Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

ÖTV değişiyor mu? Otomotivcilerden ÖTV talebi: Sistemin değişme vakti geldi Kaynak: ÖTV değişiyor mu? Otomotivcilerden ÖTV talebi: Sistemin değişme vakti geldi

Otomotivcilerden ÖTV talebi: Sistemin değişme zamanı geldi. Sektörde tek görevi otomotiv sanayii olan bir makam oluştuğunda daha koordineli bir çalışma yürütülebileceğini belirten Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı Bilaloğlu, sözlerine “Türkiye’nin daha çağdaş bir vergi sistemine geçme vakti geldi” şeklinde açıklamalarda bulunarak devam etti.  A+A-

Sektörde tek görevi otomotiv sanayii olan bir makam oluştuğunda daha koordineli bir çalışma yürütülebileceğini belirten Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı Bilaloğlu, sözlerine “Türkiye’nin daha çağdaş bir vergi sistemine geçme vakti geldi” şeklinde açıklamalarda bulunarak devam etti. 
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Türkiye’de otomotiv sektöründe tüm paydaşların yararına olacak şekilde bir çalışma sistemini savundu ve “Benim kafamdaki yapı şu; bir devlet makamı sadece otomotivden sorumlu olsun” dedi.

Bilaloğlu, otomotiv sektörüne ilişkin önemli sorularını yanıtladı. Zoom video konferans yoluyla yapılan toplantıda çalışma sistemi de masaya yatırıldı.

Toplantıda ele alınan konulardan biri de ÖTV değişikliği konusu oldu. En son barem düzenlemesinin üzerinden en az 1 yıl geçtiğini ve baremlerin düzelmesi konusunda sürekli talepte bulunduklarını belirtti. 

Bilaloğlu, Türkiye’deki otomotiv sektörünün hem yerli hem de ithalatçı firmalar açısından avro kuruna bağlı olduğunu aktararak, "İthalat yüzde 100 avro kuruna bağlı. Üretici de kısmen kurlara bağlı. Çünkü yerlilik oranları yüzde 30 ila 60 arasında değişiyor aşağı yukarı. Geri kalan kısmı ithal olduğundan orası da euro kuruna bağlı. Enerji de zaten dövize bağlı. Türkiye net enerji ithal eden bir ülke. Hal böyleyken, tabii ki fiyat baremlerinde hiçbir şekilde düzeltme olmadığından ama döviz kurlarında artış yukarı yönlü olduğundan, en düşük fiyat bareminde neredeyse ürün kalmıyor." diye konuştu.

Aynı zamanda yüksek ve düşük baremdeki araç sayılarına da değinerek bu konunun ne kadar büyük bir önem arz ettiğine dikkat çeken Bilaloğlu, 2 yıl kadar önce en düşük fiyat bareminde yaklaşık 25 model varken, düzeltme öncesi bu model sayısının ikiye düştüğünü anlatan Bilaloğlu, "ÖTV veya bir ülkenin vergi sisteminin sadece bir sektöre göre yapılması mümkün değil. Ülkenin tabii ki bir bütçe dengesi, bir genel politikası oluyor. Bunları da devlet büyüklerimiz ve bakanlarımız sorumlu bir şekilde, geçmişte yaptığı gibi şimdi ve gelecekte yapacaktır." Şeklinde konuştu.

Kaynak: ÖTV değişiyor mu? Otomotivcilerden ÖTV talebi: Sistemin değişme vakti geldi

Devamını Oku

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Esra Erol'a olay sözler..! Reyting uğruna..! Kaynak: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Esra Erol'a olay sözler..! Reyting uğruna..!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” açılışı Ayasofya-i Kebir Camii’nde yapıldı. Ayasofya’nın avlusunda düzenlenen törene Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı katıldı.

"İSTİSMAR SADECE DİNİ ALANDA DEĞİL"

Törende bir konuşma yapan Ali Erbaş, Esra Erol’un programında çocuğunun komşusundan olmasına sevinmesiyle Türkiye’nin gündemine gelen olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erbaş, istismarın sadece dini alanla sınırlı olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

REYTİNG UĞRUNA...

“Algı operasyonlarıyla milli değerler ve şahsiyetleri kullanarak menfaat devşirmeye çalışmak da dikkat edilmesi gereken vahim ve tehlikeli bir istismar çeşididir. Aynı şekilde reyting adına, bütün aile, gelenek, ahlak ve inanç değerlerini hiçe sayarak şüyuu vukuundan beter çirkinlikleri ekranlara taşımak, gayr-i meşru ilişkileri sıradanlaştıran, şiddeti ve istismarı teşvik eden yayınlar yapmak milletimize, medeniyetimize, nesillerimize ve geleceğimize karşı işlenen büyük bir suçtur ve aynı zamanda pervasızlıktır, sorumsuzluktur.”

Kaynak: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Esra Erol'a olay sözler..! Reyting uğruna..!

Devamını Oku

Türkiye İş Kurumu ile birlikte Resmi Gazete'de de yayınlanan yeni iş ilanları özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında iş arayanlar için oldukça heyecan yarattı. Yayınlanan yeni kamu iş ilanlarının farklı departmanlarda, farklı becerilere yönelik değerlendirmeye alınıyor. İş arayanlar yayınlanan güncel iş ilanlarına bakarak KPSS ve KPSS şartı olmadan iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorlar. Aranılan her pozisyonun kendi içerisinde şartlarının farklı olduğu belirlendi.Bazı ilanlar için KPSS şartı aranmazken, bazı kategoriler için KPSS puanı 50, 55, 60, 65 ve 70 taban puan şartıyla personel alımı gerçekleştireceği belirtiliyor.Ekim Ayında 8 Bin 600 Personel AlınacakPersonel alımları, duyulan ihtiyaca göre değişiklik gösteriyor. Belirtilen meslek kodlarına bakılarak ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite mezunu olmak üzere farklı meslek grupları arasında yapılıyor. KPSS şartı da bu süreçte meslek kodlarına ve alım yapılacak olan kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Ekim ayı içerisinde yapılan değerlendirmeler sonrasında toplam 20 kamu kurum ve kuruluşunun personel alımı gerçekleştireceği belirtildi. Yapılacak olan personel alımlarının işçi ve memur statüsünde olması bekleniyor. Kaynak: İŞKUR iş ilanları.! KPSS şartı olmadan Kamu kurum ve kuruluşlarına 8 bin 600 personel alınacak! Ekim 2020 kamu kurum iş ilanları

Devamını Oku