Ak Parti Emekli Aylığına Zam Sinyalini Yaktı

Ak Parti Emekli Aylığına Zam Sinyalini Yaktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 8 bin 77 TL’lik seyyanen artışın emekli maaşlarına da yansıtılmasını beklediklerini söyledi. Bu söylemin üzerine 7 bin 500 TL maaşı olup yüzde 25’lik zamdan faydalanamayan emekliler, maaşlarında artış beklemeye başladılar.

Maaşı 7 bin 500 TL’den fazla olan emeklilere yüzde 25 zam verileceği duyurulurken, maaşı 7 bin 500 TL olan emekliler zamdan faydalanamadı. Bunun üzerine ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün emekli maaş zamlarına ilişkin önemli bir söylemde bulundu.

Kök ücrette uygulanan zam nedeniyle 7 bin 500 TL maaş alan emeklilere maaş artışı yapılmamasını eleştiren Bahçeli, aynı zammın onlara da uygulanması gerektiğini söyledi.

Bahçeli’nin sözleri üzerine emekliler maaşlarında zam beklerken, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çok sayıda itiraz aldıklarını kaydetti. Zam konusunda harekete geçeceklerini söyleyen Güler, daha fazla detay vermedi.

Bahçeli’nin Çağrısından Sonra Görüşmeler Ertelendi

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, TBMM Genel Kurulu gündeminde yer alan emekli ve memur zammına ilişkin torba yasa teklifiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Emekli maaşlarına yüzde 25’lik zammı da içeren düzenlemenin dün TBMM’de konuşulması bekleniyordu. Ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seyyanen zamla ilgili yaptığı çağrı sonrasında Meclis’teki görüşmeler ertelendi.

Bahçeli’nin çağrısından sonra açıklamalarda bulunan Güler, çok sayıda itiraz aldıklarını ve oransal anlamda beklentinin daha fazla olduğunu belirtti. Bu kapsamda çalışmaların yapılacağını vurgulayan Güler, vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerini yineledi.