Hakkında
Annegram.com Resmi Hesabıdır.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Hamilelikte Pilates Yapılır mı?

Bazı egzersiz rutinlerinin popülaritesi sıklıkla yükselir ve düşer ve zirvesinde çoğu zaman meraklıları veya hatta her zaman doğru olmayan profesyoneller tarafından birçok şey talep edilir. Veya bazen bazı insanlar için iyi olabilir, ancak başkaları için değildir. Pilates oldukça popülerlik kazanan böyle bir egzersiz rejimidir, ancak herkesin bunu yapması akıllıca mıdır?

Hamilelikte Pilates Yapılır mı?

İçindekiler

Kesinlikle, kas esnekliğini ve dengesi için çekirdek gücünü artırmak için iyi olduğu söylenebilir. Bununla birlikte, hamile iseniz, herhangi bir anlamda profesyonellerin çoğu, bu popüler ve nazik egzersiz yöntemiyle bile belirli önlemlerin alınması konusunda anlaşmaya varacaktır. Bu amaçla, Pilates ve hamilelik söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken ve yapılmaması gereken bazı şeyler şunlardır:

Hamilelikte Pilates Yapmanın Faydaları?

* Gebe kadınlar daima sormalıdır Doktor ya da sağlık hizmeti sağlayıcısına, özellikle de başlamak için uygun olmayan ya da herhangi bir tıbbi problemi olan herhangi bir egzersiz rejimini üstlenmeden önce. Doktor, Pilates’i yapmanın sizin için iyi olacağına katılmazsa, kararlarını yerine getirmeniz önemlidir. Her zaman hamile kalmazsınız ve bebek doğduktan sonra başlayabilirsiniz. Pilates grubundaki diğer hamile kadınları görebilirsiniz, ancak bu, doktorunuzun isteklerine karşı yapabileceğiniz anlamına gelmez. Her bir kişi ve hamilelik farklıdır ve diğer kadınların sahip olmadığı sorunlara kolayca kolayca neden olabilirsiniz.

* Devam ederseniz, bu kasları hafifçe gererek başlamak gerekir. Mutlulukla, vücudunuzun daha esnek hale geldiğini göreceksiniz, çünkü bu, hamilelikte bir kadının doğum yapmasına yardımcı olmak için doğal bir süreçtir. Dolayısıyla şu anda Tabiat Ana’ya vücudunuz için niyetinde olan şeylere yardımcı oluyorsunuz. Hamilelikte Pilates yapmak pek çok kadın için iyi bir şey olabilir.

* Pilates, işgücü sırasında en çok kullanılan tüm kasları gerçek anlamda egzersiz yaparak egzersiz yapıyor. Bel ağrısı, karın ve pelvik taban kasları, Pilates egzersizleri yaparak tonlanmış ve güçlendirilmiştir. Birçok gebe kadın için egzersiz yapmak için ideal bir yol olduğu düşünülmesinin nedeni budur.

* Bununla birlikte, özellikle Pilates’i daha önce yapmadıysanız, belirli talimatları almak en iyisidir. Pilates sınıflarının hepsi hamile kadınları hedef almaz, bu yüzden özellikle hamile kadınlar için olanı bulun. Bu gerçek bir sınıf, DVD veya internet klibi olabilir.

* Solunum özellikle emek sırasında önemlidir, bu nedenle Pilates sınıfı sırasında solunum üzerinde çalışmak sadece yardımcı olabilir. Doğru nefes alma teknikleri, doğum sırasında sakinleşmenize yardımcı olabilir ve ayrıca emek konusunda yardımcı olacaktır. Pilates aracılığıyla öğrendiğiniz nefes egzersizleri, görevli ve kalırken, emeğinizin daha başarılı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Hamilelikte Pilates 1024x683 - Hamilelikte Pilates Yapılır mı?

Hamilelikte Pilates Yapmanın Zararları?

* Bununla birlikte, Pilates Kesinlikle size yardımcı olmak çok zorlanmamak önemlidir. Asla acı noktasına kadar uzamamalısınız, çünkü bu gerçekten iyiden daha çok zarar verebilir. Eklemlerin doğal olarak gevşediğini unutmayın.

* Asla pantolon için normal bir tonda konuşamayacağınız noktaya egzersiz yapmayın. Konuşurken pantolonunuzu sıkarsanız ya da solarsanız, esnetilirsiniz ve bu sizin ya da bebeğiniz için iyi değildir

* Hamile kalmadan önce Pilates egzersizi yapmışsanız, aynı şeyleri yapmanın bir çocuk oyuncağı. Bu öyle değil, basitçe ağırlık merkezi aynı olmayacak. Cepheden daha fazla kilo aldın, hatırladın mı? Bu, kesin denge gerektiren egzersizlere konsantre olmalısınız ve başkalarını denerken dikkat edin. Aslında bebeğin doğuşuna kadar onları terk etmek akıllıca olabilir.

  • Hamilelikte Pilates yaptığınızda hareketleriniz aynı hissetmeyecektir, aynı şekilde görünmeyeceklerdir. Vücudunuz farklıdır, bu yüzden bu sadece beklenen bir şey ve endişe etmemelisiniz. Doğa Ana, vücudunuza bakıyor ve hamileliğinize uyacak şekilde değiştiriyor. Bu normaldir ve hayal kırıklığına veya olumsuzluğa neden olmamalıdır. Hamilelik kendi başına güzeldir; Ve bebeğinizin doğumundan önce ve sonra pilates yardımıyla vücudunuzun tam olarak ne yapmak istediğini tam olarak yapmadığını hissederseniz de yakında doğal şeklinize dönersiniz.

 

Kaynak: https://www.annegram.com/hamilelikte-pilates/

Devamını Oku

Annegram.com artık haberx.com'da

Annenin, Bebek ve Çocuğuyla İletişimi Nasıl Olmalı?

Erken yaş döneminden çocukluktan çıkış dönemine kadar erkek çocuklarımıza ve kız çocuklarımıza nasıl davranmalıyız? iletişimimiz nasıl olmalı hep beraber okuyup öğrenelim.

Erken yaş dönemi (2-5 yaş)

İki yaşından altını bebeklik dönemi olarak adlandırabiliriz. Bebeklik döneminde anne ve çocuk ilişkisi, anne açısından ihtiyaç görme, bebek açısından da ihtiyaç gördürme dönemi diyebiliriz. Bunun dışında konuşmayı, yürümeyi, acıyı, tatlıyı ve bunun gibi temel hayat kurallarını bebeklik döneminde öğrenir. İlk çocukluk dönemi olarak da adlandırılan erken yaş döneminde ise başta çocuğun karakteri olmak üzere, zekası, beden gelişimi bu dönemde önem kazanır. Çocukların en hızlı büyüyüp öğrendikleri dönemdir erken yaş dönemi.  Ayrıca bu dönem içinde çocuğunuz cinsiyetinin farkına varmaya başlayacaktır.

Orta çocukluk dönemi (6-12 yaş)

Bu dönem çocuklar için karakter oluşumu dönemidir. Çocuğun şahit olduğu şiddet veya kötü alışkanlıklar, söylenilen sözler, öğretilen tepkiler vb. bütün olaylar çocuğun artık bilinç altına değil direk bilincine yer edebilir. Bu dönemde çocuklar dünyanın farkına varırlar ve bazı şeyleri farkında olarak algılar ve öğrenirler. Annem böyle yaptı, babam böyle yaptı, annem böyle söyledi şeklinde kafasına olaylar yerleşebilir. Bu yüzden anne ve baba çocuk ilişkisi bu dönemde daha çok dikkat gerektirebilir. Bu dönemde de çocuğunuz inatçılık gösterebilir

Ergenlik dönemi

Bu dönem herkes tarafından malum olan en problemli dönemdir. Anne babadan öğrenme dönemi nerdeyse son bulmuştur. Yaşam tecrübelerinden faydalanma dönemi başlamıştır. Tabi bu dönemde çocuğunuz ile frekansınızı tutturabilirseniz. Bu dönemde sıkça şahit olunan asi olma söz dinlememe kendi kafasına göre işler yapma olayları kaçınılmazdır. Bu dönemde anne ve çocuk ilişkisi için en önemli nokta frekansı tutturabilmektir. Çocuğa arkadaş gibi davranmak, ona bu şekilde bir şeyler anlatmaya çalışmak en çok bilinen iletişim yöntemidir.

Çocukluktan çıkış

Ergenliğin bitmesiyle artık çocuk değil genç diye isimlendirmemiz daha doğru olur. Ama bizim için 30 yaşında bile olsa gözümüzde hala çocuktur. Bu dönemde anne ve çocuk iletişimi arasında en büyük sorun çocuğunuza bir şeyi dayatmanızdır. Ergenlik dönemini yen atlatmış çocuklarımızda bir süre daha asi hareketler devam edecektir. Bu dönemde de anne ve babadan çocuğundan beklediği çocuğunun sorumluk almasıdır.Çoğunuza sorumluluk kazanabilmesi için daha bilinçli davranışlar sergileyebilirsiniz.

Sizlere anne ve baba çocuk iletişimi, bebekle annenin iletişimi gibi çok önemli konuları aktardık. Umarız faydamız dokunmuştur.

Devamını Oku