Hakkında
Gazeteci Yazar
  • Hobiler: Tüm içerikler
  • İlgi Alanları: Tüm haberler
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir IĞDIR
  • Doğum tarihi 20 May
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

Haber Bülteni Tahir Kavri

Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

Birliğimizi dinimizden, belki bin yıllık tarihimizden, binlerce yıldır birlikte yaşadığımız topraklarımızdan, ortak sevinçlerimizden, kederlerimizden ve gelecek nesillerimizin birlik ve beraberliğine dair hülyalarımızdan alırız. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız bir, devletimiz bir, vatanımız bir, bayrağımız birdir. Biz birliğimizi; kaderimizden alırız.

Birliğimizi; İstiklal Harbimizden, Çanakkale’mizden, Yemen’imizden, Trablus’umuzdan, Kafkaslarımızdan.., Biz Birliğimizi; Anadolu’muzdan alırız. Zeybeğimiz bir, bozlağımız bir, zılgıtımız, yasımız ve ağıtımız birdir. Her birerimizin gönül tınısı birdir ve aynı melodiyi terennüm ederiz. Biz birliğimizi; Seslerimizden alırız.

Aynı ezanda birleşir, aynı oruçta iftarı bekleriz. Ramazanımız da arefemiz de aşura mız da bayramımız da birdir. Biz birliğimizi, dinimizden, imanımızdan alırız. Birimiz Nazımca “Ah” deriz, birimiz Necip Fazılca… Ama ahımız birdir. Ama hepimiz dili birdir. Biz Birliğimizi Sevdalarımızdan alırız.

Milli takım gol atar sevinç çığlığımız dili bir olur. Van Depremi gibi bir doğal afet olur da yardımın fedakarlığın, derdimizin birlik ve beraberliğimizin dili bir olur. Biz birliğimiz sevinçlerimizden kederlerimizden alırız. Birliğimizi Rabbimizden Alırız. Böylesi nihayetsizcesine birlik ve beraberliğimize dair, perçinlenmiş sebepler varken, aramıza ayrılık tohumları ekmeğe çalışanların ahmakane ümitlerine şaşkınlığımız da alaycı tebessümümüz de birdir. Bir olmalıdır. Çünkü biz birliğimizi ezelden beri kardeşliğimize kast ve ihanet eden hainlerle mücadelemizden alırız! Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

Devamını Oku
Ey Türkiye'm Biz Hepimiz Biriz!

HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK BAŞLATMIŞ OLDUĞU BARIŞ PROJESİNE SANATÇI CAMİASI SESSİZ KALMADI

HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK BAŞLATMIŞ OLDUĞU BARIŞ PROJESİNE SANATÇI CAMİASI SESSİZ KALMADI

HER KESİMDEN BARIŞA DESTEK GELİYOR ÜNLÜ KÜRT DENGBEJİ KAZO VE SON DÖNEMLERDE AHMET KAYAYA BENZERLİĞİYLE VE SESİYLE GÜNDEM OLAN SANATCI İSMAİL YILMAZ VE YENİ YILDIZI PARLAYAN HUNERMEND DOĞAN DOĞAN BU İNSANLIK PROJESİNE HEPİMİZ DESTEK OLMALIYIZ DEDİLER.

VE AYRICA DİĞER SANATÇI DOSLARIMIZINDA İSİMLERİNİ YAZIYORUZ SANATÇI EKİN AKTAŞ MEHMET ÖNDÜL HOZAN ŞEMDİN SEYDA PERİNÇEK HOZAN REBER HOZAN EVDO ORHAN ARTAN.

HOZAN DİYAR HOZAN AYDIN HOZAN KAWA CİWAN HECO SAFAR ALİ HASAN YILDIRIM YÖNETMEN CELAL CEYRAN KADRİ ZANA RAHMETLİ YILMAZ GÜNEYİN OĞLU KADİR GÜNEY SİYASETÇİLERDEN ERTUĞRUL (HUKUKÇU MEHMET EMİN ADIYAMAN)

İSMAİL BEŞİKÇİ VE DAHA İSMİNİ YAZAMADIĞIMIZ ÇOK SAYIDA İNSANIMIZ DESTEK OLDULARBU BARIŞ ÇAĞRIMIZA SES OLDULAR ÜLKEMİZE MUTLAKA BARIŞI GETİRMELİYİZ.

ÇAĞRISINDA BULUNDULAR HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK ÇOK İYİ BİR PROJE BAŞLATMIŞTIR HEPİZİN DESTEK OLMASI GEREKİYOR DEDİLER İŞTE PROJENİN METNİ AŞAĞIDA SIRALANDIĞI GİBİDİR HAYIROLMALIYIZ.

Haber Bülteni Tahir Kavri

LÜTFEN FOTOĞRAFI TIKLAYINIZ

Devamını Oku
HKBD BARIŞ BAŞKANI ŞEMSEDDİN BAŞAK BAŞLATMIŞ OLDUĞU BARIŞ PROJESİNE SANATÇI CAMİASI SESSİZ KALMADI

SON DAKİKA - SIFIR NOKTASINDA ÇATIŞMA

SON DAKİKA - SIFIR NOKTASINDA ÇATIŞMA

Suriye Sınırında Çatışma: Çok Yaralı Var. Suriyeli tarafindan, askerlerimize taşlarla saldırdılar. Halen çatışma devam ediyor.

Suriyeliler tarafindan yoğun taş atılarak saldırıda bulunuyorlar. Güvenlik güçlerimiz tarafından havaya uyarı ateşi açılmış, göz yaşarticı gaz bombasıyla müdahalede bulunularak gruplar dağılması için sağlanıyorlar. Ama nafile, halen çatışma devam ediyor.

Haber Bülteni Tahir Kavri

Devamını Oku

Başkan Yaşar Akkuş, Iğdır’ın en başarılı belediye başkanı seçildi görüş bilgi görüşmelerimiz ile yapılan en başarılı belediye başkanı...

  • Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Iğdır ilinde yapılan araştırmamızda en başarılı belediye başkanı yeribi aldı.

    Iğdır ilinde iki ırkının arasında kardeşlik odaklığını ve saha hizmetleri veren ikili ırkın tarafından aldığımız fikir görüş bilgi görüşmelerimiz ile yapılan en başarılı belediye başkanı araştırmamızda HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, kısa bir dönemde yüzde 70.2’lik oranla en başarılı belediye başkanları arasında yerini almiş oldu. Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Başkan Yaşar Akkuş, Iğdır’ın en başarılı belediye başkanı seçildi görüş bilgi görüşmelerimiz ile yapılan en başarılı belediye başkanı...

İLİMİZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İLİMİZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Iğdır Ticaret Odası Olağan Meclis toplantısında gündem İstihdam Seferberliği toplantısı yapıldı.
Iğdır Ticaret Odası Meclis Başkanı Tahir Talay başkanlığında yapılan Meclis toplantısında gündem Cumhurbaşkanı Erdaoğan'ın himayesinde başlatılan İstihdam seferberliği idi.

Üreten istihdam eden ülkemiz refah düzeyine ulaşacağı kaçınılmazdır vurgusu yapıldı.

Meclis Başkanı Tahir Talay, iş dünyasına bu teşvikten yararlanma çağrısı yaparak, tüm bu teşviklere ilişkin tüm detaylara istihdamseferberligi.org adresinden ulaşabileceğini söyledi.
Talay; “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan istihdam seferberliği kampanyasının, iş dünyasına ve girişimcilere çok farklı teşvik sunduğunu, bunların pek çoğunun da tarihi destekler şeklinde olduğunu anımsattı.

Toplantı sonrasında katılımcıların soruları cevaplandı.
Haber Tahir Kavri - Iğdır

Devamını Oku
İLİMİZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

31 Mart Yerel Seçim Sonuçlarıyla İlgili BasınAçıklaması

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 31 Mart günü yapılan yerel seçimler huzur ve sükûnet içinde geçmiştir. Öncelikle seçim süreci boyunca bize destek veren, bizimle sahada koşturan başta tüm teşkilatlarımız, gönüldaşlarımız ve oy veren tüm vatandaşlarımıza, seçim günü seçimin huzur ve güven içinde geçmesine katkıda bulunan güvenlik güçlerimize ve yetkililerimize teşekkür ediyorum.

Yapılan seçim sonucu seçilen Belediye Başkanlarını, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyelerini, Muhtar ve heyetlerini tebrik eder başarılar dilerim.

Türkiye genelinde yeniden farkla birinci parti olmamız ve Gönül Belediyeciliğinin ülke genelinde başarılı olmanın sevincini yaşıyoruz.

İlimizde tüm seçim bölgelerinde iddialı ve yüksek oy almamıza rağmen sonuç itibarıyla istediğimiz kadar Belediye ve İl genel Meclis Üyesi alamamamız elbette teşkilat olarak bizleri üzmüştür. İl ve İlçe teşkilatlarımızla birlikte seçim sonuçlarıyla ilgili gerekli değerlendirmeleri yapıp, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi vatandaşlarımızın verdiği mesajlara göre çalışmalarımızı yapacağız.

Malumunuz olduğu üzere İl Merkezinde Cumhur İttifakı olarak seçimlere girmemiz nedeniyle seçim gününe kadar Cumhur İttifakı adayıyla koordineli bir çalışma sistemi uygulamak suretiyle ayrı partilerin Tüzel kişiliklerinin saygınlığına uygun bir tavır içinde olduk. Ancak İl Merkezinde Cumhur İttifakı nedeniyle adayımızın çekilmesi başta İl Genel Meclisi olmak üzere ilçe ve beldelerin seçim sonuçlarını aleyhimize etkilemiştir.

Seçim süreci boyunca gerçekçi bir temelde ve karşılıklı saygı içinde sürdürülen Cumhur İttifakı çalışmalarımızda, Genel Merkezden gelen tüm yetkililerimize bizim desteğimiz nedeniyle teşekkür ve memnuniyetlerini her daim belirten ittifak ortağımız ve adayının seçimden hemen sonra yapmış olduğu basın açıklamalarında faturayı bize kesmeye çalışmaları ve gerçekçi olmayan ithamları bizi üzmüştür.

Öncellikle MHP Milletvekilinin, açıklamalarında seçim sonuçlarını Anadolu Ajansına teşkilatımızca yanlış verildiği hususu doğru değildir. Teşkilatımız Genel Merkezimizin denetiminde SAS ( Sonuç Alım Sistemi ) programını kullanmakta sadece teşkilatımız tarafından takip edilmektedir. Hiçbir şekilde seçim günü ve sonrasında Anadolu Ajansının yetkilileri ile telefonla ve yüz yüze görüşmemiz olmamıştır. Anadolu Ajansına herhangi bir şekilde tarafımızca veriler aktarılmamıştır. Kaldı ki seçim gecesi gece saat 03:00’ e kadar il başkanı olarak bizzat sonuçlar sistem üzerinden tarafımca takip edilmiştir. Bu süre zarfında da MHP Eski İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Özcan Günsoy’da bize eşlik etmiştir. MHP teşkilatı ve sandık kurulu üyeleri sandık sonuç tutanaklarını büyük oranda almamıştır.

Aday partimizden olmamasına rağmen sandık kurulu üyelerimiz seçim sonuçlarını ciddiyetle takip etmiş %80 oranında sonuç tutanaklarını partiye ulaştırmış ve bu sonuçlar MHP’li yetkililerin huzurunda sisteme işlenmiş ve kendilerinin de takip etmeleri açısından bu tutanaklardan birer suret kendilerine verilmiştir. Bu kadar samimi ve ciddi bir yaklaşıma rağmen itham edilmemiz doğru olmamıştır. Ayrıca sonuçların olumsuz olmasının bize ve tabanımıza mal edilmesi doğru değildir. Biz hiçbir şekilde kendimizi birilerine ispatlama gibi bir davranış içinde olmadık.

Hem propaganda döneminde hem de seçim günü parti disiplinimiz içinde Cumhur İttifakının ruhuna uygun hareket ettik. İttifak adayı İsa Yaşar Tezel’in iyi niyetle gösterdiği gayrete rağmen iki etnik ve mezhep mensubunun yaşadığı ve geçmiş dönemlerde MHP Belediye Yönetiminin toplumdaki olumsuz algısı ile adeta referanduma dönüştürülen bir seçimde bizim katkımızın yüksek olamayacağı bir gerçekti. Aksine bir intibada vermedik.

Sonuçlara yönelik olarak değerlendirme yapılırken bu şekilde kolaycılığa kaçma yerine MHP’nin güçlü olduğu yerlerde, sandığa gitme oranlarına, sandıktan çıkan boş ve bilerek kullanılan geçersiz oylar ile CHP’nın aldığı oyun nerelerden geldiğine bakmak lazım. Bu hususlar ile rakip parti ile arasındaki oy farkı birlikte değerlendirildiğinde gerçek kaybetme nedeni görülecektir.

Gereğini Kamuoyuna saygıyla arz ederim.

​​​​​​​​​ Av. Ahmet TUTULMAZ
​​​​​​​​​ Ak Parti Iğdır İl Başkanı

Haber Tahir Kavri -Iğdır

Devamını Oku
31 Mart Yerel Seçim Sonuçlarıyla İlgili BasınAçıklaması

BAŞKAN ARSLAN, MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

BAŞKAN ARSLAN, MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Garanti Bankası Iğdır Şubesi Müdürü Uygar Yoldaş Güloğlu ve Kobi Uzmanı Suat Bıçakçı, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan'ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Arslan; misafirlerine teşekkür etti.
Ziyaret iyi niyet temennileriyle son buldu. Haber Tahir Kavri

BAŞKAN ARSLAN, MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

YSK SANDIK BAŞLARINA YASAK LEVHASI ASILACAK

Kurum müdürlerinin YSK nın seçim yasasına rağmen memurları ve taşeron işçilere adeta mahalle baskısına dönüştürüp oylarının fotoğrafını çekmeye zorlamalarınıda fayda etmeyeceğini YSK ‘nın aşağıdaki kararı bu baskıyı ve zorlamaları boşa çıkarmıştır.

Cep telefonu, fotoğraf ve film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesinin yasak olduğunu ve cezasının bulunduğunu, bu tür cihazların oy verme işlemi bittikten sonra iade edilmek üzere sandık kuruluna bırakılması gerektiğini belirten levhalar sandık çevresine herkesin göreceği şekilde asılacak. Sandık çevresinde, sandık kurulu başkan ve üyeleri, adaylar, o sandık bölgesinde kayıtlı seçmenler ve görevli müşahitler, bina sorumluları ve çağrı üzerine gelen görevli kolluk güçlerinden başka kimse bulunamayacak.

Siyasi partilerin seçim kurullarına bildirdikleri itiraza yetkili kişilerle temsilciler, seçim kurullarınca önceden kendilerine verilen belgeyle sandık çevresinde bulunabilecekler. Medya mensuplarının sandık çevresinde, sandık başı işlemlerine engel olmamak şartıyla haber amacıyla görüntü ve bilgi elde etmeleri serbest olacak.
Haber Tahir Kavri - Iğdır

Devamını Oku
YSK SANDIK BAŞLARINA YASAK LEVHASI ASILACAK

SEMA ÜNLÜ AİLE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Valimiz Sn. Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Figen Alma ile birlikte ilimizde ikamet eden Şahin, Dağ ve Üstündağ ailelerini evinde ziyaret etti.

Ziyaretlerinde ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Hanımefendi, kendisine aktarılan konuların takipçisi olacağını iletti.

Sema Ünlü, “Devletimiz sıcak elini her zaman yardıma ihtiyacı olan ailelere ve dezavantajlı vatandaşlarımıza uzatıyor.” şeklinde konuştu.
Aileler ise Sema Ünlü’nün ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek teşekkür ettiler.
Ziyaretler, çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını Oku
SEMA ÜNLÜ AİLE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Seni bilen bilir vatan severliğini Güzel insan Allah yolunu açık etsin


Seni bilen bilir vatan severliğini Güzel insan Allah yolunu açık etsin

Meşhur ve Saygın Nakliyet Şirket Sahibi Sn. Gökhan Dalkılıç Bey Tuzluca Şehit Aileleri ve Malul Derneğine yapmış oldukları daimi yardım katkılarından dolayı kendilerine Çanakkale Zaferi 18 Mart Şehitler Özel günde Derneğimiz adına Bir Plaket takdim ettik.

Gökhan Bey daha çok plaketlere layıktır.Kendilerine hayırlı ve uğurlu olsun.Gökhan Bey vatanı milletini bayrağını şehit ve gazileri seven yüce bir şahsiyettir. Dürüst çalışkan saygın cömert ve çok çok yardım sever bir kişiliğe sahiptir.

Bundan dolayı kendilerini derneğimizin ONURSAL ÜYESİ oy birliği ile yaptık.Hayatında başarılar dileriz. Haber Tahir Kavri -Iğdır

Devamını Oku
Seni bilen bilir vatan severliğini Güzel insan Allah yolunu açık etsin