Son Haberler
24.07.2016 Pazar 19:31
USD 2,6013 EUR 2,8245 EUR/USD 1,0858 BIST   80645,4/%0,42
ISTANBUL Cuma: 21°C/27°CCumartesi: 21°C/28°CPazar: 20°C/27°C

Havadurumu ayarlari

Lutfen havadurumunu goruntulemek istediginiz sehri listeden seciniz.

TEKNİSYEN YARDIMCILARI EMNİYET'İN KÖLESİ MİDİR?
Önder Aytaç aytac@haberx.com
29.01.2013 18:41
‘Gereğini bilgilerinize arz ederim’ desem sanırım kimse duymaz… Şişştttttttt ‘orada kimse var mı?’ bu sorunlara hemen çözüm getirecek. Çok basit ve hemencecik çözülebilecek / yapılabilecek olan bu sorunsallar, bir an önce halledilmeli / giderilmeli… Emniyet Genel Müdürü çok büyük adam olduğu ve büyük büyük işlerle uğraşığı için, bunlara / böylesi küçük işlere ayıracak vakti yoktur, değil mi?

EMNİYETTEKİ TEKNİSYEN YARDIMCILARI EGM’NİN KÖLESİ MİDİR?

06/06/2012 tarihinde aşağıda linkini de verdiğim ‘EMNİYETTE YARDIMCI HİZMETLİ STATÜSÜ = KÖLE OLMAK (MI DEMEK?)’ başlığı ile bir makale yazdım.

http://www.haberx.com/emniyette_yardimci_hizmetli_statusu_kole_olmak_mi_demek(19,w,11451,401).aspx

O tarihten bu tarafa emniyetteki teknisyen yardımcıları adına / özlük hakları bağlamında bir arpa boyu bile yol alınmadı. Halbuki o yazımdan sonra, makalenin altında yüzlerce yorum ve değerlendirme geldi ve gelen her paylaşımda durumun gerçekten de acil çözüm bekleyen bir kangren olduğu ile ilgili veriler paylaşılmaktaydı… Şöyle ki;

 

1. Bu arkadaşlar, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli ve TÜRKİYE’NİN dört bir yanında çalışan TEKNİSYEN YARDIMCILARI.

 

2. Emniyet teşkilatımızda her sınıf personele yönelik olumlu çalışmalar görevde yükselme ve kariyer yapma olanağı sağlanırken TEKNİSYEN YARDIMCILARI sanki emniyet teşkilatının bir parçası değilmiş gibi görülmekte.

 

3. Bu durum halkın adaletini, emniyetini sağlayan emniyet teşkilatı adına garabet bir hal almış durumda.

 

4. Dışarıda ve sokakta adaleti, emniyeti, sağlayan emniyet teşkilatı, acaba kurum içinde bu adaleti TEKNİSYEN YARDIMCILARI bağlamında sanki sağlamıyor ve hatta sağlamaktan da kaçınıypr bir tavır içerisinde.

 

5. Teknisyen yardımcıları, emniyet hizmetleri sınıfı personeline yazılan çoğu EK GÖREV’lere beraber gitmekte. Örneğin, büyük mahkemeler, siyasi parti mitingleri, kutlamalar, açılışlar, devlet büyüklerini karşılama vb. görevlere emniyet hizmetleri sınıfı personel toplu ulaşım araçlarını ücretsiz olarak kullanırken, teknisyen yardımcıları bu göreve toplu ulaşım araçlarına ücret ödeyerek gitmekteler. Birimlerde görev yaparken işleri bittiğinde diğer kurumlarda olduğu gibi teknisyen odası vb. gibi odaları olmadığından çalıştıkları birimin ortasında beklemekteler. Beklerken de keyfi ve ayak işleri gibi hizmetler de bu teknisyen yardımcılarına yaptırılmakta.

 

6. Toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yaralanmaları ve diğer kurumlarda olduğu gibi onlara da büro veya teknisyen odası gibi bir bölüm ayrılması gerekli.

 

7. Teknisyen yardımcıları ek görevlerde güvenlik tedbiri aldıklarından dolayı, Emniyet hizmetleri tazminatının onlara da ödenmesi gerekli. Ek görevlerde (büyük mahkemeler, siyasi parti mitingleri, kutlamalar, açılışlar, devlet büyüklerini karşılama vb) görevlerde, birim içinde çalışırken de tanındıkları için silah taşıma hakları emekli olduktan sonra da devam etmesi gerekiyor.

 

8. Ayrıca teknisyen yardımcılarının dilek ve şikayetlerini tam olarak iletecekleri herhangi bir birim olmadığından dolayı da onlar büyük bir mağduriyet yaşamaktalar. Bu mağduriyetin giderilmesi için de ivedilikle böyle bir birimin kurulması gerekmekte.

 

9. Yine Türkiye geneli sivil bir komisyon oluşturularak teknisyen yardımcılarının uğradıkları haksızlıklar, aşağılanmalar, görevle ilgili belirsizlikleri bu komisyonda dile getirilmeleri ve çözümleri de bulunmalı.

 

10. GÖREVDE YÜKSELMEYLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ADIM DA BU ANA KADAR HALA ATILMADI.

 

11. EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE BİMER ARACILIĞIYLA DİLEKÇE GÖNDEREN TEKNİSYEN YARDIMCILARINA CEVABEN ADETA BİR SUSTURMA YAZISI GÖNDERİLİYOR. ‘BU KONU’DA BİMER’E TEKRAR DİLEKÇE YAZMAYINIZ SİZE CEVAP VERİLMEYECEKTİR’ DENİLİYOR. BUNUN İLE DE TEKNİSYEN YARDIMCILARI ADETA SUSTURLULMAK, SİNDİRİLMEK İSTENİLİYOR

 

‘Gereğini bilgilerinize arz ederim’ desem sanırım kimse duymaz… Şişştttttttt ‘orada kimse var mı?’ bu sorunlara hemen çözüm getirecek. Çok basit ve hemencecik çözülebilecek / yapılabilecek olan bu sorunsallar, bir an önce halledilmeli / giderilmeli… Emniyet Genel Müdürü çok büyük adam olduğu ve büyük büyük işlerle uğraşığı için, bunlara / böylesi küçük işlere ayıracak vakti yoktur, değil mi?

 

 

Twitter: @onderaytac

E-mail: tarafim@gmail.com

YORUMLARINIZ
ALLAHIM SENGÖRÜYIRSUN BU BÖYLE GİTMEZ - 20.07.2014 12:12
Ülkemiz genelinde her seferinde polis açığı olduğunu belirten emniyet genel müdürlüğü 270.000 emniyet çalışanının 250.000, i emniyet hizmetleri sınıfı personeldir.
Bu 250.000 emniyet hizmetleri sınıfı polis ve rütbeli personelin 100.000,i heba edilerek polislikle alakası olmayan yerlerde çalıştırılması. örneğin Türkiye geneli emniyet genel müdürlüğü ve il emniyet müdürlükleri, polis okulları, buralara bağlı bulunan personel şube müdürlüğü,lojistik şube müdürlüğü,inşaat emlak şube müdürlüğü,pasaport şube müdürlüğü ,trafik tescil şube müdürlüğü,emniyet hekimliği, iş güvenliği şube müdürlüğü,polis evi şube müdürlüğü,polis kampları, polis dinlenme ve sosyal tesisleri ,kademe şube müdürlüğü, krminal polis labaratuvarların’da,81 ilin valilik sekreterleri ve ilçe kaymakamlık sekreterler polis memurları yapmaktadır,Türkiye geneli emniyet teşkilatında her birimin idari büro ve idari kısımları bu kısımlarda 08:00 12:00 13:00 17:00 sivil memur çalışma saatleri ila çalışıp polislikle ilgisi olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan terör tazminatı alan bu personel sivil memur görevi yapmaktadır .
1-polisevi otel bölümüne’de resepsiyonada otel kayıtları tutan ve hesap alan polismemuru sayısı 3 yada 4 tür ,polis evi cafesinde hesapücreti almakla görevli polis memuru 3 yada 4 tür,polis evi restorantında hesap ücreti alamkla görevlendirilmiş poli memuru sayısı 3 yada 4 tür ,polis evi düğün salonunda hesap ücreti almakla görevli polis memuru sayısı 2 yada 3 tür ,polis evi spor solonunda spor hocalığı yapan polis sayısı 2 yada 3 tür ,polis evi muhasebe ve depoda görevli polis sayısı 4 yada 6 dır , 1 komser ,1 emniyet amiri,1 2 yada 3 sını emniyet müdürü görevlidir . polis evinde çalışan ortalam emniyet hizmetleri sınıfı personel sayısı ilere göre 15 ila 30 arasın’da degişmekte dir

2-lojistik şubemüdürlüğün,de 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük haklarından yaralanan polis sayısı illere göre 4o yada 50 adet polis 3 ila 5 rütbeli görev yapmak tadır.
3-inşaat emlak şubemüdürlüğünde görevli kısımlarda 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük haklarından yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır . 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır .ortalama türliye geneli 15 ila 20 dir.
4-personel şube müdürlüğünde 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır .ortalama polis okulu ve il emniyet müdürlükleri sayısı 20 ila 30 arasında değişmekte
5-pasaport şube müdürlüğü’de08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır .ortalama türkiye genie sayısı 15 ila 30 değişmekte
6-trafiktescil ve deneleme şube müdürlüklerinde görevli 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır .ortalama türkiye geneli sayıları 40 ila 60 olarak degişmekte
7-emniyet hekimlinde görevli 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır .ortalama türkiye geneli sayıları 3 ila 5 olarak değişmekte.
8-polis dinlenme ve sosyal tesilerin’de görevli 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır.ortalama türkiye geneli sayıları 20 ila 30 arasında değişmektedir.
9-bakım onarım şube müdürlüklerinde görevli 08:00 12:00 13:00 17:00 sivilmemur çalışma sahatleri ila çalışıp polislikle alaksı olmayan bu görevleri sürdürerek polis özlük hakların’dan yaralanan bu persone sivil memur görevi yapmaktadır.ortalama türkiye geneli sayıları 15 ila 20 arasında değişmekte
10. Emniyet teşkilatına ait ekip oto şöförlerinin yanı sıra hizmet otolarında emniyet hizmetleri personel kullanmaktadır .ortalama hizmet otosu şöförü Türkiye geneli 20.000 30.000 bulmaktadır.
Türkiye geneli ortalama hesaplandıgı zaman 100.000 bulmaktadır.

Bu nedenle emniyette görevli yardımcı hizmetler teknisyen yardımcıları görev alanlarıdaratılmaktadır ayrıca sadece keyfi olarak çalıştırılmakatdır . 10.03.2014
tek yrd adalet istiyoruz - 20.07.2014 11:53

Bizler emniyet genel müdürlüğü bünyesinde görevli Türkiye’nin dört bir yanında çalışan teknisyen yardımcıları ve sivil memurlarız. Emniyet teşkilatımızın kurulduğu tarihten buyana teknisyen yardımcıları ve sivil memurlar hariç her sınıf personele yönelik onlarca özlük haklarında iyileştirme çalışması yapılmış görevde yükselme ve kariyer yapma olanağı sağlanırken teknisyen yardımcıları ve sivil memurlar emniyet teşkilatının bir parçası değilmiş gibi görülüyor.
Piskolojik baskının kol gezdiği mobbinngin tavan yapığı hakaretlerin havada uçuştuğu bu teşkilatta adaletten bahsedilemez. Teknisyen yardımcıları ve sivil memurların çalıştığı birimde en ufak bir tartışma oldumu haklı haksız polis polisi tutar ve amirin karşısına gittiğiniz zaman polisin karşısında direk sivil memur yada tenkiyen yardımcısı suçlu duruma düşer. Kaldıki bir sorunun oldgu zaman birim amiri veya il emniyet müdürüne sorunu çözmesi için gittiğin zaman kardeşim zoruna gidiyorsa istifa et diye dinlemeden azarlar . Herhangi bir soruşturma geçirdiğin zaman ifade polis memuruna verilir sivil memurun olmadığı için sadece emniyet hizmetlerinin bulunduğu komisyon tarafından incelenerek sıf sivil memur yada teknisyen yardıcısı oldugu için haksız duruma düşürülür cezalandırılır . Kurum içinde teknisyen yardımcılarına çaycı, çorbacı, temizlikçi diye hitap edilir. Teknisyen yardımcısının yaptıgı işler ise sabah şubenin temizliğini yaptıktan sonra çay kahve ayak işleri ve amirin, memurun zaman,zaman simit al bana sigar al şu faturamı yatır gibi ve benzeri keyfi işler yapmak zorunda kalır . 2 yıllık polis okulundan mezun olan polis memuru meslekğin içindeki açılan sınavlara müracat ederek 1sınıf emniyet müdürüğüne kadar yükselmektedir. Polis kolejinden mezun olan bir komiser yardımcısı otomotik olarak 1 sınıf emniyet müdürlüğüne kadar yükselmektedir oysa nice lise ve yüksek okul ,daha değişik bıranşlarda fakülte mezunu teknisyen yardımcısı ve sivil memurların önü kapalıdır .
Bu durum halkın adaletini, emniyetini sağlayan emniyet teşkilatı adına garabet bir hal almıştır. Dışarda ve sokakta adaleti, emniyeti, sağlayan emniyet teşkilatı acaba kurum içinde bu adaleti sağlayabiliyor mu? biz teknisyen yardımcıları ve sivil memur lar kurum içinde bu adaletin sağlanamadığını düşünüyoruz. biz teknisyen yardımcıları, emniyet hizmetleri sınıfı personeline yazılan çoğu ek görev’e beraber gitmekteyiz. örneğin, büyük mahkemeler ,siyasi parti mitingleri, kutlamalar, açılışlar ,devlet büyüklerini karşılama ,spor musabakaları tamamı vb. aynı riskleri taşımaktayız. ek görevlere emniyet hizmetleri sınıfı personel toplu ulaşım araçlarını ücretsiz olarak kullanırken biz teknisyen yardımcıları bu göreve toplu ulaşım araçlarına ücret ödeyerek gitmekteyiz. birimlerde görev yaparken işimiz bittiğinde diğer kurumlarda olduğu gibi teknisyen odası vb. gibi odamız olmadığından çalıştığımız birimin ortasında beklemekteyiz beklerken de keyfi ve ayak işleri biz teknisyen yardımcılarına yaptırılmaktadır . Toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yaralanmamız ve diğer kurumlarda olduğu gibi bizlere de büro veya teknisyen odası gibi bölüm ayrılması gerekmektedir. ek görevlerde güvenlik tedbiri aldığımızdan dolayı emniyet hizmetleri tazminatının bizlere de ödenmesini itiyoruz . Terör bölgesin sayısı 600 den az olan teknisyen yardımcıalrı da terörtazminatı ödenmesi gerekir çünkü geçmişte saldırılarda teknisyen yardımcılarıda hayatını kaybetmiştir örnegin kayseri pınarbaşı da buluna polis okulun da şehit olan teknisyen yardımcısı arkadaşımız gibi vb. Ek görevlerde (büyük mahkemeler, siyasi parti mitingleri, kutlamalar, açılışlar ,devlet büyüklerini karşılama vb) görevlerde birim içinde çalışırken de tanındığımız için silah taşıma hakkının emekli olduktan sonra da devam etmesini işitiyoruz. ayrıca teknisyen yardımcılarının dilek ve şikayetlerini tam olarak ileteceği herhangi bir birim olmadığından dolayı büyük bir mağduriyet yaşamaktayız. Bu mağduriyetin giderilmesi için ivedilikle böyle bir birimin kurulması gerekmektedir. Yine Türkiye geneli sivil bir komisyon oluşturularak teknisyen yardımcılarının uğradıkları haksızlıklar, aşağılamalar, görevle ilgili belirsizlikleri bu komisyonda dile getirilmeli çözüm bulunmalıdır. .görevde yükselmeyle ilgili herhangi bir adım atılmamıştır emniyet teşkilatının kuruluşundan bu yana hiçbir yükselme hakkı verilmeyen teknisyen yardımcılarının beş yıl ve üzeri çalışanlar için genel hizmet memurluğuna yükselmelerine imkan verilmeli gasp edilen hak telafi edilmeli ve diğer teknisyen yardımcıları içinde iki yılda bir görevde yükselme sınavı açılması gerekmektedir. Yüzbintane emniyet hizmetleri sınıfı personelin sivilmemur görevi yaparak polis özlük haklarından yararlanmaktadır . Teknisyen yardımcısı kelimesinin anlamının hiçbir anlam ifade etmediğinden teknisyen yardımcısı kelimesi düzeltilerek sivil memur yardımcı hizmetler olarak değiştirilmesi gereğini bilgilerinize arzederim. 10.03.2014
ali dursun - 24.05.2014 18:11
ben şehit oğlusoyum vede şehit abiesiyim ban devletim iş verdi allah razı olsun devietimden ama bizi zeiyurlar bum bize sahip çıkmam bun lütfen sezimizi duyun
ahmet can - 22.04.2014 02:16
Teknisyen yardımcıları adina cok seyler yazilmis bulunulmakta ve halen hic bir icraat yok ben sahsen kendi hakimi helal etmiyorum. Tum kurumlarda tahin alma varken emniyet teknisyen yardimcilarina böyle bir sans tanitilmamis kimin nerede calisacagi bile beli olmuyor.size hicbirsey demek istemiyorum sadece duyarli olsaniz.bu bize yeterli 13 yil yurta kaldim. Ailemden uzak işe girdim. Yine ailemden uzagim 4 yildir ben hep aile hasreti ile mi yasayacagim ailem urfada ben ise bitlis tatvanda 7 saat yol var aramizda ve yilda bir görüyorum ailemi siz yaşam nedir bilmesiniz sizler icin yasam iki dil bir hece dir ancak bugun kurt sorunu yarin turk sorunu diğer gun cemaat ertesi gun fenerbahçe sonra nasıl..... vesaire demek istedigim suki bizler kardesiz ayni vatab icin sehit vermisiz artık bu sorunlari kapatin kendi milletinizin sorunlariyla ilgilenin lutfen ne mutlu Türküm diyene.duyarli olmaya davet ediyorum sizi
bu haber yazısını önder hocaya gönderen kişi benim - 03.03.2014 22:45
TEKNİSYEN YARDIMCISI ARKADAŞLAR SENDİKA KURMA HAKKI VERLDİ BİLDİGİNİZ ÜZERE ÖYLE KAPSAMLI BU ÇALIMADAN DAHA GENİŞ 100.000 POLİSİN POLİSLİKLE ALAKASIZ YERLERDE SİVİL MEMUR GÖREVİ YAPARAK POLİS ÖZLÜK HAKLARINDA YARALANMALARINI ANLATAN ÇALIŞMAYI İLGİLİ YERLERE SUNARAK ARTIK BU SALTANATA BABAMIN ÇİFLİGİ OLAYINA SON VERMEK İÇİN ELİMDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAGIM.
bu haber yazısını önder hocaya gönderen kişi benim - 10.02.2014 21:37
ulan selim olacak kişi banabak bu yazacaklarımı o olmayan kafana sok .
1 polismemeurunun görevi polis evinde resepsiyonda otelemi bakamak
2 polismemeurunun görevi polis evi resepsiyonunda yemeke parasımı almak
3 polismemeurunun görevi polis evi düğün salonunamı bakmak
4 polismemeurunun görevi lojitik şube müdürlüğünden enaz 30 polisin 08-17 düzmemurgibi çalışıpm polis özlük haklarındanmı yararlanmak yani görünüşte polis
5 polismemeurunun görevi bakım onarım şube müdürlüğünde yani araçların bakımının yapıldığı yerde polilik hangi görevvar polis selayet kanunun ilgilendiren hiç bir işyok ama enaz 15 adet polis boştan yere çalışmakta
6 polismemeurunun görevi idari bürolarda düz memeurlargibi 08-17 çalışaraka polislik yaptıgınımı sanıyorsun ve 250 emniyet teşkilatının neredeyse 100 bini hiç polilikle alakası olmadan polis özlük haklarından yaralanması seni gibi uyuzlara normal gelebilir.
7 koleyden gelen bir komser yardımcısının 1 sınıf emniyet müdürü olanakadar önü açıktır
polis memurunun 2 sınıf emniyet müdürü olanakadar önü açıktır . teknisyen yardım cıları ve sivilmemurların önü kapalıdır . sen o sivri beyninle neyapmaya öçalışuıyorsun
tek yerdelerin görevinden bahsedeyim inşallah senin o olmayan beynin alab,ilir
1 teknisyen yardımcılarının görevi birimdeki emza defterinden sorumlu olamak
2 müdüriyete evrak diğer kurumlara evrak postaya evrak tekniyen yardımcılarının görevidir
3santrale bakmak
4 birimin temizliğini yapmak
5 ısıtmaişlemleri
bu 5 madenin bize ait olan 1-2-3 madede verilen görevleri polis neden bizim yerimize yapar soruyorum.
şimdi senin o sivri beynine soru yorum yukardaki yazdıkklarımda gılını kıpırtmadan aynı zamanda terör parsı almakta adaletmi ben adaletin saglanamadıgı bu kurumda hiç kimseye ve duyarsız olan diğer devlet yetkililerne hakkımı HELAL ETMİYORUM
teknisyen bozuntusu - 02.12.2013 00:16
Bizler görevde yükselme sınavının acılması icin cabalarken, polisler tbmm ye 3600 ek gösterge icin dilekce veriyorlar. Ne demeli bilemiyorum. Su durumda ünvanımızı Teknisyen Bozuntusu olarak degistirilmesi lazım. Sayın genel müdürümüzde teknisyen bozuntularının müdürü olsun. yakısır.
hüseyin özdemir - 06.11.2013 19:48
sayın aytaç abimiz sorunlarımıza deyindiniz için size sonsuz teşekkürler sizi izlemeye devam ediyorum saygılarımla
muratcem63 - 31.10.2013 01:04
şu tek. yar. ne iş yapar deyip küçümseyen arkadaşlar..inş sizin yakınlarınızdan biri de tek. yar. olup yan gelip yatar.bakalım o zamanki tavrınız da bu olack mı?
Musa kürek - 30.10.2013 12:25
Bende teknisyen yardımcısıyım ve yazılanların hepsi çok dogru...Meslege ilk girdigim yıllarda müdürlükde basladım.Ve bir süre sonra bir rütbelinin soyledigi sozunu abartısız aktarıyorum (Sen çok yakışıklısın seni polis evine alacam dedi) ben her ne kadar polis evinde çalışmak istemesemde ne yaptı ne etti ani bir kararla tayinim polis evine çıktı.Kendi kendime şöyle düşündüm yakışıklı olmamın bana polis evinde ne faydası olacak ki ? ve göreve basladım 1.5 yıl orada çalıstım.Devlet memuruyuz ya 8-5 çalışacagiz ya teknisyen yardımcılarında oyle bir kanun yok sabah gelirsin 7:30 da akşama kaçda çıkacagin belli olmaz.1 hafta isteksiz calıstım ve beni polisevine aldıran rütbeli müdüre şikayet etti Falancı teknisyen çalışmiyor diye.Makama cagirdi2.sınıf müdür azarladı bagirdi cagirdi.Beni seni falancı ilçeye sürerim diye tehdit etti müdür bey sinirden ellerim ayaklarım titredi sinirden konuşamadım bu hareketleri tehditleri hak edecek ne yaptım ben ? oysa çalışmamam söz konusu bile degildi her dediklerini yapıyordum.polisevi lanet bir yer mesai saatin belli degil ne iş yaptigin belli degil tabi bu müdürlüklerde de geçerli özlük haklarımız yok diye her istediklerini yaptırıyorlar.Bu baskılara hakaretlere dayanamadım üstüme gelenin ustune gittim içime ata ata nereye kadr sabredecek insan sabırtaşı olsa patlar...bir kaç polisle tartıştım yag gibi suyun üstüne çıkmayı çok iyi biliyorlar yani polislikden baska her şeyi biliyorlar.Bir gün başmüdürün misafirleri geldi Ramazan idi iftarı protokol salonunda verecekelrdi ve ne yazık ki garsonları bendim.Çorbalarını ezan okunurken getirdim diye ertesi gün protokol salonunu temizlerken beni cagirdi yanina sözde ezan okunurken çorbaları geldigi için kibirli-gururlu baş müdürümüz misafirlerine rencidse olmuş.Soyledigi söz şöyle;bir daha boyle bir hata yaparsan seni falancı ilçeye sürerim o ilçede mahrumiyet bir yer ve il merkezine çok uzak denetlemeci müdürlerin bile zorla geldigi bir ilçe...neticede o dedigim ilçeye sürüldüm 2.bir hataya gerek kalmadan...Adalet ne yazık kı kesesi dolu ve arkası saglam olan insanlar için...bizlerin sesini duyan yok.Ne bu teşkilata nede sorumlulara bu ezilmelerin hakaretlerin-aşalanmaların hakkını bir gün vereceksiniz ve hakkımı sizlere bu dünya da helal etmiyorum.....
hasan - 21.08.2013 13:25
herkes gibi bende yorumlara katılıyorum tekn yrd ları üvey evlat muammelesi yapılmaktadır Ayrıca sosyal hizmetlerden gelen arkadaşlarımıza da rencide edici kelimeler sarf edilmektedir hep çocukları her işte kullanıyorlar hemde iş bulmuş ta beğenmiyor gibi sözler sarf edilmektedir Butür davranışları esefle kınamaktayız.
emekli tek yar - 01.08.2013 01:44
bari ekgösderge verin
uğur - 25.07.2013 23:19
bu yorumları gördükce delirecem ya. teknisyen yardımcıları yükselirse masa başında oturupta karakoldaki polisle aynı maaşı alma yüzsüzlüğüne sahip arkadaşlar var bu klavye kahramanları onlardan galiba. polisevlerinde resepsiyonda çalışanlar. yemek fişi kesenler. ayda kestiği çay fişi maaşının üçte biri etmeyen polislerimiz var. tabiki istemezler teknisyen yardımcısının yükselmesini. asli görevlerini yapmak zorunda kalacaklar çünkü. tabi teşkilatımızda böyle kötü niyetlilerin olması çok normal o kadar insanın içinden bunların çıkması şaşırtmasın arkadaşlar bizi. önder abimiz bunlara inanmaz inşallah.
uğur - 25.07.2013 23:11
önder abimize saygılarımla Allah razı olsun abi sesimize kulak verdin. tabi hami gibiler çıkacak arkadaşlar kağale almayın arkadaşı mutlu olsun kendi kendine. lisans mezunu yüksel lisans meunu myo mezunu meslek lisesi mezunu binlerce arkadaşımız liseyi zorla bitiren polis kardeşlerimizin zoruna gidebilir. inşallah olumlu adımlar atılacak.
ali34 - 02.05.2013 14:34
hami - 19.02.2013 18:20
Teknisyen yardımcısı görevde yükselip teknisyenmi olacak, o zaman hepsini teknisyen yapalım, yoksa mühendismi olacaklar, ne iş yaparlarki, ses düzerimi ayarlıyorlar, araba motorumu rektefe ederler, yaptıkları kapı kolunu düzeltmek, pencere menteşesini yapabiliyorlarsa değiştirmek, duvara taütılacak poster için çivi çakmak delik açmak, yerine göre çay demlemek, kantinlerde yemekhanalerde çalışmak ekmek dağıtmak, özel şirket temizlikçilerine talimat vermek, malzeme taşıttırmak,
hami kardeş nerde yaşıosun bilmiyorum ama gerçekler böyle degil en azından ist te böyle deil. birincisi memur oldugumuzu hissetmek istiyoruz. ayakçı deil.lisans mezunuyum. bilg. operatörlüğü 260 saatlik sertifikam var. bilgisayarla aram gerçekten çok iyi öyleki kurumda bilgisayarı bozulan terör kadrolu köy bakkalı depocusunun (kendisi 3500 maaş alır Allah daha çok versin ama polis sen çık dışarı polisliğini yap devleti sömürme.) bilgisayarını elimdeki paspas veya çay tepsisini bırakır tamir ederim daha iyi face ye girsin sörf yapsın diye.sabahları 7.30 da gelir çayı demler, tuvaletleri temizler, 12 oda ve kocaman bi kolidordan oluşan büronun süpürge ve paspasını yaparım. memurlar gelince ben köle henüz kahvaltı yapmadan çay servisine başlarım. sonra kısa bi kahvaltı, memurların masalarında bırkatıkları pislikleri temizlemeye çıkarım, sonra sıralı amirlerim gelmeye başlar, onlarında kahvaltılarını hazırlar (en az 5 kişilik) çaylarını portakal sularını sıkarım.sonra angarya işler vardır depo düzeltme masa sandelye taşıma, su taşıma vs.. hayal gücünle sınırlı.öylen yemegi vakti gelir yemekler dışardan gelir tencerelerle onları taşırım 60 kişilik yemek servisine başlarım 4 çeşit yemek buda kişi başı 4 tabak yapıo.yemek herkese dagıttıktan sonra odayı temizler paspaslar çay servisine hızlı bi şekilde girerim.akabinde amirlerde acıkmaya başlar onlarada yemek yemek servisi yapar koştura koştura bagarış çagarış hergün en az 3-5 fırça yerim çünkü yetişemem heryere unutuyorum bazen bişeyleri. memurlardanda ali hiç bakmıosun bize bak misafirlerimiz geldi misali yavşakça fix bi tavırlar. çok çalışan çok hata yaparmış derler. anti deprasan haplarıyla tanıştım bu meslekte. neyse işleime döneyim amirlerin de yemegi bittikten sonra çay servisi tüm hızıyla tekrar başlar taa 5 çayına kadar. sonra çerez kurabiye çay devam leş gibi ter oluyorum.memurlar 5 te çıkıo ben 6 da anca bitio işim. onlar kart gösterip beleş binio ben akbilimi basıp gidiyorum. ertesi gün yine aynı bayram seyranda yok.bazen sırf sesimiz duyulsun diye kurum içinde intahar etmeyi bile düşünüyorum kitabımız intaharı yasakladıgı için vaz geçiyorum. umarım hami kardeşimizin sorularına yanıt olabilmişimdir.
Bu sayfaya yorum yazarak tarihe not düşün.
1 2 3 4 5 6 7 8

KÖŞE YAZILARI
AMERİKAN BİZONU AHMAK AMERİKAN BİZONU AHMAK
Serdar Karadeniz Bugün, 17:45
SUSARAK SEVMEK SUSARAK SEVMEK
Fatih Yokuş Bugün, 15:24
DNA’ NIN BÜYÜK SIRRI KEŞFEDİLDİ DNA’ NIN BÜYÜK SIRRI KEŞFEDİLDİ
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Bugün, 13:40
Demokrasi Nöbetleri Yazısı 4: Korkak Yöneticiler! DEMOKRASİ NÖBETLERİ YAZISI 4: KORKAK YÖNETİCİLER!
Mevlüt Özben Bugün, 00:50
AHMAK AHMAK
Burhan Özbey 22.07.2016, 23:53
AKİF'LE NEODARBE NESİL HASBİHAL AKİF'LE NEODARBE NESİL HASBİHAL
Dr. Ahmet Berk 22.07.2016, 23:46
Los Angeles’te Darbe Günü Nasıl Geçti? LOS ANGELES’TE DARBE GÜNÜ NASIL GEÇTİ?
Vakkas Doğantekin 21.07.2016, 09:41
Delil lazım!... DELİL LAZIM!...
Turgay Çınar 21.07.2016, 08:55
İHANETİN SAĞDAN GELENİ İHANETİN SAĞDAN GELENİ
Vildan Adalı 20.07.2016, 11:00
Bilişim Hukuku ve Sosyal Medya Suçları BİLİŞİM HUKUKU VE SOSYAL MEDYA SUÇLARI
Kurtuluş Aybirdi 19.07.2016, 10:43
BİR DARBE BİLE YAPAMADIN BE NA-MÜBAREK(!) BİR DARBE BİLE YAPAMADIN BE NA-MÜBAREK(!)
Zekeriya Menak 19.07.2016, 09:40
Savaş Oyunları ve 2. Darbe İhtimali SAVAŞ OYUNLARI VE 2. DARBE İHTİMALİ
Ahmet Akgül 19.07.2016, 01:00
“Suçluyorum” “SUÇLUYORUM”
Cahit Kılıç 18.07.2016, 13:48
DARBE!! DARBE!!
Kemal Furkan 18.07.2016, 12:19
  DARBECİLERE KARŞI, MİLLETİN DARBESİDİR! DARBECİLERE KARŞI, MİLLETİN DARBESİDİR!
İbrahim Dursun 18.07.2016, 11:09
DARBE TERÖRÜNE KARŞI MİLLETİN ZAFERİ DARBE TERÖRÜNE KARŞI MİLLETİN ZAFERİ
Zülküf Aras 18.07.2016, 00:05
TERÖR VE TURİZM TERÖR VE TURİZM
Erdem Özçelik 17.07.2016, 21:51
Bir demet darbe... BİR DEMET DARBE...
Benil Sibel Özyürük 16.07.2016, 18:11
A-hlaksızlık C-ahillik U-tanmazlık N-edir? A-HLAKSIZLIK C-AHİLLİK U-TANMAZLIK N-EDİR?
Orhan Cesur 14.07.2016, 22:05
Adalet Bakanlığı'na sesleniyorum ADALET BAKANLIĞI'NA SESLENİYORUM
Eyüphan Kaya 13.07.2016, 16:47
SURİYELİLER ÜZERİNE SURİYELİLER ÜZERİNE
SSerra Erdoğan 11.07.2016, 04:47
İmgelerle Hastalıklar İMGELERLE HASTALIKLAR
Prof. Dr. Cengiz Yakıncı 03.07.2016, 15:52
KONGRE ASLANIN AĞZINDA KONGRE ASLANIN AĞZINDA
Murat Gençoğulları 03.07.2016, 04:13
İSLAMCILARIN KÜLTÜRELSİZLİĞİ İSLAMCILARIN KÜLTÜRELSİZLİĞİ
Hasan Tülüceoğlu 02.07.2016, 12:07
Tayyip Erdoğan'ı Gönderin İngiltere kurtulsun TAYYİP ERDOĞAN'I GÖNDERİN İNGİLTERE KURTULSUN
Yavuz Demir 25.06.2016, 00:16
Fatih Terim: Ulusal Hain! FATİH TERİM: ULUSAL HAİN!
Ahmet Kaya 22.06.2016, 14:27
Çocuk masallarındaki korkutucu gerçekler ÇOCUK MASALLARINDAKİ KORKUTUCU GERÇEKLER
Mevlana Çakıral 21.06.2016, 10:15
Şehirlerde Bisiklet Yolları ŞEHİRLERDE BİSİKLET YOLLARI
Prof. Dr. Mustafa Öztürk 18.06.2016, 17:42
“MAHZEN-ÜL ULÛM” ‘DA İLİM TELAKKİSİ “MAHZEN-ÜL ULÛM” ‘DA İLİM TELAKKİSİ
Metin Acıpayam 14.06.2016, 21:34
BAHAR, DETOKS VE BİR SERİ KATİLİN DRAMI BAHAR, DETOKS VE BİR SERİ KATİLİN DRAMI
Kevser Akın 14.06.2016, 03:34
TAYYİP BİR GİTSE TAYYİP BİR GİTSE
Naci Taban 14.06.2016, 02:27
“Biz cenaze için burdayız! Uygun olmaz!” “BİZ CENAZE İÇİN BURDAYIZ! UYGUN OLMAZ!”
Yusuf Serçe 13.06.2016, 11:56
Ne olacak şimdi? NE OLACAK ŞİMDİ?
Şefik Kantar 02.06.2016, 15:37
TOPLUMSAL UZLAŞMA VE EĞİTİM TOPLUMSAL UZLAŞMA VE EĞİTİM
Hasan Güneş 16.05.2016, 21:38
Dini Tabu Olarak Görenlerin Sayısız Tabuları Var DİNİ TABU OLARAK GÖRENLERİN SAYISIZ TABULARI VAR
Barış Temur 14.05.2016, 15:45
İlk Üç Madde ve Laiklik İLK ÜÇ MADDE VE LAİKLİK
Özcan Yazıcı 28.04.2016, 18:43
 Müslüman olmak! MÜSLÜMAN OLMAK!
Birgül Kapaklıkaya 07.04.2016, 02:21
Düpedüz Vahşiyiz Biz DÜPEDÜZ VAHŞİYİZ BİZ
Arif Özutku 29.03.2016, 15:13
KADIN KADIN
Yasemin Kurçenli 12.03.2016, 19:16
Koltuğum olmadan asla! KOLTUĞUM OLMADAN ASLA!
Yasemin Yıldırım 09.03.2016, 14:54
28 ŞUBAT'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ... 28 ŞUBAT'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
Melih Esat Açıl 01.03.2016, 21:50
En çokta sevgilimsin... EN ÇOKTA SEVGİLİMSİN...
Hülya Okur 14.02.2016, 19:40
ADLİ TATİL KALDIRILMALI! ADLİ TATİL KALDIRILMALI!
Hasan Yaşar Özfidan 08.02.2016, 20:09
HÜKÜMETTEN MASTER PLAN, AMA... HÜKÜMETTEN MASTER PLAN, AMA...
Ahmet Ay 07.02.2016, 15:40
HALKIN İNANILMAZ BAŞARISI HALKIN İNANILMAZ BAŞARISI
Canan Barlas 26.01.2016, 13:54
Büyük Savaşın Eşiğindeyiz! BÜYÜK SAVAŞIN EŞİĞİNDEYİZ!
Yılmaz Ada 14.01.2016, 14:22
Nasıl bu hale geldik? NASIL BU HALE GELDİK?
Özkan Erdem 12.01.2016, 20:25
Bir pirupuganda hikayesi BİR PİRUPUGANDA HİKAYESİ
Yasemin Sümer 23.12.2015, 21:35
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP
Bayram Zilan 07.12.2015, 02:56
RUSYA - TÜRKİYE GERGİNLİĞİ RUSYA - TÜRKİYE GERGİNLİĞİ
Zeynep Günal 29.11.2015, 20:09
Zoru başarmadık; doğruyu bulduk ZORU BAŞARMADIK; DOĞRUYU BULDUK
Engin Konca 16.10.2015, 15:34
BAYRAM MESAJI BAYRAM MESAJI
Hüseyin Kocabaş 23.09.2015, 20:57
SON OYUN SON OYUN
Sefer Ceylan 14.09.2015, 04:17
Cogito Sözlük'ten Dünyaya Yeni Bir Söz COGİTO SÖZLÜK'TEN DÜNYAYA YENİ BİR SÖZ
Ömer Bulut 18.08.2015, 14:30
KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…! KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…!
Semra Cabrero 01.08.2015, 22:00
Osmanlı Armasındaki Masonik Mesajlar OSMANLI ARMASINDAKİ MASONİK MESAJLAR
Eşref Zeki Parlak 23.07.2015, 23:52
ESAD'DAN IŞİD'E, IŞİD'DEN SURUÇ KATLİAMINA... ESAD'DAN IŞİD'E, IŞİD'DEN SURUÇ KATLİAMINA...
Cevdet Kara 21.07.2015, 15:06
Koalisyon Mu “Tekrar Seçim” Mi? KOALİSYON MU “TEKRAR SEÇİM” Mİ?
Hamit Yaz 19.06.2015, 16:55
Arz-Endam, Sınıf Başkanlığı vaat taktikleri ve Gökte Türk ARZ-ENDAM, SINIF BAŞKANLIĞI VAAT TAKTİKLERİ VE GÖKTE TÜRK
Osman Selçuk Ayçiçek 18.05.2015, 18:46
Konutun Sözleşmede Belirtilenden Küçük Olması KONUTUN SÖZLEŞMEDE BELİRTİLENDEN KÜÇÜK OLMASI
Av.Emre Alcan 11.05.2015, 21:27
ADALETİN ELİNDE SİLAH ADALETİN ELİNDE SİLAH
Sevda Salihoğlu Dursun 01.04.2015, 14:35
İçimdeki çocuk İÇİMDEKİ ÇOCUK
İsmail Kara 28.03.2015, 00:17
Kemalizm-Tayyibizm veya Başkanlık Sistemi KEMALİZM-TAYYİBİZM VEYA BAŞKANLIK SİSTEMİ
Burak Yalım 08.03.2015, 14:59
EL FENERİ EL FENERİ
Serkan Güzel 28.02.2015, 01:21
Aday adayları arz-ı endam ederken.. ADAY ADAYLARI ARZ-I ENDAM EDERKEN..
Faruk Faruk 26.02.2015, 12:28
Alim'in Emir'le İmtihanı... ALİM'İN EMİR'LE İMTİHANI...
Birol Topuz 21.02.2015, 13:59
ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK" ÇÜRÜMEMEK İÇİN "BAŞKANLIK"
Ahmet Duvarcı 03.02.2015, 21:20
Birinin söylemesi gerek. BİRİNİN SÖYLEMESİ GEREK.
Ahmet Rıfat 03.02.2015, 12:23
Vahdet Gazetesinde yayınlanmayan Paralel yazım VAHDET GAZETESİNDE YAYINLANMAYAN PARALEL YAZIM
İbrahim Yörük 11.01.2015, 12:21
ADALETİN BU MU? DÜNYA ADALETİN BU MU? DÜNYA
Cemal Aktan 20.12.2014, 15:08
MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ MÜLAKAT SORULARI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ
Yasemin Tecimer 15.12.2014, 17:01
PEYGAMBERE KİBİRLİ DİYEN ADAM PEYGAMBERE KİBİRLİ DİYEN ADAM
Muhammed Çimen 24.11.2014, 13:03
ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ ZEHİRİN YENİ ADI: BONZAİ
Prof.Dr. Göknur Aktay 03.11.2014, 13:19
KÖRHASAN ailesinin bir ricası var KÖRHASAN AİLESİNİN BİR RİCASI VAR
Murat Körhasan 21.10.2014, 23:31
Ali İmran Suresi 28 Ayet: "Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin" ALİ İMRAN SURESİ 28 AYET: "MÜ'MİNLER, MÜ'MİNLERİ BIRAKIP İNKARCILARI DOST EDİNMESİN"
Bekir Çınar 19.10.2014, 14:02
Kobani'ye Destek Eylemleri Ardından Notlar KOBANİ'YE DESTEK EYLEMLERİ ARDINDAN NOTLAR
Didem Tomaslar 12.10.2014, 23:38
Herkes İçin Adalet HERKES İÇİN ADALET
Nesrin Yıldırım 10.10.2014, 19:31
Komşularımızı orta yerde bırakmayız KOMŞULARIMIZI ORTA YERDE BIRAKMAYIZ
Güngör Avcıoğlu 22.09.2014, 23:59
İSLAMİ TERÖRİZM YALANI İSLAMİ TERÖRİZM YALANI
Mithat Tuncay Öcalır 04.08.2014, 01:19
YA ÖYLE DEĞİLSE YA ÖYLE DEĞİLSE
Sedat Ilgın 24.07.2014, 16:24
Tatlı ve buruk duygularla  Allahaısmarladık… TATLI VE BURUK DUYGULARLA ALLAHAISMARLADIK…
Sevda Türküsev 05.07.2014, 12:47
Reisicumhur'dan Sonra REİSİCUMHUR'DAN SONRA
M. Nail Keçili 02.07.2014, 10:47
PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993... PROVOKASYONLARINIZ ORADAYSA ARŞİV BURADA; 1993...
Turgay Yaman 11.06.2014, 14:59
HAYKIRIPTA DUYURAMADIKLARIM HAYKIRIPTA DUYURAMADIKLARIM
Hüseyin Adalan 09.06.2014, 15:10
Gezi neydi, ne değildi GEZİ NEYDİ, NE DEĞİLDİ
Bilgehan Uçak 31.05.2014, 10:10
Karanlık dehlizlerde yaşam… KARANLIK DEHLİZLERDE YAŞAM…
Sema Gül 19.05.2014, 14:06
ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN! ALLAH MÜSTAHAKINIZI VERSİN!
Ayhan Yağızer 19.05.2014, 13:11
Dünden Bugüne El Fetih-Hamas-İsrail İlişkileri -2- DÜNDEN BUGÜNE EL FETİH-HAMAS-İSRAİL İLİŞKİLERİ -2-
Cengiz Koyuncu 02.05.2014, 16:21
Bugün mü, Dün mü? BUGÜN MÜ, DÜN MÜ?
Özlem Özcan 06.04.2014, 23:51
SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ? SALİH GÜLEN'İ TANIYORMUSUNUZ?
Salih Can 26.03.2014, 03:54
Tek Erdoğan  Yalnız Türkiye TEK ERDOĞAN YALNIZ TÜRKİYE
Halid Şener 15.03.2014, 18:23
Ağız Kokusu kaderiniz değil AĞIZ KOKUSU KADERİNİZ DEĞİL
Dt. Arzu Yalnız Zogun 14.03.2014, 10:24
Lübnan Sinemasının en barışçıl yönetmeni LÜBNAN SİNEMASININ EN BARIŞÇIL YÖNETMENİ
Tuğba Koçak 14.02.2014, 01:27
Değerli Haberx Ailesi DEĞERLİ HABERX AİLESİ
Sami Zana ASLAN 27.01.2014, 15:35
Bundan Sonrası İçin BUNDAN SONRASI İÇİN
Meltem Arıkan 27.01.2014, 08:29
CEMAAT VE ERDOĞAN CEMAAT VE ERDOĞAN
Murat Özdemir 27.01.2014, 01:49
Türkiye'de Bulunan Alman Vakıfları'nın Bilinmeyen Yönleri TÜRKİYE'DE BULUNAN ALMAN VAKIFLARI'NIN BİLİNMEYEN YÖNLERİ
Muhammet Tazegül 24.01.2014, 11:09
Mısır'da askerle, Türkiye'de yargıyla! MISIR'DA ASKERLE, TÜRKİYE'DE YARGIYLA!
Eylem Yılmaz 25.12.2013, 21:55
Trabzonspor şaşırtmaya devam ediyor. TRABZONSPOR ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR.
Mahmut Ulusoy 13.12.2013, 10:03
İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ İLETİŞİMDEN ÇIKIŞ
Çağlayan ibiş 10.12.2013, 22:03
2023  Türkiye'de Hentbol   2023 TÜRKİYE'DE HENTBOL
Kenan Öner 06.12.2013, 11:51
Öğrenci Evleri ve Yaşam Tarzına Müdahale ÖĞRENCİ EVLERİ VE YAŞAM TARZINA MÜDAHALE
Rujhat Avşar 14.11.2013, 12:52
DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)! DİLENEN SURİYELİLER (NAWARLAR)!
Hasan Karataş 17.10.2013, 01:57
Erdoğan Diktatörse Bu Hoşgörü Niye? ERDOĞAN DİKTATÖRSE BU HOŞGÖRÜ NİYE?
Nurettin Oğuz Alhan 02.09.2013, 15:27
MAM (Milli Alternatif Medya) MAM (MİLLİ ALTERNATİF MEDYA)
İsmail Turan Çakır 30.07.2013, 02:27
Gelenekçi miyiz? Yenilikçi mi? GELENEKÇİ MİYİZ? YENİLİKÇİ Mİ?
Samet Ülker 30.07.2013, 01:25
MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI MİLLİ SKANDAL BAKANLIĞI
Mehmet Aysan 29.07.2013, 15:05
Strateji Akademisi Başkanı Mesut Ülker STRATEJİ AKADEMİSİ BAŞKANI MESUT ÜLKER
Mesut Ülker 23.07.2013, 19:02
AK Parti MKYK Üyesi Mazhar Bağlı AK PARTİ MKYK ÜYESİ MAZHAR BAĞLI
Mazhar Bağlı 23.07.2013, 18:59
Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu PROF. DR. EROL KATIRCIOĞLU
Erol Katırcıoğlu 23.07.2013, 18:58
Gezi Eylemlerinin Çözüm Sürecine Etkisi... GEZİ EYLEMLERİNİN ÇÖZÜM SÜRECİNE ETKİSİ...
***Haftanın Sorusu*** 23.07.2013, 18:55
12 Eylül Darbesi 12 EYLÜL DARBESİ
Oğuzhan Dursunkaya 07.07.2013, 00:55
Ben de kaygılıyım, ben de kaygılıyım BEN DE KAYGILIYIM, BEN DE KAYGILIYIM
Tuğrul Özşengül 30.06.2013, 07:22
Endişeliler ENDİŞELİLER
Yonca Kaya Şahin 27.06.2013, 14:52
Türkiye-İran-Rusya (Türkiye İran İlişkilerini Gözden Geçirmeli) TÜRKİYE-İRAN-RUSYA (TÜRKİYE İRAN İLİŞKİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ)
Alperhan Baysan 28.05.2013, 00:17
ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...  ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...
Setenay Yüksel Olguner 24.05.2013, 09:34
Demokrasimizin Mimarı "Celal Bayar" DEMOKRASİMİZİN MİMARI "CELAL BAYAR"
Uğur Şahan 19.05.2013, 00:30
FAİLLER YAKALANDI! FAİLLER YAKALANDI!
Deniz İster 13.05.2013, 14:54
Devlet Kariyer Sınavlarnda  Üst Yaş Sınırın Tamamen Kaldırılması Gerekiyor DEVLET KARİYER SINAVLARNDA ÜST YAŞ SINIRIN TAMAMEN KALDIRILMASI GEREKİYOR
Aykut Yavuz 18.04.2013, 20:36
Türkiye'de sağlığın geliştirilimesi TÜRKİYE'DE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLİMESİ
Prof. Dr. Erkan Pehlivan 17.04.2013, 10:20
Mısır’da Kıptı Hristiyan-Müslüman Çatışması Tezgahlanıyor! MISIR’DA KIPTI HRİSTİYAN-MÜSLÜMAN ÇATIŞMASI TEZGAHLANIYOR!
Can Acun 07.04.2013, 19:57
İsrail'in Özrü İSRAİL'İN ÖZRÜ
Soner Kırkpınar 29.03.2013, 19:12
​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ? ​KÜRTLER VE TÜRKLER AYNI MİLLET Mİ ?
Vahdettin İnce 15.03.2013, 17:50
SN. BAŞBAKAN VE YÜKSEK YARGI SN. BAŞBAKAN VE YÜKSEK YARGI
Önder Aytaç 10.03.2013, 22:52
DEPLASMANDA TEK BAŞINA DEPLASMANDA TEK BAŞINA
Cumhur Cebeci 04.02.2013, 22:19
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ   /KIŞ AYLARI VE GRİP SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ /KIŞ AYLARI VE GRİP
Serdar Bayrak 23.01.2013, 22:02
Kapısuyu tersanesinin hazin sonu KAPISUYU TERSANESİNİN HAZİN SONU
Ahmet Üder 06.01.2013, 18:45
Hayatın Tabelaları HAYATIN TABELALARI
Sıla Onat 03.01.2013, 02:20
Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ALİ YAŞAR SARIBAY
Ali Yaşar Sarıbay 11.11.2012, 18:09
İstifa eden kıdem tazminatı alabilir mi? İSTİFA EDEN KIDEM TAZMİNATI ALABİLİR Mİ?
Cihangir Cayrancı 31.10.2012, 16:55
Eğitimde Yaşam Alanı EĞİTİMDE YAŞAM ALANI
Dr.Yağmur Yeşilırmak 25.10.2012, 18:01
BAZEN... BAZEN...
Asım Yıldırım 17.10.2012, 10:55
BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE BAŞBAKANLIK ETRAFINDAKİ TOZ BULUTU, SAVAŞ, MEHMET EFE
Cihat Şimşek 10.10.2012, 22:28
EFSANE… EFSANE…
Seyda Yalvaç 10.10.2012, 12:05
ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI ULUSLARARASI DÖVİZ (FOREX) PİYASALARI
Destek FX 09.10.2012, 14:59
İslamcılığımı Yitirirken... İSLAMCILIĞIMI YİTİRİRKEN...
Sercan Zorbozan 08.10.2012, 00:41
Neşet Ertaş ve Bana Kalan Bağlaması NEŞET ERTAŞ VE BANA KALAN BAĞLAMASI
Cuma Hikmet 26.09.2012, 18:52
MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK MEME KANSERİ VE HAYAT KURTARAN BİLEKLİK
Necmettin Tetik 26.09.2012, 01:22
İSLAM ve TASAVVUF İSLAM VE TASAVVUF
Abdurrahim Çölgeçen 13.08.2012, 16:16
Olimpiyat Oyunlarındaki ABD Bayrağı.! OLİMPİYAT OYUNLARINDAKİ ABD BAYRAĞI.!
Bilal Şentürk 12.08.2012, 10:57
Beni zygonla döven adam hakkı için BENİ ZYGONLA DÖVEN ADAM HAKKI İÇİN
Eda Alanson 11.07.2012, 05:41
Avrupa'nın En Başarılı Girişimcisi Berna İlter Seçildi (Söyleşi) AVRUPA'NIN EN BAŞARILI GİRİŞİMCİSİ BERNA İLTER SEÇİLDİ (SÖYLEŞİ)
Seda Karakaya 03.07.2012, 20:09
Yurt Dışından Telefon Getirmek YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRMEK
Bekir Hilmi Nayır 21.06.2012, 10:56
Çaygözyaşları ÇAYGÖZYAŞLARI
Fréderike Geerdink 04.06.2012, 13:34
Ne Demişler: Ağaçı Yaşken, Delegeyi Hoşken NE DEMİŞLER: AĞAÇI YAŞKEN, DELEGEYİ HOŞKEN
Oğuzhan Erdoğan 17.05.2012, 17:07
Boş Yazı BOŞ YAZI
Taha Ün 10.05.2012, 08:35
Engelliler Eczanede!!! ENGELLİLER ECZANEDE!!!
Nazlı Şencan 30.04.2012, 23:19
CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!.. CHP'YE KİTAPÇIK TAVSİYELERİ!..
Volkan Akay 20.04.2012, 09:33
SURİYE DEVRİMİ SURİYE DEVRİMİ
Mert C. Demir 16.03.2012, 03:50
Suriye’de Kayıp Gazeteciler Ve 2 Sorun SURİYE’DE KAYIP GAZETECİLER VE 2 SORUN
Yonca Karakemer 15.03.2012, 01:23
"Kaldı Bu Yaşamak Suçu Üstümde" "KALDI BU YAŞAMAK SUÇU ÜSTÜMDE"
Zeynep Olgaç 22.01.2012, 00:49
Geç Bile Kalındı GEÇ BİLE KALINDI
Ali Aydın 18.01.2012, 02:05
Bir Ahkam Kesen Başörtülü ! Hazır mısınız? BİR AHKAM KESEN BAŞÖRTÜLÜ ! HAZIR MISINIZ?
Yasemin Vatandaş 15.01.2012, 15:35
Soykırımı İnkar Yasası, Fransa, Türkiye ve Cezayir SOYKIRIMI İNKAR YASASI, FRANSA, TÜRKİYE VE CEZAYİR
Furkan Şenay 12.01.2012, 16:29
Kampüsten merhaba! KAMPÜSTEN MERHABA!
Tahsin Aksu 27.12.2011, 16:07
KOC gibi sergi KOC GİBİ SERGİ
Tan Yeşilada 30.11.2011, 16:22
Şehir Hayatına Beslenme Önerileri… ŞEHİR HAYATINA BESLENME ÖNERİLERİ…
Op.Dr. Cem Yılmaz 17.11.2011, 12:24
70 bin hayat organ nakli bekliyor 70 BİN HAYAT ORGAN NAKLİ BEKLİYOR
Prof. Dr. Alp Gürkan 05.11.2011, 14:00
Doktorların Sağlık Bakanlığı'yla imtihanı DOKTORLARIN SAĞLIK BAKANLIĞI'YLA İMTİHANI
Emine Bilgiç 03.11.2011, 01:46
KALIN BARSAK KANSERİ KALIN BARSAK KANSERİ
Sadık Yıldırım 01.11.2011, 22:32
BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2 BİRLİKTE Mİ AYRI MI NO 2
Serra Karaçam 21.10.2011, 00:10
Güncel Bilgiler GÜNCEL BİLGİLER
Uğur Aksu 18.10.2011, 11:54
Ben’den Vazgeçmek Üzerine BEN’DEN VAZGEÇMEK ÜZERİNE
Yusuf Önaç 16.10.2011, 02:25
SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER... SEÇİLMİŞ ŞEHİTLER...
Rauf Atilla Polat 28.09.2011, 00:22
Bir dirhem et bin ayıp örter BİR DİRHEM ET BİN AYIP ÖRTER
Prof. Dr. Benal Büyükgebiz 12.09.2011, 11:14
Bel ağrısı ve tedavi yöntemleri BEL AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Bülent Neymen 16.08.2011, 21:55
Türkiye Portreleri TÜRKİYE PORTRELERİ
Sernur Yassikaya 10.08.2011, 14:57
ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!! ADALET HAMAMINDA BİR GARİP FUTBOL!!!
Sedat Bayar 07.07.2011, 04:14
AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ! AYNI DAĞIN YELİYİZ BİZ!
Ahu Şentürk 13.06.2011, 12:08
Oksitlenmiş Siyaset OKSİTLENMİŞ SİYASET
H. Kübra Özan 11.06.2011, 11:20
KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK ! KAMYONLAR KAVUN TAŞIMAYACAK ARTIK !
Dr. Hamid Aydın 04.06.2011, 16:38
Diyarbakır, Huzur ve Barış İstiyor DİYARBAKIR, HUZUR VE BARIŞ İSTİYOR
Bekir Kaplan 02.06.2011, 21:51
KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ? KASETLERİN ANA HEDEFİ AK PARTİ İKTİDARI DEĞİL Mİ?
Mehmet Barlas 24.05.2011, 14:22
MİLLİ İRADE SINIRSIZ MIDIR?
Uğur Uruşak 04.03.2011, 13:06
Dünyadan Göçüp Gitme Töreni DÜNYADAN GÖÇÜP GİTME TÖRENİ
Ömer Faruk Besli 01.03.2011, 16:51
Bize Verilen Yapbozun Bir Parçası Eksikti BİZE VERİLEN YAPBOZUN BİR PARÇASI EKSİKTİ
Merve Şebnem Oruç 31.01.2011, 13:15
BDP - HAS Parti - EDP İttifakı... BDP - HAS PARTİ - EDP İTTİFAKI...
Ekin Gün 28.01.2011, 00:35
Haziran'ın fotoğrafı bugünden belli... HAZİRAN'IN FOTOĞRAFI BUGÜNDEN BELLİ...
Numan Ceyhan 14.12.2010, 02:00
Konuşma Adabı… KONUŞMA ADABI…
Tuba Kalçık 10.11.2010, 02:35
Alın size yeni bir meslek”SOSYAL MEDYA UZMANI” ALIN SİZE YENİ BİR MESLEK”SOSYAL MEDYA UZMANI”
Volkan Köse 14.08.2010, 16:39
Kürt Sorununa Adaletle bakmak KÜRT SORUNUNA ADALETLE BAKMAK
Mehmet Ali Başaran 28.07.2010, 00:58
Hadi Millet İzleyelim HADİ MİLLET İZLEYELİM
M. Onur Lökoğlu 20.05.2010, 02:14
İlköğretimde Kıyafet Serbestliği İLKÖĞRETİMDE KIYAFET SERBESTLİĞİ
Uzm.Ped.Hakan Emanetoğlu 11.05.2010, 19:02
Statükonun elindeki son koz STATÜKONUN ELİNDEKİ SON KOZ
Tarık Safaoğlu 29.04.2010, 00:30
KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !.. KOSKOCA MEDYA GRUBUNA KOSKOCA CEZA !..
Hikmet Genç 14.09.2009, 08:11
FOTOKOPİ AÇIKLAMALAR VE KARGALARIM FOTOKOPİ AÇIKLAMALAR VE KARGALARIM
Sevda Kara 25.06.2009, 11:56
TURKTİME ANKETİ TURKTİME ANKETİ
Cüneyt Ünal 09.04.2009, 16:15
TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI? TURKCELL 0534 605 93 46 NOLU KONTÜR GASPCISI İÇİN NE YAPTI?
Dursun Boran 15.03.2009, 14:38
Şimdi kanal yöneticilerinin önemi çok daha artacak, televizyon kanalı yönetmek ustalık isteyecektir. ŞİMDİ KANAL YÖNETİCİLERİNİN ÖNEMİ ÇOK DAHA ARTACAK, TELEVİZYON KANALI YÖNETMEK USTALIK İSTEYECEKTİR.
Kemal Kurçer 23.11.2008, 17:23
Balon BALON
Hasan Efe Çiziyor 29.07.2008, 18:35
1 Mayıs! 1 MAYIS!
Mehmet Ali Ilıcak 01.05.2008, 11:41
TÜRKİYEDE YÜZÜ KIZARANLAR MUTLAKA VARDIR
Talha Akmehmet 02.04.2008, 13:25
YASAKLARLA NEREYE KADAR
Hasan Köroğlu 03.02.2008, 14:13
DERELİ’YE MÜKAFAT
Fenerbaz 27.09.2007, 14:57
CAHİL HALKIN, CAHİL SEÇİMİ (!)
Recep Canbolat 25.07.2007, 17:56
UYUYAMIYORUM ARKADAŞLAR…
Hülya Gözalan 16.06.2007, 21:47
GENELKURMAY NE DİLİYOR?
Ergun Göknel 09.06.2007, 12:23
Yazarların yazıları kendi görüşlerini içermektedir. Yazıların yayına alınmaları yazarlar tarafından yapılmaktadır. HaberX'in kontrolüne tabi değildirler.