Hakkında
Sektörde 20 yıl, 10 yıl gazetecilik 10 yıl kameraman, Jımmy jıb operatör ve yönetmenlik.... Yerel ve ulusal basın sektörlerinde çalışmış uzun yıllar magazin, polis adliye muhabirliği yapmış ve geri kalan yıllarını tv sektöründe çalışan aktif gazeteci olan kalemini satmayan kişidir...
  • Söz yazarlığı, menajer, yönetmen
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

KUTUPLAŞTIRICI ZİHNİYET İŞ BAŞINDA

BALIKESİR’in kurtuluşu etkinlikleri kapsamında bir dizi organizasyon yapan belediye fiyasko ile sonuçlandı. Balıkesir’e bağlı Edremit ilçesinde geçtiğimiz günlerde kurtuluş yılı kutlamaları sırasında siyah çarşafa zincirlenen bir bayan gündeme bomba gibi düşerken birçok kesimden tepki çekti. Organizasyonu çağdaş yaşamı destekleme vakfı tarafından yapıldığı iddia edilerek Edremit belediyesinin habersiz olduğunu ve böyle bir figürden birhaber olduklarını söyleyen Edremit belediye başkanı, Türk kadını hangi tarihte zincire vurulmuş sorusuna şaşırılmayacak cevap vererek “Vurulmadımı” diye ifade etti. Bunun üzerine bir çok siyasi partiden açıklama yapılırken CHP’li belediye başkanına tepkiler çığ gibi büyüdü. Şunu ifade etmeliyim ki hiç bir tarihimizde Türk kadınını zincire vurulmuş vaziyette olmamıştır kaldı ki bunları yapanlar en koyu ATATÜRK’çüler. Türk kadınını adeta küçük düşürüp rencide ettiğinin alenen kanıtıdır. CHP zihniyeti yine kutuplaştırmaya devam ederken ivedi olarak özür dilenmeli diye düşünüyorum.

Bu olayı AK PARTİ belediyesi yapmış olsaydı şuan topa tutarlar ve adeta linç girişiminde bulunurlardı, siyah çarşafa giren ve zincirlenen o kişi neden itiraz etmedi acaba diye akıllara soru işaretini getirdi fakat, benim aklımada siyah çarşaflı kız CHP Edremit örgütünün üyesi olduğunu tahmin ediyorum çünkü bunu başka birisi kabul etmeyeceğini ve Türk kadınını bu şekilde aşağılayıcı ve alaylı bir şekilde zincire vurulmasını ne ben nede bir Türk vatandaşı kabul edip ister. Yapılan bu çirkin ve mesnetsiz hareketle neye ve kime mesaj verilmek isteniyor şimdilik bilinmezken, gerek sosyal medyadan gerekse basın yoluyla birçok kişinin tepkisini çeken bu olay karşısında ne CHP genel merkezinden nede vekillerinden bir açıklama yapılmadı.

SİZ BU ÜLKE İÇİN NE YAPTINIZ?

Siz ne zaman bu ülke için iyi şeyler yapacaksınız diye sormak istiyorum? Ayrıştırmada öncü parti CHP. Kutuplaştırmada lider parti. Tacizler, tecavüzler, yolsuzluklar ve bunun gibi ne kadar pislik varsa hepsi bu partide ve içlerine girmiş bir takım güruhun ülkeyi kaosa sürüklemek adına her türlü kirli oyunları yaparak iktidar partisinin yaptıkları icraatleri kabul etmeyerek sözde dostları ile adım atmaya devam ediyor. Siz bu ülke için ne yaptınız kötülükten başka, partinizin içindeki yapılan onca iğrençliklerin üzerini örterek bu halkı salak yerine koyduğunuzu sanıyorsunuz, Türk kadınını hiç bir güç ve kimse bu denli yaralayamazdı bunu başaran yine CHP’li belediye ve onun başkanı oldu. Siz kutuplaştırmaya devam edin bu millet yapılanları asla unutmazlar gerekeni her seçimde olduğu gibi yine sandıkta size cevabını verecektir. Ulu önder Atatürk’ün bu sözünü size hatırlatmak isterim; “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım”!

Sağlık ve esenlikle kalın sevgili okurlar...

 

Kadir ATALAY

Devamını Oku

GENERALLERİN “DARBE” YALANLARI

Üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen 15 Temmuz’un izleri silinmedi hala, yakalanan darbeci vatan hainlerinin adalet karşısında verdikleri ifadelerinden darbeyi yalanlar şeklinde sözleri gündemdeki yerini korurken, üst rütbeli generallerin yalanları kimseyi inandırıp ikna etmediği yönde ne mahkemeyi, ne Türk halkını nede kendilerinden olmayan bir siyasetçiyi inandırmıştır. Kan donduran ifadeleri akıl tutulması yaşayan hainlerin darbeyi kabul etmeyip suçsuz olduklarını dile getirmeleri ise bir kez daha korkaklıklarını belgelemişlerdir. Terörist başı Fetullah Gülen’i ve bu örgüte üye olup destek olan bir takım gürûhu savunan ve aklamaya çalışan bazı siyasi parti ve liderleri varki TÜRK milletinin en hassas damarına dokunacak şekilde alaycı bir şekilde oy isteyip ülkenin yönetilmesine talip oluyorlar yüzsüzce ve utanmadan.

Bu hain darbe girişimini ve generalleri destekleyen tahliye bekleyenler her kim olursa bizden değildir müslüman olamazlar kimsenin dinini sorgulamak beni haddime değildir ama insan olan ŞANLI şerefli taşıdığı o üniformaya ihanet edipte milletin silahını geri millete doğrultup ateş ederek 251 masumun canını alacak kadar alçak ve namussuzdur. Bir söz vardır hatırlarsınız; “Mahkemeler insanların vicdanını yargılar, vicdanı olmayanlar için adalet devreye girer”. İşte bu yüzdendir ki bu hainlerin ne affı olmalı ne affedilmelidir, Türk siyasi tarihinin en kanlı en acımasız katliamı olarak tarihe geçerken, hem siyasi kanata hem Türk milletine operasyon çekenler bir bir cezalandırılıp içeride çürüyerek hainliğin bedelini bu şekilde ödemeleri gerekmektedir. Bu ülkeye yapılan en son darbe olarak kayıtlara geçmesi ve bundan sonraki süreçte hiç bir gücün ve kişilerin asla darbe yapmayacak sözü dahi söylenmeyecek şekilde kapanmış ve bu millet birdaha kanlı darbelerden canı yanmayacağına inanıyorum.

MİT’E ÇALIŞMIYOR İFTİRASI

Sözüm ona TÜRK istihbaratı çalışmıyor diyenleredir; Türkiye’nin istihbaratı, güvenlik güçleri sivili ve polisi daha güçlü daha dik bir şekilde çalışıp canını ortaya koyarak gece gündüz ve neredeyse ailesini bile göremeden vatan uğruna isimlerinden canlarından olarak çalışıyor. Milli istihbarat teşkilatı çalışmasa emin olunuz ki TERÖR içimizde kol gezer hainler bitmezdi, işte bunu istemeyenler çamur at izi kalsın mantığıyla hareket edip hem Türk milletini hem Türk devletini kötülemekten başka bir işleri yok. Objektif olarak söylemem gerekirse bir çok dış ülkelerinin istihbaratları çökmüş ve çalışmıyor olabilir ama bir kaç lejyonerlerin sözleri ile Türk istihbaratı ne çöker be batar daha çok çalışıp gözlerine sokar, bu vatan hainlerinin masumiyet karinesi söz konusu dahi olmamalıdır asla. Sözlerime son verirken yaptığınız provakasyonlar, sözlü ve fiziki tacizler Türk milletini asla ve katiyen yıldırmayacağını hatırlatır bu hainlerin yalancı generallerin sözlerine itibar etmediğimizi bilmenizi isterim.

SAĞLIKLA VE SEVGİYLE KALIN...

 

KADİR ATALAY

Devamını Oku

YANGINLARLA AĞLADIK, BAŞARILARLA GÜLDÜK

 

Türkiye uzun süredir çıkan yangınlarla mücadele verirken, yangından mucizelerle kurtulanların acı dolu hikayeleri yüreğimizi yaksada, Tokyo 2020 olimpiyatlarında yüzümüzü güldüren başarılı genç milli sporcularımız oldu. Onların sayesinde bir nebze olsada yangın felaketleri ile hayatta kalma mücadelesi ederken tamda yangın çemberinin ortasında kaldığımız o anlarda yüreğimizi serinleten haberlerle milli sporcularımızdan altın madalyalı olimpiyat şampiyonları çıktı ve tüm Türkiye’yi sevince boğdu. Yüzümüzü güldürenlere şükürler olsun ki bir yandan ağlarken öte yandan tebessüm edip Türk bayrağımızı göndere çektirip İstiklal marşımızı tüm dünyaya okuttuğumuz yürekleri kocaman genç sporcularımız başarılarıyla adeta Türk halkının evlerine misafir olup Sevinçlerini birlikte yaşattılar. Ok atışlarında METE GAZOZ olimpiyat şampiyonu olup bu katagoride tarih yazarak ilk altın madalyayı aldı. Bir yandan da Karadeniz’in gururu milli boksör iki Dünya, bir Avrupa şampiyonu BUSENAZ SÜRMENELİ ise Çinli rakibini yenip bir kez daha tarih yazdı ve olimpiyat şampiyonu olup altın madalya aldı...

TEBRİKLER ÇOCUKLAR

Devamını Oku

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM HAZIMSIZLIĞI

Hazımsızlığın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarımda yaptığım paylaşımlar birilerinin zoruna gitmiş olmalı ki, özellikle bir bayandan ağıza alınmayacak sözler içeren yazılı bir şekilde şahsıma hakaret etmişti. Her vatandaş gibi bende şahsi hesabımda paylaşım yaparak “Devletimin yanındayım, Devletime güveniyorum ve her daim güçlüyüz” paylaşımıma takılan birileri olmuş ki, adeta hedef tahtasına koyulup ağzına ne geliyorsa iftira, hakaret ve kimliğimi sorgular şeklinde bir bayana hiç yakışık almayacak sözlerde bulundu, gerekli cevabı gecikmeden vermiş olmanın rahatlığı ile kendi seviyesine düşmemenin sevincini yaşadım içimde. Çünkü bunlardan Türkiye’de o kadar çok varki bitmezler hamam böcekleri gibi çoğalıp her türlü kirli oyunlarına bizleride çekmek istiyor. Bizler onlar gibi düşünmediğimiz için ne ihanetliğimiz ne vatan sevgimiz kalıyor, bende size buradan soruyorum ? Siz muz cumhuriyetindemi yaşıyorsunuz ? Hangi devleti kime şikayet edip kötülüyorsunuz “Helpturkey” paylaşımı bizzat Fetöcü hesaplardan yaptıkları ifşa olmuştu basına yansıyan haberlerden bu şekilde paylaşıldı. Bunların yaptıkları ayrımcılık ve ırkçılıktır şahsi fikrim olarak söylüyorum. Diyeceğim o ki; Devletimizi savunmanın neresi ihanet neresi vatan hainidir, rengimizi ve safımızı belirttiğimiz için linç girişiminde bulunanları asla takmıyor ve umursamıyorum, çünkü sizlerde farklı fikir düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz ve daha ileri giderek devleti kötüleyip iktidar partisi sınıfta kaldı erken seçim olsun istifa sözleri yükseliyor hesaplarınızdan. Siz çok iyisiniz vatanını devletini seviyorsunuz da birtek bizmi sevmiyoruz şimdi. Cahile söz anlatmak gerçekten çok zor bir zanaat, üniversiteyi iki kere bitirir üzerine hukuk fakültesine giderim ama bu zihniyet yine laf anlamazlar. Belki yobazlar belki de çok cahiller zavallılar akıl tutulması yaşıyorlar. Tüm Türkiye’nin canı ciğeri yandı ve son ateş sönene kadar nefesimiz kesildi. Sanmayın ki bir tek siz varsınız bu ülkede, allah kimseyi asosyal, cahil ve düşüncesiz yapmasın çünkü ahmakla uğraşmak sözüm ona tımarhanedekine laf anlatmaktan daha çok zordur..

KADİR ATALAY

Devamını Oku

SOSYAL MEDYADA YALAN “TERÖRÜ”

Her yer, ülkenin dört bir köşesi cayır cayır yanarken, bir grup güruh sosyal medyada da linç kampanyaları başlatmış olup devleti ve halkın seçtiği adamı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ı istifaya çağırıp devirmek yıkmak istiyor bunların amacıda tamda bu işte... Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum, birilerinin sahte hesaplardan gerçek dışı olmayan paylaşımlarına inanıp ve bunuda paylaşanlar bu sözlere itibar edipte bu oyuna gelmeyin sakın. Şimdi birlik olma zamanı, 15 Temmuz da olduğu gibi, şimdi dik durma ve devletimiz ile elele kol kola olma vaktidir.. Herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapıp sahada çalışanlara ve devletimize gerek sosyal medyadan gerekse fiilen zorluk çıkarmadan bu olayların üstesinden geleceğimize inanıp her türlü zor koşullarda milletimizin sakin olup uyanık kalması çok önemlidir. Gerçek dışı paylaşımlar veya sosyal medyadan yalan “TERÖRÜ” ne inanmamanızı tavsiye ediyor, devletin bekasına inanıp bu doğrultuda hareket edip insanlığımıza yakışır şekilde dik durmamız ve her şeyden öte bir tane vatandaşımızın burnu dahi kanamadan bu felaketten kurtulmamızı allahtan niyaz ediyorum.

 

GEZİYİ BAHANE EDENLER NEREDE?

Nerede gezi parkında 1 ağaç için günlerce eylem yapan sanatçı takımı hepinizde çakma vatan sevdalısı, yalandan ağaç ve doğa sevgisi varmış günlerdir yanan ülkede birinizden ne yazılı olarak nede sosyal medyadan bile türk milletine destek olup yapanları lanetlemediniz nede devletimize sahip çıktınız, aksine sahte hesaplardan açılına “Yardım çağrısı” için haftalarca bağırdınız haykırdınız. Biri çıkmış asker polis yok diyerek devleti itibarsızlaştırıyor üstelik gerçek olmayan suni gündem yaratarak Türk halkının sinir uçlarıyla adeta alay edercesine algı yaratıyor. Türkiye yandı, yüreğimiz yandı nefesimiz kesildi hani neredesiniz neden ağaçlar ve ormanlar için sokağa çıkmadınız kol kola girmediniz eylem yapmadınız ormanlarımızı yaşam kaynağımız olan ormanlarımızı yakanları eleştirmediniz de devleti hedef aldınız. Siz egonuzu tatmin etmek için ne bu ülkenin güzel insanlarını kullanabilirsiniz nede güçlü devletimizi bu çağrılarla yıkabilirsiniz. Siz anca kendinizi bitirirsiniz. Şu sözü size armağan etmek istiyorum, boş boş yalan dolan sözlerle kendini paralayan sözüm ona aktris ve sanatçılara ithafen; “Festival gibisin katılmak istiyorum”. Sizin sanatçılığınıza imza atayım ben...

 

Haydi Türkiye dayan buda geçecek mahşer günü yakındır hepsi hesap verecek..

KADİR ATALAY

Devamını Oku

CİĞERİMİZ YANDI ! TÜRKİYE YANDI !

Sevgili okurlar yazıma buruk başlayıp yangın felaketiyle yapılan hain ve alçakça ülkemiz üzerindeki karapropaganda yapılarak TÜRKİYE’yi yardıma muhtaç hale gelmesini isteyenler sosyal medyadan çeşitli hesaplar açarak dünyaya karşı devletin zayıf bitik ve hiçbir şey yapmadığını göstermeye çalışsalarda yine başarısız olup her türlü sinsi oyunlarını devreye sokmak için insanlar üzerinizdeki korku psikolojisi yaratıp algı operasyonu yapmaya çalışılıyor. Çıkan orman yangınlarını siyasi malzeme yapanlar hiç bir zaman istediklerini elde edemeyeceklerini Türk milletine diz çöktüremeyeceklerini buradan bir kez daha yineliyorum. Evet İçimiz yüreğimiz yandı nefesimiz kesildi, her ağızdan bir ses çıkarken devletin üst kademelerindeki kişilerden duymadığınız hiçbir söze itibar etmemenizi tavsiye ediyorum şahsen. Gerek sosyal medyadan gerekse halk arasında konuşmadan bin bir türlü yalan yanlış söylemler dedikodu kirliliği ve teyide muhtaç bilgiler dolaşırken, devletin bakanları ivedi bir şekilde yangın yerlerine giderek vatandaşla bir araya gelip desteklerini göstermiş olup, yalan söylemlere itibar edilmemesini gerektiğini ifade ettiler. Geçtiğimiz günlerde aynı anda eş zamanlı olarak başlayan yangınların manidar olup ülkeyi yangın yerine çevirmek isteyen kansızlar, iç savaş çıkarmak için heryeri bir bir ateşe verip özellikle yaz aylarının seçilmesi planlı bir eylemin işareti olarak tüm okları PKK TERÖR örgütünü gösteriyor. Antalya’da başlayan ilk yangının ardından 22 ilde yüzün üzerinde farklı noktada kundaklama olduğu yönde kuvvetli deliller ve yangınla ilişkin kişiler yakalanıp gözaltına alınarak gerekli soruşturma başlatıldı. Çıkan yangınların terörün örgütünün üstlendiğini duyurmuştu. Hem turizmi baltalamak ve bitirmek adına yapılan bu sinsi ve kahpece yangınların ülkemize ve vatandaşımıza büyük acılar ve yaralar bırakırken giden canlarımızın yanı sıra doğada yaşam süren büyüklü küçüklü hayvanlarında vahşice katledilip yangında hayatlarını kaybetti. Ülkeni çeşitli noktalarında başlayan yangınların son 100 yılın en felaket ve büyük yangını olarakta kayıtlara geçerken, ciğerlerimizi yakan hainlerin Türkiye düşmanlarının ve uyuyan hücrelerin harekete geçerek “Bir kibrit ve bir çakmak” diyerek talimat veren bölücü TERÖR örgütü elebaşı MURAT KARAYILAN’ın sözleri yangınların eş zamanlı çıkmaları hiç manidar olmadığını gösteriyor. Sizin ülkeniz yok, sizin vatanınız yok, sizin bayrağınız toprağınız kalbiniz hiç yok çünkü sizler bu ülkeyi bölmek parçalamak peşkeş çekmek için yıllarca uğraşıp şeytani bir hareketle planınızı devreye sokup yangınla bitirmek pes dedirtmek isteyen insan görünümlü “ÇAKALSINIZ” Devlet yok, devlet çöktü bitti diyenler ve ayrıca bir güruh sanatçı müsfettesi kendi hesaplarından canlı yayın yaparak “Polisin TOMA’ları nerede, Jandarma asker nerede daha ileriye giderek ordu yangınlara el atsın” diye adeta devleti kötülemek halkı galeyana getirmek için her türlü pisliği yaparak vatandaşında aklını karıştırıp kirli oyunlarına ortak edip TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ sözlü olarak küçük düşürücü hareketlerde bulunmalarını şiddetle kınıyor her daim devletimizin güçlü olduğunu destekliyor her koşulda milletin yardımına yetişen gerekli olan ne varsa tüm şeffaflığıyla ortaya koyup yaraları sarmaktadır.

SİYASİ RANT PEŞİNDE OLAN KİM VARSA BAŞARAMAYACAK

Ülke genelinde çıkan yangınları siyasi malzeme yapıp bunuda rant uğruna kullananlar gerek siyasiler gerek bir takım sanatçılar gerekse sivil toplum kuruluşlarına seslenmek istiyorum; siz hangi devletin ve cumhuriyetin insanlarısınız hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Böyle bir zor durumda bile kendinize pay çıkartıp krizi fırsata çeviren her kim varsa başarısız olacalatır. Çünkü; Devletimizin her daim güçlü olduğunu koşulsuz şartsız vatandaşların yanında olduklarını tüm imkanlarıyla seferberlik başlattığını yangınlara canları pahasına mücadele eden Orman Genel Müdürlüğüne bağlı birimler ve itfaiye ekiplerinin nasıl çalıştıklarını gerek canlı yayınlarla gerekse yazılı medyada çıkan haberlerle şahit olduk. Türkiye’de çıkan yangınlarla ilgili şüpheli şahısların yakalanıp gerekli cezanın verilmesini canı gönülden isterken, Ülkeyi felakete sürükleyip ateşe verdirenlerin ise biran önce yakalanıp en ağır cezanın alınmasını bir vatandaş olarak şahsen bende istiyorum. Devletimizin konuyla ilgili her türlü tedbir, güvenlik, istihbarat ve şüpheli şahıslar hakkında çalışmalarını  24 saat olarak devam ettiğini ve kolluk kuvvetlerinin ivedilikle en kısa sürede olayı aydınlatmak için geniş çaplı soruşturmanın yapıldığına dair şüphem yoktur. Sözüm ona ki; gezi parkında 1 ağaç için “Savaş” çıkaranlar onlara destek olup haftalarca direnen üst akıl ve sanatçılar nerede diye merak ediyorum? Çıkan yangınlarla ilgili bir çok sanatçıdan ses çıkmazken akıllara ise, nerede ülkesine sahip çıkıp bir ağacı yok edilmesini istemeyen ünlüler diye soru işaretini getirdi.

Günlerdir Türkiye’nin çeşitli noktalarında yakılan yerlerde yangını söndürme çalışmalarında mücadele veren gerek gönüllü, gerek sivil toplum kuruluşları ve üyeleri olmak üzere orman bakanlığına bağlı ekipler ile en büyük görevi üstelenen itfaiye görevlilerine HABER X olarak sonsuz teşekkür eder, rabbim bir daha böyle bir olayla Türkiye’yi karşılaştırmasın der herkesten allah razı olsun... Yangında hayatlarını kaybeden gerek sivil gerekse itfaiye çalışanlarının mekanları cennet olsun rabbim geride kalanlara sabırlar versin yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.

 

Devamını Oku

ZORLA YAPTIRIM UYGULAYAN BAŞKANA SORUŞTURMA

Geçtiğimiz günlerde belediye meclisinde sarf ettiği sözler başını yakacak gibi görünsede sözünden dönmeyip daha fazlasını yaparım gerekirse diyen Bolu Belediye başkanı AV. TANJU ÖZCAN, savcılıktan hakkında soruşturma başlatılırken çok sayıda kişi ise hakkında suç duyurusunda bulunmuştu...

Ülkemizde yaşayan yerleşik yabancılar hakkında adeta ırkçılık yapıp Türk vatandaşı ile ayrım yapan CHP’li belediye başkanı TANJU ÖZCAN, su faturalarına ve katı atık vergilerine normalinden 10 kat daha fazla zam yapacağını belediye meclisinde gündeme getirmesi ile polemik yaratarak gözleri üzerine çeviren belediye başkanı üstelik hukukçu olması hasebiyle yakışık almadığını ifade eder, ırkçılığın en alasını yaptığını hatırlatmak isterim. Bolu Başsavcılığının Belediye başkanı TANJU ÖZCAN hakkında “Görevi kötüye kullanma” ve “Nefret ve ayrımcılık” suçlamalarıyla soruşturma başlatmış olup, Söz konusu olayla ilgili ise Uluslararası Mülteci Hakları Derneği'nin yanı sıra birçok kişi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

BAŞKAN AYRIMCILIK YAPARSA HALK NE YAPSIN!

Halkın seçtiği bir belediye başkanına yakışmayacak sözlerde bulunmasının yanı sıra Avukat olması ise dikkat çekerken hukukun savunuculuğunu üstlenen bir meslek kuruluşuna hiç yakışmadığını buradan ifade etmek isterim. Sözüm ona demokrat bir partinin belediye başkanı oluyorsun ve sonra ayrımcılık yaparak halkı ikiye bölmeye çalışıyorsun. Belediye meclisinde konuşan ÖZCAN,  tavrında ısrar etmiş ve "Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım" demişti. Tepki çeken sözler üzerine gündeme bomba gibi düşen ve hakkında soruşturma başlatılan belediye başkanı henüz partisinden bir açıklama yapılmazken, en başta ırkçılığı, ayrımcılığı istemeyen CHP’liler, üstelik Avukat bir belediye başkanından sarf ettiği sözler şaşırtmazken şehri tekeline almış olup yabancı uyruklu vatandaşları sınır dışı etmekle tehdit vari sözleri bir çok kesimden tepki çekerken, başkana buradan soruyorum? Siz ne zamandır Bolu’nun ağası oldunuzda yabancı vatandaşları ülkelerine dönmeleri için su faturalarına 10 kat zam yapıp göndermek istiyorsunuz. İnsani vicdanınız kör olup kalpleriniz ise art niyetli olarak çalışıyor. Sizi oraya getiren halk gelecek seçimde yine size GÜLE GÜLE diyerek gönderecektir.

KADİR ATALAY

Devamını Oku

SİYASET SENİN NEYİNE HADİ YÜRÜ GİT EVİNE!!!

Son zamanlarda gündeme gelen ve FETÖ ihanet şebekesinin yapmış olduğu hain darbe girişimini destekler yönde açıklamalarda bulunan bir sanatçı, halka mal olmuş yıllardır onun müzikleri ile büyüyen yetişen Türk halkı, seni gönülden sevip bağrına basmıştır. Buradaki sözlerim sakın ırkçılık olarak algılanmasın lakin, ZÜLFÜ LİVANELİ TÜRK halkını hiçe sayarak katıldığı bir televizyon programında “Kimse bana fetö dedirtmez” derken akıllara bir çok soru işareti getirirken GÜLEN’i destekler yönde imalarda bulundu...

Sormak gerek LİVANELİ, bu sözleri kendi iradesi doğrultusundamı söyledi yoksa birileri tarafından mı söylettirildi?

Sen sanatınla müziğinle ilgilensen daha çok sevenin olur daha çok sözün dinlenir kanaatindeyim, 15 TEMMUZ günü yaşananları anlatıp unutturmamak adına söylemlerde bulunmanın yanı sıra Türkiye’yi yıpratmak ve algı operasyonu yapmak için Fetöyü TERÖR örgütü olarak kabul etmediğini ifade ederek 2023 seçimlerine kaos çıkarmak için birilerini rahatsız etmiş olmalı ki ZÜLFÜ LİVANELİ hazımsızlığın nedenini açıklamaktan kaçındı..

Neden sana kimse fetö dedirtemez? Birinden yada birilerinden mi korkuyorsun kaçıyorsun ki Zülfü Livaneli, insanın aklına bir çok soru geliyor bu sözlerine karşı gündeme gelmek için mi yoksa gündemde kalmak için mi bu sözü söyledin diye aklıma takıldı, sözüm ona ki “SİYASET SENİN NEYİNE HADİ YÜRÜ GİT EVİNE” sözüyle noktalıyorum bu yazımı...

 

KADİR ATALAY

Devamını Oku

15 TEMMUZ DESTANI !

Direnişten dirilişe, nice vatan evladı nice korkusuz bayrak vatan sevgisiyle can atanlar o gece adeta başka bir ruha bürünerek ellerinde silah yok, kesici alet yok dillerinde allah yüreklerinde iman gücü ve ellerinde Türk bayrakları ile hainlerin üzerlerine korkusuzca ilerleyip kimi oracıkta şehit oldu kimi ise bir uzuvunu kaybedip gazilik ünvanına nasip oldu, rabbim kimseye bir daha 15 Temmuz’ları yaşatmasın. Üniformalı vatan hainlerine dur diyen din, dil, ırk ayrımı yapmadan on binlercesi o karanlık geceyi aydınlığa çıkaranlar oldu. FETULLAHÇI TERÖR örgütü üyelerine geçit vermeyerek ay yıldızlı bayrağımıza kanlarını bırakıp göğüslerini siper ederek vatanın tapusunu ellerine geçmesine izin vermediler.

Türk milleti o gece adeta tarih yazarak “DİRENİŞTEN DİRİLİŞE” sözünü tam layıkı ile yapıp, darbenin önünü keserek DUR dedi...

Şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde kazanılan zafer ülkenin kaderini değiştirip bayrağımızı yere indirmeyip ezanlarımızı susturmadılar.

Demem o ki; Bu ülke ne badireler atlattı, bu ülke ne darbeler atlattı ne katliamlar ne yangınlar gördü geçirdi, evet yıl 15 TEMMUZ 2016 günlerden CUMA o gece yaşananlardan habersiz on binlerce masum insanın kanını akıtan bir grup vatan haini FETÖ şebekesinin planı devreye girdi ve kalkışma başladı fakat yüce rabbim o hainleri şaşırtarak Türk halkının zaferle sonuçlanmasına sebep oldu. Başta Cumhurbaşkanı RECEP TATYİP ERDOĞAN olmak üzere bir çok kişiyi katledip vatan haini ilan edeceklerdi ki, oyunlarını yine Türk halkı bozarak Fetöcü hainlere demokrasi dersi vererek sabaha kadar direnerek Türk bayraklarımızı dalgalandırarak askeri üst rütbeli fetöcüleri derdest etti.

15 Temmuz şehiti ÖMER HALİSDEMİR o hainlere ilk kuruşunu sıkıp darbenin seyrini değiştiren sembol isim olmuştu. Sabaha kadar jet uçaklardan atılan bombalardan birçok kişiyi şehit eden hainler ülkenin kontrolünü ele alacaklarını sanarak adeta idam edilecek kişilerin listelerini daha önceden belirlemiş olmalılar ki yaptıkları oyunu Türk milleti zaferle sonuçlandırdı..

15 Temmuz’u unutmayacağız asla unutturmayacağız

Şehitlerimize allahtan rahmet diliyor gazilerimize ise rabbim şifalar versin...

 

KADİR ATALAY

Devamını Oku

Sevgili haber x okuyucularına merhaba!

Öncelikle siz değerli okuyucularımıza sonsuz teşekkür ederek başlamak istiyorum yazıma, sevgili meslek büyüğüm ağabeyim haber x imtiyaz sahibi CEMİL BARLAS’a saygılar sunarak teşekkür ediyorum şahsıma değer verip haber x ailesine katılmama şans verdiği için...

Meslek büyüklerimizden öğrendiğimiz düsturumuzu bozmadan kalemimizi kimseye satmadan bugüne kadar gelmenin onurunu yaşarken gazeteciliğin saygılı meslekler arasından yer alan ve o mesleğin içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu sizlerle paylaşmak istedim. Meslekte 20 yılı geride bırakırken öğrendiğim o kadar çok şey varki bunu anca kaleme alıp en değerli ve özel olanları siz okuyucularımızla paylaşıp mutlu oluyoruz, böylelikle gündemin nabzını gündeme dair son dakika haberleri ve dünya basınında tüm gelişmeleri sizlere aktarıp mesleğimizi icra ediyoruz...

 

Sizlere daha iyi haber vermek için artık bir magazin sayfanız haberleriniz ve özel sürpriz sanatçılara yer vereceğimizi buradan hatırlatmak isterim, siz değerli okuyucularımız bize vermiş olduğunuz destek ve değer için sonsuz teşekkür eder birdahaki köşe yazımda görüşmek üzere hoşçakalın sağlıkla kalın bütün müslüman aleminin kurban bayramı mübarek olsun saygılar sunuyorum...

 

KADİR ATALAY

Devamını Oku