Hakkında
Gazeteci Yazar
  • Hobiler: Tüm içerikler
  • İlgi Alanları: Tüm haberler
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir IĞDIR
  • Doğum tarihi 20 May
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

SEMA ÜNLÜ AİLE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Valimiz Sn. Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Figen Alma ile birlikte ilimizde ikamet eden Şahin, Dağ ve Üstündağ ailelerini evinde ziyaret etti.

Ziyaretlerinde ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Hanımefendi, kendisine aktarılan konuların takipçisi olacağını iletti.

Sema Ünlü, “Devletimiz sıcak elini her zaman yardıma ihtiyacı olan ailelere ve dezavantajlı vatandaşlarımıza uzatıyor.” şeklinde konuştu.
Aileler ise Sema Ünlü’nün ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek teşekkür ettiler.
Ziyaretler, çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını Oku
SEMA ÜNLÜ AİLE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Seni bilen bilir vatan severliğini Güzel insan Allah yolunu açık etsin


Seni bilen bilir vatan severliğini Güzel insan Allah yolunu açık etsin

Meşhur ve Saygın Nakliyet Şirket Sahibi Sn. Gökhan Dalkılıç Bey Tuzluca Şehit Aileleri ve Malul Derneğine yapmış oldukları daimi yardım katkılarından dolayı kendilerine Çanakkale Zaferi 18 Mart Şehitler Özel günde Derneğimiz adına Bir Plaket takdim ettik.

Gökhan Bey daha çok plaketlere layıktır.Kendilerine hayırlı ve uğurlu olsun.Gökhan Bey vatanı milletini bayrağını şehit ve gazileri seven yüce bir şahsiyettir. Dürüst çalışkan saygın cömert ve çok çok yardım sever bir kişiliğe sahiptir.

Bundan dolayı kendilerini derneğimizin ONURSAL ÜYESİ oy birliği ile yaptık.Hayatında başarılar dileriz. Haber Tahir Kavri -Iğdır

Devamını Oku
Seni bilen bilir vatan severliğini Güzel insan Allah yolunu açık etsin

Iğdır'da Belediye İşi Gönül İşi Sloganıyla yola çıkan isimlerden birisi de...

Iğdır'da Belediye İşi Gönül İşi Sloganıyla yola çıkan isimlerden birisi de...

Ali Osman Şek. Ali Osman Şek 1975 Iğdır doğumlu, lise mezunu bir işadamımızdır. Evli 2 çocuk sahibi şek Iğdır Ak Partinin kurulduğu dönemlerde gençlik kollarınım kurucularındandır. Bu yıl Siyasi yaşamına yeni bir ivme kazandırdı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak karşımızda. "Yerel yönetimler bir ülkenin can damarıdır, sosyal ve ekonomik gelişmesinin en önemli göstergesi, adeta ülkenin dışarıya yansıyan aynasıdır" diyen Şek sözlerine bu şekilde devam eder; "Bizdeki yerel yönetim anlayışı diğer siyasi partiler gibi günübirlik değildir. Biz yarınlarımızı düşünerek hareket ediyoruz. Yapılacak çalışmalarla ve ortaya koyacağımız projelerle yerel yönetimlerde çığır açacaz. Vatandaş ve hizmet odaklı, kaliteli, zamanında, etkin ve verimli hizmet sunma anlayışı ile hareket edeceğiz. Bu yönetimde Cumhur İttifakının Ak Parti kolu olarak hem ittifak ruhuna hem de Ak Partiye yakışır şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Belediyecilik gerçekten zor ve meşakkatli bir iştir.

24 saat, doğumundan ölümüne kadar vatandaşımızın hizmetinde olmak gerekmektedir. Bizim hizmet anlayışımızın odağında İNSAN ve DEMOKRATİK DEĞERLER VARDIR. Halkımız artık KÖHNE SİYASET ANLAYIŞINA prim vermiyor. Hizmete bakıyor, çalışmaya bakıyor.

Milletle aynı dili konuşmayan, milletin derdiyle dertlenmeyen çevreler yine bildik, eski numaralarla, eski köhne siyaset anlayışıyla, millete ve değerlerine tepeden bakarak küçümseyenler partimizin ve Cumhur İttifakımızın ortaya koyduğu projelere, hizmetlere eleştiri getiriyorlar. Ama bizlerin Milletimizin iradesini hiçe sayanlarla, yok sayanlarla mücadelemiz her zaman, kesintisiz olacaktır.

Değerli Iğdır Halkı Türkiye’de Yerel Yönetimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı yolda ilerleyerek, kendi dinamikleriyle üstün başarılara imza atmış ve ÖRNEK BELEDİYELER, MARKA ŞEHİRLER haline gelmiştir. Şimdi önümüzde 31 Mart Yerel Seçimler var. Bizler hep birlikte İttifak Ruhuyla hazır olmalıyız.

Herhangi bir fitneye, fesada yer vermeden, elbirliği ile, gönül birliği ile Iğdır'ımıza ve ülkemize hizmet için çalışmalıyız. Milletimize olan borcumuzu daha iyi hizmet ederek, daha güzel yarınlar hazırlayarak ödeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi burada tamamlarken, tekrar hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allah Yardımcımız Olsun. " haber Tahir Kavri - Iğdır

Devamını Oku
Iğdır'da Belediye İşi Gönül İşi Sloganıyla yola çıkan isimlerden birisi de...

Cumhur ittifakı Esnafları Geziyor, Yüzler Gülüyor

Cumhur ittifakı Esnafları Geziyor, Yüzler Gülüyor

Gecesini gündüzüne katarak çalınmadık kapı bırakmayan MHP’li aday İsa Yaşar Tezel, ve milletvekilli Yaşar Karadağ, Kocaeli Milletvekilimiz Saffet Sancaklı ile
belediye ercuman adayı Ali Osman Şek, il genel meclis aday Ayvaz Erol, MHP yönetimi ile birlikte esnaf ziyaretlerine katılıyor.

MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ,
Kocaeli Milletvekilimiz Saffet Sancaklı ile belediye başkan adayı İsa Yaşar Tezel, ilimizin esnaflarını ziyaret ederek, onların sorunlarını dinledi. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 31 mart'da yapılacak olan cumhur ittifakın seçimlerinin önemini anlatan MHP’li adayı Tezel, Iğdır halkının oylarına talip olduklarını belirttiler.

Şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da halkın adamı İsa Yaşar Tezel’e destekleyeceğini ifade eden ilimizin esnafı, cumhur ittifakının da Iğdır milletine hayırlı olacağını söyledi. Haber Tahir Kavri - Iğdır

Devamını Oku
Cumhur ittifakı Esnafları Geziyor, Yüzler Gülüyor

(AK Parti) “Devletin Eli Faruk Korkusuz”

(AK Parti) “Devletin Eli Faruk Korkusuz”

İlk adresimiz Tuzluca belediye başkan adayı AK Parti’li Faruk Korkusuz. “Devletin Eli Faruk Korkusuz” AK Parti Belediyesi demek “Iğdır için tarihi fırsat” olarak nitelendiriyor.

Korkusuz’a göre, AK Parti Belediyesi demek, iktidar desteği demek, devletin eli demek. Korkusuz, kentteki farklı etnik kimlikleri nasıl buluşturacakları sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

“Benim eşimde Azeri'dir" Gelinim Kürt, damadım Kürt. Tuzluca’nın yüzde 50-60’ı böyle. Biz etle tırnak değiliz. Etle kan, can gibiyiz. Tırnak kesilip atılabiliyor. Biz kimseyi kesip atmayız, atamayız. Hepsi kanımız canımız olmuş. Tabanımızda aşiret kardeşlerimizden ciddi bir sempati var.”

Biz şehrimizde huzurumuzun bozulmasını istemiyoruz. Bölünmek istemiyoruz. Herkesi kucaklamak istiyoruz. Ayrıştırmak istemiyoruz.

Haber Tahir Kavri - Iğdır

Devamını Oku
(AK Parti) “Devletin Eli Faruk Korkusuz”

Bugün Iğdır'da HDP'lilere şafak operasyonu

Bugü Iğdır'da HDP'lilere şafak operasyonu

Iğdır ve ilçelerde Jandarmanın düzenlediği eş zamanlı şafak operasyonu kapsamında Başta Demokratik Bölgeler Partisi ( DBP) Iğdır İl Eş Başkanı Şemam Kalkan, HDP Iğdır İl Genel Meclis Üyesi Adayı M.Sıddık Kırang, HDP Iğdır Belediye Meclis Üyesi Adayı Halis Güney,HDP Iğdır eski yöneticisi Kemal Kum, Eski İl genel meclis üyesi Nuri İrkin, Kemal Turan Belediye Meclis Üyesi Sadık Aras, Ahmet Karaca,Yener Akarslan Eski HDP Yöneticisi Selami Çekim.

Tuzluca:Abdullah Tosun, Neşe Gül Can,Alican Celayir göz altına alındı. Yapılan eş zamanlı operasyonlar dahilinde Bir çok kişinin de evde bulunmadığı öğrenildi. Haber Tahir Kavri - Iğdır

Devamını Oku
Bugün Iğdır'da HDP'lilere şafak operasyonu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “İstihdam Seferberliği 2019” programı çalışmalarına başlandı.

Türkiye genelinde 2.5 milyon kişiye istihdam olanağı sağlayacak program kapsamında Iğdır'da yapılacak çalışmalar öncesi bir araya gelen İl Müdürümüz Halis ERDOĞAN, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan , Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Iğdır İl Müdürü Adem Safa, Iğdır Sosyal Güvenlik Kurumu İl müdür Yardımcısı Fikret Güzel, ITSO Genel Sekreteri Gökçen Turan'ın bulunduğu toplantıda ele alındı.

Toplantıda Iğdır'da yapılacak olan çalışmalar ve izlenecek yol haritası ele alındı. İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında uygulanacak teşvikler içinde; yeni istihdama 3 ay ücret desteği, yeni istihdamın SGK Primine, vergisine en az 12 ay destek sağlanacak.

Haber Tahir Kavri 

Devamını Oku
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan

Iğdır Berberler Ve Kuaförler Derneği Başkan Yikit'i Makamında Ziyaret Etti

Iğdır Berberler Ve Kuaförler Derneği Başkan Yikit'i Makamında Ziyaret Etti

Iğdır Berberler ve Kuaförler Derneği, kalabalık bir heyet ile Başkan Yikit'i makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete, Başkan Yikit'in yanı sıra, Iğdır Berberler ve Kuaförler Derneği Başkanı Gökmen Kaya ile Iğdır'da mesleğini icra eden kuaför ve berberlerden oluşan kalabalık bir heyet katıldı.

Başkan Yikit öncülüğünde geçen son 5 yılda Yikit'in gerek şehre yaptığı hizmetlerden dolayı gerekse de Iğdır Berberler ve Kuaförler Derneği'ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Gökmen Kaya;" Başkanımız Murat Yikit'e ben şahsım ve meslektaşlarım adına, son 5 yılda hem şehrimize yapmış olduğu sayısız yenilikçi hizmetlerden dolayı hem de derneğimizin kuruluşundan, faaliyetlerine kadar birçok konuda büyük katkılar sunmasından dolayı çok teşekkür ediyorum." Dedi.

Ziyarette son olarak kısa bir açıklama yapan Başkan Yikit, yapılan ziyaretin kendisini oldukça mutlu ettiğini belerterek;" Bugün şehrimizde aynı mesleği icra eden esnafların oluşturduğu bir bir derneğin hem bu şekilde beni ziyaret etmelerinden hem de kendi aralarındaki birlik ve beraberliği üst seviyeye çıkarmış olduklarını görmekten dolayı oldukça mutluyum. Yaptığımız sosyal sorumluluk projelerinde Dernek olarak kendilerine düşen sorumluluklardan asla kaçmayarak hep yanımızda bulundular. Bugün Dernek adına şahsıma verilen hediyeyi (biblo)Iğdır'daki tüm esnaf ve sanatkarlardan gelen bir teşekkür hediyesi olarak alıyorum. Ben tekrardan herkese çok teşekkür ediyorum." Dedi.

Başkanlık makamında son olarak, başkan Yikit ile kuaför ve berberlerin hatıra fotoğrafları çekinmeleriyle ziyaret sona erdi. Haber Tahir Kavri 

Devamını Oku
Iğdır Berberler Ve Kuaförler Derneği Başkan Yikit'i Makamında Ziyaret Etti

(AK PARTİ İLE MHP) Türkiye'de Bir af hikâyesi Sürüyor

(AK PARTİ İLE MHP) Türkiye'de Bir af hikâyesi Sürüyor

Af meselesi tartışılıyor ne zamandır. Çıktı, çıkacak, deniyor, kimi yeise sürükleniyor, kimi sevince boğuluyor. Ama üzülenlerin de, sevinenlerin de içinde bir burukluk. Af muallakta...

Hapishaneler tıklım tıklım. Durmadan adam topluyorlar, içeri atıyorlar. İster istemez af görünüyor ama hakkaniyetli bir af mı olacak? O tartışılır.

Ben bir başka tartışmayı açacağım. 2002 yılına gideceğim. Bülent Ecevit koalisyon hükûmetinde başbakan.

"Anayasa Mahkemesi'nin bir bölümünü iptal ettiği af meselesi toplumu meş­gul etmeye devam ediyor. 23 Nisan 1999 tarihine kadar işlenen suçlardan dolayı, şartla salıverilme dava ve cezaların ertelenmesine dair kanunda yapılan değişiklik gerçekleştirildi. TBMM'den geçerek kabul edildi.

Bazı çevrelerde ise bu durum tartışılıyor. Hâlbuki bu değişiklik, daha önceki kanun metninde, eşitliği ve adaleti zedeleyen hükümler bulunduğu için, Ana­yasa Mahkemesi tarafından istenmiş ve TBMM'ye sevk edilmiş, oradan da aynı şekilde kabul edilerek çıkmıştır.

Peki mesele nedir? Hangi hususlarda itirazlar ve tereddütler hasıl olmakta­dır? Kısaca göz atmakta fayda var.

Geçen dönem çıkan affa MHP milletvekilleri olarak bizim itirazlarımız var­dı. Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği bölümler, bizim de itirazlarımızın kapsa­mı içindeydi. Bizim teklifimiz olmasına rağmen, mademki af çıkacaktı; âdil ve eşit, kamu vicdanını en az rencide edecek bir özde çıkmalıydı. O zaman bu husus gerçekleşmedi. Af çıktı. Memnunlar ve gayrimemnunlar açısından değer­lendirmeler aylarca sürdü. MHP de bu affı çeşitli açılardan sağlıklı bulmadı.

Bilhassa bir bölüm açıkça ve hatta pervasızca, adaletsizlik ve haksızlık ihti­va ediyordu. Aynı suçlar, hatta aynı cezalar, aynı sonucu vermiyordu. Eğer bir grup devleti yıkmak, milleti bölmek adına örgüt kurup birden fazla insan öldürmüşse, onların suçları cem ediliyor, tek ceza sayılıp şartla salıverilmeden yarar­landırılıyor, ama sıradan vatandaşlar veya hedefi devlet olmayan insanlar aynı suçu işlediğinde, ayrı ayrı değerlendirilip ve ayrı ayrı onar yıl indirilip uygula­maya geçiliyordu. 1992'deki şartla salıverilme böyle uygulanmıştı. Yani örgüt kurup devlet ve millete karşı idamlık suç işleyenler mükâfatlandırılıyor, diğerleri ise daha ağır bir cezaya muhatap oluyorlardı." (Türkhaber, S. 23, 29 Nisan 2002).

Mehmet Gül, sözü o sıra hâlâ hapiste olan ülkücülere getiriyordu. Sol, toplu affa uğrarken, ülkücüler, isnat edilen suçlardan tek tek ceza alıyorlardı. Haksızlığın önüne bir türlü geçilemedi. Sonra halloldu bunlar ama tartışması yıllar yılı sürdü.

Şimdi nasıl çıkacak af? Sen darbeci Cemaat'tensin yat geber! Sen PKK'dansın zıbar kal! Sen ırz düşmanısın beter ol! Sen kaç kişiyi katletmişsin; sana yağlı urgan bile az gelir, lime lime etmeli! deyince nasıl olacak bu iş?! Yine tartışıp duracağız. Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
(AK PARTİ İLE MHP) Türkiye'de Bir af hikâyesi Sürüyor

SEMA ÜNLÜ AİLELERE DESTEK OLUYOR

SEMA ÜNLÜ AİLELERE DESTEK OLUYOR

Sayın Valimizin eşi Sema Ünlü Hanımefendi, toplumun dezavantajlı kesimlerine karşı büyük bir duyarlılık ve sorumluluk içinde yoğun olarak sürdürdüğü programları kapsamında bugün Kurnaz ve Aktaş ailelerini evinde ziyaret etti.

Sema Ünlü’ye ziyaretlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Adem Safa ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Figen Alma da eşlik etti.

Ziyaretlerinde aile fertlerine ihtiyaç ve isteklerini soran ve çocuklara da çeşitli armağanlar veren Hanımefendi, “Devletimiz, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza doğruluk, eşitlik ve objektiflik kriterlerine bağlı kalarak gerekli desteği sağlamaktadır. Iğdır’daki her aileyi komşum olarak görüyorum. Dinimizin, örf ve adetlerimizin gereği olan komşu hakkına sahip çıkmalıyız. Komşularımızın sorunlarından da mutlaka haberdar olmalıyız.

Bu sebeple ziyaretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. Aileler de yapılan bu ziyaretlerden dolayı memnun olduklarını belirterek, Sema Ünlü’ye teşekkür ettiler. Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
SEMA ÜNLÜ AİLELERE DESTEK OLUYOR