Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

TÜSİKON GENEL BAŞKANI ORHAN BEŞİKTEPE DEN RAMAZAN AYI VE ESNAFA DESTEK MESAJI

Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu ( TÜSİKON ) Genel Başkanı Orhan Beşiktepe, Ramazan ayı münasebetiyle yazılı bir açıklama yaparak insanlık âlemini, kardeşlik, barış ve huzur iklimine davet eden, sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı sosyal hayatın en ulvi dayanakları olarak kabul eden, Tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerif’ini Tebrik Eder, Yüce Mevla’mızdan Hayırlara Vesile Olmasını Niyaz Ederim dedi.

BAŞKAN BEŞİKTEPE, Dünyayı etkisi altına alan ve özellikle Kasım ayı itibariyle Türkiye’de de vaka sayılarında ciddi artış görülen korona virüs salgını nedeniyle Kasım ayının ikinci haftasında Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle esnaflara yönelik kapatma ve saat sınırlaması gibi uygulamalar devreye alınmıştır. Bu süreçte işyerleri kapanan deyim yerindeyse kan ağlayan esnafın yüzünü yeni açıklanan tedbirler ve desteklerin tam yeterli olmadığını zarar eden esnafın Ramazan’ı şerifin gelmesi ile daha ciddi yardımların yapılmasının önemli olduğunu belirtti.

Ramazan ayının aynı zamanda bir yardımlaşma ve paylaşma mevsimi olduğunun altını çizen Başkan Beşiktepe,, “Zekatlarımızla, fitrelerimizle, sadakalarımızla, kardeşliğimiz pekişmekte, gönüller birleşmekte ve hayat bereketlenmektedir. Bu sebeple bölge başkanlarımıza ve il temsilcilerimize görevler düşüyor. İşyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafımıza zekât ve fitrelerini vermek isteyen diğer üretici ve sanayicimize yardımcı olarak arada köprü olmalıyız dedi.

Salgın sebebiyle kalabalık iftar sofralarımız olmayacak ama bu durum iftarlarımızı paylaşmaya asla engel değildir. Yapacağımız aynî ve nakdî yardımlarla fakirin, fukaranın iftar sofralarında gönüllerimizi ve dualarımızı buluşturacağız.” Bu süreçte gerek iş yerlerini kapatmak zorunda kalan, gerekse de çalışma saatlerine sınırlama getirilen esnafa destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Beşiktepe , “Asıl iş bundan sonra halkımızda. Vatandaşlarımız da, kendi semtindeki küçük esnaftan alışveriş yaparak onlara destek olmalı. Bu süreci ancak birlikte aşabileceğimiz unutulmamalı” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Devamını Oku
TÜSİKON GENEL BAŞKANI ORHAN BEŞİKTEPE DEN RAMAZAN AYI VE ESNAFA DESTEK MESAJI

40 Yıllık Kan Davasını Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci Barışla Sonlandırdı

40 Yıllık Kan Davasını Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci Barışla Sonlandırdı.

Viranşehir ilçesine Belediye Başkanı olduğundan bu yana ilklere imza atan Ak Parti Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci. Bugün Viranşehir ilçesinde 40 Yıllık Kan Davasını olan iki aileyi barıştırarak ilklere imza atmaya devam ediyor.

Şanlıurfa Viranşehir’de 40 yıldır iki aile arasında süren kan davası barışla sona erdi. Demirboğa ve Elmas aileleri dualarla barıştı.

Yaklaşık 40 yıl önce iki aile arasında husumet doğdu. Elmas ve Demirboğa aileleri arasındaki husumet nedeni ile 2 kişi hayatını kaybetti. Ak Parti Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçenin kanaat önderleri, Ragıp Yazmacı ve Mehmet Şerif Özkan iki ailenin barışması ve husumeti bitirmek için girişimlerde bulundular. Yapılan görüşmeler sonunda iki aile barışmayı kabul ettiler.

Çuva Aşiretine mensup iki aile Demirci yolu üzerinde bir tesiste Bugün bir araya gelerek, dualar eşliğinde barıştı. Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, her iki aileye teşekkür etti.

Başkan Ekinci “Kan davaları çok can yaktı. Bölgemiz bu kangren olmuş yaradan çok çekti. Artık bu tür olaylar olsun istemiyoruz. Her iki ailemize bizleri kırmayıp barıştıkları için çok teşekkür ediyorum,.” Diyerek İşimiz Gücümüz Viranşehir ilçemize hizmet etmek olduğunu söyledi.

Elmas ailesinden Mehmet Sıtkı Elmas ve Demirboğa ailesinden Ömer Demirboğa, barıştıkları için çok mutlu olduklarını söyleyerek Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine Teşekkür ettiler.

Elmas ve Demirboğa” Kan davası çok kötü birşey. Dilerim kimsenin başına gelmez. Bizleri barıştıran Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. ” dediler.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Devamını Oku
40 Yıllık Kan Davasını Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci Barışla Sonlandırdı

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BEYAZGÜL ŞANLIURFA’NIN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü münasebetiyle videolu bir mesaj yayınladı.

Başkan Beyazgül mesajında:” Bundan 101 yıl önce 11 Nisan 1920 tarihinde- döneminin en güçlü ordularından birine sahip Fransızlar Urfa topraklarını işgal ettiler. Urfa’nın işgalini başlarına konan bir talih kuşu olarak nitelendiren işgalciler şunu iyi biliyorlardı ki bu topraklar sıradan bir toprak değildi. Çünkü Mezopotamya’nın kalbi olan bu topraklar, stratejik ve önemli bir jeopolitik konuma sahipti. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardı o da Cesur Urfa halkının bağımsızlık sevdasıydı. Bu millet sadece rükûda eğilir, sadece secdede diz çöker, başka hiçbir yerde eğilmez ilkesiyle, bir millet o gün topraklarının işgal altında kalmasını zillet saydı. İşgal altındaki topraklarında esaretin sona ermesi için, kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla Cesur Urfa halkı iman dolu göğsünü siper ederek ölümü bir şehadet olarak görüp “İbrahim’i bir Millet” şuuruyla ayağa kalktı. İşgalciler, bu kadim şehrin esareti asla kabul etmeyeceğini “Osmanlı tokadını yiyerek” acı bir tecrübeyle öğrendiler. Çünkü Urfa, sadece sabır timsali Eyüp Peygamber'in değil, aynı zamanda inancı uğruna ateşe atılmayı göze alan Hazreti İbrahim'in de şehridir. İstiklal Harbimizin en kasvetli dönemlerinde kadını erkeği, genci yaşlısıyla Cesur Urfalıların kazandığı zafer ve kahramanlık, Millî mücadelenin mutlak zafere ulaşacağı inancını bütün vatana ilham etmiştir. Bu işgale karşı Cesur Urfa halkı, yüksek bir ruh ve şuurla verdiği mücadeleyle tarihe geçen unutulmaz bir destan yazmıştır. “Allah ancak inananlarla beraberdir.” İlahi kelamına gönül bağlayan Urfalılar, Yaratıcının dışında herhangi bir yardımcı beklemeden, sevgisi imandan sayılan vatan için canlarını feda ederek bizlere şanlı bir tarihi miras bırakmışlardır. Urfa halkı, Kurtuluş savaşında gösterdiği kahramanlıklar neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından önce 1984’te “Şanlı” unvanı, sonra 2016’da “İstiklal Madalyası” ile onurlandırılmıştır. TBMM tarafından Urfa’nın evlatlarına verilen bu kadirşinaslık tarih boyunca bir taç olarak şerefle taşınacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizdeki birlik, beraberlik ve kardeşliği daha da perçinlemesi ümidiyle, tüm halkımızın bayramını “Urfa’nın Şanlı Kurtuluş’unun 101. sene-i devriyesini, kutluyorum. Asırlardır ülkemizin bağımsızlığı için canlarını feda eden bütün şühedaya, terörle mücadelede ve sınır ötesi harekâtlarımızda şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Rabbim şehitlerimizin makamlarını âli, mekânlarını cennet eylesin” ifadelerine yer verdi.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

Devamını Oku
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BEYAZGÜL ŞANLIURFA’NIN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

HÜSEYİN KIRAN `DAN POLİS GÜNÜNDE POLİSLERE ANLAMLI ZİYARET

KRN Group Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci Hayırsever İş Adamı Hüseyin Kıran, Polis Teşkilatı’nın 176 ‘inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Şanlıurfa Gaziantep il sınırında polis noktasını ziyaret ederek onlar için getirmiş olduğu baklava ve lokumları kendi eli ikram etti.

Kıran, Bugün Gaziantep Şanlıurfa İl sınırında görev yapan polis memurlarını ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutladım bizler her zaman vatanımız ve milletimiz için varız Şanlıurfalı bir iş Adamı olarak Gaziantep ilinde kalıyorum her zaman benim için Birecik ilçemiz önemli her zaman ilçemiz için ve milletimiz ve devletimiz ve vatanımız için varız. Dedi

Kıran , Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır” ifadesinde yer bulan Emniyet teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacaktır.

Bu vesileyle; Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan Polislerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA –ÖZEL HABER

Devamını Oku
HÜSEYİN KIRAN `DAN POLİS GÜNÜNDE POLİSLERE ANLAMLI ZİYARET

TÜRK İŞ ADAMI NURİ GENEŞ `TEN BÜYÜK BAŞARI

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA
Türk İş Adamı Nuri Geneş, Firmalara verdiği proje ve kredi desteği ile adından söz ettiriyor. Bankacılık Hizmetleri üzerine birçok iş alanda iş adamlarına yurt dışı kredilerinin çıkarılmasında yardımcı olan Geneş, Başarılarını yenilerini eklemeye devam ediyor. Yazılı ve görsel basında gündeminde geniş yankı bulan iş adamı Nuri Geneş, iş adamlarını çağrıda bulunarak firmasını büyütmek ve genişletmek isteyen her iş adamına mutlaka uzun vadeli ve düşük faiz ile yurt dışı krediden faydalanması gerektiğini çağrısını yapıyor.

Uzun yıllar Hollanda `da yaşayan Nuri Geneş, Türkiye `ye dönüş yaparak çalışmalarını burada sürdürüyor. Basın Tarafından da yakından takip edilen İş adamı Nuri Geneş, her sektöre yönelik uyguladığı ve hayata geçirdiği projelerle de adından söz ettiriyor.

Birçok iş adamına hazırladığı projelerle düşük faizle 15 Milyon Euro almasına olanak sağlayan iş adamı, halen iş adamlarının yurt dışı kredilerinden haberdar olmadığını ifade ederek bu kredilerden faydalanmak isteyen iş adamlarına her türlü danışmanlık hizmetini vereceğini söylüyor.

Geçtiğimiz günlerde YAVUZLAR firmasına hazırladığı proje ile 15 milyon Euro `luk yurt dışı kredi almasını sağlayan Geneş, bunun 15 yıl geri ödemesi ile Türkiye `ye kazandırdıklarının altını çiziyor.

Yavuzlar Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yavuz ` da yaptığı açıklamada

Yurtdışı kredilerden bugüne kadar haberimiz yoktu. Bize bu yolu açan ve destek sağlayan değerli Nuri Geneş `e sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Kurumsal olan tüm firmaların mutlaka danışmanlık hizmeti almasının gerektiğini hatırlatan iş adamı Geneş, Memleketimiz benim için çok şey ifade ediyor. Yeni İş imkânları ve istihdamın yaratılmasında katkılarım olursa bu benim için en büyük zenginliktir. Bu hizmet aşkı ile çalışmalarıma hız vereceğim.

Devamını Oku
TÜRK İŞ ADAMI NURİ GENEŞ `TEN BÜYÜK BAŞARI

Krepis Avrupa Yatırımcısının Gündeminde..

Onur Çanakçı ve Filiz Mahsereci’ nin kurduğu U & B Gayrimenkul Ortaklığı yurt dışı yatırım şirketlerinin iştahını kabartıyor..

Krepis Girne markası ile Kuzey Kıbrıs’ta ilk projesine başlayacak olan U & B Group bir çok yatırım fonunun merceği altında. Adada bir kaç projeye aynı anda başlamayı hedefleyen Çanakçı ve Mahsereci “ Mali durumumuz aynı anda bir kaç projeyi yönetebilecek durumda. Kadromuz ve teknik ekibimize güveniyoruz” diyerek, Adadaki yatırımların süreceğini belirttiler.

Krepis ile ilgilenen firmaların içinde AB Financial da olduğu ama fakat U & B cephesinde bir şirket evliliğine sıcak bakılmadığı gelen bilgiler arasında.
Pandeminin özsermayesi düşük şirketler için ciddi bir gerileme sebebi olduğunu belirten Group , bu dönemdeki yatırımlar ile satınalma maliyetindeki avantajları kullanmayı hedefliyor ..

 

Devamını Oku
Krepis Avrupa Yatırımcısının Gündeminde..

TÜSİKON GENEL BAŞKANI ORHAN BEŞİKTEPE `DEN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu ( TÜSİKON ) Genel Başkanı Orhan Beşiktepe, Polis Teşkilatı'nın 176 'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Beşiktepe, Gücünü kanunlardan, desteğini milletten alan, geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası, birlik ve beraberliğinin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakârca hizmet vermektedir.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren emniyet mensuplarımız, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını sağlamak, kamu düzenini muhafaza etmek, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sürdürmeleri için özveriyle çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde olması, polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi ile mümkün değildir. Kamu düzeninin sağlanması, toplumda huzur ve güvenin sürdürülebilmesi için, vatandaşlarımızın da emniyet güçlerimize yardımcı olması gerekmektedir.

Emniyet Teşkilatımızın, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de üstün bir görev anlayışı ile fedakârca salgınla yapılan mücadeleye destek veren Polis Teşkilatımızın gayretleri takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde görev yapan başta polisler olmak üzere, bütün Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutlar, görevleri başında şehit olan polislerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize, görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Devamını Oku
TÜSİKON GENEL BAŞKANI ORHAN BEŞİKTEPE `DEN  10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

YENİDEN REFAH PARTİSİ ŞAHİNBEY İLÇE BAŞKANI SUAT BOZKURT` DAN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Yeniden Refah Partisi Şahinbey İlçe Başkanı Suat Bozkurt, Polis Teşkilatı'nın 176 'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Bozkurt, Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 176. yılı kutlu olsun.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek için yetkisini kanunlardan alarak görev yapan bu güzide teşkilatımız güvenlik ve özgürlük dengesini sağlama konusunda ciddi bir vazife ifa etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” dediği gibi Polis Teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

HALİL İBRAHİM YILDIRIM -ANKARA

Devamını Oku
YENİDEN REFAH PARTİSİ ŞAHİNBEY İLÇE BAŞKANI SUAT BOZKURT` DAN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

10 Nisan Polis Günü Mesajı

Yeniden Refah Partisi Şahinbey İlçe Başkanlığı, Polis Teşkilatı'nın 176 'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 176. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan Yeniden Refah Partisi Şahinbey İlçe Başkanlığı, “Yaklaşık iki asırdır, büyük fedakârlık, inanç ve cesaretle, huzur ve mutluluğumuz, güvenliğimiz, bölünmez bütünlüğümüz için tehlikelere karşı cesaretle mücadele eden, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan ve geçmişi şanla ve şerefle dolu polislerimizle gurur duyuyoruz. Emniyet Teşkilatımız, sadece güvenlik değil, üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile eğitimden spora birçok alanda, özellikle genç nesillerimizde farkındalık oluşturmaya çalışması ayrıca anlamlı ve değerlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümü vesilesiyle başta Şahinbey ilçemiz ve ilimiz olmak üzere bu görevi özveriyle yürüten polislerimiz olmak üzere tüm emniyet mensuplarımızı kutluyoruz. Görevi başında şehit düşen polislerimize Allah'tan rahmet, gazi olanlara esenlik, görevleri başında bulunan kahraman polislerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz” .

HALİL İBRAHİM YILDIRIM-GAZİANTEP 

Devamını Oku
10 Nisan Polis Günü Mesajı

DAVUTOĞLU, GELECEK PARTİSİ NİZİP İLÇE BAŞKANLIĞININ AÇILIŞI YAPTI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Nizip İlçesi girişinde Danaoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Gelecek Partisi Nizip İlçe Başkanı Yüksek Mimar Mehmet Danaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri yüzlerce araç konvoyu ile karşıladılar.

Davutoğlu, Ekibi ile Gelecek Partisi Nizip ilçesi ilçe binasının açılışını Gelecek Partisi Nizip İlçe Başkanı Yüksek Mimar Mehmet Danaoğlu, İl Başkanı Bekir Öztekin ve Genel Merkez Genel Başkan Yardımcıları ile beraber Gelecek Partisi Nizip ilçesi Binasının açılışını yaptılar. Yüzlerce kişinin katıldığı ilçe binası açılışına Davutoğlu ve Başkan Danaoğlu ` na partililer tarafından sevgi seli ile karşıladılar.

Davutoğlu, Nizip ilçe Başkanlık binasını açılışını yaptık 81 il ve ilçelerde teşkilatlarımız kurulmuş şekilde kapıları açık halkla iç içe çalışmalarını devam ediyorlar.

Başkan Danaoğlu ise Gelecek Partisi Genel Başkanımız 62., 63., 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Nizip ilçemize gelerek ilçe binamızın açılışını yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum bizde ilçe başkanı olarak Genel Başkanımız Davutoğlu `nun her zaman yolunda gideceğiz dedi .

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA –ÖZEL HABER

Devamını Oku
DAVUTOĞLU, GELECEK PARTİSİ NİZİP İLÇE BAŞKANLIĞININ AÇILIŞI YAPTI