Hakkında
Gazeteci Yazar
  • Hobiler: Tüm içerikler
  • İlgi Alanları: Tüm haberler
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir IĞDIR
  • Doğum tarihi 20 May
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

“10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlama mesaji

Haber Almanın Ve Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından şeffaf, tarafsız ve ilkeli Olanı biteni doğru bir şekilde vatandaşlarımıza aktarılmasında, görev üstlenmiş Olan kahraman ve fedakar Basınımız çok önemli kurumlarımızdan biridir.

Ülkemizin her köşesinde dürüst ilkeli, özverili ve olağanüstü çabaları ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak Amacı ile Gece, Gündüz demeden vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde düşünce hürriyeti ile hak ve adaletin sağlanmasında çok etkili bir araç olan.

Toplumsal bilinci, kamu yararını ve ülke Menfaatini gözeterek, zorlu çalışma koşullarında. Kendi Öz Şahsi menfaatlerini gözetmeden, fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.
AK Parti İl Genel Meclis Üyesi 1. Sıra Başkan Vekili; Mahmut Yusufoğlu

Devamını Oku
Tahir Kavri

Iğdır Emniyet Müdürü Sn.Hüseyin Göllüce Beyi Tuzluca Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği olarak ziyaret ettik.Ziyarette Bşk.Halis Türkan Bşk. Yrd. Kenan Çimen üyeler Gökhan Bey ve Abduhrahman Bey bulundu.Sn. Müdürümüz çok güzel yüzle bizleri karşıladı ve ikramda bulundu.Kapıya kadar uğurladı.Sn
Müdürümüze bu teveccühünden dolayı çok çok teşekkür ederiz.Müdürümüzün makamında şehitler köşesi vardır. Müdürümüz şehit ve gazilere gereken önemi vermektedir.Cenabı Allah polis ve askerlerimizi sağ ve selamet etsin.Asker ve polisimizi çok çok seviyoruz
Onlara selam ve sevgiler olsun.

Devamını Oku
Tahir Kavri

VALİMİZ AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

Valimiz Sn. Enver Ünlü; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret etti.
İl Müdürü Adem Safa tarafından karşılanan Valimiz, bürolarda görevli personelle selamlaştıktan sonra Safa’nın makamına geçerek koruyucu aile, sosyal ve ekonomik destek ve engelli vatandaşlarımıza verilen hizmetler hakkında detaylı brifing aldı.
Valimiz, sosyal devlet olmanın temel amaçlarından birinin de vatandaşlarımızın insanca yaşamasını sağlamak olduğunu belirterek, Safa’ya çalışmalarında başarılar diledi.

Devamını Oku
Tahir Kavri

Yoksulun elektrik faturasını devlet ödeyecek

Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak.

Seçimler yaklaşırken vatandaşın cebini ilgilendiren açıklamalarda da art arda geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı’nda bir dizi önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 KiloWatt saate kadar elektrik tüketimini devletin üstleneceğini söyledi.

Erdoğan, “Yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak.” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Tahir Kavri

IĞDIR UMKE SARIKAMIŞ`tan DÖNDÜ

Etkinliğe Iğdır İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)’nden 5 personelimiz katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde ve Türkiye Dağcılık Federasyonunun organizasyonunda, 90 bin askerimizin donarak şehit düştüğü Sarıkamış`taki Allahuekber dağının zirvesine yapılan tırmanışlarla anılan şehitlerimiz için 04 Ocak 2019 tarihinde Türkiye’nin 81 ilinden Sarıkamış’a gelerek kendileri için önceden belirlenmiş olan yerlere kamp kuran ekipler, geceyi çadırlarda geçirdikten sonra 05 Ocak 2019 tarihinde organize edilen yaklaşık 14 Km "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" nü gerçekleştirdi. Binlerce gencin katılımıyla, gerçekleştirilen yürüyüşe, İlimizi temsilen Iğdır UMKE Ekibinden, UMKE İl Birim Sorumlusu ATT Gökhan ÜMİT; Hemşire Hasret DEMİREL, ATT Ömer Faruk AVİNA, Sağlık Memuru Cafer SARDOĞAN, Paramedik Emre YILMAZ ‘ın da görev aldığı 5 kişilik ekip katıldı. Etkinliği başarı ile tamamlayan IĞDIR UMKE Ekibi İlimize döndü.

Devamını Oku
Tahir Kavri

Çocuk İstismarcısı Yakalandı


14.12.2018 günü Iğdır İl Emniyet Müdürlüğüne intikal eden Özgür Mahallesi’nde bulunan metruk binada meydana gelen “Çocuğun Cinsel İstismarı-Tehdit-Özel Hayatın Gizliliğini İhlal-Şantaj-Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme Veya Ele Geçirme- Müstehcenlik” olayında mağdur (E.H.) isimli şahsın istismar edilmesi ve istismar anının video ile kayıt altına alınması olayına ilişkin yapılan çalışmalarda sonuç alındı.

 Mağdur (E.H.) isimli şahsa istismarda bulunan ve olayın emniyete intikal ettiği tarihte askerde olan şüpheli (O.T.) isimli şahsın izinli olarak Iğdır iline geldiği bilgisinin edinilmesi üzerine, şüpheli (O.T.) isimli şahıs 02.01.2019 günü yakalanarak ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Devamını Oku
Tahir Kavri

Hayvan Hırsızları Yakayı Ele Verdi


03.01.2019 günü Iğdır Merkez Karaağaç Mahallesi’nde meydana gelen “BÜYÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI” olayına ilişkin Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince olay yeri adresi ve çevresinde yapılan çalışmalar neticesinde; yaklaşık değeri 17.000 TL olan iki adet büyükbaş hayvan bulunarak sahibine teslim edildi.

Hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen şüpheli (İ.A.) ve suç sürüklenen çocuk (Ö.S.) 04.01.2019 günü Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildiler.

Devamını Oku
Tahir Kavri

VALİMİZİN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Değerli mesai arkadaşlarım;

Bilindiği üzere, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden, devletimizi temsil sıfatıyla halkın taleplerini ve ihtiyaçlarını tespit edip, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapan mülki idare amirlerimiz, yurdumuzun dört bir köşesinde gece gündüz demeden devletine ve milletine hizmet etmeye devam etmektedir.

Büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yapan mülki idare amirlerimiz, bu önemli görevi icra ederken, devletimizin varlığını, gücünü, otoritesini ve şefkatini temsil etmekle beraber, vatandaşlarımız arasındaki sevgi ve güven bağlarını da güçlendirmektedir.

Bu vesileyle, görevleri başında bulunan tüm mülki idare amirlerimizin, emekli olan meslektaşlarımızın 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, başta Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safıtürk, Vali Recep Yazıcıoğlu olmak üzere ebediyete intikal eden bütün idarecilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.
Enver ÜNLÜ
Iğdır Valisi

Devamını Oku
Tahir Kavri

SEMA ÜNLÜ OKUMA-YAZMA VE DİKİŞ-NAKIŞ KURSLARINI ZİYARET ETTİ

Valimiz Sn. Enver Ünlü'nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulunda düzenlediği okuma-yazma ve dikiş-nakış kurslarını ziyaret etti.
Hanımefendi, kurs ziyaretlerinde yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Tahir Kavri

IĞDIR'DA ZOR SEÇİM OLACAK

Belediye seçimlerine doğru giderken partilerin adaylarının büyük çoğunluğu belli olmaya başladı.

Ak Parti; Adil Aşırım; Vatandaş Ak Partinin aday belirlemesinden samimi olduğunu dile getirmektedir. Önemli olan koltuk sevdası değil, millet sevdasıdır'. Millet kazanıyorsa bizim koltuğumuzun önemi yoktur.

MHP; Isa Yaşar Tezel; Şahıs olarak fazla tanınmamakta gazetecilik kimliği ile Iğdıra'da faaliyet göstermektedir. Sosyal alanda vatandaşın tanıyamadığı toplumla fazla haşır neşir olmayan bugüne kadar Iğdırın sorunları veya çözümleri noktasında yerel basında kendisinden hiç söz ettirmeyen birisi olarak değerlendirilmektedir. Halkı kucaklayacağına, çözümler üreteceğine, herkesin belediye başkanı olacağına toplumu inandırmalıdır. Yaptığı sosyal paylaşımında kürtleri ayrım gayrım yönde içeriklerde paylaşmakla bu işin olmayacağını kendisi bilmelidir ve ortadadır.

Şuan seçmenin gözünde Adil Aşırım biraz fazla ağır basmaktadır. Fakat vatandaşın çoğunluğunun henüz hangi partiye oy vereceği netleşmemiş görünmektedir.
Haber Tahir Kavri

Devamını Oku
Tahir Kavri