Coronavirus (Covid-19)

  • 19,698,062Coronavirus Vaka Sayısı
  • 726,979Ölü Sayısı
  • 6,331,578Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Maradona sosyal medyayı salladı

Rusya'nın ev sahipliğindeki Dünya Kupası'nda dün yapılan Arjantin-Nijerya karşılaşmasına tribünde maçı izleyen Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona damga vurdu. Maç boyunca yerinde durmayan #Maradona takımının galibiyet golü sonrası orta parmak hareketi yapınca tepki çekti. #fifa2018
Rusya'nın ev sahipliğinde St. Petersburg kentinde dün gerçekleşen 2018 Dünya Kupası D grubu Arjantin- Nijerya karşılaşmasına Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona'nın tribündeki tavırları damga vurdu.
Arjantin'in 2-1'lik zaferiyle sonuçlanan karşılaşma öncesi ve esnasında Maradona deyim yerindeyse şekilden şekle girdi.

Arjantin'in attığı gollerin ardından sevinç gösterilerinde bulunan Maradona kimi zaman ise uykusuna yenik düştü.

Karşılaşmadan önce Nijeryalı bir kadın taraftarla dans etti.


Kendi fotoğrafının bulunduğu bir pankart da açtı.


Ancak en konuşulanı Arjantin'in 86. dakikada 2. golünü atmasının ardından iki eliyle birlikte yaptığı orta parmak hareketi oldu.

 

'Samuel Leon Powell' adlı kullanıcı "Diego Maradona bir futbol efsanesi ancak davranışları ve son maskaralıkları hayranlık uyandırmaktan uzak. Arjantin gol attıktan sonra Nijeryalı taraftarlara yaptığı parmak hareketiyle hayal kırıklığı yarattı" dedi.


'The Naija Spirit' adlı kullanıcı ise " Maradona bize orta parmak gösterdi ve siz hala Arjantin'i destekliyorsunuz. Siz delisiniz. Size ancak Tanrı yardım edebilir" diye yazdı.


'GÖRDÜĞÜM EN İYİ ŞEY'

Bazı kullanıcılar ise Maradona'nın hareketinin 'şu ana kadar gördükleri en iyi şey' olduğu yorumunu yaptı.


'TANRI'NIN ELİNDEN, UTANCIN PARMAKLARINA'

Bazıları ise orta parmak hareketini Maradona'nın 1986'da Meksika'daki Dünya Kupası çeyrek finallerinde İngiltere'ye elle attığı ve bu nedenle 'Tanrı'nın eli' lakabını kazandığı golle kıyasladı.

'İbrahim' adlı kullanıcı "Maradona 1986'da 'Tanrı'nın eli' ni gerçekleştirdi. 2018'de de 'Tanrı'nın parmağı'nı" diye yazdı.


Latin Amerika ülkelerinde yayın yapan gazetelerden biri haberi 'Tanrı'nın elinden utancın parmaklarına' başlığıyla okuyucularıyla paylaştı.


Karşılaşma sonrası yardım alarak yürüdüğü görülen Maradona'nın hasteneye kaldırıldığı yönünde söylentiler ortaya çıkmıştı.

Sosyal medyada kimi kullanıcılar Maradona'nın abartılı hareketlerinin ve fenalaşmasının nedeninin maç sırasında kokain kullanması olduğunu iddia etti.


Ancak 57 yaşındaki futbol efsanesi Instagram hesabından açıklama yaparak "Size iyi olduğumu söylemek istiyorum. Hastaneye kaldırılmadım" dedi.

Kenidisine sağlık kontrolü yapıldığı sırada çekilmiş bir fotoğrafı da paylaşan Maradona "Devre arasında boynum çok ağrıdı. Bir doktor beni kontrol etti ve ikinci yarından önce eve dönmemi tavsiye etti. Ancak kalmak istedim çünkü her şeyi riske atmıştık. Nasıl ayrılabilirdim ki? Herkesi öpüyorum, destek için teşekkürler" ifadelerini kullandı.


Kokain kullanımı ve obezite sorunları ile mücadale eden Maradona 2000'de hastanelik olmuş, 2004'tede kokain kullanımı nedeniyle olduğu belirtilen kalp rahatsızlığı yaşamıştı.

Maradona 2007'de karaciğer hasarı nedeniyle hastaneye kaldırılmış, doktoru rahatsızlığın aşırı içki içme ve aşırı yemek yemekten kaynaklandığını söylemişti.

Devamını Oku
Maradona sosyal medyayı salladı

#Maduro #Maradona işbirliği