Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
  • İlgi Alanları: SEO,Web Tasarım
  • İstanbul Üniversitesi
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
  • Doğum tarihi 19 July
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Nedir?

Dünya nüfusu her geçen gün gitgide artmaktadır. Artan nüfusla beraber insanların ev, iş yeri, okul gibi mekanlara ihtiyacı da artmaktadır. Bu ihtiyaçların artması ile inşaat sektörüne ilgide artmaktadır. İnşaat firmaları 7/24 çalışarak yeni mekanlar üretmektedir. Yapılan bu mekanlar ile birlikte de işçi ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır ve artmaya devam edecektir. Her sektör gibi inşaat sektörünün de olumsuz birkaç sorunu vardır. Bunlardan en kötüsü tabi ki de iş kazalarıdır. İş kazalarının bu sektördeki artışı ile önlemler aranmaya başlanmıştır. Zira bu sektördeki iş kazalarının sonuçları çoğu zaman ölümle sonuçlanmaktadır. Bunun için önlem almak çok önemlidir. Bu önlemlerden en çok kullanılan ve en iyisi paraşüt tipi emniyet kemeri kullanmaktır. Bu kemerler çokça kullanılmalıdır. Ama kullanmadan önce paraşüt tipi emniyet kemeri nedir bunu bilmek gerekir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemerinin Özellikleri Nelerdir?

Paraşüt tipi emniyet kemeri nedir sorusu insanlar tarafından çok merak edilir. Bunun nedeni bu kemerin diğer kemelerden farklı olmasıdır. Bu kemerin birtakım özellikleri vardır. Bunların ilki malzemesinin dayanıklı olmasıdır. Malzemesi dayanıklı olduğundan ve mukavemeti yüksek olduğundan çok büyük yükleri kolayca kaldırabilmektedir. Yükler dengeli bir şekilde dağılarak vücudun tüm kütlesinin yer çekimi ivmesiyle beraber aşağı olan hareketini yavaşlatır. İkinci özelliği ise tüm vücudu saran halatlı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu yapısı özellikle beli ve omuzları sararak yük dengesini kolayca sağlar. Bu sayede kemer işlevini kolayca gerçekleştirmiş olur. Üçüncü ve son özelliği ipinin yeterince uzun ve kuvvetli olmasıdır. İpi her yere yetişir ve hareketi kolaylaştırarak düşme hızını yavaşlatır. Bu da kemerin güvenlik sağlamasına işarettir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Çok Önemli

Paraşüt tipi emniyet kemeri nedir sorusundan önce nasıl kullanılır sorusu sorulması gerekir. Çünkü bilgisizlikle kullanılırsa kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Bunun yanında bu kemeler kafatasını koruyamadığından mutlaka ama mutlaka baret kullanılmalıdır. Baret çok önemlidir. İnşaat sahiplerinin çalıştırdığı işçilere bu kemerler hakkında detaylı bir eğitim vermesi çok iyi olacaktır. Bu sayede iş kazası yaşanma olasılığı azalacak ve her iki tarafta memnun olacaktır.

Devamını Oku
Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Nedir?