Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Otomatlara Pet Şişe Atarak İstanbulkart'a Para Yükleyebileceksiniz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürlüğü'nün son projesi olan İSBAK kapsamında vatandaşlar, özel olarak tasarlanan otomatlara pet şişelerini atarak İstanbulkart'larına para yükleyebilecekler.

Evsel atıklar medeniyetimizin en büyük problemi. Özellikle büyük şehirlerde başta pet şişeler olmak üzere atık miktarı inanılmaz seviyelere çıkıyor. Belediyeler, toplanan evsel atıkların büyük bir kısmını ekonomiye geri kazandırıyor fakat daha fazla evsel atığın ekonomiye kazandırılabilmesi için vatandaşın yardımı da gerekiyor.,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) önemli projelerinden biri olan İSBAK, ekonomik atıkların ekonomiye geri kazandırılabilmesi adına son derece olumlu bir adım. İSBAK otomatlarına boş pet şişeleri atan İstanbullular, ekonomiye geri kazandırdıkları pet şişeler için İstanbulkart’larına para yükleyebilecekler.

Vatandaşların pet şişeler ile İstanbulkart’lara para yükleyebilmesi, geri dönüşümün maddi kazancının farkına varılması ve bir geri dönüşüm kültürü oluşması adına önemli bir adım. Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’da her gün 17 bin ton evsel atık ortaya çıkıyor. İBB, söz konusu atıkların 6 bin tonunu ekonomiye geri kazandırıyor.

Devamını Oku
Otomatlara Pet Şişe Atarak İstanbulkart'a Para Yükleyebileceksiniz

Yeni iPhone'lara Ekrana Gömülü Parmak İzi Tarayıcı Gelecek mi?

Android amiral gemileri bir bir ekrana gömülü parmak izi tarayıcıya geçerken Apple'ın bu konuda nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, bu konuda bazı açıklamalarda bulundu.

Birkaç saat önce siz değerli Webtekno takipçilerine aktardığımız haberde TF International Securities’in dünyaca ünlü analisti Ming-Chi Kuo’nun ekrana gömülü parmak izi teknolojisini Android amiral gemileri ile iPhone’ları ayrıştıran bir özellik olarak gördüğünü dile getirmiştik. Kuo, Apple’ın söz konusu teknoloji hakkında nasıl bir yol izleyeceği hakkında da bilgi verdi.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, en azından kısa vadede ekrana gömülü parmak izi teknolojisini cihazlarına getirmeyi düşünmüyor. Bunun temel nedeni ise Face ID’nin zaten halihazırda kararlı bir şekilde çalışması ve iPhone X kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun Face ID’nin performansından memnun kalması.

Apple’ın bakış açısı tamamen yanlış değil. Zira Face ID, hem kararlı bir şekilde çalışıyor hem de bazı özel durumlar haricinde kandırmak neredeyse imkansız. Bununla birlikte tüketicilerin daha fazla seçeneğe her zaman olumlu baktığını unutmamak gerekir. Ekrana gömülü parmak izi teknolojisi gelmesi halinde pek çok iPhone kullanıcısı Face ID’den vazgeçecektir.

Bu konuda ne iyi örnek Samsung olabilir. Şirket, son 4 amiral gemisinde kullanıcılara hem yüz/iris tanıma hem de parmak izi tarama kilidi sunuyor. Böylece dileyen kullanıcılar yüzlerini ve/veya gözlerini taratarak ekran kilidini açıyor, dileyen kullanıcılar ise cihazın arkasında bulunan parmak izi tarayıcıyı kullanmaya devam ediyor.

Devamını Oku
Yeni iPhone'lara Ekrana Gömülü Parmak İzi Tarayıcı Gelecek mi?

Twitter: Eğer Uygunsuz Paylaşımlara Devam Ederse Trump'ı Bile Engelleriz

Twitter, en yetkili ismi CEO Jack Dorsey aracılığıyla bir açıklama yaparak tehditkar, kutuplaştırıcı, hakaret ya da küfür içerikli paylaşımların politikalarına aykırı olduğunu güzel bir yolla hatırlattı. Dorsey, bu yolda Trump'ı bile engelleyebileceklerini söyledi.

Sosyal medya, dünya gündeminin yönlendirildiği bir yer oldu. Özellikle 2016 yılında seçilen ve şu sıralar 2020 seçimleri için çalışmalara başlamış durumda olan ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter aktiviteleri kapsamlı etkilere sahip oluyor. Yaptığı bir paylaşımla ülkeleri krize sürüklüyor, bir paylaşımla gündemin nabzını değiştiriyor, savaş tehditleri savuruyor. Anlayacağınız Trump bir Twitter sevdalısı, ancak Google başta olmak üzere Twitter da dahil bazı teknoloji devleri Trump sevdalısı değil. 

Twitter politikaları gereği görüşlerinizi uygun bir dille anlatmakta sıkıntı bulunmuyor. Eğer ırkçılık, hakaret veya küfür, kutuplaştırma, asılsız haber gibi paylaşımlar yapmıyorsanız, her türlü görüşünüzü açıklayıp destekleyebiliyorsunuz. 50 milyondan fazla takipçisi olan, dünyanın en güçlü ülkelerinden birisinin tepe ismi Trump'ın paylaşımları ise haliyle daha göz önünde. Yaptığı bir yazım hatası bile haber değeri taşıyor. Bu nedenle Twitter ve diğer platformlar, toplumsal algının yönlendirildiği bir merkez haline geldi. Bu da düşündüğünüzden daha ağır bir yük demek.

Twitter, geçtiğimiz salı günü yaptığı açıklamada, kuralları ihlal eden hiç kimsenin yasaklanmaktan muaf tutulmayacağını hatırlattı. Bunun için de Başkan Trump örnek gösterildi. Sosyal medya devi tarafsız bir platform imajı çizmek için elinden geleni yapıyor. Twitter, herkesin çıkıp aklındakileri dökeceği bir şehir meydanı olmak istiyor. Trump'ın tehditkar paylaşımlarına izin vermesi durumu bu hedefiyle çelişki yaratıyor. Bu nedenle Jack Dorsey ve bütün şirket, ayrımcılık yaptığına dair ciddi eleştriler alıyor. 

Dorsey, “Benim rolüm soru sormak ve tarafsız olduğumuzdan emin olmaktır. Kamu yararını gözetmek adına hizmet şartlarımızı sürekli güncelliyoruz” dedi. Kutuplaştırıcı paylaşımların yapıldığı tespit edilen, gerçek kişiler değil de ajanslar tarafından yönetildikleri anlaşılan 4 bine yakın hesabın kapatıldığını hatırlatan Twitter, bu açıklama ve yaptırımlarla olumsuz eleştrilere somut yanıtlar vermeye çalışıyor. Tüm bunlara rağmen toplumsal kutuplaşma, ırkçılık, hakaret veya küfür, savaş tehditleri birer soyut kavramdan ibaret.

46bee6ca70153485d56277c24a95b96de5c0cbe9.jpeg

Twitter CEO'su Jack Dorsey

 

Umarız Twitter tarafından ortaya koyulan bu tavır ilerleyen zamanlarda da devam eder ve daha güçlü yaptırımlar görürüz. Zira Twitter kullanan tek ülke ABD değil, ülkemizde de ajanslar tarafından yönetilen hesaplar, yalan haberler, ırkçılık ve kutuplaştırıcı paylaşımlar yapan profiller var. Dünyanın hemen her yerinde aynı durum söz konusu. Twitter, daha kapsamlı çalışmalar yapmadığı sürece Trump'ı bile engellese tartışmalar sürecek gibi görünüyor.

Devamını Oku
Twitter: Eğer Uygunsuz Paylaşımlara Devam Ederse Trump'ı Bile Engelleriz

Son dakika... Dev ihale sonuçlandı

İstanbul Yeni Havalimanı yolcu taşıma ihalesini Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın şirketi Altur, TAV Havalimanları Holding şirketi Havaş ve Efe Erboz'a ait Free Turizm AŞ konsorsiyumu kazandı.

İLK  etabı 29 Ekim'de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'na 150 otobüsle 18 hat üzerinden yapılacak seferleri hangi işletmenin alacağıyla ilgili bugün düzenlenen ihaleye sonuçlandı. İhaeyi, "Altur-Havaş-Free Turizm" konsorsiyumu kazandı.

Bagajlı Lüks Taşımacılık hatlarının oluşturulması ve taşımacılığın uygun araçlarla karşılanması amacıyla toplu taşıma yapmak üzere hat kiralama işini alan firma 10 yıl süresince yapacak.

TAHMİNİ BEDEL 468 MİLYON OLARAK AÇIKLANDI

Toplu taşıma yapmak üzere hat kiralama işi ihalesinde tahmin edilen bedel KDV dahil 468 milyon TL olurken ihaleyi alacak firmanın nasıl ödeme yapacağı da ortaya çıktı.

Buna göre sözleşme bedelinin tam elektronik bilet karşılığının yüzde 20’lik kısmının parasal tutarı sözleşme imzalandığı tarihi takip eden aydan başlamak üzere 5 aya eşit şekilde bölünerek ödenecek. Yüzde 80’lik bölümü de 120 aya eşit şekilde bölünerek ödenecek.

Bagajlı lüks taşımacılık yapacak olan günde 75 bin yolcu taşıması beklenen otobüs hatlarından uzaklığına göre şartname gereği 12 ile 30 TL arasında ücret alınacak.İşletmeci 6 yaşına kadar olan çocuklardan ise ücret alamayacak. En çok aracın konulacağı yer ise 50 kilometrelik Yenikapı-Sirkeci hattı olacak. 11 dakikada bir aracın hareket edeceği hatta 23 araç hizmet verecek. Bu hattın ücreti ise 18 TL olacak. En pahalı ve en uzak hat ise Pendik ilçesinden olacak. Bu hatta ise 5 araçla sefer düzenlenecek. 93 kilometrelik Pendik hattının ücreti ise 30 TL olacak.

Otobüs hatlarının detayları ise şöyle:

Hat adı-Mesafe(tek yön)-Sefer sıklığı-Yolculuk ücreti-Araç sayısı

1.Beylikdüzü Tüyap-52 km-15 dakika-21 TL-15 araç

2.Otogar-38 km-15 dakika-16 TL-12 araç

3.Bakırköy-44 km-10 dakika-18 TL-19 araç

4.Yenikapı-Sirkeci-50 km-11 dakika-18 TL-23 araç

5.Beşiktaş-43 km-20 dakika-18 TL-13 araç

6.Alibeyköy Cep Otogarı-31 km-30 dakika-16 TL-5 araç

7.Kadıköy-64 km-20 dakika-25 TL-11 araç

8.Pendik-93 km-45 dakika-30 TL-5 araç

9.Hacıosman-40 km-30 dakika-16 TL-4 araç

10.Tepeüstü-91 km-30 dakika-25 TL-7 araç

11.Arnavutköy-22 km-40 dakika-12 TL-3 araç

12.Kemerburgaz-21 km-40 dakika-12 TL-3 araç

13.Sarıyer-40 km-30 dakika-16 TL-5 araç

14.Başakşehir-27 km-30 dakika-14 TL-4 araç

15.Bahçeşehir-40 km-40 dakika-16 TL-4 araç

16.Mahmutbey Metro-36 km-45 dakika-15 TL-3 araç

17.Halkalı-40 km-50 dakika-16 TL-4 araç

18.Mecidiyeköy-37 km-15 dakika-16 TL-10 araç

Devamını Oku
Son dakika... Dev ihale sonuçlandı

5000mAh Bataryalı Moto P30 Note Duyuruldu !

Motorola, Çin’de yaptığı lansman ile geçtiğimiz ay duyurulan Moto P30’dan sonra P30 Note’un duyurusunu gerçekleştirdi.

6.2 inçlik Full HD+ ekranla gelen telefon, Snapdragon 636 işlemci, ZUI 4.0 destekli Android 8.1 (Oreo), 18W hızlı şarj destekli 5000mAh büyüklüğünde batarya gibi özelliklere sahip olacak. 

Eğimli, cam arka tasarıma sahip olan Moto P30 Note, ayrıca çift SIM ve microSD kart girişine sahip.

 

d75ee2a5c6cf739c08a881102d8b5e8ebdbf5e6a.jpeg

Moto P30 Note Özellikleri

  • 2.5D kavisli, 6.2 inç büyüklüğünde Full HD+ ekran
  • 1.8GHz hızında 8 çekirdekli Snapdragon 636 işlemci ve Adreno 509 grafik işlemcisi
  • 4/6 GB RAM ve 256 GB’a kadar yükseltilebilir 64 GB hafıza
  • Android 8.1 (Oreo) işlemci ve ZUI 4.0 kullanıcı arayüzü
  • Çift tonlu LED flaş destekli 16 MP ve 5 MP çözünürlüklerinde çift arka kamera
  • 12 MP çözünürlüğünde ön kamera
  • Boyut: 156×76×8.39 mm, ağırlık: 198 gram
  • Hızlı şarj destekli 5000mAh batarya

Cıva-siyah karışımı renge sahip olan Moto P30 Note, 4 GB RAM versiyonu 292 dolar, 6 GB RAM versiyonu is 336 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli olmayan cihazın tahmini fiyatı (olur da gelirse) 2750 ve 3250 TL civarlarında olacak.

Devamını Oku

Instagram, Türkiye'den Mavi Tikli Hesap İçin Gelen Talepleri Kabul Etmeye Başladı

Geçtiğimiz aylarda Instagram, onaylı hesap talep etme özelliğini etkileştirmiş ve Avustralya’da kullanıma sunmuştu. Özellik, şimdi ülkemiz için de kullanıma açıldı.

Temmuz ayında Instagram, Avustralya’da bulunan kullanıcıları için onaylı hesap talep etme özelliğini etkinleştirmiş ve kullanıcıların bazı koşulları taşıması halinde hesaplarına onaylı hesap olduğunu gösteren mavi tik eklemişti.

Şimdi ise dün gece uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte Instagram, ülkemizin kullanıcıları tarafından da onaylı hesap taleplerini kabul edecek. Şu an için sadece iOS işletim sistemli cihazlara açılmış olan güncelleme, Android cihaza sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir değil. Şimdilik ne zaman kullanılabilir olacağına dair herhangi bir açıklama da bulunmuyor.

fb24875c18231bbd985b816ba67d7fdf39d9a315.jpeg

Sizler de hesabınızı onaylatmak ve profilinizde isminizin yanında mavi tik işareti görmek istiyorsanız, ilk olarak Instagram’a giriş yaparak Ayarlar sekmesine ulaşmalısınız. Doğrulama Talebi olarak eklenen sekmeye tıkladığınızda, karşınıza çıkan bölüme kimliğinizde bulunan ad ve soyadınızı birebir yazmanız gerekiyor. Bu aşamayı tamamlamanızın ardından, Dosya Ekleyazan kısıma, devlet kurumları tarafından verilmiş olan bir kimliği yüklemeniz talep ediliyor. Bu TC kimliğiniz olabileceği gibi pasaport veya ehliyet gibi belgeleriniz de olabilir.

Ancak siz kişisel hesabınız için değil de firmanızın Instagram sayfası için onaylı hesaba sahip olmak istiyorsanız; bu bölüme tescil belgesi, vergi levhası, fatura ya da şirket kuruluş belgesi gibi gerçekliğinizi tanımlayacak belgeler yüklemeniz isteniyor.

Gerekli tüm adım ve belgeleri tamamladığınızda ve sonrasında Gönder butonuna bastığınızda, ekranda ‘Doğrulanmış simgenle ilgili isteğini gözden geçirdikten sonra sana haber vereceğiz.' uyarısını göreceksiniz. 30 gün içerisinde size geri dönüş yapacak olan Instagram, cevabını mail yoluyla olumlu veya olumsuz olarak iletecektir. Bu noktada olumsuz dönüş aldıysanız üzülmeyin, çünkü hesabınızı ve belgelerinizi tekrar gözden geçirerek Instagram’a mavi tik için başvurabilirsiniz.

Devamını Oku

Xiaomi, 5G'li İlk Akıllı Telefonunu Test Etti

Akıllı telefon üreticilerinin rekabetinde son yıllardaki yükselişiyle ön plana çıkmaya başlayan Xiaomi, 5G teknolojisini aktif şekilde kullanabilen ilk akıllı telefonunu test etti. Cihaz aynı zamanda çentiksiz ve mikro çerçeveli bir tasarıma sahip. Çinli devin 5G'ye yönelik planlarına değiniyoruz.

5G, bugüne kadar gerçekleşen mobil devrimlerin de ötesinde bir teknoloji. Bu geçiş sürecinde cihazların uygun donanımlara sahip olması için neredeyse tüm firmalar hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Alternatif üreticiler arasından hızla sıyrılıp en çok akıllı telefon satışı yapan 4. şirket Xiaomi de bunlardan birisi.

Aslında önümüzdeki yıl birkaç ülkede 5G teknolojisine geçiş yapılacak, ancak üreticiler 2019 yılının ilk yarısında 5G teknolojisine sahip bir cihazla kaşımıza çıkmayacaklar. Bu süre zarfında cihazların prototipleri test edilerek teknolojik altyapıların kalitesi kontrol edilecek. Çünkü 5G ile internete bağlı cihaz sayısında önemli bir artış yaşanıyor.

dc131d80a3af6e948da3a1e5b7d6cf3202c0861f.png

Yukarıda gördüğünüz, Mi Mix 3 olarak adlandırılacağı söylentileri dolaşan cir cihaz. Aynı tasarım, firmanın kısıtlı pazarda satışa sunacağı Magic 2 için de geçerli. Model ismi net olmasa da ekran tasarımı, cihazın bir amiral gemisi olacağını gösteriyor. 

Resmi sonuçlara göre bu cihaz, standart bir 4G'li amiral gemisinden en az 10 kat daha hızlı internet bağlantısına sahip. Ayrıca Xiaomi, önümüzdeki yıl içerisinde ilk 5G'li cihazını tüketicilere de sunacağını doğruladı. 

Önümüzde yine sızıntılarla dolu aylar bizi bekliyor, ayrıntılardan haberdar olmak için takip etmeye devam edin :)

Devamını Oku

Yeni iPhone'ların İsimleri Ne Olacak?

2018 model iPhone'ların tanıtılmasına sayılı günler kalmışken Apple'ın nasıl bir isimlendirme tercih edeceği hala bir muamma. Sorun şu ki geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X, her türlü tahminin önünü kapatıyor.

Ne kadar iyi bir ürüne sahip olursanız olun markalaşma son derece önemlidir. Dünyaca ünlü akıllı telefon markalarını bu kadar başarılı kılan en önemli konulardan biri, bu akıllı telefonların isimlerinin dünyanın hemen her tarafında biliniyor olmasıdır. iPhone, Galaxy ya da Xperia gibi markalar, adını verdiklerini cihazlara, özelliklerinden bağımsız olarak bir statü ve kalite beklentisi kazandırmaktadır. Özellikle Apple’ın iPhone markası ile elde ettiği başarı tartışılamaz seviyede.

Fakat Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone modelleri ile şirketin marka anlayışında büyük bir delik açtı. Bildiğiniz üzere Apple, bir yıl tam sayılı iPhone tanıtırken, ertesi yıl ‘s’ takılı iPhone modeli tanıtırdı. Tam sayılı modeller tasarım değişiklikleri içerirken ‘s’ takılı modeller özellik ve performans iyileştirmelerini beraberinde getirirdi. Fakat geçtiğimiz yıl Apple, ‘s’ yılı olmasına rağmen tam sayılı akıllı telefonlar tanıttı. Daha da önemlisi şirket, iPhone 8’den sonra 9’u atlayarak direkt olarak iPhone X (iPhone on) tanıttı.

2017 model iPhone’lar geçti gitti. Şimdi önümüzde 2018 model iPhone’lar yer alıyor. Tamam da yeni iPhone’lar nasıl isimlendirilecek? Açıkçası bu konuyu Apple hariç şu anda kimse bilmiyor. Söylentilere göre Apple, 2018 yılını bir ‘s’ yılı olarak ele alıyor. Bu durum, teknik açıdan herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Fakat isimlendirme açısından büyük bir kaos yaratmış durumda. Nedeni ise Apple’ın iPhone 9’u atlayarak direkt olarak iPhone X’a geçmesi ve daha da önemlisi bu cihazı roma rakamları ile isimlendirmiş olması.

Apple, iPhone X’un 10(on) olarak telaffuz edilmesi gerektiğini söylese de çoğu kişi iPhone X(iks/eks) olarak telaffuz ediyor. Dolayısı ile Apple’ın 2018 iPhone’lar için iPhone Xs gibi bir isimlendirme kullanması cihazların iPhone Excess (iPhone aşırı/fazlalık) ya da iPhone XS (Extra Small-Ekstra Küçük) olarak telaffuz edilmesine neden olacak. Bu da Apple’ın iPhone markası için küçük düşürücü bir isimlendirme seçimi olur. En azından Android üreticilerinin fazlasıyla dalga geçeceği kesin.c

Bir başka söylenti ise Apple’ın tüm iPhone modellerini düz bir şekilde iPhone X olarak isimlendireceği yönünde. Yani yeni iPhone modellerinin isimleri iPhone X 5.8 inç, iPhone X 6.1 inç ve iPhone X 6.5 inç şeklinde olacak. Böyle bir isimlendirmenin saçma olacağını ve bu nedenle söylentilerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız iPad ve Mac modellerinin isimlendirmelerine bakabilirsiniz. Yine de böyle bir isimlendirmenin tüketiciler arasında kafa karışıklığı yaratacağı için düşük ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

Apple’ın iPhone X ile yeni bir seri başlattığını ele alalım ve 2018 model iPhone’ları iPhone X2 olarak tanıtacağını düşünelim. Eğer ki şirket, iPhone X’u iPhone On olarak değil de iPhone İks olarak tanıtmış olsaydı, iPhone X2 ismi mantıklı olabilirdi. Ancak iPhone X2 olarak yazılan bir cihazı kimse iPhone On İki olarak telaffuz etmez. Ayrıca yazının yarı roma yarı latin rakamları ile yazılmış olması da büyük bir saçmalık olurdu.

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına 10 günden kısa bir süre kaldı. Şu an için yeni iPhone’ların özellikleri hakkındaki bilgiler, isimleri hakkındaki bilgilerden daha fazla. Bakalım Apple, 2018 model iPhone’lar için nasıl bir isimlendirme tercih edecek. Yeni isimlendirme, 2019 model iPhone’ların isimleri hakkında da ipuçları sağlayacağı için merak bir kat daha artmış oluyor. Sizin yeni iPhone modelleri için isin tahminleriniz ne?

Devamını Oku
Yeni iPhone'ların İsimleri Ne Olacak? Yeni iPhone'ların İsimleri Ne Olacak?

WhatsApp iOS Uygulamasına Şüpheli Link ve Bildirim Genişletme Özelliği Geldi

iOS uygulamasını güncelleyen WhatsApp, uygulamaya iki önemli özellik getirdi. Artık WhatsApp kullanıcıları şüpheli linkler konusunda uygulama tarafından uyarılacaklar ve aldıkları resimleri bildirim merkezinde görüntüleyebilecekler. Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, App Store’da bir güncelleme yayınlayarak iOS uygulamasına yeni özellikler kazandırdı. Küçük iyileştirmeler ve performans düzeltmelerinin yanında WhatsApp 2.18.90 sürümünde en fazla dikkat çeken özellikler Şüpheli Link ve Bildirim Genişletme Özelliği oldu.

  • WhatsApp, spam ve kötü amaçlı mesajlar ile yoğun bir savaş halinde. Uygulamayı kötü amaçlı mesajlardan tamamen temizlemeyi bir türlü başaramayan şirket, çözümü şüpheli linkler konusunda kullanıcıları uyarmakta buldu. Böylece WhatsApp’ta herhangi bir kullanıcı şüpheli bir link aldığında uygulama tarafından bir açılır pencere bildirimi ile uyarılacak.

 

 

Devamını Oku
WhatsApp iOS Uygulamasına Şüpheli Link ve Bildirim Genişletme Özelliği Geldi WhatsApp iOS Uygulamasına Şüpheli Link ve Bildirim Genişletme Özelliği Geldi WhatsApp iOS Uygulamasına Şüpheli Link ve Bildirim Genişletme Özelliği Geldi