Hakkında
Gazeteci Yazar
  • Hobiler: Tüm içerikler
  • İlgi Alanları: Tüm haberler
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir IĞDIR
  • Doğum tarihi 20 May
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Başkan Ali Kemal Ayaz'dan Aralık İlçesine Ziyaretlerinde Bulundu

Başkan Ali Kemal Ayaz'dan Aralık İlçesine Ziyaretlerinde Bulundu

AK Parti Iğdır İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, şehir merkezindeki çalışmalarının beraberinde sık sık ilçeleri de ziyaret etmeye devam ediyor.

Başkan Ayaz, Gödekli köyü ve Aşağı Aratan köyü, Yukarı Aratan köyü Vatandaşlarıyla ile bir araya gelerek köylerinin ihtiyaçlarını dinlediler.

Gödekli köyü ve Aşağı Aratan Köyü  Yukarı Aratan Köyü ziyaretin ardından Aralık ilçesine geçerek AK parti ilçe Başkanı Hüseyin Şeylan’ı ziyaret etti. Başkan Ali Kemal Ayaz, Gödekli köyü ve Aşağı Aratan köyü, Yukarı Aratan köyün'de de ilçeye yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Haber Tahir Kavri-Iğdır

Devamını Oku
Başkan Ali Kemal Ayaz'dan Aralık İlçesine Ziyaretlerinde Bulundu Başkan Ali Kemal Ayaz'dan Aralık İlçesine Ziyaretlerinde Bulundu

Kayısı kakkında 15 ilginç geeçek

Kayısı hakkında 15 ilginç gerçek

Lezzetli ve sağlıklı kayısılar harika meyvelerdir. Özellikle taze ise bol miktarda vitamin içerirler ancak ısıl işlemden sonra bile kayısı faydalı özelliklerini kaybetmez. Genellikle turta dolgusu olarak kullanılırlar, reçel yaparlar, çeşitli içecekler ve çok daha fazlasını yaparlar ve hatta kemiklerde ev yapımı likörler ısrar edilir.

İnsanlar bu meyveleri en azından MÖ 4. binyılın başından beri biliyorlar.
Bazı Avrupa ülkelerinde kayısı, "Ermeni elması" olarak bilinir.
Kayısılardan çekirdekleri çıkarır ve etini kurutursanız kuru kayısı elde edersiniz. İlginç çünkü taze meyveden yaklaşık on kat daha fazla kalori içeriyor.

Avrupalılar, kayısılarla ilk kez, Büyük İskender'in ordusu tarafından askeri seferlerinden birinden getirildiğinde tanışmışlardır.

Botanikçiler uzun zamandır kayısıları kiraz erikleriyle çaprazladılar ve bu arada oldukça lezzetli olan melez bu arada siyah kayısı olarak adlandırıldı.
Bu meyvelerin yetiştiği iklim, sulu olmalarını ve tatlılıklarını doğrudan etkiler. Ne kadar sıcak ve güneş ne ​​kadar çoksa kayısı o kadar lezzetli olur.

Kayısı genellikle diğer meyvelerle, ancak daha çok farklı erik çeşitleri ile çaprazlanır.
Kayısı, Sibirya'da bile yetişir ve -45 dereceye kadar donları tolere eder. Teorik olarak onları bile yiyebilirsiniz, ancak kimse yemek istemez çünkü küçük, sert ve çok ekşidirler.
Bu meyvelerin kökeni hala bilinmemektedir. Büyük olasılıkla, Orta Doğu veya Asya'da bir yerde ortaya çıktılar.
Türkiye endüstriyel kayısı yetiştiriciliğinde dünyada birinci sırada yer almaktadır.
Kuru kayısılar, çekirdeksiz kuru kayısıdır ve (π = 3.14159) - çekirdekli.
Kayısının en yakın akrabası eriktir.

Kayısı çekirdeklerinin tadı badem gibidir. Bazen daha ucuz oldukları için badem ezmesi yapmak için bile kullanılırlar.
Kayısı, kuruduğunda faydalı ve besleyici özelliklerini pratikte kaybetmeyen az sayıdaki meyveden biridir.

Beslenme uzmanları, düşük kalorili içerikleri nedeniyle bunları diyet ürünleri olarak sınıflandırır. Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Kayısı kakkında 15 ilginç geeçek

SİYASET YAPMAYALIM TEK KELİME İLE SİZ BU ADAMIN YERINDE OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ..

SİYASET YAPMAYALIM TEK KELİME İLE SİZ BU ADAMIN YERINDE OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ..

Yer: İzmir Konak
Şu ekonominin sıkıntılı dar günlerinde ve pandemi döneminde bir çok esnaf kira ve Kısıtlamalardan dolayı kefenk kapattı,ekmek derdine düşmüş durumda, belki bir yerlerde bunları satmak için parayı borç aldı,
Allah'tan korkun ne yapsın hırsızlık mı yapsınlar,
Adam helalinden evine ekmek götürmeye çalışıyor .
Bu yaptığınızi hangi vicdan kabul eder...

Takdir Komoyun... Adalet yok. Adalet aramayınız.

Serhat Haber Medya Ajansı - Tahir Kavri

Devamını Oku

Bedelli askerlik 2021 ücreti belli oldu

Bedelli askerlik 2021 ücreti belli oldu

2021 yılının ilk 6 ayı için yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 liraya yükseltildi. Ülkede her şeye zam gelirken yurtdışında yaşayan ve dövizle askerlik yapmak isteyen gurbetçilere kurdaki artış nedeniyle 1161 Euro indirim yapıldı.

Geçen yılın ikinci yarısında 37 bin 70 TL olan bedelli askerlik ücreti 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 TL olarak uygulanacak. Geçen yıl ocak–haziran döneminde 35 bin 54 TL olan bedelli askerlik ücreti son bir yılda yüzde 13.50 oranında arttı.

DÖVİZLE ASKERLİK 4 BİN 402 EURO

Dövizle askerlik yapacak olanlar ise geçen yılın ikinci yarısında 5 bin 563 Euro öderken, bu yıl 4 bin 402 Euro ödeyecek. Böylece dövizle askerlik yapmak isteyenlere kurdaki artış nedeniyle 1161 Euro (10 bin 437 TL) indirim yapılmış oldu.

Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Bedelli askerlik 2021 ücreti belli oldu

İstanbul – Iğdır il dernek başkanı Öztürk Altuntaş ile idaresinde Cevdet Şeylan'la harika bir hizmet

İstanbul – Iğdır il dernek başkanı Öztürk Altuntaş ile idaresinde Cevdet Şeylan'la harika bir hizmet

İstanbul Güngören'de senelerdir kurulmuş olan ve harika bir hizmetlerine devam etmekte olan İstanbul Iğdır il derneği hemşehrilerine hizmet etmeye devam ediyor.

Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır Temsilcisi Teşekkür Mesajı:

İstanbul Iğdır il derneği başkanı Öztürk Altuntaş ve yönetim kurulu Cevdet Şeylan’la başarılar dilerim.

İstanbul Iğdır il derneği yönetim kuruluna hizmetlerinden dolayı teşekkürler birlik ve beraberlik mesajları daima teşekküllü hizmetlerinizi veriyorlar.

Iğdır il derneği başkanı Öztürk Altuntaş'a ve yönetim kurulu ardından Cevdet Şeylan, ve yönetim ekibince başarı temennisine diliyorum.

Devamını Oku
İstanbul – Iğdır il dernek başkanı Öztürk Altuntaş ile idaresinde Cevdet Şeylan'la harika bir hizmet

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından ev kadınlarına yönelik açılan meslek edindirme kurslar

Valimiz Sayın H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, Ağaver Köyündeki Ağaver İlkokulunda açılan “Ahşap Oymacılık Ve Tel Sarma Kursu” kursiyerlerini ziyaret etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından ev kadınlarına yönelik açılan meslek edindirme kurslarında, 13 kadın kursiyer ile uzun süre sohbet eden hanımefendi, ev kadınları tarafından el emeği göz nuru ortaya çıkarılan ürünleri inceleyerek kursta yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Düzenlenen kurslarla ev kadınlarının sosyalleşmelerinin yanı sıra onların yaratıcılıklarının oraya çıkarılması, bedensel ve ruhsal gelişimlerinin desteklenmesi, sanatsal bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve aile ekonomilerine katkıda bulunmalarına destek olmak amaçlanıyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Aydoğdu ve Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Akar’ın da hanımefendiye eşlik ettiği ziyaret, kursiyerlerle çekilen hatıra fotoğrafı sonrası son buldu.
Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından ev kadınlarına yönelik açılan meslek edindirme kurslar

Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

Haber Bülteni Tahir Kavri

Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

Birliğimizi dinimizden, belki bin yıllık tarihimizden, binlerce yıldır birlikte yaşadığımız topraklarımızdan, ortak sevinçlerimizden, kederlerimizden ve gelecek nesillerimizin birlik ve beraberliğine dair hülyalarımızdan alırız. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız bir, devletimiz bir, vatanımız bir, bayrağımız birdir. Biz birliğimizi; kaderimizden alırız.

Birliğimizi; İstiklal Harbimizden, Çanakkale’mizden, Yemen’imizden, Trablus’umuzdan, Kafkaslarımızdan.., Biz Birliğimizi; Anadolu’muzdan alırız. Zeybeğimiz bir, bozlağımız bir, zılgıtımız, yasımız ve ağıtımız birdir. Her birerimizin gönül tınısı birdir ve aynı melodiyi terennüm ederiz. Biz birliğimizi; Seslerimizden alırız.

Aynı ezanda birleşir, aynı oruçta iftarı bekleriz. Ramazanımız da arefemiz de aşura mız da bayramımız da birdir. Biz birliğimizi, dinimizden, imanımızdan alırız. Birimiz Nazımca “Ah” deriz, birimiz Necip Fazılca… Ama ahımız birdir. Ama hepimiz dili birdir. Biz Birliğimizi Sevdalarımızdan alırız.

Milli takım gol atar sevinç çığlığımız dili bir olur. Van Depremi gibi bir doğal afet olur da yardımın fedakarlığın, derdimizin birlik ve beraberliğimizin dili bir olur. Biz birliğimiz sevinçlerimizden kederlerimizden alırız. Birliğimizi Rabbimizden Alırız. Böylesi nihayetsizcesine birlik ve beraberliğimize dair, perçinlenmiş sebepler varken, aramıza ayrılık tohumları ekmeğe çalışanların ahmakane ümitlerine şaşkınlığımız da alaycı tebessümümüz de birdir. Bir olmalıdır. Çünkü biz birliğimizi ezelden beri kardeşliğimize kast ve ihanet eden hainlerle mücadelemizden alırız! Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

Devamını Oku
Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK BAŞLATMIŞ OLDUĞU BARIŞ PROJESİNE SANATÇI CAMİASI SESSİZ KALMADI

HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK BAŞLATMIŞ OLDUĞU BARIŞ PROJESİNE SANATÇI CAMİASI SESSİZ KALMADI

HER KESİMDEN BARIŞA DESTEK GELİYOR ÜNLÜ KÜRT DENGBEJİ KAZO VE SON DÖNEMLERDE AHMET KAYAYA BENZERLİĞİYLE VE SESİYLE GÜNDEM OLAN SANATCI İSMAİL YILMAZ VE YENİ YILDIZI PARLAYAN HUNERMEND DOĞAN DOĞAN BU İNSANLIK PROJESİNE HEPİMİZ DESTEK OLMALIYIZ DEDİLER.

VE AYRICA DİĞER SANATÇI DOSLARIMIZINDA İSİMLERİNİ YAZIYORUZ SANATÇI EKİN AKTAŞ MEHMET ÖNDÜL HOZAN ŞEMDİN SEYDA PERİNÇEK HOZAN REBER HOZAN EVDO ORHAN ARTAN.

HOZAN DİYAR HOZAN AYDIN HOZAN KAWA CİWAN HECO SAFAR ALİ HASAN YILDIRIM YÖNETMEN CELAL CEYRAN KADRİ ZANA RAHMETLİ YILMAZ GÜNEYİN OĞLU KADİR GÜNEY SİYASETÇİLERDEN ERTUĞRUL (HUKUKÇU MEHMET EMİN ADIYAMAN)

İSMAİL BEŞİKÇİ VE DAHA İSMİNİ YAZAMADIĞIMIZ ÇOK SAYIDA İNSANIMIZ DESTEK OLDULARBU BARIŞ ÇAĞRIMIZA SES OLDULAR ÜLKEMİZE MUTLAKA BARIŞI GETİRMELİYİZ.

ÇAĞRISINDA BULUNDULAR HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK ÇOK İYİ BİR PROJE BAŞLATMIŞTIR HEPİZİN DESTEK OLMASI GEREKİYOR DEDİLER İŞTE PROJENİN METNİ AŞAĞIDA SIRALANDIĞI GİBİDİR HAYIROLMALIYIZ.

Haber Bülteni Tahir Kavri

LÜTFEN FOTOĞRAFI TIKLAYINIZ

Devamını Oku
HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK BAŞLATMIŞ OLDUĞU BARIŞ PROJESİNE SANATÇI CAMİASI SESSİZ KALMADI

SON DAKİKA - SIFIR NOKTASINDA ÇATIŞMA

SON DAKİKA - SIFIR NOKTASINDA ÇATIŞMA

Suriye Sınırında Çatışma: Çok Yaralı Var. Suriyeli tarafindan, askerlerimize taşlarla saldırdılar. Halen çatışma devam ediyor.

Suriyeliler tarafindan yoğun taş atılarak saldırıda bulunuyorlar. Güvenlik güçlerimiz tarafından havaya uyarı ateşi açılmış, göz yaşarticı gaz bombasıyla müdahalede bulunularak gruplar dağılması için sağlanıyorlar. Ama nafile, halen çatışma devam ediyor.

Haber Bülteni Tahir Kavri

Devamını Oku

Başkan Yaşar Akkuş, Iğdır’ın en başarılı belediye başkanı seçildi görüş bilgi görüşmelerimiz ile yapılan en başarılı belediye başkanı...

  • Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Iğdır ilinde yapılan araştırmamızda en başarılı belediye başkanı yeribi aldı.

    Iğdır ilinde iki ırkının arasında kardeşlik odaklığını ve saha hizmetleri veren ikili ırkın tarafından aldığımız fikir görüş bilgi görüşmelerimiz ile yapılan en başarılı belediye başkanı araştırmamızda HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, kısa bir dönemde yüzde 70.2’lik oranla en başarılı belediye başkanları arasında yerini almiş oldu. Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Başkan Yaşar Akkuş, Iğdır’ın en başarılı belediye başkanı seçildi görüş bilgi görüşmelerimiz ile yapılan en başarılı belediye başkanı...