20 Ekim Okullar Tatil Mi? Ulusal Yasta Okullarda Ders Var Mı?

20 Ekim Okullar Tatil Mi? Ulusal Yasta Okullarda Ders Var Mı?
3 günlük milli yas kararının alınmasının gündemde olduğu şu günlerde 20 Ekim okullar tatil mi söylentileri yayılmaya başlandı. Başta veliler olmak üzere öğrencilerde ulusal yasta okullar tatil ilan edilir mi sorusuna yanıt aramaktadır.

Gazze’deki hastaneye yapılan saldırı sonrasında 1000’ün üzerinde masum insanın ölümüyle sarsıldık. Bu konuda kısa bir beyanda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Türkiye’de 3 günlük ulusal yas ilan edileceğini duyurması sonrasında yeni gelişmeler yaşandı.

Gazze’de savunmasız sivillerin hedef alınmasından sonra Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 3 günlük yas ilan edilmesinin beklendiğinin konuşulması okullar tatil mi sorusunu gündeme getirdi.

20 Ekim Okullar Tatil Mi?

Türkiye’de 3 günlük ulusal milli yas ilan edilmesi durumunda 20 Ekim Cuma günü okullar tatil olmayacaktır. Milli yas süresince okullar da dahil olmak üzere diğer kurumlar çalışmaya devam edeceklerdir. Yani, 20 Ekim okullara tatil değildir.

Milli Yas Nedir?

Ulusal yas ya da milli yas, bir ülkenin halkının büyük bölümü tarafından yerine getirilen yas tutma ve anma eylemlerinin gerçekleştirildiği günlerden ibarettir.

SEO Editörü