Hakkında
Haddimizi biliriz elbet. Lâkin !... Ülkenin gündemini belirlemekte etkili olan yayınların kimler tarafından ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı hakkında eleştiri, görüş,fikirileri paylaşmak bir vatandaşlık görevidir. Bu paylaşımlar kişiler ve kurumların yayınlamış olduğu yazılara eleştiri niteliği taşır.
  • Hobiler: Gezmeler,Okuma
  • İlgi Alanları: FACE İĞRENÇTİR
  • Proje koordinatör
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

İmamoğlu 50 TL sözünü vermişti! AK Parti'den flaş teklif geldi

İmamoğlu 50 TL sözünü vermişti!
AK Parti'den flaş teklif geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bugünkü oturumunda İETT'nin 2018 Faaliyet Raporu tartışıldı. AK Parti Grubu adına konuşan Ahmet Hamdi Gürbüz, Ekrem İmamoğlu'nun ulaşım indirim vaadine yeni bir teklif getireceklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bugün yapılan 3'üncü oturumunda İETT'nin 2018 Faaliyet Raporu konuşuldu.

Sunum sırasında AK Parti Grubu adına söz alan Ahmet Hamdi Gürbüz, Ekrem İmamoğlu'nun ulaşım indirimi hakkındaki vaatlerini hatırlatarak, "Öyle bedavadan söz vermek yok. Hatta biz AK Parti Grubu olarak sayın başkanımızın verdiği sözü, 50 TL değil, önümüzdeki mecliste 40 lira olarak getireceğiz. Hadi yapın da görelim" dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da bu sözler üzerine, "Biz bunu 50 TL diye söylerken, sizin 40 lira teklifinizi de çok nüktedan bulduk. Neyse orta yolu buluruz. Yeter ki gençler, kadınlar gençler faydalansın"şeklinde yanıt verdi.

Devamını Oku
İmamoğlu 50 TL sözünü vermişti!  AK Parti'den flaş teklif geldi

Erdoğan, Paylaşacaksın, kardeşin için de isteyeceksin.

Erdoğan, Paylaşacaksın, kardeşin için de isteyeceksin." videosunu izleyin
https://youtu.be/SECiV1_FeSc

Dolar dağıtsam bu kadar sevinmezler'"

Dolar dağıtsam bu kadar sevinmezler'" videosunu izleyin
https://youtu.be/Zajrap01N4w

60 saniyede bugün (25 Nisan 2019) / A.A

60 saniyede bugün (25 Nisan 2019)" videosunu izleyin
https://youtu.be/NEMpJ3icLtE

Düşünceleri okuyarak söze döken cihaz geliştirildi

Wall Street Journal'in haberine göre, San Francisco'da California Üniversitesinden bir ekibin geliştirdiği deneysel beyin şifre çözücü, deneklerin beyinlerinden alınan sinyal kayıtlarını, yapay zeka, otomatik öğrenme ve konuşma sentezleyici ile birleştirdi.

Bilim adamlarının, beyin sinyallerini konuşmaya çevirebilmek için düşünceleri sözlü biçimde ifade etmeyi sağlayan kasları kontrol etmek amacıyla üretilen dürtülerden faydalandığı belirtildi.

Uzmanlar ilk aşamada normal konuşabilen 5 gönüllünün beyinlerine elektrotlar yerleştirdi. Denekler, onlarca test cümlesini okurken, bilim adamları, dudaklar, çene, dil ve gırtlakta sesi sözcüklere dönüştüren yüzden fazla kasa gönderilen nöral dürtüyü kayda aldı.

İkinci aşamada, sinyalleri, kas hareketleri veri tabanıyla eşleştirebilen yapay zeka sistemi yardımıyla beyin sinyalleri sesli konuşmaya dönüştürüldü. Elde edilen sentezlenmiş konuşmada, dakikada 150 kelime ve yaklaşık yüzde 70 doğruluk payıyla cümleler türetildiği vurgulandı.

Yapay zekayı geliştiren ekipte yer alan Profesör Edward Chang, çalışmanın, ilk kez kişinin beyin aktivitesine dayanarak bütünlüklü sözlü cümleler oluşturabileceklerini ortaya koyduğunu söyledi. Sistemin, İngilizcede "sh" gibi uzatılan seslerde daha etkili olduğu da ifade edildi.

Üzerinde daha çok çalışılarak mükemmel hale getirilmesi durumunda yapay zeka cihazının, gelecekte bir gün normal tempoda konuşma kabiliyetlerini kaybeden hastalar üzerinde kullanılabileceği kaydedildi.

Çalışmanın ayrıntıları Nature dergisinde yayımlandı.

Devamını Oku
Düşünceleri okuyarak söze döken cihaz geliştirildi

Gençler atalarının izinde Conkbayırı'na yürüdü"

Gençler atalarının izinde Conkbayırı'na yürüdü" videosunu izleyin
https://youtu.be/fng0Hoj3W1Q

'Fransa'nın silahlarının Yemen'de kullanıldığı' haberine ön soruşturma

Fransa'nın Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne sattığı silahların Yemen’de kullanıldığına dair yaptıkları haberin "ulusal güvenlik sırrını açığa çıkardığı" gerekçesiyle üç gazeteci, Fransa İç İstihbarat Birimine ifadeye çağrıldı.

Yusuf Özcan  / 25.04.2019  / A.A

Fransa’da 3 gazetecinin, bu ülkenin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) sattığı silahların Yemen’de kullanıldığına dair yaptıkları haberlerin “ulusal güvenlik sırrını açığa çıkardığı” gerekçesiyle Fransa İç İstihbarat Birimine (DGSİ) ifadeye çağrıldığı bildirildi.

Basın kuruluşları Mediapart, Arte Info, Disclose ve Konbini’den yapılan ortak yazılı açıklamada, Fransa'nın Suudi Arabistan ve BAE'ye sattığı silahların Yemen'de kullanıldığına ilişkin yazılan haberin "ulusal güvenlik sırrını açığa çıkardığı" gerekçesiyle Savunma Bakanlığının şikayeti üzerine Paris Savcılığı tarafından ön soruşturma açıldığı belirtildi.

Aynı gerekçeyle 3 gazetecinin DGSİ'ye ifadeye çağrıldığı aktarılan açıklamada, Savunma Bakanlığı bünyesindeki Askeri İstihbarat Şubesine ait 25 Eylül 2018 tarihli gizli bir belgeye dayanılarak yapılan haberin kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçladığı kaydedildi.

"Bu soruşturma basın özgürlüğüne saldırıdır." ifadesine yer verilen açıklamada, gazetecilerin ifadeye çağrılmasına tepki gösterilerek bu kişilerin mesleğini yaptıkları bildirildi.

Açıklamada, "Fransızların, savaş suçlarıyla suçlanan ülkelere satılan silahların kullanımı hakkında bilgi sahibi olma hakkı var mı sorusuna hükümet tehditle cevap vermeyi tercih etti." ifadesi kullanıldı.

Kamu yayıncısı Radio France ve Disclose internet sitesinin Savunma Bakanlığı bünyesindeki Askeri İstihbarat Şubesine ait 25 Eylül 2018 tarihli gizli bir belgeye dayanarak geçen hafta yaptığı haberde, Fransa yönetiminin Suudi Arabistan ve BAE'ye sattığı silahların Yemen'de Husilere karşı kullanıldığı öne sürülmüştü.

Haberde, belgede, Yemen'de kullanılan silahlarla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı belirtilmişti. Yemen'de Fransızlara ait 48 "Caesar" topunun kullanıldığı bölgelerde Mart 2016-Aralık 2018 döneminde düzenlenen 52 saldırıda 35 sivilin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Yemen'de aynı zamanda 70 Fransız savaş uçağının ve Fransa'nın 1990'lı yıllarda BAE'ye sattığı savaş tankının da kullanıldığı kaydedilen belgede, Yemen'de en çok hava saldırılarının can kaybına neden olduğu, Riyad'ın, Mart 2015'ten bu yana Husilerin elinde tuttuğu topraklarda yoğun hava saldırıları düzenlediği, bu saldırıların sayısının 2015'ten bu yana 24 bin olarak belirlendiği vurgulanmıştı.

Belgede, Suudi Arabistan'ın Yemen'de bu hava saldırılarını yapmak için kullandığı savaş uçaklarının Fransız teknolojisiyle donatıldığı ve bunun Fransız şirketi Thales tarafından üretildiği bildirilmişti.

Belgede, Fransız devletinin Suudi Arabistan'a silah satmaya devam ettiği ve 2023'e kadar bu ülkeye 147 savaş topu teslim edeceği belirtilmişti.

Söz konusu belgenin 3 Ekim 2018'de düzenlenen Yemen konulu Sınırlı Savunma Konseyi toplantısında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Savunma Bakanı Florence Parly'ye iletildiği bildirilmişti.

Le Drian, 13 Şubat'ta Ulusal Mecliste yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Hava Kuvvetlerine hiçbir şey vermediklerini ifade etmişti. Parly de 20 Ocak'ta France Inter radyosunda, Fransız silahlarının Yemen'de kullanılmadığını söylemişti.

Devamını Oku
'Fransa'nın silahlarının Yemen'de kullanıldığı' haberine ön soruşturma

Çanakkale'de 57. Alay'a 'Vefa Yürüyüşü'"

Çanakkale'de 57. Alay'a 'Vefa Yürüyüşü'" videosunu izleyin
https://youtu.be/oFpuyex13lw

57. Alay Sırları ve Hikayesi, Çanakkale Savaşı - Çanakkale'nin Sırları"

57. Alay Sırları ve Hikayesi, Çanakkale Savaşı - Çanakkale'nin Sırları" videosunu izleyin
https://youtu.be/ZiKGCFCyS3U

57. Alay Sırları ve Hikayesi, Çanakkale Savaşı - Çanakkale'nin Sırları"

Gündem 57. Alay

Analiz Sentez (25.04.2019)" videosunu izleyin
https://youtu.be/s7BnqwDj23U

}