Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Enerji

KATALİZÖRLÜ NÜKLEER SANTRALLER.

Elektro manyetik nükleer reaktörlere katalizör katılarak nükleer tepkime düzeyini arttırmaya dayanır. Güneşin merkezinde demir nikel karbon uranyum içeren katı bir çekirdek vardır. Uranyumun bozunması sonucunda çekirdek kaynayarak oluşan boşluk ve çatlaklardan çekirdeğe hidrojen sızar. Büyük atom çekirdekleri tarafından sıkıştırılan hidrojen karbon tarafından yavaşlatılan nötron elektro manyetik alan tarafından yavşlatılan protonlarla kaynaşarak döteryum ve trityuma dönüşür. Çekirdekteki titreşimler ısı ve elektromanyetik alan tarafından olşuan mikro plazma alanlarında 100 milyon derece ısı ile füzyona girerek helyuma dönüşür. Çekirdekteki ısı 10 bin derece kadar olmakla beraber nikel ve demir atomlarının çarpışması sonucunda mm nin milyonda biri kadar alanda 100 milyon derece ısıya sahip milyarlarca plazma noktası meydana gelir.

Nasıl yapılır. Elektro manyetik alanda plazmaya demir nikel tungsten ve karbon katalizör olarak katılır. Van der graff yada benim geliştirdiğim santrifüj jenaratörlerinden boşalan yüksek voltaj karbona odaklanır ve elektirik arkı oluşturur. Demir ve nikel plazma haline geçerek yoğun elektro manyetik iç alan ve elektirik alanı oluşturur. Isının odaklandığı noktada döteryum füzyona girerek trityum ve helyuma dönüşür. Nötronlar ve protonlar çekirdekte yavaşlayarak tepkime sürecine dahil edilir. Bu modelde füzyon tepkimesi katalizör parçacıkları sayesinde hızlanır. Plazma alanı dağılmadan sürekli füzyon elde edilir. trityum sınırlamasından kurtulunur.

Bu modelde çekirdek ısısı 10 bin derece dolayında iken mikro plazma noktalarında ısı 100 milyon dereceye ulaşarak füzyonu gerçekleştirir. Elektro manyetik alan çekirdeği sabit tutar. Isı nedeni ile plazma dağılmaz.

Santrifüj jenaratörü santrifüj kutusu içinde cam yada kauçuk taneciklerinin dk da 40 bin devir ile döndürülürken 5000 volt elektirikle yüklenmesidir. çarpışma ve sürtünme sonucu 5000 volt elektirik parçacıkarda birikir ve kauçuk bir rot aracılığı ile içi boş bakır küreye odaklanır.  van der graff jenaratörlerinden daha fazla yükleme boşalma hızı ile 5 milyon volt a çıkar.

Detaylı tasarım sorularınıza göre cevap veririm

Marmaraprojesi.wordpress.com ve yayınlanan çalışmam Zonguldak Pusula gazetesi Bu proje Zonguldakı uçurur da diğer detayları bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Tarımı kurtarmak

Tarımı kurtaracak projem statik elektirik ile tarım.
Haber yapmanızı rica ediyorum.
Tarağı saça sürtersek + yüklenir ve musluktan akan - yüklü suyu çeker.
Sera tavanına bakır plakalar yerleştirir ve bu plakalara güneş enerjisi ile çalışan van dergraff jenaratörleri ile + yük yüklersek bitkideki suları çekecek ve toprakdan daha hızlı beslenecektir.
Gdo hormon kullanmadan 4 5 kat hızlı büyüyeceklerdir.
Prensibimi yayınlarmısınız. Tarım kapasitemiz yılda 100 milyar doları geçer.

Devamını Oku

Sayın Haberx ailesi

Adım Kemal beziroğlu yerel gazetede Bu proje Zonguldakı uçurur adı ile yayınlanan çalışmamıve kemalbeziroglu.wordpress.com da sunduğum çalışmaları değerlendirmenizi rica ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=ZZgAepzZ-sI

Türkiye için projeler https://www.muhendisbeyinler.net/yazar/kemal-bezir/ www.kemalbeziroglu.wordpress.com okumanızı rica ediyorum. Amacım Türkiyenin sorunlarını çözmek

Türkiyeyi kurtaracak enerji ekonomi işsizlik sorunlarını bitirecek projelerimi haber yaparmısınız. kemalbeziroglu.wordpress.com. Kemal beziroğlu