Hakkında
Yazıyor.......
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir Ankara
  • Doğum tarihi 24 August
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

ULUSLARARASI OPERASYON

Haber Global'de Hacı Yakışıklı Sedat Peker'in videolarında bahse konu olan Sadat'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Yakışıklı Sadat'tan ilk bahseden Pentagon'un adamı Michel Rubin'dir.

Tek kelime türkçe bilmez türkçe twit atar. 

işte bu uluslararası operasyondur! Dedi. Sosyal medyada gündem oldu. 

#sadat #sedatpeker 

KURTULMUŞTQN DÜNYA’YA VENEZUELA ÇAĞRISI

Numan Kurtulmuş; Venezüella'yı bir iç savaşa sürüklemek isteyenler, halkın demokratik tercihlerine saygı  duymalıdır. 

Demokrasi ve uluslararası hukuk vurgusu yapanların, bu darbe girişimi karşısındaki tutumları düşündürücüdür. 

Türkiye demokrasinin, halkın iradesiyle seçilmiş yöneticilerin ve Venezüella halkının yanındadır. Tüm dünya ülkelerini, Venezüella halkının demokratik iradesine saygılı olmaya davet ediyoruz. #Venezuela 

Devamını Oku
KURTULMUŞTQN DÜNYA’YA VENEZUELA ÇAĞRISI

ABD DESTEKLİ VENEZUELA YA DARBE

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi bankamatik ve market kuyruklarına girip, evlerine döndükten sonra balkondan tankları alkışlayıp, 16 Temmuz sabahı olanlara tiyatro diyenler #Venezuela’da Darbe girişimindeki manzara aynı ABD tarafından gönderilen “Paralı askerler” Kolombiya sınırından geçerek Venezuela’ya giriş yaptığı bilgisi geliyor, sayılarının 5 bin  

 ABD DESTEKLİ VENEZUELA YA DARBE  ABD DESTEKLİ VENEZUELA YA DARBE

ABD’li Büyükelçi Adayından Türkiye’ye Tehdit!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye Büyükelçiliğine aday gösterdiği David Michael Satterfield, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinin adaylık oturumunda soruları yanıtladı. “Türkiye yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir! 

ABD-Türkiye ilişkilerinin zorlu bir dönemden geçtiğini söyleyen Satterfield, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi almasına ilişkin, ''Türkiye, F-35 programına katılımını büyük riske atıyor ve yaptırımlarla karşı karşıya.'' değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin kritik bir NATO üyesi olarak bir seçim yapması gerektiğini belirten Satterfield, "Onaylanırsam, Türkiye'ye doğru stratejik kararı vermesi için baskı yapacağım." ifadesini kullandı.

Satterfield, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alınması durumunda ABD'nin Türkiye'ye Patriot füze savunma sistemi satışı da yapmayacağını kaydetti.

SATTERFİELD'DAN "SÜRECİ İZLİYORUZ" YORUMU

Türkiye'deki yerel seçimlere ilişkin de açıklamada bulunan Satterfield, ''Türkiye demokratik bir ülke ve biz bu şeffaf sürece herkes tarafından tamamen saygı gösterilmesini istiyoruz ve bu şekilde sandığa gidenlerin iradesi de tanınmış olur. Süreci yakından izliyeceğiz.'' dedi.

Halen ABD Dışişleri Bakanlığında Yakın Doğu İlişkilerinden sorumlu müsteşar olarak görev yapan Satterfield, Ankara Büyükelçisi olabilmesi için Senatoda yapılacak oylamayı bekliyor.

SATTERFİELD KİMDİR?

Satterfield, ABD Dışişleri Bakanlığının en kıdemli kariyer diplomatlarından biri olarak öne çıkıyor.

1980 yılından beri özellikle Orta Doğu'da birçok farklı görevde bulunan Satterfield, 1954 yılında doğdu.

Hali hazırda ABD Dışişleri Bakanlığında Yakın Doğu İlişkilerinden sorumlu müsteşar olarak görev yapan Satterfield, Türkiye, Rusya ve İran arasındaki Astana sürecine ABD'nin gözlemcisi olarak katıldı.

Satterfield, eski Başkan Barack Obama döneminde ise Sina Yarımadası'nda barışı korumakla yükümlü "Çok Uluslu Güç ve Gözlemciler"in genel direktörü olarak görev yaptı. Satterfield, yine Obama döneminde 2013-2014 yıllarında Mısır'da geçici maslahatgüzar olarak bulundu.

George W. Bush döneminin Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın Irak'tan sorumlu kıdemli danışmanı olarak görev yapan Satterfield, Lübnan, Suriye, Tunus, Suudi Arabistan Büyükelçiliklerinde de farklı birçok görevde yer aldı.

2017'de göreve başlayan Trump yönetimi, aynı yıl içinde Türkiye Büyükelçisi John Bass'ı Afganistan Büyükelçisi olarak atamış, Bass'tan sonra Türkiye'ye büyükelçi ataması yapılmamıştı.

Devamını Oku
ABD’li Büyükelçi Adayından Türkiye’ye Tehdit!

CAN BARTU HAYATINI KAYBETTİ

Türk futbolunun efsanesi, Fenerbahçeli #CanBartu ‘ya Allah’tan rahmet, ailesine ve Fenerbahçe camiasına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun #Fenerbahçe

CAN BARTU HAYATINI KAYBETTİ

MENDERES TÜREL’E İFTİRA

İspatlayamazsanız müfterisiniz. 

31 Mart yerel seçimlerde Antalya’da malumunuz Chp’li aday başkan oldu eski büyük şehir başkanı Menderes Türel hakkında çeşitli ithamları var. 

Menderes Türel Twitter sayfasından 

İspatlayamazsanız müfterisiniz. diyerek kamuoyuyla paylaştığı o metni bende sizinle paylaşıyorum 

MENDERES TÜREL’E İFTİRA

BURKİNA FASO TÜRKİYE DE

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Burkina Faso ile Savunma Sanayii İşbirliği Antlaşması imzaladık. Ülkelerimiz arasındaki savunma Sanayii işbirliğini artıracağız.

BURKİNA FASO TÜRKİYE DE BURKİNA FASO TÜRKİYE DE BURKİNA FASO TÜRKİYE DE

BÜYÜKÇEKMECE VAKASI

Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerini etkilemek amacıyla usulsüz seçmen kaydı yapıldı. Peki, bu usulsüz seçmen kaydı nasıl yapıldı? 

Büyükçekmece Belediyesi’nde çalışan bir işçi geçici görevle Nüfus Müdürlüğü’nde görevlendirilmiş. Bu kişi 17 Ocak’a kadar 7482 kişilik, şüphe oluşturacak şekilde usulsüz kayıt yapıyor." 

Devamını Oku
BÜYÜKÇEKMECE VAKASI

KAŞIKÇIYA AİT YETERLİ KANITLAR VAR!

Kaşıkçı soruşturmasında kanalizasyon detayı2 Ekim'de Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan ve öldürüldüğü düşünülen gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili detaylar belli oluyor. Türk polisinin kanalizasyon şebekesinde yaptığı aramada cinayete ilişkin 'yeterli adli delile' ulaştığı iddia ediliyor. 

Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Levent'te bulunan Suudi Arabistan Başkonsolosluk binasına girdikten sonra, kendisinden bir daha haber alınamamasına ilişkin yeni deliller bir bir ortaya çıkıyor.

Middle East Eye Genel Yayın Yönetmeni David Hearst, Cemal Kaşıkçı soruşturmasında Türk güvenlik güçleri ve istihbaratının elinde önemli delillerin olduğunu yazdı. 

Kanalizasyondan delil elde edildi

David Hearst, kanalizasyon aramalarında önemli delillere ulaşıldığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

  • "Kaşıkçı'nın nasıl öldürüldüğünü açıklayan kaynak, polis müfettişlerinin, binaya bağlı kanalizasyon şebekesinin aramalarından yeterince adli delile sahip olduklarından emin olduklarını söyledi"

'Kanıtlar arasında video' iddiası

David Hearst'a bilgi veren başka Türk kaynaklar ise, istihbaratın elinde cinayete ilişkin video ve ses kaydığının olduğunu belirtti.

Kilit nokta 'Apple Watch'

Güvenlik kaynaklarına göre, Kaşıkçı başkonsolosluğa girmeden önce telefonunu nişanlısı Hatice Cengiz'e verdi ancak kolundaki Apple Watch, telefonuna senkronize haldeydi. Bu durumunun Cemal Kaşıkçı'nın konumu ve kalp atışlarına ilişkin detaylar hakkında yeterli kanıt sunmasını sağlayabilir.

Adli delil neden önemli?

Türkiye, Viyana Sözleşmesi'nin 31. maddesinin verdiği hak olan, 'konsoloslukta arama yapmak' için Suudi Arabistan'a müracaat verdi. Suudi Arabistan buna yeşil ışık yaksa da, henüz arama faaliyetleri için gerekli izni sağlamadı.

Suudi Arabistan arama izni vermese dahi, Türkiye'nin Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeterli delil elde etmesi halinde, Viyana Sözleşmesinin 41. maddesini harekete geçirme hakkı doğabiliyor.

  • 41. madde ne hakkı tanıyor?
  • Suç şüphesini elde edilmesi durumunda, Türk adli makamları, başta Suudi Arabistan Başkonsolosu olmak üzere, bütün konsolosluk memurları hakkında gözaltı ve tutuklama kararı çıkarma hakkına sahip oluyor.
Devamını Oku
KAŞIKÇIYA AİT YETERLİ KANITLAR VAR!

3. Havalimanı’na Metro Adım Adım Yaklaşıyor...

29 Ekim'de ilk etabının açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşımı sağlayacak metronun inşaatında tüm zamanların ilerleme rekoru kırıldı. Kazı işlemleri Günlük 50 metreyi bulurken, metronun açılması ile birlikte Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı arası 25 dakikaya inecek. 25 dakikada havalimanında olacak

Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı hattı tamamlandığında yolculuk süresi 25 dakika olacak.

29 Ekim'de açılacak

Dünyanın en büyük havalimanı olarak da bilinenİstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk etabının 29 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle açılması planlanıyor.Yeni havaliminanına Atatürk Havalimanı'ndan taşınma işlemi ise devam ediyor. #3Havalimanı #İstanbul 

Devamını Oku
3. Havalimanı’na Metro Adım Adım Yaklaşıyor...