Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
  • Hobiler: Bilim ve Teknoloji
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir Ankara
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Hayata, Bilim ve Teknolojiye Dair Meseleler

Devir teknoloji devri. Artık dünya üzerinde pek çok şey teknoloji üzerinden yürüyor. Mesela eskiden denildiği gibi hala bilgi güçtür fakat bu bilginin toplanması, depolanması ve işlenip ilgili değişikliklerin yapılması dahi artık teknoloji üzerinden yapılıyor. Bu durum da bizleri oturup düşünmeye sevk ediyor. Peki bizler ne yapabiliriz diye… Elbette kendimizi yetiştirip çeşitli alanlarda çeşitli projeler üretebiliriz. Fakat bundan evvel bir alt yapımızın olması gerekir değil mi?

Her şeyden evvel geleceği ön görebilmeli, araştırmalı ve ona göre hareket etmeliyiz. Bu yazıda da sizlere gerek bilim ve teknoloji, gerek de diğer güncel yaşamın pek konusundan (sağlık, kariyer, kişisel bakım, hobi, eğlence gibi) temel bir bakış açısı kazandırmaya çalışacacağız. Haydi başlayalım!

  • Bilim ve Teknoloji: Dünyadaki değişim ve gelişimlerin yorumlanarak, hem geçmişten hem gelecekten ilham almak suretiyle bilim ve teknoloji alanında bilgilenmek gerekir. Burada telefon seçimi gibi spesifik bir konudan, çok detay bir hatanın çözümüne kadar pek çok detaylı bir alanı kapsar. 

  • Bilgisayar Bilimi: Teknolojinin alt dallarından birisi (belki de en önemlisi) bilişim teknolojileri ile alakalı olan konulardır. Zira bugün sadece bilişim şirketlerinde değil, çok alakasız çok detay yerlerde bile bilgisayarlar kullanıldığı için bu konuda bilgi sahibi olmak bir ihtiyaç değil adeta bir zorunluluk hali almıştır. Bu konuda bir örnek vermek gerekirse, en güzel örnek şüphesiz neredeyse hepimizin 7 gün 24 saat cebinde veya yakınında olan akıllı cep telefonlarıdır.

Bilim ve Teknoloji Hayatın Merkezindedir

  • Sağlıklı Yaşam: Eskilerin de dediği gibi her şeyin başı sağlıktır. Sağlıklı olmadıktan sonra tipin, ekonomik gücün, malların, mülkerin, bağların, bahçelerin, çevrenin veya aklınıza gelebilecek hiçbir şeyin hemen hemen hiçbir önemi kalmaz. İşte bu sebeple sağlıklı yaşam kategorisinde de araştırma ve uygulamalar yapmak gerekir. (Tabi ki de bir uzman kontrolünde uygulayın, kendi başınıza çılgınlıklar yapmaya kalkışmayın)

  • Moda ve Kişisel Bakım: Kendisine değer veren her insan bakımlı olmak ister değil mi? Veya en azından şık görünmek istemez mi? İşte bu konuda da “en iyi moda anlayışı güncel trendleri takip etmek değil, sizin kendinize yakışan şeyleri giymenizdir ” felsefesi ile içerikler üreten yerlerde takılmak gerekir. Burada sadece ezbere bilgi verilip geçilmez, her şey size mantığı ile ve bolca görsel ile örneklendirerek (işin özünü anlamanız sağlanarak) kavratılmaya çalışılmalıdır.

  • İlginç Bilgiler: Şaşırmak mı istiyorsunuz? Ağzınızın açık kalmasını mı istiyorsunuz? Hem geçmişten karelerle, hem günümüzden karelerle, çok farklı bakış açıları ve yaratıcı perspektifler ile bunların konu alındığı orijinal içerikler okuyarak hem daha kültürlü birisi haline gelebilir, hem de çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji Konulu İçerikler Okumak Gerekir

  • Kariyer Önerileri: Kariyer dediğimiz olgu gerek eğitim hayatı, gerek de iş hayatı için çok faydalı ve çok ilginç önerileri bünyesinde barındırır. Hayati öneme sahiptir.

  • Hobi ve Eğlence: Hepimiz günlük yaşamda koşturup yoruluyoruz. Bu koşuşturmaca bir eğlence, dinlenme yani deşarj olmak suretiyle yeniden kendine gelme ihtiyacını doğuruyor. İşte hobi ve eğlence kategorisinde de ortaya çıkan bu ihtiyaç giderilmeye çalışılıyor. Ayrıca kadın erkek ilişkileri gibi konularda çok eğlenceli içeriklerde çok farklı bakış açıları sunuluyor. Bence bu kategoriye de özellikle göz atmalısınız :D

Bizler ise bu konuda sizlere https://technogezgin.com/category/bilim-ve-teknoloji/ sitesindeki içerikleri okumanızı öneriyoruz. İsterseniz sizler de burada hayata dair özgün içerikler bulup okuyabilir, boş vakitlerinizi hem eğlenerek hem de bilgi hazinenizi genişleterek geçirebilirsiniz. Üstelik yüksek ihtimalle bu içerikleri okudukça daha fazla içerik okuyasınız gelecek, zira bu yazılar kişiyi içine çekiyor.

Bilim ve Teknoloji Konusunda TechnoGezgin.Com Sitesini Öneriyoryuz

Devamını Oku