Coronavirus (Covid-19)

  • 20,218,824Coronavirus Vaka Sayısı
  • 737,488Ölü Sayısı
  • 6,461,261Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Diyanet 9 Bin 500 Memur Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler?

#Diyanet 9 Bin 500 Memur Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler?

 

#DHBT sınavından sonra birçok adayın merakla beklediği duyuru Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda farklı kadrolarda görevlendirilmek üzere 4/B Sözleşmeli Personel olarak 9 bin 500 memur alımı yapılacağı ifade edildi. Diyanet işleri Başkanlığı kadro dağılımı ve başvuru şartlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Devamını okumak için TIKLAYINIZ

Devamını Oku
Diyanet 9 Bin 500 Memur Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler?

DHBT Mağdurları Sorunlarına Çözüm Bekliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, geçtiğimiz günlerde yaptığı personel alımı duyurusu, herkesi memnun etmemiş gibi görünüyor. Atamaların, sınav sonrasına bırakılmasını isteyen mağdurlar, seslerini duyurmaya çalışıyor.

2016 yılında, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, #DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) başvurusunu kaçıran birçok aday, bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışıyor. Bu yılın sonunda (9 Aralık), yapılacağı duyurulan sınav öncesi personel alımı yapılmasına karşı çıkanlar, bu alımların, sınav sonrasına bırakılmasını istiyor.

"SINAV SONRASI ALINSIN" TALEBİ

#Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, geçtiğimiz günlerde duyurduğu personel alımı açıklamasına tepki gösterenler, #ÖSYM ve Diyanet'e yaptıkları başvuruların sonuçsuz kalmasından şikayetçi. 9500 personel alımı yapılacağı söylenirken, DHBT başvurusunu kaçıran ve 2 yıldır beklemek zorunda kalan birçok mağdur, personel alımının, sınav sonrasına bırakılmasını talep ediyor.

MAĞDURİYET BÜYÜYECEK

2016 yılında yapılan sınavı da kaçıran mağdurlar, bu alımla birlikte uzun bir süre daha bekleyeceklerini ve mağduriyetin büyüyeceğini dile getiriyor.

Devamını Oku
DHBT Mağdurları Sorunlarına Çözüm Bekliyor