Coronavirus (Covid-19)

  • 21,068,666Coronavirus Vaka Sayısı
  • 757,444Ölü Sayısı
  • 6,391,078Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Altay tankının seri üretimi için imzalar atıldı

Altay tankının seri üretim sözleşmesi, Savunma Sanayii Başkanlığı ile #BMC arasında imzalandı. Sözleşme kapsamında 250 tank üretilecek ve ilk Altay tankı, 18 ay sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edilecek.

Altay tankının seri üretim sözleşmesi, Savunma Sanayii Başkanlığı'nda (SSB) düzenlenen törenle imzalandı.
Altay Seri Üretim Projesi Sözleşmesi, Savunma Sanayii Başkanı Demir'in yanı sıra BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak ve şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, #ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Vekili Mehmet Ünal'ın katılımıyla SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu'nda imzalandı.
Projede, 250 Altay ana muharebe tankının seri üretimi planlanıyor. İmzalanan sözleşme, ömür devri lojistik desteğini, Tank Sistemleri Teknoloji Merkezi (TSTM) kurulumunu ve işletilmesini de kapsıyor. İlk Altay tankının, 18 ay sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmesi öngörülüyor.

Sözleşme kapsamında ayrıca bir adet insansız kuleli #Altay tankının tasarlanması, geliştirilmesi ve üretimi gerçekleştirilecek. Altay tankı 120 milimetrelik tank topu, modern atış kontrol sistemi, geliştirilmiş beka yeteneği, lazer güdümlü tank topu ateşleme yeteneği gibi birçok teknik özelliğe de sahip olacak.

Devamını Oku
Altay tankının seri üretimi için imzalar atıldı

ASELSAN Lazer Savunma Sistemi testi geçti -video-

#ASELSAN yeni geliştirdiği #Lazer Savunma Sistemi'ni test etti. Başarılı geçen test aşamalarının görüntülerini Savunma Sanayii Müsteşarlığı paylaştı.

ASELSAN hisseleri sert düştü

ASELSAN'ın ikincil halka arzının tamamlanmasının ardından hisseler yüzde 11'i aşan oranda düşüşle güne başladı.
İkinci halka arzından önce 23 Mayıs'ta işleme kapatılan #ASELSAN pay piyasası, 22 Mayıs gününü 23.60 liradan tamamladı. Geçen hafta gerçekleştirilen ikincil halka arzın ardından bugün tekrar işlem görmeye başlayan ASELSAN hisseleri, güne önceki kapanışa göre yüzde 11.36 azalışla 20.92 liradan başladı.
ASELSAN hisseleri açılışın ardından kayıplarının bir kısmını telafi etse de saat 11.00 itibarıyla yüzde 8.90 değer kaybıyla 21.50 liradan işlem gördü.

ASELSAN’ın ikincil halka arzına 31 Mayıs-1 Haziran talep toplama döneminde 64.646 yatırımcıdan 160 milyon 594.642 adet talep gelmiş ve 140 milyon adet payın satışı gerçekleştirilmişti. Halka arzda 1 TL Nominal değerli hisselerin fiyatı ise 21.35 TL olarak belirlenmişti.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, halka arza katılan 64.000 üzeri yatırımcıdan gelen talebin beklentinin çok üzerinde olduğunu belirtti.

Görgün, ayrıca, halka arz gelirinin önemli bir kısmının Ar-Ge faaliyetlerine ayrılacağını söyledi.
Dünya gazetesi

Devamını Oku
ASELSAN hisseleri sert düştü