Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Samsun'da Boşanma Davası Sayısı Artıyor

Nüfusun yoğun olduğu illerden biri olan Samsun'da mahkemelerin iş yükü de bir hayli fazla. Özellikle Aile Mahkemesi bu yoğunlukta başı çekiyor. Nafaka davaları, velayet davaları özellikle boşanma davalarının görüldüğü Samsun Aile Mahkemeleri tarafından açıklanan sayılara göre boşanma davaları bir hayli artmış durumda. Peki boşanma davalarının bu denli artmasına sebep olan ne? Aile yapısı neden bozulma eğilimi göstermekte? 

Günümüzde evli çiftlerin ikisinin de çalışma hayatının içerisinde olması ve kendilerine ait hayatlarını yaşamaları belki de bu sayının artmasının en büyük sebebi olarak gösterilebilir. Zira artık kimsenin bir diğerine tahammülü kalmamış. Evlilik birlikteliklerinin sona ermesinin bir başka önemli sebebi de maddi sebepler olarak gösteriliyor. Evde yaşanan psikolojik sorunların çoğunun temeli paraya dayanıyor diyebiliriz.

Boşanma davalarından en çok olumsuz etkilenen ise çocuklar oluyor. Öyle ki çiftler hayatlarına bir şey olmamış gibi devam edebilirken müşterek çocuklar için aynı şeyi söyleyebilmek mümkün değil. Uzun yıllar süren psikolojik tedaviler çocukları bekliyor.

Eğer dava sonunda nafaka, tazminat gibi gelir sağlayıcı haklar elde edilmesi hedefleniyorsa bir Samsun Avukat ile birlikte çalışılması tavsiye olunur. Aksi halde hak kayıplarının yaşanması muhtemel olabilir.

 

Devamını Oku