Hakkında
Haddimizi biliriz elbet. Lâkin !... Ülkenin gündemini belirlemekte etkili olan yayınların kimler tarafından ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı hakkında eleştiri, görüş,fikirileri paylaşmak bir vatandaşlık görevidir. Bu paylaşımlar kişiler ve kurumların yayınlamış olduğu yazılara eleştiri niteliği taşır.
  • Hobiler: Gezmeler,Okuma
  • İlgi Alanları: FACE İĞRENÇTİR
  • Proje koordinatör
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Allah aşkına bula bula islâmla hiç alâkası olmayan köşe yazılarınimı buluyorsunuz ?
"Ortaya bir kılçık atalım bakalım tepki gelince veya etkilenenlerden TIK'lama REKORU kırarsınız belki ??????........

benim paylaştığım gönderi nasıl oluyorda başkası paylaştı yazıyor
İyice bozuldu burası
KİM PAYLAŞIYORSA O YAZAR

Ahmet Hakan'a son yorumlarımdır
Bizim kılçıksızlar'la işimiz olmaz.

İslâmı bilenler biliyor
MİŞ... MUŞ...DEDİKODU YAZARI
Ahmet Hakan
Senin için'de ....mişsin diyorlarmış !..

Ahmet Hakan !..
İSLÂM'A... DAİR... KONULARI...İYİ...ÖĞREN
BİLMEDEN ... SALLIYORSUN.

Canan barlas ile gündem'de
Kurtuluş Tayiz : CHP Fetö kasetleri ile ilgili hiç bir açıklama yapmıyorlar
Birde kendilerine "PARTİ" muamelesi yapılmasını İSTİYORLAR.

Basın sermayenin sesimi yoksa içinde yaşadığı toplum değerlerini ve AHLÂK 'ı yücelten yayınlar ile topluma faydalımı olmalı ?

Haberlere baktığınızda yayınların tümü kötü olaylar ve sizin yaşam algınızı umutsuzluğa sürüklüyor
O onunla alâkalı değil böyle diyeen BOŞVERMİŞ bir basın !..
"Kendimi denize mi atsam" içerikli bir sesin geldiğini hissedersiniz.

Basın özgürlük adı altında topluma zarar verecek korku ve paniği çoğaltacak haberleri seçerek ne yapmaya çalışıyor ?

Mehmet Barlas: Anlamsız haberlerle dünya gerçeklerini izlemek mümkün değildirA- A+

Mısır Parlamentosu yeni anayasa tasarısını oyluyormuş. Buna göre Sisi 2034 yılına kadar Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürebilecekmiş. 565 milletvekilinden 485'inin verdiği oylarla Cumhurbaşkanlığı süresi altı yıla çıkartılmış ve Sisi'ye iki dönem daha koltukta oturabilmesi imkanı tanınmış...
Garip bir dünya
Dünya medyası bu tür anlamlı(!) haberlerle dolu... Mesela Trump'ın Suriye'den çekilme kararına, Amerika'nın önde gelen generalleri karşı çıkıyorlarmış. Ya da Varşova'daki Ortadoğu Zirvesi'ne katılan ülkelerden biri olan Birleşik Arap Emirliği'ne göre, İran sorunu Filistin sorunundan daha önemliymiş.
Pompeo ve Bolton
Eğer dünyadaki gelişmeleri bu tür haberlerden izliyorsanız, gerçekleri ıskalayabilirsiniz... ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun ya da Trump'ın Güvenlik Danışmanı Bolton'ın açıklamalarından dünyadaki gelişmeleri anlamaya çalışıyorsanız, içinizden sürekli "Kendimi denize mi atsam" içerikli bir sesin geldiğini hissedersiniz.

Devamını Oku

Edep, Haya, Terbiye ve Ahmet Hakan

Ahmet hakan fitne için bir fırsat bulmuşsun fakat eskisi gibi karşılığı yok
 SEN !..
İslâmı kötülemek niyeti içinde olduğun ve sürekli İNSAN'ların yaptıkları üzerinden İSLÂMI kötü göstermek gibi bir yol izliyorsun

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK insanların yaptıkları DEĞİLDİR !..

İSLÂM bir yoldur, ve insanlar yolda herşeyi görür ve yaşar

İslâmı yaşamayanların böyle yorumda bulunarak İSLÂMA atıf yapmaları İslâm ve tasavvufta kullanılan deyimleri, anlamadıkları halde bunların  üzerinden konuşmaları sadece ve sadece  SALDIRMADIR !..

****

MÜSLÜMAN OLAN YASİN STEVEFKOVİC:İnsanların İslâma göre yaşamadığı ülkelerde herşey kötüye gidiyor

 MÜSLÜMANLAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİM
Müslüman olmadan önce, İslâm’a bakış açım kötüydü. İslâm ve Müslümanlar hakkında iyi düşünmüyordum. Kadınlara baskı yapıldığını sanıyordum. Daha sonra 11 Eylül Olayı, savaş, katliâmlar, nefret, başka dinleri kabul etmemeleri, İslâm hakkında kötü düşündürüyordu. Müslüman olan, ama dinlerini yaşamayan arkadaşlarım vardı. Çok dengesiz davranıyorlardı. Onlardan hep kötü şeyler gördüğüm için İslâm dini ve Müslümanlar hakkındaki düşüncelerim hiç iyi değildi.

İSLÂM’DAN ÖNCEKİ DİNÎ HAYATIM
Katoliktim, ama hiç ilgilenmiyordum. Müslüman olmadan önce “tek bir Allah” olduğunu biliyordum. Ama Hıristiyanların Allah’ıyla Müslümanlarınkinin farklı olduğunu sanıyordum. Hep kendi dinimde kalacağımı sanıyordum. “Onların dini var, benim de kendi dinim var” diye düşünüyordum. Ailem kendini çok dindar görür; bütün dinî günleri kutlardı. Duvarda Hz. İsa’ya ait heykeller vardı, geçerken onları öperlerdi. O heykellerden yardım bekler, isteklerini yerine getireceğini sanırlardı. Senede bir kez kiliseye gitmelerine rağmen kendilerini dindar görürlerdi.

BATI TOPLUMU
İnsanların İslâm’a göre değil de kendi kurallarına göre yaşadığı ülkelerde her şey kötüye gidiyor, mahvoluyor. Kadınlar ucuz bir fiyata kendini satıyor. Her “tuval”de çıplak kadınlar var ve hiçbir değerleri yok. Erkekler bir kadından diğerine geçiyor. Gençler 12 yaşlarında bile içki ve uyuşturucu kullanıyor, fuhuş ve müstehcenat bataklığına düşüyor. Suç oranları sür′atle yükseliyor. İslâm’la şereflenmemiş insanlar çok büyük bir kayıp yaşıyorlar. Şu an zaten her şey çok kötü, ama böyle giderse daha da kötü olacak. İnsanlar çocukları için korkuyor. Çünkü onlar da buralarda, bu kokuşmuş ortamlarda büyüyecekler. Ben kendimden biliyorum…

Devamını Oku