Hakkında
Haddimizi biliriz elbet. Lâkin !... Ülkenin gündemini belirlemekte etkili olan yayınların kimler tarafından ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı hakkında eleştiri, görüş,fikirileri paylaşmak bir vatandaşlık görevidir. Bu paylaşımlar kişiler ve kurumların yayınlamış olduğu yazılara eleştiri niteliği taşır.
  • Hobiler: Gezmeler,Okuma
  • İlgi Alanları: FACE İĞRENÇTİR & GOOGLE İYİLİK YAPMAZ ?
  • Proje koordinatör
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Algı Operasyonları, Mustafa Kemal'in Osmanlı subayı olduğunu neden öğretmedin ? Neden Sakladın ???

Abdurrahman Uzun'un sunumuyla 28 Şubat temalı ''Bu El Kimin'' programını canlı izleyebilirsiniz." videosunu izleyin
https://youtu.be/ge1vqAO_0oE

Algı Operasyonları, Mustafa Kemal'in Osmanlı subayı olduğunu neden öğretmedin ? Neden Sakladın ???

CHP'nin HDP İle İttifakı İhanettir!

Başkan Erdoğan: ''CHP'nin HDP İle İttifakı İhanettir!'' / Flaş Açıklamalar / A Haber" videosunu izleyin
https://youtu.be/SqAlwxJaxd8

CHP'nin HDP İle İttifakı İhanettir!

Üzülürüm ama Ekrem Kapalı Çarşıda Rezil Oldu

İstanbul Kapalıçarşı'da bağırarak Ekrem İmamoğlu'nu durduran esnaftan tepki !!!" videosunu izleyin
https://youtu.be/1An9WVTUEgs

Üzülürüm ama Ekrem Kapalı Çarşıda Rezil Oldu

Özgürlükler Ülkesi Amerikada, Çocuk Potansiyel Suçlu Görülüyor ???

Amerika'da 7 yaşındaki çocuğa kelepçe taktılar

ABD'de, öğretmenine saldırdığı iddia edilen 7 yaşındaki bir çocuk polis tarafından kelepçelendi.

2018-01-30 09:49:00Amerika'da 7 yaşındaki çocuğa kelepçe taktılarABD'nin Florida eyaletinde polis, öğretmenine saldırdığı iddia edilen 7 yaşındaki bir çocuğu kelepçeledi. Olay geçtiğimiz perşembe günü yaşandı. Coral Way okuluna giden bir öğrenci, kafeteryada öğretmeniyle tartıştı.

Öğretmene defalarca yumruk ve tekme atan öğrencinin, elleri arkadan kelepçelendi ve hakkında işlem yapıldı.

Polisten yapılan açıklamada, standart prosedürün uygulandığı belirtildi. Polis ayrıca, çocuğun kendisine ve topluma zararlı olabileceğini öne sürdü.

İkinci kez kelepçelendiği ifade edilen çocuk, davranış bozukluğu olup olmadığının anlaşılması için hastaneye götürüldü.

Devamını Oku
Özgürlükler Ülkesi Amerikada, Çocuk Potansiyel Suçlu Görülüyor ???

Gaz alım sözleşmemiz bitiyor
Rusya daralan piyasada satmak için bize gelecek !
Petrol fiyatlarının düşmesi Rusya ekonomisini zora sokar
Mevcut durumun güvenlik boyutu son derece açıktır: çoğu petrol üreten ülke için fiyatın belirli bir düzeyin altına düşmesi rejimler ve halkları arasındaki “sosyal kontrat”ın bozulması tehdidini getirir. Vatandaşlarını cömert sübvansiyonlarla “satın alan” devletler için ise siyasi karışıklık riski oluşturabilir.

Sözlük :
terbiyesiz
sıfat
1.
terbiyesi olmayan.
2.
topluluk kurallarına aykırı davranan.

İçinde yaşadığı toplumun asayişi için uğraş verenleri itibarsızlaştırmaya çalışmak
lâf cambazlığı ile kelimeleri kullanarak hakaret etmek

Terbiyesiz, Can Ataklı her zamanki gibi uydurduğu kurgu içinde polislere hakaret etti, Cevap Gecikmedi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, gazeteci Can Ataklı’nın bugünkü köşe yazısında “Zavallı polisler”, “...böyle olunca da azarı yediler zavallılar” ifadeleri için sert bir açıklama yayımladı. İstanbul Emniyet'inden yapılan açıklamada Can Ataklı için “Aslında kendisini zavallı duruma düşüren ifadeleriyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelini insaf ve vicdandan yoksun bir şekilde rencide etmeye çalıştı” denildi

DAMLA KAYAGündemÇarşamba 26.02.2020 00:08

Korkusuz Gazetesi'ndeki "Fenerbahçe 20 yıl sonra yenildi sarayda bayram havası yaşanıyor" başlıklı bugünkü köşe yazısında Can Ataklı, emniyet mensuplarını rencide edici bir ifade kullandı. Ataklı yazısında "Zavallı polisler" ifadesine yer vermesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama geldi.


İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN CAN ATAKLI'YA TEPKİ
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada gazeteci Can Ataklı'nın kaleme aldığı köşe yazısından örnekler verildi. Ataklı'nın, " 'Zavallı Polisler' ifadesiyle başlayan ve sonra '...daha önce hiç benzeri olmamış biçimde...' şeklinde yalan ifadelerle devam eden köşe yazısının son bölümünde, İstanbul Emniyet Müdürlüğünce personelinin eğitimine ve halkla ilişkilerine yönelik sık sık yapılan ikaz ve hatırlatmalardan birini amacından saptırarak ilgisiz bir konuyla ilişkilendirmiştir" denildi.

1582659206802.jpg


EMNİYET "ATAKLI, KURGU ÜZERİNDEN SAYGISIZLIK YAPTI" DEDİ 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamasına şöyle devam etti: "Adı geçen yazar oluşturduğu bu kurgu üzerinden, saygısızca bir üslupla, '...böyle olunca da azarı yediler zavallılar" şeklindeki aslında kendisini zavallı duruma düşüren ifadeleriyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelini insaf ve vicdandan yoksun bir şekilde rencide etmeye çalışmıştır. Tüm halkımızın güvenliğini sağlayan Emniyet Teşkilatı personeline karşı bu saygısız ifadelerin ve değerlendirmelerin sebebi bilinmemekle birlikte keyfiyeti kamuoyunun takdirine arz ederiz."

İşte Can Ataklı'nın köşe yazısının son bölümünde yer alan ilgili bölümünün tamamı:
"Zavallı polisler, yandaş medyaya toslayınca azarı işittiler
Üzerinden biraz zaman geçti ama ibretlik olması açısından yazmayı yararlı buluyorum.
Geçen hafta, yandaş medyanın parlayan kuruluşlarından Kanal D'nin bir muhabiri, bir taciz haberini hazırlamak için gittiği okulda polisler tarafından alıkonulmuştu.
Kanal D ve Demirören medyası da bu duruma tepki göstermişti.
Yandaş medyanın başına gelen bu olay haliyle İstanbul emniyetini de sıkıntıya soktu.
Müdürler muhtemelen "Kardeşim ne yapıyorsunuz, bizimkilere niye zorluk çıkardınız?" diyerek azarlandılar.
Çünkü daha önce hiç benzeri olmamış biçimde İstanbul Emniyet Müdürü, kendi polislerine fena halde ayar verdi.
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın açıklamasında, "Emniyet güçleri, bundan böyle tartıştığı her vatandaşa 'mukavemetten işlem yaparız' diyemeyecek. Polise mukavemet olursa elbette gereği yapılacak, ancak bazı olayda keyfi davranılıp konunun tırmandırılıp "Polise mukavemetten" işlem yapıldığı ya da yapılmaya çalışıldığı görülüyor. Personelimiz uygun olamayan adap ile ilk diyaloğa başlayınca, vatandaşta tepki verebiliyor ve konu buradan 'polise mukavemetten' işlem yapmaya gidiyor. Böyle bir şeye müsaade edilemeyecek. Bilhassa sokakta vatandaşla bire bir temasta olan önleyici ekipler, Yunuslar ve Gece Kartalları olmak üzere her göreve çıkışta yapılan toplantılarda bu konu ile alakalı ikaz defaatle yapılacak" denildi.
Polis bu uygulamayı aslında hep yapıyor,
Ne var ki bu kez yandaş tetikçi medyaya tosladılar.
Böyle olunca da azarı yediler zavallılar."

Devamını Oku
Terbiyesiz, Can Ataklı  her zamanki gibi uydurduğu kurgu içinde polislere hakaret etti, Cevap Gecikmedi

Hocalı Katliamı'nın 28. yıl dönümü anma

Hocalı Katliamı'nın 28. yıl dönümü anma - Teaser" videosunu izleyin
https://youtu.be/gGbBOWyEJOc

Hocalı Katliamı'nın 28. yıl dönümü anma

Yunanistan'da seçilmiş müftüye 4 ay hapis cezası

Yunanistan’da, "makamı gasbetmek"le suçlanan İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.Mehmet Hatipoğlu   |26.02.2020Yunanistan'da seçilmiş müftüye 4 ay hapis cezasıFotoğraf: Mehmet Hatipoğlu/AA

Gümülcine

Yunanistan’da, Selanik İstinaf Mahkemesi, bir cenaze töreni ile ilgili "resmi makamı gasbetmek ve dini töreni engellemek" suçlamasıyla yargılanan İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete’yi tecilli olmak üzere 4 ay hapis cezasına mahkum etti.

Mahkeme, Mete ile aynı suçtan yargılanan Gökçepınar imamı Erkan Azizoğlu’nu ise suçsuz bularak beraatine karar verdi.

Mete'ye, 3 yıl içerisinde suç işlemesi durumunda hapis cezası uygulanacak.

Müftü Mete, duruşma sonrasında sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, mahkemenin kararını bir üst mahkemeye taşıyacağını belirterek, Selanik’e gelerek kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Daha önce yargılandıkları alt mahkemede 7'şer ay hapis cezalarına çarptırılan Mete ve Gökçepınar imamı Azizoğlu, karara itiraz ederek Selanik İstinaf Mahkemesi nezdinde temyiz başvurusunda bulunmuştu.

Mete 2016’da, Yunan ordusunda askerlik görevini yaparken kaza sonucu hayatını kaybeden bir soydaş askerin cenaze töreninde, atanmış müftünün de bulunduğu ortamda cenaze namazını kaldırmıştı.

Savcılık, Mete'yi, devletin atadığı resmi müftünün bulunduğu bir törende cenaze namazını kıldırdığı için "resmi makamı gasbetmek" ve "dini töreni engellemekle" suçlamıştı.

Yunanistan'da, Batı Trakya Müslüman Türk azınlığın dini liderleri, müftüler ve azınlığa ait vakıfların idare heyetleri devlet tarafından yapılan atama yoluyla belirleniyor. Türk azınlık ise bu uygulamalara karşı çıkarak kendilerinin seçtiği müftülerin görev yapmasını istiyor.

Çavuşoğlu'ndan, verilen hapis cezasına tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'da, "makamı gasbetmek"le suçlanan İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete'nin, 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına tepki gösterdi. 

Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "AB üyesi bir ülkede, seçilmiş bir müftü cenaze namazını kıldırdığı için hapis cezası alıyor! Dünyanın hangi ülkesinde bir rahip, bir haham veya başka bir din adamı bu dini vecibeden mahrum bırakılmıştır? Böyle bir uygulama dünyanın en kötü rejimlerinde bile görülmemiştir..." ifadelerini kullandı. 

Selanik İstinaf Mahkemesi, bir cenaze töreniyle ilgili "resmi makamı gasbetmek ve dini töreni engellemek" suçlamasıyla yargılanan müftü Mete'yi tecilli olmak üzere 4 ay hapis cezasına mahkum etti.

Mahkeme, Mete ile aynı suçtan yargılanan Gökçepınar imamı Erkan Azizoğlu'nu ise suçsuz bularak beraatine karar verdi.

Mete'ye, 3 yıl içinde suç işlemesi durumunda hapis cezası uygulanacak.

Yunanistan'da, Batı Trakya Müslüman Türk azınlığın dini liderleri, müftüler ve azınlığa ait vakıfların idare heyetleri devlet tarafından yapılan atama yoluyla belirleniyor. Türk azınlık ise bu uygulamalara karşı çıkarak kendilerinin seçtiği müftülerin görev yapmasını istiyor. 

Devamını Oku
Yunanistan'da seçilmiş müftüye 4 ay hapis cezası

CHP'li belediyede yolsuzluk bitmiyor! Gözaltılar var

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP'li Yalova Belediyesi'nde başlatılan ‘zimmet’ soruşturması kapsamında 3 kişi daha gözaltına alındı.

2020-02-26 20:00:00CHP'li belediyede yolsuzluk bitmiyor! Gözaltılar varYalova Cumhuriyet Başsavcılığıkoordinesinde harekete geçen Yalova Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin titiz çalışması sonucu resmi belgede sahtecilik, zimmet, nitelikli dolandırıcılık ve görevi kötüye kullanma suçlarına karıştığı tespit edilen T.T, H.Ç ve E.G gözaltına alındı.

Yalova Belediyesi’nde başlatılan yolsuzluk operasyonu sürerken gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ne olmuştu?

Yalova Belediyesi'nde muhasebe bölümünde çalışan ve yüklü miktarda parayı zimmetine geçirip ortadan kaybolan Reşat Elgin'in Denizli'de yakalanmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Güleç'in şoförü B.E. ile sekreteri B.T. ve para aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit B.B., polis ekipleri tarafından Yalova Belediyesi'nde gözaltına alınmıştı.

Hakkında zimmet iddiası bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, muhasebe çalışanı Reşat Elgin, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş, sekreter Bahar Taşkömür, paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi ve firma çalışanı Orhan Gedik tutuklanmış, muhasebe çalışanı S.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Devamını Oku
CHP'li belediyede yolsuzluk bitmiyor! Gözaltılar var