Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Taksicilerin yeni hedefi: Kosan Suriyeliler

Ankara'da Suriyeliler, kendi araçlarıyla korsan taksicilik ve minibüsçülük yapmaya başladılar. Taksiciler yine ayakladı.

Daha önce UBER eylemleriyle gündeme gelen taksiciler, şimdi de Suriyeli korsan taksiciler ile gündemde. Savaştan kaçarak Ankara'ya yerleşen Suriyeli mülteciler kendi araçlarıyla Altındağ’ın Önder ve Ulubey mahallelerinde korsan taksicilik ve minibüsçülük yapmaya başladı.

Taksiciler, “Son 1 yılda iş çığırından çıktı. Artık ekmeğimizi elimizden almaya başladılar. Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne ve Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’na da defalarca fotoğraflarla şikayette bulunduk ama sonuç çıkmadı” dedi.

Takcisi Mehmet Candan, Suriyelilerin kendilerine aldıkları ve Türkiye’de misafir araç kategorisine giren M serisi plakalarla korsan taksicilik yaptığını belirterek, “Sadece M serisi olarak değil, oradan getirdikleri SAA ile başlayan plakalarla da yapıyorlar” diye konuştu.   

Devamını Oku
Taksicilerin yeni hedefi: Kosan Suriyeliler

Dünyanın en zehirli yılanını sopayla öldürdü !

Trabzon'da bir köylü, bahçesinde gördüğü 2 metrelik Hopa engereği yılanını sopayla vurarak öldürdü.Trabzon'un Köprübaşı ilçesinde Ramazan Sancak koyunlarını otlatmaya götürdüğü sırada evinin bahçesinde yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir yılan fark etti. 2 metrelik yılanı sopayla vurarak öldüren Sancak, "Koyunlarımı otlatmaya götürüyordum. İlk kez böyle büyük bir yılan gördüm. Onu sopayla öldürdüm. Çevrede yılan yumurtaları bulmuştuk. Bu nedenle çevrede yılanlar olmasından endişe ediyoruz" dedi.Çevrede yaklaşık 40 yılan yumurtası bulan mahalle sakinleri de büyük endişe uyandırdı. Doğu Karadeniz'e özgü ve dünyanın en zehirli yılanlarından biri olarak bilinen 'Hopa engereği'nin (Vipera kaznakovi) nesli yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

Devamını Oku
Dünyanın en zehirli yılanını sopayla öldürdü !

Dolar Tepetaklak !

Türkiye'nin 24 Haziran seçimlerinde istikrarı seçmesinin ardından dolardaki suni yükseliş son buldu.


Geçtiğimiz haftayı 4.6770 TL seviyesinden tamamlayan dolar kuru, dün gerçekleşen seçim sonuçlarının ardından saat 00.10 itibariyle 4.5957 TL'ye indi. Euro ise 5.3581 TL seviyesini gördü. Sabah saatlerinde piyasaların açılışıyla dolar 09.20 itibariyle yüzde 2.91 gerileyerek 4.5412 TL'yi, euro ise yüzde 2.96'lık düşüşle 5.2918 TL'yi gördü. 

Devamını Oku
Dolar Tepetaklak !