Hakkında
https://www.radikalmedikal.com Web sitemizi ziyaret ederek online hasta yatağı satış ve kiralama hizmetlerimizi inceleyerek satın alabilirsiniz.
 • Yaşadığı yer Türkiye
 • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Yenikent Su Tesisatçısı

Hem iş hem de ev yerlerinde ihtiyaç duyulan su tesisatı hizmetleri önemli bir yer tutar. Burada evlerde temiz suyun temin edilmesi, atık suların kanalizasyon aracılığı ile akıtılması ve arıtılması, su borularının tadilatı gibi pek çok farklı konu su tesisatı hizmeti içerisinde yer alır.

Yenikent su tesisatçısı firması Ankara- Yenikent’te kaliteli ve hızlı çözümler üreten firma olma önceliği ile hizmet vermektedir. Sıhhi tesisat olarak da adlandırılan bu hizmette sadece bireysel konula değil büyük işyerleri ve ofislerde de su tesisatı sorunları yaşanmaktadır. Mutfak, banyo, tuvalet gibi kullanım alanlarının yanı sıra hidroforlarda, su depolarında ve havuzu bulunan konutlarda da sorunlar meydana gelebilir.

Su Tesisatında Temiz Su Tesisatı Nasıl Olmalı?

Temiz ve pis su tesisatı olarak adlandırılan bu sistemlerde temiz su denilince akla gelen temiz sularının donanımları içerir. Temiz su tesisatında belirli kriterler bulunur. Bunlar temiz suyun iş yerleri ve dairelerine ulaştırılması, her daire ve kat için birbirinden bağımsız sayaç ve vanaların bulunması, suyun basıncının ve miktarının düzenlenmesi ve uygun testlerin yapılması, tesisat sırasında kaliteli ve uygun malzemelerin kullanılması ve suyun akımı sırasında gürültünün meydana gelmemesidir.

Temiz Su Sistemleri Kaça Ayrılır?

Temiz su tesisatında basınçlı depo sistemi, dizi sistemi ve kolon sistemi olarak 3 farklı grup vardır. Kolon sisteminde su sayaçları her bir birimden bağımsız olarak yapılır. Kolonların yardımı le dairelere merdiven boşluğundan ulaştırıldığı sistemdir.

Dizi sisteminde ise sayaçların her biri ya bodrum katında ya da zemin katta bulunur. Ayrı kolonlar sayaçlardan dairelere suyun ulaştırılmasını sağlar. Basınçlı depo sistemi ise yeterli basınç olmadığı durumlarda ortaya çıkar. Burada bulunan silindir depolar olan hidroforlar ile sorun giderilir.

Su Tesisatında Pis Su Tesisatı Nasıl Olmalı?

Suların kanalizasyon sistemi ile binalardan ve iş yerlerinden akıtılması işlemine pis su tesisatı denir. Pis su tesisatında 4 farklı yöntem vardır. Bunlar bina dışı pis su tesisatı, bina içi pis su tesisatı, havalık ve kolondur. Kolon sisteminde kat üzerinde yer alan pis sular bodrum kata iletilir. Kolon borusu ve kat borusu arasındaki bağlantı kısadır.

Bina içi pis su tesisatı ise ana boru, havalık, kat borusu ve kolon kısımlarından meydana gelmiştir. Burada yapılan sistemle ana boru pis olan suları toplar ve bina dışına akıtılmasını sağlar. Bina dışı pis su tesisatında binanın dışından birkaç metre uzaklıkta başlayan ve kanalizasyona kadar pis suların akıtılmasını sağlayan bir sistemdir.

Bu sular da yağmur suyu, pis su ve bina suyu olarak adlandırılır. Yağmur suyunun tesisatı da pis su tesisatının bir alanıdır. Yağmur suları bina ve iş yerlerinde çatı oluklarından zemine kadar bağlanan bir boru sistemi ile akıtılır. Pis su tesisatında havalık sistemi ise borularda meydana gelen sorunlardan kaynaklanan kötü kokuların ortadan kaldırılması için gereklidir.

Su Tesisatına Neden Olan Arızalar Nelerdir?

Temiz su tesisatı işleminin gerçekleştirilmesi için farklı nedenler ortaya çıkabilir. Bunlardan biri montaj hatasıdır. Boruların montajı sırasında yapılan hatalar sızıntıya neden olabilir. Aynı zamanda dışarıdan gelen sert darbeler ve kalitesiz malzeme kullanımı da su tesisatı ihtiyacını ortaya çıkarır. Bunlar su kaçağına neden olurken aynı zamanda kötü kokular da ortaya çıkabilir. Yenikent su tesisatçısı firması verdiği hizmet ile sorunların kısa sürede ortadan kalmasına yardımcı olur.

Su Tesisatında Açma ve Kapama Materyallerindeki Sorunlar

Su tesisatı konusunda kalitesiz malzemelerin kullanımı açma ve kapama materyallerinde kısa sürede sorunlara neden olur. Kalitesiz malzemenin yanı sıra kireçli su contaların kolaylıkla yıpranmasına ve bu da su sızıntılarının meydana gelmesine yol açar. Bunun yanı sıra volanların gevşemesi de sorunlardan biridir. Eğer volanlar boş olarak dönerse vananın açma ve kapanması zorlaşır.

Güvenilir ve Kaliteli Hizmet

Su tesisatı konusunda hizmet alınacak firmanın kalite ve güvenliği çok önemlidir. Kaliteli bir hizmet olmadığı takdirde temiz su tesisatının aynı sıra pis su tesisatında yaşanabilecek sorunlar büyük sıkıntılara neden olabilir. Kötü koku, haşere ve fareler bu sorunların başında gelir. Yenikent su tesisatçısı bu alanda güvenilir bir hizmet vermektedir. Su tesisatı hizmeti almak isteyenler için http://ankarasutesisatcilari.com/yenikent-su-tesisatcisi/ sitesi üzerinden hizmet vermektedir.

İlgili Linkler:

 

Devamını Oku
Yenikent Su Tesisatçısı

Yenimahalle Su Tesisatçısı

Su tesisatı ev ve işyerlerinde her daim kişilerin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir olarak bilinir. Su tesisatı kapsamında yapılarda temiz suyun elde edilmesi, elde edilen bu suyun saklanılması, kullanılabilecek hale gelmesi, su basınç ayarının sağlanması, ev ve iş yerlerinin atık sularının arıtma işleminin gerçekleştirilmesi gibi detaylı ve önemli çalışmaları kapsayan bir sistemdir.

Temiz su ve pis su tesisatı olarak adlandırılan bu hizmet mutfak, banyo, tuvalet ve havuzlarda dâhil tesisat ihtiyacı duyulan yerlerde uygulanır. Yenimahalle Su Tesisatçısı ile ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz.

Yenimahalle Su Tesisatçısı

Temiz Su Tesisatı

Temiz su tesisatı temiz su borularının donanımlarını içeren bir tesisattır ve bu su boruları birbirinden ayrı sistemler ya da su sayacı sisteminden meydana gelir. Temiz su tesisatında belirlenen kriterler bulunur.

Bu kriterlerin başında temiz suyun daire ve binalara sağlıklı şekilde ulaştırılması, her daire ve kat için birbirinden bağımsız sayaç ve vanaların bulunması, suyun miktarının ve akış hızı basıncının düzenlenmesi ve gerekli testlerin yapılması, tesisat sırasında kaliteli ve uygun malzemelerin kullanılması ve suyun akımı sırasında gürültünün meydana gelmemesidir.

Temiz Su Sistemleri Nedir ve Kaça Ayrılır?

Temiz su tesisatında 3 farklı sistem bulunur. Bunlar basınçlı depo sistemi, dizi sistemi ve kolon sistemidir. Kolon sisteminde su sayaçları her bir birimden bağımsız olarak yapılır. Dizi sisteminde sayaçların her biri ya bodrum katında ya da zemin katta bulunur. Kolonların yardımı ile dairelere merdiven boşluğundan ulaştırıldığı sistemdir.

Ayrı kolonlar sayesinde sayaçlardan dairelere suyun ulaştırılma işlemi gerçekleştirilir. Basınçlı depo sisteminde de eğer yeterli basınç yoksa silindir depolar olarak bilinen hidroforlar aracılığı ile sorunların giderilmesi sağlanır.

Su Tesisatında Kullanılan Boruların Önemi

Su tesisat işlemlerinde suyun akışının doğru bir şekilde sağlanması, atık suların sorunsuz bir şekilde aktarılması kapsamında doğru boru kullanımı çok önemlidir. Su tesisatında kullanılan borular kullanım alanı ve işlevine göre değişiklik gösterebilir.

Soğuk ya da sıcak su tesisatı sırasında bu akışa uygun boru kullanımı tercih edilmesi, kireçlenme, sürtünme, genleşme ve darbelere karşı dayanıklı olan borularının tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Yenimahalle Su Tesisatçısı bu ayrıntılara dikkat ederek müşteri memnuniyetini göz önünde tutmaktadır.

Pis Su Tesisatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Pis su tesisatı atık suların şehir kanalizasyonlarına güvenli bir şekilde aktarılmasıdır. Bu işlemi uygularken 4 farklı yöntem kullanılır. Bunlardan biri bina içi pis su tesisatıdır. Ana boru kat borusu ve havalıktan meydana gelen bu sistemde bina içerisinde kullanılan sular ve çatı oluklarından akarak zeminde biriken suların borular aracılığıyla bodrum kattan akıtılmasıdır.

Bina dışı su tesisatı işlemi ise binanın birkaç metre uzaklığında başlar. Atık suların kanalizasyon şebekesine iletilmesi sistemidir. Kolon sistemi ise pis suların bodrum kata iletilmesine yardımcı olur. Kolon kat borusu arasında bulunan kısa borulardır. Pis su tesisatında bulunan havalık sistemi ise ortaya çıkan kötü kokuları engellemek amacıyla kullanılır.

Su Tesisatı Arızalarının Nedenleri

Su tesisatı kapsamında ortaya çıkan arızaların pek çok nedeni olabilir.  Bunlardan bazıları şunlardır: Montaj hatası, kullanılan borulara karşı yapılan sert hamleler, kullanılan boruların ya da diğer materyallerin kalitesi su kaçağına neden olur. Boruların montajında sarım hatası ve delinmelerde su kaçağına yol açabilir. Bunların yanı sıra borularda oksitlenme, kireçlenme gibi olaylar da borunun kullanım ömrünün kısalmasına neden olur.

Su Tesisatında Açma ve Kapama Materyallerinde Meydana Gelen Sorunlar

Su tesisatı sırasında açma ve kapama materyalinde meydana gelen sorunların tamamı kullanılan kalitelerin yetersizliğinden kaynaklanır. Bir diğer neden ise su akışının basın hızıdır. Ayrıca contanın yıpranması, suda meydana gelen kireçlenme, ya da volanların boşa dönmesi de açma ve kapama materyali sorunlarındandır.

Bu sorunların ortadan kalkması için kullanılan malzemelerin kaliteli olması çok önemlidir. Yenimahalle su tesisatçı firması bu sorunların ortaya çıkmasını engellemek için kaliteli ürün kullanımına özen göstermektedir.

Güvenilir ve Kaliteli Hizmetin Önemi

Su tesisatı konusunda hizmet alınacak firmanın kalite ve güvenliği çok önemlidir. Kaliteli bir hizmet olmadığı takdirde temiz su tesisatının aynı sıra pis su tesisatında yaşanabilecek sorunlar büyük sıkıntılara neden olabilir. Kötü koku, haşere ve fareler bu sorunların başında gelir. Yenimahalle su tesisatçısı bu alanda güvenilir bir hizmet vermektedir. Su tesisatı hizmeti almak isteyenler http://ankarasutesisatcilari.com/yenimahalle-su-tesisatcisi/ sitesi üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilir.

İlgili Linkler:

Devamını Oku
Yenimahalle Su Tesisatçısı

Sincan Su Tesisatçısı

Ev ya da iş yerlerinde en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de su tesisatından kaynaklanmaktadır. Ankara kentimizde Sincan su tesisatçısı yardımından destek alaraksorunun giderilmesinin avantajını elde edebilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunun çözümünde destek alacağınız Sincan su tesisatçısı ile kısa sürede işlemlerin gerçekleşmesinin ayrıcalığına sahip olarak tesisat sorununun giderilmesinde kaliteye yer açabilirsiniz.

Sincan su tesisatçısı

Tıkalı Gider Sorunu

Banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlardan kirli suyun giderinde yaşanan tıkanıklıkta son derece büyük bir sıkıntı ile karşılaşırsınız. Banyo alanlarında sabun kalıntıları sebebi ile oluşabilen durum mutfak lavabolarında yağ, çay çöpü ve buna benzer atıklar nedeni ile yaşanabilmektedir. Tuvalet giderlerinde kimi zaman tuvalet kâğıtlarının gidere atılması kimi zaman ise çocukların oyuncaklarını gidere atması sebebi ile de gider sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Farklı sebeplere göre yaşanan gider sorunun çözümünde lavabo açıcı kullanımının yanı sıra sirke ve karbonat karışımında da yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra gider sorunlarında pompalama işlemi de özellikle küçük ölçekli oluşan sorunun giderilmesinde etkilidir. Sabun kalıntısı gibi sorun çözümlerinde ise sıcak su giderde erimeye sebep olarak tıkanıklığın açılmasına etki eder.

Gider Tıkanmasında Sorunun Çözümü

Banyo, mutfak, lavabo ve tuvalet gibi alanlarda yaşanan tıkanıklığın giderilmesinde basit uygulama yöntemlerini uygulayarak sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Gider tıkanıklığında genellikle ilk olarak pompa kullanımına yer açılır. Bu aşama da pompa seçimine dikkat edilmesi gerekir. Lavabo pompasının yanı sıra banyo da kullanılan pompalar farklıdır. Bunun yanı sıra alafranga tuvalet ile alaturka tuvalet için kullanılmakta olan pompalarda farklı çeşitlere sahiptir. Bu neden ile kullanımda tercihinize dikkat etmeniz gerekir. Pompa kullanımın çözüm sunmaması durumunda sıcak su dökülmesi de çözüme etki edebilmektedir. Özellikle donmuş yağ ya da sabun atıklarında giderin açılmasına etki eder.

Sıcak suyun giderde çözüm yaratmaması durumunda sirke karbonat karışımı ya da lavabo açıcı kullanımına yer açarak gider açılmasına destek olabilirsiniz. Bu çözümlerinde sorunun giderilmesine etki etmemesi durumunda ise su tesisatçısından hizmet talep edebilirsiniz.

Su Sızıntısı

Gider borularında ya da binaya ulaşan temiz su borularında yaşanan su sızıntısı hem binaya zarar verirken hem de bütçenize de olumsuz etki sunar. Su sızıntısının tespitinde bina duvarlarında belli yerlerde nemin bulunması işaret olarak yer alırken aynı zamanda su faturanızda tüketimin aynı olmasına karşın tüketimin daha fazla olması da tespite destek olur. Bu gibi durumlarda ise kaçak su tespiti için su tesisatçısından destek alınması önerilir.

Kaçak Su Tespit Çalışması

Kaçak su tespit çalışmasında su tesisatçısından destek alarak giderde ya da binanıza gelen temiz su kanalında su sızıntısının tespiti mümkün olmaktadır. Gider borusunda kaçak suyun tespitinde kameralı sistem kullanımına yer açılarak tam olarak sızıntının nerede olduğu belirlenir. Bunun yanı sıra temiz su alanında yaşanan sızıntı içinde akustik dinleme cihaz kullanımının yanında termal su kaçak cihazından da yararlanılmaktadır. Böylelikle tam olarak kaçağın nerede olduğu da belirlenerek buna göre tamir işlemine yer açılır.

Kaçak Suyun Tamiri

Basınçölçer, akustik dinleme cihazı, termal su kaçak tespit cihazı ya da kameralı sistem kullanımına yer açılarak kaça suyun tespiti mümkün olur. Kaçak suyun tespit edilmesinde nokta atışı yapılarak alanda tamir işleminin yapılması sağlanır.

Tesisat alanının tamamının kırılmasına yer verilmeden işlemin yapılmasına destek olan cihazlar sayesinden tam olarak kaçak noktası belirlenerek bu alan açılır. Açılan alanda yaşanan sorun giderildikten sonra da çözüm sağlanarak tamir işlemi tamamlanır.

Böylelikle binanıza olumsuz etki edecek olan sorunun çözülmesinde destek olarak sağlıklı bir alanda yaşamanın yanı sıra bütçenize de uygun bir çözüme ulaşmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

Nereden Hizmet Alabilirim?

Kaçak su tespitinin yanı sıra kanal giderlerinin tıkanmasının çözümünde de su tesisatçısı desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yanlış yapılan tesisat çalışmalarının yanı sıra yanlış kullanım sebebi ile gelişen sıkıntılı durumlarınızın çözümünde Sincan su tesisatçısı desteğini alabilirsiniz. Sincan su tesisatçısı hizmet desteğini alırken kaliteye yer açmak için ise http://ankarasutesisatcilari.com/sincan-su-tesisatcisi-sihhi-tesisatci-sincan/ adresinden yararlanabilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten alınacak olan destek ile sorunun çözümünde profesyonel hizmet almanın avantajına da sahip olabilirsiniz.

İlgili Linkler:

Devamını Oku
Sincan Su Tesisatçısı

Etimesgut Tesisatçı

Evinizde, iş yerinizde ya da bulunduğunuz herhangi bir su kaçağı meydana geldiğinde ilk olarak ne yapmanız gerektiği konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. Bu durumda güvenilir olduğunu düşündüğünüz bir Etimesgut tesisatçı firmasıyla görüşmenizi tavsiye ederiz. Peki, bütün su tesisatçıları güvenilir midir? Firmanın güvenilir olup olmadığını birtakım şeylerden anlayabilirsiniz.

Eğer firma müşteri odaklı çalışıyorsa, kullandığı malzemeler kaliteliyse, binaya hasar vermemek için teknolojik cihazlardan faydalanıyorsa tesisatçının güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Bu detaylara birazdan ayrıntılı bir şekilde değineceğiz. Ondan önce tesisatçıyla sadece araştırma yaparak anlaşmamanızı öneririz. Çünkü daha önce firmayla anlaşan müşterilerin yorumları da en az araştırmanız kadar önemlidir.

Teknolojik Cihaz Kullanan Firmaları Tercih Edin

Su kaçağının olduğuna karar verdikten sonra Etimesgut tesisatçı firmalarının arasından mümkün olduğunca teknolojik cihazlar kullanan firmaları seçin. Özellikle su kaçağının tespitinde teknolojik cihazların kullanılması evinize hasar verilmeden sürecin atlatılması anlamına gelir. Aksi takdirde kaçağı tespit edebilmek için tesisatçı kırma işlemi gerçekleştirmek zorunda kalır.

Hem sizin için masraf iki katına çıkar hem de daha fazla döküntüye maruz kalırsınız. Bunları yaşamamak için de elinizden geldiğince teknolojik cihaz kullanan tesisatçıları tercih edin.

Firmaya Her Zaman Ulaşabilmeniz Önemlidir

Diyelim ki gece geç saatlerde evinize su sızıntısı yaşanıyor. Fakat bu birkaç gün tekrarlanıyor ve daha fazla sorun yaşamamak için sızıntıyı durdurmak istiyorsunuz. Aynı şeyi hafta sonları da yaşayabilirsiniz, hiç fark etmez. Bu durumda arıyorsunuz, tarıyorsunuz ama bir türlü açık bir firma bulamıyorsunuz. İşte bundan dolayı 7/24 ulaşabileceğiniz bir firma her zaman önemlidir.

Firmanın Müşteri Odaklı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Müşteri odaklı bir Etimesgut tesisatçı firması arıyorsanız firmayı en ince ayrıntısına kadar araştırmalısınız. Su kaçağı tespit yönteminden fiyatlandırmalarına, kullandığı malzemelerin kalitesinden hangi zaman dilimlerinde çalıştıklarına kadar her şeyi incelemelisiniz. Çünkü müşteri odaklı çalışan bir firma eve hasar vermemek için teknolojik cihaz kullanır, müşterisinin bütçesini düşünerek fiyatlandırma yapar, ileride sıkıntı çıkmaması için kalitesiz malzeme kullanmaz ve en önemlilerinden biri de her an müşterisine yardımcı olabilmek için hazırda bekler.

Etimesgut su tesisatçısı

Su Kaçağı Tespitleri Nasıl Yapılmalı?

Zaten yazının başından bu kısma kadar belirttiğimiz şey bu sorunun cevabıdır. Tesisatçı, su kaçağını tespit ederken termal su kaçak tespit cihazı kullanmalıdır. Çünkü bu cihaz kızıl ötesi ışınlar sayesinde tesisatçının tespit için hiçbir yeri kırmasına gerek kalmadan su kaçağının yerini net olarak tespit edebilmesini sağlar. Aynı zamanda bu cihazla birlikte akustik dinleme cihazı da kullanılırsa boruların dinlenebilmesi kolaylaşır. İkisi birlikte kullanıldığında daha net ve hasarsız bir tespit yapılabilmesi mümkündür.

Eğer tesisatçı ikisini de kullanmıyorsa mecburen tespit için kırarak arama yapacaktır. Bunu da müşteri olarak hem maddi hem de manevi açıdan istemezsiniz diye düşünüyoruz.

Su Kaçağı Sonucunda Neler Olur?

Su kaçağının sonucunda birbirinden farklı sorunlar meydana gelir. İlk olarak apartmanda yaşadığınızı düşünelim. Üstünüzdeki kişinin tesisatında su kaçağı varsa ilk olarak duvarlarınızdaki su sızıntısını fark edeceksiniz. O su sızıntıları da duvarınızda küf, sararma ve rutubete sebep olacak. Eğer kaçak sizdense alt katınızdaki insan aynı durumları yaşayacak ve sürekli şikâyet alacaksınız.

İş yerinizi düşünelim. Bu sefer şirketinizde ağır bir koku kendini gösterecek. İş yerinize gelen insanlar ortamın ne kadar kötü koktuğunu düşünecekler ve hem siz rahatsız olacaksınız hem de şirkette bulunan diğer insanlar rahatsız olacak. Özellikle kaçak pis su tesisatlarından meydana geldiyse bu koku kendini yoğun bir şekilde belli edecektir.

Etimesgut’ta Güvenebileceğiniz Su Tesisatçı Firması

Sıraladığımız kriterdeki firmaları bulmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Çünkü zamanımızda insanlar hem her zaman ulaşılabilen hem de işini bu kadar iyi yapabilen tesisatçılara çok zor rastlıyor. Biz de işinizi kolaylaştırmak istedik. Kriterlerinize uygun firmayı  http://ankarasutesisatcilari.com/etimesgut-su-tesisatcisi-tesisatci/ adresinden bulabilirsiniz.

Böylelikle 7/24 su tesisatçısına ulaşabilir, evinizde hasar oluşmadan tespit yaptırabilir ve kaçak sorununu kaliteli malzemelerle tamir ettirerek uzun ömürlü rahatlığa kavuşabilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeden su kaçak sorununuzu sona erdirmek istiyorsanız verdiğimiz adrese tıklayarak firmayla iletişime geçin. Hafta sonu da olsa, akşam saatlerinde de olsa firmaya istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tamamen müşteri odaklı çalışan bir firmayla çalışmak istiyorsanız gecikmeyin.

İlgili Linkler:

 1. Sincan su tesisatçısı
 2. Yenikent su tesisatçısı
 3. Etimesgut su tesisatçısı
Devamını Oku
Etimesgut Tesisatçı

Samsun’da Günlük Kiralık Evler

Ev kiralamak; bazı durumlarda bizim için oldukça avantajlı olabiliyor. Ev kiralamanın birden çok çeşidi vardır. Daireler veya müstakil evler aylık, yıllık veya günlük şekilde kiralanabilir. Son zamanlarda en popüler olan ev kiralama şekli ise günlük ev kiralamaktır. Günlük daireler; iş seyahatleri, doğumgünü partileri, yılbaşı partileri gibi durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor.  Türkiye’nin en çok sevilen illerinden biri olan Samsun günlük kiralık ev bulmak için uygun bir şehirdir.  Bu evleri kiralayarak arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilir veya ev konforunda bir konaklama yaşayabilirsiniz. Samsun içinde günlük kiralık ev arayışındaysanız kendinize en uygun evi seçmek için biraz araştırma yapmanız gerekecektir.Samsun günlük kiralık daire bulmak istediğinizde öncelikle detaylı bir araştırma yapmalı ve daha sonra kendiniz için en uygun evi seçmeniz gerekir.

Samsun’da Kiralık Daire

Ev kiralamak pek çok açıdan mantıklı bir seçenektir. Her ihtiyaç için kiralanabilen evler aylık, yıllık veya günlük olarak kiraya verilebilir. Kiralık daire aradığımız zaman öncelikle evi hangi aralıklarda kiralayacağımıza ve nasıl bir ev aradığmıza dikkat etmeliyiz. Samsun’da yaşıyor ve kiralık daire arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Samsun’da kiralık daire arıyorsanız öncelikle nasıl bir daire aradığınıza karar vermeli ve fiyat araştırması yapmalısınız.Bu iki aşama, kendiniz için en uygun evi seçebilmenin anahtar noktalarıdır. Samsun apart daire fiyatları konusunda araştırma yapmadan ev kiralamamanızı öneririz. Aksi takdirde aynı evin çok daha uygun fiyatlısını bulup hüsrana uğrayabilirsiniz.

Samsun’da Günlük Kiralık Daire

Samsun ili sınırları içinde yaşıyor ve kiralık daire arıyorsanız yapmanız gereken ilk şey internet üzerinden bir ön araştırma yapmaktır. Bu durum kiralayacağınız evin değerini bilmek açısından oldukça önemlidir. Samsun günlük kiralık daire konusunda fiyat bilgisi aldıktan sonra evlerin özelliklerini araştırmanız gerekiyor. Bazı evler; yüksek fiyatlı olmasına rağmen oldukça bakımsız olabilir. Bu sebeple evin iç özelliklerini de araştırmanız oldukça önemlidir.

Samsun, deniz kenarında bir il olduğu için kiralayacağınız  dairenin deniz manzaralı olmasını da isteyebilirsiniz. Bu konuda fiyat biraz daha yükselecektir ancak eğer gerçekten güzel bir ev kiralamak istiyorsanız bu miktarı göze almalısınız.

Samsun Atakum Günlük Kiralık Ev

Atakum, Samsun’un en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Özellikle tatilciler tarafından sık tercih edilen bu ilçede tatil yapmak isteyen pek çok insan günlük kiralık daireler konusunda bilgi almak istiyor. Atakum günlük kiralık ev fiyatları hakkında bilgi edinen pek çok insan bu daireleri kiralayarak yaz tatilini keyifli şekilde geçirmek istiyor. Yaz tatili için uygun bir lokasyon olan Atakumda daire kiralayarak uygun fiyatlı ve neşeli bir tatil geçirebilirsiniz. Günlük, aylık veya yıllık olarak kiralayabileceğiniz bu evler sayesinde siz de yaz tatilinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz. Atakum’un serin sularına girerken otelde değil evde kalacak olmanın konforu size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

Alya Suit Günlük Kiralık Daireler

Samsun’da kiralık daire arıyorsanız Alya süit sizin için güvenilir bir adres olacaktır. Yıllardır bu konuda pek çok insana hizmet vermiş olan alya süit; en kaliteli ve uygun fiyatlı daireleri sizler için kolayca buluyor. Aradığınız kriterlere uygun ve bütçenizi aşmayacak olan evleri bulabilmek için alya süit ile ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Samsun’un her ilçesinde sizler için kiralık daire bulabilen firma sayesinde sizler de yaz tatilinizi veya seyahatlerinizi en güzel şekilde geçirebilirsiniz. Samsun’da kendinize uygun ve cep yakmayan bir kiralık daire bulabilmeniz için profesyonel bir firmadan destek almanızı öneririz.

Devamını Oku
Samsun’da Günlük Kiralık Evler

Telegram Kanalları

İnternetin insan hayatında geniş bir yer kaplamaya başlaması ile birlikte ortaya çok sayıda sosyal ağ çıkmıştır. Bu sosyal ağlar üzerinden insanlar hem birbirleri ile iletişim kurabilmekte hem de paylaşımlar yapabilmektedir. Sosyalleşmenin farklı boyuta taşındığı bu platformlarından biri de yakın zamanda insanların hayatlarına girmiş olan Telegram’dır. Whatsapp benzeri bir uygulama olmasına rağmen, bazı konularda Telegram daha avantajlı olanaklar sunmaktadır. Bu avantajlar arasında Telegram kanalları ayrı bir yere sahiptir. Belirli konularda bir kitle oluşturmak ve onlar için paylaşımlarda bulunmak gibi bir avantaja sahip olan bu uygulama, dünya üzerinde 100 milyon civarında indirme rakamlarına ulaşmıştır. Yeni yeni gelişme gösteren bir uygulama olması nedeni ile bu rakam her geçen gün daha da artmaktadır.

Telegram Nedir?

Telegram, bir sosyal ağ uygulamasıdır. 2013 yılında Rus bir yazılımcı tarafından piyasaya sürülen bu uygulama, kısa süre içerisinde alanındaki öncü uygulamalardan biri haline gelmiştir. Telegram uygulaması için Whatsapp ve Instagram platformlarının bir arada sunulmuş versiyonu olduğunu söylemek mümkündür. Zira bir taraftan kullanıcıların birbirleri ile ücretsiz olarak sohbet etmelerini ve dijital içerikler göndermesini sağlamaktadır. Üstelik bu konuda Whatsapp’a göre Telegram daha avantajlıdır. Hızlı gönderim sağlamak amacıyla Whatsapp, gönderilen dosyaların kalitesini düşürmektedir. Telegram ise birkaç saniye yavaş gönderse de dosyaların yüksek kalite ile ulaşmasını sağlkamaktadır. Bunu dışında Telegram’ın bir paylaşım uygulaması olma özeliği de vardır. Ona bu özelliği kazandıran ise Telegram Kanalları adı verilen yönüdür. Bu kanallar sayesinde bir merkezde üretilen içerikler ya da paylaşımlar çok sayıda kişiye ulaştırılma olanağına sahiptir. Üstelik bu konuda pekçok sosyal paylaşım ağının sunmuş olduğundan daha fazla olanaklar sunulmaktadır.

Telegram Kanallarının Avantajları

Telegram grupları kullanıcılara birtakım kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlar nedeni ile de Telegram’ın yaygınlığı her geçen gün artmaktadır. Telegram kanallarının avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Telegram kanalları, kanal sahiplerinin üyelere yönelik paylaşım yaptığı yerlerdir. Bu kanallar genellikle bir konu ya da tema etrafında toplanan insan topluluklarından oluşmaktadır.
 • Telegram kanallarının kullanıcılara sağlamış olduğu avantajlardan biri de üye sınırının olmamasıdır. Whatsapp gruplarına katılabilecek kişilerin sayısı sınırlıdır. Ancak Telegram tarafından altyapısı sağlanan kanallarda üye sınırı yoktur.
 • Telegram kanallarının bir diğer artı yönü ise gönderilerin kaç kişi tarafından görüldüğünün tespit edilebilmesidir. Bu sayede paylaşımlar kolaylıkla yönetilebilmektedir.
 • Telegram kanallarında iletiler tek yönlüdür. Etkileşimli paylaşım yapmak mümkün değildir. Yani iletiler yalnızca kanal sahibi ve yöneticiler tarafından gönderilebilmektedir. Bu da özellikle kurumsal kullanım açısından büyük bir avantajdır.

En Sık Kullanılan Telegram Kanalları

Telegram’ın yaygın olarak kullanıldığı ülkelerden biri de Türkiye’dir. Özellikle son dönemlerde bu uygulama Türkiye’de daha popüler hale gelmeye başlamıştır. Görüntülerin kalite kaybına uğramadan gönderilebilmesi, Telegram’ın yıldızının parlamasındaki en önemli hususlardan biridir. Kullanıcı sayısının giderek artmasına paralel olarak çok farklı Telegram kanalları ortaya çıkmıştır. Siyasetten spora, aşk ve arkadaşlık gibi konulardan alışverişe varıncaya kadar çeşitlilik arz eden kanallar mevcuttur. Telegram kullanıcıları da artan bu kanal sayılarına kayıtsız kalmayarak, aktif olarak kanallara kaydolmaktadır. Bu yüzden de Telegram artık bir sohbet ve haberleşme uygulaması olmaktan çok, sosyal paylaşım sitesi haline gelmiştir. Türkiye’de Telegram üzerinde açılmış olan kanalları arasında en çok ziyaret edilenlerinin listesine ulaşmak için http://www.turknews.org/telegram-kanallari/ adresini ziyaret etmek mümkündür. Bu site üzerinde hem Telegram’da var olan kanallar ile ilgili genel bilgi almak ve hem de farklı alanlarda paylaşımlar yapan kanallara ulaşmak olanaklıdır.

Devamını Oku
Telegram Kanalları

Fethiye Rodos Feribot

Ege Denizi’nde bulunan Yunan adaları, antik çağdan kalan kültürel mirasları ve doğal güzellikleri ile dünyanın gözde tatil beldeleri arasındadır. Yunanistan ekonomisinde büyük bir yere sahip olan turizm gelirlerinin büyük bir kısmı bu adalardan elde edilmektedir. Türkiye’den de Yunan adalarına ilgi oldukça fazladır. Bu adaların en büyüğü olan Rodos, her yıl binlerce Türk turisti ağırlamaktadır. Ulaşımının kolay olması ve diğer Avrupa ülkelerine oranla daha makul fiyatlı tatil yapma olanağı sağlaması nedeni ile Rodos adası Türklerin öncelikleri arasındadır. Adaya ulaşım Fethiye Rodos feribot seferleri ile sağlanmaktadır. Gün içerisinde belirli saatlerde karşılıklı olarak düzenlenen bu seferler ile yolcu ve araç taşımacılığı yapılmaktadır.

Fethiye Rodos Arası Feribot İle Kaç Saat?

Türkiye ile Yunan adaları arasındaki mesafe oldukça kısadır. Öyle ki bazı adalar çıplak göz ile görülebilecek kadar kısa mesafededir. Bu yüzden de ulaşım süreleri oldukça kısadır. Fethiye Rodos feribot seferleri, hava şartlarının seyahate elverişli olduğu günlerde bir buçuk saat ile 2 saat arasında sürmektedir. Sorunsuz bir yoluculuk deneyimi yaşamak ve olumsuz hava koşulları nedeni ile rötar gibi durumlarla karşılaşmamak için seyahat planlama önceden yapılmalı ve hava durumu da bu konuda hesaba katılmalıdır. Fethiye ve Rodos arasındaki mesafenin bu kadar kısa olmasından dolayı günübirlik turlar da düzenlenmektedir.

Fethiye Rodos feribot

Rodos Tarihi Güzellikler

Kökenleri antik çağa ve belki de daha eski dönemlere kadar uzanan Rodos adası, kültür ve tarih açısından büyük bir mirasa sahiptir. Adada bu yönden gezilebilecek çok sayıda alan ve yapıt vardır. Bu yapıtların en önemlileri arasında yer alan Mandraki Limanı ve yel değirmenleri, en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Burada bulunan değirmenler, antik çağda gemiler tarafından getirilen buğdayları işlemek görevini görmekteydi. En görkemli tarihi alanlarından biri de Palace of the Grand Master adı verilen Büyük Efendi ya da Büyük Üstat Sarayı’dır. Güneş Tanrısı Helios adına yaptırılmış olan tapınağın kalıntıları üzerine 14.yüzyılda inşa edilen bu saray, uzaktan bakıldığı zaman göz kamaştıracak kadar heybetlidir.

Rodos Plajları ve Doğal Güzellikleri

Tanrı Rodos adasına doğal güzellikler bakımından da oldukça cömert davranmıştır. Öyle ki adanın her bir köşesinde farklı doğal güzelliklerle karşılaşmak söz konusudur. Tsambika Plajı adanın en güzel plajlarından biri olarak ziyaretçileri büyülemektedir. Turkuaz renkli ve oldukça temiz olan suyu ile bu plaj, denizin ve kumun keyfini çıkarmak isteyenlerin taleplerini fazlasıyla karşılamaktadır. Bir diğer doğal güzellik ise Kallithea Springs olarak adlandırılan şifalı su kaynağıdır. Termal kaynakların tedavi edici etkisinin ortaya çıkarıldığı çok eski dönemlerden beri bu amaçla kullanılan Kallithea Springs, Rodos ziyaretinde atlanılmaması gereken noktalardan biridir.

Uygun Fiyatlı Fethiye Rodos Feribot Biletleri

Fethiye ve Rodos arasındaki feribot seferlerini birden fazla firmanın düzenliyor olmasından dolayı fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ayrıca sezon özelliklerinden dolayı da feribot bilet fiyatlarından farklılık yaşanması mümkündür. Adaya seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini erken bir dönemden planlamalı ve planladıkları tarihlerde feribot fiyatlarının hangi seviyede olduğunu da dikkate katmalıdır. Ancak tüm firmaların feribot bileti fiyatlarına ulaşmak oldukça zahmetli ve zaman alacak bir durumdur. Bu zahmeti kullanıcıları adına üstlenen https://www.feribotbiletim.com/fethiye-rodos-feribot-bileti/ adresini ziyaret ederek, Fethiye Rodos feribot bileti fiyatlarını tespit etmek mümkündür. Site içerisinde tüm firmaların bilet fiyatları ve hareket saatleri yer almaktadır. Ayrıca bu adresten online olarak feribot bileti almak ve bu doğrultuda da kolay seyahat planı yapmak mümkündür.

Devamını Oku
Fethiye Rodos Feribot

Rahim Alma Ameliyatı Ankara

Rahim kadınların üreme sisteminin en önemli işlevini yerine getiren organdır. Kalın duvarları olan rahmin en önemli görevi hamilelik sırasında bebeği 9 ay boyunca tutmak ve büyümesini sağlamaktır. Fakat kadınlarda görülen kadın hastalıkları sonucunda rahim onarılamayacak bir durumda ise uzman kişilerin değerlendirmeleri sonucunda rahim alma ameliyatı gerçekleştirilir. Rahim ameliyatına neden olan en önemli şikayetler miyomlar, rahim yada yumurtalık kanseri, doğum sonrası görülen rahim sarkmaları, pelvik ağrılar ve rahim iç zarının enfeksiyon kapması gibi gelişmeler neticesinde histerektomi yapılmaya karar verilir. Ameliyat kararı bayanlar açısından bakıldığında karar verilmesi çok zor bir durumdur. Çünkü kadınlar rahminin alınması ile beraber üreme yetilerini de kaybedebilirler.

Rahim Ameliyatı Nasıl Yapılır

Rahim ameliyatı sırasında en sık kullanılan bazı rahim alma operasyonları bulunur. Bu operasyonlar tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmakla beraber ülkemizde de en çok tercih edilen rahim alma işlemidir. Yapılan ameliyatlar sırasında hastanın durumuna ve hastalık şikayeti derecesine göre rahmin bir kısmı kimi zaman tamamı bazen de hem yumurtalıklar hem de rahim hepsi beraber alınır.Her hastanın şikayet çeşidi birbirinden farklı olduğu için kullanılan yöntemlerde çeşitlilik gösteriyor. Rahim ameliyatı olmaya karar veren kişilerin öncelikle alanında başarılı bir jinekoloğa danışmaları ve jinekolog ile ortak hareket etmeleri sağlık açısından son derece önemlidir.

Açık Ameliyat Yöntemi

Rahim alma ameliyatları günümüzde gelişen teknolojik gelişmeler ve kullanılan cihazlar yardımıyla farklı şekillerde yapılmaktadır. Rahim alma ameliyatları kapalı yani laparaskopik, vajinal ve açık ameliyat olmak üzere 3 farklı şekilde ameliyat işlemleri gerçekleşir. Bu kadar farklı yöntemin tercih edilmesindeki en büyük etken hastalığın çeşidi ve rahmin ne kadar hasara uğradığı ve ne kadarının düzenleneceği gibi incelemeler sonucunda belirlenir. Açık ameliyatlar sırasında sezaryen yöntemine benzeyen karından kesi bölgesi açılarak rahmin çıkarılmasıdır. Açılan kesi ile beraber uzman kişiler kişilerin tüm organlarını da görüp değerlendirme şansına sahipler. Açık ameliyat yaptıran kişilerin iyileşme süreleri oldukça uzundur ve bu süreç oldukça sancılı, ağrılı bir biçimde geçiyor.

Rahim Ameliyatı Sırasında En Çok Tercih Edilen Yöntem Hangisidir

Rahim alma işlemleri sırasında en çok tercih edilen ameliyat türü kapalı ameliyattır. Bu ameliyat sırasında karın boşluğunun yan taraflarında ve göbeğin alt kısmında küçük kesiler açılarak bu kesilerden ince bir alet ucuna takılan kamera ile rahim içerisine ilerlemeye çalışılır. Uygulama sırasında araç içerisindeki kameradan ekrana iç organların görüntüsü yansır. Böylece sadece birkaç kesiyle kapalı rahim alma ameliyatı başarılı bir şekilde geçebilir. Bu ameliyatın en çok tercih edilmesindeki etken insanların daha kısa bir süre içerisinde toparlanın günlük hayatlarına dönmeleridir. Ayrıca bu ameliyat sırasında herhangi bir riskle karşılaşma olasılığı da oldukça düşüktür. Bu gelişmeler kapalı rahim ameliyatını ilk sıralara taşımıştır.

Rahim Ameliyatı Sırasında Hamile Kalınır Mı?

Rahim problemi yaşayan bayanların ameliyattan uzak durmalarının en büyük nedenlerinden biri de üremeyetilerini kaybetmeleri ve bir daha çocuk sahibi olmamaları büyük bir etkendir. Çünkü Rahmi alınan bayanların gebe kalma ihtimali deortadan kalkıyor. Fakat rahimde ilgili kanser ya da kişi sağlığını ciddi manada tehdit eden hastalıkların varlığı karşısında muhakkak ameliyat yöntemi ile tedavi edilmelidir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin eğer durumları müsait ise öncelikle doktor kontrolü ile çocuk sahibi olmaları sağlanır daha sonra ertelenen ameliyat yeniden yapılabilir. Çünkü rahimde görülen bazı hastalıklar belli bir süre idare edilebilir. Böyle zamanları avantaja çevirmek mümkündür. https://www.drgamzecaglar.com/rahim-alma-yöntemi-ankara/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Linkler:

 1. Endometriozis Ankara
 2. Histerektomi

 

Devamını Oku
Rahim Alma Ameliyatı Ankara

Kapalı Rahim Ameliyatı

Tüm dünyada ve ülkemizde kadınlar tarafından en çok tercih edilen rahim ameliyatı çeşitlerinden biri olan kapalı rahim ameliyatı son yıllarda giderek yaygınlaşmaya başlayan bir müdahale yöntemidir. Bir kadın için büyük bir öneme sahip olan rahim çocuğun tutulması ve büyümesi açısından önemlidir. Fakat kimi zaman kadınlarda yaygın görülen rahim hastalıkları ilaçla tedavi edilemediği takdirde ameliyat yöntemine başvurulur. Açık ameliyatların yanında kapalı ameliyatlarda tercih edilir. Kapalı ameliyatın daha fazla tercih edilmesindeki en büyük etken hem iyileşme süreci hızlı hem dediğer ameliyatlara nazaran daha az ağrılıdır. Kapalı yapılan ameliyatın bir diğer ismi ise laparoskopiktir.

Laparoskopik Nasıl Yapılır

Kapalı rahim alma ameliyatı sırasında karın bölgesinin yan kesimlerinden ve göbeğin alt kısmından ince bir alet yardımı ile delik açılır. Daha çok kaleme benzeyen bu alet ucunda bir kamera bulunur. Kamera organlara doğru iletilirken aynı zamanda görüntüsü monitöre yansır. Doktor bu görüntü üzerinden hem organların durumunu yakından görür hem de rahim alınır. Kapalı rahim ameliyatı sırasında hastalar genel anestezi verilerek unutula bileceği gibi epidural anestezi yöntemi ile de belden aşağısı uyuşturulabilir. Kapalı ameliyatlar sırasında serviks olarak isimlendirilen rahim ağzının da alınması kimi zaman mümkün olabilir. Yapılan ameliyat sırasında serviks bölgesinin alınmasına Total histerektomiismi verilir. Serviksin alınmadı ameliyatlara ise laparoskopik Supraservikal denir.

Hangi Şikayetler Sonucu Kapalı Ameliyata Karar Verilir

Rahim rahatsızlıkları kadınların en büyük korkulu rüyalarından biridir. Çünkü bu hastalık onların hormonal yapılarını bozduğu gibi kimi zaman kullanılan ilaçlar çok fazla etki etmez. Bu sebepler yaşanılan problemler karşısında kapalı rahim ameliyatı olmaya karar veren kişilerin öncelikle alanında başarılı bir jinekoloğa danışmaları ve bilgi almaları daha sağlıklı olacaktır. Kapalı rahim ameliyatı daha çok miyom rahatsızlıklarında, şiddetli bir şekilde görülen kanamalarda, rahimde görülen lezyonlar ve bazı rahim ağzı ya da yumurtalık kanserlerinin görüldüğü durumlarda kapalı rahim ameliyatı tercih edilir.

Kapalı Ameliyat Sonrası Süreç

Laparoskopik yöntemlerle yapılan rahim alma ameliyatları hastanın karın bölgesi üzerindeki alana gerçekleştirilen kesir işlemleri ile yapılır. Bu kesilere ameliyat sonrasında dikkatli bir şekilde bakılması gerekir. Çünkü kesilerin yara olması veya herhangi bir enfeksiyon kapmaları durumunda kişilerin ağrıları daha da şiddetlenebilir. Doktor tavsiyesine başarılı bir şekilde uyulduğu takdirde bu yöntemde kişiler bir ya da iki gün hastanede kalırlar daha sonra ise taburcu olabilirler. Taburcu olduktan sonra hızlı bir iyileşme süreci vardır. Kısa sürede iyileşen insanlar gündelik hayatlarına ya da iş ortamlarına geri dönebilirler. Ameliyat sonrasında 1-2 hafta gibi bir süreçte hafif kanamalar görülebilir. Fakat bu kanamaların şiddetli bir şekilde gerçekleşmesi halinde kişilerin muhakkak bir doktora görünmeleri gerekir. Banyo ve duş gibi ihtiyaçlar ameliyattan birkaç gün sonra yapılması daha iyi olacaktır. Eğer Ameliyat sırasında hastadan yumurtalıkları da alınmış ise ameliyattan sonraki süreçte hastayı sıcak basması, ateş basması ve terleme gibi şikayetler görülebilir.

Kapalı Ameliyat Yardımı İle Vajinal Histerektomi

Kapalı rahim ameliyatı yapılırken ilk önce karından açılan delikler vasıtası ile Rahime ulaşılır. Rahimin çıkarılma işlemi ise vajinal yoldan gerçekleştirilir. Rahimin alttan yani vajinal yoldan alınması daha çok rahim sarkması gibi problemler karşısında tercih edilen bir yöntemdir. Eğer rahmin tamamı vajinal yoldan alınacak ise karın bölgesinde kapalı ya da açık herhangi bir işlem yapmaya da gerek yoktur. Kapalı rahim alma işlemleri çoğu zaman karın bölgesi üzerinden de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.https://www.drgamzecaglar.com/rahim-alma-ameliyatı-ankara/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Linkler:

 1. Endometriozis Ankara
 2. Histerektomi
Devamını Oku
Kapalı Rahim Ameliyatı

Histerektomi

Histerektomi diğer adıyla rahim aldırma ameliyatı kadınlar tarafından alınan bir tedavi yöntemidir. Bayanların en önemli korkulu rüyalarından biri de rahmi ile ilgili yaşadığı problemlerdir. Rahim problemleri baş edilemeyecek düzeyde ise uzman kişiler tarafından histerektomi denilen ameliyata karar verilir. Her bayanın kendine özgü yaşadığı rahmi ile ilgili sorunlar ve bu sorunların giderilmesinde kullanılan bir rahim alma operasyonu mevcuttur. Bu nedenle günümüzde geliştirilen üç çeşit rahim aldırma ameliyatı bulunuyor.Bayanlarda görülen en sık rahim şikayetleri kanser, yoğun kanamalar, miyomlar, rahim düşmesinin hileli bir boyutu olan rahmin vajinadan dışarı taşması gibi durumlarda rahimle ilgili bazı operasyonlara karar verilir. Bazen histerektomiyi zorunlu kılan farklı gelişmeler de yaşanabilir. Bu gelişmelerden biri de kadınların menopoza yakın veya menopoz sonrası yumurtalıkları da alınır.

Hangi Durumlarda Histerektomi Yapılır

 • Rahim miyomları: rahim alınması ile ilgili görülen en temel şikayetmiyomlardır. Miyomlar genelde iyi huylu tümör nerden oluşur. Fakat bazen bu iyi huylu tümörler pelvik bölgesinde ağrı, şiddetli kanama gibi sorunlara sebebiyet verdiği için ameliyat kararı alınabilir.
 • Düzensiz Görülen Kanamalar: hormonların bozulması ile beraber bazı kadınlarda düzensiz kanamalar görülebilir. Böyle hastalıklar için daha çok ilaç tedavisi uygun görülür. Fakat olumlu bir netice elde edilemediği takdirde ameliyata karar verilir.
 • Sancılı Adet Dönemleri: sancılı geçen adet dönemleri kişilerin günlük hayatlarını olumsuz yönde etkiliyorsa ve bu sorun ilaç ile tedavi edilemiyorsa histerektomi yapılabilir.
 • Doğum Sırasında Görülen Problemler: Zorlu geçen doğum sonrasında kişileri rahimleri aşırı hasar görmüş ve onarılamayacak bir durumda ise histerektomi yapılır.
 • Diğer Nedenler: jinekologları, rahim alma ameliyatına götüren ve hastaları sürekli zorlayan kasık ağrıları doğum sonrası rahim sarkması rahimde görülen kanser hastalıkları yumurtalık kanseri gibi etmenler ameliyatı zorunlu kılıyor.

Histerektomi Çeşitleri

Histerektomi farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Total histerektomi, rahmin tamamının alınması işlemine denir. Rahimde görülen kötü huylu kitle ve milyonlar bu yöntem ile tamamen ortadan kalkar. Subtotal histerektomi, bu işlem sırasında rahmin boyun kısmı muaf tutularak geriye kalan tüm ana gövde başarılı bir şekilde alınır. Bu işlemin yapılabilmesi için öncelikle bayanlara PapSmearismi verilen yöntem ile akıntının incelenmesi gerekir. Vaginal histerektomi, bu işlem sırasında rahmin tamamı vajina denilen yerden çıkarılarak karında herhangi bir ameliyat izi oluşturulmaz. Bu yöntemin en çok tercih edildiği yer rahmin sarkması işlemi sırasında kullanılır.

Ameliyat Sonrası Hasta Bakımı

Histerektomi sonrasında hastaların özenli bir şekilde bakılmaları gerekir. Çünkü ameliyat sırasında idrar kesesi hasar görebilir ihtimaline karşı idrar sondası hasta üzerinde24 saat süreyle takılı kalabilir.Hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası beslenme konusunda dikkatli davranmaları gerekir. Ameliyat sonrası belli bir süre bekletilip daha sonra bağırsaklar hareket etmeye başlayınca sıvı yiyecekler ile hasta beslenmelidir. Dikkatli bakımı yapılan hastalar kısa süre içerisinde toparlanarak bazı hastalıkları da kendilerinden uzaklaştırmış olurlar. Ayrıca ameliyat sırasında atılan dikişleri başarılı bir şekilde kaynaması için hastaların belli bir süre ağırlık kaldırmamaları gerekir. Ameliyatsız sonrasında hastaların 2 ay kadar cinsel ilişkiden uzak durmaları gerekir.

Ameliyat Öncesi Hasta Bilgilendirilmesi

Histerektomi kararı doktor ve hastaların karşılıklı görüşmeleri sonucunda alınır. Bu nedenle doktorun öncelikle hastayı olası yan etkiler hakkında bilgilendirmesi ve hastayı ameliyata hazır bir hale getirmesi gerekir. Çünkü böyle zorlu bir süreçte insan psikolojisi çok daha önemlidir. Alınan desteklerle hasta kendisini daha iyi hissedecek bu durum ameliyat sonrasında hastanın toparlanmasını hızlandıracaktır.https://www.drgamzecaglar.com/rahim-alma-ameliyatı-ankara/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Linkler:

 1. Endometriozis Ankara
 2. Histerektomi
Devamını Oku
Histerektomi