Bakan Yusuf Tekin Duyurdu! LGS Sınav Takvimi Belli Oldu! LGS Ne Zaman?

Bakan Yusuf Tekin Duyurdu! LGS Sınav Takvimi Belli Oldu! LGS Ne Zaman?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 8'inci sınıf öğrencilerine yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi çerçevesindeki merkezi sınavının 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını duyurdu.

Bakan Yusuf Tekin, LGS merkezi sınav takvimine yönelik açıklamalar yaptı.

Çocukların, 2023-2024 eğitim öğretim yılını 14 Haziran tarihinde karnelerini alarak bitireceklerini söyleyen Tekin, 15 Haziran gününün ise Kurban Bayramı arifesi olduğunu belirtti.

lgs-2.webp

Buna yönelik 2024 yılında yapacakları LGS merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar günü olarak belirlendiğini aktaran Bakan Tekin, şu sözlere yer verdi:

"Bu kararımızla, öğrencilerimizin sınava bayram öncesinde girmelerini daha da önemlisi öğrenci ve velilerimizin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını yaparken zihnen daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran'da yapılacak LGS sınavının soru sayısı ve soru şekliyle ilgili bir değişiklik olmayacağının bilinmesini isterim. Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olacak şekilde, sekizinci sınıf öğretim programlarında yer alan konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlanacaktır." şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, sınav takvimi ve bu serüvenle alakalı çalışma ve duyuruları zamanı geldikçe aktaracaklarını belirtti.

Haber Editörü