN BİLİNMEYEN YÖNLERİ
Muhammet Tazegül 24.01.2014, 11:09
Mısır'da askerle, Türkiye'de yargıyla! MISIR'DA ASKERLE, TÜRKİYE'DE YARGIYLA!
Eylem Yılmaz 25.12.2013, 21:55
Trabzonspor şaşırtmaya devam ediyor. TRABZONSPOR ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR.
Mahmut Ulusoy 13.12.2013, 10:03
İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ
Çağlayan ibiş 10.12.2013, 22:03
2023 Türkiye'de Hentbol  2023 TÜRKİYE'DE HENTBOL
Kenan Öner 06.12.2013, 11:51
Öğrenci Evleri ve Yaşam Tarzına Müdahale ÖĞRENCİ EVLERİ VE YAŞAM TARZINA MÜDAHALE
Rujhat Avşar 14.11.2013, 12:52
DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)! DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)!
Hasan Karataş 17.10.2013, 01:57
Erdoğan Diktatörse Bu Hoşgörü Niye? ERDOĞAN DİKTATÖRSE BU HOŞGÖRÜ NİYE?
Nurettin Oğuz Alhan 02.09.2013, 15:27
MAM (Milli Alternatif Medya) MAM (MİLLİ ALTERNATİF MEDYA)
İsmail Turan Çakır 30.07.2013, 02:27
Gelenekçi miyiz? Yenilikçi mi? GELENEKÇİ MİYİZ? YENİLİKÇİ Mİ?
Samet Ülker 30.07.2013, 01:25
MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI
Mehmet Aysan 29.07.2013, 15:05
Strateji Akademisi Başkanı Mesut Ülker STRATEJİ AKADEMİSİ BAŞKANI MESUT ÜLKER
Mesut Ülker 23.07.2013, 19:02
AK Parti MKYK Üyesi Mazhar Bağlı AK PARTİ MKYK ÜYESİ MAZHAR BAĞLI
Mazhar Bağlı 23.07.2013, 18:59
Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu PROF. DR. EROL KATIRCIOĞLU
Erol Katırcıoğlu 23.07.2013, 18:58
Gezi Eylemlerinin Çözüm Sürecine Etkisi... GEZİ EYLEMLERİNİN ÇÖZÜM SÜRECİNE ETKİSİ...
***Haftanın Sorusu*** 23.07.2013, 18:55
12 Eylül Darbesi 12 EYLÜL DARBESİ
Oğuzhan Dursunkaya 07.07.2013, 00:55
Ben de kaygılıyım, ben de kaygılıyım BEN DE KAYGILIYIM, BEN DE KAYGILIYIM
Tuğrul Özşengül 30.06.2013, 07:22
Endişeliler ENDİŞELİLER
Yonca Kaya Şahin 27.06.2013, 14:52
Türkiye-İran-Rusya (Türkiye İran İlişkilerini Gözden Geçirmeli) TÜRKİYE-İRAN-RUSYA (TÜRKİYE İRAN İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ)
Alperhan Baysan 28.05.2013, 00:17
ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR... ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...
Setenay Yüksel Olguner 24.05.2013, 09:34
Demokrasimizin Mimarı "Celal Bayar" DEMOKRASİMİZİN MİMARI "CELAL BAYAR"
Uğur Şahan 19.05.2013, 00:30
FAİLLER YAKALANDI! FAİLLER YAKALANDI!
Deniz İster 13.05.2013, 14:54
Türkiye'de sağlığın geliştirilimesi TÜRKİYE'DE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLİMESİ
Prof. Dr. Erkan Pehlivan 17.04.2013, 10:20
Mısır’da Kıptı Hristiyan-Müslüman Çatışması Tezgahlanıyor! MISIR’DA KIPTI HRİSTİYAN-MÜSLÜMAN ÇATIŞMASI TEZGAHLANIYOR!
Can Acun 07.04.2013, 19:57
İsrail'in Özrü İSRAİL'İN ÖZRÜ
Soner Kırkpınar 29.03.2013, 19:12
​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ? ​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ?
Vahdettin İnce 15.03.2013, 17:50
DEPLASMANDA TEK BAŞINA DEPLASMANDA TEK BAŞINA
Cumhur Cebeci 04.02.2013, 22:19
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ  /KIŞ AYLARI VE GRİP SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ /KIŞ AYLARI VE GRİP
Serdar Bayrak 23.01.2013, 22:02
Kapısuyu tersanesinin hazin sonu KAPISUYU TERSANESİNİN HAZİN SONU
Ahmet Üder 06.01.2013, 18:45
Hayatın Tabelaları HAYATIN TABELALARI
Sıla Onat 03.01.2013, 02:20
Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ALİ YAŞAR SARIBAY
Ali Yaşar Sarıbay 11.11.2012, 18:09
İstifa eden kıdem tazminatı alabilir mi? İSTİFA EDEN KIDEM TAZMİNATI ALABİLİR Mİ?
Cihangir Cayrancı 31.10.2012, 16:55
Eğitimde Yaşam Alanı EĞİTİMDE YAŞAM ALANI
Dr.Yağmur Yeşilırmak 25.10.2012, 18:01
BAZEN... BAZEN...
Asım Yıldırım 17.10.2012, 10:55
BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE
Cihat Şimşek 10.10.2012, 22:28
EFSANE… EFSANE…
Seyda Yalvaç 10.10.2012, 12:05
ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI
Destek FX 09.10.2012, 14:59
Neşet Ertaş ve Bana Kalan Bağlaması NEŞET ERTAŞ VE BANA KALAN BAĞLAMASI
Cuma Hikmet 26.09.2012, 18:52
MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK
Necmettin Tetik 26.09.2012, 01:22
İSLAM ve TASAVVUF İSLAM VE TASAVVUF
Abdurrahim Çölgeçen 13.08.2012, 16:16
Olimpiyat Oyunlarındaki ABD Bayrağı.! OLİMPİYAT OYUNLARINDAKİ ABD BAYRAĞI.!
Bilal Şentürk 12.08.2012, 10:57
Beni zygonla döven adam hakkı için BENİ ZYGONLA DÖVEN ADAM HAKKI İÇİN
Eda Alanson 11.07.2012, 05:41
Avrupa'nın En Başarılı Girişimcisi Berna İlter Seçildi (Söyleşi) AVRUPA'NIN EN BAŞARILI GİRİŞİMCİSİ BERNA İLTER SEÇİLDİ (SÖYLEŞİ)
Seda Karakaya 03.07.2012, 20:09
Yurt Dışından Telefon Getirmek YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRMEK
Bekir Hilmi Nayır 21.06.2012, 10:56
Çaygözyaşları ÇAYGÖZYAŞLARI
Fréderike Geerdink 04.06.2012, 13:34
Ne Demişler: Ağaçı Yaşken, Delegeyi Hoşken NE DEMİŞLER: AĞAÇI YAŞKEN, DELEGEYİ HOŞKEN
Oğuzhan Erdoğan 17.05.2012, 17:07
Boş Yazı BOŞ YAZI
Taha Ün 10.05.2012, 08:35
Engelliler Eczanede!!! ENGELLİLER ECZANEDE!!!
Nazlı Şencan 30.04.2012, 23:19
CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!.. CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!..
Volkan Akay 20.04.2012, 09:33
SURİYE DEVRİMİ SURİYE DEVRİMİ
Mert C. Demir 16.03.2012, 03:50
Suriye’de Kayıp Gazeteciler Ve 2 Sorun SURİYE’DE KAYIP GAZETECİLER VE 2 SORUN
Yonca Karakemer 15.03.2012, 01:23
"Kaldı Bu Yaşamak Suçu Üstümde" "KALDI BU YAŞAMAK SUÇU ÜSTÜMDE"
Zeynep Olgaç 22.01.2012, 00:49
Geç Bile Kalındı GEÇ BİLE KALINDI
Ali Aydın 18.01.2012, 02:05
Bir Ahkam Kesen Başörtülü ! Hazır mısınız? BİR AHKAM KESEN BAŞÖRTÜLÜ ! HAZIR MISINIZ?
Yasemin Vatandaş 15.01.2012, 15:35
Soykırımı İnkar Yasası, Fransa, Türkiye ve Cezayir SOYKIRIMI İNKAR YASASI, FRANSA, TÜRKİYE VE CEZAYİR
Furkan Şenay 12.01.2012, 16:29
Kampüsten merhaba! KAMPÜSTEN MERHABA!
Tahsin Aksu 27.12.2011, 16:07
KOC gibi sergi KOC GİBİ SERGİ
Tan Yeşilada 30.11.2011, 16:22
Şehir Hayatına Beslenme Önerileri… ŞEHİR HAYATINA BESLENME ÖNERİLERİ…
Op.Dr. Cem Yılmaz 17.11.2011, 12:24
70 bin hayat organ nakli bekliyor 70 BİN HAYAT ORGAN NAKLİ BEKLİYOR
Prof. Dr. Alp Gürkan 05.11.2011, 14:00
Doktorların Sağlık Bakanlığı'yla imtihanı DOKTORLARIN SAĞLIK BAKANLIĞI'YLA İMTİHANI
Emine Bilgiç 03.11.2011, 01:46
KALIN BARSAK KANSERİ KALIN BARSAK KANSERİ
Sadık Yıldırım 01.11.2011, 22:32
BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2 BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2
Serra Karaçam 21.10.2011, 00:10
Güncel Bilgiler GÜNCEL BİLGİLER
Uğur Aksu 18.10.2011, 11:54
Ben’den Vazgeçmek Üzerine BEN’DEN VAZGEÇMEK ÜZERİNE
Yusuf Önaç 16.10.2011, 02:25
SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER... SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER...
Rauf Atilla Polat 28.09.2011, 00:22
Bir dirhem et bin ayıp örter BİR DİRHEM ET BİN AYIP ÖRTER
Prof. Dr. Benal Büyükgebiz 12.09.2011, 11:14
Bel ağrısı ve tedavi yöntemleri BEL AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Bülent Neymen 16.08.2011, 21:55
Türkiye Portreleri TÜRKİYE PORTRELERİ
Sernur Yassikaya 10.08.2011, 14:57
ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!! ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!!
Sedat Bayar 07.07.2011, 04:14
AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ! AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ!
Ahu Şentürk 13.06.2011, 12:08
Oksitlenmiş Siyaset OKSİTLENMİŞ SİYASET
H. Kübra Özan 11.06.2011, 11:20
KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK ! KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK !
Dr. Hamid Aydın 04.06.2011, 16:38
Diyarbakır, Huzur ve Barış İstiyor DİYARBAKIR, HUZUR VE BARIŞ İSTİYOR
Bekir Kaplan 02.06.2011, 21:51
KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ? KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ?
Mehmet Barlas 24.05.2011, 14:22
Dünyadan Göçüp Gitme Töreni DÜNYADAN GÖÇÜP GİTME TÖRENİ
Ömer Faruk Besli 01.03.2011, 16:51
Bize Verilen Yapbozun Bir Parçası Eksikti BİZE VERİLEN YAPBOZUN BİR PARÇASI EKSİKTİ
Merve Şebnem Oruç 31.01.2011, 13:15
BDP - HAS Parti - EDP İttifakı... BDP - HAS PARTİ - EDP İTTİFAKI...
Ekin Gün 28.01.2011, 00:35
Haziran'ın fotoğrafı bugünden belli... HAZİRAN'IN FOTOĞRAFI BUGÜNDEN BELLİ...
Numan Ceyhan 14.12.2010, 02:00
Konuşma Adabı… KONUŞMA ADABI…
Tuba Kalçık 10.11.2010, 02:35
Alın size yeni bir meslek”SOSYAL MEDYA UZMANI” ALIN SİZE YENİ BİR MESLEK”SOSYAL MEDYA UZMANI”
Volkan Köse 14.08.2010, 16:39
Kürt Sorununa Adaletle bakmak KÜRT SORUNUNA ADALETLE BAKMAK
Mehmet Ali Başaran 28.07.2010, 00:58
Hadi Millet İzleyelim HADİ MİLLET İZLEYELİM
M. Onur Lökoğlu 20.05.2010, 02:14
İlköğretimde Kıyafet Serbestliği İLKÖĞRETİMDE KIYAFET SERBESTLİĞİ
Uzm.Ped.Hakan Emanetoğlu 11.05.2010, 19:02
Statükonun elindeki son koz STATÜKONUN ELİNDEKİ SON KOZ
Tarık Safaoğlu 29.04.2010, 00:30
KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !.. KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !..
Hikmet Genç 14.09.2009, 08:11
TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI? TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI?
Dursun Boran 15.03.2009, 14:38
TÜRKİYEDE YÜZÜ KIZARANLAR MUTLAKA VARDIR
Talha Akmehmet 02.04.2008, 13:25
CAHİL HALKIN, CAHİL SEÇİMİ (!)
Recep Canbolat 25.07.2007, 17:56
Yazarların yazıları kendi görüşlerini içermektedir. Yazıların yayına alınmaları yazarlar tarafından yapılmaktadır. HaberX'in kontrolüne tabi değildirler.