Hakkında
https://www.ulutasnakliye.com
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ev Taşıma Hizmetleri

Ev taşımak yeni bir evle ilgili en sıkıntılı konudur. Ne evi bulmak, ne boya badana, ne tadilat, bütün zorluklarına karşın ev taşımak kadar zor gelmez insana. Geride hiçbir şey bırakmaksızın bütün eşyalarınızı toplamak gerçekten de zor bir iştir.

Yoğun bir emek ve zaman gerektirmesi bir yana, bazılarını yıllardır hiç açmadığınız kutulara doldurulmuş ıvır zıvırı elden geçirmek, neyin atılıp neyin tutulacağına karar vermek, bu mesainin kaçınılmaz parçalarıdır. Bununla birlikte aklınıza gelecek hemen her şey için olduğu gibi bu iş için de profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Hatta evden eve taşımacılık ve lojistik sektörünün geldiği noktada, bütçeniz elverdiği takdirde hiçbir şeye dokunmadan eşyalarınızın aynen oldukları gibi yeni evinize taşınmasını sağlayacak üst düzey bir hizmeti tercih etme şansınız bile bulunuyor. Yani yardım almanın ötesinde, taşınma işini tümüyle profesyonellere devredip keyfinize bakmayı tercih edebilirsiniz.

Ev taşırken atmam gereken ilk adım nedir?

Ev taşırken cevaplamanız gereken ilk soru, “Taşınmaya gerçekten ihtiyacım var mı?” olmalıdır. Özellikle kiralık evlerde oturanlar olarak, zaman zaman ufak tefek sebepler yüzünden ev değiştirmeye niyetlenirsen.

Örneğin kiraya zam gelmesi, işinize nispeten daha yakın bir yere taşınma isteği, ailenizle aynı mahalle olmak istemeniz veya biraz daha büyük bir evde daha rahat edeceğinizi düşünmeniz gibi çeşitli sebepler bizi taşınma fikrine sevk edebilir. Elbette tüm bunlar gayet geçerli sebeplerdir.

Ancak yeni bir ev bulmak, tutmak ve bütün eşyalarınızı taşımak, yeni taşındığınız evde elektrik, su, internet, kablolu televizyon ve benzeri bağlantıları yaptırmak için sıfırdan çaba sarf etmek, aslında oldukça zor işlerdir. Yeni bir evin heyecanıyla bunları genellikle unuturuz ya da göz ardı ederiz, bir şekilde hallolur diye bakarız. Oysa oldukça yorucu olan bu işlerin yaparken yolu yakaladığınızda artık geriye dönme şansınız kalmaz.

Bu yüzden en başından etraflıca düşünün, evinizi değiştirmenizin hem maddi hem de manevi maliyetini size getireceği faydalarla kıyaslayın. Hatta bunu yazıya döküp bir artılar / eksiler listesi yapmanız daha da faydalı olacaktır.

Eğer ki sırf sıkıldığınız ve değişiklik istediğiniz için taşınırsanız, ulutasnakliye.com ‘da bulabileceğiniz sayısız parlak fikir ile evinizi çok düşük bütçelerle bile yeni baştan yaratma şansınız olduğunu unutmayın. Üstelik yine Ulutaş Nakliyat üzerinden doğrudan erişebileceğiniz çok sayıdaki profesyonel bu işi çok kolay bir hale getirebilir.

Ev Taşınırken Eşyalarımı Nasıl Paketlenir ?

Bu aşamaya geldiğinize göre taşınma kararınızı gözden geçirmiş ve kendiniz emin olmuşsunuz demektir. Evinizle ilgili ciddi kararlar vermeden önce daima bu tarz gözden geçirmeler yapmak faydalıdır. Böylece zamanınızı ve paranızı boşa harcamamış olursunuz. Sıra eşyalarınızı paketlemeye geldiyse, öncelikle şunu hatırlatalım: Doğru paketleme sağlıklı bir taşınmanın en önemli unsurudur.

Eksik, yetersiz veya yanlış paketlendiği zaman eşyalarınız taşınma esnasında kırılma, bozulma ve en kötüsü de etrafa dağılıp kaybolma riskiyle karşı karşıya kalabilirler.

Bu yüzden eşyalarınızı kendiniz paketlen meyin nakliye firmanız’dan bu iş için gerekli koli ve ambalajları isteyiniz. Bu konuda size mutlaka yardımcı olacaklardır. Eğer bu konuda yardımcı olmayı reddediyorlarsa, bu yanlış bir firma seçtiğinizi gösterir.

Çok geç olmadan daha profesyonel bir firma arayın. Gereksiz eşyalardan taşınmadan önce mi yoksa taşınmadan sonra mı kurtulmak daha mantıklıdır?

Ne tür bir nakliye yöntemi tercih etmeliyim?

Evden eve taşımacılık ve lojistik sektörleri artık bir hayli gelişmiş durumda. Çok sayıda alternatif firma ve nakliye yöntemi bulmak gayet kolay. Bu yöntemler arasından size en uygununu seçmek için öncelikle eşyanızın durumunu tespit etmelisiniz.

Eğer ailenizin evinden ayrılıp yeni bir ev kuracaksanız ve büyük parça eşyanız yoksa, işiniz daha kolay ve seçeneğiniz daha çok. Bu durumda nakliyat ambarlarıyla görüşüp gideceğiniz bölgeye teslimat için fiyat alabilirsiniz. Hatta eşyanız birkaç koliye sığacak kadarsa kargo firmaları dahi sizin için alternatif olabilir. Tam olarak eşyalı bir evi taşıyorsanız, bu kez de taşınma mesafeniz ne kadar olduğu önem kazanır.

Eğer aynı mahallede ya da aynı şehir içinde yakın bir bölgeye taşınıyorsanız, kendi mahallenizde bulunan ve müstakil olarak çalışan nakliyecilerle görüşebilirsiniz. Bu tip lokal nakliyecilerin genellikle anlaşmalı taşımacıları da bulunur ve size uygun bir maliyet çıkarabilirler.

Ancak daha uzak bir mesafeye gidecekseniz veya şehir değiştirecekseniz, işin kolayına kaçıp lokal nakliyecilerden biriyle anlaşmak size çok pahalıya patlayabilir. Bu yüzden daha büyük ve profesyonel nakliye firmalarıyla görüşmeli ve onlardan teklif almalısınız.

Bu tip firmalar çok büyük kamyon taşımacılık yaptıkları için aynı anda birkaç evi birlikte taşıyabilmekte ve maliyeti oldukça aşağı seviyelere çekebilirsiniz.

https://www.ulutasnakliye.com/ev-tasima/

Devamını Oku