Hakkında
Dijital pazarlamayla ilgili birisi.
  • Yaşadığı yer Türkiye
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

SEO Uyumlu Makale Yazımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son yıllarda sayısı bir hayli artış gösteren web siteler içerik konusunda birbirleri ile yarışır hale geldiler. İçeriğin günümüzde her şey olduğu düşünüldüğünde web siteler arasında ki rekabetin de artış göstermesi normaldir. Arama motorlarının standartlarına uygun makale yazmak son derece önemlidir. Bir içerik standartlara ne kadar uygun ise web sitenin sıralamasının yükselmesi de o kadar önemlidir. Ancak içerik yazarken birçok önemli detaya da dikkat etmek gerekir. Etkili bir makalede şu unsurlara dikkat edilmelidir.

Bilgi Veren Makaleler En Etkili Makalelerdir

Bilgi her zaman önemlidir. Bir moda sitesi için de bir e ticaret sitesi içinde bilgiyi es geçmemek gerekir. Bir ziyaretçinin sitede uzun kalması okuduğu içerikten aldığı bilgiye bağlıdır. Eğer anlamsız kelimeler cümleler yığını sunarsanız okuyucu sıkılır ve kalması gereken süreyi doldurmadan sitenizden çıkar. Web site trafiğini hızlandırmak açısından makalelerinizin bilgi içerikli olmasına özen göstermelisiniz.

Dikkati Çeken Bir Makale Başlığı

Makalenizin başlığı eğer yeterince dikkat çekmiyorsa içeriği de okuyucuyu ilgilendirmeyecektir. Çok uçuk olmayan ve konu hakkında ön bilgi veren dikkat çekici başlıklar atmaya özen göstermelisiniz. Makalenizin üst başlığı her zaman için önemlidir. Bu başlıklar içerisinde özellikle anahtar kelime geçirmeye de özen göstermeniz gerekir. En az 3 kelimeden oluşması gereken başlıklarda karakter sayısına da önem vermelisiniz.

Web Sitenin Amacına Uygun Makale

Web sitenizde yayınlayacağınız makalelerin mutlaka sitenin amacına uygun olmasına özen gösterilmelidir. Moda sitesinde ekonomi yazısı kişilerin sitenizde uzun kalmamasına neden olacaktır. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek güncel konulara yer verilmeli ve okuyucunun sitenizde uzun süre kalmasını sağlayacak bir makale üretmeniz gerekir. İçerik siparişi konusunda da bu konuya özellikle önem verilmeli ve karşı tarafa net açıklamalar yapılmalıdır.

Dil Bilgisi Hataları Olmamalı

Bir yazıyı en okunur kılan da dilbilgisidir. Yazının kusursuz olması için mutlaka dilbilgisi kurallarına uymak gerekir. Noktalama işaretlerini uygun yerde kullanmak, bağlaç kullanımına gereken önemi göstermek makale yazarken önemli kriterlerdir. Aynı zamanda cümlenin çok uzun olmamasına da dikkat edilmelidir. Çok uzun cümleler okuyucu sıkmakla kalmaz aynı zamanda yazının kalitesini de düşürür. Yazıda okuyucunun anlamakta zorlanacağı tarzda yabancı kelimelere de çok fazla yüklenmemek gerekir.

Sade ve Anlaşılır Bir Dil Kullanın

Makale yazarken karşınızda ki kişilerin bu yazıyı baştan sona okuyacağını düşünerek yazmalısınız. Bu nedenle de sade ve anlaşılır bir dil kullanmak etkili makale yazmanın en önemli adımıdır. Konuyu az kelimelerle fazla anlam yükleyerek anlatmak başarılı makalenin önemli bir anahtarıdır.

Özgün Makale Yazmaya Önem Verilmelidir

Web sitelerinin yükselişinin önünde ki en büyük engel hiç kuşkusuz kopya içeriklerdir. Kopya yapılmış başka yerlerden alınmış makaleler sitenizi özgün yapmaz. Muhtemelen sitenize gelen ziyaretçiler o yazıları birçok farklı sitede de okumuş olurlar. Bu nedenle kopyadan kaçınmaya tamamen özgün makaleler üretmeye özen gösterilmelidir. Özgün makale yazımı konusunda dijital içerik ajansı hizmetlerinden yararlanılabilir. https://icerikly.com/  adresinden hizmet alabilirsiniz.

Devamını Oku
SEO Uyumlu Makale Yazımında Nelere Dikkat Edilmelidir?