Hakkında
2019 yılında Beşiktaş Kongresi üyesi oldum. Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünden 2004 yılında mezun olup, 2011 yılında İstanbul Aydın Üniversitesinde İşletme Yöneticiliği Bölümünden Yüksek Lisans yaptım. İstanbul'da ikamet etmekteyim.
  • Spor yazarlığı
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
  • Doğum tarihi 05 September
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Bülent Uslu, N’Sakala ve Welinton’un Sözleşmelerini Değerlendirdi

Bülent Uslu :"N'Sakala ile çok önceden 850 bin € + bonuslara anlaşıldığı duyurulmuştu. Aynı şekilde Fatih Aksoy ile takası gerçekleşen Welinton'un 850 bin €+bonuslara anlaşıldığı ilan edilmişti. Fakat Ahmet Nur Çebi'nin bu rakamları kabul etmemesi ve 500 bin + bonusları ya kabul edersiniz ya da resmî sözleşme olmaz çıkışından sonra, her iki oyuncu da önerilen teklifi kabul ederek ciddi indirimi kabul ederek Beşiktaş forması giymeyi kabul ettiler. Oğuzhan Özyakup, Necip Uysal'dan sonra Alanyaspor'dan transfer edilen bu 2 oyuncu da. Beşiktaş'ın tasarruf etmesini sağladılar."

Devamını Oku
Bülent Uslu, N’Sakala ve Welinton’un Sözleşmelerini Değerlendirdi

Bülent Uslu, Son Dakika Mensah Transferini Değerlendirdi

Bülent Uslu :"Dünki gelişmelerde Mensah transferinde tüm ibreler Galatasaray'ı gösteriyor, hatta birçok kaynak yüksek olasılıkla Mensah'ın Galatasaray ile anlaştığını söylüyordu. Tam olarak bilmesem de, sanırım Mensah transferi, Galatasaray'ın FFP kuralına takıldığını düşünüyorum. Takasta teklif ettikleri oyuncuları Kayseri cephesi beğenmemiş olabilir ve FFP sen dolayı da bonservis ödeme şansları olmadığı için vazgeçmek zorunda kalmış olabilirler. Tabii ki bunların hepsi varsayımlar. Gerçek olan ise dün gece Etiler'de Ahmet Nur Çebi ve Erdal Torunoğulları, Kayserispor Başkanı Berna Hanım ile biraraya gelerek Mensah için pazarlık yaptıklarıdır. Kiralama ve karşığında takasta kullanılacak isimler üzerinden yoğunlaşılan görüşmede bir kez daha görüşme gerçekleşip son noktanın konulacağı düşünülüyor. Mensah'ta Şampiyonlar Ligi şansı olan Beşiktaş'ı istediği gelen bilgiekr arasında."

Devamını Oku
Bülent Uslu, Son Dakika Mensah Transferini Değerlendirdi

Bülent Uslu, N’Sakala Transferini Değerlendirdi

Bülent Uslu :" Bugün 19:03'te Beşiktaş'ın resmî sayfaları N'Sakala Transferini duyururken, bu da ayrıca transfer sezonun ilk transferi olarak kayda geçmiş oldu. Son derece şık bir video ile duyurulan transferin neden 2 gün gecikmeli açıklandığının perde arkası ise, ilk etapta 850 bin Euro garanti ücret ve artı bonuslarla olan anlaşmayı Ahmet Nur Çebi uygun görmemiş ve 500 bin Euro ve ayrıca bonuslarla olarak pazarlıklar sonucu düşürmüş. Yine Atiba ile de bugün özel görüşme yapan Başkan, çok kısa süre süren görüşmede 500 bin Euro +bonuslarla Atiba ile anlaşmaya varmış."

Devamını Oku
Bülent Uslu, N’Sakala Transferini Değerlendirdi

Bülent Uslu, Transferlerin Gecikmesini Değerlendirdi

Bülent Uslu :"25 Ağustos'ta tek maç üzerinden Paok maçı geçilirse ve peşten yine tek maç üzerinden seri başı olarak katılacağı kuradan gelecek rakibini de geçerek, Playoff'lara kalıp en az 130 milyon TL'yi kasasına koymayı garantileyecek olan Beşiktaş'ın, kampın ilk 2 gününe daha önceden transfer edildiği bilinen N'Sakala ve Welinton'un yanı sıra, Atiba ile bile anlaşmanın sağlanamamış olması ve antrenmanlara çıkamamaları çok büyük skandaldır. Giden oyuncuların yerine herhangi bir planlama yapılmaması, eksik bölgelere transferlerin yetişmemesi sonucu Paok'a edebilirse bunun hesabını transfer komitesinin başındaki kişinin, Beşiktaş'a kaybettirdiği 130 milyon TL'nin hesabını mutlaka vermelidir."

Devamını Oku
Bülent Uslu, Transferlerin Gecikmesini Değerlendirdi

Bülent Uslu, BırakmamSeni Kampanyasını Değerlendirdi

Bülent Uslu :" Kanpamya gecesine kadar toplam 20 milyon lira toplanmıştı. Geceye Rahmi Koç'un 10 milyon liralık katkısı ile başlanması hem Koç ailesine yakışır bir davranış olmuş hem de açılış için moral olmuştu. Peşten yönetim kurulunun 5 milyon lira, Ahmet Nur Çebi'nin de 5 milyon lira açıklaması ile birlikte bir anda 20 milyon liraya ulaşıldı. Birçok Beşiktaşlı ünlü ve iş insanın da katkıları ile bir gecede 80 milyon lira gibi müşhiş bir rakama ulaşılarak, toplamda 100 milyon TL gelir elde edildi. Bu sıcak paraya, temliklerden dolayı da el konulamadığı için direkt kasaya girmiş oldu ve Beşiktaş'ı bir nebze de olsa rahatlatmış oldu. Şayet Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ön elemesini aşıp, gruplara kalırsa işte orada tam 250 milyon lira yatıyor. Camia olarak bu saatten sonra oraya konsantre olunmalı."

Devamını Oku
Bülent Uslu, BırakmamSeni Kampanyasını Değerlendirdi

Bülent Uslu, Necip ve Oğuzhan’ın Maaş İndirimlerini Değerlendirdi

Bülent Uslu :"Yıllık 1,4 milyon Euro maaş alan ve sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kalan Necip Uysal'ın sözleşmesinin 3 yıla uzatılması tartışmalara yol açmıştı. Lakin , bu durum dışardan göründüğü gibi değil. Necip, geçtiğimiz sezondan alacağı 2,8 milyon liradan feragat edip, 2020-2021 sezonu alacağı parayı Türk Lirasına çevirerek tam 3 yıla bölmüştür. Yani Necip ekstra hiç ücret almadan Beşiktaş'ta 2 yıl ekstrandan ücretsiz oynamayı kabul etmiş. Aynı şekilde Oğuzhan Özyakup'ta, 2,5 milyon Euro olan maaşını, 1,25 minyon Euro'ya düşürerek çok büyük fedakarlık yaptı. Her iki oyuncu hem bütçeye hem de Federasyon'un koyduğu limitlere çok büyük katkıları oldu. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyoruz."

Devamını Oku
Bülent Uslu, Necip ve Oğuzhan’ın Maaş İndirimlerini Değerlendirdi

Bülent Uslu, Yeni Transferler Hakkında Bilgi Verdi

Bülent Uslu :"10 Ağustos'ta kamp başlayacak, 25 Ağustos'ta çok kritik Şampiyonlar Ligi 2. tur ön eleme maçı var. Rakipler üst üste transferleri açıklarken, birçok oyuncusu ile yollarını ayırmış Beşiktaş'ta devam eden derin sessizlik, tüm camianın enerjisini düşürüp, moralini bozdu. Buna istinaden telefon hakkımı kullanarak 'isim değil ama tarih verirseniz mutluluk oluruz' dedim. 'Çarşamba günü orta saha ve forvet olmak üzere 2 önemli oyuncunun antrenmanlara dahil olacağı' bilgisi verildi. Biraz daha sabır diyoruz."

Devamını Oku
Bülent Uslu, Yeni Transferler Hakkında Bilgi Verdi

Bülent Uslu Beşiktaş’ın Gençlerini Değerlendirdi

Bülent Uslu :"12 yaşında Bayrampaşa'dan gelen ve yıllarca Beşiktaş'ın tüm alt kategorilerinde oynamış ve aynı şekilde Milli Takımlarda yer almış 19 yaşındaki Ersin Destanoğlu, Karius'un sözleşmesini tek taraflı feshederek Beşiktaş'tan ayrılması sonucu eldivenleri teslim aldı. Piyasa değeri 50 bin Euro olan Ersin, Beşiktaş’ın 8 maçta 18 puan topladığı ve son 3 maçta kalesini gole kapattığı süreçte, bir de buna Fenerbahçe derbisinde 3 puanın kazanılmasında maçın en önemli isimlerinden biri olmayı ekleyince çok iyi performans göstermiş ve bu başarıda önemli katkı sağlamıştı. Ersin’in değeri tam 12 kat artarak 600 bin Euro’ya ulaştı. Aynı şekilde Rıdvan Yılmaz’a da Stuttgard’dan 2 milyon Euro’luk teklif+takasta kullanmak üzere bir de oyuncu teklif edildi. Beşiktaş gençlere daha fazla şans verdiği takdirde,  önümüzdeki sezonlarda çok yüksek bonservis gelirleri elde edebilir. Önümüzde Ozan Kabak örneği duruyor. 6 Şampiyonlar Ligi maçı oynayıp, devre arasında 11 milyon Euro'ya satıldı. Aslında onun yeteneğine değil, yaşına o paralar verildi gelişime açık olduğu için”

Devamını Oku
Bülent Uslu Beşiktaş’ın Gençlerini Değerlendirdi

Bülent Uslu, Yeni Sponsorlar Hakkında Bilgi Verdi

Bülent Uslu :"9 Ağustos 2020 Pazar Gecesi düzenlenecek olan "Bırakmam Seni" kampanyasına Sergen Yalçın, Yılmaz Erdoğan, Hülya Avşar, Hakan Altun, Barış Murat Yağcı gibi ünlü isimlerin katılacağı gecede, yeni sponsorların da açıklanması bekleniyor. Türkiye'de çok ünlü iş insanlarının kampanyaya büyük bağışlar yapmasının yanı sıra, ciddi rakamlarla yeni sponsorlarda ilan edilecek. Bu da Beşiktaş'ın borçlarını yapılandırması konusundan elini bir hayli rahatlatacak gibi görünüyor."

Devamını Oku
Bülent Uslu, Yeni Sponsorlar Hakkında Bilgi Verdi

Bülent Uslu, Beşiktaş’ın Son Durumunu Değerlendirdi

Bülent Uslu :" Adem Ljajic'in Sırbistan'da yetiştiği takımında antremanlara çıkması, Nkoudu ve genç oyuncuların sürekli ara vermediklerini ve çalışmalarına devam ettikleri ile alakalı paylaşımlarda bulunmaları, tüm camianın şimdiden Şampiyonlar Ligi gruplarına konsantre  olduğunu göstermektedir. Şampiyonlar Ligi ön eleme biletini alan Beşiktaşlı futbolcular, bu arenayı istiyorlar ve bunun bilincinde çalışmalarına devam ediyorlar. Bu da 10 Ağustos'ta başlayacak olan kamptta, Sergen Yalçın'ın işini daha da kolaylaştıracaktır."

Devamını Oku
Bülent Uslu, Beşiktaş’ın Son Durumunu Değerlendirdi