Hakkında
Teknoloji düşkünü ve içinizden birisi...
 • İlgi Alanları: Teknoloji,Bilişim
 • Yaşadığı yer Türkiye
 • Şehir Ankara
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Hayata Dair Farklı Bakış Açıları

Hepimiz hayat denilen bu oyunun içerisinde çeşitli yarışlarda koşturuyor ve bu sebeple zamanla yoruluyoruz. Aslında bu oyunu kurallarına göre oynasak hem daha çok zevk alabiliriz, hem de işlerimizi kolaylaştıracağımız için kendimize ayıracak daha fazla zamanımız olur. Peki bu mümkün mü, mümkünse ne yapmamız gerekiyor dediğinizi duyar gibiyim. Aslında hayata dair farklı bakış açıları dediğimiz kavram tam olarak burada devreye giriyor.

İnsanlar çeşitli konularda başka görüşleri öğrenip beyin fırtınası yaptıkça daha objektif, daha eleştirel, daha mantıklı ve en önemlisi daha çok boyutlu düşünmeye başlıyor. Çünkü ufku genişlemiş oluyor. Böylelikle günlük yaşamdaki sorunlara eğlenen ustalıkla yaklaşıp, orijinal çözümler üretebiliyor ve üstelik bunu yaparken de büyük bir zevk almış oluyor. Gelin bunu çok güzel bir örnek üzerinden açıklayalım.Ömer Can

Mesela koşu oyunu olan Temple Run'ı ele alalım. O oyunu oynanabilir, zevkli, eğlenceli kılan şey o oyundaki engeller değil de nedir? Zira o oyun dümdüz yol olsa bir dönem o kadar popüler olur muydu? Sizce o kadar insanda bağımlılık yapar mıydı? İnsanlar oyunda hiçbir zorluk olmasa da boş vakitlerinde, yolda vs. oynarlar mıydı? Aslında benzer bir durum doğrudan kendi hayatlarımız için de geçerlidir.

Peki bunun konumuzla alakası ney? İşte bu hayata dair doğru bakış açısına sahip olmanın temelidir. Zira insanlar da hayatta karşılaştıkları sorunlara bu bakış açısı ile yaklaşmak yerine sadece şikayet edip bir şeylerin kendiliğinden düzelmesini beklerler. Bu sebeple her gün gerek sosyal medya, gerek çeşitli platformlar, gerek de çeşitli internet siteleri üzerinden farklı içerikler okuyarak kendimizi hem bilgisel hem de manevi açıdan geliştirmemiz gerekir. Bu 21. yüzyıl dünyasında adeta bir zorunluluktur dahi diyebiliriz.

Ömer Can

Mesela ben de size farklı bakış açıları ve doğrudan güncel hayata dair özgün içerikler bulabileceğiniz bir internet sitesi olarak, https://technogezgin.com/ sitesini önerebilirim. Bu sitede hem özgün ve farklı bakış açıları içeren, aslında neredeyse hepimizi de ilgilendiren şu konularda içerikler bulabilirsiniz:

 • Ufkunuzu açıp olaylara farklı bakış açıları ile yaklaşmanızı sağlayan ilginç bilgiler
 • Hayatta denk geldiğiniz o sorunlarda adeta yardımınıza koşacak pratik bilgiler
 • Hem çalışıp hem de hayatı dibine kadar yaşarım diyenlere özel hobi ve eğlence yazıları
 • Hem eğitim hem de iş hayatında pek çok konuda işinize yarayacak kariyer önerileri
 • Hayattaki en önemli şey sağlıktır, sağlıklı olmadıktan sonra gerisinin hiçbir önemi yoktur felsefesi ile sağlıklı yaşam yazıları
 • Şık ve çekici olmanızı sağlayan, modayı takip etmek yerine kendi vücut tipinize uygun giyim ile kendi modanızı oluşturun felsefesi ile yazılan moda ve kişisel bakım yazıları

Ömer Can

Bunların haricinde herkese hitap etmese de, bilişime ilgisi olanlar içinde çeşitli içerikler üretiliyor. Normalde teknik yazılar ezbere sıkıcı bir dille yazılır değil mi? Buradaki çoğu yazı öyle değil. Aslında bir bilgisayar mühendisinin, bir yazılımcının, bir bilişim uzmanının, bir siber güvenlik uzmanının ilgisini çekebilecek çeşitli içerikler de var. İçeriklerin konularında genellikle şunlar göze çarpıyor:

 • Bilim ve teknoloji
 • Bilgisayar mühendisliği
 • Yazılım ve bilişim teknolojileri
 • Arama motoru optimizasyonu (SEO)
 • İnternet sitesi optimizasyonu (Hızlandırma vb.)
 • Siber güvenlik uygulamaları

Peki siz kıymetli okurlarımız kendinizi geliştirmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Ben de sizlere yazarak (yani adeta yaşayarak) bilgileri kolayca öğrenebileceğiniz için önerebilirim. Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Saygılarımla...

 

Devamını Oku
Hayata Dair Farklı Bakış Açıları Hayata Dair Farklı Bakış Açıları Hayata Dair Farklı Bakış Açıları