Okullarda Filistin İçin 1 Dakikalık Saygı Duruşu

Okullarda Filistin İçin 1 Dakikalık Saygı Duruşu
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda 20 Ekim Cuma gününde İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla illere gönderilen son yazıda, "Gazze başta olmak üzere Filistin'e yönelik İsrail tarafından başlatılan yeni saldırılar ve hastanenin vurulmasıyla tırmanan insani dramda, kadınlar ve masum çocuklar ile tedavi gören yaralılara uygulanan şiddetin tüm insanlığın vicdanını yaraladığı" belirtildi.

Filistin halkına yönelik saldırılarda, özellikle çocuklar olmak üzere yaşamını yitirenler için temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında yarın gerçekleştirilecek bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağı bildirildi.

MEB’den yapılan paylaşımda, “Filistin'deki saldırılarda çocuklar başta olmak üzere hayatını kaybedenler için yarın ülkemizdeki tüm okullarda gerçekleştirilecek bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak” ifadeleri yer aldı.

SEO Editörü