Abbas ve Netenyahu Türkiye'ye geliyor

Abbas ve Netenyahu Türkiye'ye geliyor
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya nazaran, Filistin Devlet Lideri Abbas ile İsrail Lideri Netanyahu Türkiye’ye geleceğini duyurdu.

ANKARA (İGFA) - 25 Temmuz'da Filistin Devlet Lideri Mahmud Abbas, 28 Temmuz'da ise İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Türkiye'yi ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abbas ve İsrail Başbakanı Netanyahu'yu birebir hafta içerisinde farklı başka Türkiye'de konuk edecek.

İletişim Başkanlığı'ndan aktarılan habere nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine icabetle Türkiye'ye gelecek olan başkanlar, şimdiki bölgesel ve global sorunlar hakkında fikir teatisinde bulunacak. Filistin Devlet Lideri Abbas'ın, 25 Temmuz'da gerçekleştireceği Türkiye ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı resmî görüşmelerde, Türkiye-Filistin alakaları, İsrail-Filistin ihtilafı bağlamındaki son gelişmeler ile öbür aktüel bölgesel ve memleketler arası mevzular ele alınacak.

Türkiye ile dost ve kardeş Filistin Devleti ortasındaki iş birliğinin daha da geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımlar da görüşmenin gündem hususları ortasında yer alacak.

NETANYAHU’NUN ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu da 28 Temmuz'da Türkiye'de ağırlayacak.

Ziyaret kapsamında yapılacak görüşmelerde, Türkiye-İsrail ortasındaki ikili bağlantılar tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek; işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Görüşmelerde, ikili bağlantıların yanı sıra ayrıyeten yeni bölgesel ve milletlerarası sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülmekte.