İsrail'in Hava Saldırısı Nusayrat Mülteci Kampı'nda 15 Can Aldı

İsrail'in Hava Saldırısı Nusayrat Mülteci Kampı'nda 15 Can Aldı
İsrail, Gazze'deki Han Yunus'taki Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği hava saldırısında 15 Filistinli'nin yaşamını yitirdiği bildirildi. Bombardıman sonucu çok sayıda kişi de yaralandı.

Gazze'de devam eden çatışmalarda İsrail'in, Aksa Tufanı operasyonuna karşılık olarak yürüttüğü saldırılarda, Han Yunus'taki Nusayrat Mülteci Kampı hedef alındı. İsrail uçaklarının gerçekleştirdiği hava saldırısında 15 kişi hayatını kaybederken yetkililer can kaybının artabileceği konusunda uyardı.

İsrail ordusunun Gazze'deki yerinden edilen kişilerin sığındığı Birleşmiş Milletler bünyesindeki bir okula yönelik bombardımanda ise 50 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

kampi-bombaladi2.jpg

İsrail'in Cibaliya Mülteci Kampı'ndaki El-Fahura Okulu'nu bombalaması, bölgedeki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) tarafından kınandı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı'ndan Kınama

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Fahura Okulu'nun bombalanmasını İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamların bir diğer örneği olarak nitelendirdi. Bakanlık, "İsrail işgal güçlerinin Gazze Şeridi'nde Filistinli sivillere yönelik art arda yaptığı toplu katliamları en güçlü şekilde kınıyoruz" açıklamasında bulundu.

Haber Editörü