Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Araba sahibi olmak şüphesiz konut sahibi olmak gibi herkesin en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Bazıları için araba sahibi olmak çok kolay bir hal alabiliyorken bazıları için ise neredeyse mümkün olmuyor. Hayalini kurmak isteyenler eğer gereken maddi güce sahip değillerse genellikler bankalardan taşıt kredisi çekmek durumunda kalıyor. Fakat geçmişinde bankalar ile ilgili sıkıntı yaşadıysa ve kredi sicili bozuksa almak istediği arabaya taşıt kredisi de çekemediği için sahip olamıyor. Bu gibi durumların yanı sıra sicilinde sorun olmasa da banka kredisi çekmeye yanaşmayan kişiler de yok değil. Hal böyle olunca senetle araba almak en cazip seçenekler arasında yer alıyor.

Bir süredir ülkemizde artış gösteren senetle araba satışları genellikle galeriler tarafından gerçekleştiriliyor. Bankadan taşıt kredisi çekmeden alıcılara finansman tarafında kolaylık sağlayan senetle araba satışları genellikle 2. el arabalar için tercih edilmekte.

Kimler Senetle Araba Sahibi Olabilir?

Genellikle maddi ödeme gücü olmayan kişiler senetle araba sahibi olma yöntemine başvuruyor. Peşinat gücü olmayan ya da kenarda az miktarlarda birikmişi olanlar için senetle araba satın almak oldukça cazip bir seçenek. Böylelikle alınması planlanan araç taksit tutarlara bölünerek vadeli bir şekilde ödenerek satın alınıyor. Eğer peşinat ödemesi yapmak isterseniz de bu tutar toplam bedelden düşülerek taksit tutarlarınız belirlenir.

Senetle araba sahibi olmak isteyenlerin bir diğer kısmı ise faize bulaşmak istemeyenler. Bankalardan yana herhangi bir sicil problemi söz konusu olmasa da faize bulaşmak istemeyen kişiler sahibi olmak istedikleri aracı senete bağlayarak satın almakta. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi senetle araba almaya en çok başvuranlar kredi notu düşük olan tüketiciler.

 

Devamını Oku