Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

BİST'İN %10'U KATAR'A DEVREDİLDİ

BİST'İN %10'U KATAR'A DEVREDİLDİ

Katar emiri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde imzalanan anlaşmaya göre, Borsa İstanbul'un %10'luk hissesi, Katar Devleti’nin yatırım fonu olan QIA’ya devredildi. Borsa İstanbul'un %80.6'lık kısmını, Türkiye Varlık Fonu elinde bulundurmaya devam edecek.

İmzalanan Anlaşmayla sonrası, Borsa İstanbul'a daha fazla yabancı yatırımcı çekilmesi bekleniyor.

Devamını Oku
BİST'İN %10'U KATAR'A DEVREDİLDİ

ARINÇ AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİRİLMEMELİ

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bulunan onlarca kuruldan biri olan ve çokta fazla bir bağlayıcılığı bulunmayan YİK üyesi.

Yaptığı açıklamalardan sonra, bu kuruldan istifa etmesi isabetli olur ancak Ak Parti üyeliğinden istifa etmesi hususunda aynı fikire sahip değilim...

Bülent Arınç gibi uzun yılların tecrübesine sahip ve söylemleriyle sürekli gündem oluşturmayı başaran bir siyasetçinin, Ak Parti karşısında siyaset yapması, Ak Parti açısından olumlu bir sonuç getirmez.

Arınç'ın karşı bloğa geçerek muhalefet yapması, Gül, Babacan ve Davutoğlu' muhalefetinden daha çok etkili olur.

Bu yüzden YİK üyeliğinden istifa etmesi ne kadar doğru ise
Ak Parti'den istifa ettirilmeyip,
Ak Parti karşıtı muhalefet yapma imkanı verilmemesi de o kadar doğrudur.

Bana göre, sürekli aykırı çıkışlarıyla gündem haline gelen Bülent Arınç konusunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugüne kadar sabırlı davranmasının altında yatan neden de budur.

En azından 2023 seçimlerine kadar Arınç için düşünülebilecek olan en mantıklı sonuç, karşı bloğa geçmesinin önünü açmaktansa, içeride pasif bir görevde tuttulması olacaktır.

Devamını Oku

VAKİT TÜRKİYE VAKTİ

Türkiye gibi demografik yapısının çesitli olduğu çok uluslu bir ülkede, dar bir ideolojik kalıp içerisine girilerek, iktidar olmak veya iktidar da kalmak mümkün değil.

Ak Parti, bu gerçeğin ayırdında, tüm Türkiye'ye hitap edebilen bir parti olarak yola çıktı. Bu anlayışla yıllarca başarılı bir yönetim, idare performansı ortaya koydu.

Herkese, 783 bin kilometre karenin her metre karesine el uzatıp kuşatınca, Ak Parti milletin iradesi kavramı, ortaya çıktı.

Türkiye'nin 2013'den sonraki ulusal ve küresel alanlarda yasadığı sorun ve sıkıntılar, merkez parti konumunda bulunan Ak Parti'yi, Milliyetçilik ideolojisine bürünmeye ve bu çerçevede geliştirilen politikalarla yaşanılan süreci aşma yolunu izlemek, mecburiyetinde bıraktı.

Milliyetçi politikalarla;

Devletin hücrelerine sızan ajanların tasfiyesi, Sınır ötesine yapılan askeri harekatlarla dağıtılan küresel kuşatma, kararlılıkla yürütülen mücadeleyle bitirilme noktasına getirilen terör ve prangalarından kurtarılmış büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaası, sağlandı.

Yaşanılan bu mücadele süreci, artık geride kaldı.

Ve bu süreç, ülke ve millet olarak elde edilen kazanımlarla beraber, kuruluş felsefesine zıt olarak dar bir ideolojik kalıba girmek mecburiyetinde kalan ve daha çok aşırı sağa kaymaya başlayan Ak Parti adına, büyük bir yıpranışı da beraberinde getirdi.

Bu yıpranışı tamir etmek ve iktidarı koruyabilmek de, Ak Parti'nin yeniden kuruluş ilkelerine ve kendi ideolojik doktrinlerine yönelmesiyle mümkün.

Ak Parti, önümüzdeki süreçte yeniden Merkeze doğru yönelmeli, özüne dönmeli, tüm Türkiye'nin partisi olarak çıktığı yolda, her iki vatandaşın birinin oyunu alma başarısı gösterdiği gerçeğini yeniden hatırlamalı, bu yönde ilerlemeli.

Vakit, Aynı yolu yeniden yürümenin, vaktidir.

Vakit, Türkiye vaktidir.

Devamını Oku
VAKİT TÜRKİYE VAKTİ

ERDOĞAN'DAN TRUMP'A TEŞEKKÜR MESAJI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BAŞKANI DONALD TRUMP'A BİR TEŞEKKÜR MESAJI GÖNDERDİ

"Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi kararlı vizyon için teşekkür ederim."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BAŞKANI DONALD TRUMP'A BİR TEŞEKKÜR MESAJI GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a gönderdiği mesajında: ""Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim. Ülkelerimiz arasındaki tarihi dostluk, ortaklık ve müttefiklik ilişkilerinin bu güçlü zemin üzerinde daha da ilerletilmesi karşılıklı çıkarlarımızın bir gereği olup, Türkiye olarak önümüzdeki dönemde de bu yönde her türlü çabayı sarf edeceğimizden emin olmanızı isterim. Bu vesileyle, her zamanki sıcak dostluğunuz için bir kez daha içtenlikle teşekkür eder, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletirim." ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
ERDOĞAN'DAN TRUMP'A TEŞEKKÜR MESAJI

YARININ TÜRKİYESİ

Türkiye Rüştünü İspat Etti. Küresel Bir Buhranda Bile, Ardı Ardına Dev Projelerin Temellerini Attı, Açılışlarını Yaptı.

Türkiye'nin Son 18 Yılda Her Alanda Tamamladığı Alt Yapısı, Güçlü Jeopolitik Konumunu Daha da Değerli Hale Getirdi. Artık, Türkiye'nin Yeni Bir Üretim Merkezi Olması Hayal Değil ve Çok Yakın.

Arz Merkezlerinin Çeşitlendiği ve Küresel Sermayenin El Değiştirdiği Bir Geçiş Süreci Sonunda Türkiye'nin Dünya'nın En Stratejik Bölgesinde Her Şeyiyle Hazır Bir Üretim Merkezi Olmaya En Büyük Aday.

Virüs Her Yönüyle Büyük Resmi Tüm Dünya'ya Gösterdi.

Yarının Türkiye'si;
Asya, Afrika ve Avrupa'nın Orta Noktasında, Her Alanda Tamamlanmış Modern Bir Alt Yapıya Sahip Yeni Bir Üretim Merkezi...

Ülkemize, Gücümüze, Potansiyelimize, Ordumuza, Jeopolitik Konumumuza, 18 Yılda Baştan Sona Her Alanda Yenilenen Alt Yapımıza Güvenelim. Bu Tünelin Sonunda Türkiye, Asya, Afrika ve Avrupa'nın Ortasında Dünya'nın Yeni Üretim Merkezlerinden Biri Haline Gelecek.

•Güçlü Ordu
•Güçlü Ekonomi
•Güçlü Sağlık Alt Yapısı •Güçlü Ulaşım Alt Yapısı •Güçlü Jeopolitik Konum •Güçlü Dinamik Nüfus •Güçlü ve İstikrarlı Yönetim

. . .

Yeni Düzende Güçlü Türkiye.

Virüs Sonrası Türkiye'nin Yeni Düzendeki Küresel İmajı: "Doğu ve Batı Arasında Her Alanda Alt Yapısı Hazır Bir Üretim ve Bir Çekim Merkezi"

 

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Joe Biden seçilirse, 4 farklı ABD Başkanı ile çalışmış olacak

George W. Bush 2001-2009

Barack Obama 2009-2016

Donald Trump 2016-2020

Joe Biden 2020 -

Yusuf Özdemir

ALBAYRAK: FAİZİ ARTIRIRSAK DOLAR DÜŞER ANCAK İTHALAT ARTAR ÜRETİM VE İSTİHDAM AZALIR

Hafta başı Ak Parti Milletvekilleri ile biraraya gelerek, Küresel ve Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeler üzerine bir sunum gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, istenirse faizi artırarak doları düşürebileceklerini ancak bunun üretim ve istihdama olumsuz etki edeceğini söyledi.

“BİZ DOLARLA UĞRAŞMIYORUZ”

Albayrak sunumda kurdaki duruma ilişkin şunları söyledi: “Dövizdeki artışın birçok sebebi var. Dünyadaki belirsizlikler, ABD seçimleri, pandemi, ülkeler arasındaki sıkıntılar. Hepsi dövizin yükselmesine neden oluyor. Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz, döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil.”

“İTHALAT YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR"

“Faizi artırmanın da eksileri var, artıları var. Faiz yükselirse, üretim düşer istihdam azalır. Bizim buradaki amacımız ithalatı azaltmak, üretimi artırmak. İthalat uyuşturucu gibi, ilk kullandığında kendini iyi hissedersin ama bu seni yavaş yavaş öldürür. O nedenle bizim hedefimiz öncelikle ithalatı azaltmaktır. Dövizde yaşanan hareketliliğinin birkaç ay içinde bir dengeye oturmasını bekliyoruz.”

Devamını Oku
ALBAYRAK: FAİZİ ARTIRIRSAK DOLAR DÜŞER ANCAK İTHALAT ARTAR ÜRETİM VE İSTİHDAM AZALIR

MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞINA NACİ AĞBAL ATANDI

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevden alınan TCMB (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) Başkanı Murat Uysal'ın yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı. Naci Ağbal Merkez Bankası'nın yeni Başkanı oldu.

MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞINA NACİ AĞBAL ATANDI

TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE DÖNEMİ DEVAM EDECEK

JOE BİDEN TÜRKİYESİZ BİR ORTADOĞU PLANININ BAŞARILI OLAMAYACAĞINI DA ERDOĞAN'IN BAŞINDA OLDUĞU TÜRKİYE'YE RAĞMEN BU PLANLARIN UYGULAMAYA KONULAMAYACAĞINI DA BİLİYOR

Tüm dünya, 3 Kasım 2020'de Amerika'da yapılan ancak henüz sonuçlanamayan başkanlık seçimlerine kilitlenmiş durumda. Her ne kadar bir ülkenin başkanlık seçiminin dünya için önem arz etmesi normal gibi görünmese de soğuk savaş sonrası dünyada bir hegemonya kuran ve dünya jandarmalığını yürüten Amerika'nın başkanlık seçimleri olunca iş değişiyor. Çünkü seçilecek olan başkanın yürüteceği dış politika diğer dünya devletlerini buna göre pozisyon almaya itiyor.

Küresel denklemi işte bu kadar etkileyen bir seçim sonrası, Joe Biden'ın Amerika'nın yeni başkanı olması durumunda Türkiye ile Amerika'nın ilişkisinin nasıl olacağıysa en çok merak edilen konu.

Joe Biden'ın, Amerika'nın Ortadoğu'daki politikalarını hayata geçirmek için "Türkiye'nin Bölgede artan etkinliğini Sonlandırmak, Akdeniz'den, Suriye'den, Irak'tan ve Libya'dan çıkarmak üzere öncelikli mesailerinin Türkiye'deki muhalefeti destekleyerek seçimle Erdoğan'ı devirmek olacağını açıkça beyan etmesi, yeni dönemde de Türkiye'nin mücadele döneminin devam edeceğine işaret ediyor.

Türkiye ise mücadeleye alışkın...

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Amerika ile ekonomik yaptırımlara kadar varan olumsuz birçok ilişki yaşadı. Hem askeri hem de ekonomik olarak Amerika ile mücadele edebilmeyi, nasıl pozisyon alacağını tecrübe etti.

Her ne kadar Erdoğan ile Trump'ın ikili ilişkilerinin iyi olduğu görünse de aynı Trump başkanlığındaki Amerika döneminde Türkiye - Amerika ilişkileri en zor dönemlerini yaşadı. Bu dönemde çözüme kavuştuğu sanılan S400 meselesi, Suriye'nin kuzeyi ve mukabilinde işaret edilen ekonomik yaptırımlar hala çözüme kavuşturulmuş değil.

Bu sebeple Amerika'nın Başkanı Donald Trump olmuş Joe Biden olmuş, Amerika'nın bölgemizdeki planları değişmedikçe Türkiye için bir farklılık yaşanmayacak ve Türkiye için mücadele dönemi devam edecek...

Ve son söz; 100 yıl sonra yeniden ayağa kalkıp, 1000 yıllık Anadolu yürüyüşünü devam ettiren Türkiye, Yeni Dünya Düzeninde hak ettiği yeri almak üzere sahada. Bu yürüyüşü durdurmak ve Türkiye'ye kendisine biçilen rolü yeniden oynatabilmek adına mücadele edecekler ancak Türkiye'de mücadelesine devam edecek...

Devamını Oku
TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE DÖNEMİ DEVAM EDECEK