19. Yüzyılda Londra'ya Korku Salan Karındeşen Jack'in Kimliği Ortaya Çıktı!

19. Yüzyılda Londra'ya Korku Salan Karındeşen Jack'in Kimliği Ortaya Çıktı!

19. yüzyılın sonlarında bir dizi cinayetle sarsılan Londra'da olayların başrolünde ve tarihin en kötü şöhretli seri katillerinden biri olan Karındeşen Jack yer alıyordu! Ancak şimdilerde yapılan araştırmalar kapsamında söz konusu katil hakkında son derece şaşırtıcı yeni detaylar ortaya çıktı.

Araştırmalara göre Karındeşen Jack’in, aslında epilepsi hastası bir puro imalatçısı olan Hyam Hyams isimli bir adam olabilir! İşte bir dönem tüm Londra’ya korku salan Karındeşen Jack’in gerçek kimliğine dair yeni detaylar…

Gerçek İsminin “Hyam Hyams” Olabileceği Düşünülüyor

19. yüzyılın sonlarında Londra’da sokaklarda çok sayıda cinayet işlendi. 1888 yılında en az 5 kadının öldürüldüğü bu süreçte Karındeşen Jack lakaplı bir katil ortaya çıktı.

Söz konusu takma isim, katil olduğunu öne süren bir kişi tarafından medya yoluyla yayılırken, kimliği hiçbir zaman belirlenemeyen katilin kim olduğu tam 135 yıl sonra öğrenildi.

Ünlü araştırmacı Sarah Baz Horton tarafından yapılan yeni bir açıklamada, Karındeşen Jack’in aslında epilepsi hastası bir puro imalatçısı olduğu belirtildi. Ayrıca bir yaralanma sonucunda katilin işini kaybettiği ve alkol bağımlılığı ile mücadele ettiği iddia edildi.

Araştırmacı Horton’a göre ortaya çıkan yeni fiziksel özellikler, katilin aslında Hyam Hyams ismine sahi olabileceğini de gösterdi. Alınan tıbbi kayıtlara göre, katilin fiziksel görünümüyle ilgili çeşitli açıklamalar da yapıldı.

Açıklamalara göre katil, 30’lu yaşlarda, ora boylu, orta yapılı, dizleri bükük ve çarpık yürüyüşlü bir erkek!

Diz ve Kollarını Kontrol Edemiyordu

Araştırmacının bulgularına göre katilin dizlerinin bükük olmasının sebebi epilepsi rahatsızlığı ile ilgili olabilir. Ayrıca katilin geçmişte aldığı bir darbenin beyninde hasara yol açtığı da bilindiğinden, diz ve kollarını tam olarak kontrol edemediği de düşünülüyor.

Öte yandan araştırmacı, aynı zamanda Hyams’ın eşine de birkaç kez saldırdığını belirtti. Aldatıldığını düşünen katilin eşine ve annesine bıçak çekmesi ve üzerine tutuklanmasını öne süren araştırmacı Horton, 5 kadını bıçakla öldürerek karnını deşmesine de dikkat çekti.

Son olarak araştırmacı Horton, Hyams’ın deli bir gezgin olarak yakalandığını, 1889 yılında da akıl hastanesine yatırıldığını kaydetti. Ayrıca Hyams akıl hastanesine yattıktan sonra da Karındeşen Jack cinayetlerinin sona erdiğine dikkat çekti.

Bir diğer yandan cinayetlerle ilgili olarak polis 2 binden fazla kişiyle görüşürken, 300’den fazla şüpheliyi de sorgulamıştı. Ancak bununla birlikte katilin kimliğini hiçbir zaman belirleyememişti.