Hakkında
https://www.radikalmedikal.com Web sitemizi ziyaret ederek online hasta yatağı satış ve kiralama hizmetlerimizi inceleyerek satın alabilirsiniz.
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Hasta Odası Ve Yatağı Nasıl Düzenlenmelidir

Kişinin kendisini yorgun, bitkin, ayakta duramayacak gibi hissetmesi ve birine ihtiyaç duymasına halsizlik ismi verilmektedir. Halsizliğin bir ileri aşaması genelde hastalık şile sonuçlanır. Hastalıklar da birbirinden farklılık göstermektedir. Bazı hastalıklar doktora gitmeden kendiliğinden geçer. Bazı hastalıklar doktor eşliğinde tedavi ile geçer ve bazı hastalıklar da vardır ki ömür boyu devam eder. Basit grip hastalığı evde bulunan malzemeler ile tedavi olmak mümkündür. Yada bir böbrek taşı hastalığı ancak doktora gitmek ile düzelir. Ancak bunun yanında kalıcı hastalığı olanlar bu hastalığı ömür boyu çeker ve bu hastalıkla vefat eder.

Hasta Odası Yatakları

Hasta Odalarına Neden İhtiyaç Duyulur

Öncelikle hasta olan kişilerin ruh sağlığı herşeyden önemlidir. Bu sebeple kendilerini daha iyi hissetmeleri için hasta odasının özellikleri ve düzenlenmesi onların istediği dizaynda olmalıdır. Ulaşmak istediği birçok alanı kolaylıkla elde etmesi gerekir ki bu şekilde ihtiyaçlarını giderebilmelidir. Bu durum hasta içinde önemli bir kolaylıktır. Ayrıca gelen sağlık görevlilerinin ve hasta yakınlarının da işini kolaylaştıracaktır. Hasta odalarının ve hasta yatağı olması hastaların, hastalıkları ile yüzleşmesini kolaylaştıracaktır ve yeni düzene alışma evresini rahat anlatmalarını da sağlayacaktır.

Hasta Odalarının Özellikleri

Hasta odasının özellikleri ve düzenlenmesi son derece önemlidir. Hasta odaları öncelikle aydınlık ve ferah olmalıdır. Odada bulunan ışık göze ve vücuda zarar vermeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Odada pencere sistemleri bulunması gerekir. Çünkü odanın sık sık havalandırılması gerekir. Odanın boyası iç açıcı tonda ve açık renklerden tercih edilmektedir. Hastalar için bulunan yatakların ayarlanabilir başlıklara ve dizayna sahip olmak zorundadır. Oda içerisinde hastaların sıkılmaması için televizyon, gazete, dergi, telefon gibi malzemeler bulunur. Bundaki amaç herşeyden haberdar olmak istemeleridir. Yine gelen ziyaretçiler için koltuk yada sandalyelerin bulunması gerekir. Tüm bunlar hem hastayı hem ziyaretçileri memnun bırakmış olacaktır.

Hasta Oda Çeşitleri

Birbirinden farklı dizayn edilmiş odalar bulunmaktadır. Bazı odalar tamamen kişiye özel hazırlanmıştır. Bu odalara özel oda denir. Özel odalarda odanın içi son derece konforludur. İçerisinde ihtiyaç duyulacak birçok malzeme vardır. Bazı odalar tek kişiliktir ve bu odada sadece hasta ve yakını bulunur. Diğer bir oda çeşidi ise birden fazla hastanın kaldığı odalardır. Böyle odalarda hastalar daha dikkatli olmalıdır. Hasta odasının özellikleri ve düzenlenmesi açısından bu odalarda mikroplar daha fazladır. Özellikle bulaşıcı hastalığı olanlar daha dikkatli davranmak zorundadır. Çünkü odada sürekli bir etkileşim var ve bu durum hastalar için oldukça olumsuz bir durumdur.

Hasta Odası

Hasta Odalarının Düzenlenmesi

Hastane yada ev olsun düzen ve tertip her zaman önemlidir. Öncelikle yataklar her zaman yıkanmalı ve sıklıkla değiştirilmelidir. Odaların yakınında hastanın ihtiyacını gidermek için lavabolar olmak zorundadır. Yine oda içinde hemşire yada birilerini çağırmak için bir alarm sistemi olması gerekir. Odada bulunan yataklar arasında belli bir mesafe olmak zorundadır. Bu da hasta hijyeni için önemlidir. Odaların belli aralıklarla silinip mikroplardan arındırılması gerekir. Hastanın bir dolabının olmalıdır ve özel eşyalarını ve giysilerini koyabilmelidir. Tüm bunlar hastanın kendisini rahat ve güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Hastalıklar çeşitlilik ve farklılık gösterir. Bazı hastalar ise evde bakım hizmeti gerektirir. Evde bulunan hastalar içinde bir oda hazırlanması gerekir. Evde hasta bakımı hastaneye göre daha zordur. Müdahale gerektiren konularda tam zamanında müdahale edilmeyebilir. Onun için hastaya bakacak kişinin de kendisini bu konuda geliştirmesi gerektirir. Evdeki hastalar için hijyenik ve havadar bir oda seçilmesi gerekir. Bakacak kişinin sürekli sağlık kuruluşları ile etkileşim halinde bulunması gerekir. Bir nevi kendisi de destek alacaktır.

Hastalar İçin Özel Bakım Önemlidir

Evde hasta odasının özellikleri ve düzenlenmesi önem arz eden bir durumdur. Günümüzde hastalıkların artması özellikle de kanser vakalarının artması, yaşlıların kendilerine bakamayacak durumda olması ve her geçen gün engelli insan sayılarının artması evde bakımı kaçınılmaz bir hale getirmiştir. Bu hastalar özel ilgi istemektedir. Bu yüzden hayatın onlar için daha kolay bir hale gelmesi gerekir. Odaların onlar için işlevsel ve kullanışlı olması gerekir. Çünkü hastalıkları oldukça zorlu bir süreç ve uzun bir zaman istemektedir. Onun için bu konuda devlette vatandaşını bu noktada desteklemelidir ve sürekli yardım halinde bulunur. Yani sosyal devlet anlayışı devreye girer.

Devamını Oku
Hasta Odası Ve Yatağı Nasıl Düzenlenmelidir

Hasta Yatağı Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yatağı yapımında dikkat edilmesi gerekenler öncelikle İlk etapta yatan hastanın rahat edeceği malzemeden yapılması önerilir. Hasta yataklarında kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanılması önerilir. Paslanmayan malzeme kullanımı, hasta yataklarında yatan kişilerin sağlığı için son derece önem taşır. Güvenlik açısından da bu durum önemlidir.Hasta yataklarında kişinin fiziksel özelliklerine uygun yatak seçimine yönelmek gerekir. Yatan hastanın rahat edeceği tasarımlar, motorlu çalışan yataklarda söz konusudur.

Hasta yatağı yapımında dikkat edilmesi gerekenler arasında, yatağın uygun şekilde düzenlenmesi gelecektir. Bu konuda, yatan kişinin sağlıklı ve temiz bir yatakta yatması sağlanacaktır. Yatağın yapılması, belli usuller çerçevesinde olmalıdır.

Hasta Yatağı Yapımında Hijyenik Koşullar

Hasta yatağı yapımında dikkat edilmesi gerekenler arasında, hijyenik koşullara da dikkat etmek gerekir. Yatağın çarşaf serilmeden önce havalandırılması ve ardından yatak koruyucu, alez ve çarşafların serilmesi gerekir. Hasta yatağını yapacak olan kişi, eldivenlerini çıkartıp, ellerini yıkadıktan sonra mutlaka kurulamalıdır. Ardından kuru elle yatak düzenlenmesi yapılacaktır. Hastanın yattığı ortamdan mikrop almaması için bu durum oldukça önem taşır. Temiz yatak koruyucu, çarşaf, yastık kılıfı serildikten sonra, yatak yapım aşaması tamamlanmış olacaktır. Yatak çarşafı serilirken uzun kalan ayak uçlarının yatağın iç kısmına sıkıştırılması, hastada yara oluşumunu önlemek için önem taşır. Battaniye örtülecekse, mutlaka nevresimlerin içerisine sokulması önerilir.

Hastayı Rahat Ettirecek Yatak Malzemeleri

Hasta yatağı yapımında dikkat edilmesi gerekenleriçerisinde, hastayı rahat ettirecek yatak malzemelerini kullanmak gerekir. Çok sert yatak çarşaf ve kılıfları hastanın cildinde tahrişlere neden olabilecektir. Ayrıca hasta yataklarında iki ve daha fazla motor sistemi, onların yatakta konforlu bir iyileşme süreci geçirmeleri için önerilir. Hasta yataklarında oturur vaziyete getirilme özelliği, hastanın yemek yeme gibi faaliyetleri için oldukça önem taşımaktadır. Hastaların yatakta geçireceği sürelerde onlara rahat hareket kabiliyeti sunan tasarımlar, oldukça önem taşır. Hasta yataklarının kumanda ile hareket etmesi, güvenlik için yan korkuluklarının olması da tercih edilen özelliklerdir. Burada amaç, hasta kadar hasta yakınlarının da rahat hareketini sağlamaktır. Bu konuda profesyonel hizmet sunan firmalara yönelmek önem taşır.

Hasta Yataklarında Kullanılan Sünger Kalitesi

Hasta yataklarında kullanılan sünger kalitesi de son derece önemlidir. Hasta yatağındaki kişinin cilt ve iskelet sağlığına dikkat etmek gerekir. Uzun süre yatacak olan hastalar için, sünger özellikleri son derece önemlidir. Yaşlı hastalarda oluşabilecek cilt yaralarının geçmesi çok uzun sürecektir. Bu durumun önüne geçmek için, havalı yatak tasarımlarına yönelmek gerekir. Havalı hasta yataklarında, yatak içlerinden geçen hava kanalları, cildi soğutma ve kan akışını hızlandırma özelliğine sahiptir. Bu yataklarda yatan hastalarda yara açılması söz konusu olmayacaktır. Felçli hastalar için de hasta yataklarında farklı özelliklerin olması gerekecektir. Serum gibi malzemelerin takılmasına olanak veren hasta yatakları, son derece kullanışlı olacaktır.

Hasta Yatağı Alacak Olanlara Tavsiyeler

Hasta yatağı alacak olanlara verilecek tavsiyeler arasında, yatağın hastalığa uygun özellikler içermesi gerekecektir. Hasta kısa süre yatak tedavisi görecekse bu durumda kiralık hasta yataklarına yönelmelidir. Kiralık hasta yataklarında seçilecek firmanın kurumsal olması büyük önem taşır. Bu firmalardan alınacak kiralık yataklar, yeni üretilmiş yataklar kadar temiz ve bakımlıdır. Hijyenik koşulları sağlayan yatak tasarımlarıdır. Kiralanan hasta yataklarının işi bittikten sonra, firma tarafından iade alınması da evlerde yer darlığının önüne geçecektir. Yatan hasta için bir hasta yatağı almadan önce geniş bir araştırma yapmanın önemi büyüktür. Bu konuda firmaların internet siteleri incelenip, yakın çevreden alınacak tavsiyeler etkili olacaktır.

Hasta Yataklarında Kurumsal Firma Desteği

Hasta yataklarında kurumsal firmalardan destek alınması önerilir. Hasta yataklarında kaliteli ve hızlı hizmet almak için kurumsal firmalara yönelmek gerekir. Kurumsal firmalarda öne çıkan özelliklerin başında, satış sonrası teknik servis desteğinin sunulmasıdır. Hasta yataklarının kurulumu, hastanın bulunduğu yerde yapılacaktır. Servis garantisi ve müşteriyi bilgilendirme gibi hizmetler verilecektir. Hasta yataklarında model çeşitliliği oldukça fazladır. Karyolalarda şık ve farklı tasarımlar öne çıkacaktır. Hastaya moral sunacak yatak tasarımları açısından bu firmalardan hizmet alınması önerilir. Hasta yakınlarının güvenle yatağı sürebilmeleri için tekerleklerde hareket özelliklerinin olması gerekir. Ayrıca fren sistemi ile yatan hastaya emniyet sağlanmış olacaktır. Güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmalardan destek alınması önerilir.

Kaynaklar:

Devamını Oku
Hasta Yatağı Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta Yatağı Kiralama Nedir

Üretici firmalar bu hasta yataklarının üretimini yaparken, imalat atölyesinde kullanılan malzemelerin, yatağın konforuna, arzın talepte ki oranına ve yatağın konforuna göre tasarımı yaparlar. Havalı hasta yatağı kiralamada artış gözlemlendiği takdirde, piyasada ki çoğu firma fiyat listesini değiştiriyor. Hasta Yatakları Fiyatları İstanbul olarak son derece uygun şekilde kiralanıyor. Hasta yatağı kiralama fiyatı ortalama 600 TL ve 1500 TL arası değişim gösteriyor. Bizler sizlere uzun seneler hizmet veren büyük bir firmayız. Önceliğimiz müşterilerimizin taleplerini değerlendirmeyi ön planda tutuyoruz. Bu hasta yatağı kiralama işlemini bizden temin edebilirsiniz.

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralama Öncesi Neler Yapılmalı

  • Hasta Yatağı Kiralama yapılırken hastanın yaşı, vücut kitle endeksi gibi etkenler göz önünde bulundurularak hastaya göre uygun hasta yatağı seçim yapılmalıdır.
  • Hasta yataklarının su geçirmeyen kılıflardan, kir tutmayıp yıpranmayan kumaşlardan üretilmesi gerekmektedir. Çünkü yatan hastanın tuvaletini kaçırma ihtimali olduğu için yatağın kalitesiz olması hem hastanın hem de bakıcı için olumsuz bir sonuç doğuracaktır.
  • Havalı hasta yatağı kiralama yapılırken yatağın kullanışlı olması kadar, kiralama fiyatı da önemli olmaktadır. Şayet Türkiye’de ne yazık ki cebinizi yakacak rakamlardan oluşan hasta yatakları satışı ve kiralama hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Ön araştırma yaparak bu hizmetten faydalanabilirsiniz.  Hasta Yatakları Fiyatları İstanbul olarak piyasada bulunan hasta yatakları arasında en uygun modelleri bizde bulunuyor

Hasta Yatağının Yararları

Sağlık açısından yatağa bağımlı olarak yatan hastalar için hasta yatağı kullanmaları son derece önemlidir. Normal ve sıradan yataklar kullanılırken en küçük bir ihtiyaç olma halinde başkalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat hasta yataklarında durum biraz daha farklıdır. Havalı hasta yatakları kumanda sayesinde kullanılarak istenilen özelliklerde değiştirilebilmektedir. Havalı Yatak Kiralama yapılırken şu düşünmelidir. Hastaya ne kadar faydalı olabilir? Bu havalı hasta yataklarının yanlarında hastaların düşmemesi için korkuluklar bulunmaktadır. Öncelik hastanın güvenliğini sağlanmasıdır. Bu korkuluklar sayesinde hastanın düşmesine karşı korumaktadır. Bu yataklar başkalarına ihtiyaç duyulmaksızın hastanın rahat hareket etmesini ve psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlar.

Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajları

Hasta yataklarının özellikleri fazla olduğu için saymakla bitmez. Fakat her hastanın yaşadığı sağlık problemleri farklılıklarını ortaya çıkardıklarından sebep, paralel olarak tamamen kaliteli malzeme ve alt yapısından gerçekleştirilen yeni modelleri, birden çok kapsamlı özellikler halinde hazırlanmaktadır. Bu yatak çeşitleri artık sadece satılmıyor aynı zamanda kiralama seçeneği sayesinde sizlere alternatif bir kiralama bedeli karşılığında, belirlediğiniz süre kadar yatak sizin oluyor. Bu sebep ile bakıma ihtiyaç duyulan hastalar adına, çok makul fiyat kapsamında yatak çeşitleri bulunuyor. Farklı özelliklere sahip olan hasta yatakları, fiyatında değişkenlik gösteriyor. Özellikleri ne kadar kapsamlı olursa fiyatı da o kadar artış gösteriyor. Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları İstanbul olarak, hastanızı kendi hastamız gibi benimseyerek, sizlere elimizden gelen desteği vermeye hazırız.

Tedavi Aşamasında Hasta Yatakları Önemlidir

Çoğu hasta hastane ortamında ki ilaç kokusu sebebi ile psikolojik olarak kendilerini kötü hisseder. Bizler hastaların rahat etmesi için konforlu hasta yataklarını ürettik. Eve uygun bir şekilde karyola haline getirerek, hastanın türüne göre işlevsel özelliklerde yataklar tasarladık. Bu yatakların en büyük özelliği hastada oluşabilecek yaraların tamamen ortadan kaldırmasına olanak sağlar. Hastanın rahat ve konforlu bir biçimde dinlenmesini sağlayan yatakların tekerlekleri bulunmaktadır. Yatak istenilen yere götürülerek frenleri sayesinde sabitlenir. Yatalak, ağır ve yaşlı hastalar için tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi için lazımlık özelliği bulunmaktadır. Bunun gibi özelliklerde tasarlanan hasta yatakları bütçenize uygun olarak satılıyor ve kiralanabiliyor. Hasta Yatakları Fiyatları İstanbul piyasanın kaliteli ve en konforlu hasta yataklarına sahiptir.

Hasta Yatakları Neden Tercih Edilmelidir?

Her hasta için farklı şekilde tasarlanan hasta yataklarının seçimi önemlidir. Yatağa bağlı olarak yaşayan felçli hastalar ve bilinci kapalı hastaların, yaşamlarını sürdürebilmesi için iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Bedenen ve ruhen olarak kendini kötü hisseden hastalara motive verilmesi gerekiyor. Bunu ilk başta ona hasta yatağı alarak sağlayabilirsiniz. Hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilen hasta yatakları son derece işlevseldir. Hasta psikolojik olarak kendini iyi hisseder hem de daha sağlıklı olur. Hastanın hastane ortamından etkilendiği gözlemlenerek bizler bu hasta yataklarını tasarladık. Birbirinden farklı bu hasta yataklarının işlevselliği, sizlere donanımlı personel ekibimiz tarafından bahsediliyor.

Web Sitemiz: https://www.hastayataklari.co

Devamını Oku
Hasta Yatağı Kiralama Nedir

Yeni yıl özel hasta yatağı tasarımlarını

Web sitesinde bulabilirsiniz. Radikal Medikal Hasta Yatakları online kiralama ve satış hizmeti veriyor.

Ümit  Uz Ümit  Uz

Bugün satış ve kiralama hizmeti verdiğimiz hasta yatağı mağazasında çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Hasta yatağı kiralama şirketi