Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

AÇLIK SINIRI 2.593TL OLDU.

TEK-İŞ SENDİKASI

Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.593,TL, yoksulluk sınırı ise 8.436TL olarak belirlendi.

Aralık ayında Kasım ayına göre gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde %4.09 ’luk bir artış yaşandı
Ayçiçeği yağı bir ay içerisinde yüzde 5 arttı.3 Aralık 2020’de 5 litresi 61 TL olan yağın fiyatı 7 Ocak’ta yüzde 4,09 yükselerek 63,5 lira oldu.

Aralık 2020'de en yüksek fiyat artışı yüzde 47,92 ile patlıcanda gerçekleşirken, en çok ucuzlayan ürün yüzde 13,09 ile portakal oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu Aralık ayına ilişkin tüketici fiyatlarını açıkladı. Buna göre patlıcanın fiyatı artarken portakalın fiyatı düşüş gösterdi.
Tüketici fiyatları bazında Aralık 2020'de en yüksek fiyat artışı yüzde 47,92 ile patlıcanda gerçekleşirken, en çok ucuzlayan ürün yüzde 13,09 ile portakal oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, geçen ay patlıcandaki fiyat artışını yüzde 25,62 salatalık, yüzde 18,88 ile beyaz lahana izledi.

Aralık 2020'de fiyatı en çok artış gösteren diğer ürünler arasında yüzde 17,36 ile yeşil soğan, yüzde 16,67 ile nar ve kabak, yüzde 14,05 ile ıspanak yer aldı.
Geçen ay en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 13,09 ile portakalda gerçekleşti. Bunu yüzde 11,64 ile kadın kazağı, yüzde 10,81 ile limon, yüzde 8,31 ile çocuk spor kazağı, yüzde 7,27 kadın botu ile izledi.

Aralık ayında Kasım ayına göre ısınma madde fiyatlarında ortalama yüzde 0,44’lük bir artış gözlenirken; Aralık ayında Kasım ayına göre barınma madde fiyatlarında yüzde 0,8’lik bir artış oldu.
Kişisel temizlik ve bakım madde fiyatlarında yüzde 0,45’lik bir artış gözlendi.

Aralık ayı enflasyonun açıklanmasıyla birlikte bu ay kiralara yapılacak artış oranı belli oldu. Kasım ayında enflasyon yüzde 14.06 olarak gerçekleşti. Böylece kiralara yapılacak artış oranı yüzde 12 oldu.

Devamını Oku
AÇLIK SINIRI 2.593TL OLDU.

Tek iş sendikası

www.tekissendikasi.org

Tek iş sendikası

www.tekissendikasi.org

 

#Tekişsendikasi#Turizm #İşçileri #Sendikası 

#Tek  #İş #Sendikası 

Tek iş sendikası

TEK İŞ SENDIKASIN'DAN İSTANBUL MİLLETVEKİLİ AV.TURAN AYDOĞANA ZİYÂRET

TEK-İŞ SENDİKASI

Konaklama ve eğlence yerleri işkolunda faaliyet gösteren TEK-İŞ SENDİKAMIZ adına Genel Bşk.Yrd.Ahmet Daldal ve Kasım CANLI ile İstanbul Milletvekili Av. Turan AYDOĞAN ile işçi sorunlarını ve gündemi değerlendirdik.2020 yılında çalışmalarına başlayan sendikamız #Güçlü #İşçi #Güçlü #Mücadele yolunda Faliyetine devam etmektedir. #İşEkmekÖzgürlük TEK İŞ SENDIKASINDAN İSTANBUL MİLLETVEKİLİ AYDOĞANA ZİYÂRET

 

Devamını Oku

TURİZM İŞÇİLER KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

Mevsimlik turizm işçileri 2021'e kadar işsiz

istifa et Baskıları devam ediyor.

700bin Turizm işçisi işsiz önümüz kış
gelir yok,iş yok. Üzerine birde covid19 salgını ile mücadele ediyoruz. Bu işçiler ne yiyecek, ne içecek. 700bin Turizm işçisi görmezden gelinemez.

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler var.
İşçiye başının çaresine bak denilmekte.
İş yok gelir yok faturalar ödenmez hale geldi. Kısaca işçi'nin cebinde ekmek alacak parası yok.

Ekmek askıda
İşçi askıda
Turizm işçileri küskün turizm işçileri dargın, somut adımlar atılmalı milyonları bulan gecici işçi sorunu kanayan bu yara bir an önce sarılmalı çözümlenmelidir.

Devamını Oku
TURİZM İŞÇİLER KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR TURİZM İŞÇİLER KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

TURİZM İŞÇİLERİNE İSTİFA ET BASKISI ARTTI

TURİZM IŞÇILERINE İSTİFA ET BASKISI ARTTI

Turizm işletmecilerinin, sezon sonunun gelmesi nedeniyle işçilere istifa etmeleri konusunda baskı yapılıyor.Tam sezon bitip işletmeler kapanırken, işe, ücrete ihtiyacı devam eden işçilerin kendilerinin istifa ettikleri beyanı, hayatın olağan akışına aykırıdır. https://t.co/tXV5Ut3XjX

 

#Turizm #İşçileri #Tek #iş #Sendikası

Devamını Oku
TURİZM İŞÇİLERİNE İSTİFA ET BASKISI ARTTI

TURİZM İŞÇİLER KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

http://tekissendikasi.org/Otel.jpg

Her yıl aynı sorunla boğuşan turizm emekçileri artık kalıcı çözüm istiyor. turizmin 12 aya yayılmasının ve çeşitlendirilmesi istiyoruz..
#Turizmİşcileri12AyÇalışmakİstiyor.

TURİZM İŞÇİLER KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR