Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

DİJİTAL TEK DÜNYA DEVLETi.!

Dijital dünya kurgusunu görebilmek için hz Adem,şeytan (tez-antitez) silsilesini,mücadelesini çok iyi bilmek gerekiyor. Daha filozofik bir bakış açısı lazım geliyor. Bugün bilim dünyası çok fazla uzmanlaştığı için herkes kendi alanında küçük bir noktada profesyonelleşmiş,bu şekilde dünyayı görüp yorumlama şansı yok.

Virus salgını sonrası ne oluyor,bitiyor diye ciddi bir tartışma başlıyacak. Şu an için ekranlarımızda tıp hocalarımız falan var,bu salgın bittiğinde kim çıkacak nasıl tartışacağız. Beynin eğer 20. Yüzyıl formatı ile formatlıysa bu konuda söyliyecek sözün yok. 21. Yüzyılı,bu adamları tanıyabiliyosan konuşabilirsin. Parça,parça ordan burdan bahs edenler var,lakin büyük çoğunluğu sistemden habersizler.

Şimdi problem şu,20.yüzyılda,ikibin sonrası dijital çocuklar,ancak devletleri yönetenler 50,60,70 li yıllarda doğanlar,yani dijital in içinde olmayan yöneticiler. Dünya genelinden bahs ediyorum,ulus devlet politikacılarından,bu yaş aralığındaki siyasetçiler olayı tam kavrıyamıyorlar.

Dijital dünya kurgucusunun aklı belli,sürekli söylüyorum,gayb ı Allah bilir,Allah ın gaybıdır bu. Ama kulun plan,projesi gayb kapsamına girmez. Onları iyi tanırsanız planlarını görebilir,bilebilirsiniz.

Şu an koronavirüs bizi dijital hayata geçişe zorluyor. Her yer kapalı,eğitim online,alışveriş online,toplantılar online,işimiz online... 

Dijital tek dünya devleti kurmak isteyenler,tüm insanlığı dijital platformda birleştirip,yapay zekanın kontrolüne vermek isteyenler ana aktördür. Virüs şimdilik seksenbir ülkeyi imf nin kapısının önünde sıraya soktu. İmf ne diycek parayı veririm ama kamu yapılandırmalarında müdahil olurum. Zorunlu aşı yasanı bir çıkart,elindekimal varlıklarını sat,dijital yasaları getir, neden,çünkü ulus devletleri mülksüzleştirme oyunu var. Bu oyun tutarmı,devletler uyanırsa tutmaz,ulus devletler bunu sorgulayacaklardır. 

Dijital tek dünya kurgusunda güçlü ulus devlet istenmiyor. Savaşın şekli,bunu anlamak için Trump ın twitine bakalım. " Görünmez bir düşmanla savaşıyoruz ama yeneceğiz.! "Altındada dünya sağlık örgütünün twiti vardı,aslında düşman aşşağıda der gibi enteresan bir paylaşımdı. Trump dünya sağlık örgütünün ödeneğini kesecem dedi kesti,neyle suçladı,Çin i korumakla suçladı,aynı zamanda dünya ticaret örgütünüde Çini tutmakla suçladı,Paris iklim anlaşmasında BM yi suçladı çekildi,kadın çocuk fonundan çekildi,burdan neyi anlamalıyız.? 

Dünyada ulus devletler,kendi milli menfaatleri için proje geliştirir,tüm dünya için proje geliştiren kurumsal yapılar BM nin alt bileşenleridir.BM ye üye olan devletler ve üye olan kurumlar var. O kurumları finanse eden,geliştiren akıl üzerinden gitmek gerekiyor. Kim bu akıl dediğinizde,her yerde onlar çıkıyor. Dijital kimlik geliştiren,blokcain e yatırım yapan,aşı geliştiren,afrikada aşı deniyen,biometrik çipli aşı icad eden,kripto para yatırımcıları vs.. Bu aklı toplu olarak okuduğumuzda dijital tek dünya kurgucularını bileşenlerini anlıyabiliriz.

Ulus devlet vatandaşlarını ayartmaya çalışacaklar,nasıl mı sana maaş vercem diycekler aylık bin dolar,bir yasa ile dünyada bunu legalleştirecekler,çalışmadan para,dijital vatandaşlık teklifi ,deri altına çip takma zorunluluğu,sonra dijital cüzdan açtırma. Yani bir el bi taraftan ulus devletleri borçlandırırken,başka bir elde vatandaşlara alternativ sunuyor.  

Tüm amaç ilk etapda biometrik çipi insanlara takmak,hacklenebilir insan oluşturmak. Ekranlardaki tartişmalar bunlardan bağımsız olmayacak. Ha bunun böyle olduğunu yüzde 99 bilmez,yüzde 1 de kıs kıs sırıtarak tartışmaları izler,işin nereye evrileceğini,nereye varacağını zaten bilir.

Adamlar bunu çok önceden yazıp planlamış,şimdi sümülasyon yapılıyor. Dolasıyla bu ulus üstü yapılanmayı iyi tanıyıp nihaye hedefleri nedir ona konsantre olmamız lazım. Biz nere gideceğiz,nereye götürülüyoruz.?  Bu kavga başka yere evrilir. Evriliyecek yön,dünya genelinde proje geliştiren STK lar ,teknoloji şirketleri ile Trump ın temsil ettiği yapılar arasında kavgalar çıkacak. 

Teknoloji amaca özel geliştiriliyor. Yani dijital dünya kurucusunun aklı ,bir inancı var ve bu inanca yönelik teknoloji geliştiriliyor. Blokchain vb.. 

Biz parçada kalırsak bütünü göremeyiz. Dijital dünyadaki mücadele devam edecek,kavga Abd den çıkar,büyür,hep birlikte izliycez,bunun analizini dünyada yapabilecek doğru düzgün kimse yok. Ulus devleti yönetenler,dikkat etmeli,vatandaşlarda devletinin yanında olmalı bu süreçte. ABDULLAH ÇİFTÇİ..

 

 

 

 

 

Devamını Oku

SORU; Sahipleri, iMAMINOGLAN ile otunu yiyen $ENGÖR ü ne zaman CANLI YAYINA CIKARTIP GÜNDEM DEGi$TiRECEK,$ENGÖR E O YAYINDA HANGi MANÜPÜLASYON ile KANAL ISTANBUL UN YAPILMASININ ASLINDA COOKK ZARARLI OLDUGUNU DiKTE ETTiRECEKLER.Ez cümle,otunu yiyene LAFINI NASIL YEDiRECEKLER.?

MEHTER KİMDİR.?

Batı ülkeleri büyük fırtınalara,tayfunlara sürekli ,feminin,dişi isimleri veriyorlar.. Son dönemlerde yaşanan tayfunlara verdikleri adlara göz atarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Uzun zamandır yazmak istediğim bir konuydu bugüne nasipmiş inşaallah.

Bu mevzu nerden çıktı.? Peygamberler tarihi ile ilgili bazı paylaşımları dinlerken ,bu küçük (bana göre büyük) ayrıntı dikkatimi çekti ve yazıya dökmek istedim. Bence bu tesbitin içinde,ceddimiz Osmanlının ne kadar seçici ve detaycı olduğu gerçeği gizlenmiş,gerçi o büyük medeniyetin kim bilir bizlerin daha fark edemediği ne büyük incelikleri vardır su yüzüne çıkmamış,neyse devam edelim..

Ad Kavmi,hz Hud un islam ı teblih etmek için görevlendirildiği millet.. Bu kavimde her türlü üç kağıt,terbiyesizlik,alavere,dalavere var. Hz Hud un tüm uyarılarına rağmen,onlarca mucizesine rağmen sürekli inkar ediyorlar. Bu sefer bu belayı başımızdan sav iman edeceğiz diye söz veriyorlar,hz Hud dua edip musibeti def edince,hiç bişey olmamış gibi inkara devam ediyorlar. Bir ,iki,üç,dört derken artık sabır kalmıyor ve son bela bunları tarihe gömüyor. İşte bu makaleye sebebiyet veren olayda helak anında yaşanan bir hadise,tabiki en doğrusunu  Allah bilir.. 

Ad kavminden olanlar kuraklıktan kurtulmak için,yağmur duasına  çıkarlar,gökyüzünde simsiyah kocaman bulutlar peydah olur,bu bulutları ilk gören Ad Kavmin den " Mehter" adlı bir kadın. Buluttaki azabı fark etmiş,çığlığı atması ile bayılması bir oluyor Mehter in.Kadın kendine geldikten sonra etrafındakiler Mehter e,sana ne oldu delirdinmi derler, oda,o bulutu varya, etrafına korkunç şekilde kıvılcım saçan bir ateş şeklinde gördüm diye cevap verir.. Ve o bulutları buraya doğru taşıyan heybetli kimselerde vardı..Mehtere inanmadılar,güldüler. Buda o kavme UYARIYDI lakin yine önem vermediler..Gelen yağmur yüklü buluttur korkma dediler... O buluttan öyle kasırgalar çıktıki,hepsi yere serildi,evlere kaçtılar fırtına az dinince,evlerinden tekrar çıktılar,yine hz Hud u inkar ettiler ve beklenen son...

Evet gelelim Mehter Takımına,Mehter Marşına...Ad Kavminden Mehter  uyarıyor,kimse inanmıyor..Savaşlarda düşmana korku salan Mehter takımımızda cenk öncesi uyarıyor,davulları,çalgıları,korosuyla, ya teslim olun yada yok olun.! Uyarıya inanmayanların akibeti malum vesselam.. Demem o ki,ceddimiz Osmanlı Derunileri,hz Hud kıssasındaki bu Mehter isminden mi esinlendiler.? Ya batı devletleri,kasırgalara bayan isimleri verme sebebleri demi Ad kavminden Mehter Hanım dır.? 

Selametle...

Devamını Oku

KAŞINIYORLAR.!

Konsept değişikliği,taze argümanlar,farklı suratlar,gençleri daha bi etkiliyebilecek replikler,laf ebelikleri,poplar,moplar,müzikler,makarna sosları vs... Agababalarınız yedikleri sopayı hazm edememiş olacakki yeni yumoşları,narmıgları piste davet etmeye başladı.Lakin ,Devlet bu sefer meydanlara,havalimanlarına vatandaşlarını çağırmaz gibime geliyor ( inşaallah da etmez,millet tank olur altına alır,savcı,hakim olur,istiklal mahkemelerinde kendilerine yapılanı bunlara yapar gibime geliyor) .Büyük olasılık ,15 Temmuzda sizlere borçlandık,lütfen çekirdeklerinizi alın televizyonlarınızdan,yumoş ve narmıgları nasıl dans ettirdiğimizi izleyin,hainleri nasıl kovaladığımızı takip edin keyfini çıkarın,o iş bizde denilecek. 

Diyeceğim o ki,kulağı kesiklerden olmayın,uzmandan destekli tokat yiyen generale dönmeyin,ne kulağınızı bulan pansuman eden birine rastlarsınız,nede sizi bu devletin,vatandaşın elinden almak için havlayacak olan chackal sahipleriniz yardım edebilir.

Vatandaş olarak görevimi yaptım uyardım. Gerisini "..üzüğünüz bilir " diyor ya Kolpaçino da Ali Sürmeli,o hesap yani. Hadi selametle..

Devamını Oku

GELiN,GELiN.!

Venezuela'da başarısız darbe girişimleriyle bilinen ABD'nin kuklası muhalif isim Guaido: "ABD, Venezuela'ya askeri müdahale teklifinde bulunursa, muhtemelen kabul edeceğim. Çünkü insanlarımız acı çekiyor." Türkiye de olusturmak istedikleri ortam tamda bu, hain Guaido yo nun ülkesini icine soktugu durum...Belediye secimlerini iktidar yada muhalefet kazanmis problem degildi,onlar her türlü durumda bir kulp bulup simdi istanbul daki secimlerin yenilenmesi kararina vermek icin hazirladiklari manüpülasyon,sokagi germe,Venezuela ortami yaratma,görevini icra edeceklerdi...%60 ile bile hilesiz kazanmis olsalar,insanlarin sinir uclarina dokunacak anar$ist eylemleri,pkk,kaftancioglu dhkpc chp kollari falan fi$manlari ile baslatacaklardi.En büyük ZIRHLARIDA iBB olacakti...Sonra isler ilerledikce ,sizler burdan 15 Temmuz tiyatrosunu müdaafa ettiniz bizlerde KäMAL in cumhuriyetini koruyoruz diye sözde sloganlarla TÜRKiYE CUMHURiYETi DEVLETINE AYAR VERMEYE KALKACAKLARDI.! UYARIYORUM..!Özellikle neyin ne oldugunun farkinda olmayan,sogan,sarmisak,dolar indi cikti,kacti,göctü,ile beyni gözlerine indirilmis TÜRKiYE CUMHURiYETi BAYRAGI ALTINDA YASAYANLAR,SAKIN OLA GAZA GELiP DAVRANMAYASINIZ,DEVLET POLiS i VE ASKERLERi ile sizleri fena sopalar...YANLI$ ANLAMAYIN,bizlerde evlerimizde olup bitene sadece seyirci kalmayacagiz, gerek duyuldugu hissi kalblerimize düstügü an,sivrisineklere degil direk batakligi dalariz haberiniz olsun, vesselam… Selametle.(imla eksiklikleri,hatalari icin özür)

Devamını Oku

YILAN.!

Bismillahirrahmanirrahim. Esselamu Aleykum ve Rahmetullah değerli okuyucu kardeşlerim.Cümleten hayırlı Ramazanlar olsun. Allah günahlardan kaçınan, farzları yerine getiren, Sünnet-i Seniyye'ye tam temessük eden kullarının arasına bizleri de dahil eylesin. Bu ramazan-ı Şerîfi buna vesile kılsın, amin...

Yazıma bi Hadis-i Şerif Meali ile başlıyorum : Rasulü Ekrem sallahü aleyhi ve sellem’den mealen şöyle bir hadisi şerif rivayet ediliyor.

“Müminin ferasetinden sakının!. Çünkü o Allah’ın nuruyla bakar.” (Tirmizi, Tefsiru’l-Kur’an, 16, Suyûtî, elĞCâmiu’sĞSağir, 1, 24)

Şimdi gelelim mevzuya.Birileri birşeyleri,birilerini, bir kurumu vs vs basamak yapıp belli mevkilere gelir, sonrasında o basamak yaptığı kişi, kurum, dava vs vs.. o kişiye ihtiyaç duyduğunda yüzünü döner yahut karşı tarafı desteklerse o kişi muhtemelen haindir, yahut iyi niyetli değildir,samimi değildir yeterince vs.. bu genelde böyle olmuştur ( istisnalar kaideyi bozmaz ). 2 tane örnek yazacağım...

Mesela Abdullah Gül, yazsam bir sürü örnek çıkar herkes de benden iyi biliyor zaten, bu adam ne zaman ihtiyaç duyulsa ya kayıp, ya kaçak dövüşür, ya iş işten geçtikten sonra meydana çıkar göstermelik birşeyler söyler yahut direk veya dolaylı muhalif tarafta olur. Onu oraya getiren, yükselten, şöhret eden kişi, kurum, dava vs vs ye yüzünü döner ihanet eder vs vs...

Mesela Nurcu olarak bilinen Profesör Doktor Ahmet Akgündüz ! Bu adam Risale-i Nur ile meşhur oldu, Üstadım Bediüzzaman Said Nursî'nin Vekil ve Varis Talebeleri olan Ağabeylerimizin yanında bayağı şöhret oldu vs vs...

Fakat ne zaman ki Feto Risale-i Nur'a ilişti, sadelestirme oldu, Nurcular Feto'ya kılıç çekti, Feto yahudiye çalışıyor dediler, Feto ajan dediler, Akgündüz Nurcuların yanında olmadı Fetonun yanında oldu...

2012'den başlayan ve şu ana kadarki süreçte hükümete destek vermek gerekti, Nurcular Hükümete destek oldular, bu Akgündüz denen kişi gitti adam gibi destek vermedi, destek verse de hükümete bir sille de kendisi vurdu...

Tabi örnekler çok,usandırmamak için kısa kesiyorum. Bunları bilmek iyi bir istihbaratçı olmayı gerektirmiyor... Yahut siyaseti takip etmek de gerekmiyor... Basiret sahibi olmak, pek mühimdir, hele ki fitne zamanı olan ahir zamanda, bu zamanda...

Ha gerçekler ortaya çıkana kadar, yukarıda yazdıklarımı, bunları söyleyen bizler hain oluyoruz, müfsid oluyoruz...

Sonra dediklerimiz çıkınca bize hain diyenler pişkince hayata devam ediyorlar, olay bittikten sonra bizim önceden görüp uyardığımız şeyleri yazanlar çok şey bilmiş gibi ortalıkta kahraman gibi tweet atıyor paylaşım yapıyorlar, bize hain diyenler de onların paylaşımlarına hayran hayran bakıyorlar... Elhasıl : Dünya pek garib bir yer olmuş....

Yukarıda ki Hadis-i Şerîf'te Peygamberimizin ( A.S.M ) söylediğine binaen bazı şeyler ancak basiretle görülebilir. Basiret ise haramlardan kaçınmak, farz ibadetleri yapmak ile vs.. inkişaf eder. Hasan Basri Hazretlerinin dediği aklıma geldi bunu yazarken.Ne de güzel söylemiş : "Alimler fitneyi daha gelirken anlar. Cahiller ise ancak giderken fark eder."

Buradan kendime alim diyorum anlamını çıkarmayın lütfen :) :) Her ne ise, biraz acelelik belası ile yazıldı bu kadar yazabildim. Tabiratta hatalarım varsa kusura bakmamanızı ihvanlardan rica ederim. Ahmet Aksoy...

Devamını Oku

A.AKSOY "AYASOFYA" MAKALESi

AYASOFYA

Esselamu Aleykum ve Rahmetullah ve Berakatühü Ebeden Daimen…

Yazıma Bediüzzaman Said Nursi nin ( kendi tabiriyle İslam kahramanı dediği) Adnan Menderes’e yazdığı birkaç mektub ile başlamak istiyorum….

1-) Eskilerin lüzumsuz keyfî kanunları ve sû’-i istimalleri neticesinde, belki de tahrikleriyle zuhur eden Ticanî mes’elesini dindar Demokratlara yüklememek ve âlem-i İslâm’ın nazarında Demokratları düşürmemenin çare-i yegânesi kendimce böyle düşünüyorum: Ezan-ı Muhammedî’nin (asm) neşriyle Demokratlar on derece kuvvet bulduğu gibi; Ayasofya’yı, beşyüz sene devam eden vaziyet-i kudsiyesine çevirmek ve halen İslâm’da çok hüsn-ü tesir yapan ve bu vatan ahalisine âlem-i İslâm’ın hüsn-ü teveccühünü kazandıran, yirmisekiz sene mahkemelerin muzır cihetini bulamadıkları ve beş mahkeme de beraetine karar verdikleri Risale-i Nur’un resmen serbestîsini dindar Demokratlar ilân etmeli ve bu yaraya bir nevi merhem vurmalıdırlar. O vakit âlem-i İslâm’ın teveccühünü kazandıkları gibi, başkalarının zalimane kabahatları onlara yüklenmez fikrindeyim. Dindar Demokratlar, hususan Adnan Menderes gibi zâtların hatırları için, otuzbeş seneden beri terkettiğim siyasete bir-iki saat baktım ve bunu yazdım.

2-) Ankara’ya bu defa geldiğimin mühim bir sebebi, İslâmiyet’e ciddî taraftar Dahiliye Vekili Namık Gedik’i görmek ve İslâmiyet’in kahramanı olan Adnan Bey’e ve Tevfik İleri gibi mühim zâtlara bir hakikatı söylemektir ki: Hem Demokrat’a Ezan-ı Muhammedî gibi çok kuvvet vermek ve Risâle-i Nur’un neşrine müsaadesi gibi çok taraftar olmak ve âlem-i İslâm’ı, hattâ bir kısım Hıristiyan Devletlerini de memnun etmek için, Ayasofya’yı müzahrefattan temizleyip ibâdet mahalli yapmaktır. Ben ise; bu mes’ele için, otuz sene siyaseti terk ettiğim halde, bu nokta hatırı için Namık Gedik’i görmek istedim ve geldim. Adnan Bey, Namık Gedik ve Tevfik İleri gibi zâtların hatırı için başka yere gitmedim.

Detaylı bilgi için Risale-i Nur külliyatına başvurulabilir.Ben azicane burada bir şeyi söylemek istiyorum. Üstadımız burada herhangi bir şart koşmamış. Yahut şimdi açma biraz daha halk nazarında kuvvetlen öyle Ayasofya’yı aç da dememiş. Veyahut ekonomi şöyledir böyledir şimdi zamanı değil şu zamanda aç gibisinden bir söz söylememiş. Direk net ve sarih bir şekilde Adnan Menderes’e Ayasoya’yı aç demiş ve açtıktan sonra da Allah’ın izniyle ne olacağını da yazmış, Demokrat Parti’nin on derece daha kuvvet bulacağını vs vs söylemiş. İşin siyasi boyutuna karışmamış çünkü siyaset siyasetçilerin işidir.

Üstad’ın talebelerinden ismini vermeyeceğim Allah rahmet eylesin birisine Melhame ile ilgili bir soru soruluyor. Cevaben şu manada söylüyor :

İsrail, Suriye topraklarına girer, Türkiye Ayasofya’yı açar, sonrasında Melhame başlar… Türkiye savaşa düşmana nisbeten zayıf olarak girer. Harbin sonunda galip ve Cemahir-i Müttefika-i İslamiye’nin başı olarak çıkar….

Şunu demek istiyor mana olarak : Yani zayıf ve güçsüz olarak gireceğiz, mağlub da görüneceğiz fakat harbin sonunda çok kuvvetli ve İslam Birliği’nin başı olarak dünya devleti olarak çıkacağız…

Burada acizane tabı bunlar gaybi şeyler ama tam söylenilen zamana giriyoruz yahut girmek üzereyiz gibidir zannederim. Evet, evet, evet geçtiğimiz haftalarda Trump Golan Tepeleri İsrail’e aittir diyerek ilk adımı attı, Suriye’ye girmenin adımını attılar, atmaya başladılar, akabinde ne mi oldu ? Reis-i Cumhurumuz Ayasofya’yı cami olarak açabiliriz manasında söyledi ! Devamını yazmıyayım bakalım zaman neyi gösterecek ama gidişat şu an tam da Bediüzzaman’ın talebesinin dediği gibi. Şimdi içinizden birileri sanki şöyle diyor : Yahu savaşa zayıf ve güçsüz olarak gireceksek, nasıl güçlü ve dünya devleti olarak çıkacağız ! Cevab : Sükut lazım : ) : )

Sizi merakta bırakmayacağım sebebini ileri de yazacağım inşallah ama şu ayeti unutmayalım ki '' Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır. ''

Bizler Reisimize destek olalım ve Ayasofya konusunu gündemden düşürmeyelim, Reis açmayacağım dese bile gündemde tutalım, bu işin sadece maddi yönü yok, manevi yönü de var, en önemlisi de zaten manevi yönüdür. Allah Ayasofya’nın açıldığı günleri bize göstersin,amin… Ahmet Aksoy

Devamını Oku

KAYMAKCI NE DER face SAYFAMDA YAZMAYA BASLAYAN KIYMETLi A.AKSOY ilk PAYLASIMI.

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah eyyühel ihvan...

Allah nasib ederse, dilim döndükçe burada birşeyler karalayacağım. İyilikler Allah'tan kötülukler ve hatalar nefsimdendir...

İlk yazımda sizleri usandırmamak için kısa birşeyler yazayım dedim, ayrıca ilk yazı tecrubem olduğu için elbette tecrubesizlikten dolayı, kusurlar, hataları ve müşevveşiyet vs de olacaktır, kusurumuza bakılmamasını ihvanlardan rica ederiz :))

Siyasete mümkün oldukça temas etmeyeceğim, ama mecbur kalır temas edersem de, siyaseti dinsizliğe alet eden Kemalizm'e karşı, siyaseti dine alet etmek fikrindeyim, ve minellahittevfîk...

İlk yazımı Bediüzzaman Said Nursî' nin bir sözüyle başlayıp bitiriyorum. Namahrem olanlar nazar eylemesin, dikkat ve teenni ile okuyalım, pek mühim esrarı içerir...

...Ben geçen sene garîb‑üz‑zaman idim. Sonra Bediüzzaman oldum. şimdi de bid'at‑üz ‑zaman oldum. İstanbul’a da şeâmet oldum. O da bana şeâmetli oldu.Beni sathında kabul etmez, batnına geçirmek istiyor. Bahusus Mart ve Mayıs ayları müstebit aylardır. Martı kadro hâricine çıkarmalı. Mayısı da tekaût etmeli, ta muvazene‑i malî husule gelsin. Çıkılmıyacak yola sapılmış bir işarettir:"

"Elhasıl: Ya ben İstanbul'da kalacağım, yahut da bu iki ay gitmeyecek ise, ben veda' edeceğim.”

***********

Esselamu menittebeal Huda, vel melamu menittebeal heva ! Haşiye : Kaymakçı dayım rica etti sen de birseyler karala diye, kıramadım, ilk yazim biraz hazırliksiz yakalandım, elbette kusurlar vardır kusuruma bakmayınız, bir sonraki yazım inşaallah Ayasofya üzerine olacaktır, Ahmet Aksoy...

Devamını Oku

FETULANIN HAÇLILARININ GELMEDEN ÖNCEKİ SON FİTNESİ.!

      Yerel seçimler yapıldı,lakin it fetula tamda karakterine uyacak şekilde ,hırsızlığı,hileyi,fitneyi,düzenbazlığı,şerefsizliği,sinsice yine alttan,alttan yürütmüş,dünyadaki belkide en güvenilir seçimlerin yapıldığı ülkemizde demokrası sandıklarınıda mındar etmiştir bu cenabet papaz...

      Hatırlayın bi ara keMal kılıçtaroglu ekranlara,gazetelere çıkıp, bylock kullanan bilmem kaçyüz milletvekili,bilmem kacbin Ak Partili bürokratın kanıtları var elimizde diyordu,açıkla dendiğinde zamanı geldiğinde anlatacağız diye eklerdi...Meğerse fetula itinin tapıcı şakirtleri mor beyin diye bir program geliştirmiş,oradan kime isterlerse ali cengizli yollardan bylock u o şahsın telefonuna yüklüyorlarmış.. Ne oldu mor beyin deşifre olunca keMal hiç bahs ettimi o bylockcu vekillerden.? 

      Gelelim mor beyin olayının günümüze,yerel seçimlere uygulanmasına.. keMal ne diyodu sürekli,Ankara,İstanbul,Bursa ... biz alacağız,iki sağlam miting yapmadan hemde,nasıl bir özgüvenle değilmi,15 Temmuz öncesi fetocu köpek soylarının attığı twitlerdeki özgüven in aynısı hemde,şafakta basacaz,yatakta asacaz,biletimi alın temmuzda dönüyorum vb. onlarca örnek... Çünkü bir şeylerin tüyosunu almışlarlardı..Haberleri vardı...

      keMal e güvence verildi,oda geniş,geniş konuştu...Aynı it papaz haham fetula gibi...haçlılar işgal ederse,korkmayın,bişey etmezler,mabetlerinize girmezler zırvalamasını hepiniz dinlediniz kesin,o fetvayı verdi çünkü sahipleri bu kapı itinin kulağına bir kaç yıl önce olacakları üfledi...

       Neyse yerel seçimlerdeki hilelerin yapılmasındaki asıl amaç nedir ona gelelim. Şeytani akıl için kim kazanmış,kim kaybetmiş joni morti.! Onlara lazım olan parlementer sistem döneminde olduğu gibi devleti büyük,küçük,ne sebebden olursa olsun oyalamak,zamanlarını boşuna harcatmak.. Erdoğan ve Bahçeli ısrarla 4,5 yıl seçim yok dedikçe,con dündarlar ve muhalefet ısrarla seçim şart oldu teması işliyor dikkat edin..Bu yolda kullanmak için yeterinçe işbirlikçileride var zaten... Merkel Almanya da seçimlerde tek parti çıkamamıştı,koalisyon kurmak için,içerde bir yıl boyunca uğraştı,ota,bota,taksimdeki ite,köpeğe karışan merkel,kafasını meclis inden dışarı çıkaramamıştı o dönem,Türkiye hakkında geri vites moduna girmişti,devlet işleyişinin sekteye uğratılmasının ne demek olduğunu daha iyi görmemiz açısından bu örneği verdim..

      Bizdeki yerel seçimlerde yapılan düzenbazlığın ,devleti işlemez hale getirmek,oyalamanın arkasında daha büyük şeytani planlar var inanın... Ülke içinde,geçmişte,sagcı-solcu bi sonrası-alevi-sünni-bi sonrası kürt-türk bi sonrası laik- anti laik,en yenisi Erdoğancı- Erdoğancı olmayan ayrıştırmaları hep işlerine yaradı.. İtirazlar sonuçu çok ufak bir ilçede bile kazanan değişsin ,istiyorlarki sokaklara onlardan yada karşı taraftan birileri insin,bunlarda benzini döksün her yer yansın,yangın tüm ülkeyi kaplasın...Ülke zaman içinde,ırak,libya,lübnan,mısır,suriye olsun...

      Dikkat saygıdeğer dostlar,dikkat...15 Temmuz gecesi Allah ın izniyle,Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ın emri ile,sokaklara çıktık devletimizi,ırz nağmusumuzu,bayrağımızı koruduk kurtardık,o gün sosyal medya hesaplarından sokağa çıkmayın diyen hainler,bugün sokaklara dökülmemiz için her türlü fırıldağı çeviriyor. O gün çıktık kazandık,bugün çıkmayarak kazanacağız. Devletimiz,polisimiz görevinin başındadır,çekirdeklerinizi alın,tv den izleyin,baktınız anarşistlerden biri balkonunuzun altın dan geçlyor yada saklanmış,bi kemik atın,o kemiğe eğilincede soğuk suyu dökün başından aşşağı...

      Başkomutanımız ın ikinci bir emrine kadar,evlerimizden çıkmak yok Allah ın izniyle olay bu kadar basit...

       Bu son büyük fitneleri,hileler,manüpülasyonlar,Cukur dizisinin yıllardır beyinlere işlediği sokak savaşları,bu sebeblerden dolayı çıkacak olaylardan zincirleme kaos oluşturma hevesleri vs. Hepsi kursaklarında kalacak.. Çünkü ONLAR TUZAK KURDU,ALLAH DA TUZAK KURDU,ALLAH TUZAK KURANLARIN EN HAYIRLISIDIR vesselam

       Selametle

Devamını Oku

Yeni Zelanda Camii SALDIRISI,Türkiye mize verilen net bir MESAJDI,lakin AYNI zamanda da ingiltereye de verilmisti bu mesaj,tabiki en dogrusunu Allah bilir.Ingilizler Brexit ile Avrupa Birliginden CIKMAYA CALISARAK,bütün Avrupayi resmen Rusya ve Türkiye ye mecbur KILIYOR,Amerika bypass ediliyor,NATO gereksizlesiyor.. Bir kac ay önce,ingiliz ordusu icin cekilen bu reklam filmine dikkat..!,ingiliz ordusundaki müslüman bir askerin ibadetini güvenli bir sekilde yapmasi icin intikalde,namaz kilan müslüman askerin emniyetini nasil aliyorlar...Aradan iki,üc ay geciyor ve ingiliz kraliyetine bagli valilik Yeni Zelanda da iki camiiye otomatik silahlarla, üzeri mesajlarla dolu jarjör,kundak ve kabzeler esliginde saldiri yapiliyor,onlarca mazlum sehid ediliyor.ANLAMI: Ey ingiltere,BIRAK Türkiye üzerinden müslüman alemine yaklasmaya calismayi,senin gecmisin bizden kirli,lakin hep bizden nefret ediliyor,sen hep kendini kurnazca gizliyorsun,o günler gecti..Sen, bizimle güvendesiniz diye reklam cekersin,ben senin valiliginde camii basar canli yayinda müslüman katliam yaparim.! Ya bizimle hareket et,yada bir dahaki sürprizimiz sana dahada YAKIN olur.! Vesselam...

Devamını Oku