Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Nissan Zor Günler Geçiriyor

Koronavirüs salgınından büyük etkilenme yaşayan Nissan zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz ay İspanya fabrikasını kalıcı olarak kapatan Nissan, Japonya’daki fabrikalarında üretime ara verecek ve vardiya azaltacak.

Koronavirüs sonrasında eskisi kadar talep alamayan Nissan üretimi azaltma kararı aldı. Bu karar kapsamında Japonya’nın güneyinde yer alan Kyushu bölgesindeki fabrikada 29 Haziran 31 Temmuz tarihleri arasında gece üretimi yapılmayacak. Oppama fabrikasında ve Tochingi fabrikasında 20-31 Temmuz tarihleri arasında gece vardiyası olmayacak.

Ayrıca Oppama fabrikasında da Temmuz ayında iki günlüğüne duruş yapılacak. Tochingi fabrikasında ise Temmuz ayında tam 8 gün duruş olacak.

 

KAYNAK: oto haber

Devamını Oku
Nissan Zor Günler Geçiriyor

Renault 1500 Mühendisin İşine Son Verecek

Reuters'ın Fransız kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Fransız otomotiv devi Renault, 1500 mühendisin işine son verecek. Bugün çıkan habere göre maliyetleri daraltma planlaması kapsamında bu kararın alındığı belirtiliyor.

Renault geçtiğimiz hafta yeni maliyet stratejisini açıklamış, planın hedefinin maliyet daraltması olduğunu duyurmuştu. Bu kapsamda çalışan işçilerden işten çıkartmalar yapılmıştı. Ancak plan dahilinde 1500 mühendisinde işine son verileceği belirtiliyor.

Renault önümüzdeki 3 yıl için maliyetlerini 2 milyar euro azaltmayı hedefliyor. Dünya genelinde 15 bin çalışanını işten çıkartacak olan Renault, Fransa fabrikasından 4 bin 600 çalışanı işten çıkartacak.

kaynak: oto haber

Devamını Oku
Renault 1500 Mühendisin İşine Son Verecek

Babalar Günü Alışverişinde İnternet Alışverişine İlgi Artıyor

Babalar günü yaklaşıyor. Yaklaşması ile birlikte AVM lerde kısıtlı zaman geçirmeyi ve virüs endişesini düşündüğümüzde internet sitelerine olan ilgi artmaya başladı. Özellikle bazı markaların siteleri kitlenme noktasına geldi.

Bu markalardan biride LC Waikiki. LC Waikiki hem ekonomik hem de kaliteli alışverişin adresi. Üstelik toplumda da büyük bir yer edinmiş bir marka. Babalar gününün yaklaşması ile birlikte LC Waikikiye olan ilgide artmaya başladı. Ürünlerinin kaliteli ve alınabilir fiyatlarda olması rağbet görmesini sağlıyor.

Pandemi sonrası internetten alışveriş sıklığıda artmaya başladı. Birçoğumuz alışverişlerimizi internet üzerinden yapmaya başladık. Hatta bunu alışkanlık haline getirenlerimiz bile var. Özellikle AVM lerde kısıtlı zaman geçirme zorunluluğu olması ilgiyi internet sitelerine kaydırdı.

Böyle olunca LC Waikiki müşterileri babalar günü alışverişlerini lcwaikiki.com adresinden yapmayı tercih ediyor. Çünkü internet sitesinden mağazaya göre daha fazla indirim söz konusu olabiliyor. Birde şöyle bir detay var. İnternetten alışveriş yaparken indirim kodu kullanmak imkanı var. İndirim kodu alışverişi ucuzlatan bir kod ve genellikle kupon sitelerinde ücretsiz bir şekilde dağıtılır. Lcw indirim kodu içinde birçoğumuzun tercih ettiği site ise checkyourcoupon.com

Checkyourcoupon, başta LC Waikiki indirim kodu olmak üzere, popüler bir çok mağazanın indirim kodunu ücretsiz sunan bir site. Sizde, alışverişlerinizde indirim kodu kullanarak daha uyguna alışveriş yapabilir, babanıza hediye alırken bütçenizde kendinizede bir küçük hediye için yer açabilirsiniz.

Devamını Oku
Babalar Günü Alışverişinde İnternet Alışverişine İlgi Artıyor

Türkiye’nin İlk Deniz Otomobili Üretildi! İşte Spyder!

Gün geçmiyor ki yurdum insanı bir icatla karşımıza gelmesin. Üretmek, yeni bir şeyler yapmak bizim ruhumuzda var. İşletme fakültesi mezunu Muammer Şahinkaya'da ruhunda bunu barındırıyor olacak ki Türkiye'nin İlk Deniz Otomobilini üretti. Üstelik 180 metrekarelik atölyesinde!

 

Muammer Şahinkaya, Antalya'da yaşıyor ve 180 metrekarelik bir atölyeye sahip. Bu atölyesinde "Spyder" adını verdiği Türkiye'nin ilk yerli ve milli deniz otomobilini üretti. Spyder 100 kilometre hıza ulaşabiliyor ve maliyeti ise 35-70 bin TL arasında.

Muammer Şahinkaya, Antalya'da yaşıyor ve 180 metrekarelik bir atölyeye sahip. Bu atölyesinde "Spyder" adını verdiği Türkiye'nin ilk yerli ve milli deniz otomobilini üretti. Spyder 100 kilometre hıza ulaşabiliyor ve maliyeti ise 35-70 bin TL arasında.

Muammer Şahinkaya serbest bölgede yat firmalarında proje uygulama üzerine çalışmalar yapan bir vatandaşımız. 2015 yılında yeni bir proje üretmeye karar veriyor ve bir süre sonra evinin çatısında ilk modellemeyi yapıyor.

 

KAYNAK: OTO HABER

Devamını Oku

2 Milyon Kilometre Ömürlü Batarya Üretildi

Çinli batarya şirketi Contemporary Amperex Technology (CATL), 2 milyon kilometre ömürlü batarya geliştirdiğini duyurdu. Çinli firmanın müşterileri arasında çok bilindik markalar var.

Çinli marka CATL, tam 2 milyon kilometre ömre sahip elektrikli batarya geliştirdiğini duyurdu. Elektrikli otomobiller için devrim niteliğinde bir gelişme. Hali hazırda Çinli firmayla çalışan Tesla, BMW, Daimler, Honda, Toyota, Volkswagen ve Volvo’nun talep etmesi halinde bataryanın seri üretimine geçilecek.

2 Milyon Kilometre Ömürlü Batarya

Firmadan yapılan açıklamada 2 milyon kilometre menzilli batarya için siparişe hazır oldukları belirtildi. Tesla daha öncesinde aynı firma ile 1 milyon menzilli batarya için ortak çalışma yapıyordu. Ancak Çinli firma bağımsız yürüttüğü çalışmalarda 2 milyon kilometreyi yakalamış görünüyor.

Tesla’nın mevcut modellerinde kullandığı pillerin ömrü 250 bin kilometre veya 8 yıl. 2 milyon kilometrelik bataryayı düşündüğümüzde garanti süresinin en az çok daha uzun olacağını söyleyebiliriz.

KAYNAK: OTO HABER

Devamını Oku
2 Milyon Kilometre Ömürlü Batarya Üretildi

Audi Dijital Dönüşüme Devam Ediyor!

Otomobil firmaları teknolojiyi en üst perdede kullanmaya devam ederken, dijital dönüşümüde hızla sürdürüyor. Online araç tanıtımları, kapıda araç satışı bunlardan başlıcaları. Audi şimdi yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Audi’nin yeni başlattığı uygulama sayesinde, satın almak istediğiniz Audi modelinin hangi Audi Yetkili Satıcısında bulabileceğini görebilecek.

Audi severler, diledikleri yerden audi.com.tr internet sitesini ziyaret ederek, menüde yer alan “Stok Araç Arayın” bölümünden, Audi Yetkili Satıcılarındaki mevcut stokları görebilecek ve showroomda sergilenen modeller hakkında bilgi alabilecek.

 

KAYNAK: OTO HABER

Devamını Oku
Audi Dijital Dönüşüme Devam Ediyor!

BMW’nin Hibrit SUV Modeli BMW X5 xDrive45e Tanıtıldı

BMW, SUB modeli X5 in hibrit versiyonu olan BMW X5 xDrive45e modelini tanıttı. Uzun bir süredir yeni hibrit X5 bekleniyordu ve sonunda bekleyiş sona erdi. BMW X5 xDrive45e tasarruflu ve konforlu SUV arayanların tercihi olacak.

BMW X5 xDrive45e, 3.0 litrelik 6 silindirli motora ve 24 kWh lik bataryaya sahip. İkisinin birleşimiyle ortaya 394 beygirlik bir güç çıkıyor. Benzinli motor 286 beygir güç üretirken geri kalan gücü elektrikli motordan alıyor.

 

Kaynak: OTO HABER

Devamını Oku
BMW’nin Hibrit SUV Modeli BMW X5 xDrive45e Tanıtıldı

Trendyol Süpermarket Çarşamba İndirimleri

Trendyol her hafta çarşamba günü belirli saat aralıkların da tüm market ihtiyaçlarında dev indirimler yapıyor. Bu indirimlerin yanında Trendyol İndirim Kodu kullanarak sepette ekstra indirimler sizlerin. Süpermarkette temel ihtiyaçlarınız kapınızda.

 

Ücretsiz ve güncel İndirim Kodu için popüler markaların olduğu Kupon Sitesi  checkyourcoupon.com sitesinden istediğiniz markanın Trendyol İndirim Kodu sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku
Trendyol Süpermarket Çarşamba İndirimleri

Chevrolet Elektrikli Otomobil Piyasasını Zora Sokacak

Amerikalı firma Chevrolet, yeni elektrikli otomobili için 30’dan fazla ülkede tescil başvurusunda bulundu. Tescil için başvurulan isim ise “Zora”. İsmini Chevrolet’in babası Zora Arkus-Duntov’dan alan marka elektrikli otomobil piyasasınıda Zora sokacak gibi.

Chevrolet Türkiye’de de tescil başvurusunda bulundu. Türk Patent Enstitüsü’nün sitesine baktığımızda, şirketin “Zora” ismini 12’inci sınıfta “Motorlu taşıtlar ve bunların parçaları” emtialarını kapsayacak şekilde tescillediği görüyoruz.

Önceki dedikodularda Zora isminin C8 Corvette’te kullanılacağı konuşuluyordu ancak öyle olmadı. Muhtemelen Zora ismi C8 Corvette’in performans modeli olarak piyasaya çıkması beklenen yeni hibrit modeli için kullanılacak.

Yabancı kaynaklarda yer alan dedikoduya göre Corvette Zora, 5.5 Litrelik çift turbolu LT7 motorunun elektrikli versiyonu ile 1032 beygir güç ve 1400 Nm üzeri tork üretileceği tahmin ediliyor. Aracı görmek için ise uzun bir süre daha beklememiz gerekecek. Çünkü piyasaya çıkması 2023 yılını bulacak.

 

KAYNAK: OTO HABER

Devamını Oku
Chevrolet Elektrikli Otomobil Piyasasını Zora Sokacak

Milyonları İlgilendiren Devrim Gibi Özellik

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm ofisinden Araç sahiplerini sevindirecek bir açıklama geldi. E-Devlet Araçlarım hizmetiyle tüm işlemlerde olağanüstü kolaylık geliyor. Haberin detaylarını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

E-Devlet Araçlarım

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, E-Devlet sisteminde hizmete aldıkları “Araçlarım” bölümünü duyurdu. Yeni hizmet ile birlikte hiçbir yere gitmeden sigorta, ceza, muayene, otoyol geçisi, köprü geçişi ve borç durumu gibi trafik detaylarını görebileceğiz.

Kaynak: OTO HABER 

 

Devamını Oku
Milyonları İlgilendiren Devrim Gibi Özellik