Hakkında
https://www.radikalmedikal.com Web sitemizi ziyaret ederek online hasta yatağı satış ve kiralama hizmetlerimizi inceleyerek satın alabilirsiniz.
 • Yaşadığı yer Türkiye
 • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Online Oyunlar Nasıl Oynanıyor?

Online oyun denildiğinde akla internet ortamında karşılıklı olarak oynanılan oyunlar gelir. Bu oyun stili tutkunluk yaratırken, kaliteli bir zaman geçirme şeklidir. İnternet ortamını en tarz olarak kullanma şeklini oluşturan online oyunlar son derece zevkli ve adrenalin yaratıcıdır. Savaş, strateji, aksiyon ve platform skalasında online oyunlar oynanır. Oyunlarda bir kurallar zinciri hâkimdir ve oyuncuların bu kurallara uyması gerekir. Online oyun için çevrimiçi oyun tabiri de kullanılmakta ve son derece keyif verici bir içerik sağlamaktadır. Apex legends hile satın al

Online Oyun Hangi Cihazlardan Oynanır?

Bilgisayar gibi dijital cihazlarda ve her türlü taşınabilir çoklu ortam aletleriyle online oyun oynamak mümkündür. Online oyunda bir ya da daha fazla kişi oyuncu olabilir. Bu oyuncular genel ağa yani internete bağlanarak bilgisayar oyunları oynar. Bu oyunlar çevrimiçi oyun ya da İngilizce çeviri olarak ise online oyun olarak adlandırılır. Teknolojik gelişmeler sayesinde oyunlar sokak ve kahve gibi mekânlardan elektronik ve dijital cihazlara taşındı. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde artık insanlar sokaklarda ya da kahvelerde değil bilgisayar başına oturarak oyun oynamaya başladı. Pubgl hile satın al

Online Oyunlar Nasıl Ortaya Çıktı?

Bilgisayar çağının başlamasıyla birlikte ilk önce sisteme basit oyunlar çıktı. Ardından internet teknolojisi yaygınlaştı ve karşılıklı oyunlar oynanmaya başlandı.  Bu oyunların online şeklini alması daha keyif verici bir hale gelmesini sağladı. Online oyunlar ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde özellikle genç ve çocuk kitlesine sesleniyor. Genç kitle grubunda bulunan bireyler hayatlarının büyük bir çoğunluğunu online oyunlarda yer alan hayal dünyasının içinde yaşıyor. İdealleri süsleyen, gerçek hayatta olmak istedikleri kişi, karakter ve rolleri, online oyunlar içinde yaşıyor. Bu anlama gelen birçok oyun son günlerde para kazanma amaçlı olmaya başladı. Gençler artık bu oyunlardan sadece zevk almak için değil, maddi anlamda da para kazanmak için oynayabiliyor.

Online Oyunlardan Para Kazanma

Para kazandırıcı oyunlar online platformlarda oynanılıyor. Bu oyunları oynamak için online oyun takımları kuruluyor. Oyuncular ve ülkeler arası turnuvalar düzenlenerek, oyunu kazananlara para ödülü, madalya ödülü veya başka türde ödüller verilebiliyor. Bu tür oyunlar internet ortamında rahatlıkla oynanılarak para kazanabiliyor.

Online Oyun Oynamak Ücretli Mi?

Online platformlarda oyun oynamak için ücret ödenmiyor. Online oyun oynamak için siteye giriliyor, platformda yer alan oyunlardan istenilen oyun seçilerek oyun oynanılıyor. Son derece zevkli ve güzel zamanlar geçirtici bu oyunlar gençleri evde kalmaya itiyor. Oyunların nüansları, ambiyansı, teorisi ve içeriği farklı kişilik ve karakterlere hitap ediyor. Bu oyunlara yatkın olduğunu düşünen oyuncular bu oyunları seçerek oynayabiliyor. Ayrıca oyun oynayanlar, rekor sayıya ulaşıp o oyun dalında dereceye girebiliyor. Pubg steam hileleri

Online Oyun Oynamak Kötü Bir Alışkanlık Mı?

Son dönemlerde gençler ve çocuklar tarafından internette en çok tercih edilen siteleri oyun siteleri oluşturuyor. Genç ve çocuklar kendi zevklerine hitap eden oyunları platformdan seçerek anında oynayabiliyor. Güzel ve eğlenceli bir zaman geçirme şekli olan oyun oynamak, aileler tarafından da yadırganmıyor. Çağın en önemli buluşlarından olan bilgisayar ve internet kötü amaçla kullanılmamış oluyor. Buna rağmen güvenilir oluşu kanıtlanmamış olan sitelerde oyun oynarken dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle çocukların oyun oynadığı sitenin içeriğine, sitede online olan oyunculara ve sitenin para yönünden yaklaşımlarına dikkat etmek ve denetlemek gerekiyor. Fakat kaliteli ve içeriği belli olan bir sitede oyun oynamanın eksisi bulunmuyor. Hoşça vakit geçirmek ve boş zamanlarını nitelikli bir şekilde geçirmek isteyen herkes online oyun oynayarak güzel zaman geçirebiliyor.

Devamını Oku
Online Oyunlar Nasıl Oynanıyor?

İzmir Peyzaj Ve Ev Tadilatı

Profesyonel Bir Usta Nasıl Bulunur?

İnsanların hayatlarını devam ettirdikleri yaşam alanları konutlar, evler, çalıştıkları işyerleri, ofisler, eğlence mekânları, restoranlar ve daha fazlası her ortamın kendisine özel hayat standartlarını ve kalitesini yükselten, estetik ve modern bir görünüm elde edilmesini sağlayan dekoratif işlemler yapılır. Örneğin; dekore edilmiş restoran, eğlence merkezi ya da alışveriş merkezi gibi alanlar her zaman insanların tercihi olmakta, kişinin kendisini mutlu ve huzurlu ettiği alanlar olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı şekilde evlerin dekore edilmesi; ev ortamının gayet şık ve estetik bir görünüm kazandırılması demektir ve huzur ve güven verici bir ortam anlamına gelecektir.

Sizlerde çalıştığınız işyeri, ofis gibi mekânları ya da evlerinizi dekoratif yapı malzemeleriyle modern mekânlar ve ortamlar oluşturabilirsiniz. İnşaat sektöründe son yıllarında yapı malzemeleri alanında teknolojinin getirdiği yeniliklerin doğrudan üretim aşamasında kullanılması, bu malzemelere farklı özelikler kazandırılarak birçok fonksiyonun yerine getirilmesi sağlanmıştır. İzmir dekorasyon denildiğinde her mekânın özelliğine uygun kaliteli, şık ve modern bir görünüm elde edilmesini sağlayan dekoratif yapı malzemelerini kullanarak ve dekoratif malzeme montajı alanında yetenekli, tecrübeli teknik personel ile montaj işlemlerini yapan firmamız, en büyük destekçiniz olacaktır.

Profesyonel Hizmet Almanın Önemi

İnsanların kullandığı mekânların dekoratif yapı malzemeleri ile dizayn edilmesi, estetik ve şık bir görünüm kazandırılması ancak nitelikli işçilik ve alan konusunda bilgisi olan ve tecrübesiyle ön plana çıkan alanında uzman teknik personel ile yapılabilir. Mekânlara ayrı bir hava katmak için yapılan dekoratifler, zamana bağlı olarak bakım gerektirebilir. Evlerde, eğlence merkezlerinde, restoranlarda, kısacası insanın zaman geçirdiği tüm ortamlarda her türlü bakım, onarım ve tadilat işleri inşaat sektöründe profesyonel olan firma elamanlarımız tarafından tekniğine uygun şekilde garanti kapsamında yapılır. Ev tadilatı İzmir denince yılların tecrübesi, teorik bilgilerin pratikte tekniğine göre en iyi şekilde uygulayan, sektörde kalite ve güvenin adresi olan bir firma olarak hizmet vermekteyiz.

Firmamız ile Çalışmanın Avantajları

Yapılarda mekânın özelliğine uygun dekoratif yapı malzemeleri ile yapım tekniğine uygun olarak yapan, her türlü tadilat işleri alanında uzman personeli yapan ve sektörde kaliteli hizmet anlayışı ve yapılan her türlü işe garanti veren firmamız 7/24 saat profesyonel hizmet veren bir firmadır. Firmamızın sektörde yaptığı işlerde;

 • Kaliteli işçilik,
 • Güven veren hizmet anlayışı,
 • Yaptığı her türlü tadilat, bakım ve onarım işleri ile dekorasyon işlerini garanti kapsamında gerçekleştiren,
 • İçin özelliğine göre yapım tekniklerini uygulayarak profesyonel hizmet veren,
 • 7/24 saat hizmet sunan,
 • Uygun fiyat garantisi veren,
 • % 100 müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen bir firma olarak sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.

Firmamızın Sunduğu Hizmetler

İzmir peyzaj, dekorasyon, tadilat, bakım ve onarım işlerinde İzmir ve ilçelerinde uzman kadromuz ile hizmet veriyoruz. Mekânların vazgeçilmez işleri olan, hayat standartlarını yükselten ve kalitenin yansıdığı seramik, fayans, mermer, granit malzemelerin döşenmesi işlemleri, gaz beton, cam tuğla, gibi malzemelerle duvar inşa işleri, duvar imalatı, sıva yapımı, boya ve badana işlemlerini nitelikli ustalarımızla en iyi işçilikle tekniğine uygun olarak gerçekleştiriyoruz.

Bu işler dışında duvar kâğıdı yapıştırma, banyo ve mutfak ile ilgili her türlü işler olmak üzere, çatı izolasyon işleri, kartonpiyer montaj işlemleri, iç dekorasyon işlemlerinden tesisat, laminat parkegibi her türlü tadilat ve yapım işleri alanında yapılan işi bir sanatsal faaliyet olarak görüp estetikliğin en zirvede yakalandığı görünümler oluşturarak müşteri memnuniyetini sağlıyoruz. Ustalarımız, teknik kadromuz; projede belirtilen hususlara harfiyen uyarlar ve yapım işinin tekniğini mükemmel bir şekilde uygularlar. Her türlü bakım, tadilat, iç dekorasyon ve dış dekorasyon işlerinde www.nsbdekorasyon.com web adresi üzerinden bizlere ulaşarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Devamını Oku
İzmir Peyzaj Ve Ev Tadilatı

Su Arıtma Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisi ile musluklardan akan suyu kaliteli, faydalı ve içilebilir hale getiren cihazlara su arıtma cihazı denmektedir ve günümüz şartlarına bakıldığında mutlaka ev, işyeri yaşam alanlarımızda kullanılması gereklidir. Büyük bir kısmı nano teknoloji ile üretilir ve ters ozmoz sistemi ile çalışır. Saf su özellikle sanayilerde kullanılan bir su olduğu için tercih edilmez. Suyun içinde mutlaka sağlığa faydası olan mineraller bulunmalıdır. Bu özelliği sağlayan su arıtma cihazı ters ozmoz sistemi ile çalışarak filtreleme işlemi yapar ve mineralleri içme suyuna aktarmaktadır.

Su Arıtma Cihazları Çalışma Prensibi

Günümüz teknolojisi ile su arıtma cihazları ters ozmoz sistemi ile çalışarak musluklardan akan suları ön filtrasyon işlemine tabi tutarlar. Ön filtrasyon işleminde su içinde bulunan mikroorganizmaların bir kısmı yok edilir. Sonraki işlem aktif karbon filtre ile yapılan temizleme işlemidir. Bu işlemde su içinde bulunan kötü kokulardan ve tatlardan arındırılır. Bu işlemler sonrasından artık su ters ozmoz sistemine uygun olarak membaından geçmeye hazır hale gelmiştir. Son aşamada ters ozmoz işlemi gören su artık kaliteli ve içilebilir bir hal almış kullanıma hazır hale gelmiştir. Post karbon filtreden süzülen su alışık olduğumuz tada kavuşarak içme suyu halini almaktadır. Pos karbon filtrenin tattan başka bir görevi bulunmamaktadır. Kaliteli içme suyu bu aşamalardan geçerek bizlere ulaşmaktadır.

NSF Belgesi

NSF belgesi su arıtma cihazının güvenli ve kaliteli bir çalışma sistemine sahip olduğunu gösteren belgedir. Yıllık yenilenen bu belge ile su arıtma cihazlarının filtrelerinin yedek parçaları uluslar arası standartlara uygun, kaliteli ve güvenli su temizleme sistemine sahip olduğunu gösterir ve mutlaka su arıtma cihazlarının bu belgeye sahip olması önem taşımaktadır. Türkiye’de piyasada olan su arıtma markaları genel olarak bu belgeye sahip değildir ve bu nedenle seçim yaparken NSF belgesine sahip olup olmadığı bilinmesi gereken bir özelliktir.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Ters ozmoz sistemi ile çalışan su arıtma cihazları birden çok filtreye sahiptir. Bu filtreler güvenli ve kaliteli su içilmesine sebep olan en önemli ayrıntılardır. İlk olarak kullanılan tortu filtresi membran filtrenin tıkanmasını önlemektedir. Suda çözünmeyen kum gibi partikülleri ayırma özelliği vardır. Ön karbon filtre suya karışmaması gereken koku ve klor gibi zararlıları ayrıştırma özelliğine sahiptir. Membran filtre ağır metalleri ayıklamak ile görevlidir. Karbon filtreler ve koku önleyen filtreler suyun olması gereken tat ve kokuya sahip olmasını sağlar. En son anti bakteriyel filtre ise suyun hijyenini sağlamak ile görevlidir. Bu filtreler sayesinde su arıtma cihazları çalışmakta ve musluk suyunu içilebilir hale getirmektedir.

Su Arıtma Cihazı Montajı

Özellikle evlerde tercih edilen ev tipi su arıtma cihazlarının en önemli özelliği kolay montaj yapılıyor olmasıdır. Basit bir çalışma sistemine sahip olup montaj işlemi de kolay gerçekleştiği için tercih edilir. Su arıtma cihazının kurulması öncelikle filtre tanklarının su tanklarına yerleştirilmesi ile olur. Filtreler hava almadan yerleştirildikten sonra yapılacak tek ve son işlem su arıtma cihazını olması gereken yere yerleştirerek su borusunu su arıtma cihazının tankına bağlamaktır.

Ters ozmoz yöntemi ile çalışan sistemin kurulumu kolay ve güvenlidir. Montajı bu kadar kolay olması ile birlikte kullanım alanlarına göre su arıtma fiyatları değişiklik gösterir. Doğru ve kaliteli su arıtma cihazını tercih etmek için https://meridyensuaritma.com adresinden ürün temin edebilir ve istediğiniz ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Devamını Oku
Su Arıtma Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

4 Mevsim Aşeren Manavı

Türk mutfağı dünya mutfağı sıralamasında özel bir yere sahiptir.  Türk mutfağı çeşitleri,  tarihi geçmişi farklı medeniyetlere ev sahipliği etmesi açısından çok çeşitli mutfak kültürüne sahiptir.  Bu mutfak kültürü farklı bölgelerde farklı tat ve çeşitlilik içerir.  Örneğin Ege'nin mutfağı,  Orta Anadolu,  Doğu Anadolu, Akdeniz,  Karadeniz bölgesi gibi her birinin mutfak kültürü ve tatları farklıdır.  Özellikle son yıllarda geleneksel mutfak kültüründen oluşan restoranlar oldukça artmıştır.  Bu restoranların büyük bir kısmı İstanbul'da bulunmaktadır.  

İstanbul'un birçok ilçesinde farklı yöresel yemekler yapan mutfaklara rastlayabilirsiniz.  Karaköy, Kadıköy, Beyoğlu, Üsküdar ilçelerinde farklı yemek kültürlerinden oluşan mutfağı ile zengin restoranlar bulabilirsiniz. Bu yemek çeşitlerini evlerinizde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Malzeme çeşitliliğini aşeren manavı gibi özel manavlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Mutfağı

Hamile kadınlarda ilk üç ayda gelişen aşerme farklı yemek kültürü çeşitleri konusunda da oluşmaktadır. Hamile manavı sebze çeşitliliği konusunda isteklere cevap veren satış mekânlarından biridir. Güneydoğu Anadolu mutfağı dediğinizde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir bölge akla gelir.  Dolayısıyla mutfak kültürü oldukça geniştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Mezopotamya,  Osmanlı,  Balkan ve Kafkaslara ev sahipliği yapan bölgelerden biridir.  Dolayısıyla yemek kültürü bu nedenle oldukça zengindir. Güneydoğu Anadolu mutfağı denildiğinde birçok yemeğin yanı sıra bazı özel yemeklerle karşılaşırsınız.  Vişneli köfte,  ayva dolması,  falafel,  analıkızlı,  borani,  Kuru patlıcan farklı tatlı çeşitleri ile özel tatları bir arada bulabilirsiniz.

İspir Fasulyesi

Yine İstanbul'un özellikle eski İstanbul diye tarif edilen Tophane,  Sirkeci tarafındaki tarihi geleneksel restoranlarda bulabileceğiniz bol tereyağlı yapılan İspir kuru fasulyesi Karadeniz mutfağının en önde gelen ve bilinen yemeklerinden biridir.  Karadeniz bölge olarak çok mutfak yemek çeşitliliğine sahip olmasa da kuymak,  mıhlama,  kuru fasulye ve karalâhana,  hayvore,  hamsi tava,  hamsi pilav,  kaygana,  Akçaabat köftesi, Çayeli fasulyesi,  karalâhana sarması gibi yemekleri ile Karadeniz yöresinin tatlarını tadabileceğiniz mekânlardır. Çankaya manavı Türk mutfak kültürü çeşitliliğine sahip satış noktalarından biridir.

Çerkez Mutfağı

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yine eski İstanbul tarif edilen Beyoğlu,  Karaköy,  Galata bölgesinde Çerkez mutfağı çeşitlerini bulabilirsiniz.  Çerkezler mutfak kültürü konusunda oldukça zengin yemek çeşidine sahiptir.  Burada fıccın,  tulen çorbası,  çerkez tavuğu,  Çerkez mantısı,  haşhaşlı revani gibi farklı tatlarda yemekleri bulabilirsiniz.  Ayrıca zeytinyağlı çeşitleri de Çerkezlere has yemek kültürü arasındadır. Dikmen manavı farklı yöresel yemekleri yapabileceğiniz zengin malzeme satışı yapan özel manavlardan biridir.

Saray Mutfak Kültüründen Oluşan Yemek Çeşitleri

İstanbul'un Avrupa yakası Osmanlı döneminde aktif yaşamın en yoğun olduğu bölgelerden biridir.  Özellikle tarihi kültürü devam ettirmeyi sağlayan restoranların büyük bir kısmı bu bölgede bulunur.  Saray mutfağını süsleyen yemek çeşitlerini bu bölgede bulmanız mümkündür.  Hünkârbeğendi,  kuzu tandır,  tas kebabı,  kelle paça çorbası,  puf böreği,   Arnavut ciğeri,  enginar dolması,  kaymaklı ekmek kadayıfı,  incik kebabı,  kuzu dolması,  beğendili kebap,  Afyon kaymağı,  incir tatlısı,  Sultanahmet Köftesi çeşitleri İstanbul Osmanlı mutfak kültürünün yemek çeşitlerinden oluşan bir kaçıdır.

Türk Yemek Kültürünün Az Bilinen Yemek Çeşitleri

Türk mutfağı yemek çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Türkiye’nin her bir yöresinin ve Bölgesi'nin kendine has özel tatları mevcuttur.  Bunların birçoğu bilinen yemeklerdir.  Ancak bazıları  bilinmesine rağmen özel tatarlardır. Yapması oldukça emek isteyen yemeklerdir. Ayrıca bu yemekleri kendi yörelerinde,  bölgelerinde yemek ayrıca çok büyük bir keyiftir. 

Örneğin Bursa'ya gittiğinizde mutlaka yoğurtlu İskender kebabı, Adana’da bamya dolması Türk mutfağının en özel tatlılarından biridir.  Afyon'un büyülü haşhaş tatlısı,  Antalya yöresinin kabak çiçeği dolması, Çorum'un kara çuval helvası, Denizli'nin çaput aşı pilavı enfes yemekler arasındadır. Erzurum'un kadayıf dolması, Gaziantep’in kamış yahnisi, Giresun’un kiraz tuzlaması, Hatay’ın yumurta öccesi özel yemeklerdir. Web adresimiz üzerinden her türlü meyve sebzeyi size ulaştırmaktayız.

Devamını Oku
4 Mevsim Aşeren Manavı

Manyetik Kireç Önleyici Nedir?

Manyetik kireç önleyiciler sularımızın bir takım fiziksel özelliklerinin değişmesine yardımcı olan cihazlardır. Kireç önleme özelliğine sahip manyetik kireç önleyici cihazlar son teknoloji ile üretilen ürünlerdir. Sert sular kireçli olma özelliğine sahiptir ve kireçli olan sularla çalışan makinelerde zaman içinde arızalar meydana gelecektir. Kullanım dostu olan manyetik kireç önleyici ile kolaylıkla kireçleri temizleyebilir, cihazlarınızın kireç sebebi ile arızalanmasını geciktirebilirsiniz. Manyetik kireç önleyici üreten firmalar kaliteli ve mükemmel bir işçilikle tasarlarlar.

Manyetik Kireç Önleyicilerinin Çalışma Prensibi

Suyun içinde olan kalsiyum karbonatın kristal bir yapısı vardır ve tüm yüzeylere tutunup kireç taşını oluşturmaktadır. Manyetik kireç önleyiciler bu kireç taşlarını temizlemek için tasarlanıp kullanılmaktadır.

Manyetik kireç önleyici kireçli suyun manyetik dalgalar ile birlikte içerisinden geçerek bir nevi arıtma görevi gören sistemdir ve içerisinde bulunan mıknatıslar yardımıyla işlemi yapar. Manyetik kireç önleyici bir manyetik alan oluşturma suretiyle çalışır. Manyetik alandan geçen suyun içindeki kireç, mineraller gibi maddeler fiziksel değişimlere uğramaktadır.

İçerisinden geçen su manyetik alana maruz kaldığı için negatif yüklü olan maddeler pozitif bir yükleme ile karşılaşır. Pozitif yüklemede kireç parçalanır ve yok olur. Parçalanan kireç metal aksama yapışmadan su ile birlikte dışarı atılır. Mıknatısların suya aktardığı manyetik akım çok büyük önem taşımaktadır.

Mıknatısların konumu ve kullanımı bu manyetik akımın büyüklüğüyle doğrudan ilgili olduğu için önem taşır. Manyetik kireç önleyicilerin üretiminde ve kullanımında önemli olan nokta tamda budur.

Manyetik Kireç Önleyici Evlerde Kullanımı

Manyetik kireç önleyicilerin montajlarının olduğu yerler kullanım açısından önem taşır. Eğer içme suyu için kullanılacaksa mutlaka su şebekesinin girişine monte edilmelidir. Evlerde kullanımı içme suyu dışından makineler için kullanılacak ise makine girişlerine takılarak kireç önlemek amaçlı kullanılabilir.

Her daire için ya da her konut için ayrı ayrı olmasındansa ortak kullanım sağlanması uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir uygulamadır. Böylece konutlarda oluşacak olan kireç tek bir cihaz yardımı ile ortak çözüme kavuşturulmuş olur.

Manyetik Kireç Önleyici Kullanmanın Avantajları

Kişilerin evlerinde kullanılan çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazlarda oluşan kireci önleyerek hem başka kireç önleyici kullanmayı engeller hem de makinelerin kireçten dolayı kısalan ömrünü uzatır. Kişi kireç önleyici kullanarak tasarruf sağlamış olur.

Makinelerde kullanılan ısıtıcıların yüzeyleri kireç ile kaplı olmadığı için ısıyı iletebilir, bu durumda enerji kayıplarının önüne geçecektir. Makinelerde kullanmak için su giriş musluklarına takılması yeterli olacağından ekstra bir masraf gerektirmeden kullanım sağlayacaktır. Kireç önleyici kullanarak oluşacak olan bakım ve arıza masraflarını da azaltarak bütçenizi rahatlatmış olacaksınız.

Manyetik Kireç Önleyicilerin Özellikleri

Manyetik kireç önleyici cihazlar herhangi bir bakım gerektirmez ve maliyeti düşük olan ürünlerdir. Kullanımı ve montajı kolay olan bu cihazlarla rahat bir kullanım sağlanırken tasarrufta yapılır. Manyetik kireç önleyici cihaz kullanımı kireci tamamen yok etmez fakat etkisiz hale getirerek sağlıklı ve verimli su kullanımı sağlamaktadır.

Özellikle günümüz şartlarında mutlaka kullanılması gereken manyetik kireç önleyici cihazlar başta tasarruf sağladığı için tercih edilebilir. Birçok firma manyetik kireç önleyici ile ilgili ürünler tasarlamakta piyasaya sunmaktadır. Tercih ederken kullanacağınız yeri belirleyip ona uygun olan bir cihaz seçimi yapılmalıdır.

Sadece montaj farklılığı için önemli olan seçim ile kireci önleyebilirsiniz. Cihazları satın alırken içerisinde yer alan kullanım kılavuzlarında gerekli tüm detaylar mevcut olup https://www.buzsu.com.tr/manyetik-kirec-onleyici adresinden de detaylı bilgi alabilir, manyetik kireç önleyici ürünlerini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kullanımınıza göre olan cihazı seçme imkânını bulursunuz.

Devamını Oku
Manyetik Kireç Önleyici Nedir?

Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalı

Dış cephe cam temizliği kurumsal firmalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Özellikle temizliği yapan ekiplerin de can güvenliği için gerekli önlemeleri aldıktan sonra yapılması gerekli olan dış cephe cam temizliği ile binalarınızı daha temiz ve estetik görüme sahip olmaktadır. Bu nedenle dış cephe temizlik işlemleri önemsenmeli, insan sağlığı ve can güvenliği açısından dikkatli ve özenli yapılması gerekmektedir.

Dış Cephe Cam Kaplama Nedir?

Dış cephe cam temizliğinde aklınıza binaların pençeleri dış tarafı gelmesin. Burada bahsetmiş olduğumuz dış cephe cam bina duvarlarına yapılan cam kaplamalar olmaktadır. Binaya daha estetik ve modern bir görünüm kattığından dolayı günümüzde inşaat sektörü pek çok binanın iş yerinin ve holding, rezidans, otel hastane gibi yapıların dış cephe duvarlarının bir bölümüne ya da tamamına cam kaplama yapılmaktadır.

Ancak dış cephe cam kaplamaların tozlu nemi ve kiri çabuk belli edeceğinden dolayı belirli aralıklarla temizliğini yapılması gerekmektedir. Dış cephe temizliği minimum yılda bir kere maksimum ise iki yılda bir yaptırmanız gerekir. Ancak hava şartlarına ve camın kirlenme durumuna bağlı olarak zaman aralıklarını kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Dış Cephe Cam Temizliği Yapım Aşamaları

Profesyonel ve derinlemesine dış cephe cam temizliği için kurumsal temizlik şirketlerinden yardım almanız gerekir. Çünkü dış cephelerde özellikle çok yüksek bölümlere kendi imkânlarınız ile ulaşım sağlayıp temizlik yapmanız biraz tehlikeli olacaktır. Çünkü dış cephelerin duvarlarına merdiven ve benzeri gibi araçlarla ulaşım sağlayarak temizlik yapmanız gerekmektedir.

Firmalar dış cephe temizliğinde yüksek yerlere ulaşmak için vinç ve asma sepet, teleskopik uzatma, örümcek vinç ve makaslı platform gibi çeşitli araçlar kullanıp işçi güvenliğini sağlayarak temizlik hizmeti vermektedir. Bu araçlar bireysel olarak sizde olmadığından dolayı dış cephe temizliğini de işin uzmanlarına bırakmanız gerekmektedir

Adım Adım Dış Cephe Temizliği

 • Dış cephe temizliği yapan kurumsal firmalar ile anlaşma sağlamanız temizlik sürecinin ilk aşmasıdır.
 • Daha sonrasında temizlik personelleri adresinize gelir ve dış cephe temizliği yapılacak bina da ücretsiz keşif yaparak, temizlik gerekli şartlar yerine getirilir.
 • Bu aşamada da ise yüksek alanlara ulaşmak için kullanılacak vinç makaslı platform ve benzeri araçların kullanımı için zeminleri uygunluğu kontrol edilir
 • Daha sonrasında ekipler nasıl temizlik yapacakların konusunda bilgi ve fiyat teklifi verirler.
 • Kabul etmeniz durumunda ihtiyaç duyulan araç ve ekipmanlar hazırlanır.
 • Eğer dış cephe temizliği yapılacak bina yolları kapatacak şekildeyse belediyeden izin alınması gerekmektedir.
 • Dış cephe cam temizliği birden fazla personel ile yapılmaktadır.
 • Dış cephe cam kaplamanıza zarar vermeyen temizlik maddeleri ve ekipmanlar kullanarak aşağıdan yukarıya doğru temizlenen camların mekânınıza daha estetik bir görünüm katmaktadır.
 • Dış cephe cam temizliğinde kullanılmakta olan kimyasal maddeleri cam kaplama üzerinde tozun tutmasını, yağmur ve kar suyunu leke oluşturmasını engelleyen formüllerdedir. Ayrıca insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen maddeler yapıldığından dolayı çevre dostu ürünlerdir.
 • Dış cephe temizliğinde yanlış kullanılan temizlik maddeleri hem temizliği yapan kişini sağlığın etkilemekte hem de çevreye kötü kokular ve zararlı maddeler yaymakta hem de dış cephenize zarar vererek estetik görünüm yok etmektedir.
 • Temizlik şirketlerin temizliğe başlamadan önce binanın küçük bir bölümünde deneme yaptıktan sonra tamamını temizlemektedir. Bu işlem ise tamamen kullanılan temizlik maddelerini dış cephe cam kaplamanıza zarar vermeyeceğini test etmek içindir.
 • Dış cephe temizliği hakkında bilgi almak ya da hizmet almak için web sitemiz üzerinden yetkili kişilerle iletişim sağlayabilirsiniz. Firma bu alanda uzun süredir kurumsal hizmet vermektedir.
Devamını Oku
Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalı

Ev Dekorasyonu İçin Nereden Alışveriş Yapılmalı?

Ev dekorasyonları üretilen birçok aksesuar ile çok farklı tasarlanabilmektedir. İnsanlar zevklerine, kullanış özelliklerine göre evlerinde farklı parçaları kullanarak birbirinden dikkat çekici dekorasyonları oluşturabilmektedir. Bu dekorasyonların son zamanlardaki trend parçaları lambaderler olmuştur. Lambaderler ev veya işyerlerinde kullanılan ayaklı lambalara verilen isimdir.

Farklı tasarımları, lambader şapkaları ve ayakları ile dikkat çekici tasarımların bulunduğu Bu ürünler yeni trend evlerin vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak ahşap ayaklı veya metal ayaklı lambader tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı lambader modelleri ise dekorasyonunuzdaki ufkunuzun genişlemesi için oldukça faydalı olacaktır.

Lambader Çeşitleri

Lambader modelleri kullanım alanlarına göre tercih edilirken farklı renklerde ve boyutlarda olanlarını seçebilmeniz mümkündür. Alacağınız objenin ayak kısımlarının farklı renklerde olması veya lamba kısmında farklı desenlerin bulunabilmesi imkânları vardır. Büyük ofis gibi yerlerde veya şık geniş evlerde tercih edilecek olan lambader modelleri ile günlük kullanımda tercih edilecek olan lambader modelleri birbirlerinden tamamen farklı olmaktadır. İstediğiniz dizaynı oluşturabileceğiniz bu ürünlerin konsept uyumu sağlayacağınız çeşitliliği binlerle ifade edilebilecek kadar çoktur.

Sehpa Modelleri

Sehpalar evlerde kullanış açısından oldukça fazla tercih edilen ürünlerdendir. Özellikle mobilyalı oturumların yaşandığı evlerde sehpa olmazsa olmaz bir üründür. Sehpalar salonun ortasında kullanılan modellerinin olduğu gibi zigon olanları da bulunmaktadır. Eskiden iç içe geçmeli ahşap olarak tekdüze sehpa modelleri varken günümüzde farklı dizaynlar ile dikkat çekmektedir. Ahşap modelleri baskı veya boyama teknikleri ile farklı bir olgu haline getirilen sehpaların metal ayaklı olanları da oldukça fazla ilgi görmektedir. Sehpa tercih edeceğiniz zaman mobilyanızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Orta Sehpa

Genel olarak salon dekorasyonlarında orta sehpa tercihi oldukça yaygındır. Salonun orta kısmında bulunacak olan bu sehpalar için ise yüzlerce model görebilmeniz mümkündür. Ahşap ayaklı, cam üst kısmı olan, tekerlekli ayaklı, geniş kapsamlı birçok farklı orta sehpa modelleri bulunabilmektedir. Bazı orta sehpa modellerinin iç kısımları bölmeli olarak dekorasyon ürünlerinin konularak farklı bir ambiyans oluşturulması için imkân sağlamaktadır. Orta sehpaların birçok çeşidini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey salondaki bütün aksesuar ve mobilyalar ile uyum içerisinde olmasını sağlamaktır.

Ünite Modelleri

Özellikle plazma TV’ler ortaya çıktıktan sonra televizyon üniteleri yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayaklı olarak konulabilen plazma televizyonlar için birbirinden şık tasarımlara sahip televizyon ünitelerini görebilmeniz mümkündür. Spor bir oturma odası için tercih edilecek olan televizyon ünitesinin spor çizgileri barındırması oldukça önemlidir. Mobilyada ahşap sevenler için televizyon ünite modelleri ahşap olan çeşitleri tercih edilebilir. Sadece televizyonun konulmasını sağlayacak mini bir yapıda olabildiği gibi farklı amaçlara da hizmet edebilmektedir.

Örnek verecek olursak salon ve oturma odanızda kitaplık gibi bir alana ihtiyacınız var ise televizyon ünitesi ve kitapların birleştirilmiş halde bulunan modellerini tercih edebilirsiniz. Şık bir salonda kullanacağınız televizyon için ise tercih edeceğiniz ünitenin özellikleri de salonun özellikleri uyumlu olması bakımından şık tasarım çizgileri taşımalıdır

Sehpa, Ünite ve Lambader Gibi Dekoratif Ürün Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Büyük bir özen ile düzenlenen evlerde dekorasyon ürünleri tercih ederken ayrıntılara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Evinizin büyüklüğüne göre televizyon ünitesi, sehpa veya lambader tercihi yapmamız kullanım sırasında sıkıntı yaşamamanız için oldukça önemlidir. Ayrıca bu ürünleri seçerken kullanım amacınızla doğru orantılı bir seçim yaparsanız daha sonrasında pişmanlık yaşamazsınız.

Ürünlerde seçeceğiniz kalite standartları da oldukça önemlidir. Bu ürünleri kaliteli bir şekilde seçersiniz ömür boyu yinelemeye de gerek kalmamaktadır. Birbirinden şık ve hoş sehpa, TV ünitesi ve lambader modelleri ne https://www.evimtrend.com adresinden kolaylıkla ulaşabilir ve tercihlerimizi gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Oku
Ev Dekorasyonu İçin Nereden Alışveriş Yapılmalı?

En İyi Su Arıtma Cihazları Hangileri?

Su arıtma cihazları kullanıcılara kaliteli ve temiz içme suyu sağlamak amaçlı üretilmiş olup piyasada birçok marka ve model mevcuttur. Önemli olan tercih aşamasında dikkat edilmesi gereken noktaları iyi bilmektir. Her marka farklı su arıtma cihazı üretirken amaçları hepsinin aynıdır; Kaliteli ve temiz içme suyu üretmek. Doğru su arıtma cihazını seçmek aile ve kullanıcı sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Kullanacağımız su arıtma cihazlarını seçerken marka ve model fark etmeden çalışma sistemlerine dikkat etmek, iyi araştırmak gereklidir. Su arıtma cihazı çalışma sistemlerinin kalitesi ile tarafımıza temiz ve sağlıklı içme suyu üretimi daha kolay sağlanmaktadır.

RO Sistemi İle Çalışan Su Arıtma Cihazları

RO sistemi ile çalışan su arıtma cihazları ağır metaller ve kimyasal gibi bileşenleri sudan arındırma görevi görürler. Ters ozmos teknolojisini kullanarak suyu temizleyerek kirleri giderirler. Membranlar vasıtasıyla sadece faydalı olan kısmın geçişine izin vererek temiz suyun ulaşımını sağlayan bu sisteme sahip olan su arıtıcıları seçilmelidir.

Ultraviyole Su Arıtma Cihazları

Ultraviyole su arıtma cihazları mikrop ve bakterileri temizlerken ultraviyole filtrasyon sistemi kullanırlar. Sudaki mikropları bu sistem ile öldürürken aynı zamanda saf olmayan maddeleri de sudan uzaklaştırmaz. Bölgenizdeki sularda saf olmayan maddeler bulunuyorsa tercihinizi ultraviyole su arıtma cihazlarından yana kullanabilirsiniz.

TDS İçme Suyu Seviyesine Uygun

Su yapısı gereği içeriğinde çözünmüş tuzlar barındırmaktadır. Bu tuzlar bir suyun içme suyu olması için mutlaka arındırılması gerekir. TDS seviyeleri bu maddelerin miktarının ölçülmesi ile ilgilidir. TDS metre yardımı ile sudaki seviyeyi kontrol edebilir ve su arıtma markaları incelenirken size en uygun su arıtma cihazını seçmenize yardımcı olur.

Kapalı ya da Açık Kasa Olması

Kapalı kasa ya da açık kasa olması su arıtma cihazında pek bir fark yaratmasa da kapalı olan kasaya sahip su arıtma cihazı daha derli toplu duracaktır ve yer kaplamayacaktır. Bu nedenle açık kasa yerine kapalı kasa su arıtma cihazı tercih ederseniz sizin için en iyi su arıtma cihazlarını seçmiş olursunuz.

Depolama Önemi

Bölgenize göre sık sık elektrik kesintisi meydana geliyorsa su arıtma cihazı olarak sizin için en iyisi yüksek depolama kapasitesine sahip cihazlardır. Yüksek depolama kapasitesine sahip su arıtma cihazları depolama yaparak herhangi bir sorunda sizlere temiz su verimi sağlamaktadır. İdeal bir su arıtıcı cihazın 7-8 litre depolama kapasitesi olmalıdır.

Garanti ve Montaj

Su arıtma cihazlarını servis eden firmalar mutlaka montaj ve 1 yıl garanti ile hizmet verirler. Su arıtıcısı satın alırken garanti süresi ve kurulumu ile ilgili bilgi almanız sizin için en uygun cihazı seçmenizde fayda sağlayacaktır. Kurulum ve garanti bilgilerini bilerek en iyi su arıtıcısını seçmeniz gerekmektedir.

Bakım ve Servis

Su arıtma cihazlarını seçerken mutlaka bakım maliyetlerini iyi araştırmak gereklidir. Su arıtma cihazlarının verimli çalışması için düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Seçmiş olduğunuz su arıtma cihazının markası ile birlikte satış sonrası vermiş olduğu kaliteli hizmeti de bilmeniz en iyi cihazı seçeceğinizin garantisi olur. Su arıtma fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösterse de sağlığınız için en uygun olan cihazı seçerken özelliklerine bakmanız daha yararlı olacaktır. İhtiyacınız olan su arıtma cihazları ile ilgili teknik bilgi ve ürünlerin özelliklerini https://merdiyensuaritma.com/ adresiniz ziyaret ederek görebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ürünleri en uygun fiyat ve garanti seçenekleri ile sitemizden temin edebilir kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Devamını Oku
En İyi Su Arıtma Cihazları Hangileri?

Online Oyunların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Dijital teknolojilerde art arda yaşanan devrimler, hayatın neredeyse dokunmadığı hiçbir alanını bırakmamıştır. Dijitalleşme, hem sosyal yaşam için, hem de iş dünyası için pek çok avantajı bünyesinde barındırmaktadır. Ancak bu teknolojilerin olumsuz yönde etkilediği ve zarar verici izler bırakabildiği alanlar da vardır. Bilinçli kullanım, dijital teknolojilerin getirmiş olduğu her türlü olumsuzluktan korumayı sağlayabilecek yegâne kalkandır. Ancak söz konusu çocuklar olduğu zaman, özellikle de akli erginliklerini kazanmadıkları dönemde, onları bir büyü gibi kendisine çeken ve bağlayan bu teknolojilere karşı kendilerini koruyabilmeleri mümkün değildir. Burada ebeveynlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Çünkü zamanında müdahale edilmediği zaman, çocukların bilinçsiz bilgisayar kullanımları büyük zararlar verebilmektedir. apex legends hile satın al

Değişen Oyun Alışkanlıkları

Bilgisayar ve internet teknolojilerinin yerinden ettiği unsurlardan birisi de oyunlardır. Bundan 15-20 yıl öncesine kadar sokaklar oyun oynayan çocuk cıvıltıları ile şenlenmekteydi. Sokakta oynanan oyunlar, çocukların yardımlaşma ve dayanışma duygusunun gelişmesine, sosyal ilişkilerinin güçlenmesine neden olmaktaydı. Oysa dijital teknolojiler ile birlikte online oyun denen yeni bir kavram ortaya çıktı. Çocukları sokaktan tamamen kopararak kendi büyülü dünyasına hapseden bu oyunlar, toplumun yapısı üzerinde büyük değişiklikler yaşanmasına yol açtı. Oyun denilince akla basit ve eğlence içeren şeyler gelse de, oyunlar kimliklerinin oluşum aşamasındaki çocuklar açısından, kimliğin inşasında büyük rol oynamaktadır. Kimliklerinin oluşumunda dijital oyunların izi bulunan çocuklar, bir önceki nesil ile kıyaslandıklarında büyük farklılıklar göstermektedir. Bu da toplumsal ve kültürel bir bozulmanın göstergesidir.

Online Oyunların Çocuklara Zararları

Hımbıl, birdirbir, çelik çomak, zımba… Şimdiki çocukların belki de çok yabancı olarak gördüğü bu kelimeler, bir zamanlar sokakları dolduran çocukların gece yarılarına kadar oynadıkları zevkli oyunların adıydı. Online oyun çağında büyüyen çocukların, bu oyunlardan gördükleri zararlardan bazıları şunlardır:

Çocukluk aşamasında bireyler boş bir levha gibidir. Bu dönemde üzerilerine işlenilenler, çocuğun gelecekteki kimliğinin temelini oluşturmaktadır. Online oyunların büyük çoğunluğunun şiddet içerdiğini göz önünde bulundurduğumuz zaman, bu oyunları oynayan çocukların gelecekte şiddete meyilli olmaları ve karşılaştıkları sorunları şiddet ile çözmeye çalışmaları öngörülebilir bir durumdur.

Bir diğer durum çocukların sosyal yaşamlarının ve sosyal bağlarının zayıflamasıdır. Herkesin eve kapanıp online oyun oynadığı bir çağda, çocuklar iki ev ötede oturan çocukları tanımamakta ve arkadaş olamamaktadır. Ayrıca ev içinde de çocuğun sosyalleşmesinin azalması gibi bir sonuç da ortaya çıkmaktadır.

Ebeveynlerin Yanılgısı

Ebeveynler tarafından teknoloji yanlış olarak algılanmakta ve bu nedenle de yeterince bilinçli davranılmamaktadır. Esasında dijital teknolojilerden uzak büyümüş bir neslin, sonradan öğrenmedikleri sürece bir bilinç sahibi olmalarını beklemek doğru değildir. Ancak yine de dünyaya çocuk getirmenin gerektirdiği bir sorumluluk olarak bu teknolojilere karşı bilinçli yaklaşmaları ve çocuklarını da bu bilinç ile yetiştirmeleri gerekmektedir. Ebeveynler, telefonda her türlü işlemi yapabilen, okuma yazması olmadığı halde oyun oynayabilen ya da telefonun menüsünde işlem yapabilen çocuklarını zeki olarak nitelendirmekte ve çocukları bu cihazlara karşı kışkırtmaktadırlar. Bu durum da çocukların bilgisayar ve telefon bağımlısı olmasını körüklemektedir. pubg hile satın al

Çocuklar İçin Alınabilecek Tedbirler

Söz konusu çocuklar olduğu zaman, oldukça dikkatli davranmak gerekmektedir. Çocuğun elinden bir anda cihazı çekip almak, onun sinirlerinin yükselmesine neden olabilmektedir. Bunun yerine çocuk ile iletişim kurmak, onunla farklı oyunlar oynamaya çalışmak daha yerinde bir davranış olacaktır. Bu noktada, çocuk gibi nazıyla oynamak deyiminin belki de gerçekleşmesi lazımdır. Çocukların bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon başında geçireceği süre belirtilmeli ve bu sürenin aşılmasına izin verilmemelidir. Ayrıca oynadığı içerikler de ebeveynler tarafından denetlenmelidir.

Devamını Oku
Online Oyunların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Online Oyun Oynama Süresi Ne Kadar Olmalı?

Online oyunlar günümüzde oldukça popüler vakit geçirme yolları arasında yer almaktadır. Artık her yaştan ve her kesimden online oyuncuya rastlamak mümkündür. Ancak bazılarının başlayıp bırakamadıkları online oyunlar oyuncuların yakınları ve arkadaşları için bir endişe kaynağı olabiliyor. Maalesef eğlenceyi tadında bırakamayıp eğitimini ya da işini sekteye uğratan oyuncular mevcut. Hem bilgisayar ekranının göze ve bilgisayar karşısında oturmanın postüre olan etkileri de yadsınamaz derecede ortada. Hem oyuncular hem de yakınları bu konuda bilgi edinmek ve oyun oynama saatlerini buna göre düzenleyip daha sağlıklı ve sorumlu şekilde hareket etmekle yükümlüdür.

Online Oyun Oynama Çeşitleri

Online oyunları pek çok farklı amaçla oynayan oyuncu mevcut. Bazıları için bu basit bir zaman öldürme şekliyken bazıları için bir hayat tarzı olmuş durumdadır. Bazı oyuncular her gün olmamakla birlikte günde 2-3 saat online oyun oynayarak hem sevdikleri oyunla vakit geçirmiş hem de dinlenmiş oluyorlar. Bazı oyuncular ise hemen hemen her gün 4-5 saat online oyun oynuyor. İşten yada okuldan gelince oyuna sarılan bu oyuncular online oyunları vazgeçilmez olarak görebiliyor. Bu kendi içinde çok büyük bir problem değil fakat bu alışkanlığa sahip oyuncular sosyal, eğitimsel ve iş aktivitelerinden kısarak online oyun oynamayı tercih edebiliyorlar. Bu konuda oyuncuların hem uzmanların sağlık uyarılarına hem de yakınlarının onların geleceklerini düşünerek söylediklerine uyması gerekebiliyor. Online oyunlar elbette güzel aktiviteler fakat hayatın önüne geçtiklerinde bir hastalık niteliği de oluşturabiliyorlar. Her şeyin fazlası zarardır. Apex legends hile satın al

Online Oyun Oynama Vakitleri

Her gün eksiksiz 8-9 saat online oyuncular da var. Fakat bu oyuncular online oyun işini kariyer haline getirmiş insanlar olabiliyor. Takım halinde ya da tek başlarına her gün çalışıp gelirini online oyun turnuvalarından kazanan bu insanlar için günün hangi vakti en uygunu ise o vakitleri online oyunlara harcamak en iyisi. Bu online oyuncular genellikle gündüz saatlerinde mesai yaparmışçasına çalışıyor. Bunun dışında hobi olarak online oyun oynayanlar için öneriler de var. Her yaştan oyuncu için en uygun oyun oynama saatleri akşam 5 ile 9 arası değişebiliyor. Okuldan gelmiş genç oyuncular için 5 ila 7 arası uygunken mesai çıkışı oyun oynayanlar için ise 7 ila 9 saatleri daha uygun. Hafta sonları ise kişinin kendi planı ve programı çerçevesinde 4 ila 5 saati geçmeyecek şekilde online oyun oynaması uygun bulunuyor. pubg hile satın al

Online Oyun ve Ekranlar Üzerine Uzman Görüş

Uzman göz doktorları her şeyden önce 1 saat ekran kullanımından sonra kişinin en az 10 dakika ara vermesi gerektiğini düşünüyor. Bu, hem gözlerinizi hem de beyninizi zararlı ışınlardan koruyup dinlendirmenin tek yolu. Genç oyuncular için günde 2 saati geçecek şekilde online oyun kullanımı kesinlikle önerilmiyor. 14-15 yaşına kadar bireyin online oyunları günde en fazla 2 saat olacak ve saatler arasında yarımşar saatlik molalar verecek şekilde oynaması uygun bulunuyor. 15 yaşından sonra bireye direkt bir sınırlandırmanın zorlaştığını hatırlatan yetkililer yine de online oyuncunun siber zorbalık gibi çeşitli internet tehlikelerine karşı uyarılması gerektiğini söylüyor. Pubgl hile satın al

Hem kendimiz birer online oyuncu olarak hem de oyuncuların yakınları olarak oyun süresinin kısıtlanması konusunda çeşitli sorumluluklara sahibiz. Fakat fazlası zarar olsa da internet oyunlarının kişiyi rahatlatmak, fazla enerjinin boşalımı sağlamak, detayları fark etme becerisini arttırmak, sosyalleşmek, takım çalışması anlayışını geliştirmek, problem çözme becerisini genişletmek ve el-ayak koordinasyonunu arttırmak gibi faydaları olduğunu da unutmamak gerekiyor. Pubg mobile hile satın al

Devamını Oku
Online Oyun Oynama Süresi Ne Kadar Olmalı?