Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık, günümüz şartlarında başımıza en sık gelen durumlardan sadece bir tanesidir. Tıkanıklık, her türlü borunun içinde olabilir. Tıkanıklık, çoğunlukla kullanıcı hatasından dolayı oluşmaktadır. Lakin, tıkanıklık kendiliğinden de oluşabilir. Bu doğrultuda tıkanıklık açmanın geleneksel yöntemleri ve teknik yöntemleri mevcuttur. Geleneksel yöntemler dediğimiz yöntemler çoğunlukla büyüklerimiz tarafından uygulanan ve oldukça işlevsel olan ilkel yöntemlerdir. Bu yöntemler internetten araştırıldığı takdirde tıkanıklığı düzgün bir şekilde açabilir. Fakat, yanlış bir kullanım tıkanıklığı daha da arttırabilir. Bu yüzden kullanılacak olan bu ilkel yöntemleri iyi öğrenmeli ve işlemler harfiyen uygulanmalıdır. Diğer yöntem ise teknik yöntemlerdir. Teknik yöntemler ustalar tarafından yapılmakta olan yöntemler bütünüdür diyebiliriz. Bu tür yöntemler bir sorun olmadan komple bir şekilde gidermektedir. İşlem sırasında herhangi bir sorun çıkmayacağından daha kesin bir yöntemdir diyebiliriz. Bu doğrultuda geleneksel yöntemler iyi biliniyorsa geleneksel yöntemlerden yararlanabilir. Bilinmiyorsa, daha kesin bir yöntem olan teknik ustalardan yardım almak daha iyi bir sonuç getirecektir. Bu durumda öne çıkan firmaların başında şüphesiz Yusuf Teknik gelmektedir, firmamız müşteri memnuniyetini her zaman ilk sıraya koyan bir anlayışla çalışmaktadır. Bunun yanı sıra profesyonel ve son derece deneyimli olan usta kadromuzla sizlere en iyi hizmeti vermek için gece gündüz demeden çalışmaktayız. Müşteri memnuniyeti her şeyde olduğu gibi tıkanıklık açma konusunda da son derece önemlidir. Müşteri memnuniyeti bir firmanın geleceği için en önemli şeylerin başında gelmektedir. Bu doğrultuda firmamız Yusuf Teknik sizler için daha kaliteli çalışmalar yapmakta ve sizlerin isteği doğrultusunda hareket etmektedir.

 

            Şüphesiz her şeyde olduğu gibi tıkanıklık oluşan bölge tespit edildikten sonra firmalar arasında araştırma yapılması gereklidir. Bu araştırma kullanıcılar için oldukça önemlidir. Sonuç olarak araştırmalar sonucunda, müşteriye en uygun firmayı bulunabilir. Şüphesiz hiç kimse cebinden fazla bir paranın çıkmasını istemez. Bu doğrultuda araştırma yapmak ve fiyat performans açısından en uygun firmayı seçmek kullanıcılar için en doğru seçenek olacaktır. Bu doğrultuda yüksek kaliteli firmamız Yusuf Teknik yine göz önündedir desek yanlış olmaz. Kaliteli yapısıyla ve uygun fiyatlarıyla her zaman kullanıcı dostu olan firmamızda bütün hizmetler verilmek olup https://yusufteknik.com/ web sitemizi ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamını Oku

Avşa Adası

Marmara Bölgesi’nin güzide tatil beldelerinden olan Avşa Adası, uzun yıllardır yaz tatillerinde en çok tercih edilen beldelerden biridir. Gerek İstanbul’a yakın olması, gerekse muhteşem bir deniz ve doğaya sahip olması ile her yıl milyonlarca kişi tarafından tercih edilen bu ada, ilk kez ziyaret etmek isteyenlerin de merak konusudur. Avşa Adası genellikle adada ilk kez tatil yapacak olan kişiler tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır.

 

Avşa Adası Hakkında Genel Bilgi

Avşa Adası, Marmara Denizi’nde bulunan 3 büyük adadan biri olarak bilinmektedir. Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı olup ilçe merkezine 11 km mesafede yer alan bu ada, deniz otobüsü ile İstanbul’a 2,5, Erdek’e ise 1 saat 50 dakika uzaklıktadır.

Kumlu plajları, koyları, şarap fabrikaları ile meşhur olan Avşa Adası, günümüzde en çok ziyaret alan yaşam yerlerinden biridir. Üstelik bu adada gezilip görülmesi gereken yerler de oldukça fazla olurken, adaya gitmeden önce bir tatil planı yapılması önerilmektedir.

 

Avşa Adası’nda Gezilebilecek Yerler

Avşa Adası, oldukça ilgi gören ve gezilebilecek pek çok farklı yere sahip olan bir adadır. Yiğitler Köyü, Şarap Fabrikaları, Manastır, Tarihi Çınaraltı, Kambutala, Mavikoy, Çiftlik, Altınkum, Kadınlar Koyu, Kumtur Plajı, Beyaz Saray Plajı ve Ali Baba Türbesi, Avşa Adası’nda gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Yiğitler Köyü adanın en çok turist alan bölgelerinden biridir. Pek çok farklı otel, apart ve bu gibi konaklama tesislerine ev sahipliği yapan Yiğitler Köyü, tarihi Rum yapıları ile dikkat çekmektedir. Hem denizinin temiz ve berrak oluşu hem de çevrenin sessiz sakin oluşu ile dinlenmek isteyenlerin tercihi olan bu köye, pek çok farklı araçla ulaşım sağlayabilmek mümkündür.

Avşa Adası’ndan görülmesi gereken yerlerden bir diğeri ise Manastır’dır. Hagios Georgos adı ile bilinen bu manastırın tarihi oldukça eski çağlara dayanmaktadır. Bu tarihi yapının yalnızca kalıntıları günümüze kadar ulaşırken, bu yapı ile alakalı olarak 2 katlı ve 80 odalı bir yapı olduğu söylentileri dolaşmaktadır.

Öte yandan adada İskele Meydanı’na yakın bir yerde bulunan Tarihi Çınaraltında mutlaka oturup bir çay içilmesi ve şarap fabrikalarının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

 

Avşa Adası’nda Eğlence Mekanları

Avşa Adası en sık tercih edilen tatil beldelerinden olduğu için gece hayatı da oldukça renklidir. Sahil şeridinde yer alan pek çok farklı eğlence mekanında doya sıya eğlenebilmek mümkün olurken, adanın en gözde mekanı ve Türkiye’nin en büyük üstü açık diskosu Tanz Disco ve Gece Kulübü sabaha kadar hizmet vermektedir. Ayrıca Avşa Arena ve Clup Liatris gibi mekanlar da yine adanın en popüler eğlence mekanları arasında yer almaktadır.

 

Avşa Adası’nda Konaklama ve Otel Fiyatları

Avşa Adası’nda konaklayabilmenin mümkün olduğu onlarca farklı otel, pansiyon, apart ve günlük kiralık ev bulabilmek mümkündür. Hemen hepsi uygun fiyatlı konaklama imkanı sunduğundan alternatif oldukça fazla olurken, Avşa Adası otel fiyatları için konaklama tesisleri ile iletişime geçmeniz önerilmektedir.

 

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

“Avşa Adası’na nasıl gidilir?” sorusunun cevabı genellikle adaya ilk kez gidecek olanların merak ettiği sorulardan biridir. Adaya ulaşım oldukça kolay olurken, İstanbul’dan İDO ile ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Ayrıca Erdek’ten de yine Avşa’ya giden deniz otobüsleri bulabilmek mümkün olurken, özel araçla ulaşım sağlamak isteyenlerin ise Yenikapı, Bostancı ya da Tekirdağ Akport Limanı’ndan feribota binmesi gerekmektedir.

Avşa Adası oldukça küçük bir yer olduğundan ada içerisindeki ulaşım da oldukça kolaydır. Genellikle her yer yürüme mesafesinde yer aldığında arabalara pek fazla ihtiyaç duyulmazken, yine de yürümek istemeyenler için kiralık bisikletler önerilmektedir. Ayrıca Avşa Adası’ndan Yiğitler Köyü’ne minibüs gibi toplu taşıma araçları hareket etmektedir.

 

Devamını Oku

Sinirsel Şeker Hastalığı ve Belirtileri

Şeker hastalığı tıbbi literatüre diyabet olarak geçmiş olan hastalık türüdür. Pankreastaki düzenleyici hormonların kan şekerine ideal düzeyde müdahale edememesi sonucunda ortaya çıkar. Birçok türü bulunur; Tip1 Diyabet, Tip2 Diyabet, Pre (Gizli) Diyabet ve sinirsel şeker hastalığı bunların başlıcalarıdır.

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi şekerin fazlası da zehirdir. Bazı araştırmalar sonucu şeker hastalarında körlük, böbrek hastalıklarının yanı sıra psikolojik ve sinirsel hastalıklar da görülmektedir. Kan şekerindeki bu düzensizlik, sinirli ruh haline veya tahammülsüzlüğe yol açabilir. Aşırı stresli çoğu birey hastalık için bir adaydır. Genelde gizli olarak seyir gösterir ve başlangıçta anlamak oldukça güçtür, bazı çalışmalarda hastalarda şeker hastalığına rastlanamama gibi veriler elde edilmiştir. Ruh halinde dalgalanmalar, birden sinirlenme, huysuzluk, sık sık idrara gitme, susama, çabuk acıkmak gibi çok sayıda belirtisi bulunan sinirsel şeker hastalığı için düzenli olarak doktor kontrolüne gitmekte fayda var.

Tedavisi için çok bilindik olan üç adet yöntem vardır;

İnsülin tedavisi

Kan ile taşınan bu hormon, vücudun kullanacağı şekerle birlikte şekerin kana geçişini kolaylaştırmayı sağlar.  Vücut eğer insülin üretmekte zorluk çekiyor ise takviye olarak insülin almak yaşam kalitesi için kaçınılmaz, hatta zorunludur.

Egzersiz

Glikoz yani vücuttaki şekerin en iyi seviyede kullanılabilmesi için hareket çok önemlidir. Şeker hastalığı tedavilerinin çoğunda hastalar için egzersiz ve hareketli yaşam en baş etkendir.

Sağlıklı Beslenme

Ve tabi ki olmazsa olmaz basamak, besinler ve makroları hayatınıza sağlıklı bir şekilde entegre etmektir. Özellikle karbonhidrat içeriği yüksek olan besin çeşitleri gereğinden fazla tüketildiğinde kan şekerinde oynamalara neden olacaktır.

Devamını Oku

İç Giyim

İç giyim, dış giyimin altına giyilen, başkaları tarafından görülemeyen, koruma, hijyen ve konfor için kullanılan ürünlerin genel isimlendirilmesidir.  Geçmiş çağlardan beri kullanımına oldukça önem verilen iç giyim ürünleri; çağ değişikliği ve zaman kavramındaki gelişmeler ile birlikte özellikle kadın iç çamaşırı ürünleri büyük değişim göstermiş ve geniş bir model, desen ve renk yelpazesi oluşturarak kişilerin beğenisine sunulmuştur.

Kadın İç Giyim Ürünleri Nelerdir?

Dünya üzerinde iç giyim sektörünün ayakta kalmasını sağlayan en önemli etken kadın iç giyim üretimidir. Giyim üreticileri imalat ettikleri ürünlerin büyük bir kısmını iç giyim kadın malzemelerine ayırmıştır.

Kadın iç giyim denildiğinde akla ilk gelen ürünler; sütyen, külot, ve atlet olmaktadır. Fakat fanila, sabahlık, gecelik, tanga, korse, g-string, kombinezon, mayo/bikini ve jartiyerlerde iç giyim kategorisinin altında sıralanabilmektedir.

Kadın iç giyim üretiminde; saten, pamuklu, penye, dantel, ipek ve deri gibi farklı kumaşlar kullanılmaktadır.

İç Çamaşırı Seçimi

Dış giyime önem verildiği kadar iç giyime de mutlaka aynı derecede önem verilmelidir. İç çamaşırı tercih edilirken ne büyük beden ne de küçük beden çamaşırlar tercih edilmelidir.

Hava dolaşımına olanak sağlayan çamaşırlar daha sağlıklı ve hijyeniktir. Hava dolaşımına engel olan çamaşırlar çeşitli enfeksiyonlara yol açabilmektedir.

Beden seçiminin yanı sıra renk seçimi de oldukça önemlidir. Çeşitli desen ve renklerde iç çamaşırları giymek her ne kadar eğlenceli olsa da bazen insan sağlığı için oldukça zararlıdır.

Hassas ciltler ve sürekli tekrarlanan enfeksiyon rahatsızlıkları bulunan kişiler için çamaşırlarda kullanılan kumaş boyaları cilde zarar verebilmektedir.

Kadın İç Çamaşırı Modelleri

Güzellik görecesinin peşinden giden duyguları, geçmişten beri aynı doğrultuda gelişme göstermiştir. Tasarımcılar, kadın iç çamaşırı modelleri alanında yaratıcılıklarını ortaya koyarak bu ürünler ile ilgili çarpıcı örnekleri pazara sunuyorlar.

Gelişmiş ve gelişmekte olan tüm kadın iç giyim markaları, kadınların ihtiyaç ve beğenilerine göre çeşitli iç çamaşırları üretme çabasına girmektedir. Zor ve güçlü tasarımların yanı sıra tasarımcılar mevsimsel kumaşlara ve sezon modasına dikkat etmelidir.

Moda kavramı ile gün geçtikçe gelişen iç giyim ürün çeşitleri, sektör içinde de oldukça hareketli bir sürecin oluşmasını sağlamaktadır. Rekabetin en fazla olduğu moda sektörü özellikle kadın iç ve dış giyiminde boy göstermektedir.

Kadın iç giyim modelleri altında yer alan string modeller, tangalar ve erotik elbiseler piyasaya ilk sunulduğunda insanlar tarafından oldukça yadırganmış fakat bir o kadar da beğenilmiş kadın iç çamaşırı modelleri arasında yer alıyordu.

Kadın iç giyim modelleri denildiğinde akla ilk gelen farklı tasarım ve modeller olmaktadır. Farklı tarzlardaki iç giyimler pazara ilk sunulduğunda birçok eleştiriye maruz kalmaktadır. Fakat gün geçtikçe en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadırlar.

Günlük yaşamın vazgeçilmezi klasik külot, sütyen ve atlet çeşitleri de büyük bir rahatlıkla tercih edilmektedir.  Dış giyimde olduğu gibi iç giyimde de kalite oldukça önemlidir. Ürünün kumaşında bulunan yabancı ve zararlı maddeler insan vücudunda yara ve kaşıntılara sebebiyet verebilmektedir. Bundan dolayı enfeksiyon kapma riski oldukça fazla meydana gelmektedir.  Bu tarz durumlar göz önünde bulundurularak alışveriş yapılmalı, vücuda en uygun iç giyim ürünleri tercih edilmelidir.

Kadın İç Giyim Fiyatları

Kadın iç giyim ürünlerinin fiyatları da ürünün kumaşı, markası ve yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Devamını Oku

Ağız Sağlığı

Ağız hijyeni ağzı temiz tutma uygulamasıdır ve boşlukları(diş çürüğü), diş iltihabı, periodontitis ve diğer diş bozukluklarını önlemenin en iyi yolu olarak kabul edilir. Ayrıca ağız kokusunu (ağız kokusu) önlemeye yardımcı olur. 

Ağız hijyeni, tüm kişilerin dişlerinin ve ağızlarının sağlığını korumak için gereklidir. Sağlıklı dişlerin boşlukları daha azdır. Temizdirler ve minimum plak birikintisine sahiptirler veya hiç plak kalıntısı yoktur. Sağlıklı diş etleri pembe ve serttir.

Ağız hijyeni hem kişisel hem de profesyonel bakımdan oluşur. Dental röntgenler (radyografiler) genellikle rutin profesyonel muayenelerin bir parçası olarak yapılır.

Neden bir Hijyenist görmem gerekiyor?

Diş hekimi veya diş hijyenisti tarafından düzenli diş temizliği, özellikle hastanın evde kendi başına ulaşması zor olan alanlarda dikkatli fırçalama ve diş ipi ile bile gelişebilecek plakları çıkarmak önemlidir. Profesyonel temizlik, çok fazla tartar birikmesi diş ölçülendirme ve diş parlatma ve debridmanı içerir. Bu, dişlerdeki birikintileri gevşetmek ve çıkarmak için çeşitli aletlerin veya cihazların kullanımını içerir. Çoğu diş hekimi dişlerin altı ayda bir profesyonel olarak temizlenmesini önerir.

Dişlerinizi kendiniz temizlemede harika bir iş yapsanız ve diş ipi kullanma konusunda dindar olsanız bile, yine de profesyonel temizliklere ihtiyacınız var. Diş hijyenistleri, ağız hijyenini kendiniz yapmak imkansız hale getirmek için özel teknikler, aletler ve mesleki eğitimlerini kullanırlar. Ayrıca, bu profesyoneller ağzınızı ve dişlerinizi inceler. Özellikle Kartal’da yaşadığım için bu konuda burada bulunan özel dişçi tavsiye ederim.

Oral Wellness Bağlantısı

Kronik oral hastalık (diş eti hastalığı ve diş apsesi gibi) ile kardiyovasküler sistemin diğer kronik hastalıkları arasında veya kalp kapak replasmanı veya ortopedik implantlar gibi belirli yüksek riskli hastalarda bazı bağlantıların olabileceği giderek daha açık hale gelmektedir. Oral enfeksiyonu önlemenin ve ağız sağlığınızı korumanın en iyi yolunun hijyenistinizi rutin olarak ziyaret etmektir.

Bazı durumlarda, diş enfeksiyonu ortopedik implantlar için tehlikeli olabilir ve doktorunuz diş prosedürlerinden önce antibiyotik önerebilir.

Cleveland Clinic Dentistry, ağız ve diş hijyenine ayrılmış tam bir bölüme sahiptir. Hijyenistlerimiz geniş bir deneyime sahiptir ve yaşamın her kesiminden hastaları görürler. Cleveland Clinic'in ayrılmaz bir parçası olduğumuz için, yüksek riskli sağlık sorunları olan insanlara rahatça davranıyoruz.

 Devamını Oku