Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Prof. Dr. Henry Abdo, Şimdi de 4 ayrı dilde Dergi Çıkarıyor

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL 

Yakında çekimlerine başlanacak olan Osmanlı Devleti’nin yardım eli uzattığı İrlanda’da ki kıtlığı ele alacak olan ‘Kıtlık’ filminin yapımcısı hayırsever Prof. Dr. Henry Abdo, şimdi de 4 ayrı dilde yayın hayatına başlayacak olan bir dergi çıkarmaya hazırlanıyor.

Türkiye’yi ve Türk halkını çok sevdiğini her fırsatta dile getiren ünlü Doktor Henry Abdo, Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olan derginin Türkçe, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Makedonca olmak üzere dört ayrı dilde çıkacağını söyledi. Amerikan Avrupa Üniversitesi ve ünlü uluslararası ve küresel akademisyenlerin, yani Titanyum' un Sermaye kurulunun bileşenlerinin işbirliğiyle özel, ekonomik, finansal ve eğitici bir dergi planlıyoruz.

Bu dergi, İngilizcenin yanı sıra Rusça, Türkçe, İspanyolca ve Makedonca olarak küresel bir dil olarak yayınlanacak olan derginin yüksek tirajlı olacağını dile getiren Dr. Abdo,’ İkincisi, finansal ve ekonomik kararlarını temel almak için birinci sınıf akademisyenlerin ve saha uzmanlarının görüşlerini ve tartışmalarını kullanacaktır. Finans haberleri, birleşme ve satın almalar, bankacılık, tüketici endeksleri ve duygu araştırmaları gibi.

Bu derginin Titanium Capital yatırımcılarına ve ortaklarına eşlik edeceğini ve tüccarların ve işadamlarının görüşleri ve akademik akademisyenlerin ve araştırmacıların analizi ve çalışmaları için bir platform olarak hizmet edeceğini umuyoruz’ dedi.

Devamını Oku
Prof. Dr. Henry Abdo, Şimdi de 4 ayrı dilde Dergi Çıkarıyor

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU BAŞKANI EYÜP GÖZGEÇ, OLİMPİK TÜRKİYE KADIN BOKS MİLLİ TAKIMIMIZDAN 5 MADALYA

ABDULLAH YİĞİT-SIRBİSTAN
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Olimpik Türkiye Kadın Boks Milli Takım Sporcularımız Sırbistan’ın Sobor kentinde düzenlenen 10. Nations Cup Uluslararası Boks Turnuvasını Olimpik Kadın Boks Milli Takımı 2 altın, 2 gümüş, 1 bronz olmak üzere 5 madalyayla tamamladı.

Başkan Gözgenç, Bu Başarı Hepimizin Başarısıdır. Sırbistan `da 5 Madalya Aldık. Önümüzdeki Turnuvalarda Daha Çok Madalya Alarak Ülkemizi Temsil Edeceğiz. Olimpik Türkiye Kadın Boks Milli Takım Sporcularımızı, Teknik heyeti, Milli Takım Antrenörlerini ve Emeği geçen herkese Teşekkür ediyorum. Dedi.

İŞTE OLİMPİK TÜRKİYE KADIN BOKS MİLLİ TAKIM SPORCULARIMIZIN BAŞARISININ DETAYLARI
75 kilo final müsabakasında ringe çıkan Şennur Demir Belaruslu rakibi Viktoryia Kebikava'yı mağlup ederek altın madalya kazandı. 57 kiloda ringe çıkan Aycan Güldağı Kazak rakibi Vladislava Kukhta'ya mağlup olarak turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

Final müsabakalarında 69 kiloda Busenaz Sürmeneli altın, 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu gümüş madalya kazanmıştı.

60 kiloda Esra Özyol ise turnuvayı bronz madalya ile tamamladı.

Devamını Oku
 TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU BAŞKANI EYÜP GÖZGEÇ, OLİMPİK TÜRKİYE KADIN BOKS MİLLİ TAKIMIMIZDAN 5 MADALYA

HALİLİYE BELEDİYESİ, KAZANCI BEDİH’İ UNUTMADI

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, Kazancı Bedih olarak tanınan ünlü gazelhan Bedih Yoluk’un vefatının 17’nci yıl dönümü dolayısıyla hayatını anlatan bir klip yayınladı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sanat tarihine damga vurmuş Şanlıurfalı sanatçıların isimlerini yaşattığı “Değerlerimiz” konulu video çalışmalarına devam ediyor. Yürütülen video çalışmalarında Şanlıurfalı ünlü gazelhan Kazancı Bedih’te unutulmadı. 19 Ocak 2004 yılında eşiyle birlikte vefat eden Kazancı Bedih için vefatının 17’nci yıl dönümü için hayatını anlatan bir klip hazırladı. Doğumundan, ölümüne kadar tüm yaşam serüveninin anlatıldığı klipte, Kazancı Bedih’in ünlü olma hikayesi de yer aldı. Kendine has üslubuyla gazelleri okumasından dolayı kendisine “Pir” lakabı verilen Kazancı Bedih’in; yer aldığı filmdeki sahnesi yayınlanan klipte yer aldı.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ta, Kazancı Bedih’in hayatını anlatan kliple ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Şanlıurfa’mızın ünlü gazelhanlarından Kazancı Bedih ve değerli eşini, vefatının 17’nci sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Kazancı Bedih, Şanlıurfa’mız için çok büyük bir değer” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Değerlerimiz” başlıklı hazırlanan videolarla, Şair Nabi, Şair Abdi, Mukim Tahir, Hamza Şenses (Kel Hamza), Bakır Yurtseven (Bekçi Bakır), Tenekeci Mahmut, Yılmaz Kayral (Urfalı Babe) ve Hüseyin Peyda’nın yaşam öyküleri yayınlandı. Vatandaşlar, yayınlanan videolara Haliliye Belediyesinin resmi internet sitesindeki Kültür Sanat bölümü altındaki Değerlerimiz başlığı altına ulaşabilir.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

Devamını Oku
HALİLİYE BELEDİYESİ, KAZANCI BEDİH’İ UNUTMADI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli `den İstihdam İçin Önemli Atak

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli istihdama katkı sağlamak için Karaköprü Belediyesi olarak bir fabrika kurmak için girişimlere başladıklarının müjdesini verdi

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen istihdam atağı programı kapsamında Karaköprü Belediyesi de fabrika kurarak istihdama katkı sunmak için girişimlere başladı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli önceki gün katıldığı televizyon programında ve sosyal medyadan yaptığı açıklamada Karaköprü Belediyesi olarak bir fabrika yapılması için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile görüştüklerinin müjdesini verdi.

Karaköprü Belediyesi olarak asli görevlerini gerçekleştirirken şehrin istihdamına ve üretimine de katkı sunmak istediklerini ifade eden Başkan Baydilli, "Biz şehri inşa etme görevimizin yanında tabi ki şehirdeki kalkınmaya katkı sağlamayı da hedefliyoruz. Sayın Valimiz ile bir fabrika kurmak için görüşme gerçekleştirdik. İnşallah kuracağımız fabrika ile hem ekonomik üretime katkı sağlamak hem de iş bekleyen vatandaşlarımızı istihdam etmek istiyoruz. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz, inşallah yakın zamanda kuracağımız fabrikanın müjdesini veririz" diye konuştu.

Başkan Baydilli ilçeyi kalkındırmak adına planlanan projeleri hayata geçirmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA

Devamını Oku
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli `den İstihdam İçin Önemli Atak

Azerbaycan Milletvekili Meşhur Memmedov , “Kültür başkentimiz Şuşa'nın Azerbaycan için zirvede

ABDULLAH YİĞİT- ÜLKER PİRİYEVA-AZERBAYCAN

Azerbaycan Milletvekili Sayın Meşhur Memmedov , “Kültür başkentimiz Şuşa'nın Azerbaycan için zirvede olduğu bir kez daha tüm dünyaya kanıtlandı” diye, Türkiye medyasına açıklamada bulundu.

Azerbaycan Milletvekili Sayın Meşhur Memmedov , “Sayın Cumhurbaşkan'ın Şuşa ziyareti hakkında bundan sonra da çok şey söylenecek ve yazılacaktır. Evet, Sayın Cumhurbaşkanının sadece 5 saat uyuduğunu ve Şuşa'yı ziyaretini kendisinin merakla beklediğini açıklaması, Vatanı ne kadar sevdiğini ve ne kadar vatansever olduğunu bir kez daha kanıtladı. Nitekim tüm dünyanın gözü önünde Şuşa'yı ailesi ile birlikte karış karış dolaşması, Şuşa'nın Azerbaycan için ne kadar kutsal, ne kadar önemli bir şehir olduğunu, şahsen Şuşa'nın kalbimizde nerede olduğunu tüm içtenliği ile yansıtıyordu.

Ziyareti zamanı, kültür beşiğimiz ve kültür başkentimiz Şuşa'da, Sayın Cumhurbaşkanımızın her kültürel anıta, her tarihi anıta duyarlı yaklaşımı, tarihiyle ilgili doğru bilgisi, profesyonel diplomasinin yanı sıra, tarihimiz hakkındaki mükemmel bilgisinin bir tezahürü idi.

Dolayısıyla, Cumhurbaşkanımızın diplomatik yeteneğinin, iradesinin ve kararlılığının Zaferimizin ana unsuru olduğunu bütün dünya bilmekte. O, gerçek bir Başkomutan olarak muzaffer ordunun askerlerini zaferimizin nedeni olarak takdim etti; özellikle 17 yaşındaki askerlerimizi. Tabii ki, Cumhurbaşkanımızın ordumuza ve askerlerimize verdiği en büyük değer idi bu. Şehitlerimizi anan Sayın İlham Aliyev konuşmasında, her şehidin ailesine bir ev verileceğini de vurguladı, bu aynı zamanda, birçok sorunun cevabı olmakla bereber, hem de birçok ailelerin tesellisi idi” - diye belirtti.

Azerbaycan Milletvekili Sayın Meşhur Memmedov , “Bir zamanlar Paşinyan'ın yallı gidip bizi kışkırtmaya çalıştığı Cıdır ovasında Cumhurbaşkanı'nın aile üyeleriyle birlikte baklavayla çay içmesi birçok kişiye bilinçaltı bir mesaj oldu, aslında. Başkomutan İlham Aliyev'in uluslararası hukuk normlarına aykırı eylemlere provokasyonlarla dahil edilmesi girişimi başarılı olmadı. Çünkü onun tecrübesi, diplomatik becerileri ve öngörüsü, ne zaman ne yapacağını herkesten daha iyi bildiğini bütün dünyaya kanıtladı.

Bunun yanı sıra, ziyaretin en duygusal anları, yıllar önce silahla vurulmuş heykellerimizin Şuşa'ya yeniden kavuşması ve böylelikle, ruhlarının şad olması idi.

Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyevin, başta dini mekanlarımız ve camilerimiz olmak üzere tarihi eserlerimizin barbarca yıkımını görmek için, önyargılı uluslararası kurumları sıcak ofis ve koltuklarında değil gelip yapılanları yerinde görmelerini ve bu barbarlığa uygun rapor hazırlamaları çağrısında bulundu ve eminim ki, mesaj verildiği andan itibaren sahiplerine ulaşmış oldu.

Kardeş müslüman bir ülke gibi davranan ve ermenilere zamanında destek veren ülkeler de, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ciddi bir şekilde kınandı ve umarım bu ikiyüzlü ülkeler, gelecekteki politikalarında tüm bu haklı eleştirileri dikkate alacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın – “Ben Şuşa'ya Zaferle geldim” cümlesiyle hepimiz gurur duymamıza rağmen, işgalci ülkelerin ve destekçilerinin kulaklarında hala çınlayacaktır ve bu cümle birçok hayali kabusa çevirecektir. Aynı zamanda, Şuşa'yı fetheden kahramanlarımızın savaş taktikleri dünya için ilginç ve gizemli kalmakta, hala bizden öğrenecekleri çok şey var.

Sanki ziyaret zamanı, Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte her birimiz, o kutsal tarihi yerleri geziyormuşuz gibi ekranlardan ve sosyal ağlardan sevinçle ve gururla izledik.

Bu tür ziyaretlerin sık sık olacağına, kurtarılan topraklarımızda yapılan çevre düzenleme ve inşaat çalışmalarının her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın dikkatinde, odağında olacağına ve yakın gelecekte de vatandaşlar olarak her birimizin cennet mekana çevrilecek olan o güzel topraklarımızı gezme fırsatı bulacağına inanıyoruz.” – diye not etti..

Devamını Oku
Azerbaycan Milletvekili Meşhur Memmedov , “Kültür başkentimiz Şuşa'nın Azerbaycan için zirvede

Bu aşk sanal medyada başladı

SERKAN CANDAŞ-İSTANBUL

Defne Samyeli’nin kendisinden 10 yaş küçük sevgilisi Tevfik Bozdağ ortaya Çıktı!
Cem Yılmaz ile biten ilişkisinin ardından Defne Samyeli, kendisinden 10 yaş küçük estetik uzmanı Tevfik Bozdağ ile olduğu iddia ediliyor…

Tevfik Bozdağ’ı basından ve birçok televizyon programından tanıyoruz. Estetik kliniği Ankara’da olan Tevfik Bozdağ İstanbul’a sık sık gidip geliyor. Bu aşk sanal medyada başladı. Söylentilere göre Tevfik Bozdağ’ın yanında çalışan Buket A. bu ilişkiyi ele vermiş ve işten çıkarılmış.

Defne Samyeli Tevfik Bozdağ estetik kliniğine operasyon için mesaj atınca kıvılcım başlamış. Sahte isimle klinikte işlemlerini yaptırdığı da iddialar arasında. Bakalım ikiliyi ne zaman beraber göreceğiz. İkili Instagram’dan henüz takipleşmiyor.

Son dizisi final yapan Defne Samyeli aşk hayatında başarılı olabilecek mi göreceğiz?

 

Devamını Oku
Bu aşk sanal medyada başladı

Tügva Nöbet Tutan Polisleri Unutmadı… Polisimizin Yanındayız…

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL

TÜGVA Sokağa çıkma yasaklarında nöbet tutan polis ekiplerine dezenfektan, meyve suyu ve sandviç İkramında bulundu.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Gaziantep Oğuzeli Başkanlığı sokağa çıkma yasaklarında nöbet tutan polis ekiplerine meyve suyu ve sandviç İkramında bulundu Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Oğuzeli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma yasaklarında nöbet tutan polis ekiplerine meyve suyu ve sandviç ikramında bulundular.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 81 ilde ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Gaziantep’te yeni yıla girilirken polis ekipleri denetimlerini sürdürdü. Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Oğuzeli İlçe Başkanlığı gönüllüleri, sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla sessizliğe bürünen kentte, halkın huzur ve güvenliği için sokaklarda görev yapan polis ekiplerini unutmadı. Tüğva gönüllüleri, meyve suyu ve sandviç polis kontrol noktalarını ve polis merkezlerini tek tek ziyaret ederek nöbet tutan polis ekiplerine ikram etti.

"Polis teşkilatımızın yanında bulunmak için buradayız"
Polis teşkilatının yanında olduklarını göstermek için ziyaret ettiklerini ifade eden Türkiye Gençlik Vakfı (Tügva) Oğuzeli İlçe Başkanı Mehmet Kök, "Bizlerin güvenliğini sağlayan aynı zamanda herkesin evinde oturduğu bu saatte, ailesiyle vakit geçirdiği bu saatlerde bizim güvenliğimizi ve pandeminin yayılmasını önlemede önemli görev üstlenen polis teşkilatımızın yanında bulunmak için buradayız. Onlara bir nebze de olsa moral vermek istedik. Aslında bizler burada Dezenfektan ve ikramları bahane ettik. Onlara bu gecede ailelerinden uzakta kalmalarından dolayı bizlerde onların bir ailesi olmak istedik. Onlara olan yakınlığımızı göstermek istedik. Onların ne kadar kutsal ve güzel bir görevi üstlendiklerinin farkındayız" diye konuştu.

Devamını Oku
Tügva Nöbet Tutan Polisleri Unutmadı…  Polisimizin Yanındayız…

SOBA ZEHİRLENMELERİNE KARŞI VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından soğuk kış günlerinde kapı kapı dolaşılarak soba kurulumu ve olası zehirlenmeler hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, sobadan sızan zehirli gaz nedeniyle meydana gelebilecek olası zehirlenmelerin önüne geçmek amacıyla harekete geçti. Ekipler, Şahinbey’e bağlı Vatan, Güzelvadi, Çamlıca, 60. Yıl ve Şehitkamil’deki Mevlana, Eyyüp Sultan mahallelerini karış karış gezdi, mahalle sakinlerini ziyaret etti. Evlerde kurulan yanlış sobalar için vatandaş uyarıldı, sobanın doğru kullanımına ilişkin bilgi verildi.

Öte yandan soba zehirlenmelerinin ne gibi durumlarda ortaya çıktığına dair vatandaşa bilgi veren ekipler, soba zehirlenmelerinin özellikle yanlış kurulum ve kullanımdan kaynaklandığına dikkati çekerek, gece yatarken sobaya kömür ilave edilmesinin en sık yapılan yanlışlar arasında yer aldığını dile getirdi.

Büyükşehir itfaiye ekiplerinin aktardığı bilgi ve tecrübelerinden dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, bundan sonra sobalarını doğru bir şekilde kurup kullanacaklarını söyledi.

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP

 

Devamını Oku
SOBA ZEHİRLENMELERİNE KARŞI VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLDİ

OYUNCAK MÜZESİ ÇOCUKLARIN İZİNLİ SAATLERİNDE HİZMET VERECEK

Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa'da bir ilk olarak ilçeye kazandırdığı Oyun ve Oyuncak Müzesi pandemi tedbirleri kapsamında çocukların dışarıya çıkabileceği 13.00-15.00 saatleri arasında hizmet verecek

Karaköprü Belediyesi pandemi tedbirleri kapsamında kısıtlı saatlerde sokağa çıkabilen 20 yaş altı için bir hizmet sunarak zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlıyor. İlçeye kazandırılan Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi pandemi nedeniyle bir süredir hizmet vermezken, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin talimatıyla artık çocukların sokağa çıkabileceği 13.00-15.00 saatleri arasında açılarak hizmet verecek.

Çocuklar bu saatlerde her türlü hijyen ve dezenfekte işlemi yapılan oyuncak müzesini ziyaret ederek geçmişten günümüze ulaşan oyuncakları ve bahçedeki çizgi film kahramanlarının maketleri görebilecek.

Karaköprü Beleidye Başkanı Metin Baydilli'nin Şanlıurfa'ya kazandırdığı Oyun ve Oyuncak Müzesi 2 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösterirken, hem çocuklar hem veliler tarafından büyük ilgi ve beğeni topladı.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA

Devamını Oku
OYUNCAK MÜZESİ ÇOCUKLARIN İZİNLİ SAATLERİNDE HİZMET VERECEK

Gazete Bravo Yayın Hayatına Başladı

ÜLKÜ YİĞİT -İSTANBUL
Usta Gazeteci Abdullah Yiğit öncülüğünde Gazete Bravo www.gazetebravo.com yayın hayatına başladı.

Yiğit, Gelişen ve Büyüyen Dünyamızda İnternet Gazeteciliğin anında hizmet eden bir internet Gazeteciliği artık halkın sesi ve kulağı olmaya başladı.

2021 Yılının İlk Günlerinde Gazete Bravo www.gazetebravo.com  İnternet Gazetesi genç dinamik kadromuz ile yayın hayatına başladık. Bu kutlu yolda bize bizlere her zaman destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ülkemiz İçin ve Türk Dünyası için ve Dünyamız için hayırlı uğurlu olsun bizi takip etmeye devam edin.

GAZETE BRAVO HAKKINDA:
https://gazetebravo.com İnternet Gazetesi Ocak 2021 Yılında, Genç Dinamik Kadrosu ile Ülkemizde ve Yurt Dışında 2021 Yılının ilk günlerinde yayın hayatına başlamıştır. Bağımsız bir bilgi politikası izleyen bir medya kuruluşudur.

Türkiye `nin Son gelişmelerini, Son Dakika Haberlerini, Teknoloji, Magazin, Gündem, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Spor, Sağlık, Kültür Sanat, Sanat, Yaşam, Sosyal, Siyasi, Sosyal ve Kültürel yaşamındaki yeniliklerin yanı sıra, www.gazetebravo.com Okuyuculara diğer Türk Dünyasından ve Dünyadan ilginç haberler sunuyor. Ayrıca çevrimiçi gazete, çeşitli alanlardaki röportajları, analizleri, raporları içermektedir. Çevrimiçi gazete, herhangi bir siyasi veya sosyal gruba karşı ayrımcılık yapmaz ve haberleri yorum yapmadan tamamen tarafsız ve bağımsız bir şekilde yayar. www.gazetebravo.com Ekibi gazetenin web sitesinde okuyucuların karşılaştıkları olaylar hakkında operasyonel bilgi verme fırsatına sahip olduğu bir “telefon hattı” vardır. www.gazetebravo.com Dürüst İlkeli bir internet gazetesidir.

Devamını Oku
Gazete Bravo Yayın Hayatına Başladı