MEB'den Filistin İçin Saygı Duruşu Kararı

MEB'den Filistin İçin Saygı Duruşu Kararı
MEB tarafından alınan karar neticesinde, yarın ülke genelindeki bütün okullarda İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

İsrail tarafından Filistin'deki sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırılarda ve son olarak 17 Ekim'de gerçekleşen saldırı sonucunda hayatını kaybedenler için 3 günlük milli yas ilan edilmişti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından imzalanıp illere gönderilen yazıda, kadınlar ve masum çocuklar ile tedavi gören yaralılara uygulanan şiddetin tüm insanlığın vicdanını yaraladığına vurgu yapıldı.

Gönderilen yazını devamında, ''Bütün çocukların ve ailelerinin ırk, din veya siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapılmadan güvenliklerinin sağlanması, sağlıklarının ve yaşam haklarının korunması, her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı tedbir alınması temel insani sorumluluklarımızdandır." ifadelerine yer verildi.

Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen saldırılar sonucunda başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybeden bütün Filistin vatandaşları için, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında yarın gerçekleştirilecek bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağı bildirildi.

Haber Editörü