Hakkında
BEYAZ HABER AJANSI (BHA) DOĞRU, TARAFSIZ, YORUMSUZ VE GÜNCEL HABERLER!
  • Basın
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Başkan Vergili; “TOKİ’den Bayırmahalle’ye Hastane İsteyeceğim”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasına bugünde Yenimahalle’de devam etti. Bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Vergili; “Tek talebim bölgede bir hastane yapılması olacak, onun dışında belediyemizin haklarından feragat ederek hak sahiplerinin daha ucuz ev sahibi olmalarını sağlayacağım” dedi

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Gezici Başkanlık Ofisi programı kapsamında bugün Yenimahalle’de idi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen ve sorularını yanıtlayan Başkan Vergili, Soğuksu 3. Etap kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yer alan bazı hak sahiplerinin itirazları nedeniyle sürecin uzadığını ve Bayırmahalle projesinin hayata geçirilemediğini belirtirken; “ Soğuksu 3. Etap bizi engelledi. Bazı hak sahipleri TOKİ’ye gitti-geldi ve projeyi durdurdu. Daha sonra biz devreye girdik ve TOKİ yetkililerini ikna ettik. Ancak o sırada da pandemi süreci başladı.  Sağolsun o arkadaşlar Karabük’ü 2-2.5 sene geriye attılar. Şuanda orası bitmiş ve sıra Bayırmahalle’ye gelmişti. Haddehanelerimizden taahhütnamelerini aldık. Onların çıkmalarıyla ilgili hiçbir problemimiz yok. O arkadaşlarımız şunu anlamıyor; o zaman o daireleri alsalardı en fazla 200 bin liraya alacaklardı, şimdi ise en az 800 bin liraya alacaklar. O arkadaşlarımızın hem kendilerine zararı oldu, hem de başkalarına zararı oldu. Biz sizlerin evlerinize daha ucuza sahip olmanız için belediye olarak tüm haklarımızdan feragat edeceğiz. Burada ciddi bir mesafe aldık. Bizim dışımızda kimse burayı bu kadar kısa sürede boşaltamazdı. İçlerinde akrabalarımda vardı ama hiçbirini dinlemedik. Belediye olarak burada birçok yerimiz oldu. TOKİ’ye diyeceğiz ki; kardeşim sen buraya bir hastane yap, geri kalan haklarımızı da al ve hak sahiplerine daha ucuza ev ver” şeklinde konuştu.

 

Karabük için yeni bir ulaşım projesi hazırlattıklarını ve çalışmaların tamamlanmasının ardından otobüs hatları için yeniden ihaleye çıkılacağını da açıklayan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin ulaşım projelerini hazırlayan uzman arkadaşlar çalışmalarını sürdürüyor. Şuanda güzergâhlarda ayımlar yapılıyor, bu çalışma Temmuz’a kadar sürecek. Ona göre hatları ve otobüslerin büyüklüklerini belirleyeceğiz, ulaşım projemiz 1986’dan kalma. Halk otobüsçülerimiz zam istiyor; ‘Zarar ediyoruz, kapatıyoruz, kontak kapatacağız’ diyorlar. Kontak mı kapatacaksınız, iş mi bırakacaksınız, ne yapacaksanız yapında bizde yenisini yapalım. Tahmin ediyorum Eylül ayı gibi ihaleye çıkar ve Karabük’ün 50 senelik ulaşım problemini çözeriz. Karabük’e bir mirasta ulaşım konusunda bırakırız” cümleleriyle açıklamalarını sürdürdü.

 

Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde bir TIR parkı çalışması içerisinde olduklarını da belirten Başkan Vergili, DSİ ve Hazine ile gerekli izinlerin alınması için görüşmelerin devam ettiğini belirtti ve garajın hizmete girmesinin ardından şehir içerisine TIR sokmayacaklarını ifade etti.

 

Tek amacının Karabük’e hizmet olduğunu ancak bazı dönemlerde iktidar partisinin temsilcileri ve kamu kurumlarının yöneticileriyle fikir ayrılıkları yaşadıklarını ve bunun sonunda Karabük’ün zarar gördüğünü de sözlerine ekleyen Başkan Vergili, açıklamalarını şöyle tamamladı; “Ben bu memlekete hizmet etmeye geldim. Bizim yaptığımız işlerden birileri korktu. Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir adam geldi, büyük işler yaptı ve bunların hepsi bir telaşa düştü. Sonra ne söylersek tersini yapmaya başladılar. Milletin menfaatlerini düşünmediler. Kendilerine dedim ki; siz bu şehre hastane yapacaksanız Şirinevler’deki hastane kalsın ve orayı Tıp Fakültesine verelim. Ben size Öğlebeli bahçelerinden 100-150 dönüm yer kamulaştırayım ve buraya da devlet hastanesi yapın. Adamlar bunu kabullenemedi. Çok eski tanıdığımız bir İl Başkanı Ömer Ayar ‘Hayır olmaz’ dedi. Neden? Rafet Vergili dedi diye. Şuanda bizim 2-3 hastanemiz olacaktı ve bunları da konuşmayacaktık. Hastaneyi Öğlebeli bahçelerine yapsaydık genişleme problemi olmayacaktı. Kendilerine dedim ki; bu hastane yetmeyecek ve yarın Yaşar Kaptan Çebi sahasını istemek zorunda kalacaksınız. İmam Hatip Lisesini de isteyeceksiniz ancak o da yetmeyecek. Şimdi sahayı alıyorlar, Şehirpark’ının olduğu bölgeye yeni İmam Hatip Lisesi yapıp İmam Hatip’i de yıkmaya çalışıyorlar. Siyaset yapan adamlar bugünden 3 sene sonrasını, 5 sene sonrasını göremiyor, ben ne yapayım? Hepsi günlük siyaset yapıyor. Tamam, Ak partili olabilirsin, Cumhuriyet Halk Partili olabilirsin, hangi partili olursan ol sen önce memleketine hizmeti düşüneceksin. Aynısını stadyumda yaptılar, aynısını dere ıslahlarında yaptılar, bunlara anlatamıyorsun. Dere ıslahları DSİ’ye aittir. Ben Halimderesi Bulvarını yaparken DSİ 690 bin lira, ben ise 1 milyon 200 bin lira para harcadım, 80 tane bina yıktım. Aynı durum Endüstri Meslek Lisesi Bulvarı içinde geçerli. Şimdi bunlar işin kolayını bulmuş. Onu belediye yapacak, bunu belediye yapacak, peki sen ne yapacaksın? “

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Başkan Vergili; “TOKİ’den Bayırmahalle’ye Hastane İsteyeceğim”

Genç Sanatçı Fatih Doğukan Yılmaz Ödülle Buluştu

Pandemi sürecinde sessizliğini koruyan paylaşımlarına ara veren genç sanatçı Fatih Doğukan Yılmaz "2022 Duse Mimarlık Ödülleri"nde sessizliğini bozdu. Medyadaa Ekibi Gökhan Burak Gürsoy'un düzenlediği, Profilo Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül töreninde pek çok tanınan isim ödül aldı. Gecede FDY adıyla tanınan Fatih Doğukan Yılmaz'a da yılın en başarılı "Dijital Yayın Ödülü" verildi. 

 

"Yılın En İyi Haber Bülteni" ödülünü Show TV alırken "Yılın En  Başarılı Şairi" ödülü Abdurrahman Delen'e gitti. "Yılın Yaşam Boyu Onur Ödülü" Aydemir Akbaş, "Yılın En İyi Kadın Program Sunucusu" ödülü Kadir Ezildi, "Yılın En İyi Cover" şarkısı  özülü Tuğba Özay'ın oldu. Birçok ünlü Fenomen ve iş insanlarının yanı sıra oyuncular ve sanatçıların buluştuğu 2022 Duse Mimarlık Ödüllerinde ödül almaya hak kazananlar ödülleriyle buluştu.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Genç Sanatçı Fatih Doğukan Yılmaz Ödülle Buluştu

Kara ve Sivrisineklere Geçit Yok

Burhaniye Belediyesi karasinek ve sivrisinek için ilaçlama çalışmalarına başladı.

Kış dönemi ilaçlama faaliyetlerini tamamlayan Burhaniye Belediyesi, havaların ısınması ve rüzgarların kesilmesiyle birlikte sivrisinek ve karasinek ilaçlamalarına başladı. Çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürünler ile ilaçlama hizmeti yapılan ilçe genelinde gündüz kara sinekle mücadele ederken geceleri ise sivrisinek ilaçlamaları yapılıyor.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekipleri uçkunlara karşı yapılan mücadelelerin yanı sıra uçkunların üreyerek larva oluşturacakları sulak alanlar, çöp konteynerleri, kanalizasyonlar gibi alanlarda da Larvasit uygulamalarını sürdürüyor.

Merkez ve kırsal mahallelerde kapsamlı olarak yapılacak çalışmalar günlük olarak Belediyenin sosyal medya hesaplarından yayınlanıyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Kara ve Sivrisineklere Geçit Yok

VakıfBank’tan Mükemmel Sezon – 5’te 5

Bu sezon katıldığı tüm turnuvalarda şampiyonluğa ulaşarak 5’te 5 yapan Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu VakıfBank Spor Kulübü medya mensupları ile bir araya geldi. VakıfBank Spor Sarayı’ndaki etkinliğe VakıfBank Genel Müdürü ve Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, kulüp yöneticileri, teknik ekip ve sporcular katıldı.

 

Abdi Serdar Üstünsalih: “Oyuncularımız bu sezon mücadele ruhları, çalışkanlıkları ve azimleri ile Türk kadınını ve Türk voleybolunu en iyi şekilde temsil etti” dedi.  

 

Bu sezon FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda, Misli.com Sultanlar Ligi’nde, AXA Sigorta Kupa Voley’de ve Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda zafere ulaşan VakıfBank, muhteşem sezonunu CEV Şampiyonlar ligi şampiyonluğu ile taçlandırmasının ardından basın mensupları ile buluştu. VakıfBank Spor Sarayı’ndaki törene sarı-siyahlı takım tam kadro katıldı ve basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

 

Abdi Serdar Üstünsalih: “Oyuncularımız bu sezon mücadele ruhları, çalışkanlıkları ve azimleri ile Türk kadınını ve Türk voleybolunu en iyi şekilde temsil etti”

 

VakıfBank Genel Müdürü ve Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, toplantıda yaptığı konuşmada, “8 ay önce burada, kendi evimizde 35. sezonumuzu yine sizinle birlikte açmıştık. 5 kulvarda, 5 kupa hedefiyle yola çıktığımızı ilan etmiştik. Ne mutlu ki bugün, Türkiye’nin, Avrupa’nın ve dünyanın şampiyonu olarak karşınızdayız. Takımımızla gurur duyuyor, her bir ferdine ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum. VakıfBank Spor Kulübü olarak 1986'da yola çıktığımız ilk günden bu yana, her zaman ifade ettiğim gibi tek bir amacımız bulunuyor: ‘Türk kadınının başarısını dünyaya göstermek.’ 35 yıllık zaferlerle dolu tarihimiz boyunca da bu yolda çok değerli adımlar attık. Oyuncularımız bu sezon da mücadele ruhları, çalışkanlıkları ve azimleri ile Türk kadınını ve Türk voleybolunu en iyi şekilde temsil etti” ifadelerini kullandı.

 

VakıfBank’ın uluslararası başarılarına değinen Üstünsalih: “VakıfBank Spor Kulübü, dünyanın en sistemli voleybol kulübüdür. Türk voleybolunun başarı hikâyesindeki büyük rolümüz yadsınamaz. Her şeyden önce Türkiye’nin uluslararası alanda en fazla kupa kazanan takımıyız. Milli takımlara en fazla sporcu yetiştiren kulüpler arasında öne çıkıyoruz. Sürdürülebilir başarı yolunda var gücümüzle çalışıyoruz. Elbette sporun doğasında bulunan üzüntüleri de zaman zaman yaşadık. Ancak doğru bildiğimiz yoldan asla şaşmadık. Bugünden sonra da hedeflerimiz doğrultusunda gereken her adımı kararlılıkla atmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Neslihan Demir: “Bu ailenin bir parçası olduğum için çok gururluyum”

VakıfBank Spor Kulübü Menajeri Neslihan Demir Güler ise, “Sezon başında 5 kupa sözü vermiştik ve bugün bu sözün altından kalkabilmiş bir takım olarak karşınızda olduğumuz için çok mutluyuz. Bu yönetimle, teknik ekiple ve oyuncularla çalışmaktan dolayı çok mutluyum ve bunun bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Çok yoğun duygular yaşıyoruz. Büyük bir sevinç ve mutluluk içerisindeyiz. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok gururluyum. Alınabilecek her kupayı aldık ve şimdiden önümüzdeki sezona dair hayaller kurmaya başladık” şeklinde konuştu.

 

Giovanni Guidetti: “Dayanıklılık ne demek, pes etmeme ruhu ne demek herkese gösterdik”

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti ise VakıfBank’ın firesiz sezonuna değindiği konuşmasında, “Bu sezon çok zorluydu ancak bir o kadar da muhteşemdi. Tarihimizin en şaşalı sezonlarından biri oldu. Sadece çok güzel anlar geçirdiğimiz bir sezon olmadı. Zorlu durumlara düştük, kaybedebileceğimiz maçlar oynadık ancak oyuncularım her zaman, her şart altında tam da olmayı gerektiği gibi reaksiyon gösterdiler. Dayanıklılık ne demek, pes etmeme ruhu ne demek herkese gösterdik. Oyuncularım bana onlardan zihinsel olarak da taktik olarak da ne bekliyorsam verdiler. Sakatlıklar yaşadık, talihsizler yaşadık, düşüşler yaşadık ancak bir an olsun çabalamaktan vazgeçmediler. Oyuncularıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Melis Gürkaynak: “Harika insanlar tanıdım, özel anılar biriktirdim ve kocaman bir ailem oldu” 

Türkiye’nin takım sporlarında en çok uluslararası kupa kazanan oyuncusu olan VakıfBank Kaptanı Melis Gürkaynak ise kariyerini böyle özel bir zaferle noktalandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken göz yaşlarına hâkim olmakta zorlandığı konuşmasında, “Hepimiz için unutulmaz bir sezon olacak. En çok da benim için. Böyle muhteşem bir sezonun ardından takım arkadaşlarıma veda ediyorum. Bu benim için hiç kolay değil. Voleybola çok küçük yaşta VakıfBank’ta başladım ve o günden bu yana çok güzel anılarım var. Harika insanlar tanıdım, özel anılar biriktirdim ve kocaman bir ailem oldu. Bu kulübün bana kattığı her şey için çok büyük bir teşekkür borcum var. Çok gururluyum. Benim için çok özel bir yolculuktu. Hayatıma dönüp baktığımda en büyük gurur kaynağım bu harika ailede bir yer almış olmak olacak” dedi.

 

VakıfBank bu sezonki FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları ile ülkemize 11. uluslararası zaferi yaşattı. Türkiye’nin uluslararası alanda en çok kupa kazanan takımı olan sarı-siyahlılar ayrıca, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası ve CEV Şampiyonlar Ligi’nin dünyada en çok kazanan takım konumunda.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
VakıfBank’tan Mükemmel Sezon – 5’te 5

“Hafıza-i Beşer: Osmanlı Yazmalarından Hikâyeler” sergisi için son günler!

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün zengin elyazması koleksiyonundan bir seçkiyle oluşturulan “Hafıza-i Beşer” sergisi 28 Mayıs’ta sona eriyor. Osmanlı elyazması kültürünü yeniden gündeme taşırken, ziyaretçileri metinler, objeler ve zamanlar arasında yolculuğa çıkaran sergi, Enstitü’nün giriş katındaki galeride ücretsiz ziyaret edilebilir.

 

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün “Hafıza-i Beşer: Osmanlı Yazmalarından Hikâyeler” sergisi, tarih meraklılarını ve sanatseverleri bu hafta son kez ağırlayacak. Matbaanın yaygınlaşmasıyla yavaş yavaş etkisini kaybeden Osmanlı elyazması kültürüne mercek tutan sergi, bu çok katmanlı kültürel mirasın dinamiklerini farklı başlıklar altında tartışmaya açıyor.

 

Osmanlı toplumu elyazmaları ışığında inceleniyor “Hafıza-i Beşer” sergisi, izleyicisini artık okumanın tarihini yazmaların tarihiyle beraber düşünmeye, metinleri ise hareket halinde, ucu açık yaratılar olarak yeniden ele almaya davet ediyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Elyazması Koleksiyonu’ndan bir seçkiyle ziyaretçileri metinler, objeler ve zamanlar arasında bir yolculuğa çıkaran sergi, elyazmaları üzerinden Osmanlı toplumunda çok dillilik, gündelik hayat, tıp, evren ve zamanın bilgisi, toplumsal cinsiyet ve cinselliğin izlerini sürüyor. “Hafıza-i Beşer”, Van Kalesi’ni beklerken yazma kopyalamaya fırsat bulan muhafız İbrahim Ağa’yı, divanı elden ele gezmiş Zübeyde Hanım’ı, kendi yazmasını düzelten Fransa Sefiri Yirmisekiz Çelebi Mehmed Efendi’yi, esere “yazan yanlış yazmış” diye müdahale eden Kilisli Rıfat'ı, yazdıkları ayıplanmış, yasaklanmış ama kulaktan kulağa anlatılmış Enderunlu Fâzıl’ı, yazmayı koruması için yazılmış “Ya Kebikeç” tılsımı, bunu umursamadan karnını doyurmuş kâğıt kurdunu ve yüzlerce meşhur ya da isimsiz yazarı ve okuru bir araya getiriyor. 

 

“Hafıza-i Beşer: Osmanlı Yazmalarından Hikâyeler” sergisi, 28 Mayıs Cumartesi gününe kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde ücretsiz ziyaret edilebilir.

 

Beyoğlu Tepebaşı’ndaki İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Galerisi, hafta içi her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
“Hafıza-i Beşer: Osmanlı Yazmalarından Hikâyeler” sergisi için son günler!

Fitch Ratings’ten Şekerbank’a not artışı

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank’ın Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu Banka’nın yükselen finansal performansı doğrultusunda 

“BB+(tur)” dan “BBB-(tur)”e yükseltti. 

 

 

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank’ın Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu BB+(tur)’dan BBB-(tur)’e yükselttiğini açıkladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, ilgili not artırımına Bankanın kredi değerliliğindeki artış dayanak olarak gösterilirken, bu pozitif gelişimin Transformasyon Programı’nın da desteğiyle karlılık göstergelerinde ve aktif kalitesinde görülen iyileşme doğrultusunda gerçekleştiği belirtildi.  

 

Fitch Ratings, Şekerbank’ın diğer tüm kredi notları ile görünümlerini ise teyit etti. 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Fitch Ratings’ten Şekerbank’a not artışı

ATASEM 15. Yıl sergisi açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezlerinde (ATASEM) eğitim gören kursiyerlerin yıl boyu hazırladıkları el emeği ürünler, 15. Yıl sergisiyle Antalyalıların beğenisine sunuldu.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezlerinden farklı alan ve branşlarda eğitim alan kursiyerler yılsonu sergisi heyecanı yaşıyor. 2021-2022 döneminde ATASEM’in 30 kurs merkezinde 224 branşta açılan kurslarına katılan 15 bin 257 kursiyerin el emeği göz nuru ürünleri 15. Yıl sergisiyle beğeniye sunuldu.

 

ATASEM 15. Yıl Sergisi Cam Piramit Sergi Salonu’nda törenle açıldı. Açılışa, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yavuz Kalaycı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, danışmanlar, daire başkanları, şube müdürleri, kursiyerler, aileleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törene işitme engelliler kursiyerleri de işaret diliyle eşlik etti. 

 

SANAT VE EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, sanat ve eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Eğitime, kültür ve sanata yapılan yatırımın insana yapılan yatırım, insana yapılan yatırımın ise geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğu bilinciyle, daha fazla sayıda vatandaşımıza hizmet verilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Zira geleceğe umutla bakan, sağlıklı, üretken ve mutlu bireylerin ancak iyi bir eğitimle yetişeceğine inanıyoruz” dedi. 

 

NİTELİKLİ ÜRETEN İNSAN GÜCÜ

Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yavuz Kalaycı da çağdaş medeniyetler seviyesine çıkacak bir toplumun yapması gereken temel şeylerden birinin nitelikli ve üreten insan gücüne sahip olmak olduğuna dikkat çekerek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yavuz Kalaycı’ya destekleri nedeniyle kursiyerlerin yaptığı bir tablo hediye etti. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin de, Genel Sekreter Tuncer’e çiçek ve hediye takdim etti. Konuşmaların ardından ATASEM 15. Yıl  sergi kurdelesi kesilerek ziyarete açıldı.  Sergide kursiyerlerin dans gösterileri, halk oyunları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, bağlama, gitar, piyano dinletileri de gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi kreşlerindeki minikler de sergide stant açtı.

 

EL EMEĞİ ÜRÜNLER SERGİLENİYOR

ATASEM kursiyerleri yıl boyunca özenle hazırladıkları resim, kösele çanta, kumaş boyama, dekoratif ahşap süsleme, dekoratif ev aksesuarları hazırlama ve seramik biçimlendirme çalışmalarını sergiliyor. Sergide, kursiyerlerin çeyiz odası, giyim, takı yapımı, örgü, hat sanatı, ebru sanatı, ipek koza, keçe yapımı, turistlik ve hediyelik eşya yapımı gibi birbirinden farklı branşlarda hazırladıkları ürünler Antalyalıların beğenisine sunuluyor. ATASEM’in 30 kurs merkezindeki el emeği ürünlerin sergilendiği yılsonu sergisi 23-29 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. 

  Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
ATASEM 15. Yıl sergisi açıldı

Aksa Elektrik’in dördüncü geleneksel resim yarışması başlıyor

Enerjisini güneşten alan çocuklar resmedecek

 

Aksa Elektrik’in bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Senin Enerjin Senin Resmin” resim yarışması, 23 Mayıs’ta başlıyor. Türkiye’nin 81 ilinde 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeyinde eğitim gören öğrencilerin katılabileceği yarışmada çocuklar, güneş enerjisini resmedecek. Çocukların, #EnerjimiziGüneştenAlıyoruz etiketiyle yenilenebilir enerjiye dikkat çekecek resimleriyle başvurabilecekleri yarışmada, dereceye giren ilk 15 eserin sahiplerini güzel ödüller bekliyor. 

 

Aksa Elektrik’in bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışması 23 Mayıs’ta başlıyor. “Senin Enerjin Senin Resmin’’ yarışması, yenilenebilir enerji konusunda çocukların farkındalıklarını artırmak ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla bu yıl “Güneş Enerjisi” temasıyla gerçekleşiyor. Çocuklar, güneş kadar parlak hayal güçlerini, yenilenebilir ve sonsuz enerji kaynağı güneş enerjisi ile buluşturarak #EnerjimiziGüneştenAlıyoruz temasıyla resmedecek.

 

Çocuklar, bu yıl da katılımın online kanallardan sağlanacağı resim yarışmasına 6 Haziran tarihine kadar resimlerini Aksa Elektrik’in Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarına göndererek katılabilecek. Türkiye’nin tüm illerinden 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfta eğitim gören öğrencilerin başvurabileceği yarışmanın kazananları, 13 Haziran tarihinde Aksa Elektrik’in sosyal medya hesaplarında açıklanacak. 

 

Aksa Elektrik tarafından belirlenen jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda ilk 3’e girmeye hak kazanan çocuklar tablet, 4-15 arasında dereceye giren 12 çocuk da dijital saat kazanacak.

 

Enerjisini güneşten alan çocuklar resmedecek

 

Aksa Elektrik “Senin Enerjin Senin Resmin” yarışmasına başvurmak için ebeveynlerin veya yasal temsilcilerin, Aksa Elektrik’in Instagram veya Facebook hesaplarını takip etmesi ve sosyal medyadan mesaj yoluyla resimleri iletmeleri yeterli olacak. Katılmak isteyen çocukların, kurşun kalemle çizdikleri veya pastel boya, sulu boya, keçeli kalem, kuru boya gibi alternatif boyalarla yaptıkları resimlerin istedikleri bir bölümüne #EnerjimiziGüneştenAlıyoruz yazarak resimlerini ebeveynlerinin bilgileriyle birlikte paylaşmaları gerekiyor. Resimlerin sağ arka köşesine yarışmaya katılan çocuğun adı soyadı, yaşı, velisinin adı soyadı ve cep telefonu bilgisi yazılıp bu kısmın görsel olarak mesaj bölümünden iletilmesi de yarışmanın şartları arasında yer alıyor. 

 

Aksa Elektrik’in “Senin Enerjin Senin Resmin” / #EnerjimiziGüneştenAlıyoruz Resim Yarışması’na katılım koşulları hakkında detaylı bilgiye Aksa Elektrik’in Instagram, Facebook sosyal medya hesaplarından veya web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Aksa Elektrik’in dördüncü geleneksel resim yarışması başlıyor

500 Eserlik El Sanatları Sergisi Açıldı

EDREMİT BELEDİYESİ EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

 

Edremit Belediyesi el sanatları kursları 2 yıllık pandemi arasından sonra başlayan yeni dönem dersleri meyvesini verdi. Ev Kadınları El Sanatları Eğitim Merkezi’nde açılan sergi ilgi gördü.

 

Edremit Belediye Başkan Yardımcıları Tayfun Gerkuş ve Metin Tunçer, Kültür Müdürü Cumhur Dokur’un açılışını yaptığı sergiye sanatseverlerin ilgisi büyük oldu. 24 kişilik dersliklerde 12 kursiyer ile başlayan dersler sonrasında 2 yıllık verilen pandemi arasının ardından 500’ün üzerinde eser sergiye açıldı. Kültür İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş, “Artık bu sergilerdeki eserleri yeni yaptığımız gençlik merkezimizde sergileyeceğiz. Kapsamlı bir kültür merkezi olması için hazırlıklarımız devam ediyor. Daha geniş alanlarda sanatçıların ve kursiyerlerin sanatlarını el emeklerini icra edebileceği ve sergileyeceği alanlar oluşturacağız. Bu eserleri orada görmek hepimizi mutlu edecektir. Bu serginin yapılmasında başta hocamız olmak üzere emeği geçen herkese Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan adına teşekkür ediyor, emeğinize sağlık diyoruz. İnşallah bu sergilerimiz devam eder nicelerini açmak nasip olur” dedi.

 

Kurs eğitmeni Behiye Burdurlu, “Eylül ayında kurs kayıtlarımız başlıyor. Haftanın iki günü kurs veriyoruz, Haziran ayında kursumuzu kapatıyoruz. Daha çok para harcamadan ne yapabiliriz diye düşünerek, evde atıl durumda olan eşyalarımızı burada yeniliyoruz. Aile bütçesine katkı sağlamak için satmak isteyenler satabiliyorlar. Herkes kursumuza dahil olabilir şartımız yok. Başkanımız Selman Hasan Arslan’a bize bu imkanı sağladığı için de ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi. El sanatları sergisi bir hafta boyunca açık kalacak.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
500 Eserlik El Sanatları Sergisi Açıldı

Emin Alper’in Yeni Filmi ‘Kurak Günler’in Dünya Prömiyeri Cannes Film Festivali’nde Gerçekleştirildi

Emin Alper’in yeni uzun metrajlı filmi Kurak Günler dünya prömiyerini 75. Cannes Film Festivali’nin ‘Belirli Bir Bakış’ (‘Un Certain Regard’) bölümünde gerçekleştirdi. Filmin Salle Debussy’de yapılan dünya galasına yönetmen Emin Alper başta olmak üzere oyuncuları Selahattin Paşalı, Ekin Koç, Selin Yeninci, Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Nizam Namidar ve film ekibi katıldı. İlk kez festivalde seyirciyle buluşan ve biletleri günler öncesinden tükenen Kurak Günler, gösterimi sonrasında 10 dakika ayakta alkışlandı. Emin Alper gösterim sonrası ilk duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Bütün oyuncularıma, yapımcılarıma ve ekibime teşekkür ederim. Yardımcı yapımcımız Çiğdem Mater’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Saçma ve hukuksuz bir karar sonucu kendisi şu an hapiste ve o yüzden bizimle değil. Ama bizim kalbimiz ve aklımız onunla.” Film ekibi ayrıca dün ‘Holy Spider’ filminin prömiyerine katılarak kırmızı halıda yürüdü.

 

Emin Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi olan Kurak Günler, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor. Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan filmin başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor. 

 

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Cannes sonrası festival yolculuğuna devam edecek filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Emin Alper’in Yeni Filmi ‘Kurak Günler’in   Dünya Prömiyeri Cannes Film Festivali’nde Gerçekleştirildi