Hakkında
Gazeteci Yazar
  • Hobiler: Tüm içerikler
  • İlgi Alanları: Tüm haberler
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir IĞDIR
  • Doğum tarihi 20 May
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Asimder Başkanı Gülbey: Ermenistan Türk Toprak Adlarını Ticarette Kullanıyor

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan'ın Türkiye sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı, Akdamar adası ve Ani harabelerini konyaklarının isminde veya çeşitli gıda ürünlerinin üzerinde kullanarak resmen Türkiye topraklarında gözü olduğunu gösterdiğini söyledi.

Ermenistan devletinin anayasasının bağımsızlık bildirgesinin 11. Maddesinde Türkiye sınırlarını tanımadığı belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, "Ermenistan devleti ve Ermeni lobisi faşist düşüncelerini yıllardır Türkiye üzerinde uygulamak için psikolojik mücadele vermektedir.

Bunlardan da bazıları ürettikleri konyak şişelerin üzerine Van Edremit'teki Akdamar adasının ve Kars Ani Harabelerinin isimlerini yazmaları gelmektedir. En son olarak ise Rusya'nın Moskova Sheremetyevo havalimanında Ermenistan devleti tarafından açılan konyak şişelerin tanıtım standındaki şişelerin üzerinde Ağrı dağının fotoğrafı ve ismi de sözde Ararat yazılmıştır. Şişelerin üstünde ayrıca Van Akdamar adası ile Kars Ani harabeleri ismi de yer almaktadır.

Bir devletin ürettiği ürünlerin üzerine sanki kendi topraklarıymış gibi komşu ülkenin sınırları içerisinde bulunan dağ ve tarihi mekanların isimleri ile fotoğraflarının yer alması o devletle düşmanlık güdülmesi manasına gelmektedir.

Böyle davranmaya devam eden Ermenistan'la dostluk yapmak ve sınır kapıların açmak mümkün değildir" dedi.Van Valisi Murat Zorluoğlu Akdamar adasına davet çağrısı yaptığı Ermeni cemaati ile tüm dünya Ermenilerinin zihniyetlerinin 1915 yılında neydiyse 2018 yılında da aynı olduğunu unutmamasını söyleyen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, "Bizler yıllardır Ermeni lobisinin faşist düşünceleriyle ve onların desteklediği terör örgütleriyle mücadele etmekle geçirdik.

Van'ı Ermenistan'a çevirdiler dediğimiz de bizleri kınayanlar bugün bize hak vermektedirler. Rusya'nın Moskova Sheremetyevo havaalanında Ermenistan devletinin konyak şişelerine Akdamar yazma zihniyetiyle Van Akdamar adasında dini ayin yapanların aynı olduğunu yaptığımız açıklamalarımızla Van Valisi Murat Zorluoğlu ile diğer yetkililere duyurmaya çalıştık.

Akdamar adasındaki ayin bir dini ayin değil artık siyasi bir ayin olmuştur. Ermenistan ve sözde Karabağ bayraklarıyla Ermeni gruplarının ayine gelmeleri bu ayinin siyasi olduğunu ortaya koymuştur. Rusya Moskova Sheremetyevo havaalanındaki stanttan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının gerekli uyarıyı Ermenistan devlet yetkililerine yapmalarını ASİMDER Genel merkezi olarak talep ediyoruz" şeklinde konuştu. Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Tahir Kavri

Iğdır'da Göçmen Kaçakçılığı: 3 Tutuklama

Yasadışı yollarla Türkiye’ye kaçak giriş yapan 146 göçmen Iğdır’da yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda, Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yaptığı tespit edilen 146 düzensiz göçmen yakalandı. "Göçmen Kaçakçılığı Yapmak" suçundan gözaltına alınan İ.G, Ö.O ve M.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, kaçak göçmenler geri gönderme merkezine teslim edildi.
Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Tahir Kavri

Kıskançlığa İlaç Bulunmadığı Sürece Kavgalar Ve Savaşlar...

Sevgili okurlar Iğdır'mızda gelişmesi ve gelecek nesiller tarafından tam olarak anlaşılması için bazı gerçekleri var saymak hayali ile paylaşmak istedim…

Keşke Herkes kendisini dakikalarca ayakta alkışlasaydı…

Keşke Iğdır’daki ikili sağ ve sol partiler bu hareketi örnek alabilselerdi… Parti koltuğa oturan kalkamıyor. Güç veya Para buna mani oluyor… Güç ve para’dan başka hiçbir şey olamaz… Güç veya para’nın bu kadar etkin olmasının yegane sebebi ise kıskançlıktır…

Düşünüyorum da tek sebebi şüphesiz bu, başka hiçbir şey olamaz. Ve ikili vatandaşlarımızı oyuna ortak etmek ise vicdansızlıktır.

Bir ata sözü vardır: ”Müslümanlara silah sat bırak birbirleri ile dövüşsünler” diye. Yalansa yalan deyiniz…

Bütün kötülüklerin hatta terorizmin de temelinde esas yatan kıskançlık…Hiç kimse anasının karnından terorist doğmuyor.

İnsanoğlu varolduğu müddetçe devam ediyor ve kıskançlığa ilaç bulunmadığı sürece kavgalar ve savaşlar asla bitmeyecektir…
Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Tahir Kavri

14 YILLIK ORMAN MERAYA ÇEVRİLECEK

Türkiye’de Ormanı olmayan ve zor şartlarda 14 yıldır sulama ile oluşturulan Orman alanı Meraya dönüştürülmeye çalışılmaktadır.
Iğdır Orman Müdürlüğü tarafından

29.07.2004 yılında B 18 İÇO.76.03/31/672 SAYILI yazılarıyla Iğdır Merkez Çalpala köyü sınırları içerisinde bulunan eski 77 yeni 105/1 numaralı Mera parselini Toprak Muhafazasını ve Muhafaza Ormanı kurmak ve ağaçlandırma yapmak üzere İl Tarım müdürlüğü Mera komisyonundan talep edilerek, bu talep kabul edilmiş ve Orman genel müdürlüğüne tahsis edilmiştir.2005 Yılında Eşek meydanı olarak adlandırılan ve üzerinde 1 tek ağaç dahi olmayan bu alanda ağaçlandırma çalışmalarına başlanmış ve yaklaşık 250 bin adet 30 değişik türde yöremize uygun ağaç dikilmiştir.

Iğdır kent Ormanı 2007 yılından sonra Iğdır’da tek piknik ve mesire yeri olarak kullanılmaya başlanılmıştır. Daha sonraki yıllar bu alanda kadastro çalışmaları yapıldı vasfı Orman olarak değiştirilerek Tapuda Orman diye kayıtlara geçti.

2016 yılında Başbakanlık kararı ile Iğdır Kent Ormanının kiraya verilmesiyle ilgili karar alındı.2016 yılında ihale edildi. Katılımcı olmadığı için ihale iptal edildi.2017 yılı başlarında tekrar ihaleye çıkıldı yine katılım olmadığı için iptal edildi.2017 yılı sonunda son defa yapılan ihaleye 2 kişi katıldı Sofuoğlu İnşaat adına Serhat Sofuoğlu ihaleyi kazandı ve Kent Ormanında yapacağı proje örnek proje olarak değerlendirildi.
Serhat Sofuoğlu Burada yapacağı projeyi anlatarak şunları söyledi.

Nuhun Gemisi Ağrı dağında, Ağrı Dağı Iğdır’da sloganı ile yola çıkarak, proje yaptık. Bu Proje içerisinde Şehir Ormanında Nuhun gemisi Restorant Cafe, Gölet ve etrafında kamelyalar, Macera parkı, Zıplayn, Hayvanat bahçesi, yöresel ürünler satış yerleri, anfi tiyatro ve öğrencilerimize doğa ve Orman sevgisini aşılamak için Doğa, Orman, çevre ve Hayvan sevgisini aşılamak için Orman Okulu projesi yaptık. Fakat Bürokrasimiz özellikle İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü, Mera Komisyonu bu projemize destek olması gerekirken projemizi iptal noktasına getirmeye çalışmaktadır.

2004 yılında alınan kararla Mera vasfındaki Eşek Meydanı şimdiki haliyle Iğdır’ın tek Ormanı olan ve Iğdır Halkının da tek piknik ve mesire yeri olarak kullanımına sunulan bu orman alanın tekrar Meraya çevirme girişimi akıl dışı ve mevzuata aykırı bir olaydır.

Anayasamızın 169 ve 170. Maddeleri Ormanlarımızın ve Orman köylümüzün korunması yönünde net kararı olmuş olup,Orman alanlarının daraltılması,yok edilmesi,Siyasi propaganda olarak kullanılması kesinlikle suç olmuş olup bu suçların af kapsamı dışında olduğunu açık ve net bir şekilde belirtmektedir.

Sofuoğlu Yaptığı bu yatırım ile Iğdır dışında komşu illerle beraber 3 Ülkeye sınır olan Bir yerde diğer Ülkelerin insanlarını da buraya çekmeyi hedeflemekte ve Iğdır’da Ticareti canlandırmayı planlamayı düşündüğünü söyledi.
Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Tahir Kavri

Bazı Kişilerin Hala Milletvekilliği İçin İsminin Gündemde Olmasından Artık Halkımız Sıkıldı!

Vatandaş; ismi parti'lerde 4. yılık yapmış biri hiçbir hizmetleri olmayan bir adayı vekilliği verirlermi? Partinin tek yetkili biri; 4. yıllık süre içerisinde hangi hizmetleri başarıyla yapmış? Iğdır'ın halkına tepeden bakan halkını umursamayan ve her defasında gelen fakir, garip insanlarımız sen bizde misiniz? Eyer başka partilere oyunu vermiş deniz girdiniz onlarda isteyiniz.

Şimdiki sizin kendi teşkilatlarınız, tuzağıyla ayağınızı kaydılar. Tabiki sizinde aday olma gazıyla yanıp tutuşuyordunuz. Ama halk artık uyandı. Onun için sizleri milletvekili olarak görmek istemiyorlar.

Vatandaş Iğdır'ımıza, heyecanlı, istekli, dürüst, kendisini vatandaşın üzerinde görmeyen, Iğdır halkına sevdalısı olan bir milletvekili istiyorlar. Şimdiki başları adayı olup seçim yarışına girme telaşı içinde.

Bir çoğu zaten seçilemeyeceğinin de farkında, peki seçilemeyeceğini bile bile kendisini seçim sahnesine niye atmak ister bu adamlar.

Bu sorunun cevabı çok basit; populerlik, medya hastalığı. Iğdır'ın gündemine bir türlü yaptığı işlerle gelemeyen bu adamlar, bu yolla, İlimizin gündemine gelip, ileri de yaptığı işlerde etiket sağlamak istiyorlar. Cebinden harcayacağı üç beş kuruşla değilki!

Nasıl olursa devlet baba ödenek gönderiyor. Onlar boy boy genel merkezden gelen broşürler gönderiyorlar, facebook sitelerinde vaad ettikleri saçma sapan projelerle gündeme gelmek istiyorlar. Yani kendileri çalıp, kendileri oynuyorlar. Ancak unuttukları bir şey var; artık Iğdırlıların karnı bu boş insanlara, boş vaatlere tok.
Yerel Medya Tahir Kavri

Devamını Oku
Tahir Kavri