Hakkında
Haddimizi biliriz elbet. Lâkin !... Ülkenin gündemini belirlemekte etkili olan yayınların kimler tarafından ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı hakkında eleştiri, görüş,fikirileri paylaşmak bir vatandaşlık görevidir. Bu paylaşımlar kişiler ve kurumların yayınlamış olduğu yazılara eleştiri niteliği taşır.
  • Hobiler: Gezmeler,Okuma
  • İlgi Alanları: FACE İĞRENÇTİR & GOOGLE İYİLİK YAPMAZ ?
  • Proje koordinatör
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Gezi çapulcusu Mimarlar ve Mühendisler Odası dâvâyı dört gözle takip ediyor

Sözde ağaçları korumak adına ülkeyi kaosa sürükleyen Gezi Parkı eyleminin mimarı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), dün görülmeye başlanan Gezi davasını yakından takip etti. Gezi sanıklarına sahip çıkan TMMOB yönetimi, “Ülkemizin başına gelmiş en güzel şeylerden birisi Gezi direnişidir” ifadelerini kullandı.

2019-06-25 12:12:00Gezi çapulcusu TMMOB, dâvâyı dört gözle takip ediyor Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Ülkeyi yangın yerine çeviren Gezi Parkı eylemlerinde yargılanacak olan provokatörlere Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) arka çıktı. 2013 yılında seçilmiş iktidarı yıkmak için ülkeyi yangın yerine çeviren Gezi destekçisi TMMOBGezi davalarını dört gözle takip ediyor. Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 2'si tutuklu 6'sı firari 16 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılanmasına başlandı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Osman Kavala ve Yiğit Aksakoğlu ile 7 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmayı, CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve çok sayıda HDP'li ve İşçi Partili milletvekili de izliyor.

Provokatörlere sahip çıktı

Ülkeyi yangın yerine çeviren Gezi Parkı eylemlerinde yargılanacak olan provokatörlere sahip çıkan TMMOB, ülkede yaşanan kaosu, onurlu bir direniş gibi göstererek, “Bilinmeli ki, bu arkadaşlarımız bizim onurumuzdur, tıpkı Gezi Direnişinin bu ülkenin onuru olduğu gibi!” ifadelerini kullandı. Gezi Parkı olaylarında yargılanması gerekenlerin polisler olduğunu iddia eden TMMOB yönetimi, “Gezi Direnişi dönemiyle ilgili yargılanması gereken birileri varsa onlar, insanların üzerine on binlerce gaz bombasını atarak arkadaşlarımızı sakat bırakanlardır; Abdocan’ı, Mehmet’i, Ethem’i, Ali İsmail’i, Berkin’i aramızdan alanlardır” dedi.

Yabancı ülke temsilcileri de izledi

Bir kısım müştekinin de katıldığı duruşmayı, İsviçre, İsveç, Almanya, Kanada, Hollanda, ABD, Fransa, İngiltere, İtalya gibi ülkelerin başkonsolosları ve konsolos yardımcıları da takip ediyor. İstanbul Barosu Başkanı Ömer Durakoğlu ile çok sayıda avukat ve bazı oyuncular da duruşmayı izleyenler arasında yer alıyor. Duruşmada, mahkeme tarafından sanıkların kimlik tespiti yapıldı. İşadamı olduğunu belirten sanık Osman Kavala, aylık gelirinin 20 bin lira olduğunu ifade etti. Sanık Yiğit Aksakoğlu ise sivil toplumcu olduğunu ve gelirinin aylık 10 bin lirayı bulduğunu kaydetti.

Feministlerden de destek geldi

Sözde kadın hakları savunuculuğu adı altında aile kavramını ortadan kaldırmayı hedefleyen feminist grupların sosyal medya hesaplarından da Gezi provokasyoncularına destek geldi. Yapılan açıklamada, “Gezi Park’na katıldıkları gerekçesiyle yargılanan 16 kişinin davası Silivri’de görülüyor. FEMEN, tüm kamuoyunu Gezi aktivistlerine destek olmaya çağırıyor: Protesto suç değildir!” denilerek insanlar provokasyonlara alet olmaya davet edildi.

Devamını Oku
Gezi çapulcusu Mimarlar ve Mühendisler Odası dâvâyı dört gözle takip ediyor

Başkan Erdoğan'dan Meral Akşener'e sert cevap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in hükümete yönelik eleştirilerine sert tepki gösterdi.

2019-06-25 13:11:00Başkan Erdoğan'dan Meral Akşener'e sert cevap!Başkan Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eleştirilerine yönelik yaptığı açıklamda, "Benim Kahramanmaraşlı kardeşim anladı ama bu hanımefendi hala anlayamadı" dedi.

Erdoğan, here şeye muhalefette bulunan Akşener'e sert çıkarak "Bugün bir tanesi öyle söylüyor. "Şu kadar bölünmüş yol yaptım demekle mi oy alacaksınız" Öbür tarafta da şunu söyle be, "yüksek hızlı tren yaptık diye mi bu millet oy verecek" "26 havalimanını 56'ya çıkardık diye mi bu millet size oy verecek" Ne kaldı? Ne olacak, sen niye varsın o zaman? Yani siyasi kadrolar bu ülkede ne yapar? Şimdi ben bir vatandaşımızın güzel bir tebliğini sizlere şurada perdede göstermek istiyorum. O anlamış ama sözde siyaset yapan neyse isim vermeyeyim anlayamamış… Herhalde bunu izleme fırsatı bulursa anlayacaktır. Benim Kahramanmaraşlı kardeşim anladı ama Bu hanımefendi hala anlayamadı. Bunlar bugüne kadar niye yapılmıyordu? Şimdi yapılınca niye rahatsız oluyorsun? Bir teşekkür etmesini bilin ya. Yok görevindir, tamam da siz geçmişte bakanlık filan da yaptınız. Siz niye yapamadınız?" dedi.

Devamını Oku
Başkan Erdoğan'dan Meral Akşener'e sert cevap!

İtirafçı sanık sır perdesini açtı! İşte FETÖ’nün kodlamaları

Tokat’ta, FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında eski asker olan sanık, ifadesinde örgütün kodlamalarıyla ilgili bilgiler verdi.

2019-06-25 13:13:00İtirafçı sanık sır perdesini açtı! İşte FETÖ’nün kodlamalarıTokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında itirafçı eski bir asker olan bir sanık, ifadesinde örgütün yapılanması ve kodlamalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütü üyesi olduğu" iddiasıyla gözaltına alınan, telefonunda örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock" bulunduğu öne sürülen ve itirafçı olduktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan H.S. hakkında iddianame hazırlandı.

Tokat 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame kapsamında H.S'nin yargılanmasına başlandı.

Çeşitli isimler ve şifreler

İddianamede ifadelerine yer verilen H.S, örgütün bütün mesleklere ve kişi gruplarına kodlar verdiğini belirtti.

"Hakkı" isminin örgütün 2014 öncesinde hukuk birimine verdiği kod isim olduğunu anlatan H.S, "Hususi hizmetler, hususi öğrencilerin bulunduğu, bu öğrencilerle birebir ilgilenen ve görüşen, devir yapan, serdoktor, doktor ve öğretmenlerin bulunduğu yapının genel adıdır. Yapılanma içinde eğitim danışmanına bağlıdır. 'Master', üniversitelerin meslek yüksekokulu mezunlarına astsubay olmalarını sağlayan birimdir. Örgütte 2014 yılından sonra mahrem yapı içinde oluşturulan birimdir" ifadesini kullandı.

"Doktora"nın üniversitelerin dört yıllık fakülte mezunlarının askeri okullara gönderilmesini takip eden birime verildiğini ifade eden H.S, "Mado"nun da hususi hizmetler içinde yer alan master ve doktora biriminin ortak adı olduğunu aktardı.

"Ümit" isminin ise hususi öğrencilerin ilgili öğretmenle periyodik görüşmelere gelmeyen ancak örgütten ayrılması istenmeyen hususi öğrencilerin aktarıldığı birim olduğunu belirten H.S, şu bilgileri verdi:

"Okulcu', askeri öğrencileri okul bazında takip eden kişidir. Sorumlu olduğu okuldaki öğrencilerin birbirleriyle ilişkilerini ve okul içindeki olayları en iyi bilen kişi konumundadır. 'Üstü çizilmek', cemaatten men edilmek, kovulmaktır. 'Kürşat', Kara Harp Okuluna, 'Kasım', Kara Astsubay Okuluna, 'Dursun', Deniz Harp Okuluna verilen kod isimlerdir. 'Polat', polis memurlarının, 'Zekai', infaz koruma memurlarının cemaatteki kod ismidir. 17/25 Aralık sürecinden sonra kod adı olarak grup abilerine 'Danışman', ev abilerine 'Sınıf başkanı', polislik sınavına girecek adaylara 'Fatih', hususi ilköğretim, lise ve doktora-master yapanlara da 'Bahçıvan' adı verilmiştir. 'Kırmızı', hukuk birimindeki cemaat mensupları ve öğrenci olan çocuklarına, 'Mavi', polis birimindeki cemaat mensupları ve öğrenci olan çocuklarına, 'Yeşil', asker birimindeki cemaat mensupları ve öğrenci olan çocuklarına verilen kod isimdir."

Devamını Oku
İtirafçı sanık sır perdesini açtı! İşte FETÖ’nün kodlamaları

Necati bunlar ne?

İmamoğlu’nun yalanlar üzerine kurulmuş kampanyalarını “gerçek ve samimi” diye yutturmaya çalışan kampanya danışmanı Necati Özkan’a bazı hatırlatmalarda bulunalım, bakalım ne cevap verecek:

1- İmamoğlu, “İstanbul’u fetheden Yunan: Ekrem İmamoğlu” manşeti atan siteye “Kıytırık” demişti, Yunanistan’ın en büyük gazetelerinden birine tam sayfa röportaj verdiği ortaya çıktı.

2- Belediye çaycısı “Çalışanlara musakka size antrikot” dedi, tiyatro çıktı.

3- Billboard reklamına koyduğunuz takkeli hacı amca fotoğrafı, stock sitelerinden alınmış şarap içen ihtiyar fotoğrafı çıktı.

4- İmamoğlu’nun iftar fotoğrafı gündüz vakti çekilmiş kurgu çıktı.

5- İmamoğlu’nun evine misafir olduğu “sıradan vatandaş” dediniz, İmamoğlu destekçisi SP eski adayı çıktı.

6- “Binali Yıldırım İsmail Küçükkaya’dan soruları istemiş” dediniz yalan çıktı.

7- “CNN o kameramanları kovdu” dediniz yalan çıktı.

8- Ak Parti’nin “bütün oylar sayılsın” teklifine itiraz etmediğini söyledi, yalan çıktı.

9- “Makam odasından Atatürk posterini kaldırdılar” dediniz, kendi adamlarınızın kaldırdığı ortaya çıktı, bu iddianız da yalan çıktı.

10- Ordu Valisine “it demedim” dediniz, yalan çıktı.

Devamını Oku
Necati bunlar ne?

Hani Tek Adam Rejimiydi ? Erdoğan kazanınca Diktatör kazandı CHP kazanınca halkın zaferi

Murat Çiçek : Cumhuriyet Gazetesi CHP kazanınca Halkın zaferi diye
manşet atıyor

Erdoğan kazandığında milletin zaferi diye manşet atmıyorsun, bizi izleyen Cumhuriyet okurları varsa göndersin ben bilmiyorum atmadılar

Bu manşet CHP seçmeninin halk olduğunu anlatıyor, chp lilere yönelik bir mesaj

Erdoğan'a oy verenler bunlara göre halk değil,

Erdoğan kazanınca Diktatör kazandı

CHP kazanınca halkın zaferi

Demokrasi kazandı diyorlar
HANİ DİKTATÖR REJİMİYDİ ?
Diktatör rejiminde
nasıl demokrasi kazanacak ?

Hikmet Genç :
Tek adam sadıkmı koyar ortaya ?
Diktatör kendinden başkasını kazandırırmı ?
^*/=_?^:/×,:'*?_÷^*-*!#/*;?;-*

Günün Manşeti (24.06.2019)" videosunu izleyin
https://youtu.be/K7JDjSrftCU

Devamını Oku
Hani Tek Adam Rejimiydi ? Erdoğan kazanınca Diktatör kazandı  CHP kazanınca halkın zaferi

Ataklı, Kongar hoca ve Arapgirli ne yapmak istiyorlar ?

Türkiye'yi Elitlerin yönetmesi amaçlı Lenin özentisi ile Kemalizm ideolojisi oluşturmak ve halâ bu kadar gelişmeyi ve değişimi görmezden gelip

Bile bile, "özgürlük" kavramını,
Başkaldırı olarak görmek isteyen, özgürlüğün, kim olursa olsun başkalarının haklarına saygı duymakla olabileceğini kabul etmeyen,

Tarihi ve yaşananları yok sayıp
Türkiye tarihini, Gazi Mustafa Kemal ile başlatıp, padişahı devirdik, O zaman Türkiye'yi yönetmek bize aittir gibi sabit, inatçı, isyankâr
bir bakış açısı ile
ve artık zamanımızın gerisinde kalmış,örümcek bağlamış fikirlerini ve daha bir çok argûmanı kullanarak "beyin yıkama" faaliyetleri
yapıyorlar

Gençlerin yaşları itibarı ile, hayatı özgür olmak, istediğini yapabilmek
arzusunda olduğu bir dönemini,
sorumsuzca yönlendirip,

Taraftar oluşturarak her şeye isyan eden, sorumluluk almak istemeyen,
daha kolaycı ve hazır olanın peşinden gidecek bir gençliği, içi boş kavramlar ile mahalle baskısı oluşturup militanlaştırıyorlar

Kendisini mali yönden kurtarmış,
belirli bir Elit kesimin finansörlüğünü yapıp destek verdiği yayın kuruluşları ile veya toplumun farklılıklarını, hassas olan değerlerini birbirine karşı kötü gösterecek ayrıştırıcı yayınlar yapan büyük Gazetelerde yazıyorlar
( Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet )
diğerlerini yazmıyoruz bile

Birde sadece belirli bir kesimi üye kabul eden dernekleri var, hele bu gazeteciler cemiyeti denen, tek taraflı olmaması gereken, gazetecilik gibi KESİNLİKLE !..
Her kesimden,tüm toplum bireylerine
eşit mesafede olması gereken dernekler kanunu ile sabit olduğu halde AYRIMCILIK yapan cemiyet ( ismi tabelada ) kalmış
zorba oluşumun etrafında çemkiriyor, bunu mahalle baskısı oluşturmada kullanıyorlar

Yaptıkları kanıttır, Edirne belediye başkanı,Özgürlük deyip sadece CHP'li olanları işe alacağım diyen, olmayanı işe almayacağım, almayacağım... diyerek, yaşama hakkı tanımayan
Bir zihniyetin kalemşörleridir

***
Sultan Vahdeddin ve Sadrazam Damad Ferid'in imzalarıyla 30 Nisan 1919'da Samsun'daki Dokuzuncu Ordu Müfettişliği'ne tayin emri verilen
Gazi Mustafa Kemal bu milletin, Kurtuluş savaşında ülkeyi
bölünmekten kurtulmasını sağlamış
bir komutan ve ilk Cumhurbaşkanıdır.
Bu aziz milletin şanlı tarihindeki bir kahramanı ve değeridir.
Hiç bir hizip ve izm'in tekelinde olmamakla beraber,
Hiç kimsenin tekelinde olmayıp,

Bu aziz milletin ortak değeridir

Murat Cin

Dünyayı yöneten üst akıl kim? #BenimFikrim" videosunu izleyin
https://youtu.be/8StQ0AndEr4

Devamını Oku

Empati yapacak olursak şöyle dememiz gerekiyor ( sorumsuzca ! )
Al işte İmamoğlu geldi 50 gün asfaltmı olur, trafikte biz çekiyoruz başka zaman yapsınlar, Batıda hiç böyle olmuyor millet bunların umurunda değil
İmamoğlu keyfine bakıyor

Manşetlerin Dili - 23 Haziran sonuçları ne anlatıyor ?

Manşetlerin Dili - 23 Haziran sonuçları ne anlatıyor ?" 24 Haziran videosunu izleyin
https://youtu.be/yDlulZNHRoc

Manşetlerin Dili - 23 Haziran sonuçları ne anlatıyor ?

Bir kamalisti terleten sorular din eğitimi !

Tarihçi, Ahmet Anapalı soruyor
Bir kamalisti terleten sorular din eğitimi !" videosunu izleyin
https://youtu.be/qnuOfBVNF4E

Atatürk namazını eda etmiştir / Doğru
Soru : Peki bana piyasada halihazırda satışta olan, bir tane namazdan çıkarken fotoğrafını gösterebilirmisiniz ?
Cevap : Yok
Atatürk hafızdı / Doğru
Soru : Peki bununla ilgili piyasada dolaşımda olan bir tane yazılı kaynak gösterebilirmisiniz ?
Cevap : Yok
Hangi okulda hafızlık eğitimi almış ?
bilinmiyor
Soru : Biz hiç, Sultan Abdulhamit'in dindar olduğunu anlatmaya çalıştıkmı ?
Cevap: Gerek yok'ki bilinen bir şey
Peki siz, neden sürekli Atatürk'ün dindar olduğunu anlatmaya çalışıyorsunuz ?

Devamını Oku
Bir kamalisti terleten sorular din eğitimi !

Doğu perinçek'ten Kemalist gazeteci Can Ataklı'ya çok sert cevap !..

Vatan Partisi'nden Doğu Perinçek iddialarına ilişkin çok sert açıklama!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerini kullanan Kemalist gazeteci Can Ataklı'ya çok sert cevap geldi.

2019-06-24 18:49:00Vatan Partisi'nden Doğu Perinçek iddialarına ilişkin çok sert açıklama!Vatan Partisi'nden yapılan açıklamada, "Tele-1 Tv sabah kuşağında yayınlanan Gün Başlıyor programında gazeteci Can Ataklı, Aydınlık gazetesi ve Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek’e, gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler etmiş ve açıkça yalan beyanda bulunarak kişilik haklarına saldırmıştır."denildi

Kemalist Sözcü yazarı Can Ataklı’nın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var”ifadelerine Vatan Partisi’nden cevap geldi.

Gazeteci Ataklı, Tele-1 TV’de yayınlanan Gün Başlıyor adlı programa katılmıştı. Ataklı, Gün Başlıyor adlı programda Doğu Perinçek için“Tayyip Erdoğan’dan avantanız var”ifadelerini kullanmıştı. Vatan Partisi’nin basın açıklamasında Ataklı’nın bu sözlerine tepki gösterildi.

Çok sert cevap

Açıklamada, şunlar denildi:

"Tele-1 Tv sabah kuşağında yayınlanan Gün Başlıyor programında gazeteci Can Ataklı, Aydınlık gazetesi ve Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek’e, gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler etmiş ve açıkça yalan beyanda bulunarak kişilik haklarına saldırmıştır.

"Tayyip Erdoğan’dan avantanız var" diyerek yalan söylemesi, halkı kandırmaya yönelik ve hiçbir ahlakın kabul etmeyeceği bir yalandır. Bunu kanıtlayacak herhangi bir delili varsa kamuoyu ile paylaşmalıdır, yoksa kamu vicdanında, 'yalancı ve müfteri' olarak yer bulacaktır.

Partiler, gazeteler, yazarlar ve liderler eleştirilebilir, ama onlara hakaret edebilmek amacıyla yalan söylemek, halkı kandırmak gazetecilik ahlakıyla açıklanamaz.

Kendisi hakkında daha fazla cümle sarfiyatını gereksiz buluyoruz. Yalan ve hakaretleri hakkında derhal hukuki işlemler başlatılmıştır. Yalan ve hakaretlerinin hesabı yargı önünde sorulacaktır."

Devamını Oku
Doğu perinçek'ten Kemalist gazeteci Can Ataklı'ya çok sert cevap !..
}