Hakkımızda
Türkiye'den ve Dünyadan futbol haberleri, takımlar, maçlar, goller, Dünya Kupası, yıldızlar, yayınlar, dedikodular ve dahası bu sayfada
  • Spor

FIFA En İyiler Ödülleri 17 Aralık'ta sahiplerini bulacak

2020 FIFA En İyiler Ödülleri'ni kazananlar, 17 Aralık'ta belli olacak.

France Football dergisi ile 2010'dan itibaren yürütülen ortaklığın sona ermesinin ardından hayata geçirilen FIFA En İyiler Ödülleri, 5. kez dağıtılacak.

FIFA'dan yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs tedbirlerinden dolayı ödül töreni yerine sanal bir etkinlik düzenlenecek.

Futbol dünyasının 2019-20 sezonundaki en başarılı isimleri, milli takımların teknik direktör ve kaptanları, basın mensupları arasından seçilmiş bir grup ile halkın katılımıyla yapılan oylama sonucu belirlenecek.

25 Kasım'da başlayacak oylama, 9 Aralık'ta tamamlanacak.

Devamını Oku
FIFA En İyiler Ödülleri 17 Aralık'ta sahiplerini bulacak

Göztepe, 4 futbolcusunun daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

Göztepe Spor Kulünü, 4 futbolcunun daha Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu. Takımda salgına yakalananların sayısı 6'ya yükseldi.

Göztepe, 4 futbolcusunun daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı. İzmir ekibinde koronavirüse yakalananların sayısı 6'ya yükselmiş oldu.

Göztepe, 4 futbolcusunun daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

Arda Turan'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

Galatasaray forması giyen Arda Turan, kişisel Instagram hesabında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalandığını duyurdu. Turan 'story' şeklinde yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Dün yapılan Kovid-19 testimin sonucu pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi ve izolasyon altındayım. En kısa sürede görüşmek üzere..."

Galatasaray Kulübü, bu sabah saatlerinde üç futbolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Devamını Oku

Galatasaray'da 3 futbolcunun daha Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı

Galatasaray Kulübü, 3 futbolcunun daha koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, milli takım arası sonrası futbol takımı oyuncuları, teknik heyet, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki çalışanlar için dün yapılan Kovid-19 PCR testlerinde 3 oyuncunun sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi.


​Oyuncuların tedavi protokolü ve karantina sürecinin başlatıldığı kaydedildi.

Daha önce de milli takımlarında yapılan tetkiklerde sonuçları pozitif çıkan 2 oyuncuyla sarı-kırmızılı takımdaki vaka sayısı 5'e yükseldi.

Devamını Oku
Galatasaray'da 3 futbolcunun daha Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı

Galatasaray yönetiminin ibra edilmemesi kararının iptaline hükmedildi

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü'nün 23 Mart 2019'daki Mali Genel Kurulu'nda, Yönetim Kurulu'nun idari açıdan ibra edilmemesi kararının iptaline hükmetti.

Galatasaray yönetiminin ibra edilmemesi kararının iptaline hükmedildi

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımında 18 koronavirüs vakası

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nda yapılan son koronavirüs testlerinde, 14 oyuncu 4 de teknik ekip personelinin sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

Sarı-lacivertli kulüp, yapılan son koronavirüs testleri hakkında açıklama yayımladı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüz, daha önce yaptığı açıklama ile Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızdan 4 oyuncumuz ve 1 teknik ekip personelimizin test sonuçlarının pozitif olduğunu kamuoyuna duyurmuştu.

Yeni test sonuçlarına göre A Takımımızdan 2 oyuncumuz ile 1 idari personelimizin daha test sonuçlarının pozitif olduğu netleşmiştir. Fenerbahçe Gelişim Takımımıza yapılan tanı testi sonuçlarına göre de; Gelişim Takımımızdan 8 oyuncumuz ile 2 teknik ve idari ekip personelimizin test sonuçlarının pozitif olduğu tespit edilmiştir. Toplamda pozitif tanısı alan 14 oyuncumuz ile 4 teknik ve idari ekip personelimiz ev izolasyonuna alınarak tedavilerine başlanmıştır.

Konu hakkında gelişme oldukça tekrar kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır."

Devamını Oku
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımında 18 koronavirüs vakası

Metin Öztürk Galatasaray başkanlığına adaylığını açıkladı: Yüzde 40 değil, yüzde 100 hazırız

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Metin Öztürk, Galatasaray başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, oy birliğiyle 19-26 Aralık'ta yapılmak üzere seçim kararı aldı.

Seçim kararının ardından Galatasaray Divan Kurulu üyesi ve eski GSYİAD Başkanı Metin Öztürk, adaylığını açıkladı. Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, "Galatasaray Yönetim Kurulu seçim kararını açıkladı. Her zaman plansız ve baskın seçimlerin Galatasarayımıza zarar verdiğini düşündüm. Ben ve ekibim, gerek yaptığımız çalıştaylarla, gerekse yüz yüze toplantılarla son 14 ayda, 1.200 üyemiz ile bir araya geldik. Yüzde 40 değil, yüzde 100 hazırız. Sorunları biliyoruz. Güçlü ekibimizle ve camiamızın desteğiyle çözemeyeceğimiz sorun yok" ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku
Metin Öztürk Galatasaray başkanlığına adaylığını açıkladı: Yüzde 40 değil, yüzde 100 hazırız

Galatasaray seçime gidiyor

Galatasaray, 19-26 Aralık tarihinde yapılmak üzere seçim kararı alındığını açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, oy birliğiyle 19-26 Aralık 2020 tarihinde yapılmak üzere seçim kararı almıştır. Pandemi nedeniyle, 7244 sayılı kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılan genelge çerçevesinde başvuru yapılacaktır. Camiamıza ve spor kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Devamını Oku
Galatasaray seçime gidiyor

Beşiktaş'ın üç futbolcusu ve bir personelinde koronavirüs saptandı

Beşiktaş Kulübü, üç futbolcusu ile bir personelinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün açıklamasında, "Futbol Takımımıza, bugün BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde uygulanan rutin Covid-19 PCR testi neticesinde, üç futbolcumuz ile bir personelimizde pozitif bulguya rastlanmıştır. Pozitif bulguya rastlanan futbolcularımız ile personelimizin; takip, izolasyon ve tedavi sürecine ilgili protokoller gereği derhal başlanmıştır" ifadeleri yer aldı.

Devamını Oku

Adana Demirspor'da 24'ü futbolcu 29 kişide koronavirüs tespit edildi

TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor, 24 futbolcu, 2 teknik heyet ve 3 personel olmak üzere toplam 29 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.