Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Sayın Beyoğlu Belediye başkanı DEMİRCAN'ın dikkatine!
Defaaten yaşadığım bir olay lakin az önce tekrar vuku bulan bir olayı dile getireceğim.
Tarih 11-12-2018 Saat 11:55 taksim NİPPON OTEL e giriş yapan sokaktaki zabıta kontrol noktasından iki kova boya malzemesini indirmek için müsaade istedim müsaade etmediler bekletip vardiya şefi ERKAN diye bir memura durumu arz etmemi istediler.
Şef geldiğinde durumu kendilerine arz ettim fakat oralı bile olmadı yanımdan uzaklaştı.
Diğer memur beklememi söyledi bekledim.Bu arada 15- 20 adet araç şuraya gidiyorum diyor barikatı açıp gönderiyorlar.

Tekrar ERKAN denen şefe müracat ettim sanki ben düşmanıymışım gibi bir tavırla! iki dakikada malzemeni bırak hemen burayı terket dedi.
Şimdi ben akpartili bir seçmen olarak soruyorum?
Ayrıcalıkta istemiyorum,özel imtiyaz da.sıradan bir vatandaş olarak bunların bu tavırları beni oldukça rahatsız ediyor.
Başkalarını akparti leyhine oy verme yönünde ikna etmeye çalışırken, karşılaştığım bu tip olaylardan dolayı vaz geçip kendimi akpartili seçmen olarak kalabilme mücadelesi veriyorum.
Burdan AKPARTİ belediye başkanlarına ve yöneticilerine sesleniyorum!..
Yasak'sa herkeze yasak.
Lütfen vatandaşla muhatap olacak olan şahsiyetleri,liyakat sahibi ve üslup'u düzgün olanlardan seçip görevlendirin.


Devamını Oku


Kartepe, Karabalık’ı bekliyor

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde kimsenin beklemediği bir şekilde belediye başkanlığına aday gösterildi

Kartepe bölgesinde uzun yıllar belediye başkanlığı yapan eski başkanlardan Şükrü Karabalık, görev yaptığı sürece adından söz ettirmeyi başarmış, ilçe belediye başkanları arasında adı ön planda olan bir isimdi. Ancak daha sonra adının rüşvet iddialarına karışması nedeniyle Karabalık, partisi tarafından kenara çekilen isim oldu. Aradan geçen süre içerisinde öyle gelişmeler oldu ki, Şükrü Karabalık’a rüşvet suçlaması yapanların FETÖ üyesi olmaları nedeniyle görevden alındıkları ve tutuklandıkları ortaya çıktı. O davanın kahramanlarının hepsi bugün cezaevinde. İlçesinde başarılı bir grafik çizen Şükrü Karabalık ise tüm bu olanlar karşısında sessizliğini korudu, ilçesinde çalışmalar yapmaya devam etti. Hiçbir yerde konuşmadı, partiden kopmadı.
Karabalık’tan görevi devralan Hüseyin Üzülmez ise Kartepe’de ki yükselişi sürdüremedi. Kartepe, kendiyle birlikte yeni ilçe olan yanı başındaki Başiskele’den bile daha az gelişme gösterdi. Bunların yanı sıra Üzülmez’in vatandaşla köprü kurmakta geri kaldığı ve eski başkan Karabalık’ı arar oldukları konuşuluyor. Anlayacağınız son günlerde Kartepe’de pek çok kişi Şükrü Karabalık’ın geri dönmesini bekliyor.

Devamını Oku
İdozt


Böbrek Taşına Eşkina Balığının Taşı Şifa Dağıtıyor…!
Böbrek Taşına Eşkina Balığının Taşı Şifa Dağıtıyor…!
10.04.2013 17:20
Kafasında şifalı olduğuna inanılan taş bulunan, eşkina (Minekop yada kötek baığı olarakta bilinen) balıkları böbrek taşı sıkıntısı olan hastaların yüzünü güldürüyor.


Karadeniz’de sonbahar mevsiminde görülmesine rağmen bu günlerde balıkçıların yüzünü güldüren eşkina kötek balığı, kafasında taşıdığı taşlarla şifa dağıtıyor. Kafasında gözlerinin arka kısmında sağ ve sol tarafta beyaz taşlar bulunan kötek balıkları Karadenizli balıkçıların ağlarına takılıyor. Balıkçılar tarafından ‘minekop’, ‘eşkina’ ve ‘mavroşgil’ olarak adlandırılan beyaz taşlar, un kıvamına gelecek kadar dövüldükten sonra limonla karıştırılıp 2 gün buzdolabında bekletildikten sonra 1 çay kaşığı zeytinyağı ile içildiğinde böbrek taşlarının düşmesinde yardımcı olduğu iddia ediliyor.
Bizzat FİB Haber Merkezi olarak denediğimiz ve çözüme kavuştuğumuz bu konuyu tüm halkımızlada paylaşmak istiyoruz.
Böbrek Taşını, Eşkina Balığı Düşürüyor..
Böbrek taşı şikayeti olan vatandaşların mucizevi şifa dağıtan eşkina balığı taşıyla tanışanlar bakın bu mucizeyi nasıl anlatıyor....


Benim kızım 19 aylık. 8.5 aylıkken ateşli idrar yolu enfeksiyonu 20 günden uzun sürünce USG yaptık, sağ böbrekte en büyüğü 7mm 10 adet sayılabilen, sol böbrekte ise 6-7 adet sayılabilen taşı mevcuttu. Tüm tetkiklerini yaptık, metabolik, yapısal bir probleme rastlamadık. Taş analizinde kalsiyum okzalat taşı olduğunu öğrendik. Medikal ve alternatif pek çok tedavi tabii ki araştırdım ve uyguladım. Ama 7mm olan taş 11mm boyutuna ulaştı ve HİDRONEFROZ (böbrekte şişme) ortaya çıkarttı. Bu nedenle o taşa acil ESWL (taş kırma) uygulamak zorunda kaldık. Diğer taşlarla ilgili en son eşkina balık taşı olduğunu duydum. İnternette böbrek taşı balık;taşı ekina derken EŞKİNACI FERHAT'ın sitesine ulaştım. Hemen telefonla irtibata geçerek sipariş verdim, sağolsun Ferhat bey çok ilgi gösterdi ve hemen 3 torba küçük boy taşlardan temin ettim. ( Bu arada eşkina balığını da araştırdım, olta balıkçılığı ile oldukça zor avlanan bir balıkmış) 1,5 - 2 aya yakın bu taşları tarifine uygun bebeğime kullandım. son torba bittikten 1 hafta sonra dün böbrek usg yaptırdım sonuç; çok şükür ki sağda 3mm lik 1 adet taş, solda da büyüğü 4mm olan iki adet taş kalmıştı. İnanılmaz mutlu olarak bunu Ferhat beyle paylaşarak 1 kür daha (3 torba)kücük boy taş istedim. Bu taşın beni umutlandıran en güzel özelliği de böbrek taşı nüksünün ilerleyen zamanda oluşmaması idi. İnşallah kızımda da aynı şekilde olur. Allah razı olsun Ferhat beyden.YUZBAŞI Dr.Nadir KORKMAZER Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı AMASYA MERZİFON

Dr.Nadir KORKMAZER

Eşkinacı Ferhat olarak bilinen ve web sitesinden böbrek taşına çözüm üreten eşkina taşı konusunda tüm öğrenmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz.Allah şifalar versin...!

Devamını Oku
İdozt

Osmanlı’nın son dönemlerinde bir paşa vardır, Yedi Sekiz HASAN PAŞA. Bu lakapla bilinmesinin sebebi okuma yazması zayıf olan bu paşanın imzası Arapça yedi ve sekiz rakamlarının birleşmesinden oluştuğu için adı böyle kalmış.

Hasan Paşa Alaylı olduğundan okuma yazması zayıftır lakin hitabeti, görgüsü ve nezaketi çok gelişmiştir. Tam bir vatan sever olan Hasan paşayı çekemeyenler başına türlü çorap örerler ve sonunda Hasan Paşa azledilir, her şeyi elinden alınır.

Hasan Paşa tebdili kıyafet ederek Adapazarı civarında bir çiftliğe bahçıvan olarak işe girer ve ailesiyle beraber orada çalışmaya başlar. Bir zaman sonra çiftliğin sahibi İstanbul’un zenginlerinden olan zât vefat at eder, çiftlik genç oğluna kalır.

Hariciye nazırlığında çalışan bu genç diplomat çiftliğe gelir at bindiği sırada düşer elbiseleri çamur olur , çiftlik kahyası elbiseleri bahçıvanın hanımına götürür, hanım elbiseleri bir güzel yıkayıp ateş ütüsüyle de güzelce ütüler bir bohça içinde kızıyla gönderir.
Diplomat bohçayı açar bakar elbiselerin katlanışından ütüsünden bu insanların sıradan olmadığını anlar. Oradaki saray terbiyesini hemen fark ederek, hülasa tanışıp görüşürler.

Bir zaman sonra diplomat bahçıvanın damadı olur. Ancak durumun hassasiyetinden dolayıda bu evliliği gizli tutulur, artık sık sık çiftliğe gelmektedir.

Bir gün çok sıkıntılı bir şekilde gelir İstanbul’dan ve odasına kapanır dışarı çıkmaz. Hasan paşa sıkıntılı bir durum olduğunu anlar ve damadının odasına girer bakar ki etrafa saçılmış onlarca kağıt, durumu sorunca , damadı “baba bu devlet işi sen anlamazsın bırak da çalışayım” der.

Israrı üzerine derdini anlatır. Padişah bir görev vermiştir. Rus çarına öyle bir mektup yazılacak yazılacak ki çar savaşı göze alamayacak, Paşa bir de ben yazdırayım der ısrarla, damat istemeye istemeye kabul eder ve başlar söylediklerini yazmaya.

Öyle bir üslupla yazdırır ki damadı şaşar kalır. Oldu baba oldu işte, baba sen kimsin demeden de edemez Paşa açık etmez hemen yola koyulup doğruca padişahın huzuruna çıkar ve heyecanla mektubu okur. Padişah derki “bunu kim yazdırdı doğru söyle” der, oda durumu anlatır.

Padişah o senin bahçıvan dediğin adam bizim YEDİ SEKİZ HASAN PAŞAMIZ evladım der tekrar göreve davet eder. Damat geri dönüp durumu babasına anlatır, Birlikte İstanbul’a gelip Padişahın huzuruna çıkıp şartını söyler,

Padişah kabul eder. Plana göre üst düzey paşalar ve idareciler toplanır.
Padişah der ki “bugün buraya sizi sadakatinizi ölçmeye çağırdım bana sadık olan şu tabağın içindeki b..ktan bir parmak alıp yiyecek” der ne kadar yağcı gevşek adam varsa dediğini yaparlar.

Geriye on kişi kalır “siz ne beklersiniz, bana karşımı geliyorsunuz hiç mi hatırım itibarım yok sizin yanınızda” diye hiddetlenir.

Ölümü göze alan bu yiğit adamlar der ki “PADİŞAHIM HATIR İÇİN B..K YENMEZ” deyince Hasan Paşa gizlendiği yerden çıkar ve der ki;
“İşte, Padişahım senin ve devletin gerçek sadık adamları bunlar” Hasan Paşanın bu operasyonunun, Osmanlının ömrünü kırk yıl uzattığı da söylenmektedir.

Kıssadan hisse anlayana. Allah devleti idare edenlere HATIR İÇİN B..K YEMEYECEK yardımcılar nasip etsin.

Devamını Oku
İdozt

Kartepe / MAŞUKİYE

İdozt