Hakkında
Şişmanlık (Obezite), Kilo Problemi, Aşırı Kilo Alımı, Zayıflama Diyetleri, Kalp Damar Hastalıkları ve Beslenme, Diyabet (Şeker Hastalığı), Tip 1 Diyabet, Tip 2 Diyabet, Hiperlipidemi, İnsülin Direnci ve Metabolik Sendrom, Kilo Alma Diyetleri, Kilo Verme Diyetleri, Troid Hastalıklarında Beslenme, Anoreksiye ve Blumia Hastalarında Beslenme, Gut Hastalığı ve Beslenme, Sağlıklı Beslenme, Gebelik ve Beslenme, Çocuk Beslenmesi, Çocuk ve Ergenlerde Kilo Kontrolü, Bebek Beslenmesi, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Vejeteryan Beslenmesi, Gebe ve Emziklilikte Beslenme ve Kilo Kontrolü, Alerji ve İntolerans durumlarında beslenme, Sağlık & Diyet Sayfama Hoş Geldiniz Beslenme ve Diyet Danışmanlığı “Sağlıklı Beslenme “de her zaman mükemmeli yakalama çabası içerisinde oldum. Eğitimimde Diyetisyen Beslenme Uzmanlarından kanıta dayalı, yenilikçi, gerçekçi, güvenilir yöntem ve araştırmalara dayanan sistematik bilgiler elde ettim. Beslenme kaynakları sağlama konusundaki zengin geçmişimle de gurur duyuyorum. İnsanlar için daha iyi ve daha sağlıklı bir gelecek inşa etmek için sağlık üzerine 2 üniversite öğrenimi daha bitirmeye çalışıyorum. Danışanlarımla birlikte herkes için daha iyi sağlık elde etmenin bir taahhüdüm olduğunu da bilmenizi isterim.İster yüzyüze,ister online olarak her yerde, herkes için, daha iyi, daha sağlık dolu olmanız taahhüdümdür sizlere. Benim temel amacım sağlıklı beslenme ile, bilginizi ve iş gücünüzü zinde ve formda kalarak geliştirmenizdir. Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen Diyetisyen, diyet, online diyet, online diyetisyen, kilo verme, kilo alma, zayıflama, bursa diyetisyen, bursa diyetisyeni, bursa tavsiye diyetisyen, diyetisyen merkezi, Dyt. Nursena Ardalı, beslenme ve sağlık, sağlıklı beslenme, beslenme uzmanı, bursa beslenme uzmanı, bursa en iyi diyetisyen, dengeli beslenme, #diyet #kiloverme #diyetisyen #spor #fitness #istanbul #fit #sağlıklıbeslenme #zayıflama #beslenme #bursa #diet #sağlık #diyetteyim #diyetteyiz #saglikliyasam #ankara #sagliklibeslenme #sağlıklıyaşam #izmir #motivasyon #kiloalma #onlinediyet #bursadiyetisyeni #kilo #zayiflama #gym #yemek #diyetyemekleri #eniyibursadiyetisyeni #ençoktavsiyebursadiyetisyeni #tavsiyebursadiyetisyeni #tavsiyeedilenbursadiyetisyeni #tavsiyebursadiyetisyeninursenaardali #bursadiyetisyentavsiye #diyetisyenmerkezi #bursadiyetisyen #bursaonlinediyet #bursaonlinediyetisyen #obezite #onlinezayıfla #bursabeslenmeuzmanı
 • Yaşadığı yer Türkiye
 • Şehir Bursa
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Süt Ve Süt Ürünleri

Süt ve Süt Ürünleri Grubuna dahil yiyecek ve , içecekler nelerdir denilince , yoğurt , peynir dahil olmak üzere tüm sıvı sütü ve işlendikten sonra kalsiyumunu koruyan sütle yapılan ürünler akla gelmelidir. Süt, sütle yapılmış tatlı, dondurma, peynir, laktozsuz süt ve zenginleştirilmiş soya sütü ile yoğurt, ayran ve kefir bu gruba girerken, krem peynir, krema ve tereyağı gibi az kalsiyum ve yüksek yağ içeriğine sahip sütten yapılan yiyecekler ise bu gruba girmez.

https://www.bursadiyetisyeni.com/saglikli-kilo-almanin-yollari/

Süt Ürünleri Grubunda günlük tüketimimiz ne kadar olmalıdır?

İnsanlarımızın yaklaşık % 90'ı yeterince süt ürünü almıyor, bu nedenle çoğu kişi ister sütten (laktozsuz süt dahil), ister yoğurttan veya peynirden, isterse de takviye edilmiş soya sütünden olsun, yağsız veya az yağlı süt ürünlerini artırmaları halinde sağlıklı ve dengeli beslenmede büyük fayda sağlanacaktır.  Her gün ihtiyacınız olan süt ürünlerinin miktarı kişinin yaşına bağlı olmakla birlikte yeni yürümeye başlayan çocuklar için 1 ila 2 fincan, 10 yaşın altındaki çocuklar için 2,5  fincan ve yetişkin olan daha büyük çocuklar için 3 fincan arasında tavsiye edilir.

https://www.diyetisyenmerkezi.com/cocugumun-ek-vitamine-ihtiyaci-var-mi/

Süt Ürünleri Grubunda Ölçümüz ne Olmalıdır?

Genel olarak 1 fincan, süt, yoğurt veya soya sütü veya 30 gram doğal peynir, Süt Ürünleri Grubundan 1 fincan olarak kabul edile bilinir.

Sütlü yemek veya içmek neden önemlidir?

Süt ürünleri tüketmek sağlık açısından birçok faydalar sağlar. Özellikle de güçlü kemikler oluşturmak ,onları korumak ve de kemik sağlığının iyileşmesine katkıda bulunabilir. Süt Ürünleri Grubundaki yiyecekler, vücudunuzun sağlığı ve bakımı için hayati önem taşıyan besinleri sağlar. Bu besinler arasında kalsiyum, potasyum, D vitamini ve protein bulunur.  Süt ürünlerinde bulunan diğer besinler sağlıklı kan basıncının korunmasına katkıda bulunabilir.

https://www.diyetisyenmerkezi.com/yaslilikta-beslenme/

Sağlık yararları

Kalsiyum , süt ürünleri tarafından sağlanan en önemli besindir - sağlıklı kemiklerin ve dişlerin büyümesine yardımcı olur. Yemeklerinizde ve içeceklerinizde  yeterli miktarda kalsiyum almak, vücudumuzdaki kemiklerin sertliklerinin azalıp sonucunda zayıf ve kırılabilir hale gelmeleri ile ortaya çıkan  bir hastalık olan osteoporozu önlemeye yardımcı olur. Kalsiyum ayrıca kas ve sinir işlevi ve kanın pıhtılaşması için de gereklidir.

Potasyum , sağlıklı bir kan basıncının korunmasına yardımcı olur ve kas ve sinir işlevi için de gereklidir.

Protein kemikler, kaslar, kıkırdak, deri ve kan dahil tüm vücut dokularını oluşturur, onarır ve korur. Aynı zamanda enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur, iyi bir enerji kaynağıdır ve enzimler, hormonlar ve vitaminler için yapı taşları görevi görür.

A vitamini normal görmeye yardımcı olur, cildi sağlıklı tutar ve enfeksiyonlara karşı korunmaya da yardımcı eder.

B12 vitamini, sinir hücrelerinin ve kırmızı kan hücrelerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ayrıca DNA yapımında gereklidir.

D vitamini , kandaki kalsiyum ve fosfor seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olur. D vitamini, süt ürünlerinde doğal olarak bulunan bir madde değildir ve yalnızca D vitamini ile güçlendirilmiş ürünlerde bulunur.

https://www.diyetisyenmerkezi.com/emziklilik-doneminde-beslenme/

Süt ürünlerinin alternatifleri

Süt ürünlerinin alternatiflerini seçenler için kalsiyum, A vitamini ve D vitamini eklenmiş zenginleştirilmiş soya sütü ve yoğurt, besin içerikleri süt  ve yoğurda benzer olduğundan Süt Ürünleri Grubunun bir parçası olarak kabul edilir.

"Süt" olarak satılan ancak bitkilerden yapılan diğer ürünler (ör. Badem, pirinç, hindistancevizi, yulaf ve kenevir "sütleri") kalsiyum içerebilir, ancak besin içerikleri benzer olmadığı için Süt Ürünleri Grubunun bir parçası olarak kabul edilmezler.

Süt Ürünleri Grubunun bir parçası olmasa da süt ürünlerini tüketmeyenler diğer kalsiyum seçeneklerini kullanmalıdırlar. Bu gıdalardan emilebilecek kalsiyum miktarı değişiktir.

 • Kalsiyum takviyeli meyve suları, tahıllar, ekmekler ve pirinç sütü veya badem sütü gibi bitki bazlı süt alternatifleri.
 • Konserve balık (sardalya, kemikli somon)
 • Soya fasulyesi ve soya ürünleri (tofu)
 • Bazı yeşil yapraklı sebzeler (kara lahana ve şalgam yeşillikleri, lahana gibi)

Süt Ve Süt Ürünleri Nelerdir Süt Ve Süt Ürünleri Nelerdir[/caption]

 

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Devamını Oku
Süt Ve Süt Ürünleri

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETİMİNİN ÖNEMİ

Günlük ihtiyacımız olan süt ürünlerinin tüketim miktarı kişinin yaşına, cinsiyetine, fizyolojik durumuna gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmekle birlikte yetişkin bireylerin 3 porsiyon, çocukların, adolesan dönemi gençlerin, gebe ve emzikli kadınlarlın 2-4 porsiyon süt ve ürünlerini tüketmeleri gerekir. 

Diyetisyen Nursena Ardalı 'nın yazısı

 

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

 

 

Devamını Oku
SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETİMİNİN ÖNEMİ

diyet ve beslenmede karışıklık

Tüm danışanlarıma beslenme araştırmaları ve haberlerine bilgili ve şüpheci yaklaşan tüketiciler olmayı öğretiyorum.
Beslenme temelleri çoğunlukla yıldan yıla fazla değişmez, ancak sansasyonel başlıklar hızla gelişmekte ve diyet ve beslenmede karışıklık oluşmaktadır.


Bir gün kahve senin için iyi. Ertesi gün kötü. Bir gün alkol daha uzun yaşamanızı ve metabolizmanızı arttırmanızı sağlar, ertesi gün zehirdir.

Ye, ye ye! Her zaman ince kal

Ye, ye ye! Her zaman ince kal diyeti

Örneğin eskiler de 1900’lerin başında tutan bir diyetin sloganı “Ye, ye ye! Her zaman ince kal”tı.. Yapmanız gereken tek şey, içinde sterilize edilmiş bağırsak kurdu larvaları olan birkaç hap yutmaktı.

sigara diyeti

Canın hamburger mi çekti, git yerine beş sigara iç. Dondurma mı istedi?  üç sigara yak

1920'lerde sigara diyeti vardı. Evet, doğru okudunuz!1920’lerde sessiz film yıldızı Constance Talmadge tarafından uygulanan ve bu sayede ünlenen diyet aslında bir reklam kampanyasıydı. Ünlü yıldız, Lucky Strike’ın “Canın hamburger mi çekti, git yerine beş sigara iç. Dondurma mı istedi? İki üç sigara yak” türünden kampanyasında oynamış ve bu akım ciddi ciddi tutmuştu.

Obezlik hakkında......(Yeni sekmede açılır)


1990'ların düşük karbonhidratlı Şeker Avcıları / Atkin'in diyet çılgınlığı ile geldi.
Ayrıca greyfurt diyeti, lahana çorbası diyeti,, paleo… ile de liste sonsuza dek devam ediyor. Hepsi aynı şeyi vaat ediyor: kilo kaybı için sihirli bir değnek, böylece toplumun gerçekçi olmayan ince idealine göre yaşayabilir ve aynı zamanda mükemmel bir sağlık elde edebilirsiniz. Tabi ki bu özellikle uzmanı dışında kendi kendinize yaparsanız nadiren olur.

DİYET VE BESLENMEDE KARIŞIKLIK OLMAMALIDIR


Danışanlarımla diyeti basit tutuyorum. Sahip olduğum sağlam araştırmaya, çeşitliliğe, dengeye, ölçüye odaklanırken sizlerin de, “Sağlıklı Beslenme “de  her zaman mükemmeli yakalama çabası içerisinde , kanıta dayalı, yenilikçi, gerçekçi, güvenilir yöntem ve araştırmalara dayanan sistematik bilgilerle daha iyi ve daha sağlıklı bir gelecek inşa etmeye çalışan olmanızı istiyorum.

DİYET VE BESLENMEDE KARIŞIKLIKDİYET VE BESLENMEDE KARIŞIKLIK

 BİR UZMANA DANIŞIN

Kronik diyet veya vücut imajınızda memnuniyetsizliğiniz varsa ve bununla mücadele ediyorsanız ve yiyeceklerle de barış yapmak istiyorsanız diyetisyen / veya terapistle diyet dışı, sezgisel, dikkatli beslenme konularında bir danışma planlayın. Size uymayan diyet ve beslenmede karışıklık yaratan reklam ve aldatmalara kanmayın.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Devamını Oku

DİYETTE MEYVE TÜKETİMİ

Diyette meyve tüketimi hem lif alımı ile tokluk hissi oluşturması bakımından, hem de antioksidan alımı bakımından çok önemlidir.

Meyveler, taze, konserve, dondurulmuş veya kurutulmuş olabildikleri gibi bütün, kesilmiş veya püre şeklinde de olabilirler. Bursa Diyetisyeni Nursena Ardalı' nın yazısı 

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

 

Devamını Oku
DİYETTE MEYVE TÜKETİMİ

Kilo Vermek Üzerine

FaviconLogo.jpgBursa DiyetisyeniUzman Diyetisyen & Fitoterapist Nursena Ardalı

Kilo vermek üzerine konu açarsak, bunun kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle hiç de kolay olmadığını söylemeliyiz. Hele de kendi kendinize bulduğunuz birkaç seçenek keşfettiyseniz ve kilo vermenin yolunu buldum diyorsanız bu sizi daha da karıştırır ve daha da zorlu uğraşı vererek sonunda pes etmek istemenize neden olur.

 Kilo vermek ve özellikle yağ yakarak kilo vermek için en etkili prosedürler, egzersiz yapmak veya güçlü bir diyet planına bağlı kalmak için zaman ayırmanız gereken en önemli kuraldır, ancak spor salonlarında terlemeye gerek kalmadan hızlı ve etkili bir şekilde de kilolardan kurtulmanız mümkün. Tek yapmanız gereken gerçekçi bir hedefi ortaya koymak ve ona ulaşmanıza yardımcı olacak diyet programına uymak.

Dengeli beslenme için olmazsa olmaz gıdalar da vardır; Yumurta, Yulaf, Yeşil sebzeler, Tavuk, Esmer ekmek, Yeşil çay, Balık, Avokado, Bakliyat, Elma, Soya, Yoğurt, Az yağlı süt, Tereyağı, Ceviz, Keten tohumu, Badem, Kivi, Buğday, Muz, Esmer pirinç, Karpuz, Brokoli, Salatalık vb.

Unutmayın ! Sebzeler ve meyveler, vücudunuza çok az kalori sağlayarak doyurduğu için ve de vücudunuzu hastalıklarla savaşmak ve sizi daha da sağlıklı tutmak için ihtiyaç duyulan temel besinleri sağladığı için başarılı bir kilo verme diyetinde sizin için kilit rol oynarlar.

Kilo Vermek ÜzerineKilo Vermek Üzerine

Şeker alımını azaltmak veya yüksek şekerli yemek ve içeceklerden kaçınmak, kilo vermeye çalışanlar için en temel olmazsa olmazlardandır. Çok fazla ilave şeker tüketmenin, kilo alımı da dahil olmak üzere sağlık üzerinde olumsuz etkileri olduğunu bilimsel olarak kanıtlandığını da unutmayın. Vücuda giren, şekeri yüksek olan gıdalar iştahınızı ve tatlı isteğinizi artırmanın yanı sıra yağ depolamayı teşvik eden insülin seviyelerinizi de artırarak size sağlıklı beslenme eklemeden yüksek kalori ekler.

En İyi Online Diyetisyen Danışmanlığı İçin Bursa Diyetisyeni Hizmetinizde(Yeni sekmede açılır)

 Yapılması ve Yapılmaması gerekenler:

Ekmek (özellikle beyaz ekmek ), pirinç ve patates gibi karbonhidratlı yiyecekleri yemekten kaçının.

Yumurta akı, et, karbonhidrat oranı düşük baklagiller gibi besinleri yeterli miktarda tüketip protein alımını artırın.

Tamamen yağlı besinlerden kaçının.

Çok su içmeyi ihmal etmeyin. ( En az günde 2 litre)

Her gün en az 40 dakika egzersiz ve spor yapmayı ihmal etmeyin, çünkü sadece bir diyetin amacınızı gerçekleştirmenize yardımcı olma olasılığı yoktur.

Patates cipsi veya kilo alımına katkıda bulunan diğer abur cubur yiyeceklerin yerine sağlıklı bir atıştırmalıklar tüketin. Örneğin Nasıl hazırlandığı önemli olsa da, patlamış mısırın kalorisi çok düşüktür.

Orta veya ağır spor yapma imkanınız varsa haftada bir yapın.

Kilo verip vermediğinizi anlamak için her gün kilonuzu kontrol etmeyin. Vücudunuz gerçek kilonuzu gösterene kadar haftada 1 tartılın.

Yaktığınız kalori miktarının, kalori alımınızdan daha fazla olması gerektiğini de unutmayın. Ne yediğinizi, ne içtiğinizi bilin, besin değeri etiketini okumak için bilinçli bir çaba gösterin.

Kulağa çok klişe geldiğini biliyorum ama öğünlerinizi asla atlamayın. Günde 6 ila 8 daha küçük öğün yemek yiyin,

Moral ve motivasyonunuzu daima zinde tutun.

 

“Evet yapabilirsin! Yol engebeli olabilir, ancak siz sürece bağlı kalın yeter. “

Uzman Dyt. Nursena ARDALI & Fitoterapist Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

 

Bursa Diyetisyeni İletişim Lütfen takip edin ve bizi beğeninicon_Follow_tr_TR.pngfb-share-iconTweetPin ShareKategoriler: Diğer Sağlık KonularıEtiketler: kilo vermekilo vermede  Yapılması ve Yapılmaması gerekenlerKilo Vermek ÜzerineYorum bırakBursa DiyetisyeniYukarı dön

Exit mobile version

Devamını Oku

Kalıcı Olarak Fazla Kilo Verme Stratejisi

Daha önce kilo vermeye çalıştıysanız, Kalıcı Olarak Fazla Kilo Verme Stratejisi içerisinde olmanın sağlıklı beslenmenin ve vücudunuzu hareket ettirmenin herhangi bir kilo verme planının önemli bileşenleri olduğunu bilirsiniz. Peki sağlıklı bir vücut kompozisyonuna ulaşmanın veya sürdürmenin hem vücudunuzda hem de zihninizde gerçekleştiğini biliyor muydunuz?

Aslında, tekrar tekrar kilo vermeyi denediyseniz, ancak hiçbir zaman başarılı olamadıysanız veya kilo verdiyseniz ve sonra bunu geri aldıysanız , büyük olasılıkla düşünceleriniz ve fikirleriniz diyetinizi geri planda tutuyordur. Bunun nedeni aşırı kilo da olmanızın, zihinsel veya duygusal durumunuzun  yansımasındandır. İnsanların kilo verememesinin bir numaralı nedeni, bilinçli hedeflerini desteklemek için bilinçaltı zihinlerinde değişiklikler yapmayı ihmal etmeleridir.

Hem kişisel hem de profesyonel olarak beslenme ve bunun insan bedenlerinde, zihinleri ve ruhları üzerindeki etkilerini incelemek için   zaman harcadım.  Bedenini ve kilosunu kabul etmek için bilinçli olarak çalışmak zorunda kalındığı gerçeğine ulaştım. Bu problemi olan binlerce insanla çalışmış olarak, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bildiğime sizi temin ederim.

Hizmetler(Yeni sekmede açılır)

Kilo Verme Çabalarınızı Zihniniz Nasıl Engelleyebilir?

İnsanlar hayatları boyunca çevreden bedenleriyle ilgili bir çok olumsuz mesajlar alır. Diyet sektörünün patlama yapması bu sebeple hiçte şaşırtıcı değil. Kilolarını kontrol etmek için diyetlere, egzersize ve hile yollarına giden çok fazla insanlar var, bunların yaptıkları  sağlıklı ve dengeli diyetlerin işe yaramaması hiç de olası değil.  Birçok insan, genellikle düğün,  tatil gibi özel bir etkinliğe katılmadan önce hızla kilo vermeye çalışır. Ancak neredeyse yüzde 90 oranında, planları sürdürülebilir olmadığı için yeniden kilo alırlar. Bu nedenle, bu insanlar asla kilo veremeyecekleri veya optimum kilolarını koruyamayacaklarına dair sınırlayıcı bir zihinsel fikir geliştirirler .

Kilo ve vücut büyüklüğü hedeflerinize ulaşmanızı engelleyebilecek diğer yaygın sınırlayıcı inançlar genellikle korkudan kaynaklanır . Örneğin, gençken cinsel istismara uğradıysanız, kilo verirseniz başkalarının sizi çekici bulacağından ve size cinsel olarak zarar vereceğinden korkabilirsiniz. Ya da belki kilo verirseniz ama o zaman bir eş bulamazsanız, başarısız sayılacağınızdan korkuyorsunuzdur. Bazı insanlar zayıf olduklarında kendilerinden daha fazlasının bekleneceği korkusuyla kilo alırlar. Bazıları da, kilo verirlerse, aileleri veya arkadaşları tarafından reddedileceklerinden korkabilir. Ayrıca “şişman kişi” değilseniz, kim olduğunuzu bilmeyeceğiniz konusunda ortak bir korku var.

Bu inançların sınırlayıcı olmasının nedeni, istenmeyen kiloları atmak için bilinçli ve bilinçaltınızın aynı fikirde olması gerektiğidir. Zihniniz “Kilo vermek istiyorum ve bunu kolayca yapabileceğime inanıyorum” derse ve bilinçaltınız da kabul ederse, kilo verirsiniz. Ancak bilinçaltı zihniniz, ideal kilonuza asla ulaşamayacağınız inancına sahipse, bilinçli arzunuza rağmen büyük olasılıkla kilo vermek için mücadele de büyük bir savaş sizi bekliyor.

 

Düşüncelerinizle Vücudunuzu Nasıl Yeniden Şekillendirebilirsiniz?

Kilo verme hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen bir metabolik sorununuz veya tıbbi bir sorununuz olmadığını varsayarsak, kilo vermenin ilk adımı hikayenizin aniden farkına varmaktır. Bu, geçmişinizin hikayesi olabilir, örneğin bir akrabanızın her zaman karnınızı sıkıştırması ve size “kefal” demesi gibi. Ya da kendinize anlatmaya başladığınız daha yeni bir hikaye olabilir. Örneğin, işte geçirdiğiniz uzun saatler nedeniyle doğru beslenememeniz ve egzersiz yapamamanız nedeniyle kilo vermenin zor olduğunu kendinize defalarca söyleyebilirsiniz.

Unutmayın, düşünceleriniz ve inançlarınız realitenizi yaratır. Bu nedenle, diyetinizi ve egzersiz rutininizi değiştirmeden önce düşüncelerinizi ve inançlarınızı değiştirmeye çalışmak iyi bir fikirdir.

Kalıcı Olarak Fazla Kilo Verme Stratejisi sağlamak için bilinçaltınızı yeniden programlamak için neler yapabiliriz:

Kendi kendine konuşmanı dinle

Öz saygı ve kendini kabullenme, optimum kiloya ulaşmanın temel taşlarıdır. Ancak çoğu insan, vücut utandırıcı konuşma ve davranışlarda bulundukları için kilo veremez. Kilo vermeye çalışmadan önce kendi kendinize nasıl konuştuğunuzu bilmek önemlidir. Vücudunuza, hayatınızın büyük bir kısmında nasıl göründüğünden nefret ettiğinizi veya birileri bunu size yaptığı için tiksintiyle aynada cildinizi kıstığınızı söylediyseniz, bilinçaltınız olumsuz programlamaya inanacaktır. Bedeninizle olumlu, sevgi dolu bir şekilde konuşarak   bilinçaltı beyninizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Aynaya bakın ve vücudunuzda neyi sevdiğinizi belirleyin. Değiştirmek istediğiniz bölümlere dokunun ve “Beni güvende tuttuğunuz için teşekkür ederim” deyin. Kilo vermenin güvenli olduğunu vücudunuza temin edin. Bunu her gün yapın.

 

Yeni bir hikaye yazın.

Sadece kilo vermek istediğini söylemek yerine, tam olarak neyi başarmak istediğini ve nedenini yazın. Torunlarınıza ayak uydurabilmek için belki 5 kilo(veya 50 kilo) kaybetmek istiyorsunuz. Ya da belki daha fazla enerjiye sahip olmak için daha iyi yiyecek seçimleri yapmak istersiniz. Şimdi nasıl hissettiğinizi ve hedeflerinize ulaştığınızda nasıl hissedeceğinizi hikayenize yazdığınızdan emin olun. Örneğin, fazla kilolu olmak sizi arkadaşlarınızla bisiklet sürmekten alıkoyuyorsa ve bu sizi dışlanmış hissettiriyorsa, bu özel durumu ve duyguyu yazın. Daha sonra fazla kilo verdiğinizde nasıl hissedeceğinizi yazın ve hülyalı, rüyalı eğlenceye katılın. Kilo hedeflerinize ulaşma konusundaki duygularınızı ortaya çıkarmaya başladığınızda, bunları yazmaya devam edin. Yeni hikayenizi her gün kendinize anlattığınızdan emin olun. Hülyalı tatlı rüyaların bilinçaltınıza ve vücudunuzdaki her hücreye sızmasına izin verin.

 

Dokunmayı deneyin .

Dokunmak veya Duygusal Özgürlük Tekniği , kilo alımına yol açabilecek temel duyguları, kalıpları, inançları, travmaları ve daha fazlasını ele alarak bilinçaltı zihninizi hedeflerinizle enerjik bir düzeyde hizalamaya yardımcı olur. Mevcut sınırlayıcı inancınızı belirterek başlayın ve ardından belirli akupunktur noktalarına dokunarak kendinizi nasıl sevdiğinizi ve kabul ettiğinizi belirtin. Örneğin, “Kilo vermekte zorlansam da, kendimi tamamen seviyorum ve kabul ediyorum” diyebilirsiniz. Bu, vücudunuzdaki stres hormonlarını azaltır ve istenmeyen kilolarla ilişkili duygusal anıları ve inançları serbest bırakmaya yardımcı olur, böylece eski alışkanlıkları bırakıp iyileşebilirsiniz.

 

Meditasyon yap .

Meditasyon , düşüncelerinizin ve inançlarınızın daha fazla farkına varmanıza yardımcı olabilecek başka bir araçtır, böylece başarılı bir kilo vermeye giden yolu açabilirsiniz. Meditasyon pratiğinizi kilo vermek, duygusal veya bilinçaltı engelleri anlamak için motivasyonlarınızı ortaya çıkarmak için kullanabilir ve hatta beyninizi olumlu bir şekilde yeniden şekillendirmek ve kendinize daha fazla şefkat geliştirmek için kilo vermenin nasıl göründüğüne ve hissettiğine dair görüntüleri kullanabilirsiniz. Meditasyonda oturmak size göre değilse, yoga veya Qigong gibi meditasyon yapmayı deneyin.

 

Sürdürülebilir hedefler belirleyin .

Nihai hedefiniz 80 kilo vermek olabilir, ancak bunu hemen başarmaya kararlıysanız, kendinizi başarısızlığa hazırlıyor olabilirsiniz. Bunun yerine daha küçük, sürdürülebilir hedefler belirleyin. Örneğin, günde 5 porsiyon meyve ve sebze yemek veya daha fazla su içerek  sulu kalmak gibi kontrolünüzün olduğu hedeflerle başlayın . Ayrıca her gece 8 saat uyumayı hedefleyebilirsiniz . Bu sürdürülebilir hedeflerin tek başına kilo vermenize yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Gerçek bir kilo verme hedefi belirlemek istiyorsanız, bunun ayda 2 kilo’dan fazla olmadığından emin olun. Bunun kulağa düşük geldiğini biliyorum, ancak ayda 2 kilo sürdürülebilir ve 1 yılda bu 24 kilo’ya denk geliyor!

 

Dikkatli yiyin .

Yemeklerinizi hazırlarken ve  yerken dikkatli olun. Açlık ve tokluk duygularına dikkat etmeye çalışın. Yemeğinizi çiğneme ve yutma hareketlerine, tatlarına, dokularına ve davranışlarına dikkat edin. Ayrıca, belirli yiyecekleri yedikten sonra vücudunuzun sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Bu uygulama, tıkanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve kilo verme hedeflerinizi desteklemeyen alışkanlıklardan daha fazla haberdar olmanızı sağlayabilir. Ne yediğinizi nasıl hissettiğinizle ilişkilendirmeye başladığınızda, kilo vermek için diyet yapmanıza gerek kalmaz. Zahmetsizce zayıflama gerçekleşir. Kendi kendine beslenme olarak yiyecek hakkındaki tutumunuzu değiştirdiğinizde, vücut kompozisyonunuz ve vücut imajınız da değişecektir.

 

Onaylar söyle .

Onaylamalar , bilinçaltınızı inanmak için programladığınız yeni hikayeyi pekiştirmeye yardımcı olur. İnandırıcı olduklarında iyi çalışırlar. Ancak “bir ayda 80 kilo daha hafif olacağım” derseniz bilinçaltınız buna inanmaz. Bunun yerine, “İçimde yaşayan doğal olarak zayıf insan oluyorum!” Demeyi deneyin! Veya “Artık optimum kilomu destekleyen sağlıklı kararlar veriyorum” diyebilirsiniz. Bilinçaltı zihniniz telkiye en açık olduğunda, uykuya dalmadan hemen önce onaylamalarınızın bazı versiyonlarını söylemek isteyebilirsiniz.

 

Kendinizi tartmayı bırakın.

 

 Kendinizi tartmak doğası gereği kötü olmasa da, birçok kişi tartıdaki sayıya çok fazla önem verir ve hatta ağırlıklarının ruh hallerini, düşüncelerini ve eylemlerini belirlemesine izin verir. Bu davranış kendine zarar verir. Kişisel değerinizi tanımlamak için kullanmaktansa, bilgileri sağlıklı bir yerden görüntüleyene kadar tartıya çıkmayın. Bu uygulamanın güzelliği, tartılmayı bıraktığınızda, vücudunuzu ne zaman ve neyin iyi hissettirdiğini öğreneceksiniz.

 

Nefes al .

Tam ve derin nefes almak için zaman ayırdığınızda, vücudunuzun daha çok farkına varırsınız. Niyetle nefes almak, vücudunuzun stres tepkisini azaltmaya da yardımcı olabilir.  Birçok nefes alma tekniği var nasıl yapılacağını YouTube’da öğrenebilirsiniz. Ya da burnunuzdan 5’e kadar sayarak derin nefes alın ve nefesinizin tepesinde 5’e kadar bekleyin. Sonra 5 saniye nefes verin ve nefesinizin altında 5’e kadar sayın. Birkaç dakika tekrarlayın. Buna “nefes alma” denir ve stres hormonlarını sindirirken anında vücudunuzda parasempatik bir “dinlenme ve geri yükleme” biyokimyası yaratır.

 

Temizlik

Detokslar şu anda çok büyük ve bazıları sizin için çok iyi olabilir.   Vücudunuzdan toksinleri atmak kilo vermeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, duygusal detoks yapana kadar hiçbir detoks veya arınma işe yaramayacaktır.

 

 “Sankileri” yaşayın.

Bugün kendinizin bir fotoğrafını çekmenizi (veya şimdi nasıl göründüğünüzü temsil eden yeni bir fotoğraf bulmanızı) öneririm. Öyleyse, nasıl göründüğünü sevdiğin ve kendin hakkında gerçekten iyi hissettiğin bir zamana ait bir resmini bul. İki fotoğrafınızı aldıktan sonra, 10 gün boyunca “sanki” hala kendinizi iyi hissettiğiniz kişisiniz. 10 günlük yaşamın sonunda “sanki” yeni bir fotoğrafınızı çekin. Sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz eski benliğinize çok benzeyeceksiniz.

Optimum kilonuzu kaybetmek veya korumak için mücadele ettiniz mi? Kilo hikayeniz nedir? Lütfen kendiniz için randevuya bekliyoruz.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Kalıcı Olarak Fazla Kilo Verme StratejisiKalıcı Olarak Fazla Kilo Verme Stratejisi

Devamını Oku
Kalıcı Olarak Fazla Kilo Verme Stratejisi

Kalp Krizi Nedir? Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Kalp Krizi Nedir? Kalbe kan akışı engellendiğinde kalp krizi meydana gelir. Tıkanma, çoğunlukla kalbi besleyen arterlerde (koroner arterler) bir plak oluşturan yağ, kolesterol ve diğer maddelerin birikmesidir.

Bazen bir plak yırtılabilir ve kan akışını engelleyen bir pıhtı oluşturabilir. Kesilen kan akışı, kalp kasının bir kısmına zarar verebilir veya tahrip edebilir.

Miyokard enfarktüsü olarak da adlandırılan kalp krizi ölümcül olabilir, ancak tedavisi yıllar içinde önemli ölçüde gelişim göstermiştir. Kalp krizi geçiriyor olabileceğinizi düşünüyorsanız, 112  acil tıbbi yardımı aramak çok önemlidir.

Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Yaygın kalp krizi belirtileri ve semptomları şunlardır

 • Boynunuza, çenenize veya sırtınıza yayılabilen göğsünüzde veya kollarınızda basınç, gerginlik,  sıkışma veya ağrı hissi
 • Mide bulantısı, hazımsızlık, mide ekşimesi veya karın ağrısı
 • Nefes darlığı
 • Soğuk terleme
 • Yorgunluk hissi
 • Baş dönmesi

Kalp krizi belirtileri değişir

Kalp krizi geçiren her insan aynı semptomlara veya aynı şiddette belirtilere sahip olmaz. Bazı kişilerde hafif ağrı varken; bazılarında daha şiddetli ağrılı durum olur. Bazı kişilerin  ise hiçbir semptomu olmaya bilir. Bazısı için ilk işaret ani kalp durması olabilir. Bununla birlikte, ne kadar çok saydığımız belirti ve semptomunuz varsa, bunun bir kalp krizi geçirme  durumu olduğu belirtisi o kadar artar.

Bazı kalp krizleri aniden vurur, ancak çoğu insan da bu saatler, günler veya haftalar öncesinden uyarı işareti ve semptomlarıyla geliyorum diyerek olur . En erken uyarı, aktivite ile tetiklenen ve dinlenme ile rahatlayan tekrarlayan göğüs ağrısı veya basıncı (anjina) olabilir. Anjin, kalbe giden kan akışındaki geçici bir azalmadan kaynaklanır.

Ne zaman bir doktora görünmeli

Hemen harekete geçilmelidir. Bazı insanlar önemli belirti ve semptomları tanımadıkları için hatalı olarak çok uzun süre beklerler. Bu durumda şu adımlar atılmalı:

 • Acil tıbbi yardım çağırın. Kalp krizi geçirdiğinizden şüpheleniyorsanız tereddüt etmeyin. Hemen 112 veya yerel acil durum numarasını arayın. Acil tıbbi hizmetlere erişiminiz yoksa, birisinin sizi en yakın hastaneye götürmesini sağlayın.Kendinizin yalnızca başka seçeneği yoksa araç sürün. Durumunuz daha da kötüleşebileceği için, kendinizin araç sürmesi sizi ve başkalarını riske atar.
 • Doktor tarafından reçete edilmişse dilaltı nitrogliserin alınız. Acil yardım beklerken belirtildiği gibi kullanın.
 • Önerilirse aspirin alıp için. Kalp krizi sırasında aspirin almak, kanınızın pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olarak kalp hasarını azaltabilir.Aspirin diğer ilaçlarla etkileşime girebilir, bu nedenle doktorunuz veya acil sağlık personeli tavsiye etmedikçe aspirin almayın. Aspirin almak için 112 yi aramayı geciktirmeyin. Önce acil yardım çağırın.

Kalp krizi geçirebilecek birini görürseniz ne yapmalısınız?

Bilinci yerinde olmayan birini görürseniz ve kalp krizi geçirdiğine inanıyorsanız, önce acil tıbbi yardımı çağırın. Ardından kişinin nefes alıp almadığını ve nabzının olup olmadığını kontrol edin. Kişi nefes almıyorsa veya nabız bulamıyorsanız, ancak o zaman temel yaşam desteğine başlamalısınız .

Oldukça hızlı bir ritimle kişinin göğsüne sert ve hızlı bir şekilde bastırın  dakikada yaklaşık 100-120 kompresyon uygulayın.

Temel yaşam desteği konusunda eğitim almadıysanız , doktorlar yalnızca göğüs kompresyonu yapmanızı önerir. temel yaşam desteği konusunda eğitim aldıysanız, hava yolunu açmaya ve nefesi kurtarmaya devam edebilirsiniz.

Kalp Kriz Nedenleri

Koroner arterlerinizden biri veya daha fazlası tıkandığında kalp krizi meydana gelir. Zamanla, kolesterol dahil olmak üzere yağ birikintileri, arterleri daraltabilen (ateroskleroz) plak adı verilen maddeler oluşturur. Koroner arter hastalığı olarak adlandırılan bu durum çoğu kez kalp krizine neden olur.

Kalp krizi sırasında bir plak, kolesterolü ve diğer maddeleri parçalayıp kan dolaşımına dökebilir. Rüptür bölgesinde bir kan pıhtısı oluşur. Pıhtı büyükse, koroner arterdeki kan akışını engelleyerek kalbi oksijen ve besinlerden (iskemi) aç bırakabilir.

Koroner arterin tamamen veya kısmen tıkanması kalp krizine neden olabilir.

 • Tam bir tıkanma, ST yükselmeli miyokard enfarktüsü (STEMI) geçirdiğiniz anlamına gelir.
 • Kısmi bir tıkanma, ST yükselmesiz miyokard enfarktüsü (NSTEMI) geçirdiğiniz anlamına gelir.

Tanı ve tedavi, sahip olduğunuz türe bağlı olarak farklı olabilir.

Kalp krizinin bir başka nedeni de, kalp kasının bir kısmına kan akışını durduran bir koroner arterin spazmıdır. Kokain gibi tütün ve yasa dışı uyuşturucular kullanmak hayatı tehdit eden bir spazma neden olabilir.

COVID-19 enfeksiyonu ayrıca kalbinize kalp krizi ile sonuçlanacak şekillerde zarar verebilir.

Kalp Kriz Risk faktörleri

Vücudunuzdaki atardamarları daraltan istenmeyen yağ birikimlerine (ateroskleroz) neden olan bazı faktörler vardır. İlk veya başka bir kalp krizi geçirme olasılığınızı azaltmak için bu risk faktörlerinin çoğunu iyileştirebilir veya ortadan kaldırabilirsiniz.

Kalp krizi risk faktörleri şunlardır:

 • Yaş. 45 yaş ve üstü erkeklerin ve 55 yaş ve üstü kadınların kalp krizi geçirme olasılığı, genç erkek ve kadınlara göre daha yüksektir.
 • Tütün. sigara içen veya bu ortamda sigara dumanına uzun süreli maruz kalma
 • Yüksek tansiyon. Zamanla yüksek tansiyon, kalbinize giden arterlere zarar verebilir. Obezite, yüksek kolesterol veya diyabet gibi diğer durumlarda ortaya çıkan yüksek tansiyon, riskinizi daha da artırır.
 • Yüksek kan kolesterolü veya trigliserit seviyeleri. Yüksek düzeyde düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterol ("kötü" kolesterol), büyük olasılıkla arterleri daraltır. Diyetinizle ilgili bir tür kan yağı olan yüksek trigliserit seviyesi de kalp krizi riskinizi artırır. Bununla birlikte, yüksek düzeyde yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterol ("iyi" kolesterol) riskinizi azaltabilir.
 • Obezite. Obezite, yüksek kan kolesterol seviyeleri, yüksek trigliserit seviyeleri, yüksek tansiyon ve diyabet ile bağlantılıdır. Vücut ağırlığınızın sadece% 10'unu kaybetmek bu riski azaltabilir.
 • Diyabet. Pankreasınız (insülin) tarafından salgılanan bir hormonu yeterince üretmemek veya insüline uygun şekilde yanıt vermemek, vücudunuzun kan şekeri seviyelerinin yükselmesine neden olarak kalp krizi riskinizi artırır.
 • Metabolik sendrom. Bu sendrom, obezite, yüksek tansiyon ve yüksek kan şekeriniz olduğunda ortaya çıkar. Metabolik sendroma sahip olmak, kalp hastalığı geliştirme olasılığınızın, sahip olmadığınız duruma göre iki kat daha fazla olmasını sağlar.
 • Ailede kalp krizi öyküsü. Kardeşleriniz, anne,baba veya büyükanne ve büyükbabanız erken kalp krizi geçirdiyse (erkekler için 55 yaşına ve kadınlarda 65 yaşına kadar), yüksek risk altında olabilirsiniz.
 • Fiziksel aktivite eksikliği. Hareketsiz olmak yüksek kan kolesterol seviyelerine ve obeziteye katkıda bulunur. Düzenli egzersiz yapan kişiler, düşük tansiyon dahil olmak üzere daha iyi kalp sağlığına sahiptir.
 • Stres. Strese kalp krizi geçirme riskinizi artıracak şekilde yanıt verebilirsiniz.
 • Yasadışı uyuşturucu kullanımı . Kokain veya amfetamin gibi uyarıcı ilaçların kullanılması, koroner arterlerinizde kalp krizine neden olabilecek bir spazmı tetikleyebilir.
 • Preeklampsi öyküsü. Bu durum gebelikte yüksek tansiyona neden olur ve yaşam boyu kalp hastalığı riskini artırır.
 • Otoimmün bir durum. Romatoid artrit veya lupus gibi bir duruma sahip olmak, kalp krizi riskinizi artırabilir.

Kalp Krizi Komplikasyonları

Komplikasyonlar genellikle kalp krizi sırasında kalbinize verilen hasarla ilgilidir ve bu da şunlara yol açabilir:

 • Anormal kalp ritimleri (aritmiler). Elektriksel "kısa devreler" gelişerek anormal kalp ritimlerine neden olabilir, bunlardan bazıları ciddi olabilir ve ölüme yol açabilir.
 • Kalp yetmezliği. Bir kalp krizi o kadar çok kalp dokusuna zarar verebilir ki, kalan kalp kası kalbinizden yeterince kan pompalayamaz. Kalp yetmezliği geçici olabilir veya kalbinize kapsamlı ve kalıcı hasardan kaynaklanan kronik bir durum olabilir.
 • Ani kalp durması. Anormal kalp ritmine (aritmi) neden olan bir elektriksel bozukluk nedeniyle kalbiniz uyarı vermeden durur. Kalp krizi, acil tedavi olmaksızın ölüme neden olabilecek ani kalp durması riskini artırır.

Kalp Krizi Nedir? Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Kalp Krizi Nedir? Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Kalp krizini önlemek için adımlar atmak için asla çok geç değildir - zaten geçirmiş olsanız bile. İşte kalp krizini önlemenin yolları.

 • İlaçlar. İlaç almak, daha sonra kalp krizi geçirme riskinizi azaltabilir ve hasarlı kalbinizin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir. Doktorunuzun reçetesini almaya devam edin ve ne sıklıkla izlenmeniz gerektiğini doktorunuza sorun.
 • Yaşam tarzı faktörleri. Tatbikatı biliyor olmalısınız. Sağlıklı ve dengeli beslenme. Kalp sağlığı için kilonuzu koruyun, obezitelikten uzak durun, sigara içmeyin, düzenli egzersiz yapın, stresi yönetin ve yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet gibi kalp krizine yol açabilecek durumları kontrol edin.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Devamını Oku

Bursa Diyetisyen Tavsiyesi

Bursa'nın en güvenilir,en çok aranan ve en çok tavsiye edilip tercih edilen sağlık beslenme uzmanı olan Diyetisyen Nursena Ardalı ile beslenme hizmetleri ve kişiye özel zengin diyet içeriği için  Tüm Dünya da Online Bursa'da yüzyüze en iyi beslenme ve sağlık üzerine randevuya bekliyoruz.ONLİNE DİYET VE ONLİNE DİYETİSYENLİK

Şehrimizden uzakta veya dünyanın farklı bir yerinde yaşayan veya ofisimizi ziyaret etmek için çok tembel birimi siniz? O zaman çevrimiçi ödeme yapın, diyet çizelgelerimizi alın, sağlığınızı izlemek için uzman diyetisyenimizle etkiletişime online olarak geçin, telefon üzerinden sizinle 10 günlük aralarla danışma gerçekleşecek ve diyet planları SMS, E-posta, Whatsapp aracılığıyla teslim edilecektir. Size en uygun sağlık programı için bize ulaşın . Online Diyetisyen Nursena ARDALI 0505541469

Beslenme, sağlıklı büyümenin ve sağlığımızın korunmasında hastalığımızın oluşmaması için dikkat edilecek büyük kavramlardan biridir.

Yapılan toplumsal sağlık araştırmalarında, bireysel olan kişiye özgü diyetler ve sağlıksal uygulamalarla çeşitli hastalıkların önüne geçile bilineceği, sağlıklı ve düzenli beslenme diyetlerinin hayatımızı düzene sokulması ve erken ölümleri azalttıkları tespiti otoritelerce kabul edilmiştir.

Günümüzde birçok hastalığın önüne geçilmesinde, tedavi edilmesinde, hastanın sağlık ve beslenme durumunun analiz edilerek kişiye özgü olan yeterli ve dengeli beslenme programlarıyla takip edilmesi işi bilen diyetisyen eşliğinde olması gerekmektedir.

Diyetisyenlerin Online olmaları çalışanlar için en büyük avantajdır. Çünkü hayatınızda bazen zaman ayıramadığınız için boşladığınız sağlık durumlarınız olmaktadır. Sağlıksız diyetlerden ve kulaktan dolma olan 1 hafta da 5 kilo gibi aldatıcı diyetlerden kaçınmalısınız.

Böyle kullandığınız diyetler ileride sağlık sorunlarından kurtulmaya uğraşırken daha büyük sağlık sorunlarıyla boğuşmanıza neden olacaktır.

Diyetisyen hizmetleri son derece ciddi konulardır piyasada diyetisyen olduğunu iddia eden genellikle spor salonlarında çalışan spor eğitmeni binlerce  kişi vardır. Lisans eğitimi 4 yıllık süreçte eğitim görmemiş bu kişilere diyetisyen olarak itibar etmeyiniz. Aksi halde sağlıksız ve dengesiz beslenme vücudunuz da daha kötü sonuçlar doğuracaktır.

İyi bir diyetisyen seçerken öncelikle görmüş olduğu eğitime bakılması gerekir, eğitimini başarıyla tamamlamış olan diyetisyenin bilgi dağarcığı test edilmelidir. Diyetisyeninize soracağınız diğer bir soru ne kadar sıklıkla sizinle irtibat kurabilirim olmalıdır.

Çünkü; ileriki zamanlarda gerek işiniz gerekse ayıramadığınız zamandan kaynaklı aksaklıklar yaşamanız muhtemeldir. İşte bu süreçteki problemde online diyetisyen avantajı ortaya çıkacaktır.

Diyetisyenin Online Olanı

Diyetisyenin online olanı da mı varmış bu nasıl olur, olur mu ?dediğinizi duyar gibiyim. Evet olur ki dünyada bu sistemi kullananlar yani online diyetisyen hizmetleri alanlar yüzde 63 oranında başarı da sağlamaktadır.

Normalde her gün danışabileceğiniz bir diyet programcınız bulunmazken yada aylık, haftalık aldığınız programınıza uymanız gerekirken bazı günlerde zincirlerinizi kırıp başka yiyeceklerle beslenmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte öğününüzde A yiyeceğiyle beslenmeniz gerekirken aynı kalorilerde B yiyeceğiyle beslenmeniz diyetisyeniniz kontrolünde danışılarak mümkün olacaktır. Bu süreçte diyetisyen seçerken en önemli özelliğiniz diyetisyeninizin online hizmet verip vermediğini öğrenmek olsun.

Sağlıklı,motivasyonlu bir diyeti sağlamanız için diyetisyeninizin online olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Bursa diyetisyeni online hizmet veren diyetisyenler arasında en baş sıralarda yer almaktadır. Diyetin aç kalmak değil de sağlıklı beslenerek dengeli beslenerek sağlığınıza kavuşmak olduğunu unutmamalısınız.

Motivasyonunuzun her daim üst safhalarda olması sizi kolayca sağlıklı sonuca ulaştıracaktır.

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

 

 

Devamını Oku
Bursa Diyetisyen Tavsiyesi

Beslenme Temelleri ve Sağlıklı Diyet

Beslenmenin temelleri, sağlığınızı destekleyen çeşitli sağlıklı yiyecekler yemektir.

Sürekli değiştiği için en son beslenme haberlerini takip edemeyeceğinizi  düşünüyorsanız unutmayın biz varız? Beslenme ve diyet hakkında bilinenlerin zaman ile gelişmekte olduğu doğru olsa da, en son araştırma ve tavsiyeleri gözden geçirmenize yardımcı olabilecek bazı beslenme temellerimiz de her zaman vardır. Biz sizin yerinize hem en son hem en güncel hem de en çok uygula bilinir programı bulup kişiye özel size sunuyoruz.

Bursa Diyetisyeni Nursena Ardalı' nın yazısı :

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

 

Devamını Oku
Beslenme Temelleri ve Sağlıklı Diyet

Besin Ve Beslenme Nedir ?

Besin ve beslenme nedir sorusuna cevap olarak besin için dünyadaki her canlıda bulunan  inorganik ve organik  kimyasal maddelerdir diyebiliriz.

Peki Beslenme nedir dersek ; sıhhatli olmak, güçlü ve zinde gelişmek, hayat sürecinde önümüze çıkan sağlık sorunlarında merdivenleri kolay çıkmak için hücrelerimizi yükseltmek ve vücudumuzun ihtiyacı olan tüm besin öğelerini yani karbonhidratları, proteinleri, vitaminleri ve mineralleri yeterli ve dengeli miktarlarda almak durumudur. Haberin Devamı İçin

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen 

 

Devamını Oku
Besin Ve Beslenme Nedir ?