YKS Tercihleri Ne Zaman? İşte OSYM Tarafından Açıklanan Kılavuz

YKS Tercihleri Ne Zaman? İşte OSYM Tarafından Açıklanan Kılavuz

YKS programları ve kontenjanları ön kılavuzu da yayımlandı. YÖK Atlas YKS tercih robotu, adaylara üniversitelerin ve bölümlerin puanları ile başarı sıralamaları gibi çeşitli detayları sunuyor. YÖK Atlas YKS tercih robotu...YKS tercihleri ne zaman yapılacak? 2023 YKS tercih kılavuzu hakkında merak edilenler haberimizde...

YKS YÖK Atlas Tercih Robotu

YÖK, yayımladığı Atlas tercih robotuyla adaylara SAY, SÖZ, EA ve DİL alanlarındaki taban puanları ile başarı sıralamaları gibi çeşitli detaylara erişim imkânı sunuyor. Bu tercih robotu hem lisans hem de ön lisans alanındaki bölümlere ilişkin bilgilere kolayca ulaşmayı sağlıyor. Adaylar, tercih yapacakları alanın puan türünü seçerek istedikleri bölümlerin taban puanlarını ve başarı sıralamalarını görebiliyorlar. Ayrıca, bölüm veya üniversite adlarını yazarak filtreleme yapma şansına da sahipler.

2023 YKS Taban Puanları-Kontenjanları

ÖSYM tarafından açıklanan 2023 YKS sınav sonuçları, üniversite sınavına giren adayların gündemini meşgul ediyor. Adaylar, merakla bekledikleri YKS taban puanları ve başarı sıralamalarıyla ilgili bilgilere ulaşmanın heyecanını yaşıyorlar. Hem 2 yıllık hem de 4 yıllık üniversite taban puanları ve başarı sıralamaları arasında bazı farklılıklar görülebiliyor. Adaylar, kendi başarı durumlarını ve tercih yapacakları üniversiteleri belirlemek için bu verileri titizlikle araştırıyorlar. YKS taban puanları ve başarı sıralamaları... 2023 YKS kontenjanları açıklandı mı? 20 Temmuz tarihinde YKS sınav sonuçları açıklandı. YKS tercih sürecine doğru yaklaşırken, adayların gündeminde YKS kontenjanları, üniversite taban puanları ve başarı sıralamaları yer alıyor. Hem 2 yıllık hem de 4 yıllık üniversiteler ile bölümler arasında taban puanları ve başarı sıralamaları farklılık gösteriyor. 2023 YKS kontenjanları açıklandı mı? YKS başarı sıralamaları ve taban puanları hakkında merak edilenler...

2023 YKS Kontenjanları Açıklandı Mı?

ÖSYM, YKS kontenjanları ön kılavuzunu yayımlayarak 388 bin ön lisans ve 465 bin lisans olmak üzere toplam 853 bin kontenjanın belirlendiğini duyurdu.

YKS Taban Puanları

YKS taban puanları ile ilgili tablo 3 ve 4 oluşturuldu. Bu tablolarda, en son 2022 YKS taban puanları ve başarı sıralamaları yer alıyor. Adaylar, geçtiğimiz yılki taban puanları ve başarı sıralamalarına bakarak, üniversite puanları hakkında fikir sahibi olabilirler. Adaylar ayrıca YÖK Atlas aracılığıyla da üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamaları hakkında ayrıntılara erişim sağlayabilirler.

YKS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

YKS sınav sonuçlarının heyecanla beklenen açıklaması geride kaldı ve şimdi gözler YKS tercih sürecine çevrildi. 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında YKS tercihleri, gerçekleştirilecek.

Haber Editörü