Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Kamu İhalesi Şikayet -İtirazen Şikayet

Kamu ihale davaları açılmadan önce bazı aşamaların geçilmesi zorunludur. Bu tür davaların açılabilmesi için haksızlığa uğradığını düşünen tarafın öncelikle şikâyet aşamasını geçmesi gerekir. Şikâyet süreci ihaleyi açan kuruma yapılır.

 

Kuruma bir dilekçe verilmek sureti ile itiraz aşaması geçilmelidir. Buradan olumsuz bir yanıt alınması durumunda ise itirazen şikâyet gerçekleştirilir. Kamu İhale Kurumu’na yapılacak bu itirazen şikâyet aşamasından da istenilen sonuç elde edilememesi durumunda mahkemeye başvuru yolu açılır.

 

İdare mahkemesine dava açılması sureti ile de hak kaybı yaşadığı düşünülen taraf hakkını arayabilir. Aynı zamanda ihaleye ilişkin bir usulsüzlük olduğu düşünüldüğünde de mahkemeye müracaat edilebilir.

 

Kamu ihale davaları açılırken ihalenin herhangi bir aşamasında hak kaybı yaşandığının düşünülmesi yeterli bir sebeptir. Kamu ihaleleri açılırken kamunun yararı gözetilir. Kamusal alanda oluşan ihtiyaçlar çeşitli şekillerde ortaya çıkar.

 

Mal ve hizmet alınacağı zaman ya da yapım işleri gerekli olduğunda kamu ihaleleri açılarak bu çalışmalar yapılabilir. Devlet kamu menfaatini gözeterek piyasa enstrümanlarına iş yaptırmak istediğinde ihale usulünü tercih edebilir. Bu durumda da çeşitli usullere uygun olarak ihale açılır. İhale usulü idare tarafından belirlenir.

 

Kamu İhale Usulleri Nelerdir?

 

Kamu ihale davaları ihalelere yönelik olarak bir şüphe oluşması durumunda açılır. Bu davaları ihalenin herhangi bir aşamasında haksızlığa uğradığını düşünen taraflar açabilir. Dava öncesinde ise şikâyet ve itirazen şikâyet aşamalarının geçilmesi zorunludur.

 

Kamusal alanda mal ve hizmet satın almak isteyen devlet, ihale usulü ile hareket edebilir. Yapım işleri gerekli olduğunda da ihaleye giren şirketler aracılığı ile kamusal alanda çalışmalar yapılır. Bu durumda da idarenin açacağı ihaleye katılım şartı aranır.

 

Kamu ihaleleri yapılırken bazı usullerden yararlanılmaktadır. Bu tür çalışmalar sırasında faydalanılacak yöntemlerden biri açık ihale usulüdür. Kamuya şeffaf olarak yapılan bu ihalelerin denetlenebilir olduğu görülür.

 

Bir diğer ihale usulü ise belli istekliler arasında yapılır. İhale usulleri arasında yer alan ve kanunlarla şartları belirlenmiş olan usulün dışında başka bir uygulama bulunmaz. Bu üç ihale yönteminden biri tercih edileceği zaman idarenin inisiyatifine göre hareket edilir.

 

Kamu ihale davaları yapılan ihalelerin denetlenmesi gerektiğinde devreye girer. Katılan taraflar herhangi bir şekilde haksızlığa uğradığını düşünürse ya da bir usulsüzlükten şüphe ettiğinde bu tür davalar açılır. Dava açılmadan önce ise itiraz süreçlerinin geçilmesi gerekir.

 

Kamu ihaleleri açılırken idareden beklenenler olur. Burada idareye düşen sorumluluk kamunun menfaatlerini gözetmektir. Mal ve hizmet alımı gerçekleştirilirken bunun en uygun koşullarda yapılması kamu menfaati gereğidir. Kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılması zorunlu olurken bununla ilgili bir şüphe oluşması durumunda yargı yolu açıktır.

 

Kamu ihalelerine yönelik olarak TCK 4734 sayılı kanunla gerekli düzenlemeler yapılır. Bu kanunda ihalelere ilişkin temel ilkelerden söz edilir. İhalelerin kamu denetimine açık ve şeffaf olarak yapılabilmesi gerekir. Ayrıca rekabet koşullarına uygun olması zorunludur. Bu konularla ilgili bir şüphe oluştuğunda ise itiraz hakkı taraflara tanınır.

 

Devamını Oku
Kamu İhalesi Şikayet -İtirazen Şikayet

Avcılar Kiralık Vinç Firmaları Hangileridir?

Birçok iş kolunda kullanılan vinçler insan gücüyle yapılması mümkün olmayan ağır işlerin kısa zamanda yapılmasını sağlar. Yüklerin taşınması, yüksek noktalara çıkarılıp indirilmesi, depolanması, batık makinelerin çıkarılması, araç çekimi gibi farklı işlere uygun vinç modelleri geniş bir kullanım sağlar.

 

Vinçlerin yüksek bedelli makineler olması nedeniyle kullanıcılar her zaman satın alma yoluna gitmez. Kısa süreli işlerde kiralanması daha makul ve ekonomik olduğu için kiralama yöntemi tercih edilir. Avcılar ve çevresindeki her türlü vinç ihtiyacında firmamız uygun koşullarda güvenli avcılar kiralık vinç hizmeti sunar.

 

Vinçlerin Kullanıldığı Alanlar

 

Vinçler yerleşim yerlerinde, sanayi bölgelerinde, yeni inşa edilen alanlarda, trafikte, nakliyat işlerinde ve daha pek çok alanda kullanıma girer. Bu konuda u örnekler verilebilir:

 

  • Trafikte araç kurtarma, araç ekme ve benzeri işler
  • İnşaatlarda yüksek katlara yük çıkarılıp indirilmesi
  • Yüksek binaların dış cephelerinin temizliği, boyanması, mantolanması ve benzeri işler
  • Yüksek yerlere branda çekilmesi, reklam panolarının kurulup kaldırılması ve benzeri işler
  • Üst geçit ve köprülerin yapım ve bakım işleri
  • Sanayi alanlarında yapılan işlerin büyük kısmında vinçler kullanılır
  • Liman, fabrika, garaj gibi alanlarda indirip kaldırma işleri
  • Evden eve nakliyatlarda yüksek katlardan eşya indirilip çıkarılması gibi işler

 

Teknolojinin gelişmesiyle vinçler de hızla gelişim gösterir. Bu sayede her geçen gün vinçlerle yapılan işlerin sayısı ve hızı artar. Yapılacak her işin niteliğine uygun vinç firmamızın bünyesinde bulunabilir.

 

Deneyimli ve Uzman Personel

 

Firmamız personeli aldıkları eğitimlerle ve uzun yılların verdiği deneyimle profesyonel hizmet sunar. İş güvenliği gibi alanlarda yasal olarak gerekli olan eğitimler belirli periyotlarla çalışanlarımıza verilir. Operatörlerimiz vinç kullanımı için gerekli ehliyet ve sertifikalara sahiptir. Güler yüzlü, etik kurallara uygun ve müşteri odaklı hizmetlerimiz her zaman olumlu geri bildirimler alır.

 

Vinç Kiralama Fiyatları

 

Vinç kiralama sözleşmesinin süresi, yapılacak işin niteliği, mobil araçların özellikleri, vinçlerin büyüklüğü, operatör yardımı sağlanıp sağlanmaması gibi kriterler kiralama fiyatlarını etkiler. Net fiyat almak için kiralanacak vincin özellikleri belirlenerek yetkililerle temasa geçilebilir. Firmamızca her iki tarafın menfaatleri gözetilerek en uygun fiyat teklifleri verilecektir.

 

Kaynak: https://kiralikvincsepetli.com/

 

Devamını Oku
Avcılar Kiralık Vinç Firmaları Hangileridir?

Özel Tasarımlı Düğün Davetiyeleri Nisa'da

Online davetiye ihtiyaçlarınızı karşılayan Nisa Davetiye, her yıl yenilediği davetiye koleksiyonu ile harikalar yaratıyor. Özel tasarımlar, birbirinden farklı renk tonlarına sahip özel modelleri ile düğün, nişan, kına, sünnet ve kokteyl gibi özel günleriniz için ihtiyaç duyacağınız davetiyeleri kolaylıkla hazırlatmanızı sağlıyor. Tüm süreci internet üzerinden online olarak takip etmek ve üst düzey memnuniyet ile en ucuz davetiye hazırlatmak mümkün olacaktır. Şimdiden 2022 düğün davetiye modelleri üzerine çalışan firmanın, koleksiyonlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Davetiye seçimi oldukça önemli olduğu için, özellikle çiftlerin çok zor bir duruma düştüğünü söyleyebiliriz. Sonuçta seçilecek davetiyenin özel olması ve bir ömür boyu, özel anınızı temsil etmesi gerekiyor.

 

düğün davetiyesi

 

Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilir?

 

Düğünleriniz için iyi bir şekilde bilgi alarak, sizde harikanın ötesinde bir düğün ile dünya evine girmek istiyorsanız eğer, kesinlikle doğru tercihi yapmanız bugün sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile mümkün olacaktır. Üstelik sadece düğünler için değil, vereceğimiz tavsiye sayesinde nişan, kına ve hatta söz için bile en güzel etkinliklere sizde sahip olabileceğiniz için, artık doğru tercihleri yapmış olacaksınız. Düğünlerde ihtiyacınız ne üzerine olursa olsun ya da hangi alışverişleri yapmanız gerekirse gereksin, her anlamda internet üzerinden iyi firmaları bulabiliyorsunuz.

 

İşte davetiye yaptıracaklar için de Nisa Davetiye sitesine girmeleri yeterli olacak ve akabinde en güzelinden davetiyelerinizi de bulmuş olacaksınız. Bu sayede daha uygun fiyatlara davetiyeler yaptırabileceğiniz için, artık nişan davetiyeleri ya da düğün davetiyeleri bulmak ve tabi ki hiç bir sıkıntı yaşamadan kendinize özel olarak yaptırmak mümkün olacaktır. Bilhassa kına davetiyeleri gibi farklı davetiye ihtiyaçlarınızı da firmadan karşılayabilirsiniz.

 

Bu günlerin hepsinin bir birinden büyük önemi olduğu için, her özel günü ayrı değerlendirebilir ve çok iyi davetiyeler tercih ederek, özel anlarınızın ne kadar güzel olduğunu herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca davetiyeler tarih boyunca önemli bir yere sahip olduğu için, günümüzde de en güzel şekilde seçim yapmamız gerekiyor.

 

düğün davetiyesi

 

Kına, Nişan, Düğün Davetiyeleri

 

Güzel bir şekilde davetiye yaptırmak için ihtiyacınız olan Nisa Davetiye firmasına en kısa sürede ulaşarak, daha ucuz şekilde alışveriş yapabileceğinizden dolayı, mutlaka davetiye seçmeden önce site üzerinden kına, düğün, nişan davetiyeleri incelemesini yapabilirsiniz. Böylelikle iyi hizmetlerin yanında, ayrıca en ucuz davetiyeleri de alabileceksiniz. Tabi ki düğün davetiyeleri için durumun çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik sitede düğün davetiyeleri ayrıntılı bir şekilde bulunduğu için, online olarak baskılarınızı da yaptırmaya başlamış olacaksınız.

 

Özel günlerde davetiyelerinde özel olması oldukça önemlidir. Sadece 2022 düğün davetiyeleri veya ucuz davetiye modelleri için değil, hem ikisinin bir arada olması, hem sizi özel kılması gerekiyor. Haliyle seçiminizi birbirinden farklı kombinasyonların bir arada olduğu davetiyelerden yana kullanmalısınız.

 

düğün davetiyeleri

 

Düğün Davetiyeleri Fiyatları Ne Kadar

 

Sitenin en büyük yararı ise uygun fiyatlara davetiyeler yaptırmanıza imkan sunmasıdır. Bu nedenle ucuz davetiye arıyorsanız eğer ya da online düğün, nişan davetiyeleri yaptırmak istiyorsanız, kesinlikle davetiye seçiminizi en güzel şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Türkiye’nin her yerine dilediğiniz gibi davetiye yaptırarak, kapınıza kadar getirtebilir ve buna göre uygun fiyatlı olan düğün davetiyeleri ile misafirlerinizi düğününüze çağırabilirsiniz. Bir çok avantajı ile birlikte gelen Nisa Davetiye, her anlamda ihtiyacınızı en doğru şekilde karşılamanıza yardımcı olacaktır.

 

Devamını Oku
Özel Tasarımlı Düğün Davetiyeleri Nisa'da

Sushi Türleri

Sushi yiyerek büyümediyseniz, restoranda bir sushi menüsüne bakarken kafanız karışabilir. Bu kılavuz, bir sushi barı veya restoranı ziyaret ederken ne sipariş edeceğinizi bilmeniz için bazı yaygın sushi terimlerini ve tarifleri için birebir! İşte, merak edilen sushi çeşitleri!

 

Nigiri

 

Sushi pirincinin üzerine servis edilen, genellikle balık olan bir malzemedir.

 

Tüm nigiriler çiğ değildir, ancak bu yemek balık, kabuklu deniz ürünleri veya diğer sosların lezzetini almak isteyenler için en iyisidir.

 

Sashimi

 

Tek başına servis edilen balık veya kabuklu deniz ürünleridir. (pirinç yoktur)

 

Bu, yanında başka hiçbir şey bulundurmadığı için balık veya kabuklu deniz hayvanlarının tadına bakmayı gerçekten seven insanlar için en iyisidir.

 

Maki

 

Deniz yosununa sarılmış pirinçli dolgu.

 

Sushi rulolarını düşündüklerinde çoğu insanın aklına gelen şey budur.

 

Uramaki

 

Makiye oldukça benzer, ancakUramakide pirinç dışarıdadır ve dolguyu deniz yosunu sarar.

 

Bu rulolar genellikle çok fazla sos içerir - bunlar pişmiş veya çiğ olabilir.

 

Temaki

 

Koni şeklinde elle yuvarlanmış sushidir.

 

Temakileri paylaşmak sushirolları paylaşmak kadar kolay değildir.

 

"Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçların gizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen, bazen sağlıklı yaşam ipuçları veren bazen hayatımız da iz bırakanların iç dünyasını keşfeden bazen de kahve isimleri gibi merak edilenkonulara değinen Çünkü Başka Sen Yok Blogu’nu takip etmek için linki tıklayabilirsiniz.

 

Devamını Oku
Sushi Türleri

Arkadaşım Neredesin? "Okeydeyim" Okey Oyun Sitesindeyim 

Özellikle pandemi sürecinde evde geçirdiğimiz zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirmek, internette sörf yapmaktan ibaretti. Ancak insan özelinde birileri ile konuşmalı, dertlerini paylaşmalı, zamanını daha dolu bir şekilde geçirmeli. İşte bu nedenle okey gibi gerçek kişiler ile oyun oynamak oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Üstelik her geçen gün reel ortamlardan uzaklaşırken, okey gibi çeşitli oyunları bilgisayar veya mobil olarak oynamak daha eğlenceli bir hal alıyor.

 

İşte bu nedenle Türkiye'nin en keyifli mobil okey oyna siteleri arasında yer alan Okeydeyim.com ile tanışın ve bu keyiften mahrum kalmayın. Türkiye'nin en keyifli arkadaşlık ortamını sağladıkları için, okeyi çok daha eğlenceli bir şekilde oynamış olacaksınız. insanların internet üzerinden vakit geçirmek için oyun oynamaları son yılların en aktif hareketlerinin başında geldiği gibi, ayrıca yeni insanlar ile tanışmak ve sohbet etmenin keyfini de çıkarmakta mümkün olacak.

 

Okeyi En Keyifli Yerde Oynayın

 

Türkiye'de okeye dördüncü aramak kültürümüze yerleşmiş bir durumda. Yani bizim için sosyalleşmenin en temel faktörlerinden biri okey olduğu için, oyunu oynayacağınız yerin bunu sağlaması çok önemlidir. Zamandan ziyade oyunu oynarken hediyeler yollamak, güzel sohbet ortamı oluşturmak, yeni insanlar ile tanışmak ve arkadaşlıklar kurmak, hem oyun keyfini doyasıya yaşamanızı sağlayacak, hem de sosyalleşmenize imkan sunacak. Bu nedenle nette okey oyna için tercihlerinizi en iyiden yana yapmak her açından kazançlı olmanızı sağlayacaktır. 

 

Bugün arama motorların da en çok aradıklarımızın başında şüphesiz ki mobil okey oyna kelimesi geliyordur. Boş zamanlarımızı bu şekilde değerlendirmek, bir el okey atarken muhabbet etmek, gün içerisindeki stresinizi de azaltacaktır. Akşamları evde canınız sıkılmasından diye zaman geçirmek istediğiniz bir yer arıyorsanız eğer, yapmanız gereken sadece okeye giriş yap için linke tıklamak olacaktır.

 

Türkiye'nin En Eğlenceli Okey Sitesi

 

Hemen okey keyfinden mahrum kalmamak ve bunu en güzel sitede yapmak için www.okeydeyim.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizlerde bilgisayar başına oturur oturmaz arama motorlarından nette okey oyna araması yaparak, zamanını geçirmeyi amaçlıyorsanız eğer, sıcak bir ortamda oyun oynamanız artık mümkün bir hale gelmiş durumda. Çünkü bu sitenin müdavim olanların sürekli olarak girdikleri adreslerin başında geldiğini de söyleyelim. Yani hem yeni insanlar ile tanışacak ve hem de tanıştığınız insanları da her zaman sitede bulmuş olacaksınız.

 

Üstelik oyunu mobil olarak oynamak için okey oyna apk dosyalarını telefon veya tabletinize indirerek hemen oyuna başlayabilirsiniz. Keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız eğer ve bunun için de okey oynamayı seviyorsanız, bugün özel geliştirmiş oldukları alt yapı ile en iyiler arasında yer alan Okeydeyim ile dilediğiniz gibi oyuna başlayabilirsiniz. Harika smileyler, özel radyo yayınları, salon ortamında sohbet imkanları, özel mesajlaşmalar ve oyun için mesajlar ve hediye gönderimleri ile birlikte, bir oyundan aradığınız her şeyi, tek bir yerde bulmuş olacaksınız. 

 

Arkadaşlarınız İle Birlikte Okey Oynayın

 

Arkadaşlık siteleri arayışında olanlar veya arkadaşları ile birlikte, sohbet ederek oyun oynamak ve bunu yaparken rahatsız edilmek istemeyenler içinde Okeydeyim, oldukça iyi bir seçenek olacaktır. 

 

Nette okey oyna için yüksek kaliteye sahip olduğu gibi, kullanışlı mobil versiyonu ile her türlü cihazdan da anında okey masalarına bağlanmış olacaksınız. Çip alma derdi olmadan, tamamen güzel bir sosyal mekanda sizde okeyin tadını çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz. 

Devamını Oku
Arkadaşım Neredesin? "Okeydeyim" Okey Oyun Sitesindeyim 

HER VİDEOSU SOSYAL MEDYADA OLAY OLAN NASUH İSTANBULİ YİNE GÜNDEME OTURDU

ZLIJ1.png

 

Gün geçtikçe daha çok gündeme gelmeye Başaran ve başarılı çalışmalarıyla milyonlarca insanın gönlüne girmeyi başaran ve her videosu milyonlara ulaşan Nasuh İstanbuli bu sefer söz müziği Aşık Veysel’e ait olan ''Uzun İnce Bir Yoldayım'' parçasını Instagram hesabından paylaştığı video ile saatler içerisinde 8 milyon izleyiciye ulaşarak adeta rekoru kırdı farklı sesi yorumu ve kişiliğiyle büyük beğeni toplayarak farkını ortaya koydu.

 

İş dünyasında da büyük başarılara imza atan, tevazulu kişiliğiyle gönülleri mest eden ve dünya çapında takip edilen ve sevilmektedir.

 

 

 

 

Devamını Oku
HER VİDEOSU SOSYAL MEDYADA OLAY OLAN NASUH İSTANBULİ YİNE GÜNDEME OTURDU

Kıyafet Etiket Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların temel ihtiyaçlarından biri de giyinmektir. Peki, bu kıyafetlerin etiketleri nasıl üretiliyor? Hangi çeşitlere sahiptir? Bu yazımızda bunlara göz atacağız.

 

Bir elbisenin sahip olduğu en önemli etiket dokumadır. Dokuma etiketler, hem üretici, hem de kıyafet hakkında önemli bilgiler verir. En önemlisi tabi ki beden bilgisi vermesidir. Bir diğer ayırt edici unsurda bu ürünler sürekli olarak kıyafetin üstünde kalır. Bu da marka için sürekli bir reklam yapma imkanı sağlar.

 

Bu ürünleri üretmek için dokuma makineleri gerekir. İstenen renklere göre iplikler bu makineye yerleştirilir. Yazılımlar sayesinde istenen ürün ortaya çıkar. Ancak diğer baskı etiketlere göre rengi tutturmak pek mümkün değildir. Çünkü, farklı renkteki iplikler dokunurken istenenden daha farklı bir ton ortaya çıkar. Bu bilgiler için etiket vitrini firmasına teşekkür ederiz.

 

Dokumadan sonra giyim etiketleri arasında en önemlisi kuşkusuz karton etiketlerdir. Bu etiketlerin en büyük amacı müşteriyi kendine çekmektir.

 

Özellikle mağazada satılan kıyafetler için oldukça önemlidir. İnsanlar hem fiyat bilgisine hem de beden bilgisine ulaşabilmek için direk olarak karton etiketlere bakarlar. Eğer bu ürünler kaliteli bir şekilde üretilmiş ise o zaman ilgili elbise kişiye daha çekici görünecektir.

 

Peki, kaliteli üretmekten kasıt nedir? En önemli noktalardan biri kağıt kalitesinin önemidir. Etiketin kağıdı çok ince olmamalı. Aksi halde ucuz bir imaj vermiş olur. Bunun önüne geçmek için gramajı yüksek kağıtlar kullanılmalıdır.

 

Dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta; baskı kalitesidir. Baskının net ve canlı olması gerekir. Ayrıca markanın rengi tam tutturulmalıdır. Dokumanın aksine karton etiketlerde renk birebir tutturulabilir. Bunu garanti altına almak için son model baskı makinelerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir.

 

Bu ikisi kıyafet etiket için ana ürünlerdir. Bunların dışında tekstil firmaları için önemli olabilecek bir etiket çeşidi daha vardır. Bu da; yıkama talimatlarıdır.

 

Yıkama talimatları adından da anlayacağınız üzere elbise hakkında yıkama bilgilerini içerir. Yıkama talimatına uygun bir şekilde yıkanan bir kıyafet daha uzun ömürlü olur. Böylelikle, ürünün olduğundan daha kaliteli gözükmesini sağlar. Bununla birlikte markanın da insanlar tarafından prestiji artar.

 

Bu nedenle yıkama etiketi kaliteli bir şekilde üretilmelidir. Öncelikle baskının asla silinmemesi gerekir. Yüksek sıcaklıkta yıkamalara dayanıklı olmalıdır. Eğer üzerindeki bilgiler silinecek olursa, bu hem markaya zarar verir, hem de yıkama talimatına göre yıkanmadığı için elbisenin erken yıpranmasına sebep olur.

 

Bu etiketler genelde japon akmaz kumaşına basılır. Ancak yüksek fiyata satılan elbiselerde saten kullanmak daha mantıklı olacaktır.

 

Kıyafet etiket çeşitleri bir tekstil firması için sanıldığından daha önemlidir. Lüks giyim firmalarını inceleyecek olursak, etiketlere ne kadar yatırım yaptıklarını görebiliriz. Bu alanda genelde hiçbir masrafdan kaçmazlar ve olabilecek en iyi ürünü elde etmek isterler.

 

Özellikle butik firmalar bu alana önem verirse, daha hızlı büyüyeceklerdir. Malesef, Türkiye’de genelde maliyet olarak en ucuz ürün aranır. Ancak, uzun dönemde bu markaya büyük zararlar verir.

 

Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız, markanız için en iyi etiketi seçmeye çalışın. Dokuma etiket alırken dokuma sıklığını yüksek seçmek, yazıların daha net okunmasını sağlar. Karton etikette ise kağıdın gramajının yüksek  ve baskının net olmasına dikkat edin. Yıkama talimatında ise mümkünse saten kumaş kullanın (eğer elbiseye uyuyorsa siyah saten kullanın).

 

Gördüğünüz gibi 3 farklı giyim etiketi çeşidi de farklı alanlarda önemli. Bu 3 etiketi doğru kullanırsanız, uzun dönemde markanıza büyük katkılar sağlayacağınız bizzat gözleriniz ile göreceksiniz. Kısa dönemli düşünmek genelde olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

 

 

 

Devamını Oku
Kıyafet Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Pubg Oyununda Yenilmez Olmak İster Misiniz?

Kazanmanın olduğu yerde, elbetteki kaybeden olacaktır. Ama oyunu daha iyi ve kontrollü oynamak, kaybetme olasılığı düşürür ve böylelikle oyunda başarıdan başarıya koşarsınız. Unutmayın hayatta aslında bir oyundur. Yaptığınız hamleler, sizin başarılı veya başarısız olmanızı sağlar. Elbette ki, oyunda kaybettiğinizde başa dönme veya kaybınızı telafi etme şansınız vardır. İşte bu nedenle oyunlarda en iyi şekilde oynamak, en keyifli olandır. 

 

Eskiden pc oyunları varken, burada sadece kendimizi tatmin edeceğimiz başarılara ulaşmak yeterliydi. Ama artık oyunlar online oynanmaya başlandığı için, biz oyun oynarken herkes bizi izlemiyor olsa da, oyun sonrasında başarı puanlarımızı görebiliyor. Ama çok kişili oyunları da es geçmemek gerekiyor. Özellikle pubg gibi çok oyunculu takım oyunlarında, belirli bir strateji oluşturmanız ve bu stratejiye göre ilerlemeniz gerekiyor. En iyi savaşı çıkarmak için de örneğin pubg mobile 2 parmak ayarı yapmanız gerekecektir. 

 

pubg-mobile-2-parmak-ayari.png

 

Pubg Oyunu İçin En İyi Ayarlar

 

Herkes için oyun ayarları farklıdır. Burada en iyi oyuncu ayarlarından bahsedecek ve bunları yapmanın size ne gibi avantajları olacağını anlatacağız. Şüphesiz ki pubg mobile 2 parmak ayarı, en fazla tercih edilendir. Çünkü telefonu yan çevirir, iki avucunuzun arasına alır ve baş parmaklarınız ile hem yürüyüş yani yönü kontrol eder, hem de atışlarınızı da bir diğer parmağınız ile yaparak, oyuna iyi bir şekilde hakim olursunuz. Çünkü iki parmak görüş açınızı çok fazla kapatmadığı için, sadece hedefe yönelirsiniz. 

 

Yine de burada yapılması gereken bir takım ayarlar bulunuyor. Bu ayarlar sayesinde yönü daha iyi ve hassaslaştırarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde silahın dürbün ayarından, kendi namlu ve atış ayarına kadar, oyunu oynadıkça geliştirebilirsiniz. Kısacası sürekli olarak ayar yapmanız gerekecektir. 2 parmaktan sonra tabii ki pubg mobile 4 parmak ayarı da bulunuyor. 

 

pubg-mobile-3-parmak-ayari.png

 

Oyunun Kontrolü Tamamen Sizde Olsun

 

İyi bir oyuncu, oyunun tüm kontrolünü ele almalı ve oyunu da buna göre oynamalıdır. Kendi stilini en iyi şekilde geliştirenler için, özellikle pubg mobile 4 parmak ayarı da sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Her ne kadar alışkın olmayanlara zor gelecek olsa da, pubg oyununu oynadıkça ilerleyen zamanlarda bir parmağa, sonrasında bir diğer parmağa ihtiyacınız olduğunu görmüş olacaksınız. 

 

Üstelik tuş kombinasyonlarını atamanız ile birlikte tam anlamıyla kendinize uygun ayarları yapmaya ve oyundan daha fazla zevk almaya başlamış olacaksınız. Buna göre oyun çok daha zevkli bir hale gelecek ve başarılar sizi mutlu edecektir. Başarı demişken, attığınızı vurmak, doğru strateji oluşturmak, yolunuza çıkan engelleri ortadan kaldırmak için pubg jiroskop ayarları da yapmanız gerekiyor. Böylelikle siz oyuna göre değil, oyun size göre ayarlanmış olacak ve kendi oyun alanınızı yaratmış olacaksınız. 

 

Bu tür ayarların nasıl yapılacağını merak ediyor musunuz? Eğer evet diyorsanız sizde hemen www.infopaylasim.com sitesine girerek, oyun ayarlarını en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz. Sadece pubg için değil, hem pc ve hem mobil oyunlar için bir çok oyun ayarını da öğrenerek, hassas ayarlar ile daha etkili oyunlar çıkarabilirsiniz. 

Devamını Oku
Pubg Oyununda Yenilmez Olmak İster Misiniz?

Sevdiğinizi Belli Edecek Özel Mesajlar

Tarih boyunca kadın ve erkekler birbirlerine açılmada zorluk yaşamıştır. Her ne kadar günümüzde bu daha kolay bir hale gelmiş olsa da, her dönemin kendine has özelliği bulunuyordu. Örneğin 500 yıl önce erkekler ufak notlar göndermek için mücadele ederken, 1000 yıl önce bir kere göz göze gelmek dahi sevdiğini göstermek için önemliydi. 200 yıl önce durumlar değişmeye başladı ve duygular kelimelere döküldü. Ardından 20. yüzyıl bize aşkların mektuplar ile yaşanacağını gösterdi. 

 

Artık 21. yüzyıldayız ve günümüzde aşk, sevgi, özlem için şüphesiz ki en fazla tercih edilen araç, mesajlaşma oldu. Whatsapp veya sms ile mesajlaşmanın yanında, sosyal medyadan mesaj yollamak ve hatta amiyane tabir ile "yürümek" bile hayatımızın bir parçası haline geldi. Şimdi bunların hepsinden sıyrılalım ve gerçek manada sevgiliye uzun mesajlar atarak, sevgimizi nasıl göstereceğimizi öğrenelim.

 

G%C3%BCne-Ba%C5%9Flama-S%C3%B6zleri.png

 

Sevdiğinizi Kelimeler İle Tarif Edin

 

Unutmayın ki, kendinizi 140 karakter ile ifade edemezsiniz. Eğer öyle olsaydı, twitter 140 karakterden, 280 karaktere geçmezdi. Belki ilerleyen zamanlarda 1000 karaktere çıkacak. Çünkü insan konuşmayı sever ve herkes düşüncelerini farklı şekilde ifade etmek ister. Bugün yazılara döktüğümüz düşüncelerimizi en iyi şekilde karşımızdakine yansıtmamız gerekiyor. 

 

Yani sevdiğimizi basit cümleler ile değil, anlamlı cümleler ile yazmalıyız. Her anı hissetmesini ve onun için neler hissettiğimizi de anlamasını sağlamalıyız. Yani sevgiliye uzun mesaj göndermekten korkmayın. Hatta bunu alışkanlık haline getirin ve gecenin bir yarısı, en güzel sevgiliye uzun mesaj romantik türde olanlarını bularak, bundan bir kolaj oluşturun. 

 

Sabah kalktığında sizden gelen harika mesajları okuduğunda mutlu olmasını, en içten haliyle sizi sevdiğini yazmasını sağlayın. Bunlar zor değil, ama her zaman aynı olacakta değil. İnsan değişken olduğu için, daima mesajlarınızı değiştirmeniz, mesaj yollama saatlerini farklılaştırmanız gerekiyor. 

 

Sevgiliyi-Etkileyen-G%C3%BCzel-Mesajlar.jpg

 

Sevdiğinize Her Zaman Uzun Mesaj Yollayın

 

Günün her saati sevgiliye uzun mesaj romantik bir dille yazmak, onun mutlu olmasını sağlayacağı gibi, günün yorgunluğunu, stresini atmasını da sağlar. Eğer öyle olmasaydı, herkes telefonuna bakmaz ve hatta mesaj gelecek umuduyla, sık sık telefonunu kontrol etmezdi. İşte bu kontrollerini boşa çıkarmamalı ve onu ne kadar sevdiğinizi, her daim hatırlatmalısınız. 

 

Bu durum sadece kadınlar ya da erkekler için geçerli değildir. Yani sadece erkek sevgiliye uzun mesajlar atacak diye bir kural yok. Kadınlarda sevdiğinin ne kadar mutlu olduğunu, ona hazırlayacağı destansı mesajlar ile gösterebilir. Üstelik bu mesajlar diğer kısa mesajlar gibi atılacak durumda da değildir. Bu mesajlar yıllar boyunca saklanacak ve belkide kağıda dökülerek, en güzel yerde bir ömür boyu papatya kokuları ile birlikte saklanacaktır. 

 

Unutmayın ki, insan duygular ile anlam kazanır. Duyguları sözle ifade edebilirsiniz ama eksik kalır. Ancak sevgiliye uzun mesaj atarak göreceksiniz ki, duygularınızı kelimeler ile çok daha özgür, güzel ve anlamlı bir şekilde ifade etmiş olacaksınız. İşte bu nedenle aradığınız harika mesajları www.enguzelsozler.com.tr sitesine girerek hemen bulabilir ve bu sözlerden size özel olanları bir araya getirerek, sevdiğinize gönderebilirsiniz. 

Devamını Oku
Sevdiğinizi Belli Edecek Özel Mesajlar

Bilgisayar Oyunu Yapmak İster Misiniz? İşte Detaylar

Şüphesiz ki teknoloji sadece kullanılan bir araç değildir. Burada önemli olan kullanılan o aracın üretilmesidir. Ülkemizde özellikle geliştirilen bize has oyunların satılması ile birlikte, oyun yapımı çok büyük bir hale geldi. Bugün uygulamalardan, masaüstü yani klasik bilgisayar oyunlarına kadar bir çok kişi oyun veya benzeri programlar yapmak istiyor. 

 

Bu tür program veya oyunlar için neye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz ve bunlar üzerine çalışmanız gerekiyor. Sadece yazılım bilmek yeterli olmadığı gibi, grafik bilmekte yeterli değildir. Elbette ki eksikleriniz olabilir ama bu eksikler sizin farklı araçları kullanarak gidermenize engel değildir. Örneğin yazılım biliyor ve oyun nasıl yapılır konusunda araştırma içerisindeyseniz eğer, kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. 

 

Oyun Yapmak İçin Ne Gerekli?

 

Sadece oyun ile sınırlandırmak doğru olmasa da, günümüzde her şeyin bir arada olduğu yapıların başında oyun geliyor. Yazılım, 3D, 2D programlama diline hakim olmak ve grafikleri doğru şekilde kullanarak, bunların belirli bir düzende çalışmasını sağlamanız gerekiyor. Yazılım biliyor ama grafik konusunda yeterli değilseniz, bunun için telifsiz oyun araçları yani grafikleri indirebileceğiniz siteler bulunuyor. Örneğin araba yarışı yapacaksanız, bu tür sitelerin yardımıyla çeşitli yollar ve haritalar bulabilirsiniz. 

 

Bunları kendinize göre geliştirerek, yani renk, şekil, tema farklılıkları yaratarak, oyunu dahil edebilirsiniz. Yine grafik biliyor ama 3D araba yarışı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bunun için de kullanacağınız kodları alabileceğiniz siteler bulunuyor. Elbette ki bunlar daha basit oyunlar için gerekli olan parçalar. Ancak işin bir kısmından başlayacaksanız eğer, şüphesiz ki en doğru yol, basit ama istediğiniz gibi hazırlayabileceğiniz oyunlar yapmaktır. 

 

Oyun İçin Gerekli Yazılımlar Nedir?

 

Yapacağınız oyuna göre değişiklik gösterecektir. Nasıl oyun yapılır demeden önce, oyunun hikayesinin ne olacağı, senaryonun veya oyunun ne şekilde grafiklere sahip olmasını istediğinizi de kafanızda canlandırmanız ve bunları not almanız gerekiyor. Eski atari oyunlarını düşünürsek eğer bunlar genel olarak 2D oyun yazılımı ile yapılmaktadır. 

 

2D oyun yazılımı küçümsenecek bir yazılım olmadığı gibi, özellikle basamak basamak çıkacağınız bu yolda, temelde ihtiyacınızı karşılayacak en önemli oyun yapma türüdür. Çünkü bu yazılıma hakim olduktan sonra, daha kolay diğer türde oyunlar yapabilir ve yine grafikleri de geliştirdikçe artık 3D oyunlara geçebilirsiniz. 

 

A'dan Z'ye Oyun Yapma Kılavuzu 

 

Oyun yapmak veya bu tür programlar, yazılımlar ile uğraşmak bir tutkudur. Bu tutkunuzu hayata geçirmek için, edinmeniz gereken bilgileri her yerden alamazsınız. Araştırmalarımız neticesinde bu konuda oldukça etkili bilgiler veren www.infopaylasim.com sitesine girerek, adım adım neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 

 

Ayrıca sitede bilmediğiniz veya takıldığınız konular olması durumunda, farklı konular üzerine detaylı incelemeler yapabilir veya sorularınızı da sorarak, neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu sayede sizin için oyun yapmak için, gerekli tüm araçları bir arada bulmak ve daha kolay bir şekilde bu adımları hayata geçirmek mümkün olacaktır. 

 

En İyi Oyun Yapma Programları

 

Türkiye'nin en kapsamlı nasıl oyun yapılır içeriğine hemen siteden ulaşabilirsiniz. Bilgisayar oyunu ya da mobil oyunlar yapmak eskiye nazaran daha kolay bir hale gelmiş olsa da, kendinizi geliştirdikçe daha büyük oyunlar yapabilirsiniz. 

 

Özellikle oyun yapma programları için detaylı incelemeler ve yine online websiteleri hakkında da bilgi alarak, neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu sizin ciddi bir şekilde yok almanızı sağlayacaktır. 

 

Devamını Oku
Bilgisayar Oyunu Yapmak İster Misiniz? İşte Detaylar